ରାଜ୍ୟ |

କଂଗ୍ରେସ ଭବନ ଉତ୍ସବମୁଖର

କଂଗ୍ରେସ ଭବନ ଉତ୍ସବମୁଖର

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୬।୧୨(ବ୍ୟୁରୋ): ଭାରତର ସର୍ବପୁରାତନ ରାଜନୈତିକ ଦଳ କଂଗ୍ରେସର ସଭାପତି ଦାୟିତ୍ୱ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଶନିବାର ବିଧିବଦ୍ଧ ଭାବେ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି। ଏହାକୁ ନେଇ ରାଜ୍ୟ କଂଗ୍ରେସ ଭବନ ଉତ୍ସବମୁଖର ହୋଇଉଠିଛି। କର୍ମୀଙ୍କଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ବିଭିନ୍ନ ପଦପଦବୀରେ ଥିବା ନେତା ଉତ୍ସବ ମନାଉଛନ୍ତି। ପ୍ରକାଶଯୋଗ୍ୟ, ରାହୁଲ କଂଗ୍ରେସର ମଙ୍ଗ ଧରିବା ପରେ ପ୍ରତିଟି ରାଜ୍ୟର କର୍ମକର୍ତ୍ତା ଏହାକୁ ବଡ ଉତ୍ସବର ଦିନ ଭାବେ ପାଳନ କରୁଛନ୍ତି।

All Right Reserved By

ରାଜ୍ୟ |

ସୁନାବେଶ ପାଇଁ ଲୋକାରଣ୍ୟ ବଡ଼ଦାଣ୍ଡ

ସୁନାବେଶ ପାଇଁ ଲୋକାରଣ୍ୟ ବଡ଼ଦାଣ୍ଡ

ପୁରୀ ଅଫିସ,୨୩।୭: ଜନ୍ମବେଦିରୁ ବାହୁଡ଼ି ଏବେ ସିଂହଦ୍ୱାରରେ ଚତୁର୍ଦ୍ଧା ବିଗ୍ରହ। ରଥ ଉପରେ ଆଜି ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ସୁନାବେଶ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ ।

ନବଜାତ ଶିଶୁକନ୍ୟା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ନବଜାତ ଶିଶୁକନ୍ୟା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୨୩।୭: ନୟାଗଡ଼ ବ୍ଲକ ଇଟାମାଟି ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ୫୭ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ବଡ଼ଗଣ୍ଡୁସର ପୋଲ ଉପରୁ ସୋମବାର ଏକ ନବଜାତ ଶିଶୁକନ୍ୟାର ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି।

ଭାଲୁ ଆକ୍ରମଣରେ ଜଣେ ଗୁରୁତର

ଭାଲୁ ଆକ୍ରମଣରେ ଜଣେ ଗୁରୁତର

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୨୩।୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଛେଣ୍ତିପଦା ବନାଞ୍ଚଳରେ ସୋମବାର କଣଲୋଇ ଗ୍ରାମର ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଭାଲୁ ଆକ୍ରମଣରେ ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି। ସେ ହେଲେ କନୁ ମାଝୀ(୫୦)। କୌଣସି କାରଣରୁ ସେ ଜଙ୍ଗଲକୁ ଯାଇଥିବାବେଳେ ଭାଲୁ ଆକ୍ରମଣର ଶିକାର ହୋଇଥିଲେ।

ପୁଣି ଭାଇରାଲ ‘ସୋନୁ ସଙ୍ଗ୍‌’ ଗୀତରେ ବିଏମ୍‌ସିର ଅପାରଗତା

ପୁଣି ଭାଇରାଲ ‘ସୋନୁ ସଙ୍ଗ୍‌’ ଗୀତରେ ବିଏମ୍‌ସିର ଅପାରଗତା

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୩।୭(ବ୍ୟୁରୋ)- ମୁମ୍ବାଇ ସହରର ଅବ୍ୟବସ୍ଥା ତଥା ମ୍ୟାନ୍‌ହୋଲ୍‌ ସମସ୍ୟାକୁ ନେଇ କିଛିଦିନ ତଳେ ଆର୍‌ଜେ ମଲିସ୍କା ବମ୍ବେ ମ୍ୟୁନିସିପାଲ କର୍ପୋରେଶନର ଅପାରଗତାକୁ ଗୀତରେ ବ୍ୟାଖ୍ୟା କରିଥିଲେ। ବହୁଚର୍ଚ୍ଚିତ ‘ସୋନୁ ସଙ୍ଗ୍‌’ ମାଧ୍ୟମରେ ସେ ବିଏମ୍‌ସିକୁ ନିନ୍ଦା କରିବା ପରେ ଉକ୍ତ ଗୀତ ଇଣ୍ଟରନେଟ୍‌ରେ ଭାଇରାଲ ହୋଇଥିଲା।

ଶ୍ୱଶୁରଙ୍କୁ ଗୁଳିକରି ହତ୍ୟା ଘଟଣା, ଜ୍ୱାଇଁ ଗିରଫ

ଶ୍ୱଶୁରଙ୍କୁ ଗୁଳିକରି ହତ୍ୟା ଘଟଣା, ଜ୍ୱାଇଁ ଗିରଫ

ଆର.ଉଦୟଗିରି,୨୩ା୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଗଜପତି ଜିଲା ଆର.ଉଦୟଗିରି ଥାନା ଶିଆଳିଲଟି ପଞ୍ଚାୟତ ଲାଞ୍ଜା ଗ୍ରାମରେ ୧୯ ତାରିଖରେ ଉକ୍ତ ଗ୍ରାମର ନୂଆପାଇକ ବଡ଼ରଇତଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଜ୍ୱାଇଁଙ୍କ ବଡଭାଇ ସାମାନ୍ୟ କଥାକୁ ନେଇ ଗୁଳି କରି ହତ୍ୟା କରିଥିଲେ।

ଜିଡିସିଏ ସାଧାରଣ ପରିଷଦ ବୈଠକ, ବିବାଦ ଭିତରେ ସରିଲା ନିର୍ବାଚନ

ଜିଡିସିଏ ସାଧାରଣ ପରିଷଦ ବୈଠକ, ବିବାଦ ଭିତରେ ସରିଲା ନିର୍ବାଚନ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୨୩ା୭- ବହୁ ବିବାଦ ଭିତରେ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା କ୍ରିକେଟ ସଂଘ(ଜିଡିସିଏ) ନିର୍ବାଚନ ବିଧିବଦ୍ଧ ଭାବେ ରବିବାର ଶେଷ ହୋଇଛି, କିନ୍ତୁ ଫଳାଫଳ ଘୋଷଣା କରାଯାଇନାହିଁ। ଜିଲା ଜଜ୍‌ଙ୍କ କୋର୍ଟରେ ଫଳାଫଳ ଘୋଷଣା କରାଯିବ।

ବଡ଼ ମେଡିକାଲରେ ଚଳିତ ବର୍ଷର ପ୍ରଥମ ଡେଙ୍ଗୁ ରୋଗୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୨୩।୭-ସ୍ଥାନୀୟ ବଡ ମେଡିକାଲରେ ରବିବାର ଜଣେ ଡେଙ୍ଗୁ ରୋଗରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ନାବାଳିକାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ତେବେ ଏ ନେଇ ବଡ ମେଡିକାଲ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ କୌଣସି ସୂଚନା ଦେଇ ନ ଥିଲେ ମଧ୍ୟ ମୃତ ନାବାଳିକାଙ୍କ ପିତାଙ୍କଠାରୁ ଏହି ସୂଚନା ମିଳିଛି।

କେ.ବରିଡ଼ା ମୁଖ୍ୟ ରାସ୍ତା କଲଭର୍ଟ ଭୁଶୁଡ଼ିଲା

କେ.ବରିଡ଼ା ମୁଖ୍ୟ ରାସ୍ତା କଲଭର୍ଟ ଭୁଶୁଡ଼ିଲା

ବେଗୁନିଆପଡ଼ା,୨୩ା୭(ଡି.ଏନ.ଏ.) ବେଗୁନିଆପଡ଼ା ବ୍ଲ୍ଳକ କେ.ବରିଡ଼ା ମୁଖ୍ୟ ରାସ୍ତାରେ ଥିବା କଲଭର୍ଟ ଭୁଶୁଡ଼ି ଯିବା ଫଳରେ ଯାତାୟାତରେ ଅସୁବିଧା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। ପିଡବ୍ଲ୍ୟୁଡି ରାସ୍ତାରୁ କେ.ବରିଡ଼ା ଗ୍ରାମକୁ ପ୍ରବେଶ କରିବା ମୁଖ୍ୟ ରାସ୍ତା ଅମରେଶ୍ୱରଙ୍କ ଗେଟ ନିକଟରେ ଥିବା କଲଭର୍ଟର ଛାତ ପ୍ରାୟ ୫ମାସ ତଳେ ଭୁଶୁଡ଼ି ପଡ଼ିଥିଲା।

ବନ୍ୟା ଆଶଙ୍କାରେ ୩ ପଞ୍ଚାୟତବାସୀ

ବନ୍ୟା ଆଶଙ୍କାରେ ୩ ପଞ୍ଚାୟତବାସୀ

ଗଣିଆ,୨୩।୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଗତ ଦୁଇଦିନ ଧରି ଲଘୁଚାପଜନିତ ଲଗାଣ ବର୍ଷା ଯୋଗୁ ମହାନଦୀର ଜଳସ୍ତର ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି। ରବିବାର ସକାଳୁ ମହାନଦୀରେ ଜଳସ୍ତର ଗଣିଆ-ବଡ଼ମୂଳ ପୂର୍ତ୍ତବିଭାଗ ରାସ୍ତା ପାର୍ଶ୍ୱକୁ ଲାଗିଥିବା ଯୋଗୁ ବ୍ଲକର ୩ ପଞ୍ଚାୟତବାସୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବନ୍ୟା ଆଶଙ୍କା ଦେଖାଦେଇଛି।

ରଥଟଣା ସମୟରେ କମେଣ୍ଟ ମରାକୁ ନେଇ ଉତ୍ତେଜନା: ଭିନ୍ନ ସମ୍ପ୍ରଦାୟ ମଧ୍ୟରେ ମାର୍‌ପିଟ, ୪ ଆହତ

ରଥଟଣା ସମୟରେ କମେଣ୍ଟ ମରାକୁ ନେଇ ଉତ୍ତେଜନା: ଭିନ୍ନ ସମ୍ପ୍ରଦାୟ ମଧ୍ୟରେ ମାର୍‌ପିଟ, ୪ ଆହତ

ବାଲୁଗାଁ, ୨୩।୭ (ଡି.ଏନ.ଏ.)- ରବିବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ବାଣପୁର ବଜାରରେ ରଥଟଣା ସମୟରେ କମେଣ୍ଟ ମରାକୁ ନେଇ ଭିନ୍ନ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ଦୁଇଗୋଷ୍ଠୀ ମଧ୍ୟରେ ମାର୍‌ପିଟ ହୋଇଛି।

ଗାନ୍ଧୀ ଜୟନ୍ତୀରେ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ହେବ ବୃଦ୍ଧାଶ୍ରମ

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୨୩।୭- ଡିଆରଡ଼ିଏ ରୋଡସ୍ଥିତ ଲେଖନପୁର ଗ୍ରାମଠାରେ ୩ କୋଟି ଟଙ୍କା ବ୍ୟୟରେ ନିର୍ମାଣାଧୀନ ବୃଦ୍ଧାଶ୍ରମ ଚଳିତବର୍ଷ ଅକ୍ଟୋବର ୨ ଗାନ୍ଧୀ ଜୟନ୍ତୀଠାରୁ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ହେବ। ରବିବାର ସ୍ଥାନୀୟ ବିଧାୟକ ଡ. ଅରୁଣ କୁମାର ସାହୁ ବୃଦ୍ଧାଶ୍ରମ ପରିଦର୍ଶନ କରିବା ସହ ଏକ ସମୀକ୍ଷା ବୈଠକ କରିଥିଲେ।

ରାସ୍ତାରେ ୬୦ ଫୁଟର ଘାଇ

ରାସ୍ତାରେ ୬୦ ଫୁଟର ଘାଇ

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୨୩।୭- ଶନିବାର ଓ ରବିବାର ଦୁଇଦିନ ଧରି ଲଗାଣବର୍ଷା ହେବା ଯୋଗୁ ଶରଣକୁଳ ଅଞ୍ଚଳ ଦେଇ ପ୍ରବାହିତ କୁସୁମୀ, ଦୁଆଣ୍ଟ, ନାଗଝର, କଇଁଫୁଲିଆ ଆଦି ନଦୀ ଫୁଲିବା ସହିତ ପ୍ରବଳ ଜଳପ୍ରବାହ ହୋଇଥିଲା।

Watch Live Broadcast of Rath Yatra Puri, Odisha Here

Model This Week

ଚିଣ୍ଟୁ