ଖେଳ |

ଭାରତ ବନାମ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା: ଟି୨୦ ପାଇଁ ବାରବାଟୀ ପ୍ରସ୍ତୁତ

ଭାରତ ବନାମ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା: ଟି୨୦ ପାଇଁ ବାରବାଟୀ ପ୍ରସ୍ତୁତ

କଟକ, ୧୯।୧୨(ତପନ ସ୍ବାଇଁ)- ବାରବାଟୀ ପ୍ରସ୍ତୁତ। ଓଡ଼ିଶା କ୍ରିକେଟର ମକ୍କାଭାବେ ପରିଚିତ ଏହି ଐତିହାସିକ ଷ୍ଟାଡିୟମ ଏବେ ଚଳଚଞ୍ଚଳ। ବୁଧବାର ଏଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ ଭାରତ-ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଟି୨୦ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ ମ୍ୟାଚ। ୩ ମ୍ୟାଚ ବିଶିଷ୍ଟ ସିରିଜର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ ହୋଇଥିବାରୁ ଏହାର ଅନେକ ଗୁରୁତ୍ୱ ରହିଛି। ଟେଷ୍ଟ ଓ ଦିନିକିଆ ସିରିଜ ହାରିବା ପରେ ଏବେ ସମ୍ମାନ ରକ୍ଷା ପାଇଁ ଟି୨୦ ସିରିଜ ହିଁ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ପାଇଁ ଶେଷ ସୁଯୋଗ। ତେଣୁ ସିରିଜର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚରେ କଡ଼ା ଟକ୍କର ହେବା ସମ୍ଭାବନା।
ଭାରତୀୟ ଦଳ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ ବିଜୟୀ ହେବାପରେ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱରେ ଏକଦିବସୀୟ ସିରିଜକୁ ୨-୧ରେ ଜିତିଛି। ଏବେ ରୋହିତଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଦଳ ଟି୨୦ ସିରିଜ ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ରହିଛି। ଧର୍ମଶାଳାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆରେ ଭଲ ବୋଲିଂକୁ ଛାଡ଼ିଦେଲେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଦଳ ଆଉ କେଉଁଥିରେ ଭାରତ ସମକକ୍ଷ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିପାରି ନାହିଁ। ତେବେ ଟି୨୦ ଭିନ୍ନ ଫର୍ମାଟର ଗେମ୍‌ ହୋଇଥିବାରୁ ଭାରତକୁ ଜଗିରଖି ଖେଳିବାକୁ ପଡ଼ିବ। ଭୁବନେଶ୍ୱର କୁମାରଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତିରେ ଯଶପ୍ରୀତ ବୁମ୍‌ରାଙ୍କ ଉପରେ ଡେଥ୍‌ ଓଭର ବୋଲିଂ ଭାର ରହିବ। କୁଲଦୀପ ଯାଦବ ଓ ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ ସ୍ପିନ ବିଭାଗ ଦାୟିତ୍ୱରେ ରହିବେ। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା କ୍ରମାଗତ ୫ଟି ଟି୨୦ ମ୍ୟାଚ ହାରିବା ପରେ ଏଠାରେ ଖେଳିବାକୁ ଯାଉଛି। ତୃତୀୟ ଦିନିକିଆରେ ୯୫ ରନ ସ୍କୋର କରିଥିବା ଉପୁଲ ଥରଙ୍ଗା ଏବଂ ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ ଶତକ ହାସଲ କରିଥିବା ଆଞ୍ଜେଲୋ ମାଥ୍ୟୁସ ଦଳପାଇଁ ମୁଖ୍ୟ ଭୂମିକା ତୁଲାଇବେ। ମିଡିଲ ଅର୍ଡରରେ ନିରୋଶାନ ଡିକ୍‌ଓ୍ବେଲା କ୍ଲିକ୍‌୍‌ କରିବା ମଧ୍ୟ ଦଳ ଚାହିଁବ। ପ୍ରଭାବ ହୀନ ବୋଲି ଦଳପାଇଁ ଚିନ୍ତାର କାରଣ ହୋଇଛି।
କ୍ୟାରିୟର ଆରମ୍ଭ ସୁଯୋଗ
ଓ୍ବାଶିଂଟନ ସୁନ୍ଦର, ବାସିଲ ଥାମ୍ପି ଓ ଦୀପକ ହୁଦାଙ୍କ ପାଇଁ କଟକରେ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ୟାରିୟର ଆରମ୍ଭ ସୁଯୋଗ ରହିଛି। ଏହି ତିନିଜଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଯିଏ ଚୂଡ଼ାନ୍ତ ଏକାଦଶରେ ସାମିଲ ହେବେ ତାଙ୍କ ପାଇଁ ବାରବାଟୀ ସ୍ମରଣୀୟ ହୋଇଯିବ। ବାମହାତୀ ପେସର ଜୟଦେବ ଉନାଡକଟ ଶେଷଥରପାଇଁ ଗତବର୍ଷ ଜୁନ୍‌ରେ ଜିମ୍ବାଓ୍ବେ ବିପକ୍ଷରେ ଟି୨୦ ଖେଳିଥିଲେ। ଘରୋଇ କ୍ରିକେଟରେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ ପାଇଁ ଏବେ ପୁଣି ତାଙ୍କୁ ଦଳକୁ ଡାକରା ଦିଆଯାଇଛି। ଗତ ଫେବୃୟାରୀରେ ସୟଦ ମୁସ୍ତାକ ଅଲୀ ଟ୍ରଫିରେ ବରୋଦା ଅଲରାଉଣ୍ଡର ହୁଦା ୪ର୍ଥ ଦ୍ରୁତ ଟି୨୦ ଶତକ ହାସଲ କରି ଚୟନକର୍ତ୍ତାଙ୍କୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିଥିଲେ।
ଦ୍ୱିତୀୟ ଟି୨୦
ବାରବାଟୀ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଏହା ହେବ ଦ୍ୱିତୀୟ ଟି୨୦ କ୍ରିକେଟ ମ୍ୟାଚ।୨୦୧୫ ଅକ୍ଟୋବର ୫ରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏକମାତ୍ର ମ୍ୟାଚଟି ଲୋ ସ୍କୋରିଂ ବିଶିଷ୍ଟ ହୋଇଥିଲା। ଭାରତ ଲଜ୍ଜାଜନକଭାବେ ୧୭.୨ ଓଭରରେ ମାତ୍ର ୯୨ ରନରେ ଅଲଆଉଟ ହୋଇଥିବାବେଳେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ୧୭.୧ ଓଭରରେ ୪ ଉଇକେଟ ହରାଇ ୯୬ ରନ କରି ମ୍ୟାଚ ଜିତିଥିଲା। କ୍ଷୁବ୍ଧ ଦର୍ଶକମାନେ ପଡ଼ିଆକୁ ପାଣି ବୋତଲ ଫିଙ୍ଗିବାରୁ ଖେଳ ଏକାଧିକବାର ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇଥିଲା। ଫଳରେ ବାରବାଟୀ ଉପରୁ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଭେନ୍ୟୁମାନ୍ୟତା ପ୍ରତ୍ୟାହାରର ଭୟ ରହିଥିଲା। ଅବଶ୍ୟ ପରେ ସମସ୍ୟାର ସମଧାନ ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ବାରବାଟୀରେ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଦିନିକିଆ ମ୍ୟାଚ ଆୟୋଜନ ହୋଇଥିଲା।
ରେକର୍ଡ ଭାରତ ସପକ୍ଷରେ
ଭାରତ ଓ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ମଧ୍ୟରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମୋଟ ୧୧ଟି ଟି୨୦ ମ୍ୟାଚ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି। ଏଥିରୁ ଭାରତ ୭ଟିରେ ବିଜୟୀ ହୋଇଥିବାବେଳେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ୪ଟି ଜିତିଛି। ଶେଷ ୪ଟି ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତ ଅପରାଜେୟ ରହିଛି। ତେବେ ଏହା ଏପରି ଏକ ଫର୍ମାଟ୍‌ ଯେଉଁଥିରେ କି ସାମାନ୍ୟ ଅସାବଧାନତାରେ ବିପଦ ରହିଛି। ବାରବାଟୀ ପିଚ୍‌ରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏକମାତ୍ର ଟି୨୦ରେ ୯୨ ରନରେ ଅଲଆଉଟ ହେବାର ସ୍ମୃତି ମଧ୍ୟ ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ମନରେ ତାଜା ହୋଇ ରହିଛି। ଏଠାରେ ଭାରତ ପାଇଁ ଭଲ ଆରମ୍ଭର ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି। ଏହା ହେଲେ ମିଡିଲ ଅର୍ଡର ଉପରୁ ବୋଝ ହାଲ୍‌କା ହୋଇପାରିବ।
ପିଚ୍‌କୁ ନେଇ ସନ୍ଦେହ
ବାରବାଟୀ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଶେଷଥରପାଇଁ ଚଳିତବର୍ଷ ପ୍ରାରମ୍ଭରେ ଅର୍ଥାତ୍‌ ୨୦୧୭ ଜାନୁୟାରୀ ୧୯ରେ ଭାରତ ଓ ଇଂଲଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ଏକଦିବସୀୟ କ୍ରିକେଟ ମ୍ୟାଚ ହୋଇଥିଲା। ହାଇସ୍କୋରିଂ ବିଶିଷ୍ଟ ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତ ୫୦ ଓଭରରେ ୬ ଉଇକେଟ ହରାଇ ୩୮୧ ରନ କରିଥିବାବେଳେ ଇଂଲଣ୍ଡ ୫୦ ଓଭରରେ ୮ ଉଇକେଟ ହରାଇ ୩୬୬ ରନ କରି ୧୫ ରନରେ ହାରିଥିଲା। ଭାରତ ପକ୍ଷରୁ ଯୁବରାଜ ସିଂ(୧୫୦), ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନୀ(୧୩୪) ଓ ଇଂଲଣ୍ଡ ଅଧିନାୟକ ଇଅନ ମୋର୍ଗାନ (୧୦୨) ଶତକ ହାସଲ କରିଥିଲେ। ମାତ୍ର ଏହା ପରଠାରୁ ବାରବାଟୀ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ରଣଜୀ ଟ୍ରଫି କିମ୍ବା ଅନ୍ୟ କୌଣସି ମ୍ୟାଚ ହୋଇନାହିଁ। ତେଣୁ ନୂଆ ପିଚ୍‌ କିପରି ବ୍ୟବହାର କରିବା ତାହାକୁ ନେଇ ଆଶା ଓ ଆଶଙ୍କା ରହିଛି। ଖବର ଅନୁସାରେ ଗତ ୨-୩ ଦିନଧରି ହାଲ୍‌କା ପାଣି ଛିଞ୍ଚାଯିବା ସହ ହାଲ୍‌କା ରୋଲିଂ କରାଯାଉଛି। ପିଚ୍‌ ଉପରେ ସିଧାସଳଖ ଖରା ମଧ୍ୟ ପଡ଼ିବାକୁ ଦିଆ ଯାଉନାହିଁ। ମୋଟାମୋଟିଭାବେ ଏକ ବ୍ୟାଟିଂ ଉଇକେଟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି। ତେବେ ରାତିରେ କାକରର ପ୍ରଭାବ ରହିବ।
ଜୋରଦାର ଅଭ୍ୟାସ
ବାରବାଟୀରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଉଭୟ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଓ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଜୋରଦାର ଅଭ୍ୟାସ କରିଛି। ପୂର୍ବାହ୍ନ ୯ଟା ୩୦ରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଏବଂ ଅପରାହ୍ନ ୧ଟା ୩୦ରେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ପହଞ୍ଚତ୍ ଶାରୀରିକ ବ୍ୟାୟାମଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ନେଟ୍ସରେ ବ୍ୟାଟିଂ ଓ ବୋଲିଂ ଅଭ୍ୟାସ କରିଛି। ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଦଳ ଆଗାମୀ ସିରିଜରେ ଟେଷ୍ଟ ଓ ଦିନିକିଆ ସିରିଜ ପରାଜୟର ପ୍ରତିଶୋଧ ନେବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବ ବୋଲି ଅଧିନାୟକ ଥିସାରା ପେରେରା ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଭାରତୀୟ ଯୁବଦଳ ଇଣ୍ଡିଆନ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍‌ର ଅଭିଜ୍ଞତାକୁ ଉପଯୋଗ କରିବ ଏବଂ ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ଆଉ ଏକ ସିରିଜ ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ରହିବ ବୋଲି ଦଳର ସିନିୟର ସଦସ୍ୟ ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ କହିଛନ୍ତି।
ପାଣ୍ଡ୍ୟା, ବୁମ୍‌ରା, ଆୟାର ଆସିଲେନି
ମଙ୍ଗଳବାର ଭାରତୀୟ ଦଳର ନେଟ୍ସ ସେସନରେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା, ଯଶପ୍ରୀତ ବୁମ୍‌ରା ଓ ଶ୍ରେୟାସ ଆୟାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳି ନ ଥିଲେ। ଦଳରେ କୌଣସି ଆହତ ସମସ୍ୟା ଅଛି କି ନାହିଁ ତାହା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇ ନ ଥିବାବେଳେ ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆର ୩ ଜଣ ମୁଖ୍ୟ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତି ଅନେକ ପ୍ରଶ୍ନ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି। ତେବେ ଏହାକୁ ନେଇ କୌଣସି ଚିନ୍ତାର କାରଣ ନାହିଁ ବୋଲି ଟିମ୍‌ ମ୍ୟାନେଜର ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।
ବାଧା ସୃଷ୍ଟି କରିବ ବଡ଼ ସ୍କ୍ରିନ
ଖେଳ ରିପ୍ଲେ ପାଇଁ ୩ ନମ୍ବର ଗ୍ୟାଲେରୀ ନିକଟରେ ବଡ଼ ସ୍କ୍ରିନ ଲଗା ଯାଇଛି। ମାତ୍ର ଏହା ପଛରେ ୧୦୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ସିଟ୍‌ ରହିଛି। ତେଣୁ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ସେହି ସ୍ଥାନ ପାଇଁ ଟିକେଟ କିଣିଥିବା ଦର୍ଶକ ମ୍ୟାଚ ଉପଭୋଗ କରିବାରେ ଅସୁବିଧା ହେବା ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି।

All Right Reserved By

ଖେଳ |

ଫିଫା ବିଶ୍ୱକପ: ଫ୍ରାନ୍ସ ଚାମ୍ପିୟନ

ଫିଫା ବିଶ୍ୱକପ: ଫ୍ରାନ୍ସ ଚାମ୍ପିୟନ

ମସ୍କୋ, ୧୫।୭- ଭାଗ୍ୟ ସାଥ୍‌ ଦେଲାନି। ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ଲଢ଼ୁଆ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ସେମିଫାଇନାଲ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅପରାଜେୟ ରହିଥିବା କ୍ରୋଏସିଆ ଶେଷରେ ଫାଇନାଲରେ ଫ୍ରାନ୍ସଠାରୁ ୨-୪ ଗୋଲରେ ହାରି ଫିଫା ବିଶ୍ୱକପ-୨୦୧୮ରେ ରନର୍ସଅପ୍‌ ହୋଇଛି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ୧୯୯୮ ଚାମ୍ପିୟନ ଫ୍ରାନ୍ସ ୨୦ ବର୍ଷ ବ୍ୟବଧାନରେ ଦ୍ୱିତୀୟଥରପାଇଁ ଟାଇଟଲ ହାସଲ କରିଛି। ୨୦୦୬ରେ ଏହି ଦଳ ଫାଇନାଲକୁ ଯାଇଥିଲେ ହେଁ ଇଟାଲିଠାରୁ ହାରି ରନର୍ସଅପ୍‌ରେ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ହୋଇଥିଲା। ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ସର୍ବାଧିକ ୬ ଗୋଲ ଦେଇ ଇଂଲଣ୍ଡର ହ୍ୟାରି କେନ୍‌ ଗୋଲ୍ଡେନ ବୁଟ୍‌ ବିଜେତା ହୋଇଛନ୍ତି।

ଇଂଲଣ୍ଡ ଦିନିକିଆ ଦଳରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ

ଇଂଲଣ୍ଡ ଦିନିକିଆ ଦଳରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ

ଲଣ୍ଡନ, ୧୫ା୭ (ପି.ଟି.)- ଭାରତ ବିପକ୍ଷ ତୃତୀୟ ତଥା ସିରିଜର ନିର୍ଣ୍ଣାୟକ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଦିନିକିଆ କ୍ରିକେଟ ମ୍ୟାଚ ପାଇଁ ଇଂଲଣ୍ଡ ଦଳରୁ ଦୁଇଜଣ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ରିଲିଜ କରାଯାଇଛି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଫର୍ମରେ ଥିବା ୨୭ ବର୍ଷୀୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ଜେମ୍ସ ଭିନ୍‌ସେଙ୍କୁ ଦଳରେ ସାମିଲ କରାଯାଇଛି।

ରାଜ୍ୟ ସଫ୍ଟ ବେସ୍‌ବଲ୍‌ ସଂଘର କର୍ମକର୍ତ୍ତା ନିର୍ବାଚନ: ପ୍ରେମାନନ୍ଦ ସଭାପତି, ଜିତେନ୍ଦ୍ର ସମ୍ପାଦକ

ରାଜ୍ୟ ସଫ୍ଟ ବେସ୍‌ବଲ୍‌ ସଂଘର କର୍ମକର୍ତ୍ତା ନିର୍ବାଚନ: ପ୍ରେମାନନ୍ଦ ସଭାପତି, ଜିତେନ୍ଦ୍ର ସମ୍ପାଦକ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୫।୭(ସ୍ପୋଟର୍‌ସ ବ୍ୟୁରୋ)- ରାଜ୍ୟ ସଫ୍ଟ ବେସ୍‌ବଲ୍‌ ସଂଘର ନୂତନ କର୍ମକର୍ତ୍ତା ନିର୍ବାଚିତ ହୋଇଛନ୍ତି। ପ୍ରେମାନନ୍ଦ ବେହେରା ସଭାପତି ଓ ଜିତେନ୍ଦ୍ର ଦାସ ସମ୍ପାଦକ ଭାବେ ମନୋନିତ ହୋଇଛନ୍ତି। ରବିବାର ଏଠାରେ କ୍ରୀଡ଼ା ସଂଗଠକ ଯଶୋବନ୍ତ ପରମଗୁରୁଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ସଂଘର ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ଏହି ବୈଠକରେ ଆସନ୍ତା ୪ ବର୍ଷ ପାଇଁ ନୂତନ କର୍ମକର୍ତ୍ତାମାନଙ୍କୁ ଚୟନ କରାଯାଇଥିଲା।

ଏସିଆନ୍‌ ଗେମ୍ସ ମଶାଲ ରିଲେ ଆରମ୍ଭ

ଏସିଆନ୍‌ ଗେମ୍ସ ମଶାଲ ରିଲେ ଆରମ୍ଭ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୫।୭(ପି.ଟି.)- ଜାକର୍ତ୍ତାଠାରେ ଅଗଷ୍ଟ ୧୮ରୁ ହେବାକୁ ଥିବା ୨୦୧୮ ଏସିଆନ୍‌ ଗେମ୍ସର ମଶାଲ ରିଲେ ରବିବାର ନୂଆଦିଲ୍ଲୀଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଏଥିରେ ଦେଶର ଜଣାଶୁଣା ଆଥ୍‌ଲେଟ୍‌ ଏମ.ସି.ମେରୀକମ୍‌, ପି. ଆର. ଶ୍ରୀଜେଶ, ସର୍ଦ୍ଦାର ସିଂ, ଜିତୁ ରୟ ଓ ଶରଥ କମଲ ଯୋଗଦେଇ ଥିଲେ।

ପୋଗବାଙ୍କୁ ବାର୍ସିଲୋନା ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରସ୍ତାବ

ପୋଗବାଙ୍କୁ ବାର୍ସିଲୋନା ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରସ୍ତାବ

ସୋଚୀ,୧୫।୭- ଫ୍ରାନ୍ସ ଖେଳାଳି ପଲ ପୋଗ୍‌ବାଙ୍କୁ ବାର୍ସିଲୋନା କ୍ଲବ ଏଜେଣ୍ଟ ମିନୋ ରାଇଲୋ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେଇଛନ୍ତି। ପୋଗ୍‌ବା ଚଳିତ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି। ମାଞ୍ଚେଷ୍ଟର ୟୁନାଇଟେଡ୍‌ ଲାଗି ଖେଳୁଥିବା ମିଡ୍‌ ଫିଲ୍ଡର ଏବେ କ୍ଲବକୁ ଛାଡ଼ିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି।

ଥାଇଲାଣ୍ଡ ଓପନ: ସିନ୍ଧୁ ରନର୍ସଅପ୍‌

ଥାଇଲାଣ୍ଡ ଓପନ: ସିନ୍ଧୁ ରନର୍ସଅପ୍‌

ବ୍ୟାଙ୍କକ୍‌,୧୫।୭- ଅଲିମ୍ପିକ୍‌ ରୌପ୍ୟ ପଦକଧାରୀ ଭାରତୀୟ ଶଟଲର ପି. ଭି. ସିନ୍ଧୁ ଚଳିତ ଥାଇଲାଣ୍ଡ ଓପନ ବ୍ୟାଡ୍‌ମିଣ୍ଟନ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ରନର୍ସ ଅପ୍‌ରେ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ହୋଇଛନ୍ତି। ପ୍ରତିଯୋଗିତାର ଫାଇନାଲରେ ସିନ୍ଧୁ ୧୫-୨୧, ୧୮-୨୧ ଗେମ୍‌ରେ ଜାପାନର ନୋଜୋମି ଓକୁହାରାଙ୍କଠାରୁ ହାରି ଯାଇଛନ୍ତି।

ଟେଷ୍ଟରୁ ଟସ୍‌ ପ୍ରତ୍ୟାହାର ସପକ୍ଷରେ ଡୁପ୍ଲେସି

ଟେଷ୍ଟରୁ ଟସ୍‌ ପ୍ରତ୍ୟାହାର ସପକ୍ଷରେ ଡୁପ୍ଲେସି

ଗାଲେ,୧୫।୭(ପି.ଟି.)- ନିକଟରେ ଟେଷ୍ଟରୁ ଟସ୍‌ ପ୍ରତ୍ୟାହାର ପ୍ରସ୍ତାବକୁ ଆଇସିସି ଗଭର୍ନିଂ ବଡି ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ କରି ଦେଇଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଅଧିନାୟକ ଫାଫ ଡୁପ୍ଲେସି ଏହି ପ୍ରସ୍ତାବ ସପକ୍ଷରେ ରହିଛନ୍ତି। ଟେଷ୍ଟରୁ ଟସ୍‌ ପ୍ରତ୍ୟାହୃତ ହେବା ଦ୍ୱାରା ଘରୋଇ ଦଳ ପିଚ୍‌ର ଫାଇଦା ଉଠାଇ ପାରିବ ନାହିଁ।

‘ଭାରତ ପକ୍ଷରୁ ଆଉ ଖେଳିପାରିଥାନ୍ତେ କୈଫ’

‘ଭାରତ ପକ୍ଷରୁ ଆଉ ଖେଳିପାରିଥାନ୍ତେ କୈଫ’

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୫।୭(ପି.ଟି.)- ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳି ମହମ୍ମଦ କୈଫ ଏକ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଅବସରରେ କ୍ରିକେଟର ଅବସର ନେଇଛନ୍ତି। ୨୦୦୨ ଜୁଲାଇ ୧୩ରେ ନାଟଓ୍ବେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍‌ ଫାଇନାଲ ଜିତିବାର ଠିକ୍‌ ୧୬ ବର୍ଷ ପରେ କୈଫ କ୍ରିକେଟ କ୍ୟାରିୟର ଅନ୍ତ କରିଛନ୍ତି। ସେ ଅନ୍ତିମ ଥର ୨୦୦୬ରେ ଭାରତ ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରତିନିଧିତ୍ୱ କରିଥିଲେ।ମାତ୍ର ସେ ଦେଶ ଲାଗି ଆହୁରି ଖେଳି ପାରିଥାନ୍ତେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ବରିଷ୍ଠ ସ୍ପିନର ହରଭଜନ ସିଂ।

ଯୁବ ବକ୍ସିଂ: ଫାଇନାଲରେ ୧୩ ଭାରତୀୟ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୫।୭(ପି.ଟି.)- ସର୍ବିଆର ସୁବୋଟିକାଠାରେ ଚାଲିଥିବା ୩୬ତମ ଗୋଲ୍ଡେନ ଗ୍ଲୋବ ଅଫ୍‌ ଭୋଜଭୋଡିନେ ଯୁବ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ୧୩ ଜଣ ଭାରତୀୟ ବକ୍ସରମାନେ ଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛନ୍ତି। ଫାଇନାଲରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଥିବା ପ୍ରତ୍ୟେକ ବକ୍ସର ରୌପ୍ୟ ପଦକ ନିଶ୍ଚିତ କରିଛନ୍ତି।

ଭାଇଙ୍କ ବିନା ମାଇକ ବ୍ରାୟନ ଜିତିଲେ ପ୍ରଥମ ଗ୍ରାଣ୍ଡସ୍ଲାମ

ଭାଇଙ୍କ ବିନା ମାଇକ ବ୍ରାୟନ ଜିତିଲେ ପ୍ରଥମ ଗ୍ରାଣ୍ଡସ୍ଲାମ

ଲଣ୍ଡନ,୧୫।୭(ଏପି)- ଆମେରିକାର ପୁରୁଷ ଡବଲ୍ସ ଟେନିସ୍‌ ସ୍ପେଶାଲିଷ୍ଟ ମାଇକ ବ୍ରାୟନ ପ୍ରଥମ ଥର ଲାଗି ଭାଇ ବବ୍‌ ବ୍ରାୟନଙ୍କ ବିନା କୌଣସି ଗ୍ରାଣ୍ଡସ୍ଲାମ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଟାଇଟଲ ଜିତିଛନ୍ତି। ଚଳିତ ଓ୍ବିମ୍ବେଲଡନ ଓପନରେ ସେ ଜ୍ୟାକସକଙ୍କୁ ସାଥୀ କରି ଚାମ୍ପିୟନ ହୋଇଛନ୍ତି।

ହିମା ଦାସଙ୍କୁ ସରକାରଙ୍କ ତରଫରୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହନ  ରାଶି

ହିମା ଦାସଙ୍କୁ ସରକାରଙ୍କ ତରଫରୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ରାଶି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୫।୭- ଭାରତୀୟ ଆଥ୍‌ଲେଟ୍‌ ନୂଆ ସେନସେଶନ ହିମା ଦାସଙ୍କୁ ୨୦୨୦ ଟୋକିଓ ଅଲିମ୍ପିକ୍ସ ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେବା ଲାଗି ସରକାରଙ୍କ ଟାର୍ଗେଟ ଅଲିମ୍ପିକ୍‌ ପୋଡିୟମ ଯୋଜନା (ଟପ୍ସ) ଅନୁଯାୟୀ ସହାୟତା ରାଶି ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି।

ଫିଫା ବିଶ୍ୱକପ: ଫ୍ରାନ୍ସ-କ୍ରୋଏସିଆ ଫାଇନାଲ ଆଜି

ଫିଫା ବିଶ୍ୱକପ: ଫ୍ରାନ୍ସ-କ୍ରୋଏସିଆ ଫାଇନାଲ ଆଜି

ସେଣ୍ଟ ପିଟର୍ସବର୍ଗ,୧୫।୭: ଆଉ ଗୋଟିଏ ମ୍ୟାଚ ପରେ ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହେବ ଫିଫା ବିଶ୍ୱକପର ୨୧ତମ ସଂସ୍କରଣ। ରବିବାର ଫ୍ରାନ୍ସ ଓ କ୍ରୋଏସିଆ ମଧ୍ୟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ ଗ୍ରାଣ୍ଡ ଫାଇନାଲ। ଫ୍ରାନ୍ସ ଦ୍ୱିତୀୟଥର ଟାଇଟଲ ଜିତିବା ଆଶାରେ ରହିଥିବାବେଳେ ଇତିହାସ ରଚିବା କ୍ରୋଏସିଆର ଲକ୍ଷ୍ୟ।

Model This Week

ରୂପେଶ