ସମ୍ବଲପୁର

ନର୍ଲାରେ ବେବ୍‌ସାୟୀକୁଁ ହତ୍ୟା ଘଟନା: ଅଂଧାରେ ବାଡି ବୁଲଉଛେ ପୁଲିସ

ନର୍ଲାରେ ବେବ୍‌ସାୟୀକୁଁ ହତ୍ୟା ଘଟନା: ଅଂଧାରେ ବାଡି ବୁଲଉଛେ ପୁଲିସ
ଭବାନୀପାଟଣା, ୧୯। ୧୨ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା ନର୍ଲାରେ କେତେଦିନ ତଲେ ରାତଅଧିଆ ନଁ। କରା ବେବ୍‌ସାୟୀ କିଷନ୍‌ ଅଗ୍ରଓ୍ବାଲକୁଁ କେହି ଝନେ ବଦମାସ ମାରି ଦେଇଥିଲା। ତାହାକୁ ମାରି ଘରର ଆଲମାରୀ, ବାକ୍‌ସ ଭାଂଗିରୁଜି ସବୁ ଜିନିଷପତର ଲୁଟ କରିଥିବାର ଦେଖବାକେ ମିଲିଥିଲା। ହତ୍ୟା ବାବ୍‌ଦେ ପୁଲିସ ଖବର ପାଇ ଘଟନା ଜାଗାକେ ସକାଲର ୯ ବଜେ ପୁହୁଁଚି ଖୁଲତାଡ ମୂଲ କରିଥିଲା। ଇ ଘଟନାକେ ଆଏଜ୍‌କେ ତିନ୍‌ ହପତା ହେଇଯାଇଥିଲେ ଭିଲ ପୁଲିସ ହାତେ କେହେନସି ସୁରାକ୍‌ ନାଇଁ ଲାଗ୍‌ବାରତାଲ। ଏହେଦ୍‌କା ଭିଲ ହତ୍ୟା ଘଟନାରେ ପରଦା ପଡ଼ିକରି ଅଛେ। ସେଥିରଲାଗି ପୁଲିସ ଖାଲି ଅଂଧାରେ ବାଡି ବୁଲଉଥିବାର ସାଧାରନରେ ମତ ପରକାଶ ପାଉଛେ। ଯେତେ ଜଲଦି ହେବା ଦୁଷିମାନକୁ ଧରାଯିବା ବଲି ପୁଲସ କହୁଥିଲେ ଭିଲ ଛାନଭିନ୍‌ ଯେନ୍‌ରଟା ସେନେ ଅଟକିଥିଲା ବାଗିର ଲାଗୁଛେ। ଘଟନାକେ ନେଇ ଅଗ୍ରଓ୍ବାଲକଁର ୪୦ରୁ ଅଧ୍‌କା ଲୋକବାକ, କରମଚାରୀ, ସଁାଗ୍‌ସାଥିକୁ ପୁଲିସ ଯୋରଯାର ଜେରା କରୁଥିଲେ ଭିଲ ଘଟନା ଉପରୁ ପରଦା ନାଇଁ ଉଠେଇ ପାରବାର। ଖୋଦ କଳାହାଣ୍ଡି ଏସ୍‌ପିକଁର ଦେଖରେଖରେ ଅତିରିକ୍ତ ଏସ୍‌ପି ଅକ୍ଷୟ ଦାସ, କେସିଙ୍ଗା ଡିଏସ୍‌ପି ଅନନ୍ତରାମ ମାଝୀ, ନର୍ଲା ଆଇଆଇସି ଉଲ୍ଲାସ ମାଝୀ ପରମୁଖ ଘଟନାର ଛାନଭିନ କରୁଥିଲେ ଭିଲ କେହେନସି ପରକାର ସୁରାକ୍‌ ନାଇଁ ପାଇପାରବାର। ଘଟନାକେ ନେଇ ଅଂଚଲର ଜନ ସାଧାରନ ଆର ବେବସାୟୀମାନକର ଭିତରେ ଗୁଟେ ଭୟର ବାତାବରନ ସୁରୁଷଟି ହେଇଛେ। ବେଲବୁଡଲେ ରାସ୍‌ତାଘାଟ, ବଜାର ଖାଲି ହେଇଯାଉଛେ। ପୁଲିସ ଯେ ଭିନେ ଭିନେ ଲୁକ୍‌କୁ ଡାକି ପଚରାଉଚରା ଚଲେଇଛେ। ଅଂଚଲର ଭିନେ ଭିନେ ଜାଗାରେ ପୁଲିସ ପଇଁତରା ମାରବାର ବଢ଼େଇଥିବାର ଦେଖବାକେ ମିଲୁଛେ। ରେଲଷ୍ଟେସନରେ ଟ୍ୟାକ୍ସି ଆର ଅଟୋ ରାତିରେ ନାଇଁ ରଖବାକେ ପୁଲିସ କହିଛେ। ସେଥିରଲାଗି ରାତିରେ ଯେନ୍‌ ଲୋକମାନେ ଟ୍ରେନରେ ଫିରୁଛନ ସେମାନେ ବହୁତ ହଇରାନ ହରକତ ହେଉଛନ। ଘଟନାର ଛାନଭିନ କେତେଦୂର ଗଲା ବଲି ନର୍ଲା ବେବସାୟୀ ସଂଘର କରମକର୍ତା ଥାନାକେ ଯାଇ ବୁଝାସୁଝା କରିଥିଲେ। ଛାନଭିନ ଠିକ ଦିଗେ ଚାଲିଛେ ଆର ଅତି ଜଲଦି ଘଟନାରୁ ପରଦା ଉଠିଯିବା ବଲି ଅତିରିକ୍ତ ଏସ୍‌ପି ଦାସ କହିଥିବାର ଜନାପଡିଛେ। ଅଗ୍ରଓ୍ବାଲକଁର ମୁରତାହ କାମକାଜ ଉତରୁ ତାକର ପରିବାର ଲୋକ ଥାନାକେ ଯାଇ ଘଟନା ବାବଦେ ବୁଝିଥିଲେ ଭିଲ ଛାନଭିନରେ ପୁଲିସ ଉଦାସ ଥିବାର କହିଛନ। ପୁଲିସର ଇ ପରକାର ଛାନଭିନ ଲାଗି ସାଧାରନରେ ଅସନତୋଷର ଦାନା ବାଂଧୁଛେ। ଆଏବାର ଦିନେ ଆଂଦୋଲନ ଲାଗି ଲୋକ ସଜବାଜ ହେଉଥିବାର ଅନମାନ କରାଯାଉଛେ।
All Right Reserved By

ସମ୍ବଲପୁର

ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ: ଯୁବକ ଜୀବନ୍ତ ଦଗ୍ଧ

ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ: ଯୁବକ ଜୀବନ୍ତ ଦଗ୍ଧ

ବୀରମହାରାଜପୁର,୨୩।୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା ବୀରମହାରାଜପୁର ବ୍ଲକରେ ଲୁଟୁପଙ୍କ ପଞ୍ଚାୟତ ଘିଚାପାଲି ଗ୍ରାମରେ ମଙ୍ଗଳବାର ରାତିରେ ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଘଟିଛି। ଗ୍ରାମର  ରଞ୍ଜନ ବିଭାର(୨୯) ଶୋଇଥିବା ବେଳେ କୌଣସି କାରଣରୁ  ଘରେ ନିଆଁ ଲାଗିଯାଇଥିଲା।

ମଠଖାଇ ମହୋତ୍ସବ: ନାଟକ ଏକ ଧୋତ୍ରାଚି ଗୋଷ୍ଠ ମଞ୍ଚସ୍ଥ

ମଠଖାଇ ମହୋତ୍ସବ: ନାଟକ ଏକ ଧୋତ୍ରାଚି ଗୋଷ୍ଠ ମଞ୍ଚସ୍ଥ

ବଲାଙ୍ଗୀର ଅଫିସ, ୨୩ା୧-ବଲାଙ୍ଗୀର କୋଶଳକଳା ମଣ୍ଡଳ ନୂଆ ରଙ୍ଗମଞ୍ଚରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ସର୍ବଭାରତୀୟ ବହୁଭାଷୀ ନାଟକ ସମାରୋହ ମଠଖାଇ ମହୋତ୍ସବର ମଙ୍ଗଳବାର  ତୃତୀୟ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ  ମୁମ୍ବାଇର ସଲାମ ବମ୍ବେ ଫାଉଣ୍ଡେଶନ୍‌ ରଙ୍ଗମଣ୍ଡଳ ଏବଂ ସୃଜନ ଫାଉଣ୍ଡେଶନ୍‌ ତରଫରୁ ମରାଠୀ ଓ ହିନ୍ଦୀ ନାଟକ ଏକ ଧୋତ୍ରାଚି ଗୋଷ୍ଠ ମଞ୍ଚସ୍ଥ ହୋଇଥିଲା| 

ସଫଳତା ପାଇଁ କଠିନ ପରିଶ୍ରମର ବିକଳ୍ପ ନାହିଁ

ସଫଳତା ପାଇଁ କଠିନ ପରିଶ୍ରମର ବିକଳ୍ପ ନାହିଁ

ବୀରମହାରାଜପୁର, ୨୩।୧ (ଡି.ଏନ.ଏ.)- ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା ବୀରମହାରାଜପୁର କଲେଜର ୩୭ତମ ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ ମଙ୍ଗଳବାର ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଏଥିରେ ଯୋଗଦେଇଥିବା ଅତିଥିମାନେ ଉଦ୍‌ବୋଧନ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ମତପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ ଯେ, କଠିନ ପରିଶ୍ରମର ବିକଳ୍ପ ନାହିଁ। 

ଜୋଙ୍କ ଜଳ ବିବାଦ ଘଟଣା  ଜିଲାପାଳ, ଏସପିଙ୍କ ମାରାଥନ ବୈଠକ  ଆଗକୁ ଆସିଛନ୍ତି ଦୁଇ ପକ୍ଷ

ଜୋଙ୍କ ଜଳ ବିବାଦ ଘଟଣା ଜିଲାପାଳ, ଏସପିଙ୍କ ମାରାଥନ ବୈଠକ ଆଗକୁ ଆସିଛନ୍ତି ଦୁଇ ପକ୍ଷ

ନୂଆପଡା ଅଫିସ,୨୩ା୧-ଜୋଙ୍କ ଜଳ ସେଚନ ପ୍ରକଳ୍ପରୁ ରବି ଚାଷ ସକାଶେ ପାଣି ବଣ୍ଟନ ବିବାଦ ଚରମ ସୀମାରେ ପହଞ୍ଚତ୍ଥିବା ବେଳେ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ତରଫରୁ ଜିଲାପାଳ  ଏବଂ ଏସପି ତପତ୍ରତା ପ୍ରକାଶ କରି ମାରାଥନ ବୈଠକ ଚଳାଇଛନ୍ତି। 

ପରିବାରକେ ଆହାର ଯୁଗଉଛନ୍‌ ନାବାଲିକା ଚନ୍ଦ୍ରକଳା

ପରିବାରକେ ଆହାର ଯୁଗଉଛନ୍‌ ନାବାଲିକା ଚନ୍ଦ୍ରକଳା

ଳଡୁଗାଁ,୨୩।୧(ଡି.ଏନ.ଏ):  କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା କୋକସରା ବ୍ଲକ ଲଡୁଗାଁ ଭିରକାପଡ଼ାର ଚନ୍ଦ୍ରକଳା ଧଙ୍ଗଡାମାଝୀ(୧୭)। 

ସୁଖାମୁଣ୍ଡା, ଗୋଛାଗୋରାରେ ପୁଷ୍‌ପୁନି ଯାତ୍‌ରା

ସୁଖାମୁଣ୍ଡା, ଗୋଛାଗୋରାରେ ପୁଷ୍‌ପୁନି ଯାତ୍‌ରା

ଘଣ୍ଟାପଡା,୨୩ା୧(ଡି.ଏନ.ଏ): ବୌଦ୍ଧ ଜିଲା କଣ୍ଟାମାଲ ବ୍ଲକ ଖୁଣ୍ଟିଗୋରା ପଁଚେତ୍‌ ସୁଖାମୁଣ୍ଡାରେ କୃଷି ଭିତିକ୍‌ ଗଣପରବ୍‌ ଭୀମ ଯାତ୍‌ରା ଆର ଥାନୀୟ ଭାଷାରେ ପୁଷ୍‌ପୁନି ପରବ୍‌ ଜାକ୍‌ଜମକ୍‌ରେ ପାଲିତ ହେଇଯାଇଛେ। 

ସବୁଜ ପତ୍ରିକାଧାରୀ ପରିବାର କନ୍‌ଠେସା

ସବୁଜ ପତ୍ରିକାଧାରୀ ପରିବାର କନ୍‌ଠେସା

ଲାଠୋର,୨୩ା୧(ଡି.ଏନ.ଏ.):  ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ଖପ୍ରାଖୋଲ ବ୍ଲକ ଲାଠୋର ଗଁାର ସବୁଜ ପ୍ରତିକାଧାରୀ ପରିବାରମାନକୁ ସରକାରୀ ହିସାବେ ଯେନ୍‌ସବୁ ସୁବିଧା ସୁଯୋଗ ମିଲବାର କଥା ନାଇଁ ମିଲୁଥିବାର ଅଭିଯୋଗ ହେଇଛେ।

ସୁସ୍ଥ ସମାଜ ଗଠନରେ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଭୂମିକା ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ

ସୁସ୍ଥ ସମାଜ ଗଠନରେ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଭୂମିକା ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ

ବଲାଙ୍ଗୀର ଅଫିସ, ୨୨ା୧: ବଲାଙ୍ଗୀର ଆର୍ଯ୍ୟ ମନ୍ଦିର ପରିସରରେ ନିଖିଳ ଉତ୍କଳ ଶିକ୍ଷକ କଂଗ୍ରେସ ବଲାଙ୍ଗୀର ଶାଖା ସମ୍ମିଳନୀ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି । ଧର୍ମବ୍ରତ ରଥଙ୍କ ସଭାପତିତ୍ୱରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ସମ୍ମିଳନୀରେ ମୁଖ୍ୟଅତିଥିଭାବେ ବଲାଙ୍ଗୀର ବିଧାୟକ ତଥା ବିରୋଧୀଦଳ ନେତା ନରସିଂହ ମିଶ୍ର ଯୋଗଦାନ କରିଥିଲେ । ସମ୍ମିଳନୀ ଆବାହକ ତଥା ସଂଯୋଜକ ବାମଦେବ ମିଶ୍ର ସଭାରେ  ସଂଯୋଜନା କରିଥିଲେ। 

ଜୈବିକ କୃଷି ସମୟର ଆହ୍ବାନ

ଜୈବିକ କୃଷି ସମୟର ଆହ୍ବାନ

ସୋନପୁର,୨୨।୨(ନି.ପ୍ର.)ଖାଦ୍ୟ ସଙ୍କଟକୁ ଦୂର କରିବା ତଥା ଚାଷୀର ଅର୍ଥନୈତିକ ସ୍ଥିତିର ଉନ୍ନତି ପାଇଁ ଆଧୁନିକ ପ୍ରଣାଳୀରେ ଚାଷ କରାଯାଉଛି। କମ୍‌ ଜମିରୁ ଅଧିକ ଅମଳ ପାଇଁ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଚାଲିଛି। 

ଜୋଙ୍କ ସେଚ ପ୍ରକଳ୍ପ

ଜୋଙ୍କ ସେଚ ପ୍ରକଳ୍ପ

ନୂଆପଡା ଅଫିସ,୨୨ା୧ଜୋଙ୍କ ଜଳ ସେଚନ ପ୍ରକଳ୍ପରୁ ତଳମୁଣ୍ଡ ଚାଷୀଙ୍କୁ ପାଣି ଯୋଗାଇଦେବା ପାଇଁ ହାଇକୋର୍ଟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ଏହି ନିର୍ଦ୍ଦେଶକୁ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରିବାକୁ ନୂଆପଡା ଜିଲା ପୋଲିସ ପ୍ରଶାସନ ଡ୍ୟାମକୁ ସଦଳବଳ ଯାଇଥିଲେ ହେଁ ଆନ୍ଦୋଳନକାରୀଙ୍କ ଅହିଂସା ନୀତି ନିକଟରେ ନଇଁଯାଇଛି । 

ଧଂଗଡା ଧାଂଗଡିକର ଉସ୍‌ନାକ୍‌ର ଦିନ ଧାଙ୍ଗଡି ଦୋଲା

ଧଂଗଡା ଧାଂଗଡିକର ଉସ୍‌ନାକ୍‌ର ଦିନ ଧାଙ୍ଗଡି ଦୋଲା

କଲମପୁର,୨୨।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.): କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା କଲମପୁର ବ୍ଲକ ବରଦୋଳି ଗଁାରେ ରଏବାର ଟୋକି ପରବ୍‌ ପାଲନ ହେଇଥିଲା। ସେନ୍‌ତା ଧୁମଧାମରେ ସୋମବାର ଦାଙ୍ଗଡି ଦୋଲା ପାଲନ କରାଯାଇଛେ। 

ପିଲାକର ଲାଗି ଉସତ୍‌ ଆନନ୍ଦର ଦିନ୍‌ ପୁଷ୍‌ପୁନି

ପିଲାକର ଲାଗି ଉସତ୍‌ ଆନନ୍ଦର ଦିନ୍‌ ପୁଷ୍‌ପୁନି

ରିଷିଡା, ୨୨।୧ (ଡି.ଏନ.ଏ): ପୁଷ୍‌ପୁନି ହେଉଛେ ପଶ୍ଚିମ ଓଡ଼ିଶାବାସୀକର ଗୁଟେ ସିଘା ପରବ। ଇ ସମିଆରେ ଚାଷୀ ବଛରକୁତା ହାଡ଼ଭଂଗା ପରିଶ୍‌ରମ ଉତାରୁ ଟିକେ ଫୁରସତ୍‌ ପାଏସି। ଅମଲ ହେଇଥିବାର ଫସଲକେ ଘରେ ବେଉଁତେ ରଖାଥୁଆ କରି ବଛ୍‌ରେର କାମ ପଟାସି।