ସମ୍ବଲପୁର

ଚୁରକର ଆଡ୍‌ଡା ପାଲଟିଛେ ସମଲପୁରର ମାନେଶ୍ୱର ଛକ

ଚୁରକର ଆଡ୍‌ଡା ପାଲଟିଛେ ସମଲପୁରର ମାନେଶ୍ୱର ଛକ
ମାନେଶ୍ୱର,୧୯।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.) ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲା ସଦର ଥାନା ପୁଲିସର କାମକାଜ ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନବାଚୀ ସୁରୁଷଟି ହେଉଛେ। ବାର ବାର ଚୁରି, ଲୁଟ, ମାରପିଟ, ଇସକୁଲ ଆଘେ ବେଆଇନ ମଦ ବିକ୍‌ରି, ଟ୍ରାଫିକ ସମସ୍ୟା ଭିଲ ଦିନୁଦିନ୍‌କେ ବଢ଼ିଚାଲିଛେ। ଦୁଇ ବଛର ଭିତ୍‌ରେ ଗୁରଦୁଟେ ମାମଲାର ଅଭିଯୋଗ ହେଇଛେ। ଇଲୋକଟ୍ରୋନିକ୍ସ, କିରାନା, ଅଲଂକାର, ମୋବିଲ, ଉଷୋ ଦୁକାନରୁ ବହୁତ ଥର ଚୁରି ହେଇଛେ। ଇତାର ସଁାଗେ ବଁ୍ୟାକ୍‌ ସମ୍‌ନାରୁ ଲୁଟ, ଘରେ ପଶି ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଟଁକାର ସୁନା, ରୂପା ଗହନା ଚୁରି ହେଲାବାଗିର ବଡଭାରି ଅପରାଧମାନ ଘଟିଛେ। ବଛର ବଛର ବିତି ଯାଇଥିଲେ ଭିଲ ଅଭିଯୁକ୍‌ତମାନକୁ ଧରବାରେ ପୁଲିସ ବିଫଲ ହେଉଛେ। ହାତ ଗନତି କେତେଟା ଚୁରିରେ ପୁଲିସ ସଫଲତା ପାଇଛେ। ହେଲେ ବଡଭାଗି ମାମଲାରେ ପୁଲିସ ହାତେ ଅଭିଯୁକ୍‌ତମାନେ ଧରା ନାଇଁପଡବାର। ଇତାକେ ନେଇ ସାଧାରନରେ ଅସନତୋଷ ଦେଖା ଦେଇଛେ। ସଦର ଥାନା ପୁଲିସର ଅପାର୍‌ଗତା ଲାଗି ସାଧାରନ ଲୁକ୍‌କର ଧନଜୀବନ ପରତି ବିପଦ ରହୁଛେ। ଗୁଟେ ପୁଲିସ ଟିମ୍‌ ଗଠନ କରି ଘଟନାମାନକର ଖୋଲତାଡ କରାଯାଉ ବଲି ସେମାନେ ଦାବି କରିଛନ। ମାନେଶ୍ୱର ଛକରେ ଗଲା ସୋମବାର ଅଧ୍‌ରାତିରେ ଦୁଇ ନମ୍ବର ଥର ଗୁଟେ କିରାନା ଦୁକାନରୁ ଚୁରି ହେଇଛେ। ଇତାକେ ନେଇ ମାନେଶ୍ୱର ଅଂଚଲରେ ଉତେଜନା ଦେଖାଦେଉଛେ। ଯେତେ ଜଲଦି ହେବା ପୁଲିସ ଅଭିଯୁକ୍‌ତମାନକୁ ଧରି ଚୁରି ଟଁକା ଉଧାର କରୁ ନାଇଁ ହେଲେ ଆଂଦୋଲନ କରମୁଁ ବଲି ବେବସାୟୀ ସଂଘ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ। ସୂଚନା ହିସାବେ ସୋମବାର କିରାନା ଦୁକାନ ଚୁରି ସଁାଗେ ଆଘରୁ ମନୋଜ ପାଣିଗ୍ରାହିକଁର ଉଷୋ ଦୁକାନ ନଗଦ ଟଁକା, ସୀମା ଆର ମାନଧାତା ଇଲୋକଟ୍ରନିକ୍ସ ଦୁକାନରୁ ମୋବାଇଲ ଆର ଉନିହଁା ସାମାନ, କିରାନା ଦୁକାନରୁ ନଗଦ ଟଁକା ଆର ସାମାନ, ସୁନା ଦୁକାନରୁ ନଗଦ ଟଁକା ଆର ରୂପା ଅଲଂକାର, ବୃନ୍ଦାବନ ପଧାନକର ଦୁକାନୁ ମୋବିଲ ଚୁରି ବାଗିର ଘଟନା ଭିଲ ପଡି ରହିଛେ। ସେନ୍‌ତା କଣ୍ଟେଇପାଲି ଗଁାର ଅମରିଶ ପୁରୋହିତକଁର ଘରୁ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଁକାର ସୁନା ଗହନା ଚୁରି ହେଇଥିଲା। ଅଭିଯୁକ୍‌ତମାନକୁ ଧରି କେତେ ଚୁରି ସାମାନ ଉଧାର କରି ପୁରୋହିତ ନିଜେ ଅଭିଯୁକ୍‌ତମାନକୁ ପୁଲିସର ଜିମା ଦେଇଥିଲେ। ହେଲେ ବାକି ଚୁରି ସାମାନ ଉଧାର କରବାରେ ପୁଲିସ ବିଫଲ ହେଇଛେ। ଚୁରକୁ ଧରବାରେ ପୁଲିସକେ ସାଧାରନ ଲୋକ ସବୁବେଲେ ସାହାଯ୍‌ କରୁଛନ ହେଲେ ପୁଲିସ ଚୁରକର ଟେର ନାଇଁ ପାଏବାର। ସେନ୍‌ତା ବୁଧୁବାର ଦିନ ଜୟରଶ୍ମି ସେଠୀ ନୂଅଁା ଥାନା ଅଧ୍‌କାରୀ ହିସାବେ ଭାର ନେଇଛନ। ତାକର ଲାଗି ଭିଲ ଇ ଚୁରକୁ ଧରବାଟା ଗୁଟେ ଚେଲେଂଜ ପାଲଟିଛେ। ଇ ବାବ୍‌ଦେ ତାହାକୁ ପଚରାବାରେ ସେ କହିଛନ ଯେ, ଚୁରି ଘଟନାର ଖୋଲତାଡ କରାଯାଉଛେ, କିଛି ଲୋକ ସଂଦେହେରେ ଅଛନ, ପଚରା ଉଚରା ଭିଲ ଚାଲିଛେ ଜଲଦି ସଭେ ଧରାପଡବେ ବଲି କହିଛନ। ଇ ବାବ୍‌ଦେ ଏସପି ସଞ୍ଜିବ ଆରୋରାକୁଁ ପଚରାବାରେ କହେଲେ ଯେ, ମୋର ସମିଆରେ ସଦର ଥାନାରେ ଇଟା ପହେଲା ଚୁରି ଘଟନା। ଇ ଘଟନାକେ ଗୁରୁତ୍‌ ଦିଆଯାଉଛେ। ଅତି ଜଲଦି ଅଭିଯୁକ୍‌ତମାନେ ଧରାପଡବେ ବଲି ସେ କହିଛନ।
All Right Reserved By

ସମ୍ବଲପୁର

ମହିଳା କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଅଫିସ ଆଗରେ ବିକ୍ଷୋଭ: ମନ୍ତ୍ରିମଣ୍ଡଳରୁ ୨ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ବହିଷ୍କାର ଦାବି

ମହିଳା କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଅଫିସ ଆଗରେ ବିକ୍ଷୋଭ: ମନ୍ତ୍ରିମଣ୍ଡଳରୁ ୨ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ବହିଷ୍କାର ଦାବି

ଦେବଗଡ଼,୧୯।୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ିରେ ଅଷ୍ଟମଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ପ୍ରସବ ପରେ ନବଜାତ ଶିଶୁ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାରେ ମନ୍ତ୍ରିମଣ୍ଡଳରୁ ରମେଶ ଚନ୍ଦ୍ର ମାଝି ଓ ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ ସାମଲଙ୍କୁ ଅବିଳମ୍ବେ ବହିଷ୍କାର ଓ ଦୁଇ ସଚିବଙ୍କୁ ନିଲମ୍ବନ କରିବା  ଦାବିରେ  ଜିଲା ମହିଳା କଂଗ୍ରେସ  ଶନିବାର ଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି।

ନବୋଦୟ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଛାତ୍ରୀ ଅନ୍ତଃସତ୍ତ୍ୱା ହେବା ଘଟଣା : ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ନବୋଦୟ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଛାତ୍ରୀ ଅନ୍ତଃସତ୍ତ୍ୱା ହେବା ଘଟଣା : ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ଭବାନୀପାଟଣା / ନର୍ଲା, ୧୯।୧ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ନର୍ଲା ନବୋଦୟ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଜଣେ ଅଷ୍ଟମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରୀ ଅନ୍ତଃସତ୍ତ୍ୱା ହେବା ଘଟଣା ଜଣାପଡିବା ପରେ ତନାଘନା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା। ଶନିବାର ଧର୍ମଗଡ଼ ଥାନାରେ ପୀଡ଼ିତାଙ୍କ ମା’ଙ୍କ ଏତଲା ପରେ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ପୋକ୍ସୋ ଆକ୍ଟରେ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି।

ନବୋଦୟ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଛାତ୍ରୀ ଅନ୍ତଃସତ୍ତ୍ୱା ହେବା ଘଟଣା:  ପରିବାର ଲୋକେ ଝିଅକୁ ବିହାର ନେଇଗଲେ

ନବୋଦୟ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଛାତ୍ରୀ ଅନ୍ତଃସତ୍ତ୍ୱା ହେବା ଘଟଣା: ପରିବାର ଲୋକେ ଝିଅକୁ ବିହାର ନେଇଗଲେ

ଭବାନୀପାଟଣା / ନର୍ଲା, ୧୯।୧ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ନର୍ଲା ନବୋଦୟ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଜଣେ ଅଷ୍ଟମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରୀ ଅନ୍ତଃସତ୍ତ୍ୱା ହେବା ଘଟଣା ଜଣାପଡିବା ପରେ ତନାଘନା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଛାତ୍ରୀ ଜଣକ ନିଜ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହ ବିହାର ଚାଲି ଯାଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି । 

ଝଲୋ ଝଲୋ ଦିଶୁଛେ ସରକାରୀ ଅବହେଲା:  ଆବାସ ଯୋଜ୍‌ନାର କାର୍ଯ୍ୟାଦେଶ ଲାଗି ହଟହଟା

ଝଲୋ ଝଲୋ ଦିଶୁଛେ ସରକାରୀ ଅବହେଲା: ଆବାସ ଯୋଜ୍‌ନାର କାର୍ଯ୍ୟାଦେଶ ଲାଗି ହଟହଟା

ଉଲୁଣ୍ଡା ୧୯ା୧ (ଡି.ଏନ.ଏ):  ବଖ୍‌ରେ ଘର, ସେଥ୍‌ରେ ଫେନ୍‌ ଜଁକାପେଲ୍‌ହା ହେଇ ରହୁଛନ୍‌ ଗୁଟେ ପରିବାର୍‌ର ୯ ଝନ୍‌ ଲୋକ୍‌। ସଖାଲ ପାଏଲେ ପର୍‌ହର ଘରେ ଖଟ୍‌ଲେ ଯାଇ ଘରର ଚୁଲି ଜଲୁଛେ। ସରକାରୀ ଯୋଜ୍‌ନା କହେଲେ ପରିବାର ପାଇଥିବାର ବିପିଏଲ କାର୍ଡ ଖଁଡ଼େ, ବାକି ସବୁ ସରକାରୀ ସୁବିଧା ସୁଯୋଗ୍‌ ପରିବାର ଲାଗି ସାତ୍‌ ସପନ୍‌ ହେଇଛେ। 

ମରନଜଁତା ପାଲଟିଛେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ରାସ୍‌ତା

ମରନଜଁତା ପାଲଟିଛେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ରାସ୍‌ତା

ଘଣ୍ଟାପଡା,୧୯ା୧ (ଡି.ଏନ.ଏ): ବୌଦ୍ଧ ଜିଲା କଣ୍ଟାମାଳ ବ୍ଲକ ମନମୁଣ୍ଡା-ସିନ୍ଧୁଗୋରା ରାଜ୍ୟ ରାଜପଥ ନଂ.୪୧ର ଲଣ୍ଡାବାହାଲ ଛକଠାନୁ ଖମନମୁଣ୍ଡା ତକ୍‌ ଯାଇଥିବାର ୫ କି.ମି. ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ରାସ୍‌ତାର ଅବସ୍‌ତା ବହୁତ୍‌ ଖରାପ ଅଛେ। 

ଶିକ୍ଷାର ଉନ୍ନତିରେ ଦେଶର ବିକାଶ

ଶିକ୍ଷାର ଉନ୍ନତିରେ ଦେଶର ବିକାଶ

ଦେଓଗାଁ, ୧୯ା୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)   ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ଦେଓଗାଁ ବ୍ଲକ ଅର୍ଜୁନପୁର ଉଚ୍ଚବିଦ୍ୟାଳୟର  ରଜତ ଜୟନ୍ତୀ ସମାରୋହ ଶୁକ୍ରବାର ଉଦ୍‌ଘାଟିତ  ଅପରାହ୍ନ ୧୨ଟାରେ ଶୁଲିଆବୁଢ଼ା ପୀଠରୁ ମଶାଲ ପହଞ୍ଚତ୍ବା ପରେ ଅତିଥିବୃନ୍ଦଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ମଶାଲ  ସ୍ଥାପନ କରାଯାଇଥିଲା

 ବିକାଶରେ ଅସମତା ପାଇଁ ଦାଦନ ସମସ୍ୟା

ବିକାଶରେ ଅସମତା ପାଇଁ ଦାଦନ ସମସ୍ୟା

ସୋନପୁର,୧୯।୧(ନି.ପ୍ର.) ମାନବ ସମ୍ବଳର ସଦୁପଯୋଗ କ୍ଷେତ୍ରରେ ବିକାଶଶୀଳ ଦେଶ ଭାରତ ବହୁ ପଛରେ ପଡିଛି। ଓଡିଶା ଓ ଝାଡଖଣ୍ଡ ଭଳି ରାଜ୍ୟର ସ୍ଥିତି ସଙ୍ଗୀନ। ପଶ୍ଚିମ ଓଡିଶାରେ ଦାଦନ ସମସ୍ୟା ଉତ୍କଟ ରୂପ ଧାରଣ କରିଛି। 

ଜୋଙ୍କ ପ୍ରକଳ୍ପରୁ ପାଣି ଛାଡିବା ଘଟଣା: ତଳ ମୁଣ୍ଡ ଚାଷୀଙ୍କ ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ବନ୍ଦ

ଜୋଙ୍କ ପ୍ରକଳ୍ପରୁ ପାଣି ଛାଡିବା ଘଟଣା: ତଳ ମୁଣ୍ଡ ଚାଷୀଙ୍କ ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ବନ୍ଦ

ନୂଆପଡା ଅଫିସ,୧୯ା୧: ସ୍ଥାନୀୟ ଜୋଙ୍କ ଜଳ ସେଚନ ପ୍ରକଳ୍ପରୁ ରବି ଚାଷ ସକାଶେ ପାଣି ଛାଡିବା ଘଟଣାକୁ ନେଇ ଦୀର୍ଘ ତିନି ସପ୍ତାହ ହେବ ଛକାପଞ୍ଛା ଚାଲିଥିବାବେଳେ ଦୁଇ ମୁଣ୍ଡ ଚାଷୀଙ୍କ ଆନ୍ଦୋଳନ ପରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶାସନ କୌଣସି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇପାରୁନାହିଁ। 

ଜଂଗ୍‌ଲି ହାତୀର ଉପ୍‌ଦରବ୍‌:  ହାଡ଼ଭଂଗା ଶୀତ୍‌ ରାତିରେ ବେଘର ହେଲେ ୮ ପରିବାର

ଜଂଗ୍‌ଲି ହାତୀର ଉପ୍‌ଦରବ୍‌: ହାଡ଼ଭଂଗା ଶୀତ୍‌ ରାତିରେ ବେଘର ହେଲେ ୮ ପରିବାର

ପଡିଆବାହାଲ, ୧୯।୧ (ଡି.ଏନ.ଏ):  ଥମବାର ନାଁ ନାଇଁଧରବାର ଜଂଗଲି ହାତୀକର ଉତ୍‌ପାତ। ଗୋଠ୍‌ଛଡ଼ା ହେଇ ଅଂଚଲରେ ଘୂରି ବୁଲୁଥିବାର ପଟକିଆ ଦଁତା ହାତୀର ଉପ୍‌ଦରବ୍‌ରେ ଥାନୀୟ ଲୁକ୍‌କର ନିଦ୍‌ ହଜି ଯାଇଛେ। ଗଲା ୧୫ ତାରିଖ ରାତିରେ ସେମେଲଟିକିରା ଗାଁର ୬ ପରିବାରକୁ ବାସହରା କରାଇଥିଲା ଦଁତା।

ନାରୀଶକ୍ତି ଜାଗ୍ରତ ହେଲେ ନକରାତ୍ମକ ଶକ୍ତିର ବିନାଶ ହେବ

ନାରୀଶକ୍ତି ଜାଗ୍ରତ ହେଲେ ନକରାତ୍ମକ ଶକ୍ତିର ବିନାଶ ହେବ

 ବଲାଙ୍ଗୀର ଅଫିସ, ୧୯ା୧: ବଲାଙ୍ଗୀର ମ୍ୟୁନିସିପାଲିଟିର ୧୮ନମ୍ବର ୱାର୍ଡରେ କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ ମହିଳା ସମ୍ମିଳନୀ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା ।  ଏଥିରେ ବଲାଙ୍ଗୀର ବିଧାୟକ ତଥା ରାଜ୍ୟ ବିଧାନସଭା ବିରୋଧୀଦଳ ନେତା ନରସିଂହ ମିଶ୍ର୍ର ଯୋଗଦେଇ ମହିଳା ନେତ୍ରୀ ଓ କର୍ମୀଙ୍କୁ ଉଦ୍‌ବୋଧନ ଦେଇଥିଲେ । 

କୃଷିଜାତ ଦ୍ରବ୍ୟ ପ୍ରଦର୍ଶନ କଲେ ୨୨୭ଚାଷୀ

କୃଷିଜାତ ଦ୍ରବ୍ୟ ପ୍ରଦର୍ଶନ କଲେ ୨୨୭ଚାଷୀ

ଗୁଡ଼ଭେଲା,୧୮।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.): ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ଗୁଡ଼ଭେଲା ବ୍ଳକ ଅର୍ନ୍ତଗତ ତେନ୍ତୁଲିଖୁଣ୍ଟି ଗ୍ରାମ ମକର ମେଳା ପଡ଼ିଆରେ ଗତ ଛଅ ଦିନ ଧରି ଚାଲିଥିବା  ୫୨ତମ ଗା୍ରମ ପଞ୍ଚାୟତସ୍ତରୀୟ ମକର ମେଳା ଗୁରୁବାର ରାତିରେ ଉଦଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି ।

ବାଇକକୁ ଧକ୍କା ଦେଇ ଓଲଟିଲା ତୀର୍ଥଯାତ୍ରୀ ବସ, ବାଇକ ଚାଳକ ମୃତ

ବାଇକକୁ ଧକ୍କା ଦେଇ ଓଲଟିଲା ତୀର୍ଥଯାତ୍ରୀ ବସ, ବାଇକ ଚାଳକ ମୃତ

ପାଟଣାଗଡ, ୧୮।୧ (ଡି.ଏନ.ଏ.) : ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ପାଟଣାଗଡ-ପଦ୍ମପୁର ରାସ୍ତାର ପାଟଣାଗଡ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଝରନିପାନି ଗ୍ରାମ ନିକଟରେ ଶୁକ୍ରବାର ସକାଳ ପ୍ରାୟ ୮ଟାରେ ଏକ ବାଇକକୁ ଧକ୍କାଦେଇ ତୀର୍ଥଯାତ୍ରୀ ବସ୍‌ ଓଲଟି ପଡିଛି।