ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ହତ୍ୟା ଆସାମୀଙ୍କୁ ଆଜୀବନ କାରାଦଣ୍ଡ

ହତ୍ୟା ଆସାମୀଙ୍କୁ ଆଜୀବନ କାରାଦଣ୍ଡ
ତାଳଚେର,୧୮ା୧୨(ନି.ପ୍ର.)- ଏକ ହତ୍ୟା ମାମଲାର ବିଚାର କରି ସୋମବାର ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲା ଓ ଦୌରାଜଜ୍‌ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ କରିବା ସହ ଆଜୀବନ କାରାଦଣ୍ଡରେ ଦଣ୍ଡିତ କରିଛନ୍ତି। ଏଥିସହିତ ୧୦ ହଜାର ଟଙ୍କାର ଜରିମାନା ଦେବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ମାମଲାରୁ ପ୍ରକାଶ ଯେ, ଏନ୍‌ଟିପିସି ଥାନା ଅଞ୍ଚଳର ରାଜୁ ଗୋଛାୟତ ଓରଫ ବେହେରା ୨୦୧୪ ଜୁଲାଇ ୭ରେ ସ୍ତ୍ରୀ ନିଲମଙ୍କୁ ସାଇକେଲରେ ଏନ୍‌ଟିପିସି ଷ୍ଟେଜ-୨ ଆଡେ ବୁଲାଇବାକୁ ନେଇଥିଲେ। ରାତିରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଦମ୍ପତି ଘରକୁ ନ ଫେରିବାରୁ ପରିବାର ଲୋକ ଖୋଜାଖୋଜି କରିଥିଲେ। ଏହି ସମୟରେ ବାଟରେ ରାଜୁ ବଡ ବ୍ୟତିବ୍ୟସ୍ତ ଅବସ୍ଥାରେ ଆସୁଥିବା ସେମାନେ ଦେଖିବାକୁ ପାଇଥିଲେ। ନିଲମ ସମ୍ପର୍କରେ ପଚାରିବାରୁ ଷ୍ଟେଜ ୨ ପାଚେରି ପାଖରେ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ମାରି ପକାଇ ଦେଇଥିବା ରାଜୁ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଆଗରେ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ। ପରେ ନିଲମଙ୍କ ବାପାଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ କ୍ରମେ ଏନ୍‌ଟିପିସି ପୋଲିସ ନଂ.୨୮/୧୪ରେ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ କରି ଅଭିଯୁକ୍ତ ରାଜୁଙ୍କୁ ଗିରଫ ପରେ କୋର୍ଟଚାଲାଣ କରିଥିଲା। ସାକ୍ଷୀମାନଙ୍କ ବୟାନ, ପାରିପାର୍ଶ୍ୱିକ ଅବସ୍ଥାକୁ ବିଚାରକୁ ନେଇ ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲା ଓ ଦୌରାଜଜ୍‌ ଲୁନା ମହାନ୍ତି ଆସାମୀ ରାଜୁଙ୍କୁ ୩୦୨ ଦଫାରେ ଆଜୀବନ କାରାଦଣ୍ଡ ଓ ଜରିମାନା ଦଣ୍ଡରେ ଦଣ୍ଡିତ କରିଥିଲେ। ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଅତିରିକ୍ତ ପବ୍ଲିକ ପ୍ରୋସିକ୍ୟୁଟର ହରେକୃଷ୍ଣ ପାତ୍ର ମକଦ୍ଦମା ପରିଚାଳନା କରିଥିଲେ।
All Right Reserved By

ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ ସଫେଇ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ ସଫେଇ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ବଇଣ୍ଡା,୧୭।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କିଶୋରନଗର ବ୍ଲକ ହଣ୍ଡପା  ପ୍ରାଥମିକ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ପରସରରେ ଗୁରୁବାର ବଇଶିଣା ଜୟ ଦୁର୍ଗା କ୍ଲବ ପକ୍ଷରୁ ସଫେଇ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି।

ସାର ଯୋଗାଣ ପାଇଁ ଦାବିପତ୍ର

ସାର ଯୋଗାଣ ପାଇଁ ଦାବିପତ୍ର


ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୧୭ା୮:  ଅଲ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ କିଷାନ କ୍ଷେତ ମଜଦୁର ସଙ୍ଗଠନ ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା କମିଟି ପକ୍ଷରୁ ଚାଷୀମାନଙ୍କୁ ସବ୍‌ସିଡିରେ ସାର, ଔଷଧ ଓ ବିହନ ଯୋଗାଇଦେବା ସହ ସାରର କଳାବଜାରୀ ବନ୍ଦ କରିବା ଆଦି ଦାବି ନେଇ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତିରେ ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲାପାଳ ତପନ କୁମାର ଶତପଥୀଙ୍କୁ ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି।

କଣିହାଁ କୋଇଲା ଖଣି କାର୍ଯ୍ୟ ବନ୍ଦ

କଣିହାଁ କୋଇଲା ଖଣି କାର୍ଯ୍ୟ ବନ୍ଦ

କଣିହାଁ,୧୭।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଏମ୍‌ସିଏଲ କଣିହାଁ କୋଇଲା ଖଣି କାର୍ଯ୍ୟ ଗୁରୁବାର ଆନ୍ଦୋଳନ ଯୋଗୁ ବନ୍ଦ ରହିଛି। ଏକ ସଙ୍ଗଠନ ତରଫରୁ ଖଣିରେ ଲାଗି ରହିଥିବା ଗାଡ଼ିରେ ଚାଳକ, ସହଯୋଗୀ ଓ ଅନ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟରେ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ଓ ପ୍ରଭାବିତ ଅଞ୍ଚଳ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ବେକାରଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତି ପ୍ରଦାନ ପାଇଁ ଦାବି ହୋଇଛି। 

ଚୋରି ଅଭିଯୋଗ

ଚୋରି ଅଭିଯୋଗ


ବଅଁରପାଳ, ୧୭ା୮(ଡି.ଏନ.ଏ.): ବଅଁରପାଳ ଥାନା ଆଶା ଟକିଜ୍‌ ନିକଟରେ ଅଖିଳ ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ଭଡା ଘରେ ଚାଲୁଥିବା ଏକ ଘରୋଇ କମ୍ପାନୀ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରୁ ବୁଧବାର ରାତିରେ ଚୋରି ହୋଇଥିବା ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି।

ଗ୍ୟାସ ପାଇପ ଫାଟି ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ

ଗ୍ୟାସ ପାଇପ ଫାଟି ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୧୭।୮- ଅନୁଗୋଳ ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟ ପରିସରରେ ଥିବା ରୋଷେଇ ଘରେ ଶୁକ୍ରବାର ଗ୍ୟାସ ପାଇପ ଫାଟି ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟିଛି। ଏଥିରେ କାହାର କିଛି କ୍ଷୟକ୍ଷତି ହୋଇ ନ ଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି। 

‘ବାଜପେୟୀ ଜଣେ ଯୋଗଜନ୍ମା’

‘ବାଜପେୟୀ ଜଣେ ଯୋଗଜନ୍ମା’

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ/ବଅଁରପାଳ/
ଛେଣ୍ଡିପଦା, ୧୭ା୮- ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଅଟଳ ବିହାରୀ ବାଜପେୟୀଙ୍କ ପରଲୋକରେ ବିଭିନ୍ନ ସଙ୍ଗଠନ ତଥା ଅନୁଷ୍ଠାନ ପକ୍ଷରୁ ଶୋକ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ଅନୁଗୋଳ ବିଜୁ ଜନତା ଦଳ ତରଫରୁ ଜିଲା ସଭାପତି ବିଧାୟକ ରଜନୀକାନ୍ତ ସିଂହଙ୍କ ସଭାପତିତ୍ୱରେ ଜିଲା କାର୍ଯ୍ୟାଳୟଠାରେ ଏକ ଶୋକସଭା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା।

ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କୁ ଫଟୋଗ୍ରାଫି ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ

ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କୁ ଫଟୋଗ୍ରାଫି ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ୍‌, ୧୭ା୮- ଅନୁଗୋଳ ସରକାରୀ ସ୍ବୟଂଶାସିତ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ଓ ଅନୁଗୋଳ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ନିମନ୍ତେ ଗୁରୁବାର ଏକ ଫଟୋଗ୍ରାଫି ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ମହିଳାଙ୍କ ସନ୍ଦେହଜନକ ମୃତ୍ୟୁ : ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ରଖିଲାନି ପୋଲିସ

ମହିଳାଙ୍କ ସନ୍ଦେହଜନକ ମୃତ୍ୟୁ : ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ରଖିଲାନି ପୋଲିସ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୧୭।୮ ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଗଁଦିଆ ଥାନା ସୋରିଷିଆପଦା ପଞ୍ଚାୟତ ଅଧୀନ ମହିଷାଗଡ଼ା ଗ୍ରାମର ସାରଥି ମହାନ୍ତଙ୍କ ସନ୍ଦେହଜନକ ଅବସ୍ଥାରେ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ସେ ବିଷପିଇ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିବା ଶାଶୁଘର ଲୋକେ କହୁଥିବାବେଳେ ମୃତାଙ୍କ ବାପା ଶିରପାଣି ମହାନ୍ତ ଝିଅକୁ ବିଷ ପିଆଇ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ଏପରି କି ଏତଲା ଦେବାକୁ ଯାଇଥିବାବେଳେ ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇ ନ ଥିବା ସେ କହିଛନ୍ତି। 

ବଳରାମ କୋଇଲା ଖଣି ଜିରୋ ପଏଣ୍ଟରେ ୧୪୪ ଧାରା ଜାରି: ପ୍ରତିବାଦରେ ଡଅଁରା ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ବିକ୍ଷୋଭ

ବଳରାମ କୋଇଲା ଖଣି ଜିରୋ ପଏଣ୍ଟରେ ୧୪୪ ଧାରା ଜାରି: ପ୍ରତିବାଦରେ ଡଅଁରା ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ବିକ୍ଷୋଭ

ତାଳଚେର,୧୭।୮(ନି.ପ୍ର.): ବଳରାମ କୋଇଲା ଖଣି ଜିରୋ ପଏଣ୍ଟରେ ୧୪୪ ଧାରା ଜାରି ପ୍ରତିବାଦରେ ଡଅଁରା  ଗ୍ରାମର ଗ୍ରାମବାସୀ ଓ ଟ୍ରକ ମାଲିକମାନେ ମିଳିତ ଭାବେ ୧୪୪  ଧାରା ଜାରି କରାଯାଇଥିବା ସ୍ଥାନରେ ଶୁକ୍ରବାର ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଛନ୍ତ। ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ବ୍ୟାପକ ପୋଲିସ ଫୋର୍ସ ମୃତୟନ ହୋଇଛନ୍ତି। 

ଦୁଇ ଟ୍ରକ ମୁହାଁ ମୁହିଁ ଧକ୍କା: ୫୩ନଂ ଜାତୀୟ ରାଜପଥରେ ଯାତାୟାତ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ

ଦୁଇ ଟ୍ରକ ମୁହାଁ ମୁହିଁ ଧକ୍କା: ୫୩ନଂ ଜାତୀୟ ରାଜପଥରେ ଯାତାୟାତ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ

ପରଜଙ୍ଗ,୧୭।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ପରଜଙ୍ଗ ଥାନା ୫୩ନଂ ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ହଟିଲୁଚାଣି ଛକ ନିକଟରେ  ଗୁରୁବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଦୁଇ ଟ୍ରକ ମଧ୍ୟରେ ମୁହାଁ ମୁହିଁ ଧକ୍କା ହୋଇଛି। 

ପୋଖରୀରେ ବୁଡ଼ି ୨ ଭଉଣୀ ମୃତ

ପୋଖରୀରେ ବୁଡ଼ି ୨ ଭଉଣୀ ମୃତ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୧୬।୮- ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଗଦଁିଆ ବ୍ଲକ ନିହଲପ୍ରସାଦ ଥାନା  ଲହଡ଼ା କୋକୁଆଝର ଗ୍ରାମରେ ଗୁରୁବାର ପୋଖରୀରେ ବୁଡ଼ି ୨ ଭଉଣୀ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି। ମୃତା ହେଲେ  ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ହେମ୍ରମ୍‌(୫) ଓ ରଜନୀ ହେମ୍ରମ। ଏହି ଘଟଣାକୁ ନେଇ ଅଞ୍ଚଳରେ ଶୋକାକୂଳ ପରିବେଶ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। 

ବଇଣ୍ଡାରେ ବିଜୁ ଯୁବ ବାହିନୀ  କର୍ମଶାଳା

ବଇଣ୍ଡାରେ ବିଜୁ ଯୁବ ବାହିନୀ କର୍ମଶାଳା

ବଇଣ୍ଡା,୧୬।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଯୁବ ଗୋଷ୍ଠୀ ଦ୍ୱାରା ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳର ଅଧିକ ବିକାଶ ହୋଇ ପରିବ। ନବୀନ ସରକାର  ଅନେକ ଯୋଜନା ପ୍ରଚଳନ  କରିଛନ୍ତି। ସେ ଗୁଡ଼ିକ କିପରି ଲୋକଙ୍କ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚି ପାରିବ ସେଥିପ୍ରତି ଅଧିକ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦିଆଯାଉ।