ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

ଲକ୍ଷ୍ୟଚ୍ୟୁତ ସ୍ବାୟତ୍ତ ଶାସନ ଆଭିମୁଖ୍ୟ, ୫୦ପ୍ରତିଶତ ୟୁସି ଦାଖଲ ବାକି

ଲକ୍ଷ୍ୟଚ୍ୟୁତ ସ୍ବାୟତ୍ତ ଶାସନ ଆଭିମୁଖ୍ୟ, ୫୦ପ୍ରତିଶତ ୟୁସି ଦାଖଲ ବାକି
ଯାଜପୁର ଅଫିସ,୧୯ା୧୨- ଯାଜପୁର ଜିଲାର ୨ପୌରସଂସ୍ଥା ବ୍ୟାସନଗର ଓ ଯାଜପୁର ଟାଉନ ମୌଳିକ କର୍ତ୍ତବ୍ୟକୁ ଭୁଲି ଯାଇଛି। ବିଶେଷକରି ବ୍ୟାସନଗର ପୌରସଂସ୍ଥାର ବିଭିନ୍ନ ଉନ୍ନୟନ କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ଗତ ୯ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରାୟ ୨୦କୋଟି ଟଙ୍କା ଅନୁଦାନ ଆବଣ୍ଟିତ ହୋଇଛି । ହେଲେ ସେଥିରୁ ମାତ୍ର ୧୦କୋଟି ଟଙ୍କାର ବିନିଯୋଗ ପତ୍ର(ୟୁସି) ଦାଖଲ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି । ଯଦ୍ୱାରା ପରବର୍ତ୍ତି ଅନୁଦାନ ଆସିବାରେ ବିଳମ୍ବ ହେଉଛି। ସମନ୍ବିତ ଗୃହ ନିର୍ମାଣରେ ପ୍ରାୟ ୬କୋଟି ଟଙ୍କାର ୟୁସି ବାକି ଥିବା ସୂଚନା ମଳିଥିବାବେଳେ ୧କୋଟି ୨୯ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ବ୍ୟାସନଗର ସଂସ୍କୃତି ଭବନ, ୧ କୋଟି ୮୭ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର କେଏନଡିଏ ବିଲ୍ଡିଂ ଓ ୧ କୋଟି ୭୧ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର କଲ୍ୟାଣ ମଣ୍ଡପ ଅଧାପନ୍ତରିଆ ଅବସ୍ଥାରେ ରହିଛି। ଯାଜପୁର ପୌରସଂସ୍ଥାରେ ମଧ୍ୟ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ତଥ୍ୟ ମିଳି ନ ଥିଲେ ହେଁ ପ୍ରାୟ ୫୦ ପ୍ରତିଶତ ୟୁସି ବାକି ପଡିଛି ା ଫଳରେ ସ୍ବାୟତ୍ତ ଶାସନର ମୂଳ ଆଭିମୂଖ୍ୟ ଲକ୍ଷ୍ୟଚ୍ୟୁତ ହେବା ସହ ବ୍ୟାସନଗର ଓ ଯାଜପୁର ପୌରସଂସ୍ଥା ସରକାରୀ ଅନୁଦାନ ସୁବିନିଯୋଗ କ୍ଷେତ୍ରରେ ବିଫଳ ହୋଇଛି। ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଗୃହ ଓ ନଗର ଉନ୍ନୟନ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଯାଜପୁର ଜିଲାର ୨ପୌର ପରିଷଦର ସର୍ବାଙ୍ଗୀନ ଉନ୍ନତି ପାଇଁ କେବଳ ୨୦୧୫-୧୬ଆର୍ଥିକ ବର୍ଷରେ ୭ଟି ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ୪କୋଟି ୫୫ଲକ୍ଷ ୫୨ହଜାର ଟଙ୍କା ଅନୁଦାନ ମଞ୍ଜୁର ହୋଇଥିଲା। ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ଯାଜପୁର ପୌରପରିଷଦ ପାଇଁ ୨କୋଟି ୮୩ ଲକ୍ଷ ୪୯ ହଜାର ଟଙ୍କା ଏବଂ ବ୍ୟାସନଗର ପୌରପରିଷଦ ପାଇଁ ୧ କୋଟି ୭୨ ଲକ୍ଷ ୩ ହଜାର ଟଙ୍କା ରହିଛି ା ଯାଜପୁର ପୌର ପରିଷଦର କେବଳ କୁସୁମୀ ପୋଖରୀର ଉନ୍ନୟନ ପାଇଁ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଭାବେ ୯୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ମଞ୍ଜୁର ହୋଇଛି। ପୂର୍ବରୁ କୁସୁମୀ ପୋଖରୀ ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ଅନୁଦାନରୁ ୧କୋଟି ୯୨ ଲକ୍ଷଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ହୋଇ ସାରିଛି। ଏଯାବତ ପ୍ରାୟ ୫କୋଟି ଟଙ୍କା କୁସୁମୀ ପୋଖରୀର ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟକରଣ ପାଇଁ ଅନୁଦାନ ଆସିଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ଇସ୍ପାତ ଶିଳ୍ପର ରାଜଧାନୀ କଳିଙ୍ଗନଗରର ମୁଖଶାଳା ବ୍ୟାସନଗର ସହର ଆଜି ସବୁ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଉପେକ୍ଷିତ। ପୌରାଧ୍ୟକ୍ଷା ଓ କାଉନସିଲରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କଳି ଏବଂ ବ୍ୟାସନଗର ସହରପ୍ରତି ଅସହଯୋଗ ଆନ୍ତରିକତାର ଅଭାବ ସହରର ସାମଗ୍ରିକ ବିକାଶରେ ଅନ୍ତରାୟ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। ଗତ ୨୦୧୬ମାର୍ଚ୍ଚରେ ୭ଟି ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଏହି ଦୁଇ ପୌର ପରିଷଦକୁ ଅନୁଦାନ ମଞ୍ଜୁର ହୋଇଛି। ସମସ୍ତ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଯାଜପୁର ପୌର ପରିଷଦକୁ ସାମିଲ କରାଯାଇଥିବାବେଳେ ସେଥିରୁ ମାତ୍ର ୪ ଟି ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ବ୍ୟାସନଗରକୁ ସାମିଲ କରାଯାଇଛି। ୩ଟି ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ କୁସୁମୀ ପୋଖରୀର ଉନ୍ନତିକରଣ ପାଇଁ ପାଣ୍ଠି ମଞ୍ଜୁର ହୋଇଛି ା ଯାଜପୁର ଓ ବ୍ୟାସନଗର ପୌରପରିଷଦ ପାଇଁ ୯.୧୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଲେଖାଏ ପାଣ୍ଠି ମଞ୍ଜୁର ହୋଇଥିଲା। ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଯାଜପୁର ପାଇଁ ୫୧.୫୪ଲକ୍ଷ ଏବଂ ବ୍ୟାସନଗର ପାଇଁ ୬୭.୩୦ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା, ୩ୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଯାଜପୁର ପାଇଁ ୫୮.୫୦ ଲକ୍ଷ ଓ ବ୍ୟାସନଗର ପାଇଁ ୭୬.୩୮ଲକ୍ଷ, ୪ର୍ଥ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଯାଜପୁର ପୌର ପରିଷଦ ପାଇଁ ୨୪.୮୪ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା(କୁସୁମୀ ପୋଖରୀର ଉନ୍ନୟନ ପାଇଁ ୧୬.୨୭ ଲକ୍ଷ ଓ ରାସ୍ତା ଉନ୍ନତିକରଣ ପାଇଁ ୮.୫୭ ଲକ୍ଷ), ୫ମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଯାଜପୁର ପୌର ପରିଷଦ ପାଇଁ ୩୩.୧୩ ଲକ୍ଷ(କୁସୁମୀ ପୋଖରୀ ୨୧.୭୦ ଲକ୍ଷ ଓ ରାସ୍ତା ୧୧.୪୩ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା), ୬ଷ୍ଠ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଯାଜପୁର ଓ ବ୍ୟାସନଗର ପୌର ପରିଷଦ ପାଇଁ ୧୯.୨୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଲେଖାଏଁ ଏବଂ ୭ମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ କେବଳ ଯାଜପୁର ପୌରପରିଷଦ ପାଇଁ ୮୭.୦୩ ଲକ୍ଷ ( କୁସୁମୀ ପୋଖରୀ ୫୭.୦୩ ଲକ୍ଷ ଓ ରାସ୍ତା ୩୦ ଲକ୍ଷ) ଟଙ୍କା ମଞ୍ଜୁର ହୋଇଛି ା କୁସୁମୀ ପୋଖରୀ ପାଇଁ ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ଅନୁଦାନ ମଞ୍ଜୁର ହୋଇଥିଲେ ହେଁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବାର ନାଁ ଧରୁନାହିଁ। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଓ ପରେ ମଧ୍ୟ କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କା ମଞ୍ଜୁର ହୋଇଛି, ଯାହାର ହିସାବ ଠିକ ଭାବେ ମଳି ପାରୁନାହିଁ । ମଞ୍ଜୁର ପାଣ୍ଠିରେ ପ୍ରାୟ ରାଜସ୍ବ ଆଦାୟ ଆଭିମୂଖ୍ୟ ରହିଛି। ଠିକ ସମୟରେ ୟୁସି ଦାଖଲ ଏବଂ ଅନୁଦାନ ଅଭାବରୁ ବ୍ୟାସନଗର ପୌର ପରିଷଦରେ ବ୍ୟାସ ସରୋବର ଜରାଜୀର୍ଣ୍ଣ ଅବସ୍ଥାରେ ପଡି ରହିଛି। ଏଠାକାର ଟାଉନହଲ, କଲ୍ୟାଣ ମଣ୍ଡପ, ବସ୍‌ଷ୍ଟାଣ୍ଡ, ରେଳୱେ ଷ୍ଟେଶନ ସହ ଡ୍ରେନେଜ, ଡାକ୍ତରଖାନା, ରାସ୍ତାଘାଟର ଅବସ୍ଥାକୁ ଦେଖିଲେ ଯେ କେହି ବି ସହରର ବିକାଶ ଉପରେ ଠାଉରାଇ ପାରିବ। ଏସଂକ୍ରାନ୍ତରେ ବ୍ୟାସନଗର ପୌରାଧ୍ୟକ୍ଷା ସବିତା ରାଉତଙ୍କୁ ପଚାରିବାରେ ଅନୁଦାନ ଅନୁସାରେ ପ୍ରକଳ୍ପ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବା ପରେ ୟୁସି ଦାଖଲ କରୁଛୁ। ପରବର୍ତ୍ତି ଅନୁଦାନ ପାଇଁ ୟୁସି ଦାଖଲରେ କୌଣସି ହେଳା କରାଯାଉ ନାହିଁ ବୋଲି ରାଉତ କହିଛନ୍ତି।
All Right Reserved By

ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

ଗାଈଚରା କେନାଲ ବନ୍ଧରାସ୍ତା ଶୋଚନୀୟ

ଗାଈଚରା କେନାଲ ବନ୍ଧରାସ୍ତା ଶୋଚନୀୟ

ବିରିଡ଼ି,୨୩ା୧୦(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ଜଳସେଚନ ଡିଭିଜନ ଅନ୍ତର୍ଗତ ବିଲୁଆଖାଇ କେନାଲ ସବଡିଭିଜନ ବାଲିଆ ଅଧୀନରେ ଥିବା ଶଙ୍ଖାରୀସାହି ସେକ୍ସନର ଗାଈଚରା କେନାଲର ବାମପଟ ବନ୍ଧରାସ୍ତା ଶୋଚନୀୟ ହୋଇପଡିଛି। 

ଯୁବତୀଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ଯୁବତୀଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ନିରାକାରପୁର, ୨୩।୧୦(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲା ନିରାକାରପୁର ପଞ୍ଚାୟତ  ଚିତ୍ରକୁଟ ପାହାଡ଼ ପାଦଦେଶରେ ଥିବା ଖଣି ଭିତରୁ ମଙ୍ଗଳବାର ଜଣେ ଯୁବତୀଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଛି। ତାଙ୍କ ପରିଚୟ ଜଣାପଡ଼ି ନାହିଁ। ତେବେ ଯୁବତୀଙ୍କ ମୁହଁକୁ କେହି ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ପଥରରେ ଛେଚି କ୍ଷତବିକ୍ଷତ କରି 

ମଣିଶ୍ରୀ ଡାଇଗ୍ନୋସିସ୍‌ ଉପରେ ଚଢ଼ାଉ

ମଣିଶ୍ରୀ ଡାଇଗ୍ନୋସିସ୍‌ ଉପରେ ଚଢ଼ାଉ

ଯାଜପୁର ରୋଡ଼, ୨୩।୧୦(ନି.ପ୍ର.): ଯାଜପୁର ଜିଲା ଯାଜପୁର ରୋଡ କହ୍ନେଇପୁରରେ ଥିବା ମଣିଶ୍ରୀ ଡାଇଗ୍ନୋସିସ୍‌ ଉପରେ ରାଜ୍ୟ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ  ଓ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ମିଳିତ ଭାବେ ମଙ୍ଗଳବାର ଚଢ଼ାଉ କରାଯାଇଛି। ମଣିଶ୍ରୀ ଡାଇଗ୍ନୋସିସ୍‌ରେ ରକ୍ତ, ମଳ, ମୂତ୍ର, କଫ, ଧାତୁ ଅଲ୍‌ଟ୍ରାସାଉଣ୍ଟ ପ୍ରଭୃତି ତ୍ରୁଟିପୂର୍ଣ୍ଣ ପରୀକ୍ଷଣ ରିପୋର୍ଟ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଉଥିବା ବହୁବାର ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା। 

ପୋଖରୀରେ ବୁଡି ଶିଶୁ ମୃତ

ପୋଖରୀରେ ବୁଡି ଶିଶୁ ମୃତ

ମହାକାଳପଡା, ୨୩।୧୦(ଡି.ଏନ.ଏ.): ମହାକାଳପଡା ବ୍ଲକର ସୁନିତି ପଞ୍ଚାୟତର ସୁନିତି ଖୋକନ ମାନାଙ୍କ ଦୁଇ ବର୍ଷର ପୁଅ ରାମ(୨ବର୍ଷ) ନିକଟସ୍ଥ ଗାଡିଆ ପାଖରେ ଖେଳୁଥିବାବେଳେ ଅସାବଧାନତାବଶତଃ ପୋଖରୀରେ ବୁଡିଯାଇଥିଲେ।

ଜାତୀୟ ରାଜପଥ କଡ଼ରୁ ଗଳିତ ଶବ ଉଦ୍ଧାର

ଜାତୀୟ ରାଜପଥ କଡ଼ରୁ ଗଳିତ ଶବ ଉଦ୍ଧାର

ଚଣ୍ଡିଖୋଲ, ୨୩।୧୦(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଯାଜପୁର ଜିଲା ବାଲିଚନ୍ଦ୍ରପୁର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ନଂ. ୫(କ)ର ଭାକୁଡ଼ ଛକ ନିକଟରୁ ମଙ୍ଗଳବାର ସକାଳେ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ଗଳିତ ଶବ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଛି। 

ଶିବ ମନ୍ଦିରରୁ  ଚୋରି

ଶିବ ମନ୍ଦିରରୁ ଚୋରି

ରଣପୁର, ୨୩।୧୦(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ନୟାଗଡ ଜିଲା ରଣପୁର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ନରସିଂହପୁର ପଞ୍ଚାୟତର ନରସିଂହପୁର ଗ୍ରାମରେ ଥିବା ବାଲୁଙ୍କେଶ୍ୱର ଦେବ ଶିବ ମନ୍ଦିରରୁ ରବିବାର ମଧ୍ୟରାତ୍ରରେ ଚୋରି ହୋଇଛି। 

‘ଶିକ୍ଷା ହିଁ ବିକାଶର ଚାବିକାଠି’

‘ଶିକ୍ଷା ହିଁ ବିକାଶର ଚାବିକାଠି’

ଖଣ୍ଡପଡା,୨୩ା୧୦(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ଶିକ୍ଷା ହିଁ ବିକାଶର ଚାବିକାଠି। ପୁରପଲ୍ଲୀଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ସହର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଶିକ୍ଷା ଅପରିହାର୍ଯ୍ୟ ।  

 ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ସମ୍ମୁଖରେ ଆଶାକର୍ମୀ ସଂଘର ପ୍ରତିବାଦ ସଭା

ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ସମ୍ମୁଖରେ ଆଶାକର୍ମୀ ସଂଘର ପ୍ରତିବାଦ ସଭା

ରାଜକନିକା,୨୩ା୧୦(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ନିଖିଳ ଓଡ଼ିଶା ଆଶାକର୍ମୀ ସଂଘ, ରାଜକନିକା ସିଏଚ୍‌ସି କମିଟି ପକ୍ଷରୁ ସୋମବାର ରାଜକନିକା ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ର ଆଗରେ ଏକ ପ୍ରତିବାଦ ସଭା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ଜିଲା ମହିଳା ଭାଜପାର ଖବରଦାତା ସମ୍ମିଳନୀ:ମହିଳାଙ୍କୁ ଅବହେଳା କରାଯାଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ

ଜିଲା ମହିଳା ଭାଜପାର ଖବରଦାତା ସମ୍ମିଳନୀ:ମହିଳାଙ୍କୁ ଅବହେଳା କରାଯାଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଅଫିସ, ୨୩ା୧୦- କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ସହରର ଗୋପସ୍ଥିତ ଭାଜପା କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଜିଲା ମହିଳା ଭାଜପା ପକ୍ଷରୁ ଏକ ଖବରଦାତା ସମ୍ମିଳନୀ ସୋମବାର ଆୟୋଜିତ ହୋଇଯାଇଛି ା

ମହିଳା ସଶକ୍ତୀକରଣ ରାଜ୍ୟକୁ ସମୃଦ୍ଧ କରିଛି

ମହିଳା ସଶକ୍ତୀକରଣ ରାଜ୍ୟକୁ ସମୃଦ୍ଧ କରିଛି

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଅଫିସ, ୨୩ା୧୦- ରାଜ୍ୟର ବିଜେଡି ସରକାର ମହିଳାଙ୍କୁ ସର୍ବଦା ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେଇଛି ା ବିଭିନ୍ନ ଯୋଜନା ପ୍ରଣୟନ କରି ମହିଳାଙ୍କୁ ସ୍ବାବଲମ୍ବୀ କରିଛି ା ଏହା ଦ୍ୱାରା ରାଜ୍ୟ ସମୃଦ୍ଧ ହୋଇଥିବା କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ବିଧାନସଭା ମଣ୍ଡଳୀସ୍ତରୀୟ ବିଜେଡିର ମହିଳା ସମାବେଶରେ ମତ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି ା

ଅବଧି ପରେ ମଧ୍ୟ ସରୁନି ରାସ୍ତା କାମ:ଆନ୍ଦୋଳନ ପାଇଁ ଅଞ୍ଚଳବାସୀଙ୍କ ଚେତାବନୀ

ଅବଧି ପରେ ମଧ୍ୟ ସରୁନି ରାସ୍ତା କାମ:ଆନ୍ଦୋଳନ ପାଇଁ ଅଞ୍ଚଳବାସୀଙ୍କ ଚେତାବନୀ

ଡୁବୁରୀ,୨୩ା୧୦(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ମଙ୍ଗରାଜପୁର ପଞ୍ଚାୟତରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଗ୍ରାମ ସଡ଼କ ଯୋଜନାରେ ନିର୍ମିତ ରାସ୍ତା ଅଧାପନ୍ତରିଆ ହୋଇ ପଡିରହିଛି ା ଏକ ବର୍ଷରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ହେବ ରାସ୍ତା କାମର ଅବଧି ପୂରିଥିବାବେଳେ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରାସ୍ତା ଓ କଲର୍ଭଟ ନିର୍ମାଣ କାମ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇ ପାରି ନାହଁି।

ବଜ୍ରପଲ୍ଲୀ ଫୁଟବଲ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଉଦ୍‌ଯାପିତ

ବଜ୍ରପଲ୍ଲୀ ଫୁଟବଲ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଉଦ୍‌ଯାପିତ

ଡୁବୁରୀ, ୨୩ା୧୦(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଜୟ ମା’ ଦୁର୍ଗା ଆଦିବାସୀ କ୍ଲବ ଓ ବଜ୍ରପଲ୍ଲୀ କ୍ଲବ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ସ୍ଥାନୀୟ ସ୍କୁଲ ଖେଳ ପଡ଼ିଆରେ ଆୟୋଜିତ ୨୬ତମ ଫୁଟବଲ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ରବିବାର ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି ା