ଜାତୀୟ |

୩ ନିଖୋଜ ଯବାନଙ୍କ ମୃତଦେହ ମିଳିଲା

୩ ନିଖୋଜ ଯବାନଙ୍କ ମୃତଦେହ ମିଳିଲା
ଶ୍ରୀନଗର,୧୯।୧୨: ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀର କୁପଓ୍ବାରା ଜିଲାର ନୌଗାମ୍‌ ହାନ୍ଦଓ୍ବାରା ସେକ୍ଟର ଓ ବନ୍ଦିପୋରା ଜିଲାର ଗୁରେଜ୍‌ ସେକ୍ଟରଠାରୁ ନିଖୋଜ ହୋଇଥିବା ୫ ଯବାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୩ ଜଣଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। ଗତ ମଙ୍ଗଳବାର ପ୍ରବଳ ତୁଷାରପାତ ଓ ହିମସ୍ଖଳନ ଯୋଗୁ ଯବାନମାନେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରେଖାଠାରୁ ନିଖୋଜ ହୋଇଯାଇଥିଲେ। ଅନ୍ୟ ୨ଜଣ ଯବାନଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର ପାଇଁ ପ୍ରୟାସ କରାଯାଉଥିବା ପ୍ରତିରକ୍ଷା ମୁଖପାତ୍ର ସୂଚିତ କରିଛନ୍ତି।
All Right Reserved By

ଜାତୀୟ |

ମାଣ୍ଡୁରୁ ମିଳିଲା ୧୮ ଶତାବ୍ଦୀର କୃଷ୍ଣ ମୂର୍ତ୍ତି

ମାଣ୍ଡୁରୁ ମିଳିଲା ୧୮ ଶତାବ୍ଦୀର କୃଷ୍ଣ ମୂର୍ତ୍ତି

ଭୋପାଳ,୧୬।୧୦: ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ଧାର ଜିଲାର ମାଣ୍ଡୁ ସହର ଉପକଣ୍ଠରୁ ମିଳିଛି ୧୮ ଶତାବ୍ଦୀର ପ୍ରାଚୀନ କୃଷ୍ଣ ମୂର୍ତ୍ତି। ସ୍ଥାନୀୟ ଦରିଆ ଖାଁ ମହଲରେ ଖନନ ସମୟରେ କଳାମୁଗୁନୀ ପଥରରେ ନିର୍ମିତ ଏହି ମୂର୍ତ୍ତି ମିଳିଛି।

ଆହ୍ଲାବାଦ୍‌ ହେଲା ପ୍ରୟାଗରାଜ: ମିଳିଲା ଯୋଗୀ ସରକାରଙ୍କ ମଞ୍ଜୁରୀ

ଆହ୍ଲାବାଦ୍‌ ହେଲା ପ୍ରୟାଗରାଜ: ମିଳିଲା ଯୋଗୀ ସରକାରଙ୍କ ମଞ୍ଜୁରୀ

ଲକ୍ଷ୍ନୌ, ୧୬।୧୦: ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥଙ୍କ ସରକାର ଆହ୍ଲାବାଦ୍‌ର ନାମ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରି ପ୍ରୟାଗରାଜ କରିଛନ୍ତି। ମଙ୍ଗଳବାର କ୍ୟାବିନେଟ୍‌ ବୈଠକରେ ଏହି ପ୍ରସ୍ତାବକୁ ମଞ୍ଜୁରୀ ମିଳିଛି।

ପ୍ରଶାନ୍ତ କିଶୋରଙ୍କୁ ନୂଆ ପଦବୀ

ପ୍ରଶାନ୍ତ କିଶୋରଙ୍କୁ ନୂଆ ପଦବୀ

ପାଟନା,୧୬।୧୦: ନିକଟରେ ଜେଡିୟୁରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିବା ପ୍ରଶାନ୍ତ କିଶୋର ଏବେ ଦଳର ୨ ନମ୍ବର ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱ ଭାବେ ପରିଗଣିତ ହେବେ। ନିର୍ବାଚନ ରଣ କୌଶଳରେ ନିପୁଣ ଥିବା ପ୍ରଶାନ୍ତଙ୍କୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନୀତୀଶ କୁମାର ଦଳର ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷ ପଦରେ ନିଯୁକ୍ତ କରିଛନ୍ତି। 

୧୪ ବର୍ଷ ବୟସ୍କା ନାବାଳିକା ୩ ଥର ବୈଶ୍ୟାଳୟରେ ହେଲେ ବିକ୍ରି

୧୪ ବର୍ଷ ବୟସ୍କା ନାବାଳିକା ୩ ଥର ବୈଶ୍ୟାଳୟରେ ହେଲେ ବିକ୍ରି

ରାଞ୍ଚି,୧୬।୧୦: ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡ ରାଞ୍ଚିରେ ଘଟିଛି ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା। ଏଠାରେ ୩ ଥର ବୈଶ୍ୟାଳୟରେ ବିକ୍ରି ହୋଇଥିବା ଜଣେ ନାବାଳିକାକୁ ବିକ୍ରି କରାଯାଉଥିବା ବେଳେ ପୋଲିସ ଉଦ୍ଧାର କରିଛି।

କଂଗ୍ରେସ ହେଲା ଭାଜପା ମୁହାଁ

କଂଗ୍ରେସ ହେଲା ଭାଜପା ମୁହାଁ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୬।୧୦: ଗୋଆର କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଦୟାନନ୍ଦ ସୋପତେ ଓ ସୁଭାଷ ସିରୋଡକର ମଙ୍ଗଳବାର ନୂଆଦିଲ୍ଲୀଠାରେ ଭାଜପା ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଅମିତ ଶାହଙ୍କୁ ଭେଟିବା ପରେ ବିଦ୍ଧିବଦ୍ଧ ଭାବେ ଭାଜପାରେ ଯୋଗ ଦେଇଛନ୍ତି। 

ଉତ୍ତରକାଶୀରେ ଭୂକମ୍ପ

ଉତ୍ତରକାଶୀରେ ଭୂକମ୍ପ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୬।୧୦: ଉତ୍ତରାଞ୍ଚଳ ଉତ୍ତରକାଶୀ ଜିଲାରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଭୋର୍‌ ୪ଟା ସମୟରେ ଭୂକମ୍ପ ଅନୁଭୁତ ହୋଇଛି। ରିକ୍ଟର ସ୍କେଲରେ ଏହାର ତୀବ୍ରତା ୩.୨ ଥିଲା ବୋଲି ଭାରତୀୟ ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ  ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି। 

ଡାଟା ଚୋରି: ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ଭାରତ

ଡାଟା ଚୋରି: ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ଭାରତ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ/ଓ୍ବାଶିଂଟନ,୧୬।୧୦: ପୃଥିବୀରେ ଡାଟା ଚୋରି ଘଟଣା ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି। ଡାଟା ଚୋରି ଘଟଣାରେ ଭାରତ ପୃଥିବୀରେ ଦ୍ୱିତୀୟସ୍ଥାନ ହାସଲ କରିଛି। 

ମହିଳାଙ୍କ ଯୌନ କ୍ଷୁଧା ମେଣ୍ଟାଇ ନ ପାରି ପୁରୁଷ କଲେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା

ମହିଳାଙ୍କ ଯୌନ କ୍ଷୁଧା ମେଣ୍ଟାଇ ନ ପାରି ପୁରୁଷ କଲେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା

ମୁମ୍ବାଇ,୧୬।୧୦: ମାୟାନଗରୀ ମୁମ୍ବାଇରେ ଘଟିଛି ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା।  ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ୩୮ ବର୍ଷୀୟ ପୁରୁଷ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ସହ ଶାରୀରିକ ସମ୍ପର୍କକୁ ନେଇ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି।

ପୁଲଓ୍ବାମାରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ

ପୁଲଓ୍ବାମାରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ

ଶ୍ରୀନଗର,୧୬।୧୦: ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀର ପୁଲଓ୍ବାମା ଜିଲାରେ ସୋମବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଏକ ସିଆରପିଏଫ୍‌ କ୍ୟାମ୍ପ୍‌ ଉପରେ ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ ଆକ୍ରମଣ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ଘଟଣାରେ ୨ ଜଣ ଯବାନ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। 

କଂଗ୍ରେସ ନେତାଙ୍କ ଦିଲ୍ଲୀ ଗସ୍ତକୁ ନେଇ ରାଜନୀତି ସରଗରମ

କଂଗ୍ରେସ ନେତାଙ୍କ ଦିଲ୍ଲୀ ଗସ୍ତକୁ ନେଇ ରାଜନୀତି ସରଗରମ

ପଣଜୀ,୧୬।୧୦: ଗୋଆର ୨ ଜଣ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଦୟାନନ୍ଦ ସୋପତେ ଓ ସୁଭାଷ ସିରୋଡକରଙ୍କ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିଲ୍ଲୀ ଗସ୍ତକୁ ନେଇ ରାଜନୀତି ସରଗରମ ହୋଇଛି। ଏମାନେ ଭାଜପାରେ ଯୋଗଦେବେ ବୋଲି ଆଲୋଚନା ହେଉଛି। 

ଯୌନଉତ୍ପୀଡ଼ନ ବଢ଼ିଛି ୫୪ ପ୍ରତିଶତ

ଯୌନଉତ୍ପୀଡ଼ନ ବଢ଼ିଛି ୫୪ ପ୍ରତିଶତ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୬।୧୦: ଦେଶର ବିଭିନ୍ନ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଯୌନଉତ୍ପୀଡ଼ନ ମାମଲାରେ ୫୪ ପ୍ରତିଶତ ବୃଦ୍ଧି ହୋଇଛି। ୨୦୧୪ରେ ଏହାର ସଂଖ୍ୟା ୩୭୧ଥିବାବେଳେ ୨୦୧୭ରେ ଏଭଳି ୫୭୦ ମାମଲା ଦାଏର ହୋଇଛି।

ହିସାରରେ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା କଡ଼ାକଡି

ହିସାରରେ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା କଡ଼ାକଡି

ହରିୟାଣା,୧୬।୧୦: ସତଲୋକ ଆଶ୍ରମର ମୁଖ୍ୟ ବାବା ରାମପାଲଙ୍କୁ ୪ ମହିଳା ଓ ଏକ ଶିଶୁ ହତ୍ୟା ମାମଲାର ଶୁଣାଣି ମଙ୍ଗଳବାର ହେବା ପୂର୍ବରୁ ସୁରକ୍ଷାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ହିସାରରେ ୧୪୪ ଧାରା ଜାରି କରାଯାଇଛି।