ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ଆନ୍ଦୋଳନକାରୀଙ୍କୁ ଉଠାଇ ନେଲା ପୋଲିସ;ପ୍ରତିବାଦରେ ଥାନା ଘେରାଉ

ଆନ୍ଦୋଳନକାରୀଙ୍କୁ ଉଠାଇ ନେଲା ପୋଲିସ;ପ୍ରତିବାଦରେ ଥାନା ଘେରାଉ

ତାଳଚେର, ୧୬ା୧୨(ନି.ପ୍ର.)- ତାଳଚେର ସ୍ବୟଂଶାସିତ କଲେଜ ଚାଳିଆକୁତା ନିକଟରେ ଶନିବାର ଅପରାହ୍ନରେ ୨ଟି ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଥିଲା। ଏଥିରେ ୩ ଜଣ ଆହତ ହେବା ନେଇ ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ ଲୋକେ ତୁରନ୍ତ ରାସ୍ତା ମରାମତି ଦାବି କରି ରାସ୍ତାରୋକୋ କରିଥିଲେ। ପରେ ପୋଲିସ ୫ ଆନ୍ଦୋଳନକାରୀଙ୍କୁ ଥାନାକୁ ଉଠାଇ ଆଣିବାରୁ ଲୋକେ ଏହାର ପ୍ରତିବାଦରେ ତାଳଚେର ଥାନା ଘେରାଉ କରିଥିଲେ।
ପ୍ରକାଶ ଯେ, ଚାଳିଆକୁତା ନିକଟ ରାସ୍ତାରେ ଅପରାହ୍ନରେ ଦୁଇଟି ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ୨ଜଣ ଗୁରୁତର ହୋଇଥିଲେ। ଏହି ଘଟଣା ପରେ ସ୍ବାଧୀନ ଥମ୍ବଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ରାସ୍ତା ମରାମତି ଦାବିରେ ରାସ୍ତାରୋକୋ କରିଥିଲେ। ଫଳରେ ଉଭୟ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ବହୁ ସଂଖ୍ୟାରେ ଭାରିଯାନ ଅଟକି ରହି ଟ୍ରାଫିକ ସମସ୍ୟା ସୃୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିଲା। ଖବରପାଇ ତାଳଚେର ପୋଲିିସ ଆନ୍ଦୋଳନକାରୀଙ୍କୁ ବୁଝାଶୁଝା କରି ରାସ୍ତାରୋକୋରୁ ଓହରିଯିବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରିଥିଲେ। ଆନ୍ଦୋଳନସ୍ଥଳକୁ ପ୍ରଶାସନିକ ଅଧିକାରୀ ଆସିବା ସହ ବାଙ୍କଧରା ଛକଠାରୁ ବହ୍ଲର ଛକ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମରଣଯନ୍ତା ପାଲଟିଥିବା ରାସ୍ତାର ତୁରନ୍ତ ମରାମତି ପାଇଁ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ନ ଦେଲେ ରାସ୍ତାରୋକୋ ଜାରି ରହିବ ବୋଲି ଆନ୍ଦୋଳନକାରୀ ଜିଦ୍‌ କରିଥିଲେ। ପରେ ପୋଲିସ ସ୍ବାଧୀନ ଥମ୍ବ, ବିକି ନାଏକ, ଅଶୋକ ନାଏକ, ଶିବ ନାଏକ, ଶେକ୍‌ ମନୋହରଙ୍କୁ ସେଠାରୁ ଗାଡିରେ ବସାଇ ଥାନାକୁ ନେଇ ଅଟକ ରଖିଥିଲା। ଫଳରେ ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ ଲୋକେ ସେଠାରୁ ଆସି ଥାନା ଘେରାଉ କରିଥିଲେ। ଥାନା ପରିସରରେ ଉତ୍ତେଜନା ଲାଗିରହିବାରୁ ବିଭିନ୍ନ ଥାନାର ଅଧିକାରୀ ଓ ପୋଲିିସ ଫୋର୍ସ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ସେଠାରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ। ଅଟକ ଥିବା ୫ ଜଣଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଜାମିନରେ ଛାଡିବା ପରେ ଲୋକେ ଥାନା ଘେରାଉରୁ ନିବୃତ ହୋଇଥିଲେ।

All Right Reserved By

Model This Week

Model This Week

ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

 ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଆରଡବ୍ଲ୍ୟୁଏସ୍‌ଏସ୍‌  ଇଞ୍ଜିନିୟର

ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଆରଡବ୍ଲ୍ୟୁଏସ୍‌ଏସ୍‌ ଇଞ୍ଜିନିୟର

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୨୬।୪ - ଭିଜିଲାନ୍ସ ହାତରେ ଗୁରୁବାର ଧରାପଡ଼ିଛନ୍ତି ପୁରୀ ଜିଲା ସତ୍ୟବାଦୀ ବ୍ଲକର ଆରଡବ୍ଲ୍ୟୁଏସ୍‌ଏସ୍‌ ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଟ ଇଞ୍ଜିନିୟର ସଞ୍ଜୟ ସାହୁ ।

ଟ୍ୟାଙ୍କର ଧକ୍କାରେ ସାଇକେଲ ଆରୋହୀ  ମୃତ

ଟ୍ୟାଙ୍କର ଧକ୍କାରେ ସାଇକେଲ ଆରୋହୀ ମୃତ

ବଇଣ୍ଡା,୨୬।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- କଟକ-ସମ୍ବଲପୁର ୫୫ନଂ.ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ହଣ୍ଡପା ଥାନା ଲୁହାମୁଣ୍ଡା ସାହୁ ଛକରେ ଗୁରୁବାର ସଡକ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଛି।

ଉଷସୀଙ୍କୁ  ନ୍ୟାୟ ପାଇଁ  ଡିଆଇଜିଙ୍କୁ ଦାବିପତ୍ର

ଉଷସୀଙ୍କୁ ନ୍ୟାୟ ପାଇଁ ଡିଆଇଜିଙ୍କୁ ଦାବିପତ୍ର

ତାଳଚେର,୨୬ା୪(ନି.ପ୍ର.)- ଅଭିନେତ୍ରୀ ଉଷସୀ ମିଶ୍ରଙ୍କୁ ନ୍ୟାୟ ପ୍ରଦାନ କରାଯିବା ପାଇଁ ଗୁରୁବାର ତାଳଚେର ଯୁବ ସମାଜସେବୀ ସଂଗଠନ ପକ୍ଷରୁ ଦାବି କରାଯାଇଛି।

ଫେରାର ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ଫେରାର ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ବଇଣ୍ଡା,୨୬।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ହଣ୍ଡପା ପୋଲିସ ଗାଁ ବଇଣ୍ଡା ପଞ୍ଚାୟତ ଡଙ୍ଗାଧର ଗ୍ରାମରେ ଚଢାଉ କରି ଫେରାର ଥିବା ଅଭିଯୁକ୍ତ ହରିହର ବାଘଙ୍କୁ ବୁଧବାର ଗିରଫ କରିଛି।

 ୨ ୟ ଦିନରେ ନୂଆ ବଡ଼କେରା  ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ଧାରଣା

୨ ୟ ଦିନରେ ନୂଆ ବଡ଼କେରା ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ଧାରଣା

ବନ୍ତଳା,୨୬।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ବାରମ୍ବାର ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ କାଟ ପ୍ରତିବାଦରେ ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ବନ୍ତଳା ଥାନା ନୂଆ ବଡ଼କେରା ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ଧାରଣା ଶୁକ୍ରବାର ୨ୟ ଦିନରେ ପହଞ୍ଚିଛି।

 ତୈଳବୀଜ ଚାଷ କର୍ମଶାଳା :  ‘ପଡ଼ିଆ ଜମିରୁ ଲାଭାନ୍ବିତ ହେବେ ଚାଷୀ’

ତୈଳବୀଜ ଚାଷ କର୍ମଶାଳା : ‘ପଡ଼ିଆ ଜମିରୁ ଲାଭାନ୍ବିତ ହେବେ ଚାଷୀ’

ପରଜଙ୍ଗ, ୨୬ା୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବିଶ୍ୱବାସୀଙ୍କ ଚିନ୍ତା ବଢ଼ାଇଛି ଜଳବାୟୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ। ବିଶେଷ କରି ଭାରତ ଭଳି ଉପମହାଦେଶରେ ଏହାର ପ୍ରଭାବ ସିଧାସଳଖ ଅନୁଭୂତ ହେଉଛି। ମୌସୁମୀ ବର୍ଷାର ମାତ୍ରା ମଧ୍ୟ ଧୀରେ ଧୀରେ କମିଗଲାଣି। ଧାନଚାଷ ପରେ ଜଳସେଚନ ସୁବିଧା ନ ଥିବା ଅଧିକାଂଶ ଜମି ପଡ଼ିଆ ପଡ଼ୁଛି। ଫଳରେ ବର୍ଷର ୬ମାସ ଚାଷୀ ହାତବାନ୍ଧି ବସୁଛନ୍ତି। ଏହା ଜାତୀୟ କୃଷିକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରୁଛି।

ଯୁବକଙ୍କ ଖଣ୍ଡ ବିଖଣ୍ଡିତ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ଯୁବକଙ୍କ ଖଣ୍ଡ ବିଖଣ୍ଡିତ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ପରଜଙ୍ଗ, ୨୬।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ପରଜଙ୍ଗ ଥାନା ମହାବିରୋଡ ଫାଣ୍ଡି ଅଧୀନ ୧୪୯ନଂ. ଜାତୀୟ ରାଜପଥରୁ ଜଣେ ଅଜଣା ଯୁବକଙ୍କ ଖଣ୍ଡବିଖଣ୍ଡିତ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। ଯୁବକଙ୍କ ଉପରେ ଅନେକ ଗାଡ଼ି ମାଡ଼ିଯାଇଥିବାରୁ ତାଙ୍କର ପରିଚୟ ଖୋଜିବା ପୋଲିସ ପାଇଁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ପାଲଟିଛି।

ହେଁସମୂଳରେ ବିଶ୍ୱଶାନ୍ତି ମହାଯଜ୍ଞ

ହେଁସମୂଳରେ ବିଶ୍ୱଶାନ୍ତି ମହାଯଜ୍ଞ

ତାଳଚେର, ୨୬।୪(ନି.ପ୍ର.)-ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ତାଳଚେର ବ୍ଲକ ହେଁସମୂଳ ଗ୍ରାମରେ ଗୁରୁବାର ବିଶ୍ୱଶାନ୍ତି ମହାଯଜ୍ଞ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେଉଛି। ଏଥିସହ ବର୍ଷବ୍ୟାପୀ ଚାଲିଥିବା ପୋଥିପଠନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଶେଷହୋଇଛି।

 ଗୋଦାମରୁ ୩ ବାଇକ୍‌ ଚୋରି

ଗୋଦାମରୁ ୩ ବାଇକ୍‌ ଚୋରି

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୨୬।୪-ଅନୁଗୋଳ ଥାନା ନୂଆ ମୌଜା ପଞ୍ଚମହଲା ନିକଟରେ ଥିବା ୟାମାହା ଗୋଦାମରୁ ବୁଧବାର ରାତିରେ ବଡ଼ ଧରଣର ଡକାୟତି ହୋଇଛି। ଗ୍ରୀଲ ତାଡ଼ି ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ ୩ଟି ଗାଡ଼ି ଚୋରି କରି ନେଇଯାଇଛନ୍ତି। ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପୋଲିସ ପହଞ୍ଚତ୍ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଛି।

ମହିଳାଙ୍କୁ ସମ୍ମାନ ଦେଲେ ସାମାଜିକ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆସିବ

ମହିଳାଙ୍କୁ ସମ୍ମାନ ଦେଲେ ସାମାଜିକ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆସିବ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୨୬।୪-ଢେଙ୍କାନାଳର ସର୍ବପୁରାତନ ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନ ବ୍ରଜନାଥ ବଡ଼ଜେନା ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟର ବାର୍ଷିକ ପୁରସ୍କାର ବିତରଣ ଉତ୍ସବ ବୁଧବାର ଅପରାହ୍ନ ସାଢେ ୫ଟାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇ ଢେଙ୍କାନାଳ-ଅନୁଗୋଳ ଏମ୍‌ପି ତଥାଗତ ସତପଥୀ କହିଥିଲେ, ମାତାପିତାଙ୍କଠାରୁ ବଳି ଦାନୀ ଦୁନିଆରେ ଆଉ କେହିନାହିଁ। ସେମାନଙ୍କୁ ଭଲପାଇବା ଆଉ ସମ୍ମାନ ଦେଲେ ଶ୍ରଦ୍ଧା ଓ ପ୍ରେମ ମିଳିବ। ପୁଅମାନେ ଝିଅମାନଙ୍କୁ ସମ୍ମାନ ଓ ସୁରକ୍ଷା ଦେଲେ ଭଲ ମଣିଷ ହୋଇପାରିବେ। ପୁରାଣରେ ମା’ ସୀତା ଅଗ୍ନିପରୀକ୍ଷା ଦେବା ଏବଂ ମହାଭାରତରେ ଦ୍ରୌପଦୀଙ୍କ ବସ୍ତ୍ରହରଣ ଭଳି ଘଟଣା ଆଜିର ପିଲାଙ୍କୁ ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱରେ ପକାଇଛି। ମହିଳାଙ୍କ ଗର୍ଭସ୍ଥ ସନ୍ତାନ ଝିଅ ବୋଲି ଆଗୁଆ ଜଣାପଡ଼ିଗଲେ ଭ୍ରୂଣ ହତ୍ୟା କରାଯାଉଛି। ହରିୟାଣା, ପଞ୍ଜାବ, ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ଭଳି ରାଜ୍ୟରେ ଏହା ଅଧିକ ହେଉଛି। ଏଥିପ୍ରତି ଆମକୁ ସଚେତନ ରହିବାକୁ ପଡ଼ିବ। ମହିଳାଙ୍କୁ ସମ୍ମାନ ଦେଲେ ସାମାଜିକ ସ୍ଥିତିରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆସିବ ବୋଲି ଏମ୍‌ପି କହିଥିଲେ।

 ବର୍ଷକ ପରେ ମାଡ୍ରାସ୍‌ରୁ ନିଖୋଜ ଯୁବତୀ ଠାବ

ବର୍ଷକ ପରେ ମାଡ୍ରାସ୍‌ରୁ ନିଖୋଜ ଯୁବତୀ ଠାବ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୨୬।୪- ଢେଙ୍କାନାଳ ସଦର ଥାନା ସୋଗରପଶି ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ପଡ଼ାଗ୍ରାମରୁ ବର୍ଷକ ତଳେ ନିଖୋଜ ହୋଇଯାଇଥିବା ଜଣେ ଯୁବତୀ (୨୬)ଙ୍କୁ ମାଡ୍ରାସ୍‌ରୁ ଠାବ କରାଯାଇଛି।

ହାତୀ ମୃତ ଘଟଣା:ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ଗଲା ରକ୍ତ ନମୁନା

ହାତୀ ମୃତ ଘଟଣା:ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ଗଲା ରକ୍ତ ନମୁନା

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୨୬।୪- ଢେଙ୍କାନାଳ ସଦର ଥାନା ଝାରଗାଡ଼ିଆ ଫାଣ୍ଡି କାଉଁରିଆପାଳ ନିକଟ ରେଳଧାରଣାରେ ମାଲବାହୀ ଟ୍ରେନ ଧକ୍କାରେ ଆହତ ହାତୀର ମୃତ୍ୟୁ ବନ ବିଭାଗର ନିଦ ହଜାଇ ଦେଇଛି। ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ହାତୀମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଆସିବା ପରେ ଏହାକୁ ନେଇ ନିନ୍ଦିତ ହୋଇଛନ୍ତି ବନ କର୍ମଚାରୀ। ଅନ୍ୟପଟେ ବୁଧବାର ହାତୀର ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ କରାଯାଇଛି। ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ପରେ କ୍ଷତାକ୍ତ ବାମଗୋଡ଼ରେ ଜମାଟ ବାନ୍ଧିଥିବା ରକ୍ତନମୁନା ବାହାର କରି ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ନିଆଯାଇଛି।