ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ହତ୍ୟା ଆସାମୀଙ୍କୁ ଆଜୀବନ କାରାଦଣ୍ଡ

ହତ୍ୟା ଆସାମୀଙ୍କୁ ଆଜୀବନ କାରାଦଣ୍ଡ

ତାଳଚେର,୧୮ା୧୨(ନି.ପ୍ର.)- ଏକ ହତ୍ୟା ମାମଲାର ବିଚାର କରି ସୋମବାର ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲା ଓ ଦୌରାଜଜ୍‌ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ କରିବା ସହ ଆଜୀବନ କାରାଦଣ୍ଡରେ ଦଣ୍ଡିତ କରିଛନ୍ତି। ଏଥିସହିତ ୧୦ ହଜାର ଟଙ୍କାର ଜରିମାନା ଦେବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି।
ମାମଲାରୁ ପ୍ରକାଶ ଯେ, ଏନ୍‌ଟିପିସି ଥାନା ଅଞ୍ଚଳର ରାଜୁ ଗୋଛାୟତ ଓରଫ ବେହେରା ୨୦୧୪ ଜୁଲାଇ ୭ରେ ସ୍ତ୍ରୀ ନିଲମଙ୍କୁ ସାଇକେଲରେ ଏନ୍‌ଟିପିସି ଷ୍ଟେଜ-୨ ଆଡେ ବୁଲାଇବାକୁ ନେଇଥିଲେ। ରାତିରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଦମ୍ପତି ଘରକୁ ନ ଫେରିବାରୁ ପରିବାର ଲୋକ ଖୋଜାଖୋଜି କରିଥିଲେ। ଏହି ସମୟରେ ବାଟରେ ରାଜୁ ବଡ ବ୍ୟତିବ୍ୟସ୍ତ ଅବସ୍ଥାରେ ଆସୁଥିବା ସେମାନେ ଦେଖିବାକୁ ପାଇଥିଲେ। ନିଲମ ସମ୍ପର୍କରେ ପଚାରିବାରୁ ଷ୍ଟେଜ ୨ ପାଚେରି ପାଖରେ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ମାରି ପକାଇ ଦେଇଥିବା ରାଜୁ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଆଗରେ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ। ପରେ ନିଲମଙ୍କ ବାପାଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ କ୍ରମେ ଏନ୍‌ଟିପିସି ପୋଲିସ ନଂ.୨୮/୧୪ରେ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ କରି ଅଭିଯୁକ୍ତ ରାଜୁଙ୍କୁ ଗିରଫ ପରେ କୋର୍ଟଚାଲାଣ କରିଥିଲା। ସାକ୍ଷୀମାନଙ୍କ ବୟାନ, ପାରିପାର୍ଶ୍ୱିକ ଅବସ୍ଥାକୁ ବିଚାରକୁ ନେଇ ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲା ଓ ଦୌରାଜଜ୍‌ ଲୁନା ମହାନ୍ତି ଆସାମୀ ରାଜୁଙ୍କୁ ୩୦୨ ଦଫାରେ ଆଜୀବନ କାରାଦଣ୍ଡ ଓ ଜରିମାନା ଦଣ୍ଡରେ ଦଣ୍ଡିତ କରିଥିଲେ। ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଅତିରିକ୍ତ ପବ୍ଲିକ ପ୍ରୋସିକ୍ୟୁଟର ହରେକୃଷ୍ଣ ପାତ୍ର ମକଦ୍ଦମା ପରିଚାଳନା କରିଥିଲେ।

All Right Reserved By

Model This Week

ସନ୍ତୋଷ

ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ଯୁବତୀଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର ଘଟଣା: ଡାକ୍ତରୀ ମାଇନା ପାଇଁ ପଠାଇଲା ପୋଲିସ

ଯୁବତୀଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର ଘଟଣା: ଡାକ୍ତରୀ ମାଇନା ପାଇଁ ପଠାଇଲା ପୋଲିସ

ବଅଁରପାଳ,୨୭।୫(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଅନ୍ତର୍ଗତ ନାଲ୍‌କୋ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳର ଜନୈକା ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଉକ୍ତ ଅଞ୍ଚଳର ଜଣେ ଯୁବକ ଗତ ୩ମାସ ପୂର୍ବରୁ ବଳାତ୍କାର କରିଥିବାନେଇ ଶନିବାର ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା।

ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକଙ୍କ ପାଇଁ କମ୍ୟୁନିଟି ସେଣ୍ଟରର ଶିଳାନ୍ୟାସ

ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକଙ୍କ ପାଇଁ କମ୍ୟୁନିଟି ସେଣ୍ଟରର ଶିଳାନ୍ୟାସ

ଭୁବନ,୨୭।୫(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଭୁବନ ଅଞ୍ଚଳର ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକମାନଙ୍କ ପାଇଁ ନିର୍ମାଣ ହେବାକୁଥିବା କମ୍ୟୁନିଟି ସେଣ୍ଟରର ରବିବାର ଶିଳାନ୍ୟାସ କରାଯାଇଛି।

୧୫ଦିନ ନ ପୂରୁଣୁ ବଦଳିଲେ ଫାଣ୍ଡି ଅଧିକାରୀ

କୃଷ୍ଣପ୍ରସାଦ,୯।୫(ଡି.ଏନ.ଏ.)-କୃଷ୍ଣପ୍ରସାଦ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଚିଲିକା ନୂଆପଡା ଫାଣ୍ଡି ଅଧିକାରୀଙ୍କ ନିଯୁକ୍ତି ହେବାର ମାତ୍ର ୧୫ଦିନ ନ ପୂରୁଣୁ ପୁନଶ୍ଚ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଅନ୍ୟତ୍ର ବଦଳି କରାଯିବା ଘଟଣା ବିଭିନ୍ନ ମହଲରେ ତୀବ୍ର ଅସନ୍ତୋଷ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି ା ନିକଟରେ ଘଟିଥିବା

କାଳୀବଜାର ବଦଳାଇ ଦେଲା ଜୀବନ

କାଳୀବଜାର ବଦଳାଇ ଦେଲା ଜୀବନ

ରିକା ସାହୁ। ବୟସ ୫୮। ଘର ଭୁବନ ବ୍ଲକ ଗଡ଼ନୃସିଂହ ପ୍ରସାଦ ପଞ୍ଚାୟତ ଡେଙ୍ଗାବାହାଳି ଗ୍ରାମରେ। ମା, ବାପା, ସ୍ତ୍ରୀ ଲିଲି, ଦୁଇ ଝିଅପୁଅଙ୍କୁ ନେଇ ତାଙ୍କ ପରିବାର। ହେଲେ ଭୁବନ ପାଲଟିଛି ତାଙ୍କ କର୍ମକ୍ଷେତ୍ର। ନିଜ ଅତୀତର ପୃଷ୍ଟା ଓଲଟାଇ ଦ୍ୱାରିକା କୁହନ୍ତି, ଆର୍ଥିକ ଅନଟନରେ ପରିବାର ଯୁଝି ହେଉଥିବାବେଳେ ସେ ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ପରୀକ୍ଷାରେ କୃତକାର୍ଯ୍ୟ ହେଲେ। ଏହାପରେ ତାଙ୍କୁ ମୁଣ୍ଡାଇବାକୁ ପଡ଼ିଲା ପରିବାରର ବୋଝ। ସମୟ କ୍ରମେ କାଠ ମିସ୍ତ୍ରି, ରାଜ ମିସ୍ତ୍ରି, ରଙ୍ଗ ମିସ୍ତ୍ରି କାମ କରିବାକୁ ପଡ଼ିଲା।

୪ ଜଣଙ୍କୁ ଉଠାଇ ନେଲା ପୋଲିସ

୪ ଜଣଙ୍କୁ ଉଠାଇ ନେଲା ପୋଲିସ

ତାଳଚେର (ନି.ପ୍ର.)/ପରଜଙ୍ଗ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.), ୨୭।୫ କେରଳ ରାଜ୍ୟ କନ୍ନୁର ଜିଲା ବାଲିଆପାଟନମ୍‌ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଜିଲାର ଜଣେ ଓଡ଼ିଆ ଠିକାଦାର ପ୍ରଭାକର ଦାସ (୩୮)ଙ୍କୁ ଗତ ୨୦ ତାରିଖରେ ନିର୍ମମ ଭାବେ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିଲା। ମୃତକଙ୍କ ଘରୁ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କା ସାମଗ୍ରୀ ଲୁଟ୍‌ପାଟ୍‌ ମଧ୍ୟ ହୋଇଥିଲା। କେରଳରୁ ଆସିଥିବା ପୋଲିସ ଟିମ୍‌ ପରଜଙ୍ଗ ଏବଂ ତାଳଚେର ପୋଲିସ ସହାୟତାରେ ଦୀର୍ଘ ୪୦ ଘଣ୍ଟା ଧରି ଛାନଭିନ୍‌ କରିବା ପରେ ଶନିବାର ୪ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି।

ଭାଇରାଲ ଭିଡିଓରେ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଚରିତ୍ର ସଂହାର: ଥାନାର ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହେଲେ ସ୍ବାମୀ

ଭାଇରାଲ ଭିଡିଓରେ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଚରିତ୍ର ସଂହାର: ଥାନାର ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହେଲେ ସ୍ବାମୀ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୨୭।୫ଅନୁଗୋଳ ଜିଲାରେ ଗୋଟିଏ ପରେ ଗୋଟିଏ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହେବା ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ହୋଇଛି। ପ୍ରଥମେ ଏକ ଭିଡିଓରେ ଜନୈକା ଯୁବତୀ ତାଙ୍କ ମା’ଙ୍କ ଚରିତ୍ର ସଂହାର କରି ନ୍ୟାୟ ମାଗିବା ଓ ପରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ କରିବା ପରି ଘଟଣା ସାମ୍‌ନାକୁ ଆସିଥିବା ବେଳେ ଏବେ ନିଶା ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ଦୁଇଦିନ ହେଲା ଏକ ଆପତ୍ତିଜନକ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ହୋଇଛି। ଏଥିରେ ଜନୈକ ବ୍ୟକ୍ତି ଅନ୍ୟଜଣଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଚରିତ୍ର ସଂହାର କରିଛନ୍ତି।

ଦୁଇ ଦିନ ହେଲା ଥାନାରେ ୩ ଅଟକ: ମୁହଁ ଖୋଲୁନି ପୋଲିସ

ଦୁଇ ଦିନ ହେଲା ଥାନାରେ ୩ ଅଟକ: ମୁହଁ ଖୋଲୁନି ପୋଲିସ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୨୭।୫ଅନୁଗୋଳ ସହରରେ ବିଭିନ୍ନ ଆପରାଧିକ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ବଢ଼ିଚାଲିଥିବା ବେଳେ କୋର୍ଟ ହାଜତରୁ ଖସିଯାଇଥିବା ୪ ହତ୍ୟା ମାମଲାର ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଝସକେତନ ରାଉତଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିବା ପୋଲିସ ପାଇଁ ସବୁଠୁ ବଡ଼ ପ୍ରଶ୍ନବାଚୀ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି। ଏପରି ସମୟରେ ଦୁଇଦିନ ହେଲା ଅନୁଗୋଳ ପୋଲିସ ୩ ଜଣଙ୍କୁ ଥାନାରେ ଅଟକ ରଖିଛି। ତେବେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତିମାନଙ୍କୁ କାହିଁକି ଅଟକ ରଖାଯାଇଛି ଓ କେଉଁ ମାମଲାର ତଦନ୍ତ କରାଯାଉଛି ସେ ନେଇ ପୋଲିସ ମୁହଁ ଖୋଲୁନାହିଁ।

ଓଜେଇଇ: ଏମ୍‌.ଆର୍କରେ ସତୃଷ୍ଣ ଟପ୍ପର

ଓଜେଇଇ: ଏମ୍‌.ଆର୍କରେ ସତୃଷ୍ଣ ଟପ୍ପର

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୨୬।୫-ଶୁକ୍ରବାର ପ୍ରକାଶିତ ହୋଇଥିବା ଓଡ଼ିଶା ଯୁଗ୍ମ ପ୍ରବେଶିକା ପରୀକ୍ଷା (ଓଜେଇଇ)ରେ ଢେଙ୍କାନାଳର ସତୃଷ୍ଣ କୁମାର ମହାପାତ୍ର ଏମ୍‌.ଆର୍କ (ମାଷ୍ଟର ଇନ୍‌ ଆର୍କିଟକ୍ଚର)ରେ ଟପ୍ପର ହୋଇଛନ୍ତି। ସେ ଭୁବନେଶ୍ୱରସ୍ଥିତ ନିଜ ବ୍ୟବସାୟିକ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ। ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ଲିପି ମହାନ୍ତି ମଧ୍ୟ ପରୀକ୍ଷାରେ କୃତକାର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଛନ୍ତି।

କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ସମସ୍ତେ ପାସ୍‌

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୨୫।୫-ଶନିବାର ପ୍ରକାଶିତ ସିବିଏସ୍‌ଇ ଦ୍ୱାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ପରୀକ୍ଷାରେ ଢେଙ୍କାନାଳ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ବିଦ୍ୟାଳୟର ପାସ୍‌ହାର ଶତପ୍ରତିଶତ ରହିଛି। ବିଦ୍ୟାଳୟ ୪୧ଜଣ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ସମସ୍ତେ ପାସ୍‌ କରିଛନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ୨୫ଜଣ ବାଳକ ଏବଂ ୧୬ଜଣ ବାଳିକା ଅଛନ୍ତି।

ସର୍ଟଶର୍କିଟରୁ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ

ସର୍ଟଶର୍କିଟରୁ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ

ଭୁବନ, ୨୬ା୫(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଭୁବନ ଏନ୍‌ଏସି ଅଧୀନ ୧୫ନଂ. ଓ୍ବାର୍ଡ ମଠସାହିରେ ଶନିବାର ଅପରାହ୍ନ ସାଢ଼େ ଗୋଟାଏରେ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଶର୍ଟସର୍କିଟ୍‌ରୁ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟିଛି।

କେରଳରେ ଓଡ଼ିଆ ଠିକାଦାରଙ୍କୁ ହତ୍ୟା : ୪ଜଣଙ୍କୁ ଉଠାଇ ନେଲା ପୋଲିସ

କେରଳରେ ଓଡ଼ିଆ ଠିକାଦାରଙ୍କୁ ହତ୍ୟା : ୪ଜଣଙ୍କୁ ଉଠାଇ ନେଲା ପୋଲିସ

ତାଳଚେର (ନି.ପ୍ର.)/ପରଜଙ୍ଗ(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.), ୨୬।୫-କେରଳ ରାଜ୍ୟ କନ୍ନୁର ଜିଲା ବାଲିଆପାଟନମ୍‌ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଜିଲାର ଜଣେ ଓଡ଼ିଆ ଠିକାଦାର ପ୍ରଭାକର ଦାସ (୩୮)ଙ୍କୁ ଗତ ୨୦ତାରିଖରେ ନିର୍ମମ ଭାବେ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିଲା। ମୃତକଙ୍କ ଘରୁ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କା ସାମଗ୍ରୀ ଲୁଟ୍‌ପାଟ୍‌ ମଧ୍ୟ ହୋଇଛି। କେରଳରୁ ଆସିଥିବା ପୋଲିସ ଟିମ୍‌ ପରଜଙ୍ଗ ଏବଂ ତାଳଚେର ପୋଲିସ ସହାୟତାରେ ଦୀର୍ଘ ୪୦ ଘଣ୍ଟା ଧରି ଛାନଭିନ୍‌ କରିବା ପରେ ଶନିବାର ୪ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ସେମାନେ ହେଲେ ପରଜଙ୍ଗ ଥାନା ଅଧୀନ ଜଟିଆ ଗ୍ରାମର ଗଣେଶ ନାଏକ (୧୮), ସାଆନ୍ଦାର ତୋଫାନ ପ୍ରଧାନ (୨୧), ପ୍ରଶାନ୍ତ ସେଠୀ (୧୮) ଏବଂ ରାଜେଶ ବେହେରା। ଏଥିରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଅନ୍ୟଜଣେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଫେରାର ଅଛନ୍ତି। ଶନିବାର ରାତିରେ ସେମାନଙ୍କୁ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରାଯାଇଛି। ରବିବାର ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଅଧିକ ତଦନ୍ତ ପାଇଁ କେରଳ ନିଆଯିବ ବୋଲି ପୋଲିସ କହିଛି।

 ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟସେବାରେ ନୂଆ ଫର୍ଦ୍ଦ: ନୂତନ ଜିଲା ଚିକିତ୍ସାଳୟ ଲୋକାର୍ପିତ

ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟସେବାରେ ନୂଆ ଫର୍ଦ୍ଦ: ନୂତନ ଜିଲା ଚିକିତ୍ସାଳୟ ଲୋକାର୍ପିତ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୨୬।୫-ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲାର ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟସେବାରେ ଯୋଡ଼ିହୋଇଛି ନୂତନ ଫର୍ଦ୍ଦ। ଶନିବାର ସ୍ଥାନୀୟ ଦକ୍ଷିଣକାଳୀ ରୋଡ୍‌ ଅଞ୍ଚଳରେ ଲୋକାର୍ପିତ ହୋଇଛି ଅତ୍ୟାଧୁନିକ ନୂତନ ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟ। ୪୩ କୋଟି ଟଙ୍କା ବ୍ୟୟରେ ୭ ମହଲା ବିଶିଷ୍ଟ ଉକ୍ତ ହସ୍ପିଟାଲ୍‌କୁ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ପରିବାର କଲ୍ୟାଣ ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରତାପ କୁମାର ଜେନା ଲୋକାର୍ପିତ କରିଛନ୍ତି। ଖଣି ଓ ଇସ୍ପାତ ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ କୁମାର ମଲ୍ଲିକ, ବାଣିଜ୍ୟ ଓ ପରିବହନ ମନ୍ତ୍ରୀ ଡା. ନୃସିଂହ ଚରଣ ସାହୁ, ଢେଙ୍କାନାଳ-ଅନୁଗୋଳ ଏମ୍‌ପି ତଥାଗତ ସତପଥୀ, ବିଧାୟକ ସରୋଜ କୁମାର ସାମଲ, ନଗରପାଳ ସୁଧାଂଶୁ କୁମାର ଦଳେଇ ପ୍ରମୁଖ ଅତିଥି ଭାବେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ।