ରାଜ୍ୟ |

ହାଇସ୍କୁଲରେ ଏକାଦଶ

ହାଇସ୍କୁଲରେ ଏକାଦଶ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୭।୧୨ (ବ୍ୟୁରୋ): ଆସନ୍ତା ଶିକ୍ଷାବର୍ଷରୁ ହାଇସ୍କୁଲ (ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟ)ରେ ପାଠ ପଢିବେ ଏକାଦଶ ଶ୍ରେଣୀର ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର। ପ୍ରାଥମିକ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଅର୍ଥାତ ପାଇଲଟ୍‌ ପ୍ରକଳ୍ପ ଭାବେ ସଦର ଦପ୍ତରରେ ଥିବା ଜିଲା ହାଇସ୍କୁଲଗୁଡିକରେ ଏକାଦଶ ପାଠପଢା ଆରମ୍ଭ ହେବ ବୋଲି ରାଜ୍ୟ ସରକାର ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି। ଗତ ୪ା୧୨ା୨୦୧୭ରେ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ ଆଦିତ୍ୟ ପ୍ରସାଦ ପାଢୀଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ ଓ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଓ ଗଣଶିକ୍ଷା ବିଭାଗର ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କୁ ଅନୁଷ୍ଠିତ ବୈଠକରେ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି। ରାଜ୍ୟର ଯେଉଁ ହାଇସ୍କୁଲଗୁଡିକରେ ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ଭିତ୍ତିଭୂମିର ସୁବିଧା ରହିଥିବ ସେହି ହାଇସ୍କୁଲଗୁଡିକରେ ମଧ୍ୟ ଏକାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ଖୋଲାଯିବ। ଯେଉଁସବୁ ହାଇସ୍କୁଲରେ ଭିତ୍ତିଭୂମି ରହିଛି ସେହି ହାଇସ୍କୁଲ ଗୁଡିକୁ ସର୍ଭେ କରି ଆସନ୍ତା ଜାନୁୟାରୀ ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ଚିହ୍ନଟ କରାଯିବ। ସେହିପରି ରାଜ୍ୟରେ କେତୋଟି ଜୁନିୟର କଲେଜ ରହିଛି ତାକୁ ମଧ୍ୟ ଚିହ୍ନଟ କରାଯିବ। ସରକାରୀ ଓ ଅନୁଦାନପ୍ରାପ୍ତ ଜୁନିୟର କଲେଜ ଗୁଡିକରେ ଭିତ୍ତିଭୂମିକୁ ଦେଖି ଚିହ୍ନଟ କରି ଏକ ତାଲିକା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯିବ। ଏଥିପାଇଁ ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷା ବିଭାଗର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ, ବିଦ୍ୟାଳୟ ଓ ଗଣଶିକ୍ଷା ବିଭାଗର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକଙ୍କ ସହିତ ସ୍ଥାନୀୟ ରାଜସ୍ବ ନିରୀକ୍ଷକ ଅଧିକାରୀ ମିଳିତ ଭାବେ କ୍ଷେତ୍ର ଗସ୍ତ କରିବେ। ଉକ୍ତ ତାଲିକାକୁ ଜାନୁୟାରୀ ୩୧ ସୁଦ୍ଧା ସରକାରଙ୍କୁ ଦେବେ। ଏହାପରେ ଆସନ୍ତା ଶିକ୍ଷାବର୍ଷରୁ ହାଇସ୍କୁଲଗୁଡିକରେ ଏକାଦଶ ପାଠପଢା ଆରମ୍ଭ ହୋଇପାରିବ। ହାଇସ୍କୁଲରେ ପାଠପଢା ଆରମ୍ଭ ହେଲେ ଯୁକ୍ତଦୁଇ କଲେଜର ଅଧ୍ୟାପକ ଓ ଅଧ୍ୟାପିକାମାନଙ୍କ ଶିକ୍ଷାଗତ ଯୋଗ୍ୟତା ବି.ଇଡି ନ ଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସେମାନେ ଗଣଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ ଅଧୀନକୁ ଆସି ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କୁ ପାଠ ପଢାଇ ପାରିବେ। ଯେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ହାଇସ୍କୁଲଗୁଡିକରେ ପୋଷ୍ଟ୍‌ ଗ୍ରାଜୁଏଟ୍‌ ଟିଚର(ପିଜିଟି) ଶିକ୍ଷକ ନିଯୁକ୍ତି ନ ସରିଛି ସେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅଧ୍ୟାପକ ଓ ଅଧ୍ୟାପିକାମାନେ ଏକାଦଶ ଥିବା ହାଇସ୍କୁଲକୁ ଆସି ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କୁ ଶିକ୍ଷା ଦେବେ। ଶିକ୍ଷକ ନିଯୁକ୍ତି ସରିଲେ ସେହି ଅଧ୍ୟାପକମାନଙ୍କୁ ସ୍ନାତକୋତ୍ତର ମହାବିଦ୍ୟାଳୟକୁ ଫେରାଇ ନିଆଯିବ। ଏହାକୁ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରମାନେ ସ୍ବାଗତ କରିଥିବା ବେଳେ ଶିକ୍ଷାବିତ୍‌ମାନେ ନାପସନ୍ଦ କରିଛନ୍ତି। ଶିକ୍ଷା ବର୍ଷକୁ ଆଉ ମାତ୍ର ୩ମାସ ବାକି ରହିଛି। ସମସ୍ତ ପ୍ରକ୍ରିୟା ସାରି କିପରି ହାଇସ୍କୁଲରେ ଏକାଦଶ ଶ୍ରେଣୀର ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କୁ ପାଠପଢା ଯାଇପାରିବ ବୋଲି ଶିକ୍ଷାବିତଙ୍କ ମହଲରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଆସିଛି। ଏନେଇ ଉଚ୍ଚ ଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ଅନନ୍ତ ଦାସ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ହାଇସ୍କୁଲ ଓ କଲେଜଗୁଡିକୁ ଯାଇ ଭିତ୍ତିଭୂମି ସର୍ଭେ କରିବା ପାଇଁ ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କୁ ଦାୟିତ୍ୱ ଦିଆଯାଇଛି। ରିପୋର୍ଟ ଦେଲେ ଏହା ଉପରେ ଅଧିକ ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଇ ପାରିବ। ତେବେ ପ୍ରାଥମିକ ପର୍ଯ୍ୟୟରେ ସଦର ମହକୁମାରେ ଥିବା ଜିଲା ହାଇସ୍କୁଲରେ ଏକାଦଶ ଖୋଲାଯାଇ ପାଠ ପଢାଯିବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

All Right Reserved By

ରାଜ୍ୟ |

ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ

ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ

କଟକ ଅଫିସ, ୧୮।୭: ସିଏମ୍‌ସି ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ ସୁନୀଲ କୁମାର ଦାସଙ୍କ ଘରେ ବୁଧବାର ଭିଜିଲାନ୍ସ ପକ୍ଷରୁ ଚଢ଼ାଉ କରାଯାଇଛି। ଆୟବହିର୍ଭୁତ ସମ୍ପତ୍ତି ଠୁଳ ଅଭିଯୋଗରେ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଥିବା ସୁନୀଲଙ୍କ ଘର ଓ ସିଏମ୍‌ସି ଅଫିସରେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ପକ୍ଷରୁ ଯାଞ୍ଚ ଚାଲିଛି।

ରାସ୍ତା କାଦୁଅ ଯୋଗୁ ଯାଇପାରିଲାନି ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ: ଜୀବନ ହାରିଲେ ମହିଳା

ରାସ୍ତା କାଦୁଅ ଯୋଗୁ ଯାଇପାରିଲାନି ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ: ଜୀବନ ହାରିଲେ ମହିଳା

ମାଲକାନଗିରି,୧୮।୭(ସ୍ବ.ପ୍ର.): କାଦୁଅ ରାସ୍ତା ଯୋଗୁ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ଯାଇ ନ ପାରିବାକୁ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଘଟଣାଟି ଘଟିଛି ମାଲକାନଗିରି ଜିଲା ସଦର ପଞ୍ଚାୟତ କାଦଗୁଡା ଗ୍ରାମରେ। ଗ୍ରାମର ଜମ୍ବତୀ କଂସାରୀ(୫୫) ନାମ୍ନୀ ମହିଳା ମଙ୍ଗଳବାର ଅପରାହ୍ନରେ ହଠାତ୍‌ ଛାତିରେ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଅନୁଭବ କରିଥିଲେ। ପରିବାର ଲୋକେ ୧୦୮ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସକୁ ଫୋନ କରିଥିଲେ ।

ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥ ପଞ୍ଚରାତ୍ର ଉଦ୍‌ଘାଟିତ: ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣଙ୍କ ଶଙ୍ଖ ଧ୍ୱନି ଧୃତରାଷ୍ଟ୍ରଙ୍କ ହୃଦୟକୁ ଥରାଇ ଦେଇଥିଲା

ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥ ପଞ୍ଚରାତ୍ର ଉଦ୍‌ଘାଟିତ: ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣଙ୍କ ଶଙ୍ଖ ଧ୍ୱନି ଧୃତରାଷ୍ଟ୍ରଙ୍କ ହୃଦୟକୁ ଥରାଇ ଦେଇଥିଲା

ପୁରୀ ଅଫିସ, ୧୮ା୭: ରାଧାବଲ୍ଲଭ ମଠ ଆନୁକୂଲ୍ୟ ଶରଧାବାଲି ସ୍ଥିତ ରାଧାବଲ୍ଲଭ ସତ୍‌ସଙ୍ଗ ଭବନରେ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଛି ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥ ପଞ୍ଚରାତ୍ର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ। ଗୋବର୍ଦ୍ଧନ ମଠର ଶଙ୍କରାଚାର୍ଯ୍ୟ ସ୍ବାମୀ ନିଶ୍ଚଳାନନ୍ଦ ସରସ୍ବତୀ ଏହାକୁ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ। ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଶଙ୍କରାଚାର୍ଯ୍ୟ ଆଶୀର୍ବଚନ ପ୍ରଦାନ କରି କହିଥିଲେ, ମଠ ମନ୍ଦିରର ଜମିକୁ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନ ନିଜ ହାତକୁ ନେଇ ଉପଭୋକ୍ତା ସାଜୁଛି।

ଆଜି ହେରା ପଞ୍ଚମୀ: ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ରଥ ଭାଙ୍ଗିବେ ମହାଲକ୍ଷ୍ମୀ

ଆଜି ହେରା ପଞ୍ଚମୀ: ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ରଥ ଭାଙ୍ଗିବେ ମହାଲକ୍ଷ୍ମୀ

ପୁରୀ ଅଫିସ, ୧୮ା୭: ବୁଧବାର ପାଳିତ ହେବ ହେରାପଞ୍ଚମୀ ନୀତି। ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରୁ ଶ୍ରୀଦେବୀ (ମା’ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଠାକୁରାଣୀ) ଆସିବେ ଗୁଣ୍ଡିଚା ମନ୍ଦିର। ଏଥିଲାଗି ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ନୀତିନିର୍ଘଣ୍ଟ ହୋଇଛି।

ଭକ୍ତ ପାଇଲେ ଆଡ଼ପ ଦର୍ଶନ: ମିଳିଲା ଆଡ଼ପ ଅବ, ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କର ହେଲା ବନକ ଲାଗି

ଭକ୍ତ ପାଇଲେ ଆଡ଼ପ ଦର୍ଶନ: ମିଳିଲା ଆଡ଼ପ ଅବ, ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କର ହେଲା ବନକ ଲାଗି

ପୁରୀ ଅଫିସ, ୧୮ା୭: ଘୋଷଯାତ୍ରାରେ ବାହାରି ମହାପ୍ରଭୁ ଏବେ ଶ୍ରୀଗୁଣ୍ଡିଚା ମନ୍ଦିର ଆଡ଼ପ ମଣ୍ଡପରେ ଅବସ୍ଥାନ କରିଛନ୍ତି। ମଙ୍ଗଳବାର ଲକ୍ଷାଧିକ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ ଚତୁର୍ଦ୍ଧା ବିଗ୍ରହଙ୍କ ଆଡ଼ପ ଦର୍ଶନ ପାଇଛନ୍ତି। ଏଥିସହ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କୁ ଲାଗି ହୋଇଛି ଅନ୍ନ ପ୍ରସାଦ। ଦୁଇଦିନ ଧରି ଅବଢ଼ା ପାଇ ନ ଥିବା ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ ପାଇଛନ୍ତି ଆଡ଼ପ ଅବଢ଼ା। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଧୂପ ପରେ ଠାକୁରଙ୍କ ବନକଲାଗି ନୀତି ସମ୍ପନ୍ନ ହୋଇଛି। ଦତ୍ତମହାପାତ୍ର ସେବକମାନେ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ଶ୍ରୀମୁଖ ଶୃଙ୍ଗାର କରିଛନ୍ତି। ବୁଧବାର ହେରାପଞ୍ଚମୀ। ଏହି ନୀତିକୁ ସୁରୁଖୁରୁରେ ସମ୍ପନ୍ନ ଲାଗି ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି।

କଟକ ମାଛ ଗୋଦାମ ଉପରେ ଚଢ଼ାଉ

କଟକ ଅଫିସ,୧୮।୭: କଟକ ମାଛ ଗୋଦାମ ଓ ଦୋକାନ ଉପରେ ବୁଧବାର ସକାଳେ ପୁଣି ଥରେ ଚଢ଼ାଉ ହୋଇଛି। ମାଛରେ ଫର୍ମାଲିନ ମିଶିଛି କି ନାହିଁ ତାହା ଜାଣିବା ପାଇଁ ଫୁଡ୍‌ ସ୍କ୍ବାଡ୍‌ ପକ୍ଷରୁ ଏହି ଚଢାଉ ଜାରି ରହିଛି।

ରାଜନୈତିକ ଲିଙ୍କ୍‌ ଖୋଜିବାରେ ଏସ୍‌ଟିଏଫ୍‌ ବିଫଳ: ଟିଟୋଙ୍କ ୮ ସହଯୋଗୀ ଗିରଫ

ରାଜନୈତିକ ଲିଙ୍କ୍‌ ଖୋଜିବାରେ ଏସ୍‌ଟିଏଫ୍‌ ବିଫଳ: ଟିଟୋଙ୍କ ୮ ସହଯୋଗୀ ଗିରଫ

ଭୁବନେଶ୍ୱର(ବ୍ୟୁରୋ)/କଟକ ଅଫିସ, ୧୮ା୭- ଗ୍ୟାଙ୍ଗ୍‌ଷ୍ଟର ସୟଦ ଉସ୍‌ମାନ ଅଲି ଓରଫ ଟିଟୋ କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ବାରିମୂଳ ଜେଲରେ ରହି ସହଯୋଗୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ବାହାରେ ଆପରାଧିକ ନେଟଓ୍ବର୍କ ଚଳାଇପାରନ୍ତି। ଏହା ଉପରେ ଅଙ୍କୁଶ ଲଗାଇବାକୁ ଟିଟୋଙ୍କୁ ଚୌଦ୍ୱାର ଜେଲ୍‌କୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରିବାକୁ ଯୋଜନା କରାଯାଉଛି।

ଲଗାଣ ବର୍ଷା ପରେ ବିଏମ୍‌ସିର ଚେତା ପଶିଲା: ସହରରେ ନିର୍ମାଣ ହେବ ୭ ଡ୍ରେନ, ଖର୍ଚ୍ଚ ହେବ ୯.୪୫ କୋଟି

ଲଗାଣ ବର୍ଷା ପରେ ବିଏମ୍‌ସିର ଚେତା ପଶିଲା: ସହରରେ ନିର୍ମାଣ ହେବ ୭ ଡ୍ରେନ, ଖର୍ଚ୍ଚ ହେବ ୯.୪୫ କୋଟି

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୮ା୭(ବ୍ୟୁରୋ)- ବିଭିନ୍ନ ସମୟରେ ବର୍ଷା ହେଲେ ରାଜଧାନୀ ଭୁବନେଶ୍ୱରର ଏକାଧିକ ଅଞ୍ଚଳ ଜଳମଗ୍ନ ହୋଇପଡ଼ୁଛି। ଲୋକେ ଜଳବନ୍ଦୀ ଅବସ୍ଥାରେ ରହୁଛନ୍ତି। ଏହି ସମସ୍ୟା ବହୁ ପୁରୁଣା। ଏହା ସତ୍ତ୍ୱେ ସମାଧାନର ବାଟ ବାହାର କରିପାରୁ ନ ଥିବା ଭୁବନେଶ୍ୱର ମହାନଗର ନିଗମ(ବିଏମ୍‌ସି)। କିନ୍ତୁ ଚଳିତବର୍ଷ ବର୍ଷା ଆରମ୍ଭରୁ ସ୍ଥିତି ବେହାଲ ହୋଇପଡ଼ିଲାଣି।

ସୂର୍ଯ୍ୟମନ୍ଦିର ପରିସରରେ ପାଣି ଜମିବା ଘଟଣା: ଶାସକ ଦଳକୁ ଭାଜପାର ଟାର୍ଗେଟ

ସୂର୍ଯ୍ୟମନ୍ଦିର ପରିସରରେ ପାଣି ଜମିବା ଘଟଣା: ଶାସକ ଦଳକୁ ଭାଜପାର ଟାର୍ଗେଟ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୮ା୭(ବ୍ୟୁରୋ)- ଓଡ଼ିଶାର ଐତିହ୍ୟ ସୂର୍ଯ୍ୟମନ୍ଦିର ପରିସରରେ ବର୍ଷାଜଳ ଜମିବା ଚିନ୍ତାର ବିଷୟ। ତୁରନ୍ତ ଏହି ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ କରାଯିବା ଆବଶ୍ୟକ। କୋଣାର୍କରେ ପାଣି ନିଷ୍କାସନ ପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ରକୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ କଡା ଚିଠି ଲେଖିଛନ୍ତି। ମାତ୍ର ବର୍ଷାଦିନ ଆରମ୍ଭରୁ ସହରରେ ବାସ କରୁଥିବା ଲୋକମାନେ ପାଣି ଭିତରେ ଜଳବନ୍ଦୀ ଜୀବନ କଟାଉଛନ୍ତି।

ଓଡ଼ିଆ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରେ ନାମଲେଖା ଘୁଞ୍ଚିବା ଅସମୀଚୀନ

ଓଡ଼ିଆ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରେ ନାମଲେଖା ଘୁଞ୍ଚିବା ଅସମୀଚୀନ

କଟକ ଅଫିସ, ୧୮ା୭- କେତେକ ଆଳ ଦେଖାଇ ଓଡ଼ିଆ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରେ ନାମଲେଖାକୁ ୧ ବର୍ଷ ପାଇଁ ଘୁଞ୍ଚାଇ ଦିଆଯାଇଛି। ଏହାଦ୍ୱାରା ଓଡ଼ିଆ ଭାଷା ପ୍ରତି କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ ସେତେଟା ଆନ୍ତରିକତା ନ ଥିବା ଓ ବାଧ୍ୟବାଧକତାରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଉଥିବା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଛି। ଏଭଳି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିହାତି ଅସମୀଚୀନ ଏବଂ ଓଡ଼ିଆ ଭାଷା ପ୍ରତି ଅସମ୍ମାନଜନକ ବୋଲି ଉତ୍କଳ ସମ୍ମିଳନୀ ପକ୍ଷରୁ ଉଦ୍‌ବେଗ ପ୍ରକାଶ କରାଯାଇଛି।

କଟକରୁ ୩୦ ଲକ୍ଷର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ: ବ୍ୟବହୃତ ଆଇନଜୀବୀଙ୍କ କାର୍‌ ଜବତ, ୪ ଗିରଫ

କଟକରୁ ୩୦ ଲକ୍ଷର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ: ବ୍ୟବହୃତ ଆଇନଜୀବୀଙ୍କ କାର୍‌ ଜବତ, ୪ ଗିରଫ

କଟକ ଅଫିସ୍‌,୧୮ା୭- କଲିକତାରୁ ଭାୟା ଜଳେଶ୍ୱର ଦେଇ କଟକ-ଭୁବନେଶ୍ୱରକୁ ଚାଲାଣ ହେଉଛି ବ୍ରାଉନସୁଗାର। ପୁଣି ଏଥିରେ ବ୍ୟବହୃତ ହେଉଛି ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ କାର୍‌ ଓ ନାମୀଦାମୀ ଗାଡ଼ି। ପୋଲିସ ଆଖିରେ ଧୂଳିଦେଇ ଏହି ବେଆଇନ ନିଶା କାରବାର ବେଧଡ଼କ ଚାଲୁଥିବାବେଳେ ଅବକାରୀ ଗୋଇନ୍ଦା ବିଭାଗ ମଙ୍ଗଳବାର ଏକ ର଼୍ୟାକେଟକୁ ଧରିଛି।

ଯୁଧିଷ୍ଠିର ସାମନ୍ତରାୟଙ୍କୁ ହାଇକୋର୍ଟରୁ ଜାମିନ

ଯୁଧିଷ୍ଠିର ସାମନ୍ତରାୟଙ୍କୁ ହାଇକୋର୍ଟରୁ ଜାମିନ

କଟକ ଅଫିସ, ୧୮ା୭- ବରିଷ୍ଠ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ତଥା ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ଯୁଧିଷ୍ଠିର ସାମନ୍ତରାୟ ଓ ପୁଅ ପ୍ରିୟବ୍ରତ ସାମନ୍ତରାୟଙ୍କୁ ହାଇକୋର୍ଟ ମଙ୍ଗଳବାର ଜାମିନ ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି। ୨୫ହଜାର ଟଙ୍କାର ଜମାନତ ଓ ୨ ଜଣ ଜାମିନଦାରଙ୍କ ମୁଚାଲିକାରେ ଜାମିନ ମିଳିଛି। ଯୁଧିଷ୍ଠିର ଓ ତାଙ୍କ ପୁଅଙ୍କ ଜାମିନ ଆବେଦନର ପୂର୍ଣ୍ଣାଙ୍ଗ ଶୁଣାଣି ଗତ ୧୧ ତାରିଖରେ ହାଇକୋର୍ଟରେ ହୋଇଥିଲା।

Model This Week

ରୂପେଶ