ବାଲେଶ୍ୱର

କବାଡ଼ି ପ୍ରତିଯୋଗିତା: ୩୫୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ସାମିଲ

କବାଡ଼ି ପ୍ରତିଯୋଗିତା: ୩୫୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ  ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ସାମିଲ
ବେତନଟୀ,୧୮।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ରାଜ୍ୟ କ୍ରୀଡା ଓ ଯୁବସେବା ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ସୋମବାର ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ବେତନଟୀ ଏମପିସି ଉଚ୍ଚବିଦ୍ୟାଳୟ ଖେଳପଡିଆରେ ବ୍ଲକ ସ୍ତରୀୟ ଦୁଇଦିନିଆ ଜନଜାତି କବାଡି ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । ବେତନଟୀ ବ୍ଲକର ସମସ୍ତ ବିଦ୍ୟାଳୟରୁ ଆସିଥିବା ଆଦିବାସୀବର୍ଗର ପିଲାମାନେ ଏଥିରେ ଭାଗ ନେଇଛନ୍ତି। ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ୩୫୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ବିଭିନ୍ନ ଖେଳରେ ଭାଗ ନେଇଥିଲେ। ୧୦୦ମିଟରରୁ ୧୫୦୦ ମିଟର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଦୌଡ, ଲମ୍ବଡିଆଁ, ଉଚ୍ଚଡିଆଁ, ଜାଭେଲିନ ଥ୍ରୋ ଓ ଖୋଖୋ ଖେଳ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ୨ୟ ଦିନରେ ଫୁଟବଲ ଓ କବାଡି ଖେଳ ହେବ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି। ବେତନଟୀ ବିଡିଓ ଜଗନ୍ନାଥ ହନୁମାନଙ୍କ ତତ୍ତ୍ୱାବଧାନରେ ଖେଳ ଶିକ୍ଷକ ଓ ସିଆରସିସିମାନେ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ପରିଚାଳନା କରଛନ୍ତି। ସମସ୍ତ ଅଂଶ ଗ୍ରହଣକାରୀଙ୍କୁ ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରମାଣପତ୍ର ଦେବାର ବ୍ୟବସ୍ଥା ରହିଛି। ତେବେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ୧ମ ହୋଇଥିବା ବିଜୟୀ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କୁ ଜଲାସ୍ତରୀୟ ଖେଳରେ ସୁଯୋଗ ମିଳିବ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି।
All Right Reserved By

ବାଲେଶ୍ୱର

ତରାଙ୍ଗ ଛକରୁ ପୁଣି ଚୋରି

ତରାଙ୍ଗ ଛକରୁ ପୁଣି ଚୋରି

ଖଇରା, ୧୪।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଖଇରା ଥାନା ମାଖନପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ଅଧୀନ ତରାଙ୍ଗ ଛକରେ ଥିବା ୫ଟି ଦୋକାନରୁ ଗୁରୁବାର ରାତିରେ ଚୋରି ହୋଇଥିବା ଜଣାଯାଇଛି। 

ଖଇରାରେ ଖୋଲିଲା ଧାନମଣ୍ଡି

ଖଇରାରେ ଖୋଲିଲା ଧାନମଣ୍ଡି

ଖଇରା, ୧୪।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଖଇରା ବ୍ଲକରେ ଚାଷୀମାନଙ୍କର ପ୍ରତୀକ୍ଷାର ଅନ୍ତ ଘଟିଛି। ବହୁ ଦାବି ପରେ ଖଇରା ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ଗୋବିନ୍ଦପୁର ସେବା ସେବା ସମବାୟ ସମିତିରେ ପ୍ରଥମେ ଶୁକ୍ରବାର ଧାନକିଣା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଶୁଭାରମ୍ଭ ହୋଇଛି।

ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ କେମେଷ୍ଟ୍ରି ଅଲମ୍ପିଆଡ଼: ଫକୀରମୋହନ ଜୁନିୟର କଲେଜ ଛାତ୍ର ପ୍ରଥମ

ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ କେମେଷ୍ଟ୍ରି ଅଲମ୍ପିଆଡ଼: ଫକୀରମୋହନ ଜୁନିୟର କଲେଜ ଛାତ୍ର ପ୍ରଥମ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ,୧୪।୧୨-ଚଳିତ ଶିକ୍ଷାବର୍ଷ ୨୦୧୮-୧୯ ପାଇଁ ଓଡ଼ିଶା କେମିକାଲ ସୋସାଇଟି ତରଫରୁ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିବା ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ କେମେଷ୍ଟ୍ରି ଅଲମ୍ପିଆଡ଼ରେ ଫକୀରମୋହନ ଜୁନିୟର କଲେଜର ଯୁକ୍ତ ୨ ଦ୍ୱିତୀୟବଷର୍ର୍ ବିଜ୍ଞାନଛାତ୍ର ପ୍ରୀତିଶ ବେହେରା ଓ ଶିବମ୍‌ ପାଢ଼ୀ ଯଥାକ୍ରମେ ପ୍ରଥମ ଓ ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି।

ଭଦ୍ରକ ଅବକାରୀ ବିଭାଗର ଚଢ଼ାଉ, ଚୋରା ଦେଶୀ ମଦ ସହ ଓମିନି ଜବତ

ଭଦ୍ରକ ଅବକାରୀ ବିଭାଗର ଚଢ଼ାଉ, ଚୋରା ଦେଶୀ ମଦ ସହ ଓମିନି ଜବତ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୧୪।୧୨- ଭଦ୍ରକ ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ଚଢ଼ାଉ କରି ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ବେହେରା ସlହି ନିକଟରୁ ୩୦୦ ଲିଟର ଦେଶୀ ମଦ ଜବତ କରିଛି। ଏକ ଓମିନି ଗାଡ଼ି ଯୋଗେ ଏହି ମଦ ବାଲେଶ୍ୱରରୁ ଭଦ୍ରକକୁ ଚାଲାଣ ହେଉଥିଲା। 

ଯକ୍ଷ୍ମା ଆକ୍ରାନ୍ତ ମା’ଙ୍କୁ ୪ ବର୍ଷର ଝିଅ ସେବା କରିବା ଘଟଣା: ସହାୟତାର ହାତ ବଢ଼ାଇଲା ସ୍ବେଚ୍ଛାସେବୀ ଅନୁଷ୍ଠାନ

ଯକ୍ଷ୍ମା ଆକ୍ରାନ୍ତ ମା’ଙ୍କୁ ୪ ବର୍ଷର ଝିଅ ସେବା କରିବା ଘଟଣା: ସହାୟତାର ହାତ ବଢ଼ାଇଲା ସ୍ବେଚ୍ଛାସେବୀ ଅନୁଷ୍ଠାନ

ସଜନାଗଡ଼,୧୪।୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଯେଉଁ ବୟସରେ ସାଙ୍ଗସାଥୀମାନଙ୍କ ସହ ଗାଁ ଦାଣ୍ଡରେ ଖେଳିବା କଥା, ସେ ବୟସରେ ସେ ରୋଗୀଣା ମା’ ସହ ରାତି କାଟୁଛି ଡାକ୍ତରଖାନାରେ। ଯକ୍ଷ୍ମାରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ମା’ର ସେ ପାଲଟି ଯାଇଛି ଅଭିଭାବକ। ଏପରିକି ସେ ରୋଗଟା ତାକୁ ବି ହେବାକୁ ବସିଲାଣି। ଏଭଳି ହୃଦୟ ବିଦାରକ ଦୃଶ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି, ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ନୀଳଗିରି ଡାକ୍ତରଖାନାର ଟିବି ଓ୍ବାର୍ଡରେ। ମହିଳାଜଣଙ୍କ ହେଲେ କଇଁକୁଠା ଗାଁର ଠାକୁରା ସିଂଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ସୁକୁର ସିଂ।

୧୫ରୁ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ଡାକ ଟିକଟ ଉତ୍ସବ ‘ଓଡିପେକ୍ସ’

୧୫ରୁ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ଡାକ ଟିକଟ ଉତ୍ସବ ‘ଓଡିପେକ୍ସ’

କେନ୍ଦୁଝର, ୧୪ା୧୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.) : କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ସଦର ମହକୁମାରେ ଦଶମ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ଡାକଟିକଟ ସଂଗ୍ରାହକ ସମ୍ମିଳନୀ ‘ଓଡିପେକ୍ସ’ ଡିସେମ୍ବର ୧୫ରୁ ତିନିଦିନ ଧରି ସ୍ଥାନୀୟ ରବୀନ୍ଦ୍ର ବିଦ୍ୟାନିକେତନ ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନ ପରିସରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ।

 ବାରିପଦାରେ ନିଯୁକ୍ତି ମେଳା, ନିଯୁକ୍ତି ପାଇବେ ୧୬୫୦

ବାରିପଦାରେ ନିଯୁକ୍ତି ମେଳା, ନିଯୁକ୍ତି ପାଇବେ ୧୬୫୦

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୧୪।୧୨: ରାଜ୍ୟ ଦକ୍ଷତା ବିକାଶ ପରିଷଦ ସହଯୋଗରେ ଜିଲା ପ୍ରସାଶନ ପକ୍ଷରୁ ବାରିପଦା ଛଉ ପଡିଆଠାରେ ଦିନିକିଆ ନିଯୁକ୍ତି ମେଳା ଶୁକ୍ରବାର ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଅଡ଼ାଳ ଗ୍ରାମରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟଣା: ଆଉ ଜଣେ ଶିଶୁ ମୃତ

ଅଡ଼ାଳ ଗ୍ରାମରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟଣା: ଆଉ ଜଣେ ଶିଶୁ ମୃତ

କେନ୍ଦୁଝର, ୧୪ା୧୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.): କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ବାଂଶପାଳ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଅଡ଼ାଳ ଗ୍ରାମରେ ଘଟିଥିବା ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟଣାରେ ପୋଡିହୋଇ ଚିକତ୍ସାଧୀନ ଥିବା ଆଉ ଜଣେ ଶିଶୁର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ସେ ହେଲା ହୃଦାନନ୍ଦ ମୁଣ୍ଡାଙ୍କ ପୁଅ ସାଗର।

ଜବରଦଖଲ ମୁକ୍ତ ହେଲା ସରକାରୀ ଜାଗା, ପ୍ରଶାସନ ଭାଙ୍ଗିଲା କୁକୁଡ଼ା ଫାର୍ମ

ଜବରଦଖଲ ମୁକ୍ତ ହେଲା ସରକାରୀ ଜାଗା, ପ୍ରଶାସନ ଭାଙ୍ଗିଲା କୁକୁଡ଼ା ଫାର୍ମ

ତିହିଡ଼ି,୧୪।୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ତିହିଡ଼ି ତହସିଲ ଅଧୀନ କମାରିଆ ବଜାରରେ ସରକାରୀ ଜାଗାକୁ ଜବରଦଖଲ କରାଯାଇ କୁକୁଡ଼ା ଫାର୍ମ କରାଯାଇଥିଲା। ଶୁକ୍ରବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ଫାର୍ମକୁ ଭାଙ୍ଗି ଜବରଦଖଲ ମୁକ୍ତ କରାଯାଇଛି। 

ଭୂୟାଁ ରୋଇଡ଼ାରେ ହାତୀ ଆକ୍ରମଣ, ଜଣେ ଗୁରୁତର

ବଡ଼ବିଲ,ତା୧୪।୧୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ବଡ଼ବିଲ ବନାଞ୍ଚଳ ଭୂୟାଁ ରୋଇଡ଼ାରେ ହାତୀ ଆକ୍ରମଣରେ ଶୁକ୍ରବାର ସକାଳେ ଜଣେ ଯୁବକ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ସେ ହେଲେ ଭୂୟାଁ ରୋଇଡା ଗ୍ରାମର ଜାମସେଦ ଦାସ । 

କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ: ଧକୋଠା ଦଳ ଚାମ୍ପିୟନ

କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ: ଧକୋଠା ଦଳ ଚାମ୍ପିୟନ

ଆନନ୍ଦପୁର,୧୪।୧୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ଆନନ୍ଦପୁର ବ୍ଲକ ବିଜୁ ଯୁବ ବାହିନୀ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ଘରୁ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ଗହଣା ଚୋରି

ଘରୁ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ଗହଣା ଚୋରି

ଚମ୍ପୁଆ, ୧୪।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଚମ୍ପୁଆ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ବିଡିଏନପୁର ଶାସନ ଅଞ୍ଚଳର ଏକ ଘରୁ ବୁଧବାର କେହି ନ ଥି ବାର ସୁଯୋଗ ନେଇ ଚୋରମାନେ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ଗହଣା ସହ ୫ ହଜାର ଟଙ୍କା  ଚୋରି କରିଛନ୍ତି। ବିଡିଏନପୁରରେ ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡ ଅଞ୍ଚଳର ନବୀନ ପ୍ରଧାନ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ହେବ ଘର କରି ରହିଆସୁଥିଲେ।