ରାୟଗଡା

ଦାଦନ ଖଟିବାକୁ ଯାଇ ବିନା ଟଙ୍କାରେ ଫେରିଲେ ୬ଶ୍ରମିକ

ଦାଦନ ଖଟିବାକୁ ଯାଇ ବିନା ଟଙ୍କାରେ ଫେରିଲେ ୬ଶ୍ରମିକ
ନବରଙ୍ଗପୁର/ଝରିଗାଁ,୧୭।୧୨(ସ୍ବ.ପ୍ର./ବି.ପ୍ର.) କାମ ରହିଛି ହେଲେ ଠିକ ସମୟରେ ଟଙ୍କା ମିଳୁନାହିଁ। ଫଳରେ ବାଧ୍ୟହୋଇ ଦଲାଲଙ୍କ ଚାଲୁ କଥାରେ ପଡି ବାହାର ରାଜ୍ୟକୁ କାମ ପାଇଁ ଯିବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହେଉଛନ୍ତି ଯୁବକମାନେ। ଶେଷରେ ଦାଦନ ଖଟିବାକୁ ଯାଇ ବିନା ଟଙ୍କାରେ ମାଡ ଖାଇ ଘରକୁ ଫେରିଥିବା ଘଟଣା ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲା ଝରିଗାଁ ବ୍ଲକ ବାଣୁଆଗୁଡା ପଞ୍ଚାୟତ ଦେଉଳକୋଣା ଗ୍ରାମରେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ପାଲଟିଛି। ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, କୁଟ୍ରିଛାପର ପଞ୍ଚାୟତ ମାଣ୍ଡିଆଢୁସି ଗ୍ରାମର କୁମର ସାନ୍ତା ଏବଂ ଚିତାବେଡା ପଞ୍ଚାୟତ ଡେବରାଗୁଡା ଗ୍ରାମର ଲକ୍ଷ୍ମଣ ସାନ୍ତା ନାମକ ଦୁଇ ଦଲାଲ ପାଖଆଖ ଗ୍ରାମର ବେକାର ଯୁବକମାନଙ୍କୁ ଲୋଭ ଦେଖାଇ ବାହାର ରାଜ୍ୟକୁ ନେଇ ସେଠାରେ କାମରେ ଲଗାଇଥିଲେ । ଦେଉଳକୋଣା ଗ୍ରାମର ୭ ଜଣ ଜୟରାମ କମାର, ତିଲ ଗଣ୍ଡ,ବିଜୁ ମାଳି,ଯାଦବ ମାଳି,ଅନ୍ତରାମ ଗଣ୍ଡ,ଗୋବଲୁ ଗଣ୍ଡ, ଦଶରୁ ହରିଜନ ସେହିପରି କୁସୁମି ଗ୍ରାମର ମହାଙ୍ଗୁ ଜାଲ, ବାଣୁଆଗୁଡା ଗ୍ରାମର ବାସୁ ଗଣ୍ଡ ଏବଂ ସିନ୍ଧିଗୁଡା ଗ୍ରାମର ନକୁଳ ଗଣ୍ଡଙ୍କୁ ଦୈନିକ ୮ ଘଣ୍ଟା କାମକରି ମାସିକ ୯ ହଜାର ଟଙ୍କା ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ ବୋଲି କହି ନେଇଥିଲେ। ସେମାନଙ୍କୁ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଜୁଲାଇ ୨୨ ତାରିଖରେ ବାଣପୁର ଗ୍ରାମକୁ ନେଇ ଦୁଇ ଅପରିଚିତ ଦଲାଲଙ୍କ ନିକଟରେ ଛାଡ଼ି ଆସିଥିଲେ। ସେଠାରେ ଜଣେ ଦଲାଲ ୫ ଦାଦନଙ୍କୁ ନେଇ ରାଜସ୍ଥାନର ସମ୍ବପୁର ଅଞ୍ଚଳରେ ଚାଲିଥିବା ରେଳ ଧାରଣା କାର୍ଯ୍ୟରେ ନିୟୋଜିତ କରାଇଥିବା ବେଳେ ଅନ୍ୟ ଏକ ଦଲାଲ ଆଉ ୫ ଜଣ ଦାଦନଙ୍କୁ ନେଇ ବାଙ୍ଗାଲୋର ନିକଟସ୍ଥ ଲଜମ୍ବପୁର ଅଞ୍ଚଳରେ ନେଇ କେନାଲ କାମରେ ନିୟୋଜିତ କରାଇଥିଲେ। ସେଠାରେ ସେମାନଙ୍କୁ ଦୈନିକ ୧୨ ଘଣ୍ଟା କାମ କରିବାକୁ ପଡୁଥିଲା। ଦୈନିକ କାମ ପାଇଁ ମାତ୍ର ୫୦ ଟଙ୍କା ଦିଆଯାଉଥିଲା। ଏହିପରି ଅବସ୍ଥାରେ ସେଠାରେ ୫ ମାସ କାମ କରିବା ପରେ ଆଉ କାମ କରିବୁ ନାହିଁ, କାମ କରିଥିବା ବାବଦକୁ ଆମ ଟଙ୍କା ଦିଅ ବୋଲି ରାଜସ୍ଥାନ ଯାଇଥିବା ୫ ଶ୍ରମିକ ତିଲ ଗଣ୍ଡ, ବିଜୁ ମାଳି, ଯାଦବ ମାଳି, ଅନ୍ତରାମ ଗଣ୍ଡ, ଗୋବଲୁ ଗଣ୍ଡ ମାଗିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ସେମାନଙ୍କୁ ପ୍ରାପ୍ୟ ଟଙ୍କା ନ ଦେଇ ନିଜ ନିଜ ଘରକୁ ଯିବା ସକାଶେ ବାଟ ଖର୍ଚ୍ଚ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇ ଘରକୁ ପଠାଇ ଦେଇଥିଲେ। ସେହିଭଳି ବାଙ୍ଗୋଲର ଯାଇଥିବା ୫ ଦାଦନ ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଟଙ୍କା ନ ମିଳିବାରୁ ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ଜୟରାମ କମାର ଲୁଚିକରି ସେଠାରୁ ପଳାୟନ କରିଥିଲେ। ଫଳରେ ସେଠାରେ ଆଉ ଫସିଥିବା ୪ ଦାଦନ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକେ କେମିତି ଘରକୁ ଫେରିଆସି ପାରିବେ ସେହି ଆଶା ନେଇ ପ୍ରଶାସନର ସହାୟତାର ନିବେଦନ କରୁଥିବା ନେଇ ପରିବାର ଲୋକେ କହିଛନ୍ତି।
All Right Reserved By

ରାୟଗଡା

ବିଜେଡି ସାଙ୍ଗଠନିକ ବୈଠକ

ବିଜେଡି ସାଙ୍ଗଠନିକ ବୈଠକ

 କୋରାପୁଟ, ୨୦।୯( ସ୍ବ.ପ୍ର.): କୋରାପୁଟ ସଦର ବ୍ଲକ ବଡ଼କେରେଙ୍ଗା ପଞ୍ଚାୟତ ତଥା ଦେବୀଘାଟ ପଞ୍ଚାୟତରେ  ବିଜେଡି ପକ୍ଷରୁ ଆମ ଗାଁ ଆମ ବିକାଶ ପଞ୍ଚାୟତସ୍ତରୀୟ କର୍ମଶାଳା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି । ଏଥିରେ ପଞ୍ଚାୟତର ଶତାଧିକ ବିଜେଡି କର୍ମୀ ଯୋଗ ଦେଇଥିବାବେଳେ ଆଗାମୀ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନରେ ଦଳର ପ୍ରାର୍ଥୀମାନେ କିପରି ସଫଳତା ପାଇପାରିବେ ଏବଂ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ବିଭିନ୍ନ ଲୋକଭିମୁଖୀ ଯୋଜନା କିପରି ଲୋକଙ୍କ ପାଖରେ ପହଞ୍ଚତ୍ବ ସେ ନେଇ ପ୍ରଶିଷଣ ଦିଆଯାଇଥିଲା 

ପାନାବେଡା ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟର ସୁବର୍ଣ୍ଣ ଜୟନ୍ତୀ ପାଳିତ

ପାନାବେଡା ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟର ସୁବର୍ଣ୍ଣ ଜୟନ୍ତୀ ପାଳିତ

ଚନ୍ଦାହାଣ୍ଡି,୨୦।୯(ଡି.ଏନ.ଏ)- ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲା ଚନ୍ଦାହାଣ୍ଡିସ୍ଥିତ ସରକାରୀ ପାନାବେଡା ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟର ସୁବର୍ଣ୍ଣ ଜୟନ୍ତୀ ଏକ ନିଆରା ଢଙ୍ଗରେ  ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଉକ୍ତ ବିଦ୍ୟାଳୟ ୧୯ା୯ା୧୯୬୮ ମସିହାରେ ସ୍ଥାପିତ ହୋଇଥିଲା । ଏହି ଅବସରରେ ଏକ ସଭାର ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଥିଲା । ଉକ୍ତ ସଭାରେ ସମ୍ମାନିତ ଅତିଥି ଭାବେ  ଚନ୍ଦାହାଣ୍ଡି ଗ୍ରାମପଞ୍ଚାୟତର ପୂର୍ବତନ ସରପଞ୍ଚ ତଥା ବିଦ୍ୟାଳୟର ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା ସଦସ୍ୟ ସୁପେତ ପୂଜାରୀ, ବିଦ୍ୟାଳୟର ପୂର୍ବତନ କ୍ରୀଡା ଶିକ୍ଷକ ସୁମନ୍ତ କୁମାର କୁଣ୍ଡୁ ,ପୂର୍ବତନ ସଂସ୍କୃତ ଶିକ୍ଷକ ପଞ୍ଚାନନ ସାହୁ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ।

ସ୍ବାଧୀନତା ସଂଗ୍ରାମୀ ଦାୟାଦଙ୍କ ବୈଠକ

ସ୍ବାଧୀନତା ସଂଗ୍ରାମୀ ଦାୟାଦଙ୍କ ବୈଠକ

ଡାବୁଗାଁ,୨୦।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲା ଡାବୁଗାଁ ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ସରଗୁଡା ଗ୍ରାମ ସ୍ଥିତ  ସ୍ବାଧୀନତା ସଂଗ୍ରାମୀ ସନୁ ମାଝୀ ସେବା ସଂଘ ଠାରେ ସ୍ବାଧୀନତା ସଂଗ୍ରାମୀ ଦାୟାଦମାନଙ୍କ ଏକ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । ସଂଘ ସଭାପତି ସରାଦୁ ଭତ୍ରା ଏଥିରେ  ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରିଥିଲେ। ଡାବୁଗାଁ, ଝରିଗାଁ, ଚନ୍ଦାହାଣ୍ଡି , ରାଇଘର ଓ ଉମରକୋଟ ବ୍ଲକରୁ ଶତାଧିକ ସ୍ବାଧୀନତା ସଂଗ୍ରାମୀ ଦାୟାଦମାନେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ । ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଦାବି ଗୁଡିକ ପୂରଣ କରିବାକୁ ଯାଉଥିବାରୁ ସମସ୍ତ ଦାୟାଦ ମାନେ ମନ୍ତ୍ରୀ ରମେଶ ଚନ୍ଦ୍ର ମାଝୀଙ୍କୁ କୃତଜ୍ଞତା ଜଣାଇଥିଲେ । ଦାବିଗୁଡିକ ହେଲା ସ୍ବାଧୀନତା ସଂଗ୍ରାମୀଙ୍କ ଦାୟାଦମାନଙ୍କୁ ପେନସନ ପ୍ରଦାନ, ପରିଚୟ ପତ୍ର ପ୍ରଦାନ, ଭୂମିହିନଙ୍କୁ ଜମି ପ୍ରଦାନ ଓ ଗୃହ ପ୍ରଦାନ ଭଳି ୧୦ ଦଫା ଦାବି ପୂର୍ବରୁ ସରକାରଙ୍କୁ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା ।

ନୂତନ ରେଳ ଟିକେଟ ଗୃହ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ନୂତନ ରେଳ ଟିକେଟ ଗୃହ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି, ୨୦।୯(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ଗଜପତି ଜିଲା ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି ରେଳଷ୍ଟେଶନ ନିକଟରେ ସଂରକ୍ଷଣ ଓ ଅଣ ସଂରକ୍ଷଣ ଟିକେଟ ଗୃହ ତଥା ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥ ଯାତ୍ରୀ ଟିକେଟ୍‌ ସେବାକେନ୍ଦ୍ର ଉଦଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଏହାକୁ ବିଧାୟକ କେ.ସୂରିୟା ରାଓ ଏବଂ ପାରଳା ରାଜକୁମାରୀ 

ପୌର ପରିଷଦ ଅଞ୍ଚଳରେ ଖୋଲା ଶୌଚମୁକ୍ତ ଅଭିଯାନ

ପୌର ପରିଷଦ ଅଞ୍ଚଳରେ ଖୋଲା ଶୌଚମୁକ୍ତ ଅଭିଯାନ

ମାଲକାନଗିରି, ୨୦।୯ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ମାଲକାନଗିରି ଜିଲା ସଦର ପୌର ପରିଷଦ ଅଞ୍ଚଳରେ ସ୍ବଚ୍ଛ ଭାରତ ମିଶନ ତରଫରୁ ଖୋଲା ଶୌଚମୁକ୍ତ ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଏହି ଅବସରରେ ପୌର ପରିଷଦ ୯ନଂ ଓ୍ବାର୍ଡ ବାଳିକା ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ପୌର ପରିଷଦ 

ମାଥିଲିରେ ‘ମୁଁ ହିରୋ’ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ମାଥିଲିରେ ‘ମୁଁ ହିରୋ’ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ମାଥିଲି, ୨୦।୯ (ଡି.ଏନ.ଏ.)- ମାଲକାନଗିରି ଜିଲା ମାଥିଲି ବ୍ଲକ ସଦର ଶହୀଦ ଲକ୍ଷ୍ମଣ ନାୟକ ଭବନ ପରିସରରେ ମୁଁ ହିରୋ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଏଥିରେ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଚିତ୍ରକୋଣ୍ତା ବିଧାୟକ ଡମ୍ବରୁ ଶିଶା,ସମ୍ମାନିତ ଅତିଥି ରୂପେ ବିଡିଓ ଆଶିଷ କୁମାର

କାଶିପୁରରେ ଆଦିବାସୀଙ୍କ ଜନାସରଣୀ ପୂଜା

କାଶିପୁରରେ ଆଦିବାସୀଙ୍କ ଜନାସରଣୀ ପୂଜା

ଟିକିରି,୧୯।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ରାୟଗଡ଼ା ଜିଲା କାଶିପୁର ବ୍ଲକ ମକାପଦର, ସେମିଳିଗୁଡ଼ା, ଜାମୁଗୁଡା, ସର୍ଗୀଗୁଡା, ଟିକିରି ଆଦି ସ୍ଥାନରେ ଆଦିବାସୀଙ୍କ ଜନସରଣୀ ମକା ପୂଜା  ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଗ୍ରାମର ବେଜଣିମାନେ ନଡିଆ, କୁକୁଡା ବଳିଦେଇ ମାଟିରେ ତିଆରି କରିଥିବା ରାକ୍ଷସ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତିକୁ ପୂଜା କରିଥିଲେ। ଗ୍ରାମର ପ୍ରତ୍ୟେକ ପରିବାର ଜମିରେ ଉତ୍ପାଦିତ ମକା ନେଇ ରାକ୍ଷସଠାରେ ସମର୍ପଣ କରିଥିଲେ। 

ବିଷମକଟକରେ ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ଜନଶୁଣାଣି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ବିଷମକଟକରେ ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ଜନଶୁଣାଣି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ବିଷମକଟକ, ୧୯।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ବିଷମକଟକ ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତି ପରିସରରେ ମହାତ୍ମା ଗାନ୍ଧୀ ନିଶ୍ଚିତ କର୍ମନିଯୁକ୍ତି ଯୋଜନାର ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ଜନଶୁଣାଣି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ଗୁଣପୁର ପ୍ରକଳ୍ପ ପ୍ରଶାସକ ଅଧିକାରୀ ଗୋରାଚାନ୍ଦ ଗମାଙ୍ଗ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଥିଲେ।

ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗଙ୍କୁ ମିଳିଲା କାମ

ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗଙ୍କୁ ମିଳିଲା କାମ

ରାୟଗଡା ଅଫିସ୍‌, ୧୯।୯: କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ନିଯୁକ୍ତି ଦେବା ପାଇଁ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ଶୁଣାଣି ପ୍ରକୋଷ୍ଠରେ ଗୁହାରି କରିଥିବା ଜଣେ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗଙ୍କୁ ରାୟଗଡା ଜିଲାପାଳ ଗୁହାପୁନମ ତାପସ କୁମାର ରାମନାଗୁଡା ବ୍ଲକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ପୋଗ୍ରାମ ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଟ ଭାବେ ନିଯୁକ୍ତି ଦେଇଛନ୍ତି। 

ସମୂହ ଛୁଟିରେ ଡିପ୍ଲୋମା ଇଞ୍ଜିନିୟର

ସମୂହ ଛୁଟିରେ ଡିପ୍ଲୋମା ଇଞ୍ଜିନିୟର

ରାୟଗଡା ଅଫିସ୍‌,୧୯।୯: ରାୟଗଡା ଜିଲା ଡିପ୍ଲୋମା ଇଞ୍ଜିନିୟର ସଂଘର ସଭାପତି ପଦ୍ମଚରଣ ସାହୁଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ସ୍ଥାନୀୟ ପୂର୍ତ୍ତ ବିଭାଗ ଡାକବଙ୍ଗଳାଠାରେ ଏକ ବୈଠକର ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଛି। ଏଥିରେ ସଂଘ  ଜିଲା ସମ୍ପାଦକ ଏ.ସନମୁଖ ପାତ୍ରଙ୍କ ସମେତ  ୨୦୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ସଦସ୍ୟ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। ଡିପ୍ଲୋମା ଇଞ୍ଜିନିୟରଙ୍କ ପ୍ରତି ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଚରମ ଅବହେଳାକୁ ଦୃଢ଼ ନିନ୍ଦା କରିବା ସହ ଏହାର ପ୍ରତିବାଦରେ ରାଜ୍ୟ ସଂଘ ମଙ୍ଗଳବାରଠାରୁ ଅକ୍ଟୋବର ୩୧ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସଂଘ ଛୁଟି ଘୋଷଣା କରିଛି। 

ମା’ ମଙ୍ଗଳା ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣ ନିମନ୍ତେ ବୈଠକ

ମା’ ମଙ୍ଗଳା ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣ ନିମନ୍ତେ ବୈଠକ

ଉମରକୋଟ,୧୯।୯(ଡି.ଏନ.ଏ): ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲା ଉମରକୋଟ ଠାରେ ମା’ ମଙ୍ଗଳା ମନ୍ଦିର ପ୍ରାଙ୍ଗନରେ ମା’ଙ୍କ ନୂତନ ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣ ସକାଶେ ଏକ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି। ମା’ଙ୍କ  ମନ୍ଦିର ବହୁ ପୁରାତନ ହୋଇଥିବା ବେଳେ କିଛି ଅଂଶ ଭାଙ୍ଗିରୁଜି ଯାଇଛି। ସେଥିପାଇଁ ଏକ ନୂତନ ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ଉମରକୋଟ ଏବଂ ଆଖପାଖ ୧୨ ଗ୍ରାମର ଗାଉଁଟିଆ  ବହୁ ବୁଦ୍ଧିଜୀବୀ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। ମନ୍ଦିର ପୂଜକ ଭୁବନେଶ୍ୱର ପୂଜାରୀଙ୍କ ଆବାହନ କ୍ରମେ ଏହି ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। 

ଦ୍ୱିତୀୟ ଶ୍ରେଣୀ ବିଚାର ବିଭାଗୀୟ ଦଣ୍ଡାଧିକାରୀଙ୍କ ନୂତନ କୋର୍ଟ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ଦ୍ୱିତୀୟ ଶ୍ରେଣୀ ବିଚାର ବିଭାଗୀୟ ଦଣ୍ଡାଧିକାରୀଙ୍କ ନୂତନ କୋର୍ଟ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ନବରଙ୍ଗପୁର,୧୯।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ନବରଙ୍ଗପୁରସ୍ଥିତ ଜିଲା କୋର୍ଟ ପରିସରରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ଶ୍ରେଣୀ ବିଚାରବିଭାଗୀୟ ଦଣ୍ଡାଧିକାରୀଙ୍କ କୋର୍ଟ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି। ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ଜିଲା ଜଜ ରାଜେନ୍ଦ୍ର ପାଣିଗ୍ରାହୀ ଯୋଗଦେଇ ଏହାକୁ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ।