ବ୍ରହ୍ମପୁର

୨୦ ସୁଦ୍ଧା ୟୁନିଫର୍ମ ନ ଦେଲେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ

୨୦ ସୁଦ୍ଧା ୟୁନିଫର୍ମ ନ ଦେଲେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ
ଛତ୍ରପୁର,୧୫।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ)- ସର୍ବଶିକ୍ଷା ଅଭିଯାନ ଓ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ମାଧ୍ୟମିକ ଶିକ୍ଷା ଅଭିଯାନ କମିଟିର ସମୀକ୍ଷା ବୈଠକ ଛତ୍ରପୁରସ୍ଥିତ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ସମ୍ମିଳନୀ କକ୍ଷରେ ଶୁକ୍ରବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ଜିଲାପାଳ ପ୍ରେମଚନ୍ଦ୍ର ଚୌଧୁରୀ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରିଥିଲେ। ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ପାଇଁ ୟୁନିଫର୍ମ କିଣିବାକୁ ପ୍ରତିବର୍ଷ ସ୍କୁଲଗୁଡିକୁ ସର୍ବଶିକ୍ଷା ଅଭିଯାନ ପକ୍ଷରୁ ଅନୁଦାନ ପଠାଯାଉଛି । ମାତ୍ର ଏହା ଖର୍ଚ୍ଚ କରାଯାଉ ନ ଥିବାରୁ ଛାତ୍ରୀ ଛାତ୍ରମାନେ ୟୁନିଫର୍ମ ପାଇପାରୁନାହାନ୍ତି । ଜିଲାର ୮୭ଟି ସ୍କୁଲର ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ୟୁନିଫର୍ମ ପାଇ ନ ଥିବା ସମୀକ୍ଷା ବେଳେ ଜଣାପଡିଥିଲା। ଏ ନେଇ ଜିଲାପାଳ ବିରକ୍ତି ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ। ଡିସେମ୍ବର ୨୦ ତାରିଖ ସୁଦ୍ଧା ୟୁନିଫର୍ମ ବଣ୍ଟା ନ ଗଲେ ଦୃଢ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ ବୋଲି ଜିଲାପାଳ ସତର୍କ କରାଇଦେଇଥିଲେ। ଜିଲାରେ ଅଧାରୁ ପାଠ ଛାଡିଥିବା ପିଲାଙ୍କୁ ମୁଖ୍ୟସ୍ରୋତକୁ ଅଣାଯାଇଛି ା ଏମାନଙ୍କୁ ଡିସେମ୍ବର ୧ ତାରିଖରୁ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ତାଲିମ ଦିଆଯାଉଛି। ଏହା ଫେବୃୟାରୀରେ ସରିବ ବୋଲି କୁହାଯାଇଛି। ୭୨ ପିଲାଙ୍କୁ ଏହି ତାଲିମ ଦିଆଯାଉଛି । ବୈଠକରେ ସର୍ବଶିକ୍ଷା ଅଭିଯାନ ଓ କସ୍ତୁରବା ଗାନ୍ଧୀ ବାଳିକା ବିଦ୍ୟାଳୟ (କେଜିବିଭି) ପାଇଁ ୨୦୧୮-୧୯ ଲାଗି ବାର୍ଷିକ ବଜେଟ ଉପରେ ଆଲୋଚନା ହୋଇଥିଲା। ବେଗୁନିଆପଡା ବ୍ଲକର ଏକ ସ୍କୁଲରେ ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନ କିଚେନ୍‌ ସେଡ୍‌ ନିର୍ମାଣ ହୋଇ ନ ଥିବା ଜଣାପଡିଛି । ସେହିପରି ବେଲଗୁଣ୍ଠା, ଆସିକା, ବୁଗୁଡା, ଭଞ୍ଜନଗର ବ୍ଲକରେ ନିର୍ମାଣ ଅଧାପନ୍ତରିଆ ଥାଇ ମଧ୍ୟ ଆଦର୍ଶ ବିଦ୍ୟାଳୟ ବିଲଡିଂ ହସ୍ତାନ୍ତର ହୋଇଛି । ଅସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ କାମ ସାରିବାକୁ ଜିଲାପାଳ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନ ପରେ ପିଲାମାନେ ହାତ ଧୋଇବା ପାଇଁ ଚାଲିଥିବା ମଲଟି ଟ୍ୟାପ ଓ ମଲଟି କ୍ୟାପ ଯୋଜନାରେ କାମ ଡିସେମ୍ବର ୨୫ ତାରିଖ ସୁଦ୍ଧା ସାରିବାକୁ କୁହାଯାଇଛି। ଅଧାପନ୍ତରିଆ ଥିବା ସ୍କୁଲ କୋଠାର ନିର୍ମାଣ କାମ ଶୀଘ୍ର ସାରିବାକୁ ଜିଲାପାଳ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ଗଞ୍ଜାମ ବ୍ଲକ ପାଳିବନ୍ଧଠାରେ ଥିବା କସ୍ତୁରବା ଗାନ୍ଧୀ ବାଳିକା ବିଦ୍ୟାଳୟର ପାଚେରୀ ନାହିଁ । ତହସିଲଦାରଙ୍କ ସହ ମିଶି ଜମି ଚିହ୍ନଟ କରିବାକୁ ବ୍ଲକ ଶିକ୍ଷା ଅଧିକାରୀ, ବୈଷୟିକ ପରାମର୍ଶଦାତାଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି । ବୈଠକରେ ଜିଲା ଶିକ୍ଷା ଅଧିକାରୀ ସନାତନ ପଣ୍ଡା, ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ଶିକ୍ଷା ସଂଯୋଜକ ତପନ ସାହୁ, ପ୍ଲାନିଂ କୋଅର୍ଡିନେଟର ସାବିତ୍ରୀ ବାଳା ଦାଶଙ୍କ ସମେତ ବ୍ଲକ ଶିକ୍ଷା ଅଧିକାରୀମାନେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ।
All Right Reserved By

ବ୍ରହ୍ମପୁର

ପ୍ରଦେଶ କଂଗ୍ରେସ ଟିମ୍‌ରେ ଗଞ୍ଜାମ ନେତା

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୧୭ା୮:ଓଡ଼ିଶା ପ୍ରଦେଶ କଂଗ୍ରେସ କମିଟି(ପିସିସି) ସଭାପତି ଭାବେ ନିରଞ୍ଜନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଦାୟିତ୍ୱ ନେବା ପରଠୁ ଦଳକୁ ସଜାଡ଼ିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରୁଛନ୍ତି । ଏହି କ୍ରମରେ ସେ ପିସିସିର ନୂତନ ଟିମ୍‌ ଗଠନ କରିଛନ୍ତି । ଏହି ଟିମ୍‌ରେ ୧୪ ଉପସଭାପତି, ୨୪ ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ଏବଂ ୯୯ ସମ୍ପାଦକଙ୍କ ସମେତ ଅନ୍ୟ କର୍ମକର୍ତ୍ତା ରହିଛନ୍ତି। ଏହି ଟିମ୍‌ରେ ଗଞ୍ଜାମର ନେତାମାନେ ମଧ୍ୟ ରହିଛନ୍ତି ।

କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଟିମର ତଦନ୍ତ

କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଟିମର ତଦନ୍ତ

ଦିଗପହଣ୍ଡି,୧୭ା୮(ଡି.ଏନ.ଏ.) ଦିଗପହଣ୍ଡି ବ୍ଲକ ପଦ୍ମନାଭପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ଭୁଷୁଣ୍ଡା ଗ୍ରାମ ଠାରୁ କୁଣିଆଗାଁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ସଡ଼କ ଯୋଜନାରେ ଅନିୟମିତତାର ତଦନ୍ତ ପାଇଁ ଗୁରୁବାର ଜାତୀୟ ସଡ଼କ ବିକାଶ ସଂସ୍ଥାନର ବୈଷୟିକ ଦଳ ପହଞ୍ଚତ୍ଥିଲେ। ଗତ ୨୦୧୪-୧୫ ଆର୍ଥିକ ବର୍ଷରେ ୨ କୋଟି ୪ ଲକ୍ଷ ୯୭ ହଜାର ଟଙ୍କା ବ୍ୟୟରେ ଏହି ରାସ୍ତା ନର୍ମାଣ ହୋଇଥିଲା। ଆଦୌ ଗାଁ ନଥିବା ବେଳେ ଜଣେ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ରାଜନେତାଙ୍କ ଚାଷ ଜମି ଓ କ୍ରସର ୟୁନିଟ ପାଇଁ ଏହି ରାସ୍ତା ନିର୍ମାଣ କରାଯାଇଥିବା, ୫ ଶହ ମିଟର ରାସ୍ତା ନିର୍ମାଣ ଆବଶ୍ୟକତା ଥିବା ବେଳେ ଅନାବଶ୍ୟକ ଭାବେ ୪ କି.ମି. ନିର୍ମାଣ କରାଯାଇଥିବା, ଗୁଣବତ୍ତା ଠିକ ନ ଥିବା, ସଂରକ୍ଷିତ ଜଙ୍ଗଲ ଇଲାକାରେ ରାସ୍ତା ନିର୍ମାଣ କରାଯାଇଥିବା କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ଜାତୀୟ ସଡ଼କ ବିକାଶ ସଂସ୍ଥାନ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କୁ ଦସ୍ତଖତ ସମ୍ବଳିତ ଅଭିଯୋଗ ପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା।

ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କୁ ତଦନ୍ତ ରିପୋର୍ଟ ଦେଲେ ଅତିରିକ୍ତ ସଚିବ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୧୭ା୮- ଖଲ୍ଲିକୋଟ କ୍ଲଷ୍ଟର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରେ ପ୍ରଫେସର ନିଯୁକ୍ତିରେ ସ୍ବଚ୍ଛତାକୁ ନେଇ ସନ୍ଦେହ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି । ଜୁଲାଇ ୬ ରେ ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ  ଅତିରିକ୍ତ ସଚିବ ପି.କେ. ଦାସ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟକୁ ଆସି ତଦନ୍ତ କରିଥିଲେ। ସୋମବାର ଏହି ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ରିପୋର୍ଟ ରାଜ୍ୟପାଳ ତଥା କୁଳାଧିପତିଙ୍କୁ ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି ଅତିରିକ୍ତ ସଚିବ ଦାସ ।   ଶିକ୍ଷା ବର୍ଷରୁ ବିଶ୍ୱ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ୬ ନୂତନ ବିଭାଗ ଖୋଲାଯାଇଛି।

ଭାଜପାରେ ସାମିଲ୍‌କୁ ବିଜେଡି ନେତାଙ୍କ ଖଣ୍ଡନ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୧୭ା୮:ଭାଜପା ଭୁବନେଶ୍ୱର କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଗତ ସୋମବାର ମିଶ୍ରଣ ପର୍ବ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଖଲ୍ଲିକୋଟ ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀର ବହୁ ବିଜେଡ଼ି ଏବଂ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଭାଜପାରେ ସାମିଲ୍‌ ହୋଇଥିବା ଘୋଷଣା କରାଯାଇଥିଲା। ଏହାକୁ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଯୁବ ବିଜେଡ଼ି ପକ୍ଷରୁ ଖଣ୍ଡନ କରାଯାଇଛି। ଗୁରୁବାର  ଜିଲା କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ  ଏକ ଖବରଦାତା ସମ୍ମିଳନୀ ହୋଇଥିଲା। ଖଲ୍ଲିକୋଟ ଏନ୍‌ଏସି ଯୁବ ବିଜେଡ଼ି ସଭାପତି ସୁବାସ କୁମାର ଗୌଡ଼ ଭାଜପାରେ ମିଶି ଥିବା ନେଇ ଭାଜପା ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଥିଲା। 

ବୁଡୁ ପାତ୍ର ହତ୍ୟା, ଘଟଣା ସାକ୍ଷ୍ୟ ଦେଲେ ବୁଡୁଙ୍କ ମା’

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୭ା୮:ସଦର ଥାନା ଆମ୍ବଗଡରେ ୨୦୧୭ରେ ହୋଇଥିବା ବୁଡୁ ପାତ୍ର ହତ୍ୟା ଘଟଣାରେ ଗୁରୁବାର ସ୍ଥାନୀୟ ଏଡିଜେ-୧ କୋର୍ଟରେ ବିଚାର ହେବା ସହ ବୁଡୁଙ୍କ ବୃଦ୍ଧା ମା’ ଏମ୍‌.ମହାଲକ୍ଷ୍ମୀ  ସାକ୍ଷ୍ୟ ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ ା ସାକ୍ଷ୍ୟରେ କହିଥିଲେ ଯେ, ହତ୍ୟା ଘଟଣା ଦିନ ସେ ଘରେ ବସି ଟିଭି ଦେଖୁଥିଲେ ା ତାଙ୍କ ପୁଅ ବୁଡୁ ମଧ୍ୟ ଘର ଭିତରେ ଥିଲେ। ହଠାତ୍‌ ୧୧ ଜଣ ଲୋକେ ଅର୍ତକିତ ଭାବେ ତାଙ୍କ ଘର ମଧ୍ୟକୁ ପଶି ବୁଡୁଙ୍କୁ ଖଣ୍ଡା, ବାଉଁଶ ଫାଳିଆରେ ଆକ୍ରମଣ କରି ହତ୍ୟା କରିଥିଲେ ା ତେବେ ଆଶ୍ଚଯ୍ୟ ବିଷୟ ଯେ ଏହି ହତ୍ୟା ଘଟଣାରେ ସଦର ଥାନା ପୋଲିସ ୯ ଜଣ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଥିବା କହି  ସେମାନଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିବା ବେଳେ ବୁଡୁଙ୍କ ମା’ ଦେଇଥିବା ବୟାନରେ ୧୧ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଥିବା କହିବା ପରେ ପୋଲିସ ପାଇଁ ପୁଣିଥରେ ସମସ୍ୟା ବଢିଛି ା 

ଆମ ଗଁା, ଆମ ବିକାଶ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ଆମ ଗଁା, ଆମ ବିକାଶ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ଆର.ଉଦୟଗିରି,୧୭ା୮(ଡି.ଏନ.ଏ.):ଗଜପତି ଜିଲା ନୂଆଗଡ଼ ବ୍ଲକର ଖଜୁରିପଦାଠାରେ ଗୁରୁବାର ଆମ ଗାଁ ଆମ ବିକାଶ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଖଜୁରିପଦା କଲେଜ ପଡ଼ିଆରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଭିଡିଓ କନ୍‌ଫରେନ୍ସିଂ ଜରିଆରେ ୫୭ଟି ଉନ୍ନୟନ ପ୍ରକଳ୍ପ ପାଇଁ ୨ କୋଟି ୨୮ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ମଞ୍ଜୁର କରିଥିଲେ। ବ୍ଲକ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ଗୁଡ଼ୁବାଇ ମଣ୍ଡଳ ଧନ୍ୟବାଦ ଅର୍ପଣ ସହ ଆଗାମୀ ଦିନରେ ଅଧିକ ଅର୍ଥ ମଞ୍ଜୁର ପାଇଁ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି। ବ୍ଲକର ବିଭିନ୍ନ ଗ୍ରାମକୁ ରାସ୍ତା ଓ ବ୍ରିଜ୍‌ର ଆବଶ୍ୟକତା ଥିବାରୁ ଏନେଇ ଟଙ୍କା ମଞ୍ଜୁର କରିବାର ଆବଶ୍ୟକ ଥିଲା ବୋଲି ବିଭିନ୍ନ ମହଲରେ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି।

କରାସର ନଦୀରେ ଭାସିଗଲେ ବୃଦ୍ଧ

କରାସର ନଦୀରେ ଭାସିଗଲେ ବୃଦ୍ଧ

କୋଟଗଡ,୧୬ା୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା କୋଟଗଡ ବ୍ଲକ କୁମ୍ଭାରସାହିର ସିମନ କହଁର(୬୦) ବୁଧବାର ସକାଳ ୯ଟାରେ କରାସର ନଦୀକୁ ଗାଧୋଇବାକୁ ଯାଇ ଭାସିଯାଇଛନ୍ତି।

ଉତ୍କଳମଣି ଉଚ୍ଚବିଦ୍ୟାଳୟରେ ମୋ ସ୍କୁଲ କାଯର୍‌ୟକ୍ରମ

ଉତ୍କଳମଣି ଉଚ୍ଚବିଦ୍ୟାଳୟରେ ମୋ ସ୍କୁଲ କାଯର୍‌ୟକ୍ରମ

ଚିକିଟି,୧୬।୮(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଚିକିଟି ବ୍ଲକ ମାଧବନ୍ଧ ସ୍ଥିତ ଉତ୍କଳମଣି ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ବୁଧବାର ମୋ ସ୍କୁଲ କାଯର୍‌ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକ ସଞ୍ଜୟ କୁମାର ପାତ୍ରଙ୍କ ସଭାପତିତ୍ୱରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏହି କାଯର୍‌ୟକ୍ରମରେ ଆର୍ଯ୍ୟଭଟ୍ଟର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ତଥା ଉକ୍ତ ବିଦ୍ୟାଳୟର ପୁରାତନ ଛାତ୍ର ସୁଧିର କୁମାର ରାଉତ ଯୋଗଦେଇ ମୋ ସ୍କୁଲ କାଯର୍‌ୟକ୍ରମ ଉପରେ ଆଲୋକପାତ କରିଥିଲେ।

ଡକାୟତି ଯୋଜନା ପଣ୍ଡ : ୩  ଗିରଫ

ଡକାୟତି ଯୋଜନା ପଣ୍ଡ : ୩ ଗିରଫ

ଆସିକା,୧୬।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ): ଆସିକା - ଭଞ୍ଜନଗର ମୁଖ୍ୟ ରାସ୍ତାର ଝଗଡେଇ ଗୁଞ୍ଜା ନିକଟରୁ ପୋଲିସ ବୁଧବାର ରାତିରେ ମାରଣାସ୍ତ୍ର ଜବତ କରିବା ସହ ୩ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ସେମାନେ ହେଲେ କୋଦଳା ଥାନା ଖଜାପଲ୍ଲୀ ଗ୍ରାମର ହର୍ଷ ସ୍ବାଇଁ ଓରଫ ଡେରେ କାଳିଆ, କଲେଜ ଛକର କାଳୁଚରଣ ପାତ୍ର ଓ କୋଦଳା ଏରୋଗଲା ବସ୍ତିର ଶିବାଜୀ ଦାସ।

ରାଜମିସ୍ତ୍ରି ହତ୍ୟା ମାମଲା,  ୫ ଗିରଫ

ରାଜମିସ୍ତ୍ରି ହତ୍ୟା ମାମଲା, ୫ ଗିରଫ


ଆସିକା,୧୬।୮(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.) ଆସିକା ଏନଏସି ସୁନାମ୍ବ ସାହି ବାଲାଜୀ ମନ୍ଦିର ଛକଠାରେ ଜାନୁୟାରୀ ୧୭ ତାରିଖରେ ସେହି ସାହିର ରାଜମିସ୍ତ୍ରି ମିଟୁ ଦାସଙ୍କୁ ନିର୍ମମ ଭାବେ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିଲା । ଏହି ମାମଲାରେ ପୋଲିସ ୫ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି । ସେମାନେ ହେଲେ ଅଜିତ କୁମାର ନାୟକ, ଆଶିଷ ନାହାକ, ସରୋଜ କୁମାର ନାୟକ, ନୀଳାଞ୍ଚଳ ମୁନି ଓ ପପୁ ମହାନ୍ତି। ସମସ୍ତ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଆସିକା ଏନଏସି ଅନ୍ତର୍ଗତ ସୁନାମ୍ବ ସାହି ଅଞ୍ଚଳର।

ପ୍ରତାପ ହତ୍ୟା ମାମଲା,  ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ପ୍ରତାପ ହତ୍ୟା ମାମଲା, ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ


ଆସିକା,୧୬।୮(ଡି.ଏନ୍‌.): ଆସିକା-ବ୍ରହ୍ମପୁର ୫୯ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥର କରଞ୍ଜେଇ ନିକଟରେ ଚଳନ୍ତା ବସରେ ପ୍ରତାପ ପୋଲାଇଙ୍କୁ ଗୁଳିକରି ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିଲା । ଏହି ମାମଲାର ଅନ୍ୟତମ ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ପାକଲାପଲ୍ଲୀ ଗ୍ରାମର ସିଲୁ ଓରଫ ଗୌତମ ପୋଲାଇଙ୍କୁ ବୁଧବାର ରାତିରେ  ଗିରଫ କରାଯାଇଛି। ସିଲୁ ବାଲିସିରା ଛକଠାରେ ବସକୁ ଅପେକ୍ଷା କରିଥିବା ବେଳେ ପୋଲିସ କାବୁ କରିଛି।

ଯୁବକଙ୍କୁ ମରଣାନ୍ତକ ଆକ୍ରମଣ

ଯୁବକଙ୍କୁ ମରଣାନ୍ତକ ଆକ୍ରମଣ

ଛତ୍ରପୁର,୧୬।୮(ଡି.ଏନ.ଏ)-ଜମିରେ ପାଣି ମଡ଼ାଇବାକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଛତ୍ରପୁର ଥାନା ସୁନ୍ଦରପୁର ଗାଁର ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କୁ ମରଣାନ୍ତକ ଆକ୍ରମଣ ହୋଇଛି। ସେ ହେଲେ ଦୁର୍ଲଭ ବେହେରା। ଚିକିସତ୍। ଲାଗି ତାଙ୍କୁ ଛତ୍ରପୁର ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା। ଗୁରୁବାର ସକାଳେ ସୁନ୍ଦରପୁର ମୁକୁସିଆ ବନ୍ଧ ନିକଟ ଜମିରେ ଦୁର୍ଲଭ ପାଣି ମଡ଼ାଇବାକୁ  ଯାଇଥିଲେ। ଏହି ସମୟରେ ପାଣି ମଡାଇବାକୁ  କେନ୍ଦ୍ର କରି ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କ ସହ ତାଙ୍କର ଝଗଡା ହୋଇଥିଲା। ଯୁବକ ଜଣକ ଦୁଇ ହାତକୁ ଖଣ୍ଡାରେ ହାଣିଥିବା ଦୁର୍ଲଭ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।