ବାଲେଶ୍ୱର

ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ସର୍‌ଗିଫୁଲ: କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ଆଗରେ

ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ସର୍‌ଗିଫୁଲ: କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ଆଗରେ
କେନ୍ଦୁଝର, ୨୦। ୧୨ (ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ଭୁବନେଶ୍ୱର ଆଦିବାସୀ ପ୍ରଦର୍ଶନୀ ପଡିଆଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ସର୍‌ଗିଫୁଲ ଶିଶୁ ମହୋତ୍ସବରେ କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲାର ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରମାନେ ବିଶେଷ ସଫଳତା ଅର୍ଜନ କରିଛନ୍ତି। ଗତ ୧୮ରୁ ୨୦ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ହୋଇଥିବା ଏହି ମହୋତ୍ସବରେ ଜିଲାର ୫୧ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ଭାଗ ନେଇଥିଲେ। ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ବିଭିନ୍ନ ବିଦ୍ୟାଳୟର ୧୦ଜଣ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର କୃତିତ୍ୱ ଅର୍ଜନ କରି ରାଜ୍ୟର ସର୍ବାଧିକ ପୁରସ୍କାରପ୍ରାପ୍ତ ଜିଲା ଭାବେ କେନ୍ଦୁଝରକୁ ଗୌରବାନ୍ବିତ କରିଛନ୍ତି। ନରଣପୁର ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଧନଞ୍ଜୟ ମୁଦି ସିନିୟର ଗଣିତ କୁଇଜ୍‌ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ପ୍ରଥମ, ଜ୍ଞାନରଞ୍ଜନ ପାତ୍ର ସିନିୟର ବିଜ୍ଞାନ କୁଇଜ୍‌ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି। ସେହିପରି ରାଙ୍କି ଏକଲବ୍ୟ ଆଦର୍ଶ ବିଦ୍ୟାଳୟର ମୋହନ ମାଝି ଜୁନିୟର ଗଣିତ କୁଇଜ୍‌ରେ ପ୍ରଥମ, ତ୍ରିଲୋଚନପୁର ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଗଣେଶ ତନ୍ତୀ ସୃଜନାମତ୍କ ଲିଖନ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ପ୍ରଥମ, ଦେହୁରୀପଶି ବାଳିକା ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟର ପୁଷ୍ପଲତା ପାତ୍ର ସିନିୟର ତର୍କ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ତୃତୀୟ, ବାସୁଦେବପୁର ବାଳିକା ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଦେବସ୍ମିତା ଜେନା ବାଦ୍ୟଯନ୍ତ୍ର ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ପ୍ରଥମ, ଶୁଆକାଟୀ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟର ସନ୍ତୋଷ ଦେହୁରୀ ସିନିୟର ସାଧାରଣଜ୍ଞାନ ଏବଂ ଖୋଲାଫର୍ଦ୍ଦ ସାଧାରଣଜ୍ଞାନ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନ ହାସଲ କରଛନ୍ତି। ସମସ୍ତ କୃତୀ ପ୍ରତିଯୋଗୀ ଉଦ୍‌ଯାପନୀ ଉସତ୍ବରେ ମୁଖ୍ୟଅତିଥିଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପୁରସ୍କୃତ ହୋଇଥିଲେ।
All Right Reserved By

ବାଲେଶ୍ୱର

ବିଶ୍ୱ କୃମିନାଶକ ଦିବସ

ବିଶ୍ୱ କୃମିନାଶକ ଦିବସ

ବଡ଼ସାହି,୨୫ା୯(ସ୍ବ.ପ୍ର)-ବଡ଼ସାହି ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ପକ୍ଷରୁ ମଙ୍ଗଳବାର ବିଶ୍ୱ କୃମିନାଶକ ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି । 

ଉନ୍ନତ ଚିକିତ୍ସା ପଦ୍ଧତି ଉପରେ ଆଲୋଚନା

ଉନ୍ନତ ଚିକିତ୍ସା ପଦ୍ଧତି ଉପରେ ଆଲୋଚନା

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୨୫।୯- ଭାରତୀୟ ଭେଷଜ ସଂଘ ଓଡିଶା ଶାଖା ପକ୍ଷରୁ କୋଣ୍ଟିନ୍ୟୁଡ ମେଡିକାଲ ଏଜୁକେସନ(ସିଏମଇ) ଶୀର୍ଷକ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ଚିକିତ୍ସାଜନିତ ଗବେଷଣାତ୍ମକ ଆଲୋଚନାଚକ୍ର ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ  ପଣ୍ଡିତ ରଘୁନାଥ ମୁର୍ମୁ ମେଡିକାଲ କଲେଜର ଅଡିଟୋରିୟମ ଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ଗୌରାଙ୍ଗ ପୁର ଘାଟରୁ ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ଗୌରାଙ୍ଗ ପୁର ଘାଟରୁ ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ଧାମନଗର,୨୫।୯ (ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଧାମନଗର ବ୍ଲକ ସୋହଡା ପଞ୍ଚାୟତ ଗୌରାଙ୍ଗପୁର ଗ୍ରାମର ନିରାକାର ଜେନା(୬୦) ନାମକ ଜଣେ ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ମୃତ ଦେହ ମଙ୍ଗଳବାର ବୈତରଣୀ ନଦୀରୁ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଛି ।

ଖାତା ଛଡାଇବା ଅଭିଯୋଗରେ ଜଣେ ଗିରଫ

ଖାତା ଛଡାଇବା ଅଭିଯୋଗରେ ଜଣେ ଗିରଫ

ଧାମନଗର,୨୫।୯ (ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଧାମନଗର ବ୍ଲକ ତାଳପଦା ନୋଡାଲ ବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିଚାଳନା କମିଟି ଗଠନ ସମୟରେ ଗଣ୍ଡଗୋଳ ଏବଂ ରିଜୋଲ୍ୟୁସନ ଖାତା ଛଡାଇ ନେଇ ଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଧାମନଗର ଥାନା ପୋଲିସ  ବଣିଆସାହି ଅଞ୍ଚଳର ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ କରିଛି ।

ଡେଙ୍ଗୁ ପ୍ରଭାବିତ ଗାଁ ବୁଲିଲେ ଡାକ୍ତରୀ ଦଳ

ଡେଙ୍ଗୁ ପ୍ରଭାବିତ ଗାଁ ବୁଲିଲେ ଡାକ୍ତରୀ ଦଳ

ବନ୍ତ,୨୫ା୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ବନ୍ତ ବ୍ଲକ ଟିଲୋ ପଞ୍ଚାୟତରେ ଦୁଇ ଜଣ ଡେଙ୍ଗୁ ରୋଗୀ ଚିହ୍ନଟ ହେବା ପରେ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ତତ୍ପରତା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି ା ଏନେଇ ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଧିକାରୀଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ କ୍ରମେ ଡେଙ୍ଗୁ ଓ ମ୍ୟାଲେରିଆ ବିଭାଗର ଅଧିକାରୀ ସୁପ୍ରିୟା ପାଢୀ,  ମୂରଲୀଧର ନାୟକ ଓ ଏଏନ୍‌ଏମ୍‌ କଳ୍ପନା ଜେନା ପ୍ରମୁଖ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଗ୍ରାମକୁ ଯାଇ ରୋଗୀଙ୍କୁ ଭେଟିବା ସହ ଲୋକ ମାନଙ୍କୁ ସଚେତନ କରାଇଥିଲେ।

ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କୁଶପୁତ୍ତଳିକା ଦାହ

ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କୁଶପୁତ୍ତଳିକା ଦାହ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ, ୨୫।୯-ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ଇସଲାମପୁର ଯୁକ୍ତ ୨ ଉଚ୍ଚମାଧ୍ୟମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଉର୍ଦ୍ଦୁ ଶିକ୍ଷକ ନିଯୁକ୍ତି ନେଇ ଚାଲିଥିବା ଆନ୍ଦୋଳନରେ ସାମିଲ ଥିବା ୮ଜଣ ନୀରିହ ଛାତ୍ରଙ୍କ ଉପରେ ପୋଲିସ ଗୁଳିଚାଳନା କରିଥିଲା।

୬ ରାସ୍ତାର ଉନ୍ନତୀକରଣ ଶିଳାନ୍ୟାସ

୬ ରାସ୍ତାର ଉନ୍ନତୀକରଣ ଶିଳାନ୍ୟାସ

ଚାନ୍ଦବାଲି,୨୫ା୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଚାନ୍ଦବାଲି ଏନଏସି ଅଧୀନ ୬ଟି ରାସ୍ତାର ଉନ୍ନତିକରଣ ନିମନ୍ତେ ୫ କୋଟି ୫୫ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ବ୍ୟୟ ବରାଦରେ ପ୍ରକଳ୍ପର ଶିଳାନ୍ୟାସ ମଙ୍ଗଳବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛ। ରାସ୍ତା ଓ ଗୃହ ନିର୍ମାଣ ସଂସ୍ଥାର ତତ୍ତ୍ବାବଧାନରେ ଏହାର ଟେଣ୍ଡର କରାଯାଇ କଟକର ଏକ ଠିକାଦାର ସଂସ୍ଥା ପକ୍ଷରୁ ଏହି ରାସ୍ତା ଉନ୍ନତିକରଣ କାମ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ା

