ବ୍ରହ୍ମପୁର

‘ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା, ସଭିଁଙ୍କ କର୍ତ୍ତବ୍ୟ’

‘ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା, ସଭିଁଙ୍କ କର୍ତ୍ତବ୍ୟ’

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୫।୧୨- ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକମାନେ ଜୀବନର ୬୦ବର୍ଷ ଏ ସମାଜ ପାଇଁ ତ୍ୟାଗ ଓ ସମର୍ପଣ କରିଛନ୍ତି। ଏହା ଆମ ପାଇଁ ଦୁଃଖ ଏବଂ ଚିନ୍ତାର କରିବା ବିଷୟ ଯେ, ସେମାନଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ଆମକୁ ଆଇନ୍‌ ବନାଇବାକୁ ପଡ଼ୁଛି। ଆଜିର ବସ୍ତୁବାଦୀ ଦୁନିଆରେ ଝିଅ ପୁଅମାନେ ଏତେ ମାତ୍ରାରେ ସ୍ବାର୍ଥପର ହୋଇଯାଉଛନ୍ତି ଯେ, ମା’ ବାପାଙ୍କ ଯନତ୍ ନେବାକୁ ସେମାନଙ୍କ ପାଖରେ ସମୟ କିମ୍ବା ଇଚ୍ଛା ନାହିଁ। ବୟସର ସାୟାହ୍ନରେ ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକ ଏକଲା ବଞ୍ଚୁଛନ୍ତି। ସବୁ ଆଡ଼େ ଏବେ ବିକାଶର କଥା କୁହାଯାଉଛି। ଯଦି ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକମାନେ ଅସୁରକ୍ଷିତ ଏବଂ ଅବହେଳିତ, ତେବେ ସେଭଳି ବିକାଶର ମହତ୍ୱ କ’ଣ। ଯେଉଁ ସମାଜରେ ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକମାନେ ସୁରକ୍ଷିତ, ସେହି ସମାଜ ହିଁ ବିକଶିତ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ବ୍ରହ୍ମପୁର ଏସ୍‌ପି ଆଶିଷ ସିଂ। ବଡ଼ବଜାର ଥାନାଠାରେ ଆୟୋଜିତ ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକଙ୍କ ବୈଠକରେ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥିଭାବେ ଯୋଗଦେଇ ସେ ଉପରୋକ୍ତ ବକ୍ତବ୍ୟ ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ। ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ସଭିଁଙ୍କ କର୍ତ୍ତବ୍ୟ ବୋଲି କହିଥିଲେ। ଭାରତୀୟ ସଂସ୍କୃତିରେ ମା’ ବାପାଙ୍କ ସ୍ଥାନ ସବୁଠୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱରେ। ସେମାନଙ୍କ ଚରଣରେ ସ୍ବର୍ଗ ଅଛି। କିନ୍ତୁ ଏବେ ସେମାନେ ସର୍ବାଧିକ ଅବହେଳିତ। ଏପରି ସ୍ଥଳେ ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ସରକାରଙ୍କ ତରଫରୁ ବିଭିନ୍ନ ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଉଛି। ବିଶେଷ କରି ବ୍ରହ୍ମପୁର ପୋଲିସ ଜିଲା ତରଫରୁ ସେମାନଙ୍କୁ ପରିଚୟ ପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଉଛି। ନୂଆକରି ଏକ ଷ୍ଟିକର୍‌ ମଧ୍ୟ ବଣ୍ଟାଯିବ। ଏହି ଷ୍ଟିକର୍‌କୁ ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକମାନେ ଯାନବାହନରେ ଲଗାଇବେ। ଫଳରେ ସେହି ଗାଡି ରାସ୍ତାରେ ଗଲାବେଳେ ପୋଲିସ ଆଉ ଅଟକାଇ ଯାଞ୍ଚ କରିବ ନାହିଁ। ଖୁବ୍‌ ଶୀଘ୍ର ପ୍ରତି ମାସରେ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ଗୋଟିଏ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳର ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକଙ୍କୁ ନେଇ ବୈଠକ ଆୟୋଜନ କରାଯିବ। ଏହି ବୈଠକ କେବଳ ସେମାନଙ୍କ ଗପସପ ଏବଂ ଅବସର ସମୟ କାଟିବା ପାଇଁ ଉଦ୍ଦିଷ୍ଟ ରହିବ। ସେହିଭଳି ଜଣେ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଭାବେ ନିୟୋଜିତ କରାଯିବ। ଯିଏ କି ମାସରେ ଅନ୍ତତଃ ଥରେ ଗୋଟିଏ ଘରକୁ ଯାଇ ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକଙ୍କ ସୁବିଧା ଅସୁବିଧା ପଚାରି ବୁଝିବେ ବୋଲି ଏସ୍‌ପି ସିଂ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ଉପଜିଲାପାଳ ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ଶଙ୍କର ସ୍ବାଇଁ ଏହି ଅବସରରେ କହିଥିଲେ, ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକଙ୍କୁ ଚିକିତ୍ସା ସୁବିଧା ପ୍ରଦାନ ପାଇଁ ସରକାର ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେଉଛନ୍ତି ଏବଂ ମେଡ଼ିକାଲ୍‌ରେ ଥିବା ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ୱାର୍ଡ଼କୁ ନିୟମିତ ଖୋଲିବା ଦିଗରେ ଉଦ୍ୟମ ଚାଲିଛି। ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅତିରିକ୍ତ ଏସ୍‌ପି ତ୍ରିନାଥ ପଟେଲ୍‌, ଟାଉନ୍‌ ଏସ୍‌ଡିପିଓ ପ୍ରଭାତ ଚନ୍ଦ୍ର ରାଏଗୁରୁ ଏବଂ ଗଞ୍ଜାମ ଓକିଲ ସଂଘର ସଭାପତି ପି. ନରସିଂହ ପାତ୍ର ପ୍ରମୁଖ ଯୋଗଦେଇ ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକମାନେ କେମିତି ସୁରକ୍ଷିତ ଜୀବନ ବଞ୍ଚିପାରିବେ, ସେନେଇ ଆବଶ୍ୟକ ସୁରକ୍ଷା, ପରାମର୍ଶ ଏବଂ ଆଇନ୍‌ର ଦିଗ ଉପରେ ଆଲୋକପାତ କରିଥିଲେ। ଅତିରିକ୍ତ ଏସ୍‌ପି ଶାନ୍ତନୁ ଦାସ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ପରିଚାଳନା କରିଥିଲେ। ୨୦୧୬ରେ ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ୪ଟି ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ୧୦୮ ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକଙ୍କୁ ସାମିଲ୍‌ କରାଯାଇଥିଲା। ଶୁକ୍ରବାର ଆଉ ୯୮ଜଣ ସାମିଲ୍‌ ହୋଇଛନ୍ତି। ନୂତନ ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ପରିଚୟ ପତ୍ର ଏବଂ ଷ୍ଟିକର୍‌ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା। କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ବହୁ ବରିଷ୍ଠ ନାଗରିକଙ୍କ ସମେତ ପୋଲିସ ବିଭାଗର ବହୁ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ।

All Right Reserved By

Model This Week

ନିକିତା

ବ୍ରହ୍ମପୁର

୩ ବାଲ୍ୟ ବିବାହ ରୋକିଲା ପ୍ରଶାସନ

୩ ବାଲ୍ୟ ବିବାହ ରୋକିଲା ପ୍ରଶାସନ

ଆସିକା,୨୧।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଆସିକା ବ୍ଲକ ମହିଳା ଓ ଶିଶୁ ବିକାଶ ପ୍ରକଳ୍ପ ଦ୍ୱାରା ଶନିବାର ଆସିକା ବ୍ଲକର ବାଲିସିରା ଗ୍ରାମରେ ୩ଟି ବାଲ୍ୟ ବିବାହକୁ ରୋକାଯାଇଛି।

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ିରେ ଉଜ୍ଜଳ ଏବଂ ଉତ୍ଥାନ ତାଲିମ ଶିବିର

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ିରେ ଉଜ୍ଜଳ ଏବଂ ଉତ୍ଥାନ ତାଲିମ ଶିବିର

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି,୨୧।୪(ଡି.ଏନ.ଏ)- ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ିରେ ସ୍କୁଲ ଓ ଗଣଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ବ୍ଲକର ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀଶିକ୍ଷକମାନଙ୍କୁ ନେଇ ଉଜ୍ଜଳ ଏବଂ ଉତ୍ଥାନ ତାଲିମ ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ପ୍ରଥମରୁ ପଞ୍ଚମ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପାଠ ପଢ଼ାଉଥିବା ସମସ୍ତ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ ଶିକ୍ଷକ ଏହି ତାଲି ନେଉଥିବା ବେଳେ ଷଷ୍ଠରୁ ଅଷ୍ଟମ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପାଠ ପଢ଼ାଉଥିବା ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀଶିକ୍ଷକ ମାନଙ୍କୁ ଉତ୍ଥାନ ଜରିଆରେ ତାଲିମ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଉଛି।

ଜାତୀୟ ରାଜପଥ କଡ଼ରେ ବେଆଇନ କେବୁଲ ବିଛାଇ ଘରୋଇ ସଂସ୍ଥା ହଟହଟା

ଜାତୀୟ ରାଜପଥ କଡ଼ରେ ବେଆଇନ କେବୁଲ ବିଛାଇ ଘରୋଇ ସଂସ୍ଥା ହଟହଟା

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି,୨୧।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ୫୯ନଂ ଜାତୀୟ ରାଜପଥ କଡ଼ରେ ବେଆଇନ ଭାବରେ ଏକ ଘରୋଇ ମୋବାଇଲ ସଂସ୍ଥା କେବୁଲ ବିିଛାଇ ହଟହଟା ହୋଇଛି। ଏଥିପାଇଁ ଗାତ ଖୋଳା ଚାଲିଥିବାବେଳେ ଶନିବାର ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଉକ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ଅଧାରୁ ବନ୍ଦ କରିଦିଆଯାଇଛି ।

ଦିଗପହଣ୍ଡିରେ ବିଜେଡିର ବିକ୍ଷୋଭ

ଦିଗପହଣ୍ଡିରେ ବିଜେଡିର ବିକ୍ଷୋଭ

ଦିଗପହଣ୍ଡି,୨୧।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଦିଗପହଣ୍ଡି ବ୍ଲକ ବିଜେଡି ପକ୍ଷରୁ ଅଞ୍ଚଳର ବିଭିନ୍ନ ବ୍ୟାଙ୍କ ଏଟିଏମ୍‌ ସମ୍ମୁଖରେ ଶନିବାର ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଇଥିଲା।

ଦୁଇ ବାଇକ୍‌ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ୩ ଗୁରୁତର

ଦୁଇ ବାଇକ୍‌ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ୩ ଗୁରୁତର

ଦିଗପହଣ୍ଡି,୨୧।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଦିଗପହଣ୍ଡି-ଚିକିଟି ମୁଖ୍ୟରାସ୍ତାର କଲ୍ୟାଣପୁର ନିକଟରେ ଶନିବାର ମଧ୍ୟାହ୍ନରେ ଦୁଇ ବାଇକ୍‌ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା ହେବା ଫଳରେ ଜଣେ ଶିଶୁଙ୍କ ସମେତ ୩ଜଣ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ବିଜେଡି ପକ୍ଷରୁ ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ୨ ଘଣ୍ଟିଆ ଧାରଣା

ବିଜେଡି ପକ୍ଷରୁ ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ୨ ଘଣ୍ଟିଆ ଧାରଣା

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୨୧।୪: ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ବିଜେଡି ପକ୍ଷରୁ ବ୍ରହ୍ମପୁରର ତିନୋଟି ରାଷ୍ଟ୍ରାୟତ୍ତ ବ୍ୟାଙ୍କ ସମ୍ମୁଖରେ ଶନିବାର ଦିନ ୧୦ ରୁ ୧୨ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଧାରଣା ଦିଆଯାଇଥିଲା। ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ଥିବା ଏସବିଆଇ ଆନ୍ଧ୍ର ବ୍ୟାଙ୍କ ଓ କାନାରା ବ୍ୟାଙ୍କ ସମ୍ମୁଖରେ ଏହି ଧାରଣା ଦିଆଯାଇଥିଲା।

ଝଡ଼, ବର୍ଷାରେ ବ୍ୟାପକ କ୍ଷୟକ୍ଷତି

ଝଡ଼, ବର୍ଷାରେ ବ୍ୟାପକ କ୍ଷୟକ୍ଷତି

ଭଞ୍ଜନଗର, ୨୧।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଭଞ୍ଜନଗର ଅଞ୍ଚଳରେ ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରେ ଝଡ଼ତୋଫାନ ସହ ବର୍ଷା ହୋଇଥିଲା। ଏହାର ପ୍ରଭାବରେ ବ୍ୟାପକ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ହୋଇଛି। ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳର ଟିଣ ଓ ଚାଳ ଛପର ଘରଗୁଡିକ ବିଶେଷ ଭାବେ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଛି। କଣ୍ଢେଇପଲ୍ଲୀ ଗ୍ରୀଡ୍‌ରୁ ସୋରଡା ଯାଇଥିବା ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଲାଇନରେ ତ୍ରୁଟି ଯୋଗୁ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ସେବା ସ୍ବାଭାବିକ ହୋଇପାରି ନ ଥିଲା।

ବାଣ ନିଆଁରୁ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ: ଜଳିଗଲା ୧୫ ବଖରା

ଦିଗପହଣ୍ଡି,୨୦।୪(ଡି.ଏନ.ଏ)- ଦିଗପହଣ୍ଡି ସୁନାରି ସାହିରେ ବାଣ ନିଆଁରୁ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟି ୩ଟି ପରିବାରର ୧୫ ବଖରା ଜଳି ଯାଇଛି। ଶୁକ୍ରବାର ଅପରାହ୍ନ ପ୍ରାୟ ସାଢ଼େ ୫ଟାରେ ସାହିର କେତେକ ନାବାଳକ ବାଣ ଫୁଟାଉଥିଲେ। ବାଣ ନିଆଁ ପ୍ରଥମେ ବି. ମୋହନ ରେଡ୍ଡୀଙ୍କ ଘର ଉପରେ ପଡ଼ିଥିଲା। ପରେ ତାଙ୍କ ପଡ଼ୋଶୀ କେ. କୃଷ୍ଣମୂର୍ତ୍ତି ଆଚାରୀ ଏବଂ ଦଣ୍ଡପାଣି ରଣାଙ୍କ ଘରକୁ ବ୍ୟାପିଯାଇଥିଲା।

ବଜ୍ରପାତ : ୪ ଗାଈ ମୃତ, ଗାଈଆଳ ଆହତ

ଦିଗପହଣ୍ଡି,୨୦।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଦିଗପହଣ୍ଡି ବ୍ଲକ ସହଦେବ ଟିକରପଡ଼ା ପଞ୍ଚାୟତ ବାଲିପାଟ ଗ୍ରାମ ରାସ୍ତାରେ ବଜ୍ରପାତ ଯୋଗୁ ଗାଈଆଳ ତ୍ରିନାଥ ଗୌଡ଼ ଆହତ ହେବା ସହ ତାଙ୍କର ୪ଟି ଗାଈ ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିଛନ୍ତି। ଶୁକ୍ରବାର ସନ୍ଧ୍ୟା ପ୍ରାୟ ୬ଟାରେ ବର୍ଷା ହୋଇଥିଲା। ଫଳରେ ତ୍ରିନାଥ ଗାଈମାନଙ୍କୁ ରାସ୍ତାକଡ଼ରେ ଥିବା ଗଛମୂଳେ ଆଶ୍ରୟ ନେଇଥିଲେ। ସେହି ସମୟରେ ବଜ୍ରପାତ ହେବାରୁ ସେ ଚେତାଶୂନ୍ୟ ହୋଇପଡ଼ିଥିଲେ। ଗ୍ରାମବାସୀ ତାଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରି ଭୀଷ୍ମଗିରି ପ୍ରାଥମିକ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଭର୍ତ୍ତି କରିଛନ୍ତି।

ମାଣିକ୍ୟପୁରରେ ୧୦ ବଖରା ଜଳିଗଲା

ମାଣିକ୍ୟପୁରରେ ୧୦ ବଖରା ଜଳିଗଲା

ଧରାକୋଟ,୨୦।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଧରାକୋଟ ନିକଟସ୍ଥ ମାଣିକ୍ୟପୁର ଗ୍ରାମରେ ଶୁକ୍ରବାର ମଧ୍ୟାହ୍ନରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟିଛି। ଏଥିରେ ଗ୍ରାମର କାହ୍ନୁଚରଣ ଗୌଡ, ଜିତୁ ସ୍ବାଇଁ, ଟୁଙ୍ଗୁରୁ ସ୍ବାଇଁ, କୁମାରୀ ପ୍ରଧାନ ଓ ବିଜୟ ଗୌଡଙ୍କର ୧୦ ବଖରା ଘର ପୋଡି ପାଉଁଶ ହୋଇଯାଇଛି। ଖବର ପାଇ ଶେରଗଡ ଦମକଳବାହିନୀ ପହଞ୍ଚତ୍ ନିଅଁାକୁ ଆୟତ୍ତ କରିଥିଲା। ଏନେଇ ଧରାକୋଟ ତହସିଲଦାର ଗଦାଧର ପାତ୍ରଙ୍କ ସହ ଯୋଗାଯୋଗ ବେଳେ ସ୍ଥାନୀୟ ରାଜସ୍ବ ନିରୀକ୍ଷକଙ୍କୁ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ଆକଳନ ପାଇଁ ପଠାଯାଇଛି, ରିପୋର୍ଟ ଆସିବାପରେ ସରକାରୀ ନିୟମ ପ୍ରକାରେ କ୍ଷତିପୂରଣ ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ। ସ୍ଥାନୀୟ ଗ୍ରାମ ପଞ୍ଚାୟତ ତରଫରୁ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତଙ୍କୁ ରନ୍ଧାଖାଦ୍ୟ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି।

୧୦୨ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ, ପିକ୍‌ଅପ୍‌ ମୁହଁ।ମୁହିଁ ଧକ୍କା: ଗର୍ଭବତୀଙ୍କ ସମେତ ୫ ଗୁରୁତର

୧୦୨ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ, ପିକ୍‌ଅପ୍‌ ମୁହଁ।ମୁହିଁ ଧକ୍କା: ଗର୍ଭବତୀଙ୍କ ସମେତ ୫ ଗୁରୁତର

ବାଲିପଡ଼ା,୨୦।୪- ସଦର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ରଘୁନାଥପୁର ଗ୍ରାମରେ ଶୁକ୍ରବାର ସନ୍ଧ୍ୟା ପ୍ରାୟ ୬ଟାରେ ଏକ ୧୦୨ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ସହ ଏକ ମାକ୍ସ ପିକ୍‌ଅପ୍‌ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା ହୋଇଛି। ଫଳରେ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସରେ ଥିବା ଗର୍ଭବତୀଙ୍କ ସମେତ ୫ ଜଣ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ଜି.ଉଦୟଗିରିରେ କାଳବୈଶାଖୀ, କୁଆପଥର ବର୍ଷା

ଜି.ଉଦୟଗିରିରେ କାଳବୈଶାଖୀ, କୁଆପଥର ବର୍ଷା

ଜି.ଉଦୟଗିରି,୨୦।୪(ଡି.ଏନ.ଏ)- ଜି.ଉଦୟଗିରି ସହର ତଥା ଆଖପାଖ ଗ୍ରାମରେ ଶୁକ୍ରବାର ଅପରାହ୍ନ ୨ଟାରୁ ୩ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଘଡ଼ଘଡ଼ି ସହ ପବନ ଓ କୁଆପଥର ବର୍ଷା ହୋଇଯାଇଛି। ଅନେକ ସ୍ଥାନରେ ଗଛ ଭାଙ୍ଗିଥିବା ମଧ୍ୟ ଜଣାପଡ଼ିଛି।