Dharitri News
ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ, ସ୍ବାମୀ ଗିରଫ

ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ, ସ୍ବାମୀ ଗିରଫ ତାଳଚେର,୧୯। ୧୨(ନି.ପ୍ର.)- ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ପନିକିରେ ହାଣି ଦେବା ଅଭିଯୋଗରେ ତାଳଚେର ପୋଲିସ ୮ ନମ୍ବର ୱାର୍ଡର ଅଜୟ ନାଥଙ୍କୁ ମଙ୍ଗଳବାର ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଛି। ଏ ସକ୍ରାନ୍ତରେ ଥାନାରେ ନମ୍ବର ୩୦୪/୧୭ରେ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ କରାଯାଇଛି। ସମ୍ପୃକ୍ତ ମହିଳା ଅଭିଯୋଗରେ ଦର୍ଶାଇଛନ୍ତି ଯେ, ବିବାହ ପରଠାରୁ ସ୍ବାମୀ ଅଜୟ ତାଙ୍କୁ ଅଧିକ ଯୌତୁକ ପାଇଁ ନିର୍ଯାତନା ଦେଇ ଆସୁଥିଲେ। ସୋମବାର ତାଙ୍କୁ ପନିକିରେ ହାଣି ପକାଇଥିଲେ। ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ସେ ଏବେ ଉପଖଣ୍ଡ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଛନ୍ତି।

Model This Week

ସୁରଶ୍ରୀ
Pilanka Dharitri

ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ମହୋତ୍ସବ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୧୬।୧- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ଷଷ୍ଠ ମହୋତ୍ସବ ପାଇଁ ଏକ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ ମଙ୍ଗଳବାର ସର୍କିଟ ହାଉସରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ଜିଲାପାଳ ଅନିଲ କୁମାର ସାମଲ ସଭାପତିତ୍ୱ କରିଥିଲେ।

ଅନୁଗୋଳ ପୌରପରିଷଦ ଉପନିର୍ବାଚନ: ଶାନ୍ତିଶୃଙ୍ଖଳାର ସହ ଚାଲିଛି ମତଦାନ

ଅନୁଗୋଳ ପୌରପରିଷଦ ଉପନିର୍ବାଚନ: ଶାନ୍ତିଶୃଙ୍ଖଳାର ସହ ଚାଲିଛି ମତଦାନ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ୍‌,୧୬।୧: ଅନୁଗୋଳ ପୌର ପରିଷଦର ୧୦ ନମ୍ବର ଓ୍ବାର୍ଡର ଉପନିର୍ବାଚନରେ ଶାନ୍ତିଶୃଙ୍ଖଳାର ସହ ମତଦାନ ଚାଲିଛି। ୨ଟି ବୁଥ୍‌ରେ ମତଦାନ ଚାଲିଛି। ଏବେ ସୁଦ୍ଧା ୪୫ପ୍ରତିଶତ ପୁଲିଂ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି।

ନାଲକୋ ଡିପିଏସ୍‌ ସ୍କୁଲ ସଫେଇ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ବିକ୍ଷୋଭ

ନାଲକୋ ଡିପିଏସ୍‌ ସ୍କୁଲ ସଫେଇ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ବିକ୍ଷୋଭ

ବଅଁରପାଳ,୧୬।୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ବିଭିନ୍ନ ଦାବି ନେଇ ନାଲକୋ ଡିପିଏସ୍‌ ସ୍କୁଲ ସଫେଇ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ମଙ୍ଗଳବାର ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଇଛି। ଏଥିରେ ସ୍କୁଲର ୧୮ଜଣ ସଫେଇ କର୍ମଚାରୀ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ।

ଅନୁଗୋଳ ବନମଣ୍ଡଳରେ ଗଣନା ଶେଷ ; ୧୦୨ କୁମ୍ଭୀର, ୬୬,୭୫୦ ପକ୍ଷୀ

ଅନୁଗୋଳ ବନମଣ୍ଡଳରେ ଗଣନା ଶେଷ ; ୧୦୨ କୁମ୍ଭୀର, ୬୬,୭୫୦ ପକ୍ଷୀ

ବନ୍ତଳା,୧୬।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଅନୁଗୋଳ, ଆଠଗଡ଼, କଟକ, ଢେଙ୍କାନାଳ, ଆଠମଲ୍ଲିକ, ସାତକୋଶିଆ ବନ୍ୟପ୍ରାଣୀ ଓ ମହାନଦୀ ବନ୍ୟପ୍ରାଣୀ ବନଖଣ୍ଡକୁ ନେଇ ଗଠିତ ଅନୁଗୋଳ ବନମଣ୍ଡଳରେ କୁମ୍ଭୀର ଓ ପକ୍ଷୀ ଗଣନା ଶେଷ ହୋଇଛି। ଚଳିତବର୍ଷ ଏହି ବନଖଣ୍ଡଗୁଡ଼ିକରେ ମଗର ଜାତୀୟ କୁମ୍ଭୀର ସଂଖ୍ୟାରେ ମାତ୍ର ୩ ବୃଦ୍ଧି ପରିଲକ୍ଷିତ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ପକ୍ଷୀ ସଂଖ୍ୟା କିନ୍ତୁ ଗତବର୍ଷ ଅପେକ୍ଷା ୨୪,୧୮୦ ବଢ଼ିଛି।

୧୦ ନଂ. ଓ୍ବାର୍ଡ ଉପନିର୍ବାଚନ ଆଜି

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୧୫।୧- ଅନୁଗୋଳ ପୌରପରିଷଦର ୧୦ନଂ. ୱାର୍ଡରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଉପନିର୍ବାଚନ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ଅନୁଗୋଳ ଉଦ୍ୟାନ ବିଭାଗ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟର ୨ଟି ବୁଥ୍‌ରେ ମତଦାନ କେନ୍ଦ୍ର କରାଯାଇଛି।

ନୂଆରାଇଗୋଡ଼ାରେ  ବ୍ୟାଙ୍କ ଭ୍ରାମ୍ୟମାଣ ଗାଡ଼ି

ନୂଆରାଇଗୋଡ଼ାରେ ବ୍ୟାଙ୍କ ଭ୍ରାମ୍ୟମାଣ ଗାଡ଼ି

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୧୬।୧- ବାଘ ବଂଶ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ସାତକୋଶିଆ ଅଭୟାରଣ୍ୟ କୋର୍‌ ଅଞ୍ଚଳରୁ ନୂଆଖେତା ସାରୁଆଳି ନିକଟ ନୂଆରାଇଗୋଡ଼ାକୁ ବିସ୍ଥାପିତ ହୋଇଥିବା ୭୮ ପରିବାର ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚିଛି ବ୍ୟାଙ୍କ ସେବା। ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଦିଆଯାଇଥିବା ଅନୁକମ୍ପାମୂଳକ ସହାୟତା ରାଶିର ସ୍ଥାୟୀ ଜମା ଉପରେ ହୋଇଥିବା ମାସିକିଆ ସୁଧ ପ୍ରଦାନ କରିବାକୁ ସୋମବାର ଆଇସିଆଇସିଆଇ ବ୍ୟାଙ୍କର ଏକ ଭ୍ରାମ୍ୟମାଣ ଗାଡ଼ି ନୂଆରାଇଗୋଡ଼ାକୁ ଗଡ଼ିଥିଲା।

ମହିଳାଙ୍କୁ ଚାକିରି ଦେବାକୁ କହି ଠକେଇ

ମହିଳାଙ୍କୁ ଚାକିରି ଦେବାକୁ କହି ଠକେଇ

ଭୁବନ, ୧୬ା୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଭୁବନ ବ୍ଲକ ବାଲିବୋ ପଞ୍ଚାୟତ ଅଧୀନ ଅନନ୍ତପୁର ପ୍ରାଥମିକ ସ୍କୁଲରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଜଣେ ବିଧବା ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛନ୍ତି। ସ୍କୁଲରେ ରୋଷେୟା ଭାବେ ନିଯୁକ୍ତି ଦେବାକୁ କହି ସମ୍ପୃକ୍ତ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ ତାଙ୍କଠାରୁ ୧୦ହଜାର ଟଙ୍କା ନେଇଯାଇଥିବା ସେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

ପଥର ମାଡ଼: ଗର୍ଭବତୀଙ୍କ ସମେତ ୪ ଗୁରୁତର

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୧୬।୧- ମୋଟଙ୍ଗା ଥାନା ହିନ୍ଦୋଳରୋଡ ଫାଣ୍ଡି ପନେଇଲ ଗ୍ରାମ ନିକଟରେ ସୋମବାର ଅପରାହ୍ନରେ ପଥର ମାଡ଼ରେ ଜଣେ ଗର୍ଭବତୀଙ୍କ ସମେତ ୪ଜଣ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ପ୍ଲାଟଫର୍ମ-୧ରେ ରହିବ ଦୁଇ ଟ୍ରେନ୍‌

ପ୍ଲାଟଫର୍ମ-୧ରେ ରହିବ ଦୁଇ ଟ୍ରେନ୍‌

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୧୫।୧- ଢେଙ୍କାନାଳ ରେଳଷ୍ଟେଶନର ପ୍ଲାଟ୍‌ଫର୍ମ-୨ରେ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଆନୁଷଙ୍ଗିକ ସୁବିଧା ସୁଯୋଗ ଉପଲବ୍ଧ ହେଉନାହିଁ। ପାସେଞ୍ଜର ଟ୍ରେନ୍‌ରେ ଯାତ୍ରା ସମୟରେ ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକ, ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ଏବଂ ମହିଳାମାନେ ସମସ୍ୟା ଭୋଗୁଛନ୍ତି। ପ୍ଲାଟ୍‌ଫର୍ମ-୨ର ସମସ୍ୟା ନ ସୁଧୁରିବା ଯାଏ ଅନୁଗୋଳ-ପୁରୀ ଫାଷ୍ଟ ପାସେଞ୍ଜର ଏବଂ ସୁରତ-ପୁରୀ ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍‌ ଟ୍ରେନ୍‌ ପ୍ଲାଟ୍‌ଫର୍ମ-୧ରେ ରହିବ ବୋଲି ସ୍ଥାୟୀ ଲୋକ ଅଦାଲତ ରାୟ ଦେଇଛନ୍ତି।

୨୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଶିଶୁଙ୍କୁ ଚେଙ୍କ

୨୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଶିଶୁଙ୍କୁ ଚେଙ୍କ

ଭୁବନ,୧୫।୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଭୁବନ ଥାନା ଅଧୀନ ଥୋରିଆଛନ୍ଦା ଗ୍ରାମରେ ସୋମବାର ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଅନ୍ଧବିଶ୍ୱାସର ବଶବର୍ତ୍ତି ହୋଇ ୨୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଶିଶୁଙ୍କୁ ଚେଙ୍କ ଦିଆଯାଇଛି।

୨ ଦିନ ରିମାଣ୍ଡରେ ଗଲେ ପ୍ରଶାନ୍ତ

୨ ଦିନ ରିମାଣ୍ଡରେ ଗଲେ ପ୍ରଶାନ୍ତ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୧୫।୧: ଢେଙ୍କାନାଳ ଟାଉନ ଥାନା ପୋଲିସ ସି-ଶୋର ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶାନ୍ତ ଦାସଙ୍କୁ ସୋମବାର ୨ ଦିନ ରିମାଣ୍ଡରେ ନେଇଛନ୍ତି। ଟାଉନ ଥାନା ପୋଲିସ ୩ ଦିନ ରିମାଣ୍ଡ ମାଗିଥିବା ବେଳେ ଏସ୍‌ଡିଜିଏମ୍‌ଙ୍କ ଅଦାଲତ ୧୫ ଓ ୧୬ ଦୁଇ ଦିନ ରିମାଣ୍ଡ ପାଇଁ ମଞ୍ଜୁରୀ ଦେଇଛନ୍ତି।

ନାଲକୋ ପ୍ଲାଣ୍ଟ ପରିସରରେ ଟ୍ରେନ୍‌ ଲାଇନଚ୍ୟୁତ

ନାଲକୋ ପ୍ଲାଣ୍ଟ ପରିସରରେ ଟ୍ରେନ୍‌ ଲାଇନଚ୍ୟୁତ

ବଅଁରପାଳ,୧୫।୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ନାଲକୋ ସିପିପି ପ୍ଲାଣ୍ଟ ପରିସରରେ ଏକ ଟ୍ରେନ୍‌ ସୋମବାର ଲାଇନଚ୍ୟୁତ ହୋଇଛି। ଫଳରେ ଉକ୍ତ ଟ୍ରେନ୍‌ର ୨ ବଗି ରେଳ ଧରଣାରୁ ବାହାରିଯାଇଛି।