ବାଲେଶ୍ୱର

ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ସର୍‌ଗିଫୁଲ: କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ଆଗରେ

ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ସର୍‌ଗିଫୁଲ: କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ଆଗରେ
କେନ୍ଦୁଝର, ୨୦। ୧୨ (ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ଭୁବନେଶ୍ୱର ଆଦିବାସୀ ପ୍ରଦର୍ଶନୀ ପଡିଆଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ସର୍‌ଗିଫୁଲ ଶିଶୁ ମହୋତ୍ସବରେ କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲାର ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରମାନେ ବିଶେଷ ସଫଳତା ଅର୍ଜନ କରିଛନ୍ତି। ଗତ ୧୮ରୁ ୨୦ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ହୋଇଥିବା ଏହି ମହୋତ୍ସବରେ ଜିଲାର ୫୧ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ଭାଗ ନେଇଥିଲେ। ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ବିଭିନ୍ନ ବିଦ୍ୟାଳୟର ୧୦ଜଣ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର କୃତିତ୍ୱ ଅର୍ଜନ କରି ରାଜ୍ୟର ସର୍ବାଧିକ ପୁରସ୍କାରପ୍ରାପ୍ତ ଜିଲା ଭାବେ କେନ୍ଦୁଝରକୁ ଗୌରବାନ୍ବିତ କରିଛନ୍ତି। ନରଣପୁର ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଧନଞ୍ଜୟ ମୁଦି ସିନିୟର ଗଣିତ କୁଇଜ୍‌ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ପ୍ରଥମ, ଜ୍ଞାନରଞ୍ଜନ ପାତ୍ର ସିନିୟର ବିଜ୍ଞାନ କୁଇଜ୍‌ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି। ସେହିପରି ରାଙ୍କି ଏକଲବ୍ୟ ଆଦର୍ଶ ବିଦ୍ୟାଳୟର ମୋହନ ମାଝି ଜୁନିୟର ଗଣିତ କୁଇଜ୍‌ରେ ପ୍ରଥମ, ତ୍ରିଲୋଚନପୁର ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଗଣେଶ ତନ୍ତୀ ସୃଜନାମତ୍କ ଲିଖନ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ପ୍ରଥମ, ଦେହୁରୀପଶି ବାଳିକା ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟର ପୁଷ୍ପଲତା ପାତ୍ର ସିନିୟର ତର୍କ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ତୃତୀୟ, ବାସୁଦେବପୁର ବାଳିକା ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଦେବସ୍ମିତା ଜେନା ବାଦ୍ୟଯନ୍ତ୍ର ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ପ୍ରଥମ, ଶୁଆକାଟୀ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟର ସନ୍ତୋଷ ଦେହୁରୀ ସିନିୟର ସାଧାରଣଜ୍ଞାନ ଏବଂ ଖୋଲାଫର୍ଦ୍ଦ ସାଧାରଣଜ୍ଞାନ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନ ହାସଲ କରଛନ୍ତି। ସମସ୍ତ କୃତୀ ପ୍ରତିଯୋଗୀ ଉଦ୍‌ଯାପନୀ ଉସତ୍ବରେ ମୁଖ୍ୟଅତିଥିଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପୁରସ୍କୃତ ହୋଇଥିଲେ।
All Right Reserved By

ବାଲେଶ୍ୱର

  ଭଲିବଲ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ :ସେଞ୍ଚୁରିଆନ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ବିଜୟୀ

ଭଲିବଲ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ :ସେଞ୍ଚୁରିଆନ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ବିଜୟୀ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୧୦।୧୨-ସପ୍ତମ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ପୁରୁଷ ଦିବାରାତ୍ର ଭଲିବଲ କ୍ଲବ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ର ଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ ରବିବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ଜଳନ୍ତା ଧାନଗଦାରୁ  ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ଜଳନ୍ତା ଧାନଗଦାରୁ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ବାରିପଦା ଅଫିସ/ରାଇରଙ୍ଗପୁର(ଡି.ଏନ.ଏ.),୧୦।୧୨- ଜଳନ୍ତା ଧାନଗଦାରୁ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଛି ଅର୍ଦ୍ଧଦଗ୍ଧ ମୃତଦେହ।  ମୃତଦେହର ପରିଚୟ ମିଳି ପାରି ନ ଥିବା ବେଳେ ତାହା ମହିଳା କି ପୁରୁଷ ବି ଜଣାପଡି ନାହିଁ। 

ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ କୁଇଜ୍‌ ପ୍ରତିଯୋଗିତା: ଫକୀରମୋହନ କନିଷ୍ଠ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ଛାତ୍ର ପ୍ରଥମ

ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ କୁଇଜ୍‌ ପ୍ରତିଯୋଗିତା: ଫକୀରମୋହନ କନିଷ୍ଠ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ଛାତ୍ର ପ୍ରଥମ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ, ୧୦।୧୨-ବାଲେଶ୍ୱର ଫକୀରମୋହନ କନିଷ୍ଠ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ଯୁକ୍ତ ୨ ଦ୍ୱିତୀୟବର୍ଷ ବିଜ୍ଞାନ ଛାତ୍ର ଶିବମ୍‌ ପାଢ଼ୀ ଓ ଦିବ୍ୟ ମାନସ ଜେନା ଭୁବନେଶ୍ୱରସ୍ଥିତ ସୃଷ୍ଟି ଏକାଡ଼େମୀ ଅଫ୍‌ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ ପରିସରରେ ଗତ ଡିସେମ୍ବର ୯ତାରିଖରେ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ କୁଇଜ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନ ଅଧିକାର କରି ଚାମ୍ପିୟନ ହୋଇଛନ୍ତି।

ସୁନା ଅଳଙ୍କାର, ଟଙ୍କା ଚୋରି

ସୁନା ଅଳଙ୍କାର, ଟଙ୍କା ଚୋରି

ପଦ୍ମପୁର, ୧୦।୧୨ (ଡି.ଏନ.ଏ.) - ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ବାସୁଦେବପୁର ବ୍ଲକ ମିଶ୍ରପୁର ଗ୍ରାମର ଶ୍ୟାମସୁନ୍ଦର ଦତ୍ତଙ୍କ ଘରୁ ରବିବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ସୁନା ଅଳଙ୍କାର ସହ ନଗଦ ଟଙ୍କା ଚୋରି ହୋଇଛି। ଏନେଇ ନାୟକାଣିଡିହୀ ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ହେବା ପରେ ପୋଲିସ ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ କରୁଛି। 

ଟିଲୋରେ ଖୋଲିଲା ଧାନମଣ୍ଡି

ଟିଲୋରେ ଖୋଲିଲା ଧାନମଣ୍ଡି

ବନ୍ତ, ୧୦।୧୨ (ଡି.ଏନ.ଏ.) - ବାଲେଶ୍ୱର-ଭଦ୍ରକ କେନ୍ଦ୍ର ସମବାୟ ବ୍ୟାଙ୍କର ବନ୍ତ ଶାଖା ଅଧୀନ ଟିଲୋ ସେବା ସମବାୟ ସମିତିରେ ସୋମବାର ଜିଲାପାଳ ଜ୍ଞାନରଞ୍ଜନ ଦାଶଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଧାନମଣ୍ଡି ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି।

୭ ଚୋରା ମଦ ବେପାରୀ ଗିରଫ

୭ ଚୋରା ମଦ ବେପାରୀ ଗିରଫ

ନୀଳଗିରି, ୧୦ା୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ନୀଳଗିରି  ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଥାନାର ବିଭିନ୍ନ ଗାଁରେ ସୋମବାର ଚଢାଉ କରାଯାଇ ୭ଜଣ ଚୋରା ମଦ ବେପାରୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି। ସେମାନଙ୍କଠାରୁ ସମୁଦାୟ ୪୪ଲିଟର ଦେଶୀ ମହୁଲି ମଦ ଜବତ ହୋଇଛି। 

କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଉଦ୍‌ଯାପିତ: ଏ-୧ ଟିମ୍‌ ଚାମ୍ପିୟନ

କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଉଦ୍‌ଯାପିତ: ଏ-୧ ଟିମ୍‌ ଚାମ୍ପିୟନ

ତିହିଡ଼ି, ୧୦।୧୨ (ଡି.ଏନ.ଏ.) - ତିହିଡ଼ି ବ୍ଲକ ବିଜୁ ଯୁବବାହିନୀ ପକ୍ଷରୁ ଚାଲିଥିବା ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ସୋମବାର ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ଏ-୪ ଟିମ୍‌କୁ ୨ ଉଇକେଟରେ ହରାଇ ଏ-୧ ଚାମ୍ପିୟନ ହୋଇଛି। ଭାଟପଡ଼ା, ମୁକୁନ୍ଦପୁର, ସୟା ଓ ବାହାବଳପୁର ପଞ୍ଚାୟତର ୧୧ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ନେଇ ଗଠିତ ଏ-୪ ଟିମ୍‌ ଟସ୍‌ ଜିତି ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲା। 

ଖାନ୍‌କାହାଠାରେ ଫାତେହା ସମାରୋହ

ଖାନ୍‌କାହାଠାରେ ଫାତେହା ସମାରୋହ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ, ୧୦।୧୨ - ଭଦ୍ରକ ବାଇପାସ୍‌ ରୋଡସ୍ଥିତ ଗୁଲସନେ ଗୌସପାକ, ଖାନ୍‌କାହା ପରିସର ଓ ବାହାରେ ଫାତେହା ସମାରୋହ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।   ଏନ୍‌ପିଜି ତରଫରୁ ପୃଥିବୀ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ବଡ଼ ପୀରବାବା (ଗୌସପାକ)ର:ଅଙ୍କ ଚନ୍ଦ୍ର ଗଣନା ଅନୁଯାୟୀ ଏଗାରୁଇଁ ମାସର ଚନ୍ଦ୍ରର ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ଫାତେହା ପ୍ରସାଦ (ଲଙ୍ଗର)ର ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଥିଲା। 

ଅଗ୍ନି ୫ କ୍ଷେପଣାସ୍ତ୍ରର ସଫଳ ପରୀକ୍ଷଣ

ଅଗ୍ନି ୫ କ୍ଷେପଣାସ୍ତ୍ରର ସଫଳ ପରୀକ୍ଷଣ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ/ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ,୧୦।୧୨: ଭୂପୃଷ୍ଠରୁ ଭୂପୃଷ୍ଠକୁ ନିକ୍ଷେପ କରାଯାଉଥିବା ଅଗ୍ନି ୫ ବାଲିଷ୍ଟିକ କ୍ଷେପଣାସ୍ତ୍ରର ସଫଳ ପରୀକ୍ଷଣ ହୋଇଛି। ଓଡ଼ିଶାର ଚାନ୍ଦିପୁରଠାରେ ଥିବା ଡ. ଅବଦୁଲ କଲାମ କ୍ଷେପଣାସ୍ତ୍ର ଘାଟିରୁ ଏହାକୁ ସୋମବାର ଦିନ ପ୍ରାୟ ୧ଟା ୩୦ ମିନିଟରେ ପରୀକ୍ଷଣ କରାଯାଇଛି।

 ଜାତୀୟ ମାନବାଧିକାର  ଦିବସ

ଜାତୀୟ ମାନବାଧିକାର ଦିବସ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୧୦।୧୨:  ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଆଇନ ସେବା ପ୍ରାଧିକରଣ  ପକ୍ଷରୁ ଜାତୀୟ ମାନବାଧିକାର ଦିବସ ସୋମବାର ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି l

ଭାଜପା ମହିଳା ମୋର୍ଚ୍ଚା  ପକ୍ଷରୁ ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ ସାମଲଙ୍କ ଇସ୍ତଫା  ଦାବି

ଭାଜପା ମହିଳା ମୋର୍ଚ୍ଚା ପକ୍ଷରୁ ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ ସାମଲଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ଦାବି

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୧୦।୧୨: ଭଦ୍ରକ ଭାଜପା ମହିଳା ମୋର୍ଚ୍ଚା ପକ୍ଷରୁ ଉପଜିଲାପାଳଙ୍କ ଅଫିସ ସମ୍ମୁଖରେ ସୋମବାର ପ୍ରତିବାଦ ସଭା ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଛି।

ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲାପାଳଙ୍କ  ଅଭିଯୋଗ ଶୁଣାଣି

ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ଶୁଣାଣି

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୧୦।୧୨:  ଭଦ୍ରକ ଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ସୋମବାର ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲାପାଳଙ୍କ  ଅଭିଯୋଗ ଶୁଣାଣି ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।