ରାଜ୍ୟ |

ଯୋଗାଣ ମନ୍ତ୍ରୀ ଦେଲେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ : ଖିଲାପୀ ମିଲରଙ୍କ ତଦନ୍ତ କରିବ ଇଡ଼ି

ଯୋଗାଣ ମନ୍ତ୍ରୀ ଦେଲେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ : ଖିଲାପୀ ମିଲରଙ୍କ ତଦନ୍ତ କରିବ ଇଡ଼ି
କଟକ ଅଫିସ, ୧୯।୧୨-ସରକାରଙ୍କ ଠାରୁ ଧାନ ନେଇ ଚାଉଳ ଫେରସ୍ତ ଦେଇନାହାନ୍ତି ଅନେକ ମିଲର। ଚାଉଳ ବାବଦରେ ସରକାରଙ୍କ ବିପୁଳ ଟଙ୍କା ଦୀର୍ଘଦିନ ହେବ ସେମାନଙ୍କ ଉପରେ ବକେୟା ପଡିଛି। ୨୦୧୬-୧୭ ଖରିଫ ମାର୍କେଟିଂ ଋତୁରେ ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ମିଲରଙ୍କ ଉପରେ ୧୦୦ କୋଟିରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଟଙ୍କାର ଚାଉଳ ଅନାଦେୟ ରହିଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ଡିସେମ୍ବର ସୁଦ୍ଧା ସେମାନେ ଯଦି ଉକ୍ତ ଚାଉଳ ଫେରସ୍ତ ନ ଦିଅନ୍ତି ତେବେ ଇଡି (ପ୍ରବର୍ତ୍ତନ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାଳୟ) ଜରିଆରେ ତଦନ୍ତ କରାଯିବ। ଏହାବାଦ୍‌ ପୂର୍ବ ବର୍ଷଗୁଡ଼ିକର ଖିଲାପୀ ମିଲରଙ୍କ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ସରକାର କଡା ଆଭିମୁଖ୍ୟ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି। ଏହି ମିଲରଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତି ବାଜ୍ୟାପ୍ତି କରି ଉକ୍ତ ଅର୍ଥରେ ସରକାରଙ୍କ କ୍ଷତି ଭରଣା କରାଯିବ। ରାଜ୍ୟ ଯୋଗାଣ ବିଭାଗକୁ ରାଜ୍ୟ ଖାଦ୍ୟ ଯୋଗାଣ ଓ ଖାଉଟୀ କଲ୍ୟାଣ ମନ୍ତ୍ରୀ ସୂର୍ଯ୍ୟ ନାରାୟଣ ପାତ୍ର ଏନେଇ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନ ସ୍ଥିତିରେ ଖିଲାପୀ ମିଲରଙ୍କ ଉପରେ ଯୋଗାଣ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଚଢାଉ ଜାରି ରହିଛି। ଆଗକୁ ଆହୁରି କଠୋର କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ ବୋଲି ମନ୍ତ୍ରୀ ପାତ୍ର କହିଛନ୍ତି। କଟକ ଜିଲାର ସ୍ଥିତିକୁ ଦେଖିଲେ ମିଲରମାନେ ସରକାର ଓ ପ୍ରଶାସନ ଆଖିରେ ଆଙ୍ଗୁଠି ଗୁଞ୍ଜି ଲୁଟି ଚାଲିନ୍ତି। ୨୦୦୯-୧୦ରୁ ଲଗାତରଭାବେ ୫ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ୫ଜଣ ମିଲର ଲୁଟି ନେଇଛନ୍ତି ୧୫କୋଟି ଟଙ୍କାର ଚାଉଳ। ବିଧିରକ୍ଷା କରିବା ଭଳି ଥାନାରେ ଏତଲା ଓ ସାର୍ଟିଫିକେଟ କେସ୍‌ ରୁଜୁ କରି ପ୍ରଶାସନ ହାତ ବାନ୍ଧି ବସିଛି। ମାତ୍ର ସରକାର ହରାଇଥିବା ଏହି ରାଜସ୍ବ କେବେ ଏହି ମିଲରମାନଙ୍କ ଠାରୁ ଆଦାୟ କରାଯିବ ସେ ନେଇ କୌଣସି ସ୍ପଷ୍ଟ ଉତ୍ତର ପ୍ରଶାସନିକ ଅଧିକାରୀଙ୍କଠାରୁ ମିଳୁନାହିଁ। ମନ୍ତ୍ରୀ ପାତ୍ର କହିଛନ୍ତି ଯେ, କଟକରେ ଯୋଗାଣ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଖିଲାପୀ ମିଲରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ସାର୍ଟିଫିକେଟ କେସ୍‌ ରୁଜୁ କରି ସମ୍ପତ୍ତିକୁ ମାମଲାରେ ଯୋଡିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରାଯାଇଥିଲା। ହେଲେ ଜଣେ ଖିଲାପୀ ମିଲ୍‌ର ପ୍ରପର୍ଟି ଆଟାଚ୍‌ମେଣ୍ଟ କରିବାକୁ ଯୋଗାଣ ବିଭାଗ ଉଦ୍ୟମ ଆରମ୍ଭ କରିବାବେଳକୁ ତାହା ବିକ୍ରି ହୋଇଯାଇଥିବା ଜଣାପଡିଥିଲା। ଏପରିସ୍ଥିତିରେ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଚାଉଳ ଲୁଟିଥିବା ମିଲର ଓ ସେମାନଙ୍କୁ ସହଯୋଗ କରିଥିବା ଯୋଗାଣ ବିଭାଗର ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଉପରେ କ’ଣ ପ୍ରଭାବ ପକାଉଛି ତାହାକୁ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚାର ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଖିଲାପୀ ମିଲ୍‌ଗୁଡିକୁ ଦେଖିଲେ ଉପରୋକ୍ତ ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ସରକାରଙ୍କ ୭୯୭୩.୩୬୧୮ ମେଟ୍ରିକ ଟନ୍‌ ଚାଉଳ ସେମାନଙ୍କ ଉପରେ ଅନାଦାୟ ହୋଇ ରହିଛି। ୨୦୦୯-୧୦ ଖରିଫ ଋତୁରେ ମହାବୀର ଫୁଡ ପ୍ରୋସେସିଂ ନାମକ ମିଲ୍‌ ୩୮୬୭.୨୫୦ ମେଟ୍ରିକ ଟନ୍‌ ଚାଉଳ ଫେରସ୍ତ ଦେଇ ନ ଥିଲା। ସେହିପରି ମା’ ତାରିଣୀ ଫୁଡସ୍‌ ନାମକ ଅନ୍ୟ ଏକ ମିଲ୍‌ ଉପରେ ୨୯୭.୧୮୮ ମେଟ୍ରିକ ଟନ୍‌ ବକେୟା ଚାଉଳ ରହିଛି। ଉଭୟ ମିଲ୍‌ ବିରୋଧରେ ଥାନାରେ ଏତଲା ଦିଆଯାଇଛି। ପ୍ରଥମ ମିଲ୍‌ ବିରୋଧରେ ସାର୍ଟିଫିକେଟ ଅଫିସରଙ୍କ କୋର୍ଟରେ ୧/୨୦୧୨ ରେ ଏକ ମାମଲା ଓ ଦ୍ୱିତୀୟ ଖିଲାପୀ ମିଲ୍‌ ବିରୋଧରେ ୨/୨୦୧୨ରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରାଯାଇଥିଲା। ୨୦୧୧-୧୨ ଖରିଫ ଋତୁରେ ପାର୍ବତୀ ପ୍ୟାଡି ଓ ଫୁଡ୍‌ ପ୍ରୋସେସିଂ ୟୁନିଟ ନାମକ ମିଲ୍‌ ୭୮୫.୩୪୪ ମେଟ୍ରିକ ଟନ୍‌ ଚାଉଳ ନେଇ ଚମ୍ପଟ ମାରିଥିଲା। ଥାନାରେ ମିଲ୍‌ ମାଲିକଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏତଲା ଦିଆଯାଇ ଜିଲା ପ୍ରମାଣପତ୍ର ଅଧିକାରୀଙ୍କ ନିକଟରେ ୧/୨୦୧୪ରେ ଏକ ସାର୍ଟିଫିକେଟ ମାମଲା ରୁଜୁ କରାଯାଇଛି। ୨୦୧୨-୧୩ରେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ରାଇସ ମିଲ୍‌ ନାମକ ମିଲ୍‌ ଉପରେ ଅନାଦାୟ ହୋଇ ରହିଥିଲା ୧୭୫୯.୨୪୭ ମେଟ୍ରିକଟନ୍‌ ଚାଉଳ। କିଶନନଗର ଥାନାରେ ଯୋଗାଣ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ମିଲ ମାଲିକଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏତଲା ଦିଆଯିବା ପରେ ଥାନାରେ ମଧ୍ୟ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଥିଲା। ଏହାପରେ ଯୋଗାଣ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ମିଲ ମାଲିକଙ୍କ ବିରୋଧରେ ୨/୨୦୧୪ରେ ଏକ ସାର୍ଟିଫିକେଟ କେସ୍‌ ରୁଜୁ କରାଯାଇଛି। ୨୦୧୩-୧୪ ଖରିଫ ଋତୁରେ ମା’ ଚର୍ଚ୍ଚିକା ଫୁଡସ୍‌ ପ୍ରାଇଭେଟ ଲିମିଟେଡ ନାମକ ମିଲ୍‌ ଉପରେ ୧୨୨୪.୩୩୨୮ ମେଟ୍ରିକଟନ୍‌ ଚାଉଳ ଅନାଦାୟ ହୋଇ ରହିଥିଲା। ମିଲ୍‌ ବିରୋଧରେ ଥାନାରେ ଏତଲା ଦିଆଯାଇଥିବା ଜିଲା ଯୋଗାଣ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି। ଜିଲା ଯୋଗାଣ ଅଧିକାରୀ ଅମର ମହାପାତ୍ର କୁହନ୍ତି, ଧାନ ଚାଉଳ ହେଉଛି କି ନାହିଁ, ଷ୍ଟକ୍‌ ଠିକ୍‌ ଠାକ୍‌ ଅଛି କି ନାହିଁ ତାହାର ତଦାରଖ କରିବାକୁ ପ୍ରତି ମିଲ୍‌ ପାଇଁ ଯୋଗାଣ ବିଭାଗର ଜଣେ ନିରୀକ୍ଷକଙ୍କୁ ଅଥରାଇଜଡ୍‌ ଅଫିସର ଓ ଜଣେ ଜିଲା ସହକାରୀ ଯୋଗାଣ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ସୁପରଭାଇଜିଂ ଅଫିସରଭାବେ ନିଯୁକ୍ତି ଦିଆଯାଇଥାଏ। ଏହାବାଦ୍‌ ଜିଲା ସ୍ତରରେ ଥିବା ଯୋଗାଣ ବିଭାଗର ଏନଫୋର୍ସମେଣ୍ଟ ସ୍କ୍ବାର୍ଡ ମଧ୍ୟ ଗଠନ କରାଯାଇଥାଏ। ହେଲେ ସମସ୍ତ ବଳୟକୁ ଭେଦ କରି ମିଲରମାନେ ଚାଉଳ ନ ଦେଇ ପାର୍‌ ହୋଇଯିବା ଯୋଗାଣ ବିଭାଗ ଅଧିକାରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟଧାରାକୁ ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠୁଛି।
All Right Reserved By

ରାଜ୍ୟ |

ଶ୍ରୀକାନ୍ତଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ପାଇଁ ପିସିସିର ତତ୍ପରତା: ବସିଲା ଶୃଙ୍ଖଳା କମିଟି ବୈଠକ

ଶ୍ରୀକାନ୍ତଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ପାଇଁ ପିସିସିର ତତ୍ପରତା: ବସିଲା ଶୃଙ୍ଖଳା କମିଟି ବୈଠକ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୨।୧୨(ବ୍ୟୁରୋ)- ସଦ୍ୟ ଘୋଷିତ ୫ଟି ରାଜ୍ୟ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ଫଳାଫଳ କଂଗ୍ରେସ ପାଇଁ ଖୁସି ଖବର ଆଣିଛି। ୩ ପ୍ରମୁଖ ରାଜ୍ୟରେ ସବୁ ବର୍ଗର ନେତାଙ୍କ ସମନ୍ବୟ ଦଳ ପାଇଁ ବିଜୟ ଆଣିଛି। 

ମରି ପଡ଼ୁଛନ୍ତି କାଉ, କୁକୁଡା : ରକ୍ତ ନମୁନା ସଂଗ୍ରହ

ମରି ପଡ଼ୁଛନ୍ତି କାଉ, କୁକୁଡା : ରକ୍ତ ନମୁନା ସଂଗ୍ରହ

କୃଷ୍ଣପ୍ରସାଦ,୧୨ା୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-କୃଷ୍ଣପ୍ରସାଦ ବ୍ଲକ୍‌ରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଶହ ଶହ କାଉ ଓ କୁକୁଡ଼ାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟୁଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି। ଏକ ସପ୍ତାହ ଧରି ଏଠାରେ କୁକୁଡାଗୁଡ଼ିକ ମରି ପଡ଼ୁଥିବା ଯୋଗୁ ବ୍ୟବସାୟୀମାନେ ଏବେ ମୁଣ୍ଡରେ ହାତଦେଇ ବସିଛନ୍ତି। 

ଆରମ୍ଭରୁ ଧାନର ଅଭାବୀ ବିକ୍ରି: ଖଇରା ବ୍ଲକରେ ଖୋଲୁନି ମଣ୍ଡି,ଚାଷୀ ହତାଶ

ଆରମ୍ଭରୁ ଧାନର ଅଭାବୀ ବିକ୍ରି: ଖଇରା ବ୍ଲକରେ ଖୋଲୁନି ମଣ୍ଡି,ଚାଷୀ ହତାଶ

ଖଇରା,୧୨।୧୨(ଉତ୍କଳବନ୍ଧୁ ପଣ୍ଡା)-ଏଥର ସଅଳ ଖରିଫ ଧାନ କିଣିବାକୁ ପ୍ରଶାସନ ପ୍ରଶାସନ ଆରମ୍ଭ କରିଥବବା ପ୍ରସ୍ତୁତି ଫେଲ୍‌ ମାରିଛି। ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲାରେ ଗତ ୫ ତାରିଖ ସୁଦ୍ଧା ମଣ୍ଡି ଧାନ କିଣିବାକୁ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ବୈଠକରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି  ନିଆଯାଇଥିଲା ା

ଏଏପି ନେତା,କର୍ମୀ ବିଜେଡିରେ ସାମିଲ

ଏଏପି ନେତା,କର୍ମୀ ବିଜେଡିରେ ସାମିଲ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୨।୧୨(ବ୍ୟୁରୋ)- ଆମ୍‌ ଆଦମୀ ପାର୍ଟି(ଏଏପି) ରାଜ୍ୟ ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ନନ୍ଦଲାଲ ସିଂହ, ମୁଖପାତ୍ର ଭରଦ୍ୱାଜ ମିଶ୍ର, ଯୁବ ସଭାପତି ସୁବ୍ରତ ଛାଟୋଇ, ଛାତ୍ର ସଭାପତି ଜ୍ୟୋତି ରଞ୍ଜନ ମହାନ୍ତି ଏବଂ ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲ୍ଲା ସଂଯୋଜକ ଅଜୟ ଦାସ ବୁଧବାର ବିଜେଡିରେ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି।  ବିଜେଡି ସଭାପତି ତଥା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ଦଳୀୟ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଉପରୋକ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତି ବିଶେଷମାନେ ବିଜେଡିରେ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି। 

ପୁଣି କମିଲା ବସ ଭଡ଼ା

ପୁଣି କମିଲା ବସ ଭଡ଼ା

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୨।୧୨: ପୁଣି କମିଲା ବସ ଭଡ଼ା। ଡିଜେଲ ଦର କମିବାରୁ ରାଜ୍ୟରେ ବସ ଭଡ଼ା କମିଛି। ସାଧାରଣ ବସ ଭଡ଼ା କିଲୋମିଟର୍‌ ପିଛା ମାତ୍ର ୨ ପଇସା କମିଛି। 

ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଦଣ୍ଡିପୁର ସେବା ସମବାୟ ସମିତି ସମ୍ପାଦକ

ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଦଣ୍ଡିପୁର ସେବା ସମବାୟ ସମିତି ସମ୍ପାଦକ

ନିମାପଡ଼ା,୧୨।୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ପୁରୀ ଜିଲା ନିମାପଡ଼ା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ବଳଙ୍ଗା ଦଣ୍ଡିପୁର ସେବା ସମବାୟ ସମିତି ସମ୍ପାଦକ ଲାଞ୍ଚ ନେଉଥିବାବେଳେ ବୁଧବାର ଭିଜିଲାନ୍ସ ହାତରେ ଧରାପଡ଼ିଛନ୍ତି।

୫ଲକ୍ଷ ନୂଆ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ମିଳିବ ମଧୁବାବୁ ପେନ୍‌ସନ, ୪୦ହଜାର କଳାକାରଙ୍କୁ ଭତ୍ତା: ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

୫ଲକ୍ଷ ନୂଆ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ମିଳିବ ମଧୁବାବୁ ପେନ୍‌ସନ, ୪୦ହଜାର କଳାକାରଙ୍କୁ ଭତ୍ତା: ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୨।୧୨(ବ୍ୟୁରୋ): ମଧୁବାବୁ ପେନ୍‌ସନ ଯୋଜନାରୁ କେହି ଯୋଗ୍ୟ ହିତାଧିକାରୀ ବଞ୍ଚିତ ହେବେ ନାହିଁ। ଆସନ୍ତା ୧୫ରୁ ଏହି ଯୋଜନାରେ ରାଜ୍ୟରେ ୫ ଲକ୍ଷ ନୂଆ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ସାମିଲ କରାଯିବ। ସେହିଭଳି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କଳାକାର ସହାୟତା ଯୋଜନାରେ ହିତାଧିକାରୀମାନଙ୍କୁ ମାସିକ ୧୨ ଶହ ଟଙ୍କା ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ। 

କଂଗ୍ରେସ କ୍ଷମତାକୁ ଆସିଲେ ଓଡ଼ିଶାର ଚାଷୀଙ୍କୁ ୫ ବର୍ଷ ଧରି ମିଳିବ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା: ନିରଞ୍ଜନ

କଂଗ୍ରେସ କ୍ଷମତାକୁ ଆସିଲେ ଓଡ଼ିଶାର ଚାଷୀଙ୍କୁ ୫ ବର୍ଷ ଧରି ମିଳିବ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା: ନିରଞ୍ଜନ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୨।୧୨(ବ୍ୟୁରୋ): କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ଚାଷୀ ମାରଣ ନୀତି ଯୋଗୁ ଦେଶବାସୀ ଭାଜପାକୁ ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ କରିଛନ୍ତି। ମଙ୍ଗଳବାର ୫ଟି ରାଜ୍ୟର ବିଧାନସଭା ଫଳାଫଳ ଏହାକୁ ପ୍ରମାଣିତ କରୁଛି। ତେବେ ଓଡ଼ିଶାରେ ମଧ୍ୟ ଚାଷୀଙ୍କ ସମସ୍ୟା କମ୍‌ ନୁହେଁ। ରାଜ୍ୟର ଚାଷୀମାନେ ଗୁରୁତର ଆର୍ଥିକ ସମସ୍ୟା ଦେଇ ଗତି କରୁଥିବା ବେଳେ ବାରମ୍ବାର ଚାଷୀ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଭଳି ଘଟଣା ଘଟୁଛି।

ଗଣିଆ ଗଲା ୩ ରଥ ଚକ

ଗଣିଆ ଗଲା ୩ ରଥ ଚକ

ପୁରୀ ଅଫିସ, ୧୨ା୧୨: ବଡ଼ଠାକୁର ବଳଭଦ୍ର, ଦେବୀ ସୁଭଦ୍ରା ଏବଂ ମହାପ୍ରଭୁ ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ବିରାଜିତ ତିନି ରଥର ୩ଟି ଚକ ବୁଧବାର ନୟାଗଡ଼ ଜିଲା ଗଣିଆକୁ ଯାଇଛି। ଏକ ବର୍ଣ୍ଣାଢ୍ୟ ସଂକୀର୍ତ୍ତନ ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ଗଣିଆବାସୀ ରଥ ଚକକୁ ସାଥୀରେ ନେଇ ଯାଇଛନ୍ତି। ଗଣିଆସ୍ଥିତ ଶ୍ରୀରଘୁନାଥଜୀଉ ମନ୍ଦିର ପ୍ରାଙ୍ଗଣରେ ଏହି ରଥଚକ ସ୍ଥାପନ କରାଯିବ ବୋଲି ମନୋରଞ୍ଜନ ଦାଶ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । 

ବାଲୁକା କଳାରେ କପିଲ-ଗିନ୍ନିଙ୍କୁ ସୁଦର୍ଶନଙ୍କ ଶୁଭେଚ୍ଛା

ବାଲୁକା କଳାରେ କପିଲ-ଗିନ୍ନିଙ୍କୁ ସୁଦର୍ଶନଙ୍କ ଶୁଭେଚ୍ଛା

ପୁରୀ ଅଫିସ,୧୨।୧୨: ବିବାହ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି କମେଡି କିଙ୍ଗ କପିଲ ଶର୍ମା। ଆଜି ପଞ୍ଜାବର ଜଳନ୍ଧରଠାରେ ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମାନୁଯାୟୀ ଏହି ବିବାହ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ଏହାକୁ ନେଇ କପିଲଙ୍କୁ ଦେଶବିଦେଶର ପ୍ରଶଂସକଙ୍କଠାରୁ ଅଭିନନ୍ଦନ ମିଳୁଥିବା ଦେଖାଯାଉଛି। ଏହି କ୍ରମରେ ବାଲୁକା ଶିଳ୍ପୀ ସୁଦର୍ଶନ ପଟ୍ଟନାୟକ ନିଜର ବାଲୁକାକଳା ମାଧ୍ୟମରେ କପିଲ-ଗିନ୍ନିଙ୍କୁ ବିବାହର ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଛନ୍ତି। 

ରାଜ୍ୟ ଚାଷୀଙ୍କ ସମସ୍ୟା ବିଜେଡି ପାଇଁ ମହଙ୍ଗା ପଡିବ: ଭାଜପା

ରାଜ୍ୟ ଚାଷୀଙ୍କ ସମସ୍ୟା ବିଜେଡି ପାଇଁ ମହଙ୍ଗା ପଡିବ: ଭାଜପା

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୨।୧୨(ବ୍ୟୁରୋ): କଂଗ୍ରେସକୁ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇବା ଆଳରେ ଭାଜପାକୁ ଗାଳିଦେବା ପାଇଁ ଯେଉଁ କୃଷକ ପ୍ରସଙ୍ଗ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଉଠାଇଛନ୍ତି ଏହା ଆଗାମୀ ଦିନରେ ତାଙ୍କୁ ମହଙ୍ଗା ପଡିବ। 

୫ରାଜ୍ୟର ଫଳାଫଳ,  ଓଡ଼ିଶାକୁ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା

୫ରାଜ୍ୟର ଫଳାଫଳ, ଓଡ଼ିଶାକୁ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୨।୧୨(ବ୍ୟୁରୋ): ରାଜସ୍ଥାନ, ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ଓ ଛତିଶଗଡରେ କଂଗ୍ରେସ ସରକାର ଗଠନ କରିବାକୁ ଯାଉଛି। ତେଲେଙ୍ଗାନାରେ ତେଲେଙ୍ଗାନା ରାଷ୍ଟ୍ର ସମିତି(ଟିଆର୍‌ଏସ୍‌) କ୍ଷମତା ବଜାୟ ରଖିଛି। ସେହିପରି ମିଜୋରମରେ ମିଜୋ ନ୍ୟାସ୍‌ନାଲ ଫ୍ରଣ୍ଟ(ଏମ୍‌ଏନ୍‌ଏଫ) କଂଗ୍ରେସକୁ ପରାଜିତ କରି ସରକାର ଗଠନ କରିବାକୁ ଯାଉଛି।