ମୋରମ ବୋଝେଇ ଡମ୍ପର ଜବତ

ମୋରମ ବୋଝେଇ ଡମ୍ପର ଜବତ

ରୂପ୍‌ସା, ୨୫।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ସଦର ବ୍ଲକ କସିପଦା ପଞ୍ଚାୟତ ରାସ୍ତାରୁ ମଙ୍ଗଳବାର ରୂପ୍‌ସା ଥାନା ପୋଲିସ ଏକ ବେଆଇନ ମୋରମ ବୋଝେଇ ଡମ୍ପରକୁ ଜବତ କରିଛି। ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଅଞ୍ଚଳରୁ ଏହି ଡମ୍ପର (ନଂ. ଓଡ଼ି୦୧ଏମ୍‌-୭୦୩୦)ଟି ମୋରମ ବୋଝେଇ କରି ଯାଉଥିବା ବେଳେ କସିପଦା ଛକଠାରେ ରାସ୍ତାରେ ଦବିଯାଇଥିଲା। 

ଗ୍ରାମୀଣ ଡାକସେବକଙ୍କ ଆନ୍ଦୋଳନ

ଗ୍ରାମୀଣ ଡାକସେବକଙ୍କ ଆନ୍ଦୋଳନ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ, ୨୫।୯-ସର୍ବଭାରତୀୟ ଗ୍ରାମୀଣ ଡାକସେବକ ସଂଘ ଆହ୍ବାନରେ ମଙ୍ଗଳବାର ମୁଖ୍ୟ ଡାକଘର ପରିସରରେ ଡାକସେବକମାନେ ଦିନିକିଆ ଅନଶନ ଧାରଣାରେ ବସିଥିଲେ। ଗତ ମେ’ ୨୨ରୁ ଜୁନ୍‌ ୬ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଡାକସେବକମାନେ ଦେଶବ୍ୟାପୀ କାର୍ଯ୍ୟବନ୍ଦ ଧର୍ମଘଟ କରିଥିଲେ। କମଳେଶ ଚନ୍ଦ୍ରା କମିଶନଙ୍କ ରିପୋର୍ଟକୁ ଡାକବିଭାଗ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରିବା ଦାବିରେ ଏହି ଧର୍ମଘଟ କରାଯାଇଥିଲା। 

ରାଜପଥରେ ଯାନବାହାନ ଯାଞ୍ଚ: ୩ ହଜାର ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଜରିମାନା ଆଦାୟ

ରାଜପଥରେ ଯାନବାହାନ ଯାଞ୍ଚ: ୩ ହଜାର ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଜରିମାନା ଆଦାୟ

ରୂପ୍‌ସା, ୨୫।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ୬୦ନଂ. ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ସଦର ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ରୂପ୍‌ସା ବସ୍‌ଷ୍ଟାଣ୍ଡଠାରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଯାନବାହନ ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଇଛି। ଜିଲା ପରିବହନ ବିଭାଗ ଓ ରୂପ୍‌ସା ଥାନା ପୋଲିସ ମିଳିତ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ବାଇକ୍‌, ଭ୍ୟାନ୍‌ ଆଦି ଯାନବାହନ ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଇ ଆଇନ ଉଲ୍ଲଂଘନ କରୁଥିବା ଚାଳକଙ୍କଠାରୁ ୩ହଜାର ୯ଶହ ଟଙ୍କା ଜରିମାନା ଆଦାୟ କରାଯାଇଛି। 

ସାପ କାମୁଡାରେ ମହିଳା ମୃତ

ସାପ କାମୁଡାରେ ମହିଳା ମୃତ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୨୫ା୯- ଭଦ୍ରକ ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳ ଥାନା ଅଧୀନ ଜଳଙ୍ଗା ମାର୍କେଟ୍‌ ସାହିର ଆଦିବାସୀ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ସନ୍ଧ୍ୟାରାଣୀ ମୁଣ୍ଡା ନାମ୍ନୀ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କୁ ସୋମବାର ସାପ କାମୁଡିବାରୁ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ପରିବାର ଲୋକେ ତାଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରି ଚିକିତ୍ସାଳୟକୁ ନେଇଥିଲେ। ଡାକ୍ତର ସେଠାରେ ତାଙ୍କୁ ମୃତ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ। ମୃତଦେହ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ପରେ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରାଯାଇଛି।

ରଜିଆରେ ସ୍ବଚ୍ଛ ଭାରତ ଅଭିଯାନ

ରଜିଆରେ ସ୍ବଚ୍ଛ ଭାରତ ଅଭିଯାନ

ଚମ୍ପୁଆ,୨୫।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଚମ୍ପୁଆ ଲ୍ୟାମ୍ପ୍‌ ଓ କେନ୍ଦୁଝର କୋଓପୋରେଟିଭ୍‌ ବ୍ୟାଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ରଜିଆ ଗ୍ରାମରେ ସ୍ବଚ୍ଛ ଭାରତ ଅଭିଯାନ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।