ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

ଦୋକାନ ଭିତରୁ ୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଲୁଟ୍‌

ଦୋକାନ ଭିତରୁ ୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଲୁଟ୍‌
ରାଜନଗର,୧୮ା୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ରାଜନଗର ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ସାନବଡ ଗୋପାଳପୁର ବଜାରରେ ଥିବା ଏକ ଦୋକାନରୁ କେତେଜଣ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ସୋମବାର ୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଓ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ କାଗଜ ପତ୍ର ଲୁଟି ନେଇଛନ୍ତି। ଏନେଇ ରାଜନଗର ଥାନାରେ ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଅଭିଯୋଗ ଅନୁଯାୟୀ, ସାନବଡ ଗୋପାଳପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ଅନ୍ତର୍ଗତ କିଆଯୋରୀ ଗ୍ରାମର ପ୍ରମୋଦ କୁମାର ସ୍ବାଇଁ ଦିନ ୧୧ଟା ବେଳେ ସ୍ଥାନୀୟ ଷ୍ଟେଟ୍‌ ବ୍ୟାଙ୍କ୍‌ରୁ ୨ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଉଠାଇଥିଲେ। ଉକ୍ତ ଟଙ୍କାକୁ ପ୍ରମୋଦ ଏକ ବ୍ୟାଗରେ ଆଣି ସାନବଡ ଗୋପାଳପୁର ବଜାରରେ ଥିବା ଭାଇଙ୍କ ଷ୍ଟେସନାରୀ ଦୋକାନରେ ରଖିଥିଲେ। ପରେ ଅନ୍ୟ ଏକ କାମରେ ସେଠାରୁ ଚାଲିଯାଇଥିଲେ। ପ୍ରମୋଦଙ୍କ ଭାଇ ପାଣି ଆଣିବାକୁ ନିକଟ ଦୋକାନକୁ ଯାଇଥିବା ବେଳେ କେତେଜଣ ଦୁର୍ବତ୍ତ ଏକ ବାଇକରେ ଆସି ଦୋକାନ ଭିତରୁ ଉକ୍ତ ଟଙ୍କା ବ୍ୟାଗକୁ ନେଇ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ଚାଲିଯାଇଥିଲେ। ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ବାଇକ୍‌ର ପିଛା କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଧରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହୋଇ ନ ଥିଲେ। ଚୋରି ହୋଇଥିବା ବ୍ୟାଗରେ ଦୁଇଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ସମେତ ୨ ବ୍ୟାଙ୍କର ଚେକ୍‌ ବହି ଓ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ କାଗଜପତ୍ର ରହିଥିଲା। ଏନେଇ ଥାନାରେ କେସ ନଂ ୨୧୬/୧୭ ରେ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି।
All Right Reserved By

ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

ମରି ପଡ଼ୁଛନ୍ତି କାଉ, କୁକୁଡା : ରକ୍ତ ନମୁନା ସଂଗ୍ରହ

ମରି ପଡ଼ୁଛନ୍ତି କାଉ, କୁକୁଡା : ରକ୍ତ ନମୁନା ସଂଗ୍ରହ

କୃଷ୍ଣପ୍ରସାଦ,୧୨ା୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-କୃଷ୍ଣପ୍ରସାଦ ବ୍ଲକ୍‌ରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଶହ ଶହ କାଉ ଓ କୁକୁଡ଼ାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟୁଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି। ଏକ ସପ୍ତାହ ଧରି ଏଠାରେ କୁକୁଡାଗୁଡ଼ିକ ମରି ପଡ଼ୁଥିବା ଯୋଗୁ ବ୍ୟବସାୟୀମାନେ ଏବେ ମୁଣ୍ଡରେ ହାତଦେଇ ବସିଛନ୍ତି। 

ଗୋଟିଏ ପଞ୍ଚାୟତରେ କଂଗ୍ରେସର ସମାନ୍ତରାଳ ବୈଠକ

ଗୋଟିଏ ପଞ୍ଚାୟତରେ କଂଗ୍ରେସର ସମାନ୍ତରାଳ ବୈଠକ

ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି,୧୨।୧୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ମାହାଙ୍ଗା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରେ କଂଗ୍ରେସ ଗୋଷ୍ଠୀ କନ୍ଦଳ ପଦାରେ ପଡିଛି । 

ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ, ପରିମଳ, ରାଶନକାର୍ଡ ବଣ୍ଟନ ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ

ରାଜନଗର,୧୨।୧୨(ଡିଏନଏ)-ବୁଧବାର ରାଜନଗର ବ୍ଳକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟର ସଦ୍‌ଭାବନା କକ୍ଷରେ ୭ମ ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତି ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି ।

ଗୋଜବାୟାଣୀ ପୀଠରେ ବିଜୟଙ୍କୁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା

ଗୋଜବାୟାଣୀ ପୀଠରେ ବିଜୟଙ୍କୁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା

ମାର୍ଶାଘାଇ,୧୨।୧୨(ଡିଏନଏ)-ବରିଷ୍ଠ ନେତା ବିଜୟ ମହାପାତ୍ରଙ୍କୁ ବୁଧବାର ମାର୍ଶାଘାଇ ବ୍ଲକ ଦଶିପୁର ପଞ୍ଚାୟତର ଗୋଜବାୟାଣୀ ପୀଠରେ  ତାଙ୍କ ସମର୍ଥକମାନଙ୍କ ତରଫରୁ ଭବ୍ୟ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ଦିଆଯାଇଛି । 

ସୁବର୍ଣ୍ଣ ଜୟନ୍ତୀ ପାଳନ ଲାଗି ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ, ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କୁ ନିମନ୍ତ୍ରଣ

ସୁବର୍ଣ୍ଣ ଜୟନ୍ତୀ ପାଳନ ଲାଗି ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ, ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କୁ ନିମନ୍ତ୍ରଣ

ରାଜନଗର,୧୨।୧୨(ଡିଏନଏ)-ରାଜନଗର ବ୍ଲକ କେରଡାଗଡ ଶ୍ରୀ ଜଗନ୍ନାଥ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟର ସୁବର୍ଣ୍ଣ ଜୟନ୍ତୀ ପାଳନ ପାଇଁ ଏକ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ନିଯୁକ୍ତି ମେଳା

ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ନିଯୁକ୍ତି ମେଳା

ପାଟକୁରା,୧୨।୧୨(ଡିଏନଏ)-ବୁଧବାର ଗରଦପୁର ବ୍ଳକରେ ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ନିଯୁକ୍ତି ମେଳା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି ।

କଳାବ୍ୟାଜ୍‌ ପିନ୍ଧି ବନାଞ୍ଚଳ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପ୍ରତିବାଦ

କଳାବ୍ୟାଜ୍‌ ପିନ୍ଧି ବନାଞ୍ଚଳ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପ୍ରତିବାଦ

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୧୨।୧୨-ଓଡ଼ିଶା ଅଣଗେଜେଟ୍‌  ବନ କର୍ମଚାରୀ ସଂଘର  ଆହ୍ବାନକ୍ରମେ  ରାଜ୍ୟରେ ବିଭିନ୍ନ  ବନାଞ୍ଚଳରେ  କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା କର୍ମଚାରୀମାନେ ସୋମବାରଠାରୁ କଳା ବ୍ୟାଜ୍‌ ପରିଧାନ କରିଛନ୍ତି। ନୟାଗଡ଼ ଜିଲା ପଞ୍ଚରିଡ଼ା ବନାଞ୍ଚଳର ବନ କର୍ମଚାରୀମାନେ କଳାବ୍ୟାଜ୍‌ ପରିଧାନ କରି  ପ୍ରତିବାଦ ଜଣାଇ ଏହି  ଆନ୍ଦୋଳନରେ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି ।

ଫଳପ୍ରଦ ବ୍ୟବସ୍ଥାପିକା, ଜାତୀୟ କର୍ମଶାଳାରେ ଖଣ୍ଡପଡା ବିଧାୟକଙ୍କ ଯୋଗଦାନ

ଫଳପ୍ରଦ ବ୍ୟବସ୍ଥାପିକା, ଜାତୀୟ କର୍ମଶାଳାରେ ଖଣ୍ଡପଡା ବିଧାୟକଙ୍କ ଯୋଗଦାନ

ଖଣ୍ଡପଡା,୧୨ା୧୨(ସ୍ବ.ପ୍ର)-ଇଣ୍ଡିଆନ ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାଶନାଲ ସେଣ୍ଟର ନୂଆଦିଲ୍ଲୀଠାରେ ପାର୍ଲାମେଣ୍ଟ ରିସର୍ଚ୍ଚ ଷ୍ଟଡିଜ୍‌(ପିଆର୍‌ଏସ୍‌) ପକ୍ଷରୁ ସୋମବାର ୧୧ତମ ବାର୍ଷିକ ଅଧିବେଶନ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ‘ଫଳପ୍ରଦ ବ୍ୟବସ୍ଥାପିକା’ ଶୀର୍ଷକ ଜାତୀୟସ୍ତରୀୟ ଆଲୋଚନାଚକ୍ରରେ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଓଡ଼ିଶାରୁ ଖଣ୍ଡପଡ଼ା ବିଧାୟକ ଅନୁଭବ ପଟ୍ଟନାୟକ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ।

ବ୍ଲକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ଧାରଣା: ସରପଞ୍ଚଙ୍କ ପ୍ରତିନିଧିଙ୍କୁ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରୁ ବାହାରିଯିବାକୁ  କହିଲେ ବିିଡିଓ

ବ୍ଲକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ଧାରଣା: ସରପଞ୍ଚଙ୍କ ପ୍ରତିନିଧିଙ୍କୁ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରୁ ବାହାରିଯିବାକୁ କହିଲେ ବିିଡିଓ

ରଣପୁର,୧୨ା୧୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ମହିଳାମାନେ ବିଭିନ୍ନ ପଦପଦବୀରେ ଥିଲେ ସୁଦ୍ଧା ନିଜ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ପ୍ରତିନିଧିଙ୍କ ମାଧ୍ୟମରେ କରୁଛନ୍ତି। 

ଶ୍ରୀନୀଳମାଧବଙ୍କ ମେଘନାଦ ପାଚେରିରେ ଫାଟ: ସ୍ଥାୟିତ୍ୱ ନେଇ ଆଶଙ୍କା

ଶ୍ରୀନୀଳମାଧବଙ୍କ ମେଘନାଦ ପାଚେରିରେ ଫାଟ: ସ୍ଥାୟିତ୍ୱ ନେଇ ଆଶଙ୍କା

ଖଣ୍ଡପଡ଼ା,୧୨ା୧୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ରାଜ୍ୟ ପ୍ରନତ୍ତତ୍ତ୍ୱ ବିିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ମଞ୍ଜୁର ହୋଇଥିବା ଅନୁଦାନ ଅର୍ଥରେ କଣ୍ଟିଲୋ ନୀଳମାଧବ ଜୀଉ ମନ୍ଦିରର ମରାମତି କାର୍ଯ୍ୟ ସମ୍ପ୍ରତି ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ପହଞ୍ଚତ୍ଛି ା ଇନ୍‌ଟାକ୍‌ ସଂସ୍ଥା ପକ୍ଷରୁ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟ କରାଯାଇଥିବାବେଳେ ନିମ୍ନମାନର ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। 

ଜୀବନ ଜୀବିକା କ୍ଷେତ୍ରରେ କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ହେବ ୧ ନଂ

ଜୀବନ ଜୀବିକା କ୍ଷେତ୍ରରେ କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ହେବ ୧ ନଂ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଅଫିସ,୧୨ା୧୨- ଜୀବନ ଜୀବିକା କ୍ଷେତ୍ରରେ କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲା ଆଗାମୀ ଦିନରେ ଏକ ନମ୍ବର  ହେବ  ବୋଲି ଜିଲାପାଳ ଦାଶରଥି ଶତପଥୀ   ମଙ୍ଗଳବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଜିଲା ଗ୍ରାମ୍ୟ ଉନ୍ନୟନ ସଂସ୍ଥା ସମ୍ମିଳନୀ କକ୍ଷରେ କହିିଛନ୍ତି। 

ଟ୍ରେଡ଼ ୟୁନିୟନ: ଜାଲ୍‌ କାଗଜରେ ଚାଲିଛି ଅନୁଦାନ ଅର୍ଥ ଉଠାଣ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଅଫିସ, ୧୨ା୧୨- କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲାରେ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ ଟ୍ରେଡ ୟୁନିୟନ ହାତରେ ରହିଛି।  ଏହି ଟ୍ରେଡ ୟୁନିୟନରେ ଜାଲ୍‌ କାଗଜ ମାଧ୍ୟମରେ ନିର୍ମାଣ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ଅର୍ଥ ହଡପ ହେଉଛି ବୋଲି ସୋମବାର ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ଶୁଣାଣି ଶିବିରରେ ଓଡ଼ିଶା ଇନଫ୍ରାଷ୍ଟ୍ରକ୍ଚର କନଷ୍ଟ୍ରକଶ୍‌ନ ୱାର୍କର୍ସ ୟୁନିଅନ ସଭାପତି ମାଧବ ଦାସ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ।