ସମ୍ବଲପୁର

ସମ୍ବଲପୁର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଲୟ, ପଶ୍ଚିମ ଓଡ଼ିଶା ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀକର ଲାଗି ୭୫ ଭାଗ ଠାନ ସଂରକ୍ଷନ ଦାବି

ସମ୍ବଲପୁର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଲୟ, ପଶ୍ଚିମ ଓଡ଼ିଶା ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀକର ଲାଗି ୭୫ ଭାଗ ଠାନ ସଂରକ୍ଷନ ଦାବି

ସମ୍