ବ୍ରହ୍ମପୁର

ଭଞ୍ଜ ଟ୍ରଫି ଫୁଟବଲ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ଭଞ୍ଜ ଟ୍ରଫି ଫୁଟବଲ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ଭଞ୍ଜନଗର,୧୭।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଭଞ୍ଜନଗର ଜେଲ ପଡ଼ିଆରେ ଚତୁର୍ଥ ଭଞ୍ଜ ଟ୍ରଫି ସର୍ବଭାରତୀୟ ଫୁଟବଲ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ରବିବାର ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଉଦ୍‌ଘାଟନୀ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଭୁବନେଶ୍ୱରର କିଶୋର କ୍ଲବ ଓ କୋରାପୁଟର ବାପୁଜୀ କ୍ଲବ ମଧ୍ୟରେ ହୋଇଥିଲା। କିଶୋର କ୍ଲବ ଟ୍ରାଇବ୍ରେକ୍‌ ଜରିଆରେ ୪-୨ ଗୋଲରେ ବିଜୟୀ ହୋଇ ପ୍ରଥମ ଦଳ ଭାବେ ସେମି ଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛି। କୋରାପୁଟ ଦଳ ଖେଳର ପ୍ରଥମ ହାପ୍‌ର ୧୨ ମିନଟ ଓ ୨୨ ମିନଟରେ ୨ଟି ଗୋଲ ଦେଇ ଅଗ୍ରଣୀ ହୋଇଥିଲା। ଦ୍ୱିତୀୟ ହାପ୍‌ରେ କିଶୋର କ୍ଲବ ଉକ୍ତ ଗୋଲ ଦେବାରୁ ଟ୍ରାଇବ୍ରେକ୍‌ର ସହାୟତା ନିଆଯାଇଥିଲା। ଏଥିରେ କିଶୋର କ୍ଲବ ବିଜୟୀ ହୋଇଥିଲା। କିଶୋର କ୍ଲବର ନାରଣ ମୁର୍ମୁ ମ୍ୟାନ୍‌ ଅଫ୍‌ ଦି ମ୍ୟାଚ୍‌ ହୋଇଥିଲେ। ରେଫରି ଶ୍ୟାମ ସୁନ୍ଦର ଶାହା, ଲାଇନ୍ସମ୍ୟାନ୍‌ ପ୍ରଶାନ୍ତ ପାଲ, ପଞ୍ଚାନନ ପାତ୍ର ମ୍ୟାଚ ପରିଚାଳନା କରିଥିଲେ। ଚତୁର୍ଥ ରେଫରି ଭାବେ ମୋଚିରାମ ରଣସିଂ ଓ ସ୍କୋରର ଦାୟିତ୍ୱରେ ପ୍ରବୀଣ ଖାଡ଼େଙ୍ଗା ରହିଥିଲେ। ସୋମବାର ଅପରାହ୍ନ ସାଢ଼େ ୨ଟାରେ ଭଞ୍ଜନଗର ମରଠା ଏକାଦଶ ସହ ଭୁବନେଶ୍ୱର ସଂଘର୍ଷ କ୍ଲବ ମଧ୍ୟରେ ହେବ। ଭଞ୍ଜନଗର ଡିିଏଫଓ ରାମସାମୀ ପି,ଏସ୍‌ଡିପିଓ ଉତ୍କଳ କେଶରୀ ଦାସ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟକୁ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ। ଏହି ଅବସରରେ ଆୟୋଜକ ଭଞ୍ଜନଗର ଫୁଟବଲ ଆସୋସିଏଶନର ସଭାପତି ଅମରନାଥ ରଥ, କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ସଭାପତି କେ. ଈଶ୍ୱର ରାଓ ଆଚାରୀ, ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ପ୍ରେମଚାନ୍ଦ୍‌ ସିଂ, ପ୍ରଶାନ୍ତ ମହାନ୍ତି, କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ସମ୍ପାଦକ ଚିଦାନନ୍ଦ ସ୍ବାଇଁ, ସହ ସମ୍ପାଦକ ସଦାଶିବ ପ୍ରଧାନ, ଅନିଲ ପ୍ରଧାନ, କୋଷାଧ୍ୟକ୍ଷ ସୁଧୀର ରଞ୍ଜନ ବେହେରା ପ୍ରମୁଖ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ।

All Right Reserved By

Model This Week

ନିକିତା

ବ୍ରହ୍ମପୁର

ନାବାଳିକା ବିବାହକୁ ରୋକିଲା ପ୍ରଶାସନ

ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁ,୧୯।୪(ଡ଼ି.ଏନ୍‌.ଏ)- ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ହିଞ୍ଜିଳି ଥାନା ଶ୍ୟାମଳାଇ ମନ୍ଦିରରେ ଗୁରୁବାର ଜଣେ ନାବାଳିକାଙ୍କ ବିବାହକୁ ପ୍ରଶାସନ ପହଞ୍ଚତ୍ ବନ୍ଦ କରିଛି। କନ୍ୟା ଓ ବରପକ୍ଷ ପ୍ରଥମେ ପ୍ରଶାସନକୁ ବିରୋଧ କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ବୁଝାଶୁଝା ପରେ କନ୍ୟା ଓ ବର ପିତାଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ କନ୍ୟା ଜଣକ ସାବାଳିକା ହେବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବିବାହ ନ କରାଇବାକୁ ଏକ ସମ୍ମତିପତ୍ର ପ୍ରଶାସନକୁ ପ୍ରଦାନ କରିଥିବା ହିଞ୍ଜିଳି ଥାନାଧିକାରୀ ପ୍ରଶାନ୍ତ କୁମାର ସାହୁ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ଗୁରୁବାର ମଧ୍ୟାହ୍ନ ପ୍ରାୟ ୨ଟାରେ ହିଞ୍ଜିଳି ଥାନା ଅଧିକାରୀ ସାହୁଙ୍କ ସମେତ ବାଲ୍ୟ ବିବାହ ପ୍ରତିରୋଧ ଅଧିକାରିଣୀ ତଥା ସିଡ଼ିପିଓ ଚନ୍ଦ୍ରକଳା ସ୍ବାଇଁ, ଜିଲା ଶିଶୁ ସୁରକ୍ଷା ୟୁନିଟ୍‌ର ଅଧିକାରୀ ଶିବ ପ୍ରସାଦ ରଥ, ଚାଇଲଡ୍‌ ଲାଇନ ବ୍ରହ୍ମପୁରର କେନ୍ଦ୍ର ସଂଯୋଜକ ହିରଣ୍ୟ କୁମାର ରାୟ ଓ ଟିମ୍‌ ମେମ୍ବର ରଞ୍ଜିତ କୁମାର ବେହେରା ପ୍ରମୁଖ ମନ୍ଦିରରେ ପହଞ୍ଚି ବିବାହକୁ ରୋକିଥିଲେ।

ଅଟୋ ଓଲଟି ୧ ମୃତ, ୪ ଆହତ

ଅଟୋ ଓଲଟି ୧ ମୃତ, ୪ ଆହତ

ପୋଲସରା,୧୯।୪(ଡି.ଏନ.ଏ)- ପୋଲସରା ଥାନା ନରସିଂହପଲ୍ଲୀ-ତେନ୍ତୁଳିଆ ରାସ୍ତାରେ ଗୁରୁବାର ଏକ ଅଟୋ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଛି। ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଜଣେ ନାବାଳିକା ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିଥିବା ବେଳେ ୪ ଜଣ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ମୃତ ନାବାଳିକା ଜଣକ ମାଳତେନ୍ତୁଳିଆ ଗ୍ରାମର ବସନ୍ତ ସାହୁଙ୍କ ଝିଅ ସୌମ୍ୟାରାଣୀ ସାହୁ (୭)।

କଲେଜ ପ୍ରାଚୀର ନିର୍ମାଣ ଦାବି

କଲେଜ ପ୍ରାଚୀର ନିର୍ମାଣ ଦାବି

ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁ,୧୯।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁ କଲେଜ ଓ ବୃନ୍ଦାବନ ବିଦ୍ୟାପୀଠ ଷ୍ଟାଡ଼ିୟମ ମଧ୍ୟରେ ଥିବା ଖୋଲା ପ୍ରାଚୀର ନିର୍ମାଣ ଦାବି ହେଉଛି। ଗତ ୪ତାରିଖରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁ ଗସ୍ତବେଳେ ସୁରକ୍ଷା କାରଣରୁ ଏହି ପ୍ରାଚୀରକୁ ରାସ୍ତା ଓ କୋଠାବାଡ଼ି ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଭଙ୍ଗା ଯାଇଥିଲା। ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଗସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ବୃନ୍ଦାବନ ବିଦ୍ୟାପୀଠ ଷ୍ଟାଡ଼ିୟମ ପରିସରରେ ହୋଇଥିଲା। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଅସ୍ଥାୟୀ ହେଲିପ୍ୟାଡ କଲେଜ ପଡ଼ିଆରେ କରାଯାଇଥିଲା। କଲେଜ ଓ ବୃନ୍ଦାବନ ବିଦ୍ୟାପୀଠ ଷ୍ଟାଡ଼ିୟମକୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଯିବା ଆସିବା ପାଇଁ ଅସ୍ଥାୟୀ ପ୍ରବେଶ ପଥ ନିର୍ମାଣ ହୋଇଥିଲା। ଇତି ମଧ୍ୟରେ ଗସ୍ତର ୨ସପ୍ତାହ ବିତି ଯାଇଥିଲେ ସୁଦ୍ଧା ଉକ୍ତ ପ୍ରାଚୀର ନିର୍ମାଣ ହୋଇନାହିଁ।

ସଞ୍ଜୟ ମେମୋରିଆଲ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ, ବ୍ରାହସାଲକା ବିଜୟୀ

ସଞ୍ଜୟ ମେମୋରିଆଲ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ, ବ୍ରାହସାଲକା ବିଜୟୀ

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି,୧୯।୪(ଡି.ଏନ.ଏ)- କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ଦାର୍ଜିଲିଂ କ୍ରିକେଟ କ୍ଲବ ପକ୍ଷରୁ ଆୟୋଜିତ ସଞ୍ଜୟ ମେମୋରିଆଲ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନ ମ୍ୟାଚରେ କେରୁବାଡ଼ି ଟିମ ବ୍ରାହାସାଲକା ଟିମ୍‌କୁ ଭେଟିଥିଲା। ବ୍ରାହାସାଲକା ଟସ୍‌ ଜିତି ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ୧୫ ଓଭରରେ ୯ ଉଇକେଟ ହରାଇ ୧୩୦ ରନ କରିଥିଲା। କେରୁବାଡ଼ି ଟିମ ୮ ଓଭରରେ ୪୧ ରନ କରି ଅଲଆଉଟ ହୋଇଯାଇଥିଲେ।

ଯୁବକଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ

ଯୁବକଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ

ଛତ୍ରପୁର,୧୯।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଛତ୍ରପୁର ଥାନା କାଚରା ଗାଁରେ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ ହୋଇଛି। ତାଙ୍କ ଘର ବଡମାଧପୁର ଗାଁରେ। ତାଙ୍କୁ ଚିକିସତ୍ା ଲାଗି ପ୍ରଥମେ ଛତ୍ରପୁର ଉପଖଣ୍ଡ ଚିକିସତ୍ାଳୟ ଏବଂ ପରେ ବ୍ରହ୍ମପୁର ବଡମେଡିକାଲକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଥିଲା। ଉକ୍ତ ଯୁବକ ଜଣକ ବୁଧବାର ବରଯାତ୍ରୀରେ କାଚରାକୁ ଆସିଥିଲେ। ରାତିରେ କୌଣସି କାରଣକୁ ନେଇ ଅନ୍ୟଜଣକସହ ବଚସା ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ପରେ ତାଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ ହୋଇଛି ା ଏସମ୍ପର୍କରେ ଛତ୍ରପୁର ଥାନା ଆଇଆଇସି ବାଲେଶ୍ୱର ଗିଧିଙ୍କ ସହ ଯୋଗାଯୋଗ କରିବାରେ କୌଣସି ଏତଲା ହୋଇନଥିବା କହିଛନ୍ତି।

ଆଇଆରଇ ପ୍ଲାଣ୍ଟ ପରିସରରେ ନିଆଁ

ଆଇଆରଇ ପ୍ଲାଣ୍ଟ ପରିସରରେ ନିଆଁ

ଛତ୍ରପୁର,୧୯।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଛତ୍ରପୁର ଉପକଣ୍ଠ ଆଇଆର୍‌ଇ (ଭାରତୀୟ ବିରଳ ମୃତ୍ତିକା) ପ୍ଲାଣ୍ଟ ପରିସରରେ ବୁଧବାର ରାତିରେ ହଠାତ୍‌ ନିଆଁ ଲାଗିଯାଇଥିଲା ା ପ୍ଲାଣ୍ଟର ଦମକଳବାହିନୀ ନିଆଁକୁ ଆୟତ କରିଥିଲେ। ଏସମ୍ପର୍କରେ ଖବର ପାଇ ଛତ୍ରପୁର ଦମକଳବାହିନୀ ସେଠାରେ ପହଞ୍ଚତ୍ବାବେଳକୁ ନିଆଁ ଆୟତ ହୋଇଯାଇଥିଲା। ଘାସ ଓ କାଜୁ ଗଛରେ ନିଆଁ ଲାଗିଯାଇଥିଲା ବୋଲି ଆଇଆରଇ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ଏଥିରେ କିଛି କ୍ଷୟ କ୍ଷତି ହୋଇନଥିବା କୁହାଯାଇଛି।

ବଳାତ୍କାର ମାମଲାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଜେଲ ଗଲେ

ବଳାତ୍କାର ମାମଲାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଜେଲ ଗଲେ

ଦିଗପହଣ୍ଡି,୧୯।୪ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଦିଗପହଣ୍ଡି ବ୍ଲକ ଅଞ୍ଚଳରେ ଜଣେ ଅନୁସୂଚିତ ଜନଜାତିର ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଅପହରଣ ଓ ପରେ ବଳାତ୍କାର ମାମଲାର ଅଭିଯୁକ୍ତ କାଳିଆ ଡାକୁଆଙ୍କୁ ଗୁରୁବାର କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରାଯାଇଛି।

ଶିକ୍ଷକ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଶିବିର ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ଦିଗପହଣ୍ଡି,୧୯।୪ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଦିଗପହଣ୍ଡିସ୍ଥିତ ସରକାରୀ ବାଳିକା ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଏବଂ ବଡଖେମୁଣ୍ଡି ଉଚ୍ଚ ବାଳକ ବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ଶୁକ୍ରବାର ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ ଓ ଉତ୍‌ଥାନ ଶିକ୍ଷକ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଶିବିର ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି। ବ୍ଲକ ଅତିରିକ୍ତ ଶିକ୍ଷା ଅଧିକାରୀ କୋରେଶୁ ସେଠୀ ଏବଂ ସୁଦାମ ଦାସ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗ ଦେଇ ଶିବିର ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ। ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ସର୍ବଶିକ୍ଷା ଅଭିଯାନ ପ୍ରକଳ୍ପ ପକ୍ଷରୁ ଆୟୋଜିତ ୩ ଦିନ ବ୍ୟାପୀ ଏହି ଶିବିରରେ ୩ ଶହରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ ଶିକ୍ଷକଙ୍କୁ ତାଲିମ ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ ବୋଲି ସୂଚନା ମିଳିଛି।

ଟ୍ରାକ୍ଟର ଧକ୍କାରେ ଜଣେ ମୃତ

ଟ୍ରାକ୍ଟର ଧକ୍କାରେ ଜଣେ ମୃତ

ଦିଗପହଣ୍ଡି,୧୯।୪ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଦିଗପହଣ୍ଡି ସହର ଉପକଣ୍ଠ ଅନଙ୍ଗପୁର ବଡଶଙ୍ଖ ନିକଟରେ ଗୁରୁବାର ସକାଳ ପ୍ରାୟ ୮ଟାରେ ଟ୍ରାକ୍ଟର ଧକ୍କାରେ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ବେଳେ ଅନ୍ୟଜଣେ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ମୃତକ ଜଣକ ହେଲେ ଝରିପଦର ଗ୍ରାମର ବିଭୂତିଭୂଷଣ ଗୌଡ ଓ ଆହତ ଜଣକ ଲଙ୍ଗଳଦେଇ ଗ୍ରାମର ସୀମାଞ୍ଚଳ ଗୌଡ। ଶୁକ୍ରବାର ସକାଳେ ଉଭୟ ଦିଗପହଣ୍ଡିରୁ କାମ ସାରି ବାଇକ୍‌ ଯୋଗେ ଘରକୁ ଫେରୁଥିବାବେଳେ ବିପରୀତ ଦିଗରୁ ଆସୁଥିବା

ବଜରଙ୍ଗ ଦଳର ଭର୍ତ୍ତିଅଭିଯାନ

ବଜରଙ୍ଗ ଦଳର ଭର୍ତ୍ତିଅଭିଯାନ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୯।୪: ବଜରଙ୍ଗ ଦଳ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଶାଖା ପକ୍ଷରୁ ବ୍ରହ୍ମପୁର ଯୁବୁଲି ଟାଉନ ହଲ୍‌ଠାରେ ଏକ ସଦସ୍ୟ ଭର୍ତ୍ତି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସଂଯୋଜକ ମନୋଜ ବର୍ମା ଯୋଗଦେଇ ଏହାକୁ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ।

ଦ୍ୱିତୀୟ ବୃହତ ଗୋକୁଳଧାମ ମନ୍ଦିର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଉତ୍ସବ

ଦ୍ୱିତୀୟ ବୃହତ ଗୋକୁଳଧାମ ମନ୍ଦିର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଉତ୍ସବ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୯।୪: ଭାରତର ଦ୍ୱିତୀୟ ବୃହତ ଗୋକୁଳଧାମ ମନ୍ଦିର ବ୍ରହ୍ମପୁରସ୍ଥିତ ଗୋଶାଣିନୁଆଗାଁଠାରେ ଗୁରୁବାର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ହୋଇଯାଇଛି। ୧୫ ତାରିଖଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଏହି ଉତ୍ସବର ଉଦ୍‌ଯାପନୀ ଦିବସରେ ଏକସଙ୍ଗେ କୃଷ୍ଣ-ରାଧା ଓ ରୁକ୍ମଣୀଙ୍କ ମନ୍ଦିର ଖୋଲା ଯାଇଛି।

ବାଇକ୍‌ ଧକ୍କାରେ ପଥଚାରୀ ଗୁରୁତର: ବାଇକ୍‌ରୁ ମଦ, ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ

ଭଞ୍ଜନଗର,୧୯।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଗାଲେରୀ-ରାଣିକିଆରୀ ରାସ୍ତାରେ ବୁଧବାର ରାତିରେ ଏକ ବାଇକ୍‌ ଧକ୍କାରେ ଜଣେ ପଥଚାରୀ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ସେ ହେଲେ ସୀମାଞ୍ଚଳ ନାୟକ। ଭଞ୍ଜନଗର ଦମକଳ ବାହିନୀ ତାଙ୍କୁ ଘଟଣାସ୍ଥଳରୁ ଉଦ୍ଧାର କରି ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ସ୍ଥାନୀୟ ହସ୍ପିଟାଲ୍‌ରେ ଭର୍ତ୍ତି କରିଥିଲେ।