ଖେଳ |

ସଇନୀଙ୍କ ଘାତକ ବୋଲିଂ, ଦିଲ୍ଲୀ ଫାଇନାଲରେ

ସଇନୀଙ୍କ ଘାତକ ବୋଲିଂ, ଦିଲ୍ଲୀ ଫାଇନାଲରେ

ପୁଣେ, ୧୯ା୧୨ (ପି.ଟି.)-ଯୁବ ସ୍ପିଡ୍‌ଷ୍ଟର ନବଦୀପ ସଇନୀଙ୍କ ଘାତକ ବୋଲିଂ ଯୋଗୁ ଦିଲ୍ଲୀ ଏକ ଇନିଂସ ଓ ୨୬ରନରେ ବେଙ୍ଗଲକୁ ପରାସ୍ତ କରି ରଣଜୀ ଟ୍ରଫି କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛି। ସ୍ଥାନୀୟ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର କ୍ରିକେଟ ଆସୋସିଏଶନ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ସଇନୀ ତାଙ୍କ ୧୨ ଓଭର ବୋଲିଂରେ ୩ ମେଡେନ ସହ ୩୫ ରନ ବିନିମୟରେ ୪ ଉଇକେଟ ଅକ୍ତିଆର କରିଥିଲେ। ଯାହାଫଳରେ ବେଙ୍ଗଲ ଏହାର ଦ୍ୱିତୀୟ ଇନିଂସରେ ମାତ୍ର ୨୪.୩ ଓଭର ଖେଳି ୮୬ ରନରେ ଅଲଆଉଟ ହୋଇଯାଇଥିଲା। ସଇନୀଙ୍କୁ ବାମହାତୀ ପେସ୍‌ ବୋଲର କୁଲଓ୍ବନ୍ତ ଖେଜ୍ରୋଲିଆଙ୍କଠାରୁ ଉପଯୁକ୍ତ ସହାୟତା ମିଳିଥିଲା। ଖେଜ୍ରୋଲିଆ ୪୦ ରନ ବିନିୟମରେ ୪ଟି ଉଇକେଟ ନେଇଥିଲେ। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଦିଲ୍ଲୀ ୩୯୮ରନରେ ଅଲଆଉଟ ହୋଇ ପ୍ରଥମ ଇନିଂସରେ ୧୧୨ରନ ଅଗ୍ରଣୀ ଲାଭ କରିବାରେ ସମର୍ଥ ହୋଇଥିଲା। ଦ୍ୱିତୀୟ ଇନିଂସରେ ବେଙ୍ଗଲଠାରୁ ଲଢୁଆ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଆଶା କରାଯାଉଥିଲା। ମାତ୍ର ଦଳର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନମାନେ ସଇନୀଙ୍କ ବୋଲିଂ ବୁଝି ପାରି ନ ଥିଲେ। ଦଳର ଟପ୍‌ ସ୍କୋରର ସୁଦୀପ ଚାଟାର୍ଜୀ (୨୧ରନ), ଅଧିନାୟକ ମନୋଜ ତିଓ୍ବାରୀ (୧୪), ଆମିର ଗାନୀ (୦) ଓ ବୋଡୁପାଲ୍ଲୀ ଅମିତ୍‌ (୦) ଦିଲ୍ଲୀର ଏହି ବୋଲରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ବୋଲ୍ଡ ଆଉଟ ହୋଇଥିଲେ। ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲୀୟ କିମ୍ବଦନ୍ତୀ ଗ୍ଲେନ ମ୍ୟାକ୍‌ଗ୍ରା ନିକଟରେ ସଇନୀଙ୍କୁ ଜଣେ ରହସ୍ୟମୟ ବୋଲର ବୋଲି କହିଥିଲେ। ୨୦୧୮ରେ ସେ ଭାରତର ଅନ୍ୟତମ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ବୋଲର ହୋଇ ଉଭା ହେବେ ବୋଲି ସେ କହିଥିଲେ।
ସଂକ୍ଷିପ୍ତ ସ୍କୋର
ବେଙ୍ଗଲ ପ୍ରଥମ ଇନିଂସ: ୨୮୬
ଦିଲ୍ଲୀ ପ୍ରଥମ ଇନିଂସ: ୩୯୮ ( କୁନାଲ ଚାଣ୍ଡେଲା-୧୧୩, ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀର-୧୨୭, ହିମତ୍‌ ସିଂ-୬୦, ମହମ୍ମଦ ଶାମି-୬/୧୨୨, ବୋଡୁପାଲି ଅମିତ-୨/୬୪, ଅଶୋକ ଦିଣ୍ଡା-୨/୧୨୫)।
ବେଙ୍ଗଲ ଦ୍ୱିତୀୟ ଇନିଂସ: ୮୬ ( ସୁଦୀପ ଚାଟାର୍ଜୀ-୨୧, ନବଦୀପ ସଇନୀ-୪/୩୫, କୁଲଓ୍ବନ୍ତ-୪/୪୦)।

All Right Reserved By

Model This Week

Model This Week

ଖେଳ |

ଜ୍ୟୋତ୍ସ୍ନାଙ୍କ ଅଭିଯାନ ଶେଷ

ଜ୍ୟୋତ୍ସ୍ନାଙ୍କ ଅଭିଯାନ ଶେଷ

ଇଏଲ୍‌ ଗୋନା(ଇଜିପ୍ଟ),୨୫।୪(ପି.ଟି.)- ଏଠାରେ ଚାଲିଥିବା ଇଏଲ୍‌ ଗୋନା ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାଶନାଲ ପିଏସ୍‌ଏ ଓ୍ବାଲର୍‌ଡ ସିରିଜ୍‌ ସ୍କ୍ବାଶ୍‌ ଟର୍ନୁାମେଣ୍ଟରେ ଭାରତୀୟ ଶୀର୍ଷ ର଼୍ୟାଙ୍କଧାରୀ ଖେଳାଳି ଜ୍ୟୋତ୍ସ୍ନା ଚିନାପ୍ପାଙ୍କ ଅଭିଯାନ ଶେଷ ହୋଇଛି। ସେ କ୍ୱାର୍ଟର ଫାଇନାଲରେ ୪ର୍ଥ ସିଡ୍‌ ଲୌରା ମାସାରୋଙ୍କ ଠାରୁ ପରାସ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ଏସିଆନ୍‌ ୟୁଥ, ଜୁନିୟର ଓ୍ବେଟଲିଫ୍ଟିଂ ଚାମ୍ପିୟନ୍‌ଶିପ୍‌ ଜେରିମୀଙ୍କୁ ଡବଲ ସଫଳତା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୫।୪(ପି.ଟି.)- ଭାରତୀୟ ଭାରୋତ୍ତୋଳକ ଜେରିମୀ ଲାଲରିନୁଙ୍ଗା ଉଜବେକିସ୍ତାନରେ ଚାଲିଥିବା ଏସିଆନ୍‌ ୟୁଥ, ଜୁନିୟର ଓ୍ବେଟଲିଫ୍ଟିଂ ଚାମ୍ପିୟନ୍‌ଶିପ୍‌ରେ ଡବଲ ସଫଳତା ପାଇଛନ୍ତି। ସେ ୫୬ କିଗ୍ରା ବର୍ଗରେ ମୋଟ ୨୫୦ କିଗ୍ରା ଭାର ଉତ୍ତୋଳନ କରି ୟୁଥ ବର୍ଗରେ ରୌପ୍ୟ ଓ ଜୁନିୟର ବର୍ଗରେ ବ୍ରୋଞ୍ଜ ପଦକ ଜିତିଛନ୍ତି।

ହରିୟାଣା ସରକାରଙ୍କୁ ରାଜ୍ୟଗୋଷ୍ଠୀ ପଦକ ବିଜେତାଙ୍କ ବିରୋଧ

ହରିୟାଣା ସରକାରଙ୍କୁ ରାଜ୍ୟଗୋଷ୍ଠୀ ପଦକ ବିଜେତାଙ୍କ ବିରୋଧ

ଚଣ୍ଡିଗଡ଼,୨୫।୨- ଗୋଲ୍ଡ କୋଷ୍ଟ ରାଜ୍ୟଗୋଷ୍ଠୀ କ୍ରୀଡ଼ାର ପଦକ ବିଜେତାଙ୍କ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ପାଇଁ ହରିୟାଣା ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଗୁରୁବାର ପଞ୍ଚକୁଲାଠାରେ ଏକ ଉତ୍ସବ ଆୟୋଜନ କରାଯାଉଛି। କିନ୍ତୁ ପଦକ ଜିତିଥିବା ରାଜ୍ୟର ଆଥ୍‌ଲେଟ୍‌ମାନେ ଏଥିରେ ଯୋଗ ନ ଦେବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି। ପଦକ ବିଜେତାଙ୍କ ପୁରସ୍କାର ରାଶିରେ ହ୍ରାସ କରାଯିବା ନେଇ ଯୋଜନା କରାଯାଉଛି।

ଶାକିବଙ୍କୁ ୩୦୦ତମ ଟି୨୦ ଉଇକେଟ୍‌

ଶାକିବଙ୍କୁ ୩୦୦ତମ ଟି୨୦ ଉଇକେଟ୍‌

ଶାକିବଙ୍କୁ ୩୦୦ତମ ଟି୨୦ ଉଇକେଟ୍‌

ଧିରଜଙ୍କୁ ମଦରଓ୍ବେଲ ଏଫ୍‌ସି ପ୍ରସ୍ତାବ

ଧିରଜଙ୍କୁ ମଦରଓ୍ବେଲ ଏଫ୍‌ସି ପ୍ରସ୍ତାବ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୫।୪- ୧୭ ବର୍ଷରୁ କମ୍‌ ଫିଫା ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ ପ୍ରତିନିଧିତ୍ୱ କରିଥିବା ଭାରତୀୟ ଦଳର ଗୋଲକିପର ଧିରଜ ସିଂ ମୌରାଙ୍ଗଥେମଙ୍କୁ ସ୍କଟ୍ଟିଶ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍‌ ଦଳ ମଦରଓ୍ବେଲ ଏଫ୍‌ସି ପକ୍ଷରୁ ୩ ବର୍ଷୀୟ ଚୁକ୍ତି ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦିଆଯାଇଛି। ଏହି ଦଳ ସହ ସେ ଗତ ଦୁଇ ମାସ ହେଲା ଅଭ୍ୟାସ କରୁଛନ୍ତି। ସ୍କଟଲାଣ୍ଡଠାରେ ଅଭ୍ୟାସ ସେସନରେ ସେ ମଦରଓ୍ବେଲ ଏଫ୍‌ସି କୋଚ୍‌ଙ୍କୁ ଆକର୍ଷିତ କରିପାରିଛନ୍ତି।

ଷ୍ଟୁଟ୍ଟଗାର୍ଟ ଗ୍ରାଁ ପ୍ରି:  ପ୍ରଥମ ରାଉଣ୍ଡରୁ ଶାରାପୋଭା ବାଦ୍‌

ଷ୍ଟୁଟ୍ଟଗାର୍ଟ ଗ୍ରାଁ ପ୍ରି: ପ୍ରଥମ ରାଉଣ୍ଡରୁ ଶାରାପୋଭା ବାଦ୍‌

ଷ୍ଟୁଟ୍ଟଗାର୍ଟ (ଜର୍ମାନୀ),୨୫।୪(ଏଏଫ୍‌ପି) - ପାଞ୍ଚ ଥର ଗ୍ରାଣ୍ଡସ୍ଲାମ ଚାମ୍ପିୟନ୍‌ ମାରିଆ ଶାରାପୋଭା ଚଳିତଷ୍ଟୁଟ୍ଟଗାର୍ଟ ଗ୍ରାଁ ପ୍ରି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ପ୍ରଥମ ରାଉଣ୍ଡରୁ ବିଦା ହୋଇଛନ୍ତି। ମଙ୍ଗଳବାର ଖେଳାଯାଇଥିବା ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ୪୧ତମ ର଼୍ୟାଙ୍କଧାରୀ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ୬-୩, ୬-୭(୬/୮), ୪-୬ ସେଟ୍‌ରେ କାରୋଲିନ ଗାର୍ସିଆ ପରାସ୍ତ କରିଛନ୍ତି।

ଉର୍ମିଳା ଫୁଟବଲ କ୍ଲବର ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଶିବିର

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୫।୪(ସ୍ପୋଟର୍‌ସ ବ୍ୟୁରୋ)-ଉର୍ମିଳା ଫୁଟବଲ କ୍ଲବ ପକ୍ଷରୁ ମହିଳା ମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଗ୍ରୀଷ୍ମକାଳୀନ ଫୁଟବଲ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଶିବିର ଚଳିତମାସ ୨୬ ତାରିଖରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ। ୟୁନିଟ-୯ ବାଳିକା ବିଦ୍ୟାଳୟ ପଡ଼ିଆରେ ଏହା ମେ ୫ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିବ ବୋଲି ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ ପ୍ରଭାମଣି ନନ୍ଦ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ୨୦୦୮ରୁ କ୍ରମାଗତଭାବେ ଏହି କ୍ଲବ ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇ ଆସୁଛି। ଏଥର ଶିବିରରେ ଟାଟା ଫୁଟବଲ ଏକାଡେମୀରୁ ତାଲିମପ୍ରାପ୍ତ ତଥା ଭାରତୀୟ ଜୁନିୟର ଫୁଟବଲ ଦଳରେ ଖେଳିଥିବା ପ୍ରସନ୍ନ କୁମାର ଦାସ, ପୂର୍ବତନ ଖେଳାଳି ବରୁଣ ମାଝି, ଟୁନା ଖାଁ ଏବଂ କୃଷ୍ଣ ମହାରଣା ପ୍ରମୁଖ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଦେବେ। ଶିବିରରେ ଭାଗ ନେବାକୁ ଚାହୁଁଥିବା ଖେଳାଳିମାନେ ୟୁନିଟ-୯ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଖେଳ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ ଉର୍ମିଳା ଦାସଙ୍କ ସହ ଯୋଗାଯୋଗ କରିବାକୁ କୁହାଯାଇଛି।

ଗୁରୁକୂଳ ୫୦କେ ପୁରୁଷ ର଼୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ ଟେନିସ:ଚିନ୍ମୟ, ଆଶୁତୋଷ କ୍ୱାର୍ଟର ଫାଇନାଲରେ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୫।୪(କ୍ରୀଡ଼ା ପ୍ରତିନିଧି)-ଅଲଇଣ୍ଡିଆ ଟେନିସ ଆସୋସିଏଶନ(ଏଆଇଟିଏ) ଓ ଓଡ଼ିଶା ଟେନିସ ଆସୋସିଏଶନ (ଓଟିଏ)ର ଅନୁମୋଦନକ୍ରମେ ମେଣ୍ଢାଶାଳସ୍ଥିତ ଗୁରୁକୂଳ ଟେନିସ ରିସର୍ଟରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ୫୦କେ ପୁରୁଷ ର଼୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ ଟେନିସ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ। ମଙ୍ଗଳବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ପ୍ରି-କ୍ୱାର୍ଟର ଫାଇନାଲରେ ବିଜୟ ହାସଲ କରି ଓଡ଼ିଶାର ଚିନ୍ମୟ ପ୍ରଧାନ ଓ ଆଶୁତୋଷ ଦାସ କ୍ୱାର୍ଟର ଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛନ୍ତି। ଟପ୍‌ ସିଡ୍‌ର ମାନ୍ୟତା ପାଇଥିବା ଚିନ୍ମୟ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ମନଭୀର ସିଂ ରାନ୍ଧଓ୍ବାଙ୍କୁ ୬-୨, ୬-୨ ସେଟ୍‌ରେ ହରାଇ ଆଗକୁ ବଢ଼ିଛନ୍ତି। ସେହିପରି ଆଶୁତୋଷ ଏକ ସଂଘର୍ଷପୂର୍ଣ୍ଣ ମୁକାବିଲାରେ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ଉତ୍କର୍ଷ ତିଓ୍ବାରୀଙ୍କୁ୬-୭(୫), ୬-୦, ୬-୧ ସେଟ୍‌ରେ ପରାସ୍ତ କରିଛନ୍ତି।

ଜାତୀୟ ଜୁନିୟର ହକି ପାଇଁ ଗାଙ୍ଗପୁର ଦଳ

ଜାତୀୟ ଜୁନିୟର ହକି ପାଇଁ ଗାଙ୍ଗପୁର ଦଳ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୫।୪(କ୍ରୀଡ଼ା ପ୍ରତିନିଧି)-ଭୋପାଳରେ ଚଳିତମାସ ୨୬ରୁ ମେ ୬ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୮ମ ଜାତୀୟ ଜୁନିୟର (ଗ୍ରେଡ୍‌-ଏ) ହକି ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ଏହି ପ୍ରତିଯୋଗିତା ପାଇଁ ଉଭୟ ମହିଳା ଓ ପୁରୁଷ ହକି ଗାଙ୍ଗପୁର ଦଳ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି। ହକି ଗାଙ୍ଗପୁର ମହିଳା ଦଳ: ମାଧୁରି କିଣ୍ଡୋ(ଗୋଲକିପର), ଫିଲିସିଆ ଟପ୍ପୋ, ରାହିଲ ତିର୍କୀ, ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଏକ୍କା(ଉପଅଧିନାୟିକା), ରିଙ୍କି କୁଜୁର, ସୁଶାନ୍ତି ମିଞ୍ଜ, ରୋଜିତା କୁଜୁର, ପ୍ରେମାଞ୍ଜଳି ଟପ୍ପୋ, ଜାହ୍ନବୀ ପ୍ରଧାନ, ଜିଓ୍ବନ କିଶୋରୀ ଟପ୍ପୋ(ଅଧିନାୟିକା), ନମ୍ରତା ଜସମିନ, ଜ୍ୟୋତି ଛତର, ଆଞ୍ଜେଲା ଟପ୍ପୋ, ସୁନୀତା ଖାଖା, ବିନିତା କୁଜୁର, ସୋନିଆ ଟପ୍ନୋ, ଆଟେନ ଟପ୍ନୋ, ସାଇନାଜ ଖାତୁନ। ମ୍ୟାନେଜର: ସୁରଜ କେର୍କେଟା, କୋଚ୍‌: ଫ୍ଲୋରେନ୍ସିଆ ଏକ୍କା।

ରାଜ୍ୟ ପୋଲିସ ଭଲିବଲ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌:ପଞ୍ଚମ ଦିବସରେ ୧୨ଟି ମ୍ୟାଚ

ରାଜ୍ୟ ପୋଲିସ ଭଲିବଲ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌:ପଞ୍ଚମ ଦିବସରେ ୧୨ଟି ମ୍ୟାଚ

ସମ୍ବଲପୁର, ୨୫।୪(ବ୍ୟୁରୋ)- ସମ୍ବଲପୁର ରିଜର୍ଭ ପୋଲିସ ପଡିଆ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡ ରେ ଚାଲିଥିବା ୭୫ତମ ରାଜ୍ୟ ପୋଲିସ ଭଲିବଲ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌- ୨୦୧୮ ମଙ୍ଗଳବାର ଖେଳରେ ୧୨ଟି ମ୍ୟାଚ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଏଥିରେ ୩ଟି ମ୍ୟାଚ ୩ ସେଟ ଏବଂ ୯ଟି ମ୍ୟାଚ ୨ସେଟ୍‌ ଖେଳା ଯାଇଥିଲା। ଗ୍ରାଉଣ୍ଡ-୧ରେ ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ବନାମ କେନ୍ଦୁଝର ଦ୍ୱିତୀୟ ଏସଏସବିଏନ ମଧ୍ୟରେ ହୋଇଥିଲା । ଏଥିରେ କେନ୍ଦୁଝର ଦ୍ୱିତୀୟ ଏସଏସବିଏନ ୨୫-୧୭ ଓ ୨୫-୧୭ ପଏଣ୍ଟରେ ବିଜୟୀ ହୋଇଥିଲା । ଦ୍ୱିତୀୟ ମ୍ୟାଚରେ କୋରାପୁଟ ପ୍ରଥମ ଆଇଆରବିଏନ୍‌ ୨୫-୧୭ ଓ ୨୫-୧୩ ପଏଣ୍ଟରେ କମିଶନରେଟ ପୋଲିସ (ବି)କୁ ହରାଇଥିଲା ।

ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ମା’ଙ୍କୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୫।୪(ସ୍ପୋଟର୍‌ସ ବ୍ୟୁରୋ)- ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ ମହିଳା ଫୁଟବଲ ଅଧିନାୟିକା ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ସାମନ୍ତରାୟଙ୍କ ମା’ ତଥା ରାଜ୍ୟରେ ମହିଳା ଫୁଟବଲର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଓ ପ୍ରଚାର ପ୍ରସାର ପାଇଁ ଅବିଶ୍ରାନ୍ତ ସହଯୋଗ କରି ଆସିଥିବା ସ୍ବର୍ଗତା ରଶ୍ମି ସାମନ୍ତରାୟଙ୍କ ପ୍ରଥମ ବାର୍ଷିକ ସ୍ମୃତିଚାରଣ ଓ ଶ୍ରାଦ୍ଧୋତ୍ସବ ମଙ୍ଗଳବାର ଏଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇ ଯାଇଛି। ଆୟୋଜିତ ଏକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ କିଟ୍‌ ଓ କିସ୍‌ର ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା ତଥା ରାଜ୍ୟ ସଭା ସଦସ୍ୟ ଅଚ୍ୟୁତ ସାମନ୍ତ, ମେୟର ଅନନ୍ତ ନାରାୟଣ ଜେନା, ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟର ଦେବାଶିଷ ମହାନ୍ତିଙ୍କ ସମେତ ରାଜ୍ୟ କ୍ରୀଡ଼ା ଜଗତର ଅନେକ କ୍ରୀଡ଼ାବିତ୍‌, କୋଚ୍‌ ଏବଂ ଶୁଭେଚ୍ଛୁ ଯୋଗଦେଇ ଓଡ଼ିଶା କ୍ରୀଡ଼ାକୁ ସ୍ବର୍ଗତା ସାମନ୍ତରାୟଙ୍କ ଅବଦାନର ସ୍ମୃତିଚାରଣ କରିଥିଲେ।

ଆନ୍ତଃ କ୍ରୀଡ଼ା ଛାତ୍ରାବାସ ଫୁଟବଲ:ଫୁଲବାଣୀ, ବଲାଙ୍ଗୀର, ବାଲେଶ୍ୱର ବିଜୟୀ

ଆନ୍ତଃ କ୍ରୀଡ଼ା ଛାତ୍ରାବାସ ଫୁଟବଲ:ଫୁଲବାଣୀ, ବଲାଙ୍ଗୀର, ବାଲେଶ୍ୱର ବିଜୟୀ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୫।୪(କ୍ରୀଡ଼ା ପ୍ରତିନିଧି)-କଳିଙ୍ଗ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଚାଲିଥିବା ଆନ୍ତଃ କ୍ରୀଡ଼ା ଛାତ୍ରାବାସ ଫୁଟବଲ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ୪ର୍ଥ ଦିବସରେ ମୋଟ ୪ଟି ମ୍ୟାଚ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି। ଏଥିରେ ଫୁଲବାଣୀ, ବଲାଙ୍ଗୀର ଓ ବାଲେଶ୍ୱର କ୍ରୀଡ଼ା ଛାତ୍ରାବାସ ବିଜୟ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି। ଫୁଲବାଣୀ ଦଳ ୫-୦ ଗୋଲରେ ମିଳିତ ‘ବି’ ଦଳକୁ ପରାସ୍ତ କରିଛି। ବିଜୟୀ ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ଧନେଶ୍ୱର ବେସ୍ରା ୨ଟି ଏବଂ ଦୁଖିଆ ମାରାଣ୍ଡି, ରବି ମାଢ଼ି ଓ ଝୁନୁ କୁଲଡି ଗୋଟିଏ ଲେଖାଏ ଗୋଲ ଦେଇଥିଲେ। ଅନ୍ୟଏକ ମ୍ୟାଚରେ ବଲାଙ୍ଗୀର ୪-୦ ଗୋଲରେ କେନ୍ଦୁଝର କ୍ରୀଡ଼ା ଛାତ୍ରାବାସକୁ ପରାସ୍ତ କରିଛି। ଜଗନ୍ନାଥ ଟୁଡୁ ୨ଟି ଏବଂ ରାଜନ ମାଝି ଓ ରଘୁ ମାରାଣ୍ଡି ଗୋଟିଏ ଲେଖାଏ ଗୋଲ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ। ଦୁଲା ମୁର୍ମୁଙ୍କ ଏକମାତ୍ର ଗୋଲ ବଳରେ ବାଲେଶ୍ୱର କ୍ରୀଡ଼ା ଛାତ୍ରାବାସ ୧-୦ ଗୋଲରେ ସୁନ୍ଦରଗଡ଼କୁ ପରାସ୍ତ କରିଛି। ସମ୍ବଲପୁର ଓ ଭବାନୀପାଟଣା କ୍ରୀଡ଼ା ଛାତ୍ରାବାସ ମଧ୍ୟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ମ୍ୟାଚ ୧-୧ ଗୋଲରେ ଡ୍ର ରହିଛି। ସମ୍ବଲପୁର ପକ୍ଷରୁ ସୁଶାନ୍ତ କୁମାର ନାୟକ ଏବଂ ଭବାନୀପାଟଣା ପକ୍ଷରୁ କର୍ମା ମାହାତୋ ଗୋଟିଏ ଲେଖାଏ ଗୋଲ ଦେଇଥିଲେ।