ବ୍ରହ୍ମପୁର

ମିନିଟ୍ରକ ସହିତ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର କାଠ ଜବତ

ମିନିଟ୍ରକ ସହିତ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର କାଠ ଜବତ

ଭଞ୍ଜନଗର, ୧୭।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଭଞ୍ଜନଗର ଉତ୍ତର ଘୁମୁସର ବନଖଣ୍ଡ ପକ୍ଷରୁ ରବିବାର ଭୋରରେ କଣ୍ଟେଇପଲ୍ଲୀ-ସୋରଡ଼ା ରାସ୍ତାରେ ଚଢ଼ାଉ କରାଯାଇ କାଠ ବୋଝେଇ ଏକ ମିନିଟ୍ରକ ଜବତ କରାଯିବା ସହ ୨ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି। ଏହି ଘଟଣାରେ ଗାଡ଼ି ଚାଳକ ଓ କାଠ ମାଲିକଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି । ସେମାନେ ହେଲେ ଆସିକା ନିକଟସ୍ଥ ଝଗଡ଼େଇର ନିରଞ୍ଜନ ପ୍ରଧାନ ଓ ମାମୁଡ଼ିହର କୃଷ୍ଣ ନାହାକ। ଅଭିଯୁକ୍ତଦ୍ୱୟଙ୍କୁ  ଭଞ୍ଜନଗର କୋର୍ଟକୁ ଚାଲାଣ କରାଯାଇଥିଲା। ଜାମିନ ନାମଞ୍ଜୁର ହେବାରୁ ଭଞ୍ଜନଗର ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଉପକାରାଗାରକୁ ପଠାଇ ଦିଆଯାଇଛି।   ଶନିବାର ରାତିରେ ବାଲିଗୁଡ଼ା ରେଞ୍ଜ ମହାସିଙ୍ଗି ଅଞ୍ଚଳରୁ ଏକ ମିନିଟ୍ରକରେ ପିଆଶାଳ କାଠ ବୋଝେଇ ହୋଇ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଝଗଡ଼େଇକୁ ଯାଉଥିବା ନେଇ ଭଞ୍ଜନଗର ଡିଏଫଓ ରାମସାମୀ ପି.ଙ୍କୁ ସୂଚନା ମିଳିଥିଲା। ଏସିଏଫ ସୁଦର୍ଶନ ବାଦୀ, କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ବନାଞ୍ଚଳ ଅଧିକାରୀ ବିଜୟ ମିଶ୍ରଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଦୁଇଟି ଟିମ୍‌ ମୁଜାଗଡ଼ ଓ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ବନାଞ୍ଚଳର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଛପି ରହିଥିଲେ। ମିନିଟ୍ରକଟି ଦାରିଙ୍ଗିବାଡ଼ି, ସୋରଡ଼ା ଦେଇ ଝଗଡ଼େଇ ରାସ୍ତାରେ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ବନ କର୍ମଚାରୀ ଅଟକାଇଥିଲେ। ମିନିଟ୍ରକରୁ ୮୬ ଘନଫୁଟ ପିଆଶାଳ କାଠ ଜବତ କରାଯାଇଥିଲା। ବନପାଳ ଜୀବନ ତ୍ରିପାଠୀ, ବଂଶୀଧର ବିଷୋୟୀ, କୈଳାସ ନାୟକ, ଅଶୋକ ସ୍ବାଇଁ, ଅଯୋଧ୍ୟା ମହାପାତ୍ର, କ୍ଷେତ୍ରବାସୀ ମହାକୁଡ଼, ଗୋପାଳ ରାଉତ ପ୍ରମୁଖ ବନ କର୍ମଚାରୀ ଚଢ଼ାଉରେ  ସାମିଲ ଥିଲେ ।

All Right Reserved By

ବ୍ରହ୍ମପୁର

ଗିରଫ ଜୁଆଡ଼ିଙ୍କୁ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ

ଗିରଫ ଜୁଆଡ଼ିଙ୍କୁ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ

ଦିଗପହଣ୍ଡି, ଚିକିଟି୨୩।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା କେ.ନୂଆଗାଁ ଥାନା ପୋଲିସ ଶନିବାର ଗିରଫ ୭ ଜୁଆଡ଼ିଙ୍କୁ ପାତ୍ରପୁର କୋର୍ଟକୁ ଚାଲାଣ କରିଛି।

ମଙ୍ଗରାଜପୁର ଗ୍ରାମରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜଳିଗଲା ୪ ବଖରା

ମଙ୍ଗରାଜପୁର ଗ୍ରାମରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜଳିଗଲା ୪ ବଖରା

ଦିଗପହଣ୍ଡି,୨୩।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଦିଗପହଣ୍ଡି ବ୍ଲକ ପଦ୍ମନାଭପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ମଙ୍ଗରାଜପୁର ଗ୍ରାମରେ ଶନିବାର ସକାଳ ୭ଟାରେ ଆକସ୍ମିକ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟିଛି। ଏଥିରେ ଗ୍ରାମର ଏମ୍‌.ସୁରୀ ଏବଂ ଏମ୍‌.ମାଲେସୁଙ୍କର ୪ ବଖରା ପୋଡ଼ି ପାଉଁଶ ହୋଇଯାଇଛି।

ଅପହରଣ କରିନେଇ ଗାୟଗଣ୍ଡା ବସ୍‌ଷ୍ଟାଣ୍ଡରେ ଛାଡ଼ିଲେ, ନାବାଳକ ଉଦ୍ଧାର

ଅପହରଣ କରିନେଇ ଗାୟଗଣ୍ଡା ବସ୍‌ଷ୍ଟାଣ୍ଡରେ ଛାଡ଼ିଲେ, ନାବାଳକ ଉଦ୍ଧାର

ଭଞ୍ଜନଗର,୨୩।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ବୁଗୁଡ଼ା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ କରସିଙ୍ଗି ଗୁଡ଼ିସାହିରୁ ଶୁକ୍ରବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ ଜଣେ ସାଢ଼େ ୩ବର୍ଷର ନାବାଳକଙ୍କୁ ଅପହରଣ କରି ନେଇଥିଲେ। ଏହାପରେ ନାବାଳକଙ୍କୁ ତାରସିଂ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଗାୟଗଣ୍ଡା ବସ୍‌ଷ୍ଟାଣ୍ଡରେ ଛାଡ଼ି ଦେଇଥିଲେ।

 ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଦକ୍ଷିଣ ଘୁମୁସର ଡିଏଫ୍‌ଓ

ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଦକ୍ଷିଣ ଘୁମୁସର ଡିଏଫ୍‌ଓ

ଭଞ୍ଜନଗର,୨୩।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଭଞ୍ଜନଗର ଦକ୍ଷିଣ ଘୁମୁସର ବନଖଣ୍ଡ ଅଧିକାରୀ(ଡିଏଫ୍‌ଓ)ଙ୍କ ବାସଭବନରେ ଶନିବାର ଭିଜିଲାନ୍ସ ପକ୍ଷରୁ ଚଢ଼ାଉ କରାଯାଇଛି। ଆୟ ବହିର୍ଭୁତ ସମ୍ପତ୍ତି ଠୁଳ ଅଭିଯୋଗରେ ଡିଏଫ୍‌ଓ ବିଜୟ କେତନ ଆଚାର୍ଯ୍ୟଙ୍କ ବାସଭବନରେ ଭୋର୍‌ରୁ ବ୍ରହ୍ମପୁର ଭିଜିଲାନ୍ସ ଚଢ଼ାଉ କରିଛି।

ଗ୍ୟାସରୁ ନିଆଁ ଲାଗି ମା’, ଝିଅ ଗୁରୁତର

ଭଞ୍ଜନଗର, ୨୩।୬ (ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭଞ୍ଜନଗର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଲଣ୍ଡେଇସାହିରେ ଶୁକ୍ରବାର ରାତି ପ୍ରାୟ ୮ଟାରେ ରନ୍ଧନ ଗ୍ୟାସ୍‌ରୁ ନିଅଁା ଲାଗି ମା’, ଝିଅ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି । ସେମାନେ ହେଲେ ବନପାଳ ବଂଶୀଧର ବିଷୋୟୀଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ସଞ୍ଜୁକ୍ତା

ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ ଗୁଳିମାଡ ଘଟଣା, ଆଉ ୨ ଗିରଫ

ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ ଗୁଳିମାଡ ଘଟଣା, ଆଉ ୨ ଗିରଫ

ଫିରିଙ୍ଗିଆ,୨୩ା୬-ଫିରିଙ୍ଗିଆ ବ୍ଲକ ଗୋଚ୍ଛାପଡା ଥାନା ବାଲନ୍ଦାପଡା ପଞ୍ଚାୟତ ବାଘପଦର ଗ୍ରାମରେ ସେହି ଗ୍ରାମର ଦିବାକର କହଁରଙ୍କୁ ଗୁଳିମାଡ଼ ଘଟଣାରେ ଶୁକ୍ରବାର ପୋଲିସ ଆଉ ୨ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି।

ବାଲି ବୋଝେଇ ଟ୍ରାକ୍ଟର ଜବତ, ଜରିମାନା ଆଦାୟ

ବାଲି ବୋଝେଇ ଟ୍ରାକ୍ଟର ଜବତ, ଜରିମାନା ଆଦାୟ

ବାଲିଗୁଡା,୨୩ା୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ବାଲିଗୁଡ଼ା ଅଞ୍ଚଳରେ ଦିନକୁ ଦିନ ବେଆଇନ୍‌ ବାଲି ଚୋରାଚାଲାଣ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି। ନିକଟସ୍ଥ ନଦୀରୁ ଠିକାସଂସ୍ଥା ଗୁଡ଼ିକ ବେଆଇନ ଭାବେ ଶହଶହ ଗାଡି ବାଲି ଉଠାଉଛନ୍ତି।

ଆଷାଢରେ ବର୍ଷା ନାହିଁ, ଜମି ଫାଟି ଅଁା

ଆଷାଢରେ ବର୍ଷା ନାହିଁ, ଜମି ଫାଟି ଅଁା

କବିସୂର୍ଯ୍ୟନଗର,୨୩ା୬ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଠିକ୍‌ ସମୟରେ ମୌସୁମୀର ଆଗମନ ଓ ସ୍ବାଭାବିକ ବର୍ଷା ନେଇ ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ପୂର୍ବାନୁମାନ କରିଥିଲା। ମାତ୍ର ଏହା ଏକ ପ୍ରକାର ଭୁଲ୍‌ ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଛି।

ଡାଟାମ ଚିଟ୍‌ଫଣ୍ଡ କମ୍ପାନୀର ୨ ଏଜେଣ୍ଟ ଗିରଫ

ଡାଟାମ ଚିଟ୍‌ଫଣ୍ଡ କମ୍ପାନୀର ୨ ଏଜେଣ୍ଟ ଗିରଫ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୨୩ା୬: ଗୋଳନ୍ଥରା ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ଡାଟାମ ନାମକ ଏକ ଚିଟ୍‌ଫଣ୍ଡ କମ୍ପାନୀକୁ ହାଇକୋର୍ଟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ପରେ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ଦ୍ୱାରା ଦୁଇ ବର୍ଷ ତଳେ ବନ୍ଦ କରି ଦିଆଯାଇଥିଲା।

ଗଞ୍ଜାମ, ଛତ୍ରପୁରର ପ୍ରକଳ୍ପ ପରିଦର୍ଶନ

ଗଞ୍ଜାମ, ଛତ୍ରପୁରର ପ୍ରକଳ୍ପ ପରିଦର୍ଶନ

ଛତ୍ରପୁର/ଗଞ୍ଜାମ, ୨୩।୬ (ଡି.ଏନ.ଏ.) ରାଜ୍ୟ ଗୃହ ନିର୍ମାଣ ଓ ନଗର ଉନ୍ନୟନ ବିଭାଗର କମିଶନର ତଥା ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲାର ନୋଡାଲ ସେକ୍ରେଟାରୀ ଜି. ମାଥିଭାଥନଅନ ଶୁକ୍ରବାର ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକଳ୍ପ ପରିଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି।

‘ଆଗକୁ ନିର୍ବାଚନ, ଏବେଠୁ ସଂଗଠିତ ହୁଅ’

‘ଆଗକୁ ନିର୍ବାଚନ, ଏବେଠୁ ସଂଗଠିତ ହୁଅ’

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୨୩ା୬ରାଜ୍ୟର ବିକାଶ ପାଇଁ ସ୍ଥିର ସରକାର ନିହାତି ଆବଶ୍ୟକ। ଯେଉଁ ରାଜ୍ୟରେ ସ୍ଥିର ସରକାର ନାହିଁ, ସେଇ ରାଜ୍ୟ ବିକାଶ କରିପାରୁନି। ଓଡ଼ିଶାରେ ବିଜୁ ଜନତା ଦଳ କ୍ରମାଗତ ଭାବେ ସ୍ଥିର ସରକାର ଦେଇଛି।

ଓରଟେଲ ଶାଖା କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ପ୍ରଶାସନର ଚଢାଉ

ଓରଟେଲ ଶାଖା କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ପ୍ରଶାସନର ଚଢାଉ

ଆସିକା,୨୨ା୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ): ଓରଟେଲ ସଂସ୍ଥାର ଆସିକା କଳିଙ୍ଗା ରୋଡସ୍ଥିତ ଶାଖା କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଉପରେ ଶୁକ୍ରବାର ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ଚଢାଉ ହୋଇଥିଲା । ଚଢାଉ ବେଳେ ଏହି ଶାଖା ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିବା କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଅଧିକାରୀମାନେ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ପ୍ରସାରଣ ସମ୍ବନ୍ଧିୟ କାଗଜପତ୍ର ଦେଖାଇବା ଲାଗି ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ ।

Model This Week

ପ୍ରଭାତ