Dharitri News
ମେଟ୍ରୋ |

କମିଶନରେଟ ପୋଲିସ ଇଲାକାରେ ଆଡ୍ଡା: ଅପମିଶ୍ରଣ, ନକଲି ପ୍ରସ୍ତୁତକାରୀଙ୍କୁ ସହଯୋଗ

କମିଶନରେଟ ପୋଲିସ ଇଲାକାରେ ଆଡ୍ଡା: ଅପମିଶ୍ରଣ, ନକଲି ପ୍ରସ୍ତୁତକାରୀଙ୍କୁ ସହଯୋଗ -ଧରାପଡ଼ୁନାହାନ୍ତି ମାଷ୍ଟର ମାଇଣ୍ଡ୍‌ -ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଧରି ଚୁପ୍‌ ବସୁଛି ପୋଲିସ -ନିଜ ଆଡୁ ହେଉନି ଖୋଳତାଡ଼ ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୮।୧୨(ବ୍ୟୁରୋ)- ଏବେ ରାଜଧାନୀ ବଜାରରେ ବିକ୍ରି ହେଉଛି ବିଭିନ୍ନ ଅପମିଶ୍ରଣ ଓ ନକଲି ସାମଗ୍ରୀ। ଖୋଦ୍‌ କମିଶନରେଟ ପୋଲିସ ଇଲାକାରେ ଚାଲୁଛି ଏସବୁ ସାମଗ୍ରୀର ପ୍ରସ୍ତୁତି। ଏହିଠାରୁ ହିଁ ରାଜ୍ୟର ଅନ୍ୟ ଅଞ୍ଚଳକୁ ପଠାଯାଉଛି। ପୋଲିସର ନିରବତା ପରୋକ୍ଷ ସହଯୋଗ ଦେଉଥିବାରୁ ଦିନକୁ ଦିନ ଏଠାରେ ନକଲି କାରଖାନା ଗଢ଼ି ଉଠୁଛି। ମାଫିଆମାନେ ଯୋଜନାବଦ୍ଧ ଭାବେ ଏସବୁ କାରବାର କରୁଛନ୍ତି। ନଜର ଏଡାଇବା ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ସୁରକ୍ଷା କ୍ଷେତ୍ରରେ ସ୍ଥାନୀୟ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସହ ଭିତିରି ସମ୍ପର୍କ ରଖୁଛନ୍ତି। ଅଭିଯୋଗ ପରେ ପୋଲିସ ଚଢ଼ାଉ ପ୍ରହସନ କରୁଛି। ଏଥିରେ ନିୟୋଜିତ ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଧରି ବାହାବାଃ ନେବା ବ୍ୟତୀତ ଏଯାଏ କୌଣସି ଘଟଣାର ମାଷ୍ଟରମାଇଣ୍ଡ୍‌ଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିନି। ନକଲି ଘିଅ, ଜର୍ଦ୍ଦା ପାନ ମସଲା, ନକଲି ଗୁଟ୍‌ଖା ଓ ଇଞ୍ଜିନ୍‌ ଅଏଲ ତିଆରି କାରଖାନା ଉପରେ ପୋଲିସ ଚଢ଼ାଉ ଘଟଣାରୁ ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ ବାରି ହୋଇପଡୁଛି। ଏପରିକି ପୋଲିସର ପରୋକ୍ଷ ସହଯୋଗରେ ଏସବୁ ବେଆଇନ କାରବାର ଚାଲିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଉଠୁଛି। ଏବେବି ରାଜଧାନୀ ଉପକଣ୍ଠ ଓ ବସ୍ତି ଅଞ୍ଚଳରେ ବହୁ ସ୍ଥାନରେ ମେଶିନ ବସାଇ ନକଲି ସାମଗ୍ରୀ ତିଆରି ଚାଲିଛି। ବିଶେଷକରି କରି ଅପମିଶ୍ରିତ ଲଙ୍କା ଗୁଣ୍ଡ, ହଳଦୀ ଓ ବିଭିନ୍ନ ମସଲା ନାମୀଦାମୀ କମ୍ପାନୀ ପ୍ୟାକେଟରେ ବଜାରକୁ ଛଡ଼ାଯାଉଛି। ଗ୍ରାହକମାନେ ଶସ୍ତାରେ କିଣି ଘରକୁ ରୋଗ ନେଉଛନ୍ତି। ସେହିପରି ବଜାରରେ ବିକ୍ରି ହେଉଥିବା ବିଭିନ୍ନ ଦାମୀ କମ୍ପାନୀର ଲୋଗୋଥିବା ଖାଦ୍ୟ ସାମଗ୍ରୀ ମଧ୍ୟ ନକଲି ବୋଲି ଅଭିଯୋଗ ହେଉଛି। ତେବେ ପୋଲିସ ଏସବୁର ପ୍ରସ୍ତୁତି ସ୍ଥାନ ଓ କାରବାରକୁ ଅଧିକ ନଜର ଦେଉନି। ସବୁଠୁ ବଡ଼କଥା ହେଲା, ପୋଲିସ ଜାଣିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଏହିସବୁ ନକଲି ସାମଗ୍ରୀ ପ୍ରସ୍ତୁତକାରୀ ସଂସ୍ଥା ଉପରେ ପଦକ୍ଷେପ ନେବାକୁ ସେତେଟା ଆଗଭର ହେଉନି। ଏହି ର଼୍ୟାକେଟ ପଛରେ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ, ଅସାମାଜିକଙ୍କ ସମ୍ପୃକ୍ତି ରହୁଥିବାରୁ ଭୟ କରୁଥିବା କୁହାଯାଉଛି। ନାଲିଆଖି ଆଗରେ ପୋଲିସ ହାତଗୁଞ୍ଜା ନେଇ ଚୁପ୍‌ ବସିବାକୁ ଉଚିତ୍‌ ମଣୁଛି। ଅଭିଯୋଗ ହେଲେ ଚଢ଼ାଉ କରୁଛି, ହେଲେ ଏହାପୂର୍ବରୁ ସୂଚନା ପାଇ ମୁଖ୍ୟ କାର୍ପଟଦାର ଖସି ଯାଉଛନ୍ତି। କିଛିଦିନ ବନ୍ଦ ପରେ ପୁଣି ରାଜଧାନୀରେ ନକଲି ପେଡି ଖୋଲନ୍ତି ବୋଲି ବିଶେଷ ସୂତ୍ରରୁ ଜଣାପଡିଛି। ୨୦୧୫ରେ ଖାରବେଳନଗର ଥାନା ପୋଲିସ ମାଲିସାହି ନିକଟରେ ଚଢଉ କରି ନକଲି ଗୁଟୁଖା ପ୍ରସ୍ତୁତ କାରଖାନା ଠାବ କରିଥିଲା। ପୋଲିସ ସେଠାରୁ ୫ଜଣ ଶ୍ରିମକଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟଚାଲାଣ କରିଥିଲା। ଏଥିସହ ଏଥିରେ ବ୍ୟବହୃତ ମେଶିନକୁ ମଧ୍ୟ ଜବତ କରିଥିଲା। ହେଲେ ପୋଲିସ ଏଯାଏ ଏହି ରାକେଟ୍‌ ଚଳାଉଥିବା ମାଷ୍ଟରମାଇଣ୍ଡ୍‌କୁ ଧରିପାରିନି। ଫଳରେ ସେମାନେ ରାଜଧାନୀର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ନକଲି କାରଖାନା ଚଳାଉଥିବା ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି। ୨୦୧୬ରେ ଲକ୍ଷ୍ମୀସାଗର ତଳସାହିରେ ପୋଲିସ ଚଢଉ କରି ନକଲି ଜର୍ଦ୍ଦା କାରଖାନାକୁ ଠାବ କରିବା ସହ ୩ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଥିଲା। ହେଲେ ଏହି ରାକେଟର ମାଷ୍ଟରମାଇଣ୍ଡକୁ ପୋଲିସ ଗିରଫ କଲାନାହିଁ। ୨୦୧୭ ନଭେମ୍ବରରେ ଳକ୍ଷ୍ମୀସାଗର ଥାନା ପୋଲିସ ପୁରୁଣାଷ୍ଟେଶନ ନିକଟରେ ଚଢଉ କରି ନକଲି ଘିଅ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଖାନା ଠାବ କରିଥିଲା। ନିୟୋଜିତ ୩ଜଣ ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଥିଲା। ସେହିଭଳି ଗତ ଦୁଇଦିନ ତଳେ ମଞ୍ଚେଶ୍ୱର ସମେଇଗାଡିଆ ଅଞ୍ଚଳରେ କମିଶନରେଟ ପୋଲିସର କୁଇକ୍‌ ଆକ୍ସନ ଟିମ୍‌ (କ୍ୟୁଏଟି) ଏକ ନକଲି ଇଞ୍ଜିନ୍‌ ଅଏଲ ପ୍ରସ୍ତୁତ କାରଖାନାକୁ ଠାବ କରିବା ସହ ବିପୁଳ ନକଲି ଇଞ୍ଜିନ୍‌ ଅଏଲ, ବିଭିନ୍ନ କମ୍ପାନୀର ଷ୍ଟିକର ଓ କିଛି କଞ୍ଚାମାଲକୁ ପୋଲିସ ଜବତ କରିଥିଲା। ଏଥିରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ବାବାଜୀ ନାମକ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିକୁ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଥିଲା। ହେଲେ ଏହି ର଼୍ୟାକେଟ ପଛରେ କିଏ ରହିଛନ୍ତି ତାହା ଖୋଜିବାକୁ ପୋଲିସ ଚେଷ୍ଟା କରୁନି। ଫଳରେ ରାଜଧାନୀ ଦିନକୁ ଦିନ ନକଲି ସାମଗ୍ରୀ ପ୍ରସ୍ତୁତକାରୀଙ୍କ ଆଡ୍ଡାସ୍ଥଳ ପାଲଟିବାରେ ଲାଗିଛି। ଏହା ଉପରେ ରୋକ୍‌ ଲଗାଇବା ପାଇଁ କମିଶନ୍‌ରେଟ୍‌ ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ଏକ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଟିମ ଗଠନ କରାଯାଇ ଦୃଢ଼ ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବା ଜରୁରୀ ହୋଇପଡିଛି। ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଡିସିପିଙ୍କୁ ପଚାରିବାରୁ ସେ କହିଲେ, ଏଠାରେ ନକଲି ସାମଗ୍ରୀ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଥିବା ନେଇ ଉକ୍ତ କମ୍ପାନୀ ଅଭିଯୋଗ କଲେ ଆମେ ଜାଣିବୁ। ଅଭିଯୋଗ ଆଧାରରେ ମଧ୍ୟ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଚଢଉ କରି ଏହି ନକଲି କାରଖାନା ଠାବ କରୁଛୁ। ଏଥିସହ ସରକାରଙ୍କ ଯୋଗାଣ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ମଧ୍ୟ ଏହା ଉପରେ ନଜର ରଖାଯାଉଛି। ଯଦି ଆମେ କୌଣସି ସୂତ୍ରରୁ ଆଗୁଆ ଖବର ପାଉଛୁ ତେବେ ଆମେ ଚଢଉ କରୁଛୁ ଓ ବିଭାଗକୁ ମଧ୍ୟ ଅବଗତ କରୁଛୁ।

ମେଟ୍ରୋ |

ଏଣିକି ଭକ୍ତ ଦେଖିବେ ହୁଣ୍ଡି ଗଣତି

ଏଣିକି ଭକ୍ତ ଦେଖିବେ ହୁଣ୍ଡି ଗଣତି

ପୁରୀ ଅଫିସ,୧୮।୧: ଏଣିକି ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ହୁଣ୍ଡି ଗଣତି ଦେଖିପାରିବେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ। ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ହୁଣ୍ଡିରେ ଭକ୍ତମାନେ କ’ଣ ଦାନ ଦେଇଛନ୍ତି ତାହା ମଧ୍ୟ ଜାଣିପାରିବେ। ଏହି ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିଛି ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନ। ଭକ୍ତଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଗୁରୁବାର ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ବେଢା ଶାଖା କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ନିକଟରେ ଲାଗିଛି ଏଲ୍‌ଇଡି ଟିଭି।

ପୁରୀ ରେଳଷ୍ଟେଶନ ନିକଟରେ ବିଜେଡିର ପ୍ରତିବାଦ ସଭା

ପୁରୀ ରେଳଷ୍ଟେଶନ ନିକଟରେ ବିଜେଡିର ପ୍ରତିବାଦ ସଭା

ପୁରୀ ଅଫିସ, ୧୮।୧: ବମ୍ବେର ଛତ୍ରପତି ଶିବାଜୀ ଟର୍ମିନସ (ସିଏସ୍‌ଟି) ଷ୍ଟେଶନରେ ଲଗାଯାଇଥିବା ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ସମ୍ପର୍କିତ ବିବାଦୀୟ ପୋଷ୍ଟରକୁ ନେଇ ଭାଜପାକୁ ଘେରିଛି ବିଜେଡି।

୨ ଅଙ୍ଗନୱାଡ଼ିର ଫଳକ ଭାଙ୍ଗିଲେ ସରପଞ୍ଚଙ୍କ ସମର୍ଥକ

୨ ଅଙ୍ଗନୱାଡ଼ିର ଫଳକ ଭାଙ୍ଗିଲେ ସରପଞ୍ଚଙ୍କ ସମର୍ଥକ

ପୁରୀ ଅଫିସ, ୧୮।୧: ଗୁରୁବାର ରାଜସ୍ବ ମନ୍ତ୍ରୀ ମହେଶ୍ୱର ମହାନ୍ତିଙ୍କ ପୁରୀ ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ମାରାଥନ ଶିଳାନ୍ୟାସ ଓ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଥିଲା। କିନ୍ତୁ ବାଲିପଡା ଏବଂ ଝିଙ୍କିରିଆ ଗ୍ରାମର ଅଙ୍ଗନୱାଡି କେନ୍ଦ୍ର ଉଦ୍‌ଘାଟନକୁ ନେଇ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିଲା ଉତ୍ତେଜନା।

ଅନ୍ନପୂର୍ଣ୍ଣା ମଞ୍ଚରେ ‘ମୁଁ ଏକ ଅସଫଳ ନାୟକ’

ଅନ୍ନପୂର୍ଣ୍ଣା ମଞ୍ଚରେ ‘ମୁଁ ଏକ ଅସଫଳ ନାୟକ’

ପୁରୀ ଅଫିସ,୧୮।୧: ଆଜିର ସମାଜ ବଡ଼ ବିଚିତ୍ରମୟ। ସମସ୍ତେ ନିଜ ପାଇଁ ବ୍ୟସ୍ତ। ନିଜେ ଭଲରେ ରହିବେ, ଭଲ ପିନ୍ଧିବେ, ଭଲ ଖାଇବେ ଆଉ ସବୁଥିରେ ସଫଳତା ପାଇବେ। ଏମିତି ଚିନ୍ତାରେ ମଣିଷ ସର୍ବଦା ଧାଉଁଛି।

ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍‌ ସ୍ବାର୍ଥରେ ସେସୁ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୮।୧(ବ୍ୟୁରୋ)- ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ବଣ୍ଟନ ଦାୟିତ୍ୱ ନେଇଥିବା ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍‌ କମ୍ପାନୀମାନେ ଗତ ପ୍ରାୟ ୫ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ଉପରୋକ୍ତ ସମସ୍ୟାକୁ ସମାଧାନ କରିବାରେ ବାରମ୍ବାର ବିଫଳ ହେଉଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସେସୁ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ ଆଖିବୁଜି ବସିଛି। କାହିଁକି ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍‌ କମ୍ପାନୀଗୁଡ଼ିକ ବିଫଳ ହେଉଛନ୍ତି ତାହାର ସମୀକ୍ଷା କରାଯାଉନାହିଁ। ଏଭଳିସ୍ଥଳେ ବିନା ଟେଣ୍ଡରରେ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍‌ କମ୍ପାନୀଗୁଡ଼ିକର କାର୍ଯ୍ୟକାଳ ପୁଣିଥରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ମସୁଧା ଚାଲିଛି।

ଚିଟ୍‌ଫଣ୍ଡ ତଦନ୍ତ କମିଶନ: ଦାଖଲ ହେଲା ଚତୁର୍ଥ ଅନ୍ତରୀଣ ରିପୋର୍ଟ

କଟକ ଅଫିସ, ୧୮।୧- ଚିଟଫଣ୍ଡ ଠକେଇ ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ କରୁଥିବା ଜଷ୍ଟିସ ମଦନ ମୋହନ ଦାସ କମିଶନ ଗୁରୁବାର ସରକାରଙ୍କୁ ଚତୁର୍ଥ ଅନ୍ତରୀଣ ରିପୋର୍ଟ ଦେଇଛନ୍ତି। କମିଶନଙ୍କ ସଚିବ ଦେବରାଜ ରାଉତ ସିଲ୍‌ କଭରରେ ୬୮୯୧ ପୃଷ୍ଠାର ଏହି ରିପୋର୍ଟକୁ ଗୃହ ବିଭାଗ ଅତିରିକ୍ତ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବଙ୍କୁ ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି।

ଏକ୍ସପାଏରି ଔଷଧ ଖାଇବେ ରୋଗୀ

ଏକ୍ସପାଏରି ଔଷଧ ଖାଇବେ ରୋଗୀ

କଟକ ଅଫିସ, ୧୮।୧- ନିରାମୟ ଯୋଜନାରେ ସରକାର ଯୋଗାଣ କରିଥିବା ମାଗଣା ଔଷଧକୁ ନେଇ ଏକ ବଡ଼ଧରଣର ଦାୟିତ୍ୱହୀନତା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ଏସ୍‌ସିବି ମେଡିକାଲରୁ ଏହା ଧରାପଡିଛି। ଜାନୁୟାରୀ ୧୬ ତାରିଖରେ ରୋଗୀଙ୍କୁ ଦିଆଯାଇଥିବା ଔଷଧର ଅବଧି ଫେବୃୟାରୀ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରହିଛି। ଅର୍ଥାତ ମାତ୍ର ୪୪ଦିନ ଔଷଧର ଅବଧି ଥିବା ବେଳେ ରୋଗୀଙ୍କୁ କେଉଁଠି ଦୁଇମାସ, ଅଢେଇମାସ ଓ ସ୍ଥଳବିଶେଷରେ ୩ମାସ ପାଇଁ ଦିଆଯାଇଛି।

ପଲିଥିନ ବ୍ୟାଗ୍‌ କଟକଣା: ବ୍ୟବସାୟୀ ଦେବେ ମାସକୁ ୪ ହଜାର

ପଲିଥିନ ବ୍ୟାଗ୍‌ କଟକଣା: ବ୍ୟବସାୟୀ ଦେବେ ମାସକୁ ୪ ହଜାର

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୮।୧(ବ୍ୟୁରୋ)-ଏଣିକି ବ୍ୟବସାୟୀମାନେ ଆଉ ମାଗଣାରେ ମନଇଚ୍ଛା ପଲିଥିନ ବ୍ୟାଗ୍‌ ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବେ ନାହିଁ। ଏଥିପାଇଁ ସେମାନଙ୍କୁ ଦେବାକୁ ହେବ ପଞ୍ଜୀକରଣ ଫି। ମାସକୁ ୪ ହଜାର ଟଙ୍କା ହିସାବରେ ବର୍ଷକୁ ୪୮ ହଜାର ଟଙ୍କା ଫି ଦାଖଲ କରିବାକୁ ପଡିବ। ଏ ନେଇ ଭୁବନେଶ୍ୱର ମହାନଗର ନିଗମ(ବିଏମ୍‌ସି) ପକ୍ଷରୁ ଗୁରୁବାର ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଜାରି କରାଯାଇଛି।

ସର୍ବଭାରତୀୟ ସ୍ତ୍ରୀ ଓ ପ୍ରସୂତି ରୋଗ ବିଶେଷଜ୍ଞ ସମ୍ମିଳନୀ

ସର୍ବଭାରତୀୟ ସ୍ତ୍ରୀ ଓ ପ୍ରସୂତି ରୋଗ ବିଶେଷଜ୍ଞ ସମ୍ମିଳନୀ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୭।୧(ବ୍ୟୁରୋ)- ରାଜ୍ୟରେ ୪୦୦୦ ଡାକ୍ତର ପଦବୀ ଖାଲି ପଡିଛି। ସେଗୁଡ଼ିକ ପୂରଣ ପାଇଁ ସରକାର କୋରାପୁଟ ଏବଂ ବାରିପଦାରେ ୨ଟି ନୂଆ ମେଡିକାଲ କଲେଜ ଖୋଲିଛନ୍ତି।

ଅଭିଯୋଗ କରିବାକୁ ଆସିଥିବା ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଗାଳି

ଅଭିଯୋଗ କରିବାକୁ ଆସିଥିବା ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଗାଳି

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୮।୧(ବ୍ୟୁରୋ)- ପୋଲିସ ଲୋକଙ୍କ ନିକଟତର ହୋଇ କାମ କରିବାକୁ ଡିଜିପିଙ୍କଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି କମିଶନର, ଡିସିପି ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଉଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଥାନାରେ ଏହାର ଓଲଟା ହେଉଛି। ଅଧିକାଂଶ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଅଭିଯୋଗକାରୀମାନଙ୍କୁ କଦର୍ଯ୍ୟ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଉଛି।

ପୋଲିସ ସହ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ସେଲ୍‌ଫି

ପୋଲିସ ସହ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ସେଲ୍‌ଫି

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୭।୧(ବ୍ୟୁରୋ)- କମିଶନରେଟ ପୋଲିସର ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ପ୍ରତି ପ୍ରୀତି ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି। ଆଗରୁ ଅନେକ ଘଟଣାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ପ୍ରତି ପୋଲିସର କୋହଳ ମନୋଭାବ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ପୁଣି ଏକ ସମାନ ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି।

ଉତ୍କଳ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରେପ୍ରତିଷ୍ଠା ହେବ ଉତ୍ତର-ପୂର୍ବାଞ୍ଚଳ ଅଧ୍ୟୟନ କେନ୍ଦ୍ର

ଉତ୍କଳ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରେପ୍ରତିଷ୍ଠା ହେବ ଉତ୍ତର-ପୂର୍ବାଞ୍ଚଳ ଅଧ୍ୟୟନ କେନ୍ଦ୍ର

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୭।୧(ବ୍ୟୁରୋ)- ଉତ୍ତର-ପୂର୍ବ ଭାରତର ପ୍ରାକୃତିକ ସମ୍ପଦ ଓ ସଂସ୍କୃତି ବିଷୟରେ ଶିକ୍ଷାଲାଭ ଏବଂ ଗବେଷଣା ପାଇଁ ଏକ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ଯୋଗାଇ ଦିଆଯିବ।