ବ୍ରହ୍ମପୁର

ଫୁଲବାଣୀରେ ୪.୫ ଡିଗ୍ରୀ ତାପମାତ୍ରା

ଫୁଲବାଣୀରେ ୪.୫ ଡିଗ୍ରୀ ତାପମାତ୍ରା

ଫୁଲବାଣୀ ଅଫିସ, ୧୯ା୧୨- କନ୍ଧମାଳ ଜିଲାରେ ହଠାତ ଶୀତର ପ୍ରକୋପ ବଢ଼ିଛି। ସୋମବାର ରାତିରୁ ଏହା ୪.୫ ଡିଗ୍ରୀକୁ ଖସି ଆସିଛି। ଫଳରେ ଫୁଲବାଣୀରେ ପ୍ରବଳ ଶୀତ ଅନୁଭୂତ ହେଉଛି। ଲୋକେ ପୂର୍ବାହ୍ନ ୧୦ ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଘରୁ ବାହାରି ପାରୁନାହାନ୍ତି। ଜିଲା ଆପଦ କାଳୀନ ବିଭାଗ ସୂତ୍ରରୁ ମିଳିଥିବା ତଥ୍ୟ ଅନୁସାରେ ସୋମବାର ଫୁଲବାଣୀରେ ଦିନର ତାପମାତ୍ରା ୯.୫ଡିଗ୍ରୀ ଥିଲା । ମଧ୍ୟ ରାତ୍ରିରୁ ଅର୍ଥାତ ମଙ୍ଗଳବାର ହଠାତ ତାପମାତ୍ରା ନିମ୍ନଗାମୀ ହୋଇ ୪.୫ ଡିଗ୍ରୀକୁ ଖସି ଆସିଛି। ଶୀତ ପ୍ରକୋପ ଯୋଗୁ ସହରବାସୀ ଥରୁଛନ୍ତି।
ପ୍ରବଳ ଥଣ୍ଡାରୁ ଫୁଲବାଣୀ ସହରରେ ଜୀବନଯାତ୍ରା ଏକ ପ୍ରକାର ଠପ୍‌ ହୋଇପଡିଛି। ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ଗତ ୧୩ ତାରିଖରୁ ପାରଦ କ୍ରମାଗତ ଭାବେ ତଳକୁ ଖସିବାରେ ଲାଗିଛି। ୧୩ ତାରିଖରେ ସର୍ବନିମ୍ନ ତାପମାତ୍ରା ୧୪ଡିଗ୍ରୀ ଥିବା ବେଳେ ୧୪ତାରିଖରେ ୧୧.୫, ୧୫ ରେ ୧୦.୫, ୧୬ରେ ୯.୫, ୧୭ ରେ ୧୦ ଓ ୧୮ତାରିଖରେ ୯.୫ଡିଗ୍ରୀ ରହିଥିଲା। ଦାରିଙ୍ଗବାଡିରେ ୧୮ତାରିଖରେ ସର୍ବନିମ୍ନ ତାପମାତ୍ରା ୯ଡିଗ୍ରୀ ଥିବା ବେଳେ ୧୯ ତାରିଖରେ ୮ ଡିଗ୍ରୀ ଥିବା ରେକର୍ଡ କରାଯାଇଛି। ଶୀତ ପ୍ରକୋପ ଯୋଗୁ ଯେପରି କୌଣସି ଅଘଟଣ ନ ଘଟେ ସେଥିପ୍ରତି ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ କଡା ନଜର ରଖା ଯାଇଥିବା ଜିଲା ଆପଦ କାଳୀନ ଅଧିକାରୀ ପ୍ରଦ୍ୟୁମ୍ନ କୁମାର ମଣ୍ଡଳ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ପୌର ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ଫୁଲବାଣୀ ବସ୍‌ଷ୍ଟାଣ୍ଡରେ ରାତ୍ରୀ କାଳୀନ ଆଶ୍ରୟସ୍ଥଳୀ ଖୋଲାଯାଇଛି। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ସେଠାରେ ଏକ ସ୍ଥାୟୀ ଆଶ୍ରୟ ସ୍ଥଳ ନିର୍ମାଣ କାମ ମଧ୍ୟ ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଅଛି ବୋଲି ନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀ ରାଧାମୋହନ ବେହେରା ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

ଖଜୁରିପଡା:ଜୀବନଯାତ୍ରା ବ୍ୟାହତ
ଖଜୁରିପଡା- କନ୍ଧମାଳ ଜିଲାରେ ପାରଦ ଖସୁଥିବା ବେଳେ ଦିନକୁ ଦିନ ଶୀତ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି। ଜିଲାର କାଶ୍ମୀର କୁହାଯାଉଥିବା ଦାରିଙ୍ଗବାଡିରେ ଦୁଇଦିନ ହେଲା ଶୀତ ପ୍ରକୋପ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ସେହିପରି ଫୁଲବାଣୀ ସହର ଓ ଆଖପାଖ ଅଞ୍ଚଳରେ ସୋମବାରରୁ ପ୍ରବଳ ଶୀତ ହୋଇଥିବା ଅନୁଭୂତ ହେଉଛି। ଏଥିଯୋଗୁ ଜୀବନଯାତ୍ରା ବ୍ୟାହତ ହୋଇଛି। ଖଜୁରିପଡା ବ୍ଲକ ଅଞ୍ଚଳରେ ଶୀତ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ସୋମବାରରୁ ମଙ୍ଗଳବାର ସକାଳ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ହାଡଭଙ୍ଗା ଶୀତ ହେଉଛି ବୋଲି ସାଧାରଣରେ ମତପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ଖଜୁରିପଡା ବ୍ଲକରେ ତାପମାପକ ଯନ୍ତ୍ର ନାହିଁ। ଏଠାରେ ୪ଡିଗ୍ରୀରୁ ୫ ଡିଗ୍ରୀ ମଧ୍ୟରେ ତାପମାତ୍ରା ରହିଥିବା ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି ବୋଲି ବିଡିଓ ରବିନରାରାୟଣ ଜେଠୀ, ଖଜୁରିପଡା ସମବାୟ ଲ୍ୟାମ୍ପ ଶାଖା ପରିଚାଳକ କୃପାସିନ୍ଧୁ ସାହୁ, ସମାଜିକକର୍ମୀ ବରୁଣ ବେହେରା, ଅନୁସୂଚିତ ଜାତି ୪ ମୁଠା ସଭାପତି ଉଦ୍ଧବ ଦିଗାଲ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।

ଜି.ଉଦୟଗିର: ଜନ ଜୀବନ ଅସ୍ତବ୍ୟସ୍ତ
ଜି.ଉଦୟଗିରି-ଜି.ଉଦୟଗିରି ସହର ସମେତ ଆଖପାଖ ଅଞ୍ଚଳରେ ଦୁଇଦିନ ହେବ ପ୍ରବଳ ଶୀତ ଅନୁଭୂତ ହେଉଛି। ମଙ୍ଗଳବାର ଜି.ଉଦୟଗିରି ସହରର ସର୍ବନିମ୍ନ ତାପମାତ୍ରା ୫ ଡିଗ୍ରୀ ସେଲସିୟସ ଥିବା କୃଷି ଗବେଷଣା କେନ୍ଦ୍ର ତରଫରୁ ଜଣାପଡ଼ିଛି। ପ୍ରବଳ ଶୀତ ଯୋଗୁ ସନ୍ଧ୍ୟା ହେବା ପରେ ବଜାର ଶୂନଶାନ ହୋଇଯାଉଛି। ବୁଲା ବେପାରୀ ଓ ରାସ୍ତା କଡ଼ରେ ବସି ବ୍ୟବସାୟ କରୁଥିବା ବ୍ୟବସାୟୀମାନଙ୍କ ବ୍ୟବସାୟ ଶୀତ ଯୋଗୁ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଛି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ସହରରେ ରାତ୍ରି ଆଶ୍ରୟସ୍ଥଳି ନ ଥିବା ଯୋଗୁ ଗରିବ ଲୋକମାନେ ଶୀତରେ ବିଭିନ୍ନ ଦୋକାନ ପିଣ୍ଡାରେ ଆଶ୍ରୟ ନେଉଛନ୍ତି। ଶୀତଦିନେ ରାତ୍ରିକାଳୀନ ଆଶ୍ରୟସ୍ଥଳ ଖୋଲିବା ପାଇଁ ସାଧାରଣରେ ଦାବି ହେଉଛି। ଅତିଶୀଘ୍ର ଶୀତକାଳୀନ ଆଶ୍ରୟସ୍ଥଳି ଖୋଲାଯିବ ବୋଲି ଏନଏସି ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ପି. ସଞ୍ଜୀବ କୁମାର ପାତ୍ର କହିଛନ୍ତି। ପଦାସାହିର କେତେକ ଧାନଗଦାରେ ତୁଷାରପାତ ହୋଇଥିବା ଖବର ମଧ୍ୟ ମିଳିଛି।

All Right Reserved By

ବ୍ରହ୍ମପୁର

ଅଲାରିଗଡ଼ରେ ପ୍ରବଚନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ଅଲାରିଗଡ଼ରେ ପ୍ରବଚନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ଶେରଗଡ଼,୧୬।୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଶେରଗଡ଼ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଅଲାରିଗଡ଼ ଗ୍ରାମରେ ରଥଯାତ୍ରା ଉପଲକ୍ଷେ ପ୍ରବଚନ ଏବଂ ମନୋରଞ୍ଜନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେଉଛି। ଏହି ଅବସରରେ ରବିବାର ପ୍ରବଚକ ଜିତୁଦାସ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। ଭକ୍ତ ଏବଂ ଭଗବାନ କିପରି ନିକଟତର ହୁଅନ୍ତି ସେ ସମ୍ପର୍କରେ ପ୍ରବଚନ ଶୁଣାଇଥିଲେ।

ଲଗାଣ ବର୍ଷାରେ ଘର ଭାଙ୍ଗିଲା: ଜଣେ ଆହତ

ଲଗାଣ ବର୍ଷାରେ ଘର ଭାଙ୍ଗିଲା: ଜଣେ ଆହତ

ଗଞ୍ଜାମ,୧୬।୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଗଞ୍ଜାମ ବ୍ଲକ ଅଞ୍ଚଳରେ ଗତ ୨ ଦିନ ଧରି ଲଗାଣ ବର୍ଷା ଜାରି ରହିଛି। ଏଥିରେ ଖଣ୍ଡଦେଉଳୀ ଗ୍ରାମର ବସନ୍ତ ବିଶ୍ୱାଳଙ୍କ ପୁଅ ସୀମାଞ୍ଚଳଙ୍କ ଘର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାଙ୍ଗିଯାଇଛି। ଏଥିରେ ସୀମାଞ୍ଚଳ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ଗୋଡ଼ରେ ଆଘାତ ଲାଗିଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି।

ପଥରରେ ଛେଚି ରାଜମିସ୍ତ୍ରିଙ୍କୁ ହତ୍ୟା

ପଥରରେ ଛେଚି ରାଜମିସ୍ତ୍ରିଙ୍କୁ ହତ୍ୟା

ଛତ୍ରପୁର,୧୬।୭(ଡି.ଏନ.ଏ)-ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଗୋପାଳପୁର ଥାନା ଶୀତଳାପଲ୍ଲୀ ଗାଁର ଜଣେ ରାଜମିସ୍ତ୍ରିଙ୍କୁ ପଥରରେ ଛେଚି ହତ୍ୟା କରାଯାଇଛି। ସେ ହେଲେ ଏଙ୍କା ରେଡ୍ଡୀ। ରବିବାର ସକାଳେ ଚମାଖଣ୍ଡି ଥାନା ଟାଙ୍ଗଣାପଲ୍ଲୀ ପଞ୍ଚାୟତ ନୂଆ ନଗରଡ଼ିହର ଏକ ଗୋଚର ଜମିରୁ ତାଙ୍କ ମୃତଦେହକୁ ପୋଲିସ ଉଦ୍ଧାର କରିଛି ।

କୁଲାଡ଼-ଗାଲେରି ରାସ୍ତା ବନ୍ଦ

କୁଲାଡ଼-ଗାଲେରି ରାସ୍ତା ବନ୍ଦ

ଭଞ୍ଜନଗର,୧୬।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଭଞ୍ଜନଗର ଅଞ୍ଚଳରେ ଶନିବାର ଓ ରବିବାର ତୁହାକୁ ତୁହା ବର୍ଷା ହେଉଛି । ଏଥିଯୋଗୁ ଭଞ୍ଜନଗର ବ୍ଲକ ସୋରିଷମୂଳିଠାରେ ବଡ଼ ନଦୀରେ ଥିବା ଅସ୍ଥାୟୀ ସେତୁ ରବିବାର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଧୋଇଯାଇଛି। ଫଳରେ କୁଲାଡ଼ ଭାୟା ତୁରୁମୁ ଗାଲେରି ରାସ୍ତା ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଇଛି।

ଘର ଦେଇ ପ୍ରବାହିତ ହେଲା ବର୍ଷାଜଳ

ଘର ଦେଇ ପ୍ରବାହିତ ହେଲା ବର୍ଷାଜଳ

ଶେରଗଡ, ୧୬ା୭ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.) -ଶେରଗଡ ବ୍ଲକରେ ଶନିବାର ଠାରୁ ଲଗାଣ ବର୍ଷା ଲାଗି ରହିଛି। ରୈବତ ପାହାଡରେ ବର୍ଷା ହେବାରୁ ରାମଗିରି ଗ୍ରାମର ୭ ପରିବାର ଘର ଦେଇ ବର୍ଷାଜଳ ପ୍ରବାହିତ ହୋଇଛି। ଫଳରେ ବହୁ ସାମଗ୍ରୀ ନଷ୍ଟ ହୋଇଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି।

ଜୁଆ ଆଡ୍ଡାରେ ଚଢାଉ, ୪ ଗିରଫ

ଆସିକା,୧୬ା୭ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଗାଙ୍ଗପୁର ଥାନା ବାଙ୍କଲଡି ଗ୍ରାମରେ ଚାଲିଥିବା ଏକ ଜୁଆ ଆଡ୍ଡା ଉପରେ ଶନିବାର ରାତିରେ ପୋଲିସ ଚଢାଉ କରିଥିଲା । ସେଠାରୁ ପୋଲିସ ୪ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିବା ସହ ୩୬ ହଜାର ୮ଶହ ଟଙ୍କା, ୪ଟି ମୋବାଇଲ ଫୋନ ଓ ଗୋଟିଏ ତାସ ମୁଠା ଜବତ କରିଛି ।

ଏଟିଏମ୍‌ କାର୍ଡ ଚୋରି କରି ଟଙ୍କା ହଡପ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁ, ୧୬।୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଏଟିଏମ୍‌ କାର୍ଡ ଚୋରି କରି ବିଭିନ୍ନ କିସ୍ତିରେ ୧୮ ହଜାର ୬ ଶହ ଟଙ୍କା ଉଠାଣ ଅଭିଯୋଗରେ ହିଞ୍ଜିଳି ପୋଲିସ ରବିବାର ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ଗିରଫ ଯୁବକ ଜଣକ ହିଞ୍ଜିଳି ଥାନା କୋଳିଦାସପୁର ଗ୍ରାମର ଅଗାଧୁ ରାଉତ(୨୯)।

ନାଗପୁରରେ ଲୁଟ, ଆସିକାରେ ଲୁଟେରା

ଆସିକା,୧୬ା୭ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.) -ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ନାଗପୁର ପୁରୁଣା କେଣ୍ଟ ଥାନା ଇଲାକାରେ ଜୁନ ଶେଷ ସପ୍ତାହରେ ଏକ ଜୁଏଲାରୀରୁ ହୋଇଥିବା ଲୁଟ ମାମଲାର ଲୁଟେରାଙ୍କୁ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଆସିକାରୁ ଠାବ କରାଯାଇଛି। ଲୁଟେରାଙ୍କୁ ଧରିବା ପାଇଁ ଗତ ସପ୍ତାହେ ହେଲା ଆସିକାରେ ନାଗପୁର ପୋଲିସ ଆସିକାରେ ରହିଥିଲା।

ବଟି ଆଦାୟ ଅଭିଯୋଗ, ଜଣେ ଗିରଫ

ଆସିକା,୧୬।୭ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଆସିକା ଥାନା ଇଲାକାରେ ଦାଦାବଟି ଆଦାୟ କରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ପୋଲିସ ରବିବାର ଜଣେ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ସେ ହେଲେ ଆସିକା ଥାନା କୋଟିନଡା ଫାଣ୍ଡି ଅନ୍ତର୍ଗତ ବରଗାଁର ନାରାୟଣ ନାହାକ ।

ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଆଘାତରେ ବୃଦ୍ଧ ମୃତ

ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଆଘାତରେ ବୃଦ୍ଧ ମୃତ

ଭଞ୍ଜନଗର,୧୬।୭ (ଡି.ଏନ.ଏ.): ବିଦ୍ୟୁତ ଆଘାତରେ ବେଲଗୁଣ୍ଠା ଫାଣ୍ଡି ଅନ୍ତର୍ଗତ ନୂଆଗାଁର ଜଣେ ବୃଦ୍ଧଙ୍କର ରବିବାର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ସେ ହେଲେ ପଞ୍ଚୁ ସେଠୀ। ପୋଲିସ ଏ ନେଇ ଏକ ଅପମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିବା ସହ ମୃତଦେହକୁ ଜବତ କରି ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ପାଇଁ ଭଞ୍ଜନଗର ହସ୍ପିଟାଲକୁ ପଠାଇ ଦେଇଛି ।

ଅସମୟରେ ସାହା ହୋଇଥିଲା ଖବରକାଗଜ

ଅସମୟରେ ସାହା ହୋଇଥିଲା ଖବରକାଗଜ

ବେଗୁନିଆପଡ଼ା,୧୬ା୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ବେଗୁନିଆପଡ଼ା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ସାଙ୍କୁଡ଼ା ଗ୍ରାମର ଭାଗିରଥୀ ପରିଡା। ପରିବାର କହିଲେ ବିଧବା ମା’, ସ୍ତ୍ରୀ ସୁନିତାରାଣୀ ଓ ୨ ପୁଅ। ସେ ୨୬ ବର୍ଷ ହେଲା ଖବର କାଗଜ ବିକି ପରିବାର ଚଳାଉଛନ୍ତି।

ମରଣଯନ୍ତା ହଳଦିଆପଦର ଓଭରବ୍ରିଜ୍‌

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୬।୭-ବ୍ରହ୍ମପୁରରୁ ରାଜଧାନୀ ଭୁବନେଶ୍ୱର, ସେହିପରି ବିଶାଖାପାଟଣା, ଭାଇଜାଗ ଭଳି ବଡ ବଡ ସହର ସହ ଯୋଡି ହୋଇଥିବା ୧୬ନଂ. ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ଥିବା ହଳଦିଆପଦର ଓଭରବ୍ରିଜ ବର୍ତ୍ତମାନ ଡେଥ ଜୋନ୍‌ ପାଲଟିଛି ।

Model This Week

ରୂପେଶ