ବାଲେଶ୍ୱର

ନଦୀ ମଝିରେ ଡ଼ଙ୍ଗା ଦଉଡ଼ି ଛିଣ୍ଡିଲା: ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ

ନଦୀ ମଝିରେ ଡ଼ଙ୍ଗା ଦଉଡ଼ି ଛିଣ୍ଡିଲା: ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ

ରୂପ୍‌ସା, ୧୮।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ସଦର ବ୍ଲକ ସୋଲପଟାସ୍ଥିତ ପଞ୍ଚୁପଡ଼ା ନଦୀରେ ସୋମବାର ଏକ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଛି। ନୌକାରେ ଯାତ୍ରୀମାନେ ବାଇକ୍‌ ନେଇ ନଦୀ ପାରି ହେଉଥିବା ବେଳେ ଦଉଡ଼ି ଛିଣ୍ଡିଯିବାରୁ ନୌକା ନଦୀସ୍ରୋତରେ ଭାସିଯାଇ ପୂର୍ବରୁ ନିର୍ମିତ ହୋଇଥିବା ପୋଲ ପାଇଁ ଏକ ଭଙ୍ଗା ପିଲର ଦେହରେ ବାଡ଼େଇ ଯାଇଥିଲା। କିନ୍ତୁ ନୌକା ବୁଡ଼ି ନ ଯାଇ ପାଣିରେ ଭାସି ରହିଥିବାରୁ ଯାତ୍ରୀମାନେ ଆସନ୍ନ ବିପଦରୁ ବର୍ତ୍ତି ଯାଇଥିଲେ। ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ସଂଗେ ସଂଗେ ପହଞ୍ଚତ୍ ଅନ୍ୟ ନୌକା ଦ୍ୱାରା ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ନଦୀରୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଥିଲେ। ବାଇକ୍‌ଗୁଡ଼ିକୁ ମଧ୍ୟ ନୌକାରେ ଆଣି ନଦୀ ଘାଟରେ ପହଞ୍ଚାଇଥିଲେ। ପ୍ରକାଶ ଯେ, ନଦୀର ଉତ୍ତରଘାଟରୁ ଦକ୍ଷିଣଘାଟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନୌକା ଚଳାଚଳ ପାଇଁ ଦୀର୍ଘଦିନରୁ ଏକ ଦଉଡ଼ି ବନ୍ଧା ଯାଇଥିଲା। ଅଚାନକ ଦଉଡ଼ି ଛିଣ୍ଡିଯିବାରୁ ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତି ଉପୁଜିଥିବା ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ବସିଛନ୍ତି। ପଞ୍ଚୁପଡ଼ା ପୋଲ ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟ ଶେଷ ହୋଇ ନ ଥିବାରୁ ଏବେ ବି ନଦୀ ପାରି ହେବା ପାଇଁ ଯାତ୍ରୀମାନେ ନୌକା ଉପରେ ନିର୍ଭର କରୁଛନ୍ତି।

All Right Reserved By

ବାଲେଶ୍ୱର

ବାଲି, ରୁଟୁକା ଛତୁର ସ୍ବାଦ ଅଲଗା

ବାଲି, ରୁଟୁକା ଛତୁର ସ୍ବାଦ ଅଲଗା

କେନ୍ଦୁଝର, ୧୯।୭(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ବର୍ଷାଋତୁ ଆସିଲେ କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲାର ବଣ ଜଙ୍ଗଲ, ବାଡି ବଗିଚା ଆଦିରେ ଛତୁର ସମ୍ଭାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳେ। ସହର ରାଜରାସ୍ତାଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଗାଁଗଣ୍ଡା ହାଟବଜାରରେ ବସି ବନବାସୀ ଛତୁ ବିକିଥାନ୍ତି। ବଣଜଙ୍ଗଲରୁ ଛତୁ ସଂଗ୍ରହ କରି ହାଟବଜାରରେ ବିକ୍ରି କରିଥାନ୍ତି।

ନଦୀବନ୍ଧ ପଥର ପ୍ୟାକିଂରେ ଅନିୟମିତତା

ନଦୀବନ୍ଧ ପଥର ପ୍ୟାକିଂରେ ଅନିୟମିତତା

କୋଳିମାଟି,୧୯।୭-ନଦୀ ଗର୍ଭରେ ଲୀନ ହେବ କନ୍ତୋ ଗାଁ। ବର୍ଷା ହେଲେ ଧୋଇଯିବ ନଦୀବନ୍ଧ ବୋଲି ଭୟରେ କନ୍ତୋ ଗ୍ରାମବାସୀ ରହିଛନ୍ତି। କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ଆନନ୍ଦପୁର ବ୍ଲକ କୋଳିମାଟି ପଞ୍ଚାୟତ କନ୍ତୋ ଗ୍ରାମ ମୂଷଳ ନଦୀବନ୍ଧ ପଥର ପ୍ୟାକିଂରେ ଅନିୟମିତତା ହୋଇଥିବା ଗ୍ରାମବାସୀ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

ନେସ୍କୋ ଯନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ଧମକ, ମାମଲା ରୁଜୁ

ଜଳେଶ୍ୱର,୧୯।୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ଜଳେଶ୍ୱର ନେସ୍କୋ ସବ୍‌ଡିଭିଜନ ଅଧୀନ ନାମ୍ପୋ ଇଲେକ୍ଟ୍ରିକାଲ ସେକ୍ସନ୍‌ରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ କନିଷ୍ଠଯନ୍ତ୍ରୀ ଜ୍ୟୋତିଶଙ୍କର ସାହୁଙ୍କୁ ନେତୁଆ ଗ୍ରାମର ୫ଜଣ ବ୍ୟକ୍ତି ଠେଲାପେଲା କରି ହତ୍ୟା ଧମକ ଦେଇଥିବା ନାମ୍ପୋ ଫାଣ୍ଡିରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

ନୂତନ ସିଭିଲ ଜଜ୍‌ଙ୍କୁ ସ୍ବାଗତ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା

ଜଳେଶ୍ୱର,୧୯।୭ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ବୁଧବାର ଜଳେଶ୍ୱର ଓକିଲ ସଂଘ ସମ୍ମିଳନୀ କକ୍ଷରେ ଆୟୋଜିତ ଏକ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ସଭାରେ ନୂତନ ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଯୋଗଦେଇଥିବା ସିଭିଲ ଜଜ୍‌ (ଜୁନିୟର ଡିଭିଜନ) ପରିତୋଷ କୁମାର ସେଠୀଙ୍କୁ ସଂଘ ତରଫରୁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ଦିଆଯାଇଥିଲା।

ସୀମାନ୍ତରେ ଯାନବାହନ ଯାଞ୍ଚ

ଜଳେଶ୍ୱର,୧୯।୭ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ)- ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ସୀମାକୁ ଲାଗିଥିବା ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ଜଳେଶ୍ୱର ଥାନା ଅଞ୍ଚଳର ଓଟି ରୋଡ଼ ଓ ଆମ୍ବିଳିଅଠା ତିନିକୋଣିଆ ଛକଠାରେ ବୁଧବାର ଯାନବାହନ ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଇଥିଲା।

ସଟର ତାଡ଼ି ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସାମଗ୍ରୀ ଚୋରି

ସୋର, ୧୯।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ସୋର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ନଦୀଗାଁ ପଞ୍ଚାୟତର ନଦୀଗାଁ ଛକ ଠାରେ ଥିବା ଏକ ମୋବାଇଲ ଦୋକାନରୁ ସଟର ତାଡ଼ି ମଙ୍ଗଳବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସାମଗ୍ରୀ ଚୋରି କରିଛନ୍ତି।

ଉପେନ୍ଦ୍ରନାଥ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ ବାୟୋମେଟ୍ରିକ୍‌ ଲାଗିଲା

ସୋର, ୧୯।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଉଚ୍ଚ ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗର ନିଷ୍ପତ୍ତି ଅନୁଯାୟୀ ସୋର ଉପେନ୍ଦ୍ରନାଥ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ/ଅଧ୍ୟାପକ/କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଉପସ୍ଥାନର ସଠିକ୍‌ ସୂଚନା ପାଇଁ ଏବେ ବାୟୋମେଟ୍ରିକ୍‌ ଲଗାଯାଇଛି।

ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ୍‌ ବ୍ୟବହାର ବର୍ଜନ ଲାଗି ଜନସଚେତନତା

ସୋର, ୧୯।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ସୋର ଉତ୍ତରେଶ୍ୱର ମାର୍କେଟ ନିକଟରେ ବୁଧବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ୍‌ ବ୍ୟବାହର ନକରିବାକୁ ଏକ ଜନ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରୋସିଆ ସ୍ବେଚ୍ଛାସେବୀ ଅନୁଷ୍ଠାନ ପକ୍ଷରୁ ଆୟୋଜିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ମେଧାବୀ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ପୁରସ୍କୃତ

ବାହାନଗା,୧୯।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ବାହାନଗା ବ୍ଳକ ଗୋପାଳପୁର ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ୪୧ ତମ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଉତ୍ସବ ବୁଧବାର ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରମାନେ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସର ସହ ଅଧ୍ୟବସାୟ କଲେ ସଫଳତା ପାଇପାରିବେ ବୋଲି ଉତ୍ସବକୁ ଉଦ୍‌ବୋଧନ ଦେଇ ମୁଖ୍ୟବକ୍ତା ଫକୀରମୋହନ ସାହିତ୍ୟ ପରିଷଦର ସଭାପତି ଡ. ଲକ୍ଷ୍ମୀକାନ୍ତ ତ୍ରିପାଠୀ କହିଛନ୍ତି।

ଜଙ୍ଗଲରେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଗଣବଳାତ୍କାର ମାମଲା: ୭ଦିନରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନ ହେଲେ ଆନ୍ଦୋଳନ

ଜଙ୍ଗଲରେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଗଣବଳାତ୍କାର ମାମଲା: ୭ଦିନରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନ ହେଲେ ଆନ୍ଦୋଳନ

ସିମୁଳିଆ,୧୮।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ସିମୁଳିଆ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ଜଣେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଅପହରଣ ଓ ବଳାତ୍କାର କରାଯିବା ଅଭିଯୋଗକୁ ଚପାଇ ଦେବା ଲାଗି ଉଦ୍ୟମ ହେଉଥିବା କଂଗ୍ରେସ ଅଭିଯୋଗ କରିଛି।

ପ୍ରେମିକା ସହ ସ୍ବାମୀ ଫେରାର

ପ୍ରେମିକା ସହ ସ୍ବାମୀ ଫେରାର

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୧୮।୭- ପ୍ରାୟ ୧୫ ଦିନ ପୂର୍ବେ ପ୍ରେମିକା ସହ ଫେରାର ହୋଇଯାଇଥିବା ସ୍ବାମୀଙ୍କୁ ଠାବ କରିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି ଖୁଣ୍ଟା ଥାନା ଅଞ୍ଚଳର ଜଣେ ମହିଳା। ସ୍ବାମୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଦୃଢ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଦାବି କରି ଖୁଣ୍ଟା ଥାନା ପୋଲିସ ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହୋଇ ମଧ୍ୟ ନିରାଶ ହୋଇଛନ୍ତି।

ହତ୍ୟା ମାମଲା: ଅଭିଯୁକ୍ତ ସ୍ବାମୀଙ୍କୁ ୪ ବର୍ଷ ଜେଲ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୧୮।୭- ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ବାରିପଦା ଚିଫ ଜୁଡିସିଆଲ ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟ ଡ. ଭି ସୁଜାତା ବୁଧବାର ଏକ ଯୌତୁକ ନିର୍ଯାତନା ଓ ହତ୍ୟା ମାମଲାର ବିଚାର କରି ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ୪ ବର୍ଷ ଜେଲ ଦଣ୍ଡାଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ଅଭିଯୁକ୍ତଜଣକ ହେଉଛନ୍ତି ମୋରଡା ଥାନା ଭୋଲାଗଡିଆ ଗ୍ରାମର ରତ୍ନାକର ମହାନ୍ତ।

Model This Week

ରୂପେଶ