Dharitri News
ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର ଉଦ୍ୟମ: ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର ଉଦ୍ୟମ: ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ ବିଞ୍ଝାରପୁର, ୧୭।୧୨ (ଡି.ଏନ.ଏ) ବିଞ୍ଝାରପୁର ଥାନା ଅଳକୁଣ୍ଡ ଫାଣ୍ଡି ଅନ୍ତର୍ଗତ ବିତନା ପଞ୍ଚାୟତର ବିଜୁ ଗ୍ରାମୀଣ ବଜାର ନିକଟରେ ରବିବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ଜୈନିକା ୧୧ବର୍ଷିୟା ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର ଉଦ୍ୟମ କରାଯାଇଛି। ଏହି ଘଟଣା ଜଣାପଡ଼ିବା ପରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳରେ ଉତ୍ତେଜନା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ନାବାଳିକାଙ୍କ ପରିବାର ପକ୍ଷରୁ ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗକୁ ଭିତ୍ତି କରି ବିଞ୍ଝାରପୁର ପୋଲିସ ଆଇପିସି ଦଫା ୩୫୪ ଓ ପୋକ୍ସୋ ଆଇନର ବିଭିନ୍ନ ଦଫାରେ ଏକ ମାମଲା(୩୭୭/୨୦୧୬) ରୁଜୁ କରି ଅଭିଯୁକ୍ତ କେଶବ ମଲ୍ଲିକ(୩୫)ଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ଚାଲିଛି ସୋମବାର ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରାଯିବ ବୋଲି ପୋଲିସ କହିଛି। ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ବିତନା ଗ୍ରାମର ଜୈନିକ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ୨ନାବାଳିକା ଝିଅ ଛଦ୍ମନାମ ପୂଜା (୧୧) ଓ ଲିଜା (୮) ରବିବାର ପୂର୍ବାହ୍ନ ୧୧ଟାରେ ବାପାଙ୍କ ଆଧାର କାର୍ଡ ଓ ଭୋଟର ପରିଚୟ ପତ୍ରର ଜେରକ୍ସ କରିବା ପାଇଁ ବିତନା ଗ୍ରାମୀଣ ବଜାରସ୍ଥିତ ଜନସେବା କେନ୍ଦ୍ରକୁ ଯାଇଥିଲେ। ଜନସେବା କେନ୍ଦ୍ରରେ ଦୁଇ ନାବାଳିକା ଜେରକ୍ସ କରିସାରିବାପରେ ନିକଟସ୍ଥ ପାନ ଦେକାନକୁ ଚକ୍‌ଲେଟ କିଣିବା ପାଇଁ ଯାଇଥିଲେ। ପାନ ଦୋକାନୀ କେଶବ ଦୋକାନ ଭିତରେ ଭଲ ଚକ୍‌ଲେଟ ଅଛି କହି ଦୁଇ ନାବାଳିକା ଭଉଣୀଙ୍କୁ ଭିତରକୁ ଡାକି ନେଇ ବଳାତ୍କାର କରିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରିଥିଲେ। ଏଥିରେ କୌଣସି ଉପାୟରେ ସାନଭଉଣୀ ଲିଜା କେଶବଙ୍କ ହାତକୁ କାମୁଡି ଦୌଡି ବାହାରକୁ ପଳାଇ ଆସି ଚିତ୍କାର କରିଥିଲେ। ଚିତ୍କାର ଶୁଣି ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକମାନେ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚତ୍ ନାବାଳିକା ପୂଜାଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିବା ସହିତ କେଶବଙ୍କୁ କାବୁ କରି ସ୍ଥାନୀୟ ଫାଣ୍ଡିକୁ ଖବର ଦେଇଥିଲେ। ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଥିବା ପୂଜା କାନ୍ଦି ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କୁ କହୁଥିଲାବେଳେ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ କବଳରୁ ଅଭିଯୁକ୍ତ କେଶବ କୌଣସି ଉପାୟରେ ଖସି ପଳାଇଥିଲେ। ଫଳରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳରେ ଉତ୍ତେଜନା ପ୍ରକାଶ ପାଇବା ସହିତ କେଶବଙ୍କ ଦୋକାନକୁ ଲୋକମାନେ ଭଙ୍ଗାରୁଜା କରିଥିଲେ। ପରେ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଅଳକୁଣ୍ଡ ଫାଣ୍ଡି ଅଧିକାରୀ ବିରଞ୍ଝି ନାରାୟଣ ପଣ୍ଡା ପହଞ୍ଚତ୍ ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କୁ ବୁଝାଇଥିଲେ। ପୀଡିତାଙ୍କ ପରିବାର ପକ୍ଷରୁ ଫାଣ୍ଡିରେ ଏହି ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ଅଭିଯୋଗ ପରେ ପୋଲିସ ଅଭିଯୁକ୍ତ କେଶବଙ୍କୁ ବିତନା ଗ୍ରାମରୁ ନିଜ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ଘରୁ ଗିରଫ କରି ବିଞ୍ଝାରପୁର ଥାନାକୁ ନେଇଥିଲା।

ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

ଶୁକ୍ରବାର ଭିତରକନିକାରେ ଡଲଫିନ ଗଣନା

ଶୁକ୍ରବାର ଭିତରକନିକାରେ ଡଲଫିନ ଗଣନା

ରାଜନଗର,୧୮।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଶୁକ୍ରବାର ଠାରୁ କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲାର ଭିତରକନିକା ଜାତୀୟ ଉଦ୍ୟାନରେ ଡଲଫିନ ଗଣନା କରାଯିବ । ଏଥିପାଇଁ ଗୁରୁବାର ରାଜନଗର ବନ୍ୟପ୍ରାଣୀ ଡିଭିଜନ ଅଧୀନରେ ଥିବା ଗୁପ୍ତିର ବନୀଭବନଠାରେ ଏକ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଶିବର ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଥିଲା ।

୧୯ରେ ପେଣ୍ଠପାଳ ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତି ସଭ୍ୟ ପଦ ପାଇଁ ଉପନିର୍ବାଚନ

ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡାଇ,୧୮।୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡାଇ ବ୍ଲକ ପେଣ୍ଠପାଳ ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତି ସଭ୍ୟ ପଦ ପାଇଁ ଶୁକ୍ରବାର ଉପ ନିର୍ବାଚନ ହେବାକୁ ଯାଉଛି । ସକାଳ ୮ଟାରୁ ୧୨ ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଭୋଟଗ୍ରହଣ କରାଯିବ । ବୁଧବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ପ୍ରଚାର ଶେଷ ହୋଇଛି ।

ମାର୍ଶାଘାଇ ବ୍ଲକ ପରିସରରେ ଭୀମଭୋଇ ସାମର୍ଥ୍ୟ ଶିବିର

ମାର୍ଶାଘାଇ,୧୮।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ମାର୍ଶାଘାଇ ବ୍ଲକ ପକ୍ଷରୁ ଗୁରୁବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ଭୀମଭୋଇ ସାମର୍ଥ୍ୟ ଶିବିର ଆୟୋଜନ ହୋଇଛି । ଜିଲାପାଳ ରେଘୁ ଜୀ. ଏହାକୁ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ । ଏହି ଶିବିରରେ ନାମ ପଞ୍ଜୀକରଣ ପାଇଁ ବ୍ଲକ ପରିସରରେ ୧ ହଜାରରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଭିନ୍ନକ୍ଷମଙ୍କ ଭିଡ ହୋଇଥିଲା ।

ଟ୍ରକ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଯୁବତୀ ଗୁରୁତର

ଟ୍ରକ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଯୁବତୀ ଗୁରୁତର

ମାର୍ଶାଘାଇ, ୧୮।୧(ଡି.ଏ.ନ.ଏ.)-୫ ନମ୍ବର (କ) ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ମାର୍ଶାଘାଇ କ୍ରସିଂ ଛକ ନିକଟରେ ବୁଧବାର ଏକ ସ୍କୁଟିକୁ ଟ୍ରକ ଧକ୍କା ଦେବା ଫଳରେ ଜଣେ ଯୁବତୀ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି । ଆହତ ଯୁବତୀ ଜଣଙ୍କ ମହାକାଳପଡା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ନିଆମତପୁରର ଗଣେଶ ଦାସଙ୍କ ଝିଅ ସରୋଜିନୀ (୨୧) ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି।

ଧାର୍ଯ୍ୟ ଲକ୍ଷ୍ୟ ସ୍ଥିର ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନବାଚୀ

ଧାର୍ଯ୍ୟ ଲକ୍ଷ୍ୟ ସ୍ଥିର ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନବାଚୀ

ଯାଜପୁର ଅଫିସ,୧୮।୧ ସମଗ୍ର ରାଜ୍ୟରେ ଯାଜପୁର ଜିଲା ଚଣ୍ଡିଖୋଲ ଆଞ୍ଚଳିକ ପରିବହନ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ରାଜସ୍ବ ଆଦାୟ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରି ଆସୁଛି। ଏହି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରୁ ୨୦୧୭-୧୮ ଆର୍ଥିକ ବର୍ଷରେ ୫୬ କୋଟି ୩୩ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଆଦାୟ ଧାର୍ଯ୍ୟଲକ୍ଷ୍ୟ କରାଯାଇଛି । ତେବେ ଜିଲାରେ ଡାଲା ସଂପ୍ରସାରଣ କରି ଓଭରଲୋଡିଂ ଗାଡି ଚଳାଚଳ ସଂଖ୍ୟା ଅନୁପାତରେ ଧାର୍ଯ୍ୟଲକ୍ଷ୍ୟ ଅତି କମ ବୋଲି ସାଧାରଣରେ ମତପ୍ରକାଶ ପାଉଛି। ଧାର୍ଯ୍ୟଲକ୍ଷ୍ୟକୁ ଆଖିଆଗରେ ରଖି ରାଜସ୍ବ ଆଦାୟ ପରେ ବିଭାଗୀୟ ଅଧିକାରୀମାନେ ମାଲାମାଲ ହେଉଛନ୍ତି। କେଉଁ ଆଧାରରେ ଧାର୍ଯ୍ୟଲକ୍ଷ୍ୟ ସ୍ଥିର କରାଯାଉଛି ସେ ନେଇ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶ୍ନବାଚୀ ସୃଷ୍ଟି ହେଉଛି ।

ନୂତନ ଛାତ୍ରୀନିବାସରେ ମିଳୁନି ଖାଦ୍ୟ

ନୂତନ ଛାତ୍ରୀନିବାସରେ ମିଳୁନି ଖାଦ୍ୟ

ବିରଜାକ୍ଷେତ୍ର,୧୮।୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ) ଯାଜପୁରର ସର୍ବପୁରାତନ ନରସିଂହ ଚୌଧୁରୀ ସ୍ବୟଂଶାସିତ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ନୂତନ ଛାତ୍ରୀ ନିବାସରେ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଖାଦ୍ୟ ଦିଆଯାଉ ନ ଥିବା ନେଇ କଲେଜ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ ନିକଟରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଏହି ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଦୁଇଟି ଛାତ୍ରୀ ନିବାସ ରହିଛି। ଗୋଟିଏ ପୁରାତନ ହୋଇଥିବାବେଳେ ନୂତନ ଛାତ୍ରୀ ନିବାସଟି ୨୦୧୭ ମସିହାରେ ଖୋଲାଯାଇଛି। ଏହି ନୂତନ ଛାତ୍ରୀ ନିବାସରେ ୬୮ ଛାତ୍ରୀ ରହୁଛନ୍ତି। ଏହା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ହେବା ଦିନଠାରୁ ବିଭିନ୍ନ ସମସ୍ୟା ଘେରରେ ଛାତ୍ରୀମାନେ ରହୁଥିବା କଲେଜ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ ନିକଟରେ ଅଭିଭାବକମାନେ ଅଭିଯୋଗ କରିଆସୁଛନ୍ତି। ଏହା ସତ୍ତ୍ୱେ ମଧ୍ୟ କଲେଜ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ କରୁ ନ ଥିବା ଅଭିଭାବକମାନେ ଅଭିଯୋଗ କରୁଛନ୍ତି। ଏହିସବୁ ସମସ୍ୟା ଭିତରେ ନୂତନ ଛାତ୍ରୀ ନିବାସରେ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଖାଇବାକୁ ଦିଆ ନ ଯାଇ ଖାଦ୍ୟର ଅର୍ଥ ନିଆଯାଉଛି ବୋଲି ଅଭିଭାବକମାନେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

ରଙ୍ଗ ପ୍ରସ୍ତୁତ କାରଖାନାକୁ କାରଣ ଦର୍ଶାଅ ନୋଟିସ

ରଙ୍ଗ ପ୍ରସ୍ତୁତ କାରଖାନାକୁ କାରଣ ଦର୍ଶାଅ ନୋଟିସ

ଯାଜପୁର ଅଫିସ,୧୮।୧ ଶିଳ୍ପ କାରଖାନା ପରିସର ବାହାରେ ଜଳ ଓ ବାୟୁ ପ୍ରଦୂଷଣ କରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଯାଜପୁର ଜିଲା କୋରେଇ ଥାନା ଅର୍ନ୍ତଗତ ପତରଙ୍ଗସ୍ଥିତ ଏରିଜ ମିନେରାଲ୍ସ ନାମକ ଏକ ରଙ୍ଗ ପ୍ରସ୍ତୁତକାରୀ ସଂସ୍ଥାକୁ କାରଣ ଦର୍ଶାଅ ନୋଟିସ ଜାରି ହୋଇଛି ।

 ପୁଣି ଏକ ଅଭିଯୋଗ କଲେ ପୀଡ଼ିତା

ପୁଣି ଏକ ଅଭିଯୋଗ କଲେ ପୀଡ଼ିତା

ଦଶରଥପୁର,୧୮।୧(ଡିଏନ୍‌ଏ)- ବିଜୁ ପକ୍କାଘର ଏବଂ ୨ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଆର୍ଥତ୍କ ସହାୟତା ଦେବାକୁ ଡାକି ଜଣେ ସ୍ବାମୀ ପରିତ୍ୟକ୍ତାଙ୍କୁ ବିଜେଡି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ବଳାକତ୍ାର ହୋଇଥିବା ନେଇ ସୋମବାର ମଙ୍ଗଳପୁର ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା। ବିଜେଡି ଜିଲା ସଭାପତିଙ୍କ ସମ୍ପର୍କୀୟ ଭାଇ ଦଶରଥପୁର ଗ୍ରାମର ଚନ୍ଦ୍ରକାନ୍ତ ମହାପାତ୍ର ଏହି ବଳକତ୍ାର କରିଥିବା ନେଇ ପୀଡିତା ଏତାଲାରେ ଦର୍ଶାଇଥିଲେ। ପୋଲିସ ଏ ନେଇ ମାମଲା ରୁଜୁକରି ପୀଡିତାଙ୍କର ଡାକ୍ତରୀ ମାଇନା କରାଇବା ସହ ଏସ୍‌ଡିଜେଏମ୍‌ଙ୍କ ଇଜିଲାସ୍‌ରେ ବୟାନ ରେକର୍ଡ କରାଇ ସାରିଛି। ତେବେ ଘଟଣାକୁ ଇତିମଧ୍ୟରେ ୩ଦିନ ବିତିସାରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ପୋଲିସ୍‌ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିପାରି ନାହଁି । ତେବେ ବୁଧବାର ପୁଣିଥରେ ଭାଜପାର ୭ନଂ ଜୋନ୍‌ସଭ୍ୟା ମାମିନା ମଲ୍ଲିକଙ୍କ ସହ ପୀଡିତା ମଙ୍ଗଳପୁର ଥାନାକୁ ଆସି ତାଙ୍କ ଜୀବନ ପ୍ରତି ବିପଦ ଥିବା ନେଇ ଆଉ ଏକ ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ସେ ମାମଲା ପ୍ରତ୍ୟାହାର ନ କଲେ ତାଙ୍କ ପିଲାଙ୍କୁ ଉଠାଇ ନିଆଯିବ ବୋଲି ଧମକ ଦିଆଯାଉଥିବା ସେ ତାଙ୍କ ଦ୍ୱିତୀୟ ଏତଲାରେ ଦର୍ଶାଇଛନ୍ତି। ଏହା ସହିତ ତାଙ୍କ ଜୀବନ ପ୍ରତି ବିପଦ ଥିବାରୁ ତାଙ୍କୁ ପୋଲିସ୍‌ ସୁରକ୍ଷା ଯୋଗାଇ ଦେବାକୁ ସେ ନିବେଦନ କରିଥିଲେ। ତେବେ ଥାନା ଆଇଆଇସି ପୀଡିତାଙ୍କୁ କିଏ ଧମକ ଦେଇଛି ଓ ତାଙ୍କ ଫୋନ ନମ୍ବର ଦେବାକୁ ପାଲଟା ପ୍ରଶ୍ନ କରିବାରୁ ପୀଡ଼ିତା ଏହି କଥାକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଏଡ଼ାଇ ଯାଇ ତାଙ୍କୁ ଡିଲର ରାଶନ ଦେବାକୁ ମନା କରୁଛନ୍ତି ବୋଲି ଆଉ ଏକ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ।

ନିମ୍ନମାନର ଚାଉଳ ଯୋଗାଣ ଉପରେ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ

ନିମ୍ନମାନର ଚାଉଳ ଯୋଗାଣ ଉପରେ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ

ବିରଜାକ୍ଷେତ୍ର,୧୮।୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ) କେନ୍ଦ୍ର ଓ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଦାରିଦ୍ର୍ୟ ସୀମାରେଖା ତଳେ ଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ଜାତୀୟ ଖାଦ୍ୟ ସୁରକ୍ଷା ଯୋଜନାରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରି ଚାଉଳ ଯୋଗାଇ ଦେଉଛନ୍ତି। ଉନ୍ନତମାନର ଚାଉଳ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ଯୋଗାଇ ଦେବାକୁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଜିଲାପାଳଙ୍କୁ କଡ଼ା ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି । ମାତ୍ର ଏହି ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଯାଜପୁର ଜିଲାରେ ପାଳନ ହେଉ ନ ଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହେଉଛି। ଜିଲାର ବିଭିନ୍ନ ଅଞ୍ଚଳରେ ନିମ୍ନମାନର ଚାଉଳ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ଯୋଗାଇ ଦିଆଯାଉଛି ବୋଲି ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ନିକଟରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଆସୁଛି। ଅଭିଯୋଗ ଅନୁଯାୟୀ, ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ଚାଉଳ ଯୋଗାଣ ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିବା ଅଫିସରଙ୍କ ଉପରେ ଚଢ଼ାଉ କରିବା ଓ କଡ଼ା ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେବା ଭଳି ଘଟଣା ନଜିର ଅଛି । ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ଏସବୁ କରୁଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଯୋଗାଣ ବିଭାଗର କିଛି ଅସାଧୁ ଅଫିସର ଏହି ଘଟଣାର ପୁନରାବୃତ୍ତି କରୁଛନ୍ତି ।ଚଳିତମାସ ଏହି ଘଟଣାର ପୁନରାବୃତ୍ତି ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି ।

ଯବାନଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ମାଡ଼ ମାରି ବିସ୍ଥାପନ ଉଦ୍ୟମ

କଳିଙ୍ଗନଗର,୧୮।୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ)- କାରଖାନା ସଂପ୍ରସାରଣ ପାଇଁ ଟାଟା କର୍ମଚାରୀ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଭିଟାମାଟିରୁ ଜବରଦସ୍ତ ମାଡ଼ ମାରି ତଡ଼ିଦେବା ଭଳି ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ସୋମବାର ଯାଜପୁର ଜିଲା କଳିଙ୍ଗନଗରରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଅପରପକ୍ଷରେ ଏହି ଘଟଣାରେ ଭାଙ୍ଗି ପଡ଼ିଛନ୍ତି ସମ୍ପୃକ୍ତା ମହିଳା। ନ୍ୟାୟ ଦେଇ ନ ପାରିଲେ ସରକାର ଫାଶୀ ଦିଅନ୍ତୁ ବୋଲି ମହିଳା ଜଣକ କୋହଭରା କଣ୍ଠରେ କହିଛନ୍ତି।

ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ସଡ଼କ ସୁରକ୍ଷା ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ସଡ଼କ ସୁରକ୍ଷା ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ଯାଜପୁର ରୋଡ , ୧୭।୧ (ନି.ପ୍ର.)- ଯାଜପୁର ରୋଡସ୍ଥିତ ଦଳାଛକଠାରେ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ସଡ଼କ ସୁରକ୍ଷା ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ବୁଧବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେଇଥିଲା।

ଫୋପଡ଼ା ହେଇଛି ଏକ୍ସପାଏରି ଡେଟ୍‌ ଯାଇ ନଥିବା ମେଡିସିନ୍‌

ଫୋପଡ଼ା ହେଇଛି ଏକ୍ସପାଏରି ଡେଟ୍‌ ଯାଇ ନଥିବା ମେଡିସିନ୍‌

ମହାକାଳପଡ଼ା, ୧୭।୧ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ମହାକାଳପଡ଼ା ବ୍ଲକ ଅଧୀନ କୋରଟାପଙ୍ଗ ପୋଲ ନିକଟରେ ଏକ୍ସପାଏରି ଡେଟ୍‌ ଯାଇ ନଥିବା ବହୁ ଔଷଧ ଫୋପଡ଼ା ଯାଇଥିବା ବୁଧବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି।