ବାଲେଶ୍ୱର

୩୨ ବର୍ଷ ପରେ ମଞ୍ଚସ୍ଥ ହେଲା ନାଟକ: ମନ ମୋହିଲା ‘ ନଈର ଠିକଣା’

୩୨ ବର୍ଷ ପରେ ମଞ୍ଚସ୍ଥ ହେଲା ନାଟକ: ମନ ମୋହିଲା ‘ ନଈର ଠିକଣା’

କେନ୍ଦୁଝର, ୨୦।୧୨ (ସ୍ବ.ପ୍ର.) -   ଦୀର୍ଘ ୩୨ ବର୍ଷ ପରେ କେନ୍ଦୁଝର କଲ୍‌ଚରାଲ କ୍ଲବର ଐତିହାସିକ ମଞ୍ଚରେ ମଙ୍ଗଳବାର ନାଟକ ‘ନଈର ଠିକଣା’ ମଞ୍ଚସ୍ଥ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ମଞ୍ଚରେ ୧୯୮୫ ମସିହାରେ ଶେଷଥର ‘ଜ୍ୱାଳା ମୁଖୀ’ ନାଟକ ମଞ୍ଚସ୍ଥ ହୋଇଥିଲା। ଏହାପରେ ଆଉ କୌଣସି ନାଟକ ପରିବେଷିତ ହୋଇ ନ ଥିଲା। ଦୀର୍ଘବର୍ଷ ପରେ ମଞ୍ଚରେ ପୁଣି ନାଟକ ମଞ୍ଚସ୍ଥ ହେବା ଘଟଣା ଦର୍ଶକଙ୍କ ସମେତ ବହୁ ବୁଦ୍ଧିଜୀବୀ, ପୁରୁଣା ଉଦ୍ୟକ୍ତା ଓ କଳାକାରଙ୍କୁ ଉତ୍ସାହିତ କରିଛି। ଏହି ନାଟକକୁ ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲାପାଳ ଡ. ଭକ୍ତ ଚରଣ ପ୍ରଧାନ ଓ ପିଡି, ଡିଆରଡିଏ ନୃସିଂହ ଚରଣ ସ୍ବାଇଁ ଉଦଘାଟନ କରିଥିଲେ। ଏହି ଅବସରରେ କ୍ଲବର ଦିବଂଗତ ସଭ୍ୟଙ୍କ ପାଇଁ ଦୁଇ ମିନିଟ ନୀରବ ପ୍ରାର୍ଥନା କରାଯାଇଥିଲା। ବୟୋଜ୍ୟେଷ୍ଠ ସଭ୍ୟ ଉପେନ୍ଦ୍ର ଦାସ, ବସନ୍ତ କୁମାର ଲାୟକ, ବିଦ୍ୟାଧର ରାୟ, ଗୌରଚନ୍ଦ୍ର ବାରିକ, ଶାନ୍ତନୁ କୁମାର ଦ୍ୱିବେଦୀ, ସୁରେଶ ମହାନ୍ତି , ନିର୍ମଳ କୁମାର ଜେନାଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ କରାଯାଇଥିଲା । କାହାଣୀ ଏହିପରି ... ସନ୍ଦେହର ନିଆଁ କିପରି ଶାନ୍ତି ଭଙ୍ଗ କରି ବିଭିନ୍ନ ପରିବାରକୁ ଛାରଖାର କରିଦିଏ ତାହାର ଅନେକ ଦୃଷ୍ଟାନ୍ତ ଦେଖିବାକୁ ମିଳେ। ଏଣୁ ସନ୍ଦେହ ନ କରି ଏହାଠାରୁ ଦୂରେଇ ଯାଇ ବାସ୍ତବତାକୁ ପରଖିବାର ସନ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲା କଲେକ୍ଟୋରେଟ କଲ୍‌ଚରାଲ କ୍ଲବ ପକ୍ଷରୁ ମଙ୍ଗଳବାର ମଞ୍ଚସ୍ଥ ନାଟକ ‘ନଈର ଠିକଣା’ । ପ୍ରଭଞ୍ଜନ ରାୟ ହେଉଛନ୍ତି ଜଣେ ଶିଳ୍ପପତି । ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ମରିଯାଇଛନ୍ତି। ୨ ପୁଅ ଓ ଗୋଟିଏ ଝିଅ। ଏଥିରୁ ଝିଅ ବିବାହିତା । ଦିନେ ଏକ ହୋଟେଲରେ କାବେରୀ ନାମ୍ନୀ ଜଣେ ଅପରିଚିତ ମହିଳାଙ୍କ ସହ ପ୍ରଭଞ୍ଜନଙ୍କର ଦେଖା ହୋଇଥିଲା। ଏହି ଘଟଣାକୁ ନେଇ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ନାନା ସନ୍ଦେହ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲା। ଏହି ସନ୍ଦେହ କୁହୁଳି କ୍ରମେ ପରିବାରର ସୁଖଶାନ୍ତି କିଭଳି ହଜାଇ ଦେଇଥିଲା ତାହା ନାଟକରେ ନିଖୁଣ ଭାବରେ ପ୍ରଦର୍ଶିତ ହୋଇଥିଲା। ପରେ ଜଣାପଡିଲା ଯେ କାବେରୀ ତାଙ୍କ ସ୍ବାମୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପକୁ ବିରୋଧ କରୁଥିବାରୁ ତାଙ୍କ ଝିଅକୁ ଲାଳନପାଳନ କରିବା ଲାଗି ସେ ପ୍ରଭଞ୍ଜନ ରାୟଙ୍କ ହାତକୁ ଟେକିଦେଇଥିଲେ। ଏଥିପାଇଁ ଟଙ୍କା ଥିବା ଏକ ଆଟାଚି ସେ ତାଙ୍କ ହାତକୁ ବଢାଇ ଦେଇଥିଲେ। ସେହି ଟଙ୍କାରେ ବ୍ୟବସାୟ କରି ପ୍ରଭଞ୍ଜନ ଶିଳ୍ପପତି ହୋଇଥିଲେ। ସେ ପାଳନ କରିଥିବା ତାଙ୍କ ଝିଇକୁ ଶିକ୍ଷାଦୀକ୍ଷା ଦେଇ ବାହା କରାଇ ଦେଇଥିଲେ । କିନ୍ତୁ କାବେରୀଙ୍କୁ ନେଇ ପ୍ରଭଞ୍ଜନଙ୍କୁ ଏହି ଝିଅ ସମେତ ପରିବାରର ସମସ୍ତେ ସନ୍ଦେହ କରି ଶେଷରେ ଅନୁତାପ କରିଛନ୍ତି। ଏଭଳି ହୃଦୟସ୍ପର୍ଶୀ ନାଟ୍ୟ କାହାଣୀ ରଚନା କରଛନ୍ତି ଡ. ପଞ୍ଚାନନ ପାତ୍ର । ବି. ଲାମା ନାଟକର ନିର୍ଦ୍ଦେଶନା ଦେବା ସହ ପ୍ରଭଞ୍ଜନ ରାୟ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ। ୧ ଘଣ୍ଟା ୪୦ ମିନିଟର ଏହି ନାଟକରେ ମୋଟ ୮ ଜଣ କଳାକାର ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ। ଅନ୍ୟ କଳାକାରମାନେ ହେଲେ ରଶ୍ମିରଂଜନ ମହାନ୍ତି, ଜିତେନ୍ଦ୍ର ମହାପାତ୍ର, ସନ୍ତୋଷ କୁମାର ରଣା, ପ୍ରଭାତେନ୍ଦୁ ନାୟକ, ଗୌରାଙ୍ଗ ଚରଣ ଜେନା, ତପନ କୁମାର ଭୂୟାଁ, ପୀତବାସ ମହାନ୍ତ ଓ ନାରୀ ଭୂମିକାରେ ମଧୁସ୍ମିତା ।

All Right Reserved By

ବାଲେଶ୍ୱର

ଚାଷଜମିରେ ବନ୍ୟାଜଳ

ଚାଷଜମିରେ ବନ୍ୟାଜଳ

ଧାମନଗର,୨୨।୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଧାମନଗର ବ୍ଲକରେ ଥିବା ରେବ ଏବଂ କପାଳୀ ନଦୀରେ ବନ୍ୟା ଜଳ ପ୍ରବେଶ କରିଛି। ଫଳରେ କୋଠାର, ଧୁଷୁରୀ, ଅସୁରାଳୀ, ଗଢିଆଳୀ, ଖପରପଦା, କଟସାହି ଇତ୍ୟାଦି ପଞ୍ଚାୟତର ଚାଷଜମି ଜଳମଗ୍ନ ହୋଇଛି।

ପାଗଳ କୁକୁର କାମୁଡ଼ାରେ ୫ ଆହତ

ପାଗଳ କୁକୁର କାମୁଡ଼ାରେ ୫ ଆହତ

ଆରଡି, ୨୨ା୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଧାମନଗର ବ୍ଲକର ପାଳସାହି ଓ ବେତାଳି ଗାଁରେ ୪ ମହିଳା ଓ ଜଣେ ଶିଶୁ ପାଗଳା କୁକୁର କାମୁଡାରେ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି ।

ଟ୍ରକ୍‌ ଧକ୍କାରେ ୫ ସ୍କୁଲ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା: ଡ୍ରାଇଭର ଗିରଫ

ଟ୍ରକ୍‌ ଧକ୍କାରେ ୫ ସ୍କୁଲ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା: ଡ୍ରାଇଭର ଗିରଫ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୨୨।୭: ଭଦ୍ରକ ରାହାଞ୍ଜ ନିକଟରେ ଗୁରୁବାର ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟାଇଥିବା ଟ୍ରକ୍‌ର ଡ୍ରାଇଭର ଶନିବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଗିରଫ ହୋଇଛନ୍ତି। ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳ ପୋଲିସର ଏକ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଟିମ୍‌ ତାଙ୍କୁ ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶରୁ ଗିରଫ କରିଛି।

ବାରିପଦା ସହରରେ ଲୁଟେରା ସକ୍ରୀୟ: ଗୋଟିଏ ରାତିରେ ୪ ଏଟିଏମ୍‌ରୁ ୧୫ ଲକ୍ଷ ଲୁଟ୍‌

ବାରିପଦା ସହରରେ ଲୁଟେରା ସକ୍ରୀୟ: ଗୋଟିଏ ରାତିରେ ୪ ଏଟିଏମ୍‌ରୁ ୧୫ ଲକ୍ଷ ଲୁଟ୍‌

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୨୨।୭: ବାରିପଦା ସହରରେ ସକ୍ରିୟ ହୋଇଛନ୍ତି ଲୁଟେରା। ସହରର ୪ଟି ଏଟିଏମ୍‌ରୁ ଶନିବାର ରାତିରେ ଲୁଟ୍‌ ହୋଇଛି। ସମସ୍ତ ଏଟିଏମ୍‌ରୁ ପ୍ରାୟ ୧୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଲୁଟ୍‌ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ସହରର ତୁଳସୀଚୌରା, ଷ୍ଟେସନ ବଜାର, ପଲବଣି ଓ ଅସ୍ତିଆ ସ୍ଥିତ ବିଭିନ୍ନ ବ୍ୟାଙ୍କ ଏଟିଏମ୍‌ରୁ ଏହି ଲୁଟ ହୋଇଛି।

ଚଳଚଞ୍ଚଳ ଦ୍ୱିତୀୟ ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର: ସୁନାବେଶରେ ଦର୍ଶନ ଦେଲେ ଠାକୁର

ଚଳଚଞ୍ଚଳ ଦ୍ୱିତୀୟ ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର: ସୁନାବେଶରେ ଦର୍ଶନ ଦେଲେ ଠାକୁର

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୨୨।୭: ଦ୍ୱିତୀୟ ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର ବାରିପଦା ମାଉସୀ ମା’ ମନ୍ଦିରରେ ଠାକୁରମାନେ ରବିବାର ସୁନାବେଶରେ ଦର୍ଶନ ଦେଇଛନ୍ତି। ଏଥିପାଇଁ ମନ୍ଦିରରେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ପ୍ରବଳ ଭିଡ଼ ପରିଲକ୍ଷିତ ହୋଇଛି।

କୂଳ ଲଙ୍ଘୁଛି ସମୁଦ୍ର

କୂଳ ଲଙ୍ଘୁଛି ସମୁଦ୍ର

ଭୋଗରାଇ,୨୨।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଓଡ଼ିଶା-ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ସୀମାନ୍ତରେ ସୃଷ୍ଟ ଲଘୁଚାପ ଯୋଗୁ ଫୁଲିଛି ସମୁଦ୍ର । ଲଘୁଚାପ ସହିତ ମୌସୁମୀ ସକ୍ରିୟ ହେବାରୁ ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲାରେ ତୁହାକୁ ତୁହା ବର୍ଷା ହେଉଛି।

ପୁରାତନ ହୋଇବି ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନ ଅବହେଳିତ:କମାରଯୋଡା ୟୁଜିୟୁପି ସ୍କୁଲ

ପୁରାତନ ହୋଇବି ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନ ଅବହେଳିତ:କମାରଯୋଡା ୟୁଜିୟୁପି ସ୍କୁଲ

ଯୋଡା,୨୨।୭(ଡି.ଏନ.ଏ) କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ଖଣି ଖାଦାନ ସମୃଦ୍ଧ ଯୋଡା ବ୍ଲକରେ ୧୯୬୭ ମସିହାରେ ସ୍ଥାପିତ କମାରଯୋଡା ୟୁଜିୟୁପି ସ୍କୁଲ ଅବହେଳିତ ଅବସ୍ଥାରେ ରହିଛି। ଆନୁସଙ୍ଗିିକ ଭିତ୍ତିଭୂମି ଅଭାବ ସାଙ୍ଗକୁ ଆବଶ୍ୟକ ଶିକ୍ଷକ ନ ଥିବାରୁ ପାଠପଢା ବିପର୍ଯ୍ୟସ୍ତ ହୋଇପଡିଛି। ଶ୍ରେଣୀଗୃହ ଅଭାବରୁ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରମାନେ ପାଠ ପଢି ନ ପାରି ବିଭିନ୍ନ ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଥିବା ବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିଚାଳନା କମିଟି ଅଭିଯୋଗ କରଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଏହାର ପ୍ରତିକାର ହେଉ ନାହିଁ ା ପୁରୁଣା ଶ୍ରେଣୀ ଗୃହ ଛାତରୁ ବର୍ଷାପାଣି ଝରୁଥିବାରୁ ପିଲାମାନେ ବସି ଉଠି ପାରୁ ନାହାନ୍ତି। ଯୋଡା ବ୍ଲକର ସର୍ବାଗ୍ରେ ଏହି ବିଦ୍ୟାଳୟ ଥିବା ସତ୍ତ୍ୱେ ଏହାର ଉନ୍ନତି ଦିଗରେ ଉଭୟ ପ୍ରଶାସନ ଓ ସ୍ଥାନୀୟ ଖଣି କମ୍ପାନୀ ଦୃଷ୍ଟି ଦେଉ ନ ଥିବାରୁ ଅଭିଭାବକ ଓ ଅଞ୍ଚଳବାସୀ ଉଦ୍‌ବେଗ ପ୍ରକାଶ କରି ଆନ୍ଦୋଳନ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି।

ପାହାଡ଼ତଳି ଗାଁ କେନ୍ଦୁଘାଟି ବାହ୍ୟ ଜଗତରୁ ବିଚ୍ଛିନ୍ନ:ବଢୁଛି ବୈତରଣୀ, ମଣନ୍ଦା ନଦୀର ଜଳସ୍ତର

ପାହାଡ଼ତଳି ଗାଁ କେନ୍ଦୁଘାଟି ବାହ୍ୟ ଜଗତରୁ ବିଚ୍ଛିନ୍ନ:ବଢୁଛି ବୈତରଣୀ, ମଣନ୍ଦା ନଦୀର ଜଳସ୍ତର

ଝୁମ୍ପୁରା, ୨୨।୭ (ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଦୁଇଦିନ ଧରି ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ଯୋଗୁ ବୈତରଣୀ ନଦୀରେ ଜଳ ପତ୍ତନ ବୃଦ୍ଧି ଘଟିଛି। ମଣନ୍ଦା ଏବଂ ବୈତରଣୀ ନଦୀ ଘେରରେ ଥିବା କେନ୍ଦୁଘାଟି ଗାଁ ଏଠାରେ ବାହ୍ୟ ଜଗତରୁ ଏକ ପ୍ରକାର ବିଚ୍ଛିନ୍ନ ହୋଇ ପଡିଛି। ନଦୀତଟ ଅଞ୍ଚଳରେ ଥିବା ଏହି ଗାମବାସୀ ବିପଦସଙ୍କୁଳ ସ୍ଥିତିରେ ବସବାସ କରୁଥିଲେ ମଧ୍ୟ ବର୍ଷାଦିନେ ସେମାନଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ଓ ଯାତାୟତ ସୁବିଧା ଲାଗି କୌଣସି ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଉ ନାହିଁ ।

ଜଣେ ନାବାଳିକା ସମେତ ୩ ଶିଶୁ ଉଦ୍ଧାର

କେନ୍ଦୁଝର, ୨୨ା୭ (ସ୍ବ.ପ୍ର.)- କେନ୍ଦୁଝର ସହରର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରୁ ୩ ଜଣ ଶିଶୁଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି ା ସହରରୁ ଶ୍ରମ ବିଭାଗ ୨ ଜଣ ବାଳକଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଥିବାବେଳେ ଢାଙ୍ଗରପଡା ନିକଟରୁ ଜଣେ ବାଳିକାଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରି ଶିଶୁ ସୁରକ୍ଷା କମିଟି ଆଗରେ ହାଜର କରାଇଛି। ସେମାନଙ୍କୁ କଲେଜରୋଡ ସ୍ଥିତ ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନରେ ରଖାଯାଇଛି ା

ରଥ କମିଟି ଗଠିତ

ଢେଙ୍କିକୋଟ, ୨୨ା୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ଢେଙ୍କିକୋଟ ପଞ୍ଚାୟତ ଆଖପାଖ ୧୦ଟି ଗ୍ରାମପଞ୍ଚାୟତର ଲୋକଙ୍କ ମତାମତକୁ ନେଇ ରଥଯାତ୍ରାର ନୂତନ କମିଟି ଗଠନ କରାଯାଇଛି। ବାବା ବିଶ୍ୱନାଥ ମନ୍ଦିର ପ୍ରାଙ୍ଗଣରେ ବୈଠକ ବସି ରଥଯାତ୍ରା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ଅଧିକ ଆକର୍ଷଣୀୟ କରିବାପାଇଁ ଗୁରୁତ୍ୱାରୋପ କରାଯାଇଥିଲା। ନୂତନ କର୍ମକର୍ତ୍ତାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କମିଟିର ଉପଦେଷ୍ଟା ମଣ୍ଡଳୀ ସଦସ୍ୟ ଭାବେ ପ୍ରଫେସର ଯୁଗଳ କିଶୋର ଦାସ, କୁଳମଣି ମଣ୍ଡଳ, ଦିନମଣି ବେହେରା, ନବଘନ ମାନସିଂହ, ଅନନ୍ତ ନାୟକ, ଅନନ୍ତ ନାୟକ, ରାମଚନ୍ଦ୍ର ସାହୁ ଏବଂ ନିତ୍ୟାନନ୍ଦ ବେହେରା ମନୋନୀତ ହୋଇଛନ୍ତି। ସେହିପରି କମିଟିର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଭାବେ ପଞ୍ଚାୟତର ସରପଞ୍ଚ ଗୌରୀ ବାରିକଙ୍କୁ ନିର୍ବାଚିତ କରାଯାଇଛି। ତାଙ୍କ ପରେ ଯିଏ ସରପଞ୍ଚ ଭାବେ ନିର୍ବାଚିତ ହେବେ ସେ କମିଟିର ସଭାପତି ରହିବେ।

ସାପ କାମୁଡ଼ାରେ ସ୍ତ୍ରୀ ମୃତ, ସ୍ବାମୀ ଗୁରୁତର

ଯୋଡା,୨୨।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ଯୋଡା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ବିଲେଇପଦା ରାସ୍ତା କଡରେ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ଗୋଟାଇ ଗୁଜୁରାଣ ମେଣ୍ଟାଇ ଆସୁଥିବା ଦମ୍ପତି ଶୁକ୍ରବାର ଏକ ପରିତ୍ୟକ୍ତ ଘରେ ଶୋଇଥିବା ସମୟରେ ବିଷାକ୍ତ ସାପ କାମୁଡିବାରୁୁ ଘଟଣା ସ୍ଥଳରେ ସ୍ତ୍ରୀ ମୁନୀ କୁଜୁରଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ସ୍ବାମୀ ପରଦେଶୀ କୁଜୁର ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ବିଜେଡିର ପରବର୍ଦ୍ଧିତ କାର୍ଯ୍ୟକାରିଣୀ ବୈଠକ

କେନ୍ଦୁଝର, ୨୨ା୭ (ସ୍ବ.ପ୍ର.)- କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ବିଜେଡିର ପରବର୍ଦ୍ଧିତ କାଯର୍‌ୟକାରିଣୀ ବୈଠକ ଶନିବାର ନଗରଭବନଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଜିଲା ପାଇଁ ନିଯୁକ୍ତ ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକ, ରାଜ୍ୟ ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ବିଧାୟକ ଦେବାଶିଷ ସାମନ୍ତରାୟ ଏଥିରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। ରାଜ୍ୟ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଓ ଗଣଶିକ୍ଷାମନ୍ତ୍ରୀ ବଦ୍ରିନାରାୟଣ ପାତ୍ର, ଜିଲା ଯୋଜନା ବୋର୍ଡର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ପାଟଣା ବିଧାୟକ ହୃଷିକେଶ ନାଏକ, ତେଲକୋଇ ବିଧାୟକ ବେଦବ୍ୟାସ ନାଏକ, ଆନନ୍ଦପୁର ବିଧାୟକ ମାୟାଧର ଜେନା, ସଦର ବିଧାୟକ ଅଭିରାମ ନାଏକ, ଜିଲା ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକ ବିମ୍ବାଧର କୁଅଁର, ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଉନ୍ନୟନ ପରିଷଦର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରାମରାୟ ମୁନ୍ଦୁୟା, ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷା ମୀନା ମାଝୀ, ଜିଲା ପରିଷଦ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା କମଳିନୀ ପାତ୍ର ପ୍ରମୁଖ ଉପସ୍ଥିତ ରହି ଆଲୋଚନାରେ ଭାଗ ନେଇ ଥିଲେ ା

Watch Live Broadcast of Rath Yatra Puri, Odisha Here

Model This Week

ରୂପେଶ