ସମ୍ବଲପୁର

ମହାରାଜ ସାଗର ପୁନରୁଦ୍ଧାର ବାଟ ଖୋଲିଲା

ମହାରାଜ ସାଗର ପୁନରୁଦ୍ଧାର ବାଟ ଖୋଲିଲା
ଟିଟିଲାଗଡ, ୧୯।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ଟିଟିଲାଗଡ ସହର ମଧ୍ୟଭାଗରେ ଥିବା ମହାରାଜସାଗରର ବହୁ ପ୍ରତୀକ୍ଷିତ ନବକଳେବର ନେଇ ବାଟ ଖୋଲିଛି। ରାଜ୍ୟ ସରକାର ୧୮ଏକରରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଏହି ପୁରାତନ ଜଳାଶୟର ଉନ୍ନତୀକରଣ କରିବେ। ଏଥିପାଇଁ ୨କୋଟି ୮୪ ଲକ୍ଷ ଅର୍ଥ ରାଶି ମଞ୍ଜୁର ହୋଇଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ ବସ୍ତୁତଃ ପରିତ୍ୟକ୍ତ ହୋଇ ପଡି ରହିଥିବା ଏହି ଜଳାଶୟର ପଙ୍କୋଧାର କରାଯିବ। ଗାର୍ଡୱାଲ, ପଥର ପ୍ୟାକିଙ୍ଗ, ଗାଧୁଆ ତୁଠ, ସ୍ଲୁଇସ ଗେଟ, ଜଳାଶୟ ଚାରିପାର୍ଶ୍ୱରେ ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ଆଲୋକୀକରଣ, ବସିବା ପାଇଁ ବେଞ୍ଚ ନିର୍ମାଣ, ଚାରିକଡରେ ପରିକ୍ରମା ପାଇଁ ପାଦଚଲା ରାସ୍ତା, ବନ୍ଧ ଚାରିକଡରେ ଫୁଲ ଓ ଔଷଧୀୟ ବୃକ୍ଷରୋପଣ କରାଯିବ। ସାଧାରଣ ଜନତାଙ୍କ ପାଇଁ ଜଳାଶୟ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଶୌଚାଳୟ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯିବ। ସହରର ନର୍ଦ୍ଦମା ପାଣିକୁ ଡ୍ରେନ ସହାୟତାରେ ଡାଇଭର୍ଟ କରାଯାଇ ଅନ୍ୟତ୍ର ପକା ଯିବାର ପରିକଳ୍ପନା କରାଯାଇଛି। ସର୍ବୋପରି ଏହି ଜଳାଶୟ ଯେପରି ସହରବାସୀଙ୍କ ପାଇଁ ମନୋରମସ୍ଥଳ ହୋଇ ପାରିବ ସେ ଦିଗରେ ପୌର ପରିଷଦ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବ। ଏସବୁ ଯୋଜନାର ସଫଳ କାର୍ଯ୍ୟାନ୍ବୟନ କିପରି କରାଯାଇ ପାରିବ ସେଥିପାଇଁ ଟିଟିଲାଗଡ ପୌର ପରିଷଦ ପକ୍ଷରୁ ସୋମବାର ଏକ ଖୋଲା ବୈଠକ ଡକାଯାଇଥିଲା। ସ୍ଥାନୀୟ ଗୋପବନ୍ଧୁ ପାର୍କଠାରେ ଆହୂତ ବୈଠକରେ ସହରର ବହୁ ନାଗରିକ, ବୁଦ୍ଧିଜୀବୀ ଉପସ୍ଥିତ ରହି ଜଳାଶୟର ନବକଳେବର ଦିଗରେ ସେମାନଙ୍କ ମତ ରଖିଥିଲେ। ପୌର ନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀ ସନ୍ତୋଷ ବେହେରାଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ବୈଠକରେ ଏନେଇ କାର୍ଯ୍ୟର ସମସ୍ତ ବିବରଣୀ ଉପସ୍ଥାପନ କରାଯାଇ କାର୍ଯ୍ୟ ସମ୍ପନ୍ନ ଦିଗରେ ସହରବାସୀଙ୍କ ସହଯୋଗ କାମନା କରାଯାଇଥିଲା। ସଭାରେ ଉପସ୍ଥିତ ବରିଷ୍ଠ ଆଇନଜୀବୀ ରାଧାକାନ୍ତ ପାଢୀ, ପୂର୍ବତନ କାଉନସିଲର ରାମ ବେହେରା, ବିଜେଡି ରାଜ୍ୟ ପରିଷଦ ସଦସ୍ୟ ପ୍ରମୋଦ ପ୍ରଧାନ, ସରୋଜ ଦାସ, ବ୍ଲକ ବିଜେଡି ସଭାପତି ପିତାମ୍ବର ବଗର୍ତ୍ତି, ବ୍ୟବସାୟୀ ସଂଘ ସଭାପତି ତ୍ରିନାଥ ସରାଫ, ଚ୍ୟାମ୍ବର୍ସ ଅଫ କମର୍ସ ଆଣ୍ଡ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିଜ ସଭାପତି ଇଶ୍ୱର ଜୈନ, ବରିଷ୍ଠ ଖବରଦାତା ଉତ୍ତମା ନାଏକ, କୈଳାସ ବେହେରା, ରଣଜିତ ପୃଷ୍ଟି ପ୍ରମୁଖ ସେମାନଙ୍କ ମତ ରଖିଥିଲେ। ପୌରପରିଷଦର ଏହି ନୂତନ ପରିକଳ୍ପନାକୁ ବୈଠକରେ ପ୍ରଶଂସା କରାଯାଇଥିଲା। ପୌରପରିଷଦ ପକ୍ଷରୁ ମହାରାଜ ସାଗରର ପୂର୍ଣ୍ଣାଙ୍ଗ ଉନ୍ନତୀକରଣ ରିପୋର୍ଟକୁ ବିଚାର କରି ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଅର୍ଥ ମଞ୍ଜୁର କରିଥିବାରୁ ପୌରାଧ୍ୟକ୍ଷ ଗୋବର୍ଦ୍ଧନ ନାଗ ବିଧାୟିକା ସାହୁ ଓ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କଠାରେ କୃତଜ୍ଞତା ଜଣାଇଥିଲେ। ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବୈଠକରେ ଟିଟିଲାଗଡ ଉପଜିଲାପାଳ ଗିରୀଶ ଚନ୍ଦ୍ର ସିଂ, ତହସିଲଦାର ଏସ. ଡୁଙ୍ଗଡୁଙ୍ଗ, ଏସ୍‌ଡିପିଓ ସରୋଜ ମହାପାତ୍ର, ଆଇଆଇସି ବିଜୟାନନ୍ଦ କରକରା, ପୌର ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷା ଅଞ୍ଜନା ବର୍ମା, ପୂର୍ବତନ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ଯମୁନା ପାଢୀ, ସନ୍ତୋଷ ପ୍ରଧାନ, ବିଧାୟିକାଙ୍କ ପ୍ରତିନିଧି ଅରୁଣ ମିଶ୍ର, ଶିକ୍ଷାବିତ ଜଗନ୍ନାଥ ପଣ୍ଡା, ରାଜୀବ ଲୋଚନ ପାଢୀ, ଯୁଗଳ କିଶୋର ଷଡଙ୍ଗୀ, ପ୍ରେମଚନ୍ଦ ଜୈନ, ଦିଲୀପ ବାଗ, ମାରୱାଡି ୟୁବାମୋର୍ଚ୍ଚା ସଭାପତି ଶମ୍ଭୁପ୍ରସାଦ ଗୋୟଲ, ଲାୟନ୍ସ କ୍ଲବ ସଭାପତି ଦୀପକ ଗୋୟଲ, ଶମ୍ଭୁପ୍ରସାଦ ସାହୁ, ପୌରଯନ୍ତ୍ରୀ ନୀଳକଣ୍ଠ କିଷାନ, ବିଶ୍ୱପ୍ରୀୟ ଦାସ ପ୍ରମୁଖ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। ପ୍ରକାଶ ଯେ, ମହାରାଣୀ ସାଗର ଆବଶ୍ୟକ ରକ୍ଷଣାବେକ୍ଷଣ ଅଭାବରୁ ବ୍ୟବହାର ଅନୁପଯୋଗୀ ହୋଇ ପଡିଛି। ଜଳାଶୟର ପାଣି ଦୁର୍ଗନ୍ଧମୟ ହୋଇଯାଇଛି। ଯେଉଁ ଜଳାଶୟ ଦିନେ ସହରବାସୀଙ୍କ ଆଶାଭରସା ଥିଲା ତାହା ଏବେ ଯେମିତି ଡମ୍ପିଂୟାର୍ଡ ପାଲଟି ଯାଇଛି। ଏହାର ପୁନରୁଦ୍ଧାର ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ସମୟରେ ଦାବି ହୋଇ ଆସୁଥିବା ବେଳେ ଏବେ ତାହା ସାକାର ହେବାକୁ ଯାଉଛି।
All Right Reserved By

ସମ୍ବଲପୁର

ଭାଜପା ଯୁବମୋର୍ଚ୍ଚା ପକ୍ଷରୁ ବେରୋଜଗାର ପ୍ରତିବାଦ: ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ତହସିଲଦାରଙ୍କୁ ଦାବିପତ୍ର

ଭାଜପା ଯୁବମୋର୍ଚ୍ଚା ପକ୍ଷରୁ ବେରୋଜଗାର ପ୍ରତିବାଦ: ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ତହସିଲଦାରଙ୍କୁ ଦାବିପତ୍ର

ଜୁନାଗଡ,୨୩।୧୦(ଡି.ଏନ.ଏ.): କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା ଜୁନାଗଡ ବ୍ଲକରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଭାଜପା ଯୁବମୋର୍ଚ୍ଚା ପକ୍ଷରୁ ବେରୋଜଗାର ପ୍ରତିବାଦରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ସ୍ଥାନୀୟ ତହସିଲଦାର ଉପେନ୍ଦ୍ର ଲୁହାଙ୍କୁ ଏକ ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି। 

କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ଚାଷୀଙ୍କୁ ମାଗଣା କୁକୁଡା ଛୁଆ ବଣ୍ଟନ

କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ଚାଷୀଙ୍କୁ ମାଗଣା କୁକୁଡା ଛୁଆ ବଣ୍ଟନ

ରିଷିଡା,୨୩।୧୦(ଡି.ଏନ.ଏ.): କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା କର୍ଲାମୁଣ୍ଡା ବ୍ଲକ ରିଷିଡା ପ୍ରାଣୀ ଚିକିତ୍ସା କେନ୍ଦ୍ର ପରିସରରେ ପ୍ରାଣୀ ଚିକିତ୍ସା ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ମରୁଡି ଏବଂ ଚକଡା ପୋକ ଦ୍ୱାରା କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ଚାଷୀଙ୍କୁ ମଙ୍ଗଳବାର ମାଗଣା କୁକୁଡା ଛୁଆ ବଣ୍ଟନ କରାଯାଇଛି ।

ଭୂମିହୀନଙ୍କୁ ଜମି ପ୍ରଦାନ ଦାବି : ଆମ୍ବେଡ଼କ ରାଇଟ୍‌ ଅଫ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ପକ୍ଷରୁ ଜନ ଆନ୍ଦୋଳନ

ଭୂମିହୀନଙ୍କୁ ଜମି ପ୍ରଦାନ ଦାବି : ଆମ୍ବେଡ଼କ ରାଇଟ୍‌ ଅଫ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ପକ୍ଷରୁ ଜନ ଆନ୍ଦୋଳନ

କର୍ଲାମୁଣ୍ଡା,୨୩।୧୦(ଡି.ଏନ.ଏ.): କଳାହାଣ୍ଡି ବିଭିନ୍ନ ଗରିବ, ଦଳିତ ଶ୍ରେଣୀର ଭୂମିହୀନ ଲୋକଙ୍କୁ ରହିବା ପାଇଁ ଡିହ ଓ ଚାଷ କରି ବଞ୍ଚତ୍ବା ପାଇଁ ଜମି ଯୋଗାଇ ଦେବା ଦାବି ନେଇ କର୍ଲାମୁଣ୍ଡା ତହସିଲ ସମ୍ମୁଖରେ ଆମ୍ବେଡ଼କ ରାଇଟ୍‌ ପାର୍ଟି ଅଫ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ କଳାହାଣ୍ଡି ଶାଖା ପକ୍ଷରୁ ଏକ ଜନଆନ୍ଦୋଳନ କରାଯାଇଛି। 

ନୂଆଁଖାଇ ଭେଟ୍‌ଘାଟ: ୧୩ ବିଶିଷ୍ଟ ପ୍ରତିଭା ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ

ନୂଆଁଖାଇ ଭେଟ୍‌ଘାଟ: ୧୩ ବିଶିଷ୍ଟ ପ୍ରତିଭା ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ

ମୁରିବାହାଲ, ୨୩।୧୦(ଡି.ଏନ.ଏ.): ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ମୁରିବାହାଲ ବ୍ଲକ ଗଁରେଇ ମଣ୍ଡଳ ଭାଜପା ପକ୍ଷରୁ  ସୋମବାର  ଗଁରେଇଠାରେ ନୂଆଁଖାଇ ଭେଟଘାଟ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ପୋଲିସ କବ୍‌ଜାରେ ୩ ଆନ୍ତଃ ଜିଲା ଡକାୟତ

ପୋଲିସ କବ୍‌ଜାରେ ୩ ଆନ୍ତଃ ଜିଲା ଡକାୟତ

ମୁରିବାହାଲ, ୨୩।୧୦(ଡି.ଏନ.ଏ.) ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ମୁରିବାହାଲ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଧାତୁକଯୁରୀ-କୁର୍ଲୁବାହାଲ ରାସ୍ତାରେ ରିଲାଏନ୍ସ ଫାଇନାନ୍ସର ଜଣେ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କରି ଟଙ୍କା ଲୁଟ୍‌ ଘଟଣାରେ ସ୍ଥାନୀୟ ପୋଲିସ ୩ ଆନ୍ତଃ ଜିଲା ଡକାୟତଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଛି।

ସମ୍ବଲପୁର ଅଇଁଠାପାଲି ଥାନା ଘେରାଉ

ସମ୍ବଲପୁର ଅଇଁଠାପାଲି ଥାନା ଘେରାଉ

ସମ୍ବଲପୁର,୨୩।୧୦(ବ୍ୟୁରୋ)- ସମ୍ବଲପୁର ସହରର ଅଇଁଠାପାଲି ଥାନା ବୁଢାରଜା ମନ୍ଦିର ରାସ୍ତା ନିକଟରେ ସୋମବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ କରମଟୁଲି ଗ୍ରାମର ବିଶାଲ ଖଡିଆଙ୍କ ତଣ୍ଟି କାଟି ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିଲା ।

ଶକ୍ତି ସଂକଟ: କାମରେ ଆସୁନି ପାର୍ବତୀ ଗିରୀ ସେଚ ପ୍ରକଳ୍ପ

ଶକ୍ତି ସଂକଟ: କାମରେ ଆସୁନି ପାର୍ବତୀ ଗିରୀ ସେଚ ପ୍ରକଳ୍ପ

ଅମ୍ବାଭୋନା, ୨୩।୧୦ (ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବରଗଡ ଜିଲା ଅମ୍ବାଭୋନା ବ୍ଲକର ଚିଖିଲି, ଜାମପାଲି (ଅନ୍ତରାଡି), ତାମଦେଇଠାରେ ଜଳ ସଂପଦ ବିଭାଗ ଦ୍ୱାରା ହୋଇଥିବା ବୃହତ ଉଠାଜଳସେଚନ ପ୍ରକଳ୍ପ ବିଜୁଳି ଶକ୍ତିର ନିଅଣ୍ଟ ଯୋଗୁଁ ଫେଲ ମାରିଛି । ପାର୍ବତୀଗିରୀ ସେଚ ପ୍ରକଳ୍ପ ମାଧ୍ୟମରେ ଅମ୍ବାଭୋନା ବ୍ଲକର ୪୧ଟି ଗ୍ରାମର ୪୭୨୦ ହେକ୍ଟର ଚାଷ ଜମିକୁ ପାଣି ଯୋଗାଇ ଦେବା ଲକ୍ଷ୍ୟ ନେଇ ୯୯.୬୯ କୋଟି ଟଙ୍କା ବ୍ୟୟରେ ନିର୍ମିତ ହୋଇଛି ପାଣି ଟାଙ୍କି, ପମ୍ପହାଉସ ଏବଂ ଗ୍ରୀଡା ସବଷ୍ଟେସନ । ଚାଷୀଙ୍କୁ ମହାନଦୀରୁ ଉଠା ଜଳସେଚନ ପ୍ରକଳ୍ପ ଜରିଆରେ ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ପାଣି ଯୋଗାଇଦେବାକୁ ଓଡିଶା ସରକାର ନିର୍ଭର ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇ ଗତ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୯ ତାରିଖ ଦିନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଭିଡିଓ କନଫରନସିଂ ଜରିଆରେ ଏହାର ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ । 

 ବସ୍‌ ଉପରେ ବଜ୍ରପାତ: ଚକା ଲିକ୍‌, ହେଲପରଙ୍କ ଜୀବନ ଗଲା

ବସ୍‌ ଉପରେ ବଜ୍ରପାତ: ଚକା ଲିକ୍‌, ହେଲପରଙ୍କ ଜୀବନ ଗଲା

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ୍‌,୨୩।୧୦-
ବରଗଡ଼ ସହର ଜିରା ନଦୀ ପୋଲ ଉପରେ ଏକ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍‌ ଉପରେ ମଙ୍ଗଳବାର ମଧ୍ୟାହ୍ନ ସାଢେ ୩ଟାରେ ବଜ୍ରପାତ ଘଟିଛି। ଏହା ଯୋଗୁ ହେଲପରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି।

ଦୁର୍ଘଟଣା ନେଲା ୨ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ

ଦୁର୍ଘଟଣା ନେଲା ୨ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ୍‌/ସୋହେଲା,୨୩।୧୦-
ବରଗଡ଼ ଜିଲା ସୋହେଲା ହାଇସ୍କୁଲ ନିକଟରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଏକ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଛି । ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ୨ବାଇକ୍‌ ଆରୋହୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି  । ମୃତକମାନେ ହେଲେ, ପେଟୁପାଲି ଗ୍ରାମର ଆକାଶ ମେହେର ଏବଂ ଖେରୁପାଲି ଗ୍ରାମର ସୁରେନ୍ଦ୍ର ମେହେର ।

ଜୁଗାର ଯାତ୍ରାରେ ସାମିଲ ହେଲେ ସହସ୍ରାଧିକ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ

ଜୁଗାର ଯାତ୍ରାରେ ସାମିଲ ହେଲେ ସହସ୍ରାଧିକ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ୍‌,୨୩।୧୦-
ବରଗଡ଼ ସହର ଉପକଣ୍ଠ ବରାହଗୋଡ଼ାସ୍ଥିତ ଶ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ମାଁ ପଁର୍ରାପାଟ୍‌ ମନ୍ଦିରରେ ପାର୍ବଣ ମହୋତ୍ସବ ଉତ୍ସାହ ଉଦ୍ଦୀପନା ସହିତ ଚାଲିଛି । ଏହି କ୍ରମରେ ମଙ୍ଗଳବାର ପଁର୍ରାପାଟ୍‌ ଦେବୀଙ୍କ ଜୁଗାର ଯାତ୍ରା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା । ବରାହଗୋଡ଼ା ଗ୍ରାମରୁ ସହସ୍ରାଧିକ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ଗହଣରେ ଜୁଗାର ଯାତ୍ରା ବାହାରି ଗ୍ରାମ ପରିକ୍ରମା କରିବା ସହିତ ମନ୍ଦିରକୁ ପହଞ୍ଚିଥିଲା । 

ମଦୁଆକର କବ୍‌ଜାରେ ଡାକ୍‌ତରଖାନା

ମଦୁଆକର କବ୍‌ଜାରେ ଡାକ୍‌ତରଖାନା

ସଇଁତଲା,୨୩।୧୦ (ଡି.ଏନ.ଏ.): 
ଗଲା ୪ ବଛର ହେଲା କନ୍ଧକେଲ ଗଁାନେ ଗୁଟେ ଡାକ୍‌ତରଖାନା ତିଆର ହେଇଛେ। ଇ ଡାକ୍‌ତରଖାନା ବନାବାର ଲାଗି କେବିକେ ଫଣ୍ଡରୁ ଟଁକା ଦିଆଯାଇଥିଲା। ସମକିରି ସୁବିଧା ଲାଗି କନ୍ଧକେଲ ଗଁା ଆର ବଡ଼ମୁଣ୍ଡା ଗଁାର ମଝାନେ ଇ ଡାକ୍‌ତରଖାନା ତିଆର ହେବାର ସଂଗେ ଷ୍ଟାଫ୍‌ କ୍ୱାଟର ବି ବନା ହେଇଛେ। ଇ ଡାକ୍‌ତରଖାନାକେ ଗଲା ୨୩ ଜାନୁୟାରୀ, ୨୦୧୮ରେ ଓଡ଼ିଶାର ଖାଦ୍ୟ ଯୋଗାଣ, ଖାଉଟି କଲ୍ୟାଣ ଆଉର ସମବାୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ସୂର୍ଯ୍ୟନାରାୟଣ ପାତ୍ର, ବଲାଙ୍ଗୀର ଏମପି କଳିକେଶ ନାରାୟଣ ସିଂ ଦେଓ, ଟିଟିଲାଗଡ ଏମଏଲଏ ଟୁକୁନି ସାହୁ ଆସି ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ।  

ଭତା ଲାଗି ଆବେଦନ କରି ନିରାଶ

ଭତା ଲାଗି ଆବେଦନ କରି ନିରାଶ

ଅତାବିରା, ୨୩।୧୦ (ଡି.ଏନ.ଏ)- 
ବଏସ୍‌ ୭୦ ଡେଗ୍‌ଲାନ, ୪ ଥର ଭତା ଲାଗି ଆବେଦନ କରି ନିରାଶ ହେଇଛନ୍‌।