ସମ୍ବଲପୁର

ହାଜତ ଗେଟ ସମ୍ମୁଖରୁ ଯୁବକଙ୍କୁ ଉଠାଇ ନେଲା ପୋଲିସ: ଦାଦନ ଚାଲାଣ ନାମରେ ଟଙ୍କା ଲୁଟି ଅଭିଯୋଗ

ହାଜତ ଗେଟ ସମ୍ମୁଖରୁ ଯୁବକଙ୍କୁ ଉଠାଇ ନେଲା ପୋଲିସ: ଦାଦନ ଚାଲାଣ ନାମରେ ଟଙ୍କା ଲୁଟି ଅଭିଯୋଗ

ନୂଆପଡା ଅଫିସ,୧୭।୧୨-
ନୂଆପଡାରୁ ତେଲେଙ୍ଗାନାକୁ ଶ୍ରମିକ ଚାଲାଣ କରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ମାନିଗୁଡା ଗାଁର ସନ୍ତୋଷ କୁଲଦୀପ ନାମକ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କୁ ଲଖନା ପୋଲିସ ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଥିଲା। ଶନିବାର ଜେଲ ହାଜତରୁ ବାହାରିବା ମାତ୍ରେ ପୁଣିଥରେ ପୋଲିସ ତାଙ୍କୁ ହାଜତ ଗେଟ ସମ୍ମୁଖରୁ ଉଠାଇ ନେଇଛି। ସେ ଶ୍ରମିକ ସର୍ଦ୍ଦାରଙ୍କଠାରୁ ୧୪ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ନେଇ ଶ୍ରମିକ ପଠାଉ ନ ଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଜିଲାରୁ ଶ୍ରମିକ ଚାଲାଣକୁ ରୋକିବାକୁ ପୋଲିସ ପ୍ରଶାସନ ଅଙ୍କୁଶ ଲଗାଉ ଥିବା କୁହାଯାଉଥିବାବେଳେ ଏହି ମାମଲାରେ ପୋଲିସ ମଝିରେ ପଡିଥିବା ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ହୋଇଛି।
ପ୍ରକାଶ ଯେ, ଶ୍ରମିକ ଚାଲାଣ ସମୟ ଆସିଲେ ରାଜ୍ୟ ବାହାରୁ ହାଇଦ୍ରାବାଦ, ତେଲେଙ୍ଗାନା ଆଦି ଅଞ୍ଚଳରୁ କୋଟିପତି ଶ୍ରମିକ ସର୍ଦ୍ଦାରମାନେ ଖରିଆରରୋଡ, ନୂଆପଡା ଆଦି ଜାଗାରେ ପ୍ରଶାସନର ନାକତଳେ ଆଡ୍ଡା ଜମାଇ ରହିଥାନ୍ତି। ଜିଲାର ବଛା ବଛା ଶ୍ରମିକ ଦଲାଲଙ୍କୁ ବୋଲକରା କରି ସେମାନଙ୍କ ଜରିଆରେ ଶ୍ରମିକ ସଂଗ୍ରହ କରି ସେଠାକୁ ନେଇଥାନ୍ତି। ଯେତେବେଳେ ଶ୍ରମିକ ଚାଲାଣ ପୋଲିସ ହାତରେ ଧରାପଡିଥାଏ ସେତେବେଳେ ଛୋଟକାଟିଆ ଦଲାଲମାନେ ଜେଲ ଯାଇଥାନ୍ତି ଏବଂ କୋଟିପତି ସର୍ଦ୍ଦାରମାନେ ଖସିଯାଇଥାନ୍ତି। ଠିକ ଏହିଭଳି ଘଟିଛି ଲଖନା ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ। ଗତ ମାସରେ ଲଖନା ଥାନା ପୋଲିସ ଏକ ଶ୍ରମିକ ଚାଲାଣ ମାମଲାରେ କୋମନା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ମାନିଗଡା ଗାଁର ସନ୍ତୋଷ କୁଲଦୀପଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଥିଲା। ସେ ଜେଲ ହାଜତକୁ ଗଲାପରେ ତାଙ୍କର ସର୍ଦ୍ଦାର ତେଲେଙ୍ଗାନାର ଏସ.ସୁବ୍ବା କୁଆଡେ ସନ୍ତୋଷ ତାଙ୍କଠାରୁ ୧୪ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ନେଇଥିବା ନେଇ ଥାନାରେ ଏତଲା ଦେଇଥିଲେ। ଏହାକୁ ନେଇ ସେ ଜିଲାପାଳ ଏବଂ ଏସପିଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଭେଟିଥିବା କୁହାଯାଉଛି। ତାପରେ ସନ୍ତୋଷଙ୍କ ନାମରେ ପୁଣିଥରେ ଏକ ମାମଲା(ନଂ ୧୦୨/୧୭) ରୁଜୁ ହୋଇଥିଲା। ପୋଲିସ ସେବେଠାରୁ ତାଙ୍କୁ ପୁଣିଥରେ ଗିରଫ କରି ତଦନ୍ତ କରିବାକୁ ଜଗି ରହିଥିଲା। ସନ୍ତୋଷଙ୍କର ଶୁକ୍ରବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଜାମିନ ମିଳିଥିଲା। ହେଲେ ତାଙ୍କ ପରିବାର ପକ୍ଷରୁ କେହି ନେବାକୁ ନ ଆସିବାରୁ ସେ ଘରକୁ ଯାଇ ନ ଥିଲେ। ତେବେ ଦୁଇଦିନ ଧରି ଲଖନା ପୋଲିସ ତାଙ୍କୁ ଧରିବାକୁ ଜେଲ ହାଜତ ଚାରିକଡେ ପଇଁତରା ମାରୁଥିଲା। ଶନିବାର ସନ୍ଧ୍ୟା ୭ଟାବେଳେ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ସହ ଗେଟ ବାହାରକୁ ଆସିବା ପରେ ପୋଲିସ ତାଙ୍କୁ ଟାଣିନେଇ ଗାଡିରେ ଭର୍ତ୍ତି କରି ନେଇଯାଇଥିଲା।
ଏ ନେଇ ଲଖନା ଥାନାଧିକାରୀ ସରୋଜ କୁମାର ମଲ୍ଲିକଙ୍କୁ ପଚାରିବାରେ ସନ୍ତୋଷଙ୍କ ନାମରେ ୧୪ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ନେଇଥିବା ନେଇ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି। ତାକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ପୋଲିସ ତାଙ୍କୁ ଧରିଛି। ପୋଲିସ ରିମାଣ୍ଡରେ ନନେଇ ହାଜତ ସମ୍ମୁଖରୁ କାହିଁକି ଉଠାଇ ନେଲା ବୋଲି ପଚାରିବାରେ ତାଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ବାରମ୍ବାର ଆମେ ଯାଇ ପଚରାଉଚୁରା କରୁଥିଲୁ ା ହେଲେ ସେମାନେ କୌଣସି ପ୍ରକାର ସହଯୋଗ କରୁ ନ ଥିଲେ ବୋଲି ଶେଷରେ ଏଭଳି ଖଲାସ ହେବା ପରେ ଧରିଛୁ।

All Right Reserved By

ସମ୍ବଲପୁର

ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ

ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ

ରାଉରକେଲା ଅଫିସ,୧୯।୭-ସହରର ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ କିଛି ଅଞ୍ଚଳରେ ଚୋରା ଗଞ୍ଜେଇ କାରବାର ଅଭିଯୋଗ ପରେ ରାଉରକେଲା ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଏହା ଉପରେ ନଜର ରଖାଯାଇଥିଲା। ପରିଣ଼ାମ ସ୍ବରୂପ ବୁଧବାର ବିଶ୍ରା ଛକରୁ ଅବକାରୀ ପୋଲିସ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି।

ପ୍ରତୀକ୍ଷାଳୟ ଅଭାବରୁ ଯାତ୍ରୀ ହନ୍ତସନ୍ତ: ବରଗଛମୂଳ ଆଶ୍ରୟସ୍ଥଳ

ପ୍ରତୀକ୍ଷାଳୟ ଅଭାବରୁ ଯାତ୍ରୀ ହନ୍ତସନ୍ତ: ବରଗଛମୂଳ ଆଶ୍ରୟସ୍ଥଳ

ରାଉରକେଲା ଅଫିସ,୧୯।୭-ଯାତ୍ରୀ ପ୍ରତୀକ୍ଷାଳୟ ଅଭାବରୁ ମ୍ୟୁନିସିପାଲ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ନିକଟ ପ୍ରମୁଖ ଅଞ୍ଚଳ ସାରନା ଛକରେ ପଥଚାରୀଙ୍କ ସମସ୍ୟା ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି। ବର୍ଷା ଯୋଗୁ ଯାତ୍ରୀ ପାଖ ବରଗଛ ମୂଳରେ ଆଶ୍ରୟ ନେବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହେଉଛନ୍ତି।

ନିର୍ମାଣ ଶ୍ରମିକ ସମସ୍ୟା ନେଇ ଶ୍ରମ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା

ନିର୍ମାଣ ଶ୍ରମିକ ସମସ୍ୟା ନେଇ ଶ୍ରମ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା

ରାଉରକେଲା ଅଫିସ, ୧୯।୭-ପଞ୍ଜିକୃତ ନିର୍ମାଣ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ସମସ୍ୟା ନେଇ ବୁଧବାର ରାଉରକେଲା ଜିଲା କଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି ରବି ରାୟ ଜିଲା ଶ୍ରମ ଅଧିକାରୀ ପ୍ରଣବ ପାତ୍ରଙ୍କୁ ଭେଟି ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ। ଏହି ଅବସରରେ ସେ କହିଥିଲେ ଯେ, ପଞ୍ଜିକୃତ ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ସରକାରଙ୍କ ଯୋଜନାରୁ ସୁଫଳ ମିଳିପାରୁନି।

ସେଲ ପେନସନ ସ୍କିମ ଲାଗୁ କରିଯିବା ନେଇ ଚିତ୍ରଅସ୍ପଟ

ରାଉରକେଲା ଅଫିସ, ୧୯।୭-ସେଲ (ଷ୍ଟିଲ ଅଥରିଟି ଅଫ ଇଣ୍ଡିଆ ଲିଃ) ପେନସନ ସ୍କିମ କେବେ ସୁଦ୍ଧା ଲାଗୁ କରାଯିବ ସେନେଇ ଚିତ୍ର ସ୍ପଷ୍ଟ ହେଉ ନ ଥିବାବେଳେ ତୁରନ୍ତ ଏହାର ସମାଧାନ ସହ ମଜୁରି ଚୁକ୍ତିନାମା ନେଇ ଏନଜେସିଏସ ବୈଠକ ଡାକିବାକୁ ରାଉରକେଲା ମଜଦୁର ସଭା ଦାବି କରିଛି।

ତେଲିଙ୍ଗିବାଜାର ୧୬ତମ ସମ୍ମାନ ସମାରୋହ

ତେଲିଙ୍ଗିବାଜାର ୧୬ତମ ସମ୍ମାନ ସମାରୋହ

ରାଉରକେଲା ଅଫିସ, ୧୯।୭-ଆଧୁନିକ ଶିଶୁ ସାହିତ୍ୟର ବର୍ଣ୍ଣବିଭା ବଦଳି ଯାଇଛି ଏବଂ ଲେଖକୀୟ ଅଙ୍ଗିକାରବଦ୍ଧତା ବିନା ଶିଶୁ ସାହିତ୍ୟର ଅସ୍ମିତା ଅସମ୍ଭବ ବୋଲି ତୈୟୋମାସିକ ଶିଶୁ କିଶୋର ପତ୍ରିକା ତେଲିଙ୍ଗିବାଜାର ୧୬ତମ ସମ୍ମାନ ସମାରୋହ ଉତ୍ସବରେ ଯୋଗଦେଇ ବିଶିଷ୍ଟ ଶିଶୁ ସାହିତି୍ୟକମାନେ ଏଭଳି ମତପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ।

୨ ବର୍ଷ ହେବ ନାହାନ୍ତି ସ୍ଥାୟୀ ବିଇଓ

୨ ବର୍ଷ ହେବ ନାହାନ୍ତି ସ୍ଥାୟୀ ବିଇଓ

ନୂଆଗାଁ,୧୯।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.) ଶିକ୍ଷାର ଉନ୍ନତି ଓ ବିକାଶ ଦିଗରେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ବିଭିନ୍ନ ଯୋଜନା ପ୍ରଣୟନ କରିଛନ୍ତି । ବିଭିନ୍ନ ଯୋଜନାରେ କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କା ସରକାର ଖର୍ଚ୍ଚ କରୁଥିବାବେଳେ ଏବେ ଶିକ୍ଷାର ମାନ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ଚାଲିଛି ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ, ଉତ୍‌ଥାନ ଓ ଉତ୍କର୍ଷ୍କ ଭଳି ଯୋଜନା ।

ଗାଡ଼ି ଚୋରି ର଼୍ୟାକେଟ୍‌ର ୨ ଗିରଫ: ୨ ବୋଲେରୋ, ୨ ବାଇକ୍‌ ଜବତ

ଗାଡ଼ି ଚୋରି ର଼୍ୟାକେଟ୍‌ର ୨ ଗିରଫ: ୨ ବୋଲେରୋ, ୨ ବାଇକ୍‌ ଜବତ

ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଅଫିସ,୧୯।୭- ଗାଡ଼ି ଚୋରି ର଼୍ୟାକେଟ୍‌ରେ ସକ୍ରିୟ ଥିବା ଦୁଇଜଣଙ୍କୁ ବୁଧବାର ବଡ଼ମାଲ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଛି। ଗିରଫ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଦ୍ୱୟ ହେଲେ କୁକୁର୍ଜଙ୍ଘାର ରୂପକ ଗୁରୁ (୨୫) ଏବଂ ବ୍ରଜରାଜନଗରର କର୍ତ୍ତିକ ମହାନନ୍ଦିଆ (୨୪)।

ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ପୋଷ୍ୟସନ୍ତାନ ଗ୍ରହଣ କେନ୍ଦ୍ରରୁ ନାଇଜେରିଆ :ଐଶ୍ୱର୍ଯ୍ୟାଙ୍କ କୋଳ ଭରିଲା

ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ପୋଷ୍ୟସନ୍ତାନ ଗ୍ରହଣ କେନ୍ଦ୍ରରୁ ନାଇଜେରିଆ :ଐଶ୍ୱର୍ଯ୍ୟାଙ୍କ କୋଳ ଭରିଲା

ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଅଫିସ, ୧୯।୭- କେତେବେଳେ କାହା ଭାଗ୍ୟର ସୂର୍ଯ୍ୟ କେଉଁଠି ଉଦୟ ହୁଏ ତାହା କହିବା କଷ୍ଟକର। ସେମିତି ଏକ ଉଦାହରଣ ବୁଧବାର ସାମ୍‌ନାକୁ ଆସିଛି। ଦିନେ ଜଣେ କୁଆଁରୀ ମା’ ଲୋକଲଜ୍ଜା ଭୟରେ ନିଜର ଶିଶୁକନ୍ୟାର ଭାର ବୋହି ପାରି ନ ଥିଲେ।

ଛାତ୍ରଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ ଫାଟିବା ଘଟଣା: ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ ନିଲମ୍ବିତ

ଛାତ୍ରଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ ଫାଟିବା ଘଟଣା: ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ ନିଲମ୍ବିତ

ଉଲୁଣ୍ଡା,୧୮।୭ (ଡି.ଏନ.ଏ.)-ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା ଉଲୁଣ୍ଡା ବ୍ଲକ ମାଟିଖାଇ ଉଚ୍ଚ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଜଣେ ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ମାଡ ମାରି ମୁଣ୍ଡ ଫଟାଇବା ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀଙ୍କୁ ମହଙ୍ଗା ପଡିଛି। ଏହି ଘଟଣାକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ସଂପୃକ୍ତ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀଙ୍କୁ ବୁଧବାର ନିଲମ୍ବିତ କରାଯାଇଛି। ସୂଚନା ମତେ ମାଟିଖାଇ ଗଁାର ଭକ୍ତରାମ ମେହେରଙ୍କ ପୁଅ କାହ୍ନା ମେହେର(୮) ଉକ୍ତ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ତୃତୀୟ ଶ୍ରେଣୀରେ ପାଠ ପଢନ୍ତି।

ସେକ୍ସ ର଼୍ୟାକେଟ, ଯୁବତୀ ଚାଲାଣ ଅଭିଯୋଗରେ ୨ ଅଟକ

ସେକ୍ସ ର଼୍ୟାକେଟ, ଯୁବତୀ ଚାଲାଣ ଅଭିଯୋଗରେ ୨ ଅଟକ

ପାଟଣାଗଡ,୧୮।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ପାଟଣାଗଡ ଉପଖଣ୍ଡ ଲରମ୍ଭା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଲୁହାସିଂହା ଗ୍ରାମରୁ ଯୁବତୀ ଚାଲାଣ ଅଭିଯୋଗରେ ଲରମ୍ଭା ପୋଲିସ ୨ ଜଣଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖିଛି। ଜଣେ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ନିଜ ସମ୍ପର୍କୀୟ କହି କିଛି ଦିନ ହେଲା ଏମାନେ ଘରେ ରଖି ଦେହ ବେପାର ଚଳାଉଥିଲେ ବୋଲି ଲୋକେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

ବଲାଣୀରୁ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ଶାଗୁଆନ କାଠ ଜବତ

ବଡ଼ବିଲ, ୧୮।୭(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ବଲାଣୀରେ ବଡ଼ବିଲ ବନ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଚଢ଼ାଉ କରାଯାଇ ମଙ୍ଗଳବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ଶାଗୁଆନ କାଠ ଜବତ ହୋଇଛି।

ଗୁହାଲର କାଁଥିତରା ଆଶ୍‌ରେ ଥଲ୍‌ ସୁଆଧୀନ୍‌ ରାଏଜର ଦୁଇ ପରାଧୀନ୍‌ ଜୀବନ୍‌

ଗୁହାଲର କାଁଥିତରା ଆଶ୍‌ରେ ଥଲ୍‌ ସୁଆଧୀନ୍‌ ରାଏଜର ଦୁଇ ପରାଧୀନ୍‌ ଜୀବନ୍‌

ତଳଗାଁ, ୧୮।୭ (ଡିଏନ,ଏ)- ବୌଦ୍ଧ ଜିଲା ହରଭଙ୍ଗା ବ୍ଲକ୍‌ରେ ସରକାରୀ ଯୋଜ୍‌ନା ପର୍‌ହସନ୍‌ ପାଲ୍‌ଟିଥିବା ଦେଖ୍‌ବାକେ ମିଲିଛେ। ବ୍ଲକ୍‌ ହେଡକ୍ୱାଟର ପଁନ୍‌ଚେତ୍‌ ବାଣିଭୂଷଣପୁରର ଭଉଁରୀପଥର ଗାଁର ଅରକ୍ଷିତ ପ୍ରଧାନ ସାତ ପରାନି କୁଟୁମ୍‌କେ ନେଇ ଗଛ୍‌ତଲେ ପାଲ୍‌ ଟାନି ଜୀବନ୍‌ ବିତଉଛନ୍‌। ସେନ୍‌ତା ଝାର୍‌ ଜଂଗଲ୍‌, ପାହଡ଼ ପର୍‌ବତ୍‌ ଘେରା ଆଦିବାସୀ ଅଧୁଷିତ ଇ ବ୍ଲକ୍‌ର ନୂତନ୍‌ ପଁନ୍‌ଚେତ୍‌ ମହାଲିକପଡାରେ ଆର୍‌ ଗୁଟେ ଦୁଖର ଘଟ୍‌ନା ଦେଖ୍‌ବାକେ ମିଲିଛେ।

Model This Week

ରୂପେଶ