ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

ଅନ୍ଧାରରେ ରଖି ଭିତ୍ତିପ୍ରସ୍ତର ସ୍ଥାପନ

ଅନ୍ଧାରରେ ରଖି ଭିତ୍ତିପ୍ରସ୍ତର ସ୍ଥାପନ

ଯାଜପୁର ଅଫିସ/ସୁକିନ୍ଦା
(ଡି.ଏନ.ଏ.),୧୬।୧୨-

ପେଟ୍ରୋଲିୟମ ଓ ପ୍ରାକୃତିକ ଗ୍ୟାସ, ଦକ୍ଷତା ବିକାଶ ଏବଂ ଉଦ୍ୟମିତା ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ରବିବାର ଯାଜପୁର ଜିଲା ହରିପୁରଠାରେ ଧାମରାରୁ ଅନୁଗୋଳ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଗେଲ୍‌ର ୩୬ଇଞ୍ଚର ପ୍ରାକୃତିକ ଗ୍ୟାସ ମୁଖ୍ୟଲାଇନର ଭିତ୍ତିପ୍ରସ୍ତର ସ୍ଥାପନ ଓ କାର୍ଯ୍ୟର ଶୁଭାରମ୍ଭ ହେବ। ତେବେ ଏହି ଶୁଭାରମ୍ଭ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ନେଇ ପୂର୍ବରୁ କୌଣସି ସୂଚନା ଲୋକଙ୍କ ପାଖରେ ନ ଥିବାରୁ ଯାଜପୁର ଜିଲାବାସୀଙ୍କ ମନରେ ଏକ ଅଜଣା ଭୟର ବାତାବରଣ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। ଗ୍ୟାସ ପାଇପ ଫାଟି ଧନଜୀବନ ହାନୀ ଆଶଙ୍କାରେ ସେମାନେ ଏହି ପ୍ରକଳ୍ପକୁ ବିରୋଧ କରିବା ନିମନ୍ତେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ଏହି ପ୍ରକଳ୍ପରେ କେବଳ ଧନୀ ଶ୍ରେଣୀର ଲୋକ ଲାଭବାନ ହେଉଥିବାବେଳେ ଗରିବ ଲୋକେ ଉପକୃତ ହେବା ନେଇ ସାଧାରଣରେ ପ୍ରଶ୍ନବାଚୀ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। କେତେ ଜଙ୍ଗଲ ଜମି ଓ ପ୍ରଜାଙ୍କ ଜମି କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ହେବ। କେଉଁ କେଉଁ ରାସ୍ତା ଦେଇ ପାଇପ୍‌ଲାଇନ ବିଛା କାର୍ଯ୍ୟ କରାଯିବ। କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ଜମିର କେତେ କ୍ଷତିପୂରଣ ମିଳିବ ସେନେଇ କୌଣସି ପୂର୍ବ ସୂଚନା କିମ୍ବା କିଛି ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ ହୋଇ ନ ଥିବାରୁ ପ୍ରକଳ୍ପର କାର୍ଯ୍ୟକାରିତା ନେଇ ସନ୍ଦେହ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। ଯାଜପୁର ଜିଲା ସୁକିନ୍ଦା ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳିରେ ଭାଜପାରସ୍ଥିତିକୁ ସୁଧାରିବା ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ଏଭଳି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ଆୟୋଜନ କରାଯାଉଛି ବୋଲି ଅଞ୍ଚଳବାସୀ ମତ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ପ୍ରାୟ ୨୦୭ କି.ମି. ଲମ୍ବର ଏହି ପାଇପ ଲାଇନ ବିଛା ହେଲେ ଜିଲାର ବ୍ୟାପକ ଜଙ୍ଗଲ ଧ୍ୱଂସ ହେବା ସହ ଗରିବ ଆଦିବାସୀ ଲୋକଙ୍କ ଚାଷଜମି ନଷ୍ଟ ହେବ। ଧମାରାରୁ ଭଦ୍ରକ, ଯାଜପୁର ଜିଲା ଦେଇ ବ୍ୟାସନଗର, ଦାନଗଦୀ ଓ ସୁକିନ୍ଦା ଦେଇ ଅନୁଗୋଳକୁ ପାଇପ ବିଛା ହେବ। ତେବେ ଏହି ରାସ୍ତାରେ ବ୍ୟାପକ ଜଙ୍ଗଲ ଧ୍ୱଂସ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଥିବାରୁ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ କି ପଦକ୍ଷେପ ନେଉଛି ତାହା ତଦନ୍ତ ସାପେକ୍ଷ। ଏଯାଏ ଜଙ୍ଗଲ ଜମି ଅକ୍ତିଆର କରିବାକୁ କୌଣସି ଅନୁମତି ନିଆଯାଇ ନ ଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ଅତି ବିପଦପୂର୍ଣ୍ଣ ଗ୍ୟାସ ଓ ପେଟ୍ରୋଲ ପାଇପ ଯୋଗେ ପରିବହନ ହେବାର ଯୋଜନା ଥିବାରୁ ଏହାର ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ନେଇ ମଧ୍ୟ ଲୋକେ ଆତଙ୍କିତ ଅବସ୍ଥାରେ ରହିଛନ୍ତି। ଆଧୁନିକ ଜ୍ଞାନ କୌଶଳରେ ସହଜରେ ପରିବହନ ହେଉଥିଲେ ହେଁ ଭଦ୍ରକ, ଯାଜପୁର ଓ ଅନୁଗୋଳ ଜିଲାର ପ୍ରାୟ ୫୦ହଜାରରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଟ୍ରକ ଓ ଟ୍ୟାଙ୍କର ମାଲିକ ଏଥିଯୋଗୁ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ହେବେ। ଏଥିରେ କଳିଙ୍ଗନଗର ଓ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ପ୍ରକଳ୍ପରେ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ବିସ୍ଥାପିତ ପରିବାର ଟ୍ରକ୍‌ କରି ଜୀବନ ଜୀବିକା ନିର୍ବାହ କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ଏଥିରେ ଦାନା ବୁଡ଼ିବ। ଜଙ୍ଗଲ ଜମି, ନଦୀନାଳ, ରେଲୱେ ଲାଇନ, ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଓ ରାଜ୍ୟ ରାଜପଥର ସବିଶେଷ ରିପୋର୍ଟ ଏଯାଏ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇପାରି ନାହିଁ। ଲୋକଙ୍କୁ ଅନ୍ଧାରରେ ରଖି ସୁକିନ୍ଦା ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳିରେ ଭାଜପା ପାଇପଲାଇନ ବିଛା ନାମରେ ଏକ ରାଜନୈତିକ ଖେଳ ଖେଳିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରୁଛି। ତେବେ ଯାହାହେଉ ଏହି ପ୍ରକଳ୍ପ ସାଧାରଣ, ଗରିବ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ସହାୟକ ହେବ ନା ଧନୀ ଶ୍ରେଣୀ ଲୋକେ ଅଧିକ ଲାଭବାନ ହେବେ ତାହା ସମୟ ହିଁ କହିବ ବୋଲି ମତପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ଏଠାରେ ବିଜେଡି ଅପରାଜିତ ରହିଛି । ୨୦୧୭ ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନରେ ଭାଜପା ଯାଜପୁରରେ ୨୬.୮୭ ପ୍ରତିଶତ, ବିଞ୍ଝାରପୁରରେ ୩୫.୮୨ ପ୍ରତିଶତ, ବରୀରେ ୪୬.୫୪ ପ୍ରତିଶତ, ବଡଚଣାରେ ୨୩.୪୩ ପ୍ରତିଶତ, ଧର୍ମଶାଳାରେ ୩୦.୪୫ ପ୍ରତିଶତ, କୋରେଇରେ ୩୦.୪୯ ପ୍ରତିଶତ ଭୋଟ ହାତେଇଥିବାବେଳେ ସୁକିନ୍ଦାରେ ମାତ୍ର ୯.୮୩ ପ୍ରତିଶତ ଭୋଟ ପାଇଛି । ତେଣୁ ପାଇପଲାଇନ ବିଛାର ୨୦୭ କି.ମି. ମଧ୍ୟରେ କୌଣସି ସ୍ଥାନରେ ଶୁଭାରମ୍ଭ ନ କରି ସୁକିନ୍ଦା ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳିରେ ଆୟୋଜନ ହେଉଛି। ଭାଜପା ‘ମୋ ବୁଥ ସବୁଠୁ ମଜଭୁତ’ ଅଭିଯାନ ଯାଜପୁର ଜିଲାରେ ବିଫଳ ହେବାପରେ ବିଜେଡିର ବିକଳ୍ପ ଭାବେ ଉଭା ହେବାକୁ ଏଭଳି ଉଦ୍ୟମ କରାଯାଉଥିବା ସାଧାରଣରେ ଆଲୋଚନା ହେଉଛି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଉଦ୍‌ଘାଟନୀ ଉତ୍ସବରେ ବିଧାୟକ ଉପସ୍ଥିତ ରହିବା କାରଣରୁ ସେଠାରେ ବିଜେଡିର ସଂଖ୍ୟାଧିକ କର୍ମୀ ମଧ୍ୟ ରହିବେ। ସୁକିନ୍ଦାଠାରୁ ହରିପୁର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରାସ୍ତାରେ ଭାଜପାର ପୋଷ୍ଟର ଏବଂ ବ୍ୟାନର ଲଗାଯାଇଥିବାବେଳେ ବିଜେଡି କର୍ମୀ ମଧ୍ୟ ବିଧାୟକଙ୍କ ପୋଷ୍ଟର ମାରିବାରେ ହେଳା କରୁ ନ ଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି । ଏହାକୁ ନେଇ ଉଭୟ ଦଳ କର୍ମୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅନେକ ସ୍ଥାନରେ ଯୁକ୍ତିତର୍କ ହେଉଥିବା ମଧ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି । ଭାଜପା କର୍ମୀମାନେ ୨ହଜାର ବାଇକ ରାଲିର ଆୟୋଜନ କରିଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ଏହାକୁ ଟକ୍କର ଦେବାକୁ ବିଜେଡି କର୍ମୀ ମଧ୍ୟ ପ୍ରସ୍ତୁତ ରହିଛନ୍ତି । ତେଣୁ ପାରାଦୀପ ଗଣ୍ଡଗୋଳ ଭଳି ଏଠାରେ ମଧ୍ୟ ଅପ୍ରୀତିକର ଘଟଣାକୁ ଏଡାଇ ଦିଆଯାଇ ନପାରେ ବୋଲି ଆଶଙ୍କା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି । ହରିପୁର ସରପଞ୍ଚ ଅଲେଖ ପ୍ରସାଦ ରାଉତ କହିଛନ୍ତି ଆମେ ଆଉ ଆମର ଭବିଷ୍ୟତ ପିଢିର ସୁରକ୍ଷା ପ୍ରତି ସାଲିସ କରିବୁ ନାହିଁ । କେହି ବି ଆମକୁ ଉକ୍ତ ଗ୍ୟାସ ପାଇପ ଲାଇନ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ସଠିକ ଭାବରେ ତଥ୍ୟ ନ ଦେଇ ଏହାକୁ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରାଯାଉଛି। ଏହା ସୁରକ୍ଷିତ କି ନୁହେଁ, ଏହାର ରକ୍ଷଣା ବେକ୍ଷଣ କିଭଳି ଭାବରେ ହେବ ସେ ନେଇ ଅନ୍ଧାରରେ ରଖାଯାଇଛି । ପାଇପ୍‌ ବିଛାଯାଇଥିବା ସ୍ଥାନର ଚାଷ ଜମି ପ୍ରଭାବିତ ହେବାର ଆଶଙ୍କା ଅଧିକ ରହିଛି। ତେଣୁ ଆମେ ଭୟରେ କେବେବି ସେଠାରେ ଚାଷ କରିପାରିବୁ ନାହିଁ ଏବଂ ଏହାଦ୍ୱାରା ଆମ ଚାଷୀ ଭାଇଙ୍କ ଜୀବନ ଜୀବିକା ଉପରେ ପ୍ରଭାବ ପଡିବ ବୋଲି ସରପଞ୍ଚ ରାଉତ କହିଛନ୍ତି । ଅନ୍ୟପକ୍ଷେ ଏହି ପାଇପ ଲାଇନ ସୁରକ୍ଷିତ ଭାବରେ ୬ ଫୁଟ ତଳେ ଯିବ ବୋଲି ଗେଲ କମ୍ପାନୀ ତରଫରୁ କୁହାଯାଇଛି ।

All Right Reserved By

Model This Week

ନିକିତା

ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

ଆକାଶରେ ବିଶୋଧନାଗାର ନିଆଁ

ଆକାଶରେ ବିଶୋଧନାଗାର ନିଆଁ

ପାରାଦୀପ,୨୨।୪(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ଦେଶର ଅନ୍ୟତମ ବୃହତ୍‌ ପ୍ରକଳ୍ପ ତୈଳ ବିଶୋଧନାଗାର ପାରାଦୀପରେ ୨୦୧୪ରୁ ଉତ୍ପାଦନକ୍ଷମ ହୋଇଛି। ସେହିଦିନଠାରୁ ୩୩୪୪ ଏକର ଜାଗାରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ ଏହି ପ୍ରକଳ୍ପ ପରିସରରେ ୧୩୧ ମିଟର ଉଚ୍ଚ ଚିମିନି ଉପରେ ଅନବରତ ନିଆଁ ଜଳୁଛି। ଏଥିଯୋଗୁ ରାତିରେ ପାରାଦୀପରେ ସମଗ୍ର ଆକାଶ ଆଲୋକିତ ହୋଇଯାଉଛି।

ଅଟକିଲା ନାବାଳିକା ବିବାହ

ଅଟକିଲା ନାବାଳିକା ବିବାହ

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୨୨।୪- ନୟାଗଡ଼ ଜିଲା ରଣପୁର ବ୍ଲକର ଚାନ୍ଦପୁର ଜେମାଦେଈପୁର ଗ୍ରାମରେ ରବିବାର ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ୍‌ ତରଫରୁ ନାବାଳିକା ବିବାହ ବନ୍ଦ କରାଯାଇଛି। ପ୍ରକାଶ ଯେ, ୧୬ବର୍ଷର ଜଣେ ନାବାଳିକା ସହ ଚଳିତମାସ ୨୭ ତାରିଖରେ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲା ବାଲୁଗାଁର ଯୋଗୀ ସାହୁଙ୍କ ପୁଅ ରମେଶ ସାହୁ (୨୨)ଙ୍କ ବିବାହ ସ୍ଥିର ହୋଇଥିଲା।

ଜୀବନବିନ୍ଦୁ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ: ୫୫ ୟୁନିଟ୍‌ ରକ୍ତ ସଂଗ୍ରହ

ଜୀବନବିନ୍ଦୁ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ: ୫୫ ୟୁନିଟ୍‌ ରକ୍ତ ସଂଗ୍ରହ

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୨୨।୪- ନୟାଗଡ଼ ଜିଲା ଶରଣକୁଳ ପଞ୍ଚାୟତ କଟରାଝରୀ ଗ୍ରାମରେ ଜନକଲ୍ୟାଣ ସେବା ସଂଘ ତରଫରୁ ରବିବାର ଜୀବନ ବିନ୍ଦୁ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଜୀବନ ବିନ୍ଦୁର ରାଜ୍ୟ ସଂଯୋଜକ ସତ୍ୟନାରାୟଣ ପ୍ରଧାନ ଏହାକୁ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିବା ସହ ପ୍ରଥମେ ରକ୍ତଦାନ କରିଥିଲେ।

ପ୍ରତାରଣା କଲେ ପ୍ରେମିକ, ବିବାହ ଜିଦ୍‌ରେ ଥାନାରେ ପ୍ରେମିକା

ବିରଜାକ୍ଷେତ୍ର,୨୨।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ)- ଯାଜପୁର ସଦର ଥାନାରେ ଡ୍ରାଇଭର ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କୁ ପ୍ରେମ କରି ପ୍ରତାରଣାର ଶିକାର ହେବା ପରେ ବିବାହ କରିବାକୁ ଜିଦ୍‌ କରି ରବିବାର ଥାନାର ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି ଜଣେ ଯୁବତୀ। ପ୍ରକାଶ ଯେ, କଟକ ଜିଲା ଦରଘା ବଜାର ଥାନା ଅଞ୍ଚଳର ଜଣେ ଯୁବତୀଙ୍କର ଯାଜପୁର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ବାସୁପୁର ଗ୍ରାମର ଅମିତ୍‌ କୁମାର ନାୟକଙ୍କ ସହ ପ୍ରେମ ସମ୍ପର୍କ ଗଢ଼ି ଉଠିଥିଲା। ଅମିତ୍‌ ଯାଜପୁର ସଦର ଥାନାରେ ଡ୍ରାଇଭର ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତି।

ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ବକ୍ତୃତା ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ୨ଭଉଣୀଙ୍କ ସଫଳତା

ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ବକ୍ତୃତା ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ୨ଭଉଣୀଙ୍କ ସଫଳତା

ଖଣ୍ଡପଡ଼ା/ଭାପୁର,୨୨।୪(ସ୍ବ.ପ୍ର./ଡ଼ି.ଏନ.ଏ.)- ବିଶିଷ୍ଟ ସ୍ବାଧୀନତା ସଂଗ୍ରାମୀ ତଥା ଓଡିଶାର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ସ୍ବର୍ଗତ ସଦାଶିବ ତ୍ରିପାଠୀଙ୍କ ଜୟନ୍ତୀ ଉତ୍ସବ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଜୟଦେବ ଭବନଠାରେ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ଉପଲକ୍ଷେ ରାଜ୍ୟ ସୂଚନା ଓ ଲୋକ ସମ୍ପର୍କ ବିଭାଗ ତରଫରୁ ସ୍ଥାନୀୟ ଗୀତ ଗୋବିନ୍ଦ ସଦନଠାରେ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରବନ୍ଧ ଓ ବକ୍ତୃତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା।

ରେଳଧାରଣା କଡରୁ ଗୁରୁତର ଯୁବକ ଉଦ୍ଧାର

ଚଣ୍ଡିଖୋଲ,୨୨।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ)- ପୂର୍ବତଟ ରେଳବାଇର ବରୀ ଠେଙ୍ଗଡ ଓ ଧାନମଣ୍ଡଳ ଷ୍ଟେଶନ ମଝିରେ ଥିବା ରେଳ ଧାରଣା କଡ଼ରୁ ରବିବାର ଜଣେ ଗୁରୁତର ଯୁବକଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଉଦ୍ଧାର କରିଛି।

ନାବାଳିକାକୁ ବଳାତ୍କାର ଅଭିଯୋଗ, ଯୁବକ ଅଟକ

ନାବାଳିକାକୁ ବଳାତ୍କାର ଅଭିଯୋଗ, ଯୁବକ ଅଟକ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଅଫିସ, ୨୨ା୪- କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଟାଉନ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଉଦୟନଗର ଅଞ୍ଚଳର ଜଣେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର କରାଯାଇଥିବା ନେଇ ତାଙ୍କ ମା’ ରବିବାର ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ଅଭିଯୋଗକୁ ଭିତ୍ତି କରି ପୋଲିସ କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା ଥୁଆମୂଳ ରାମପୁର ଥାନା ମହୁଲପାଟଣା ଗ୍ରାମର ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖି ପଚରାଉଚୁରା କରୁଛି।

ବିଶ୍ୱ ଧରିତ୍ରୀ ଦିବସ ପାଳିତ

ବିଶ୍ୱ ଧରିତ୍ରୀ ଦିବସ ପାଳିତ

ଜଗତସିଂହପୁର ଅଫିସ,୨୨।୪: ଜଗତସିଂହପୁରସ୍ଥିତ ମାର୍କଣ୍ଡପୁର ବୃନ୍ଦାବନ ନୋଡାଲ ବିଦ୍ୟାପୀଠ ପରିସରରେ ୪୯ତମ ବିଶ୍ୱ ଧରିତ୍ରୀ ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ପାଲା ଗାୟକଙ୍କ ପରଲୋକ

ପାଲା ଗାୟକଙ୍କ ପରଲୋକ

ଛତିଆ,୨୨।୪(ଡି.ଏନ୍‌,ଏ.): ଯାଜପୁର ଜିଲା ବଡଚଣା ବ୍ଲକ ଛତିଆର ବିଶିଷ୍ଟ ପାଲା ଗାୟକ ତଥା ଗର୍ବ ଆଉ ଗୌରବ ଅମରେଶ୍ୱର ଦାଶଙ୍କର ରବିବାର ସକାଳେ ପରଲୋକ ଘଟିଛି।

ଜୀବନବିନ୍ଦୁ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ, ୫୪ ଜଣଙ୍କ ରକ୍ତ ସଂଗ୍ରହ

ଜୀବନବିନ୍ଦୁ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ, ୫୪ ଜଣଙ୍କ ରକ୍ତ ସଂଗ୍ରହ

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ୍‌,୨୨। ୪- ଶରଣକୁଳ ଗ୍ରାମପଞ୍ଚାୟତର କଟରାଝରୀ ଜନକଲ୍ୟାଣ ସମିତି କ୍ଲବ ଘରେ ରବିବାର ଜୀବନବିନ୍ଦୁ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି। ଏଥିରେ ୫୪ ଜଣଙ୍କ ରକ୍ତ ସଂଗ୍ରହ କରାଯାଇଛି।

ନୂତନ ଜିଲା, ଦୌରାଜଜ୍‌ଙ୍କ ଅଦାଲତ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ନୂତନ ଜିଲା, ଦୌରାଜଜ୍‌ଙ୍କ ଅଦାଲତ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ୍‌,୨୨। ୪- ନୟାଗଡ଼ଠାରେ ରବିବାର ନୂତନ ଜିଲା ଓ ଦୌରାଜଜ୍‌ଙ୍କ ଅଦାଲତର ନୂତନ ଶାଖା ଓଡ଼ିଶା ହାଇକୋର୍ଟର ମୁଖ୍ୟ ବିଚାରପତି ବିନୀତ ଶରଣଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଛି।

ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ଜିଏସ୍‌ଟି କର୍ମଶାଳା

ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ଜିଏସ୍‌ଟି କର୍ମଶାଳା

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଅଫିସ,୨୨।୪: କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଛକ ତିନିମୁହାଣିସ୍ଥିତ ଏକ ହୋଟେଲରେ କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଓ ଜଗତସିଂହପୁର ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ଜିଏସ୍‌ଟି କର୍ମଶାଳା ରବିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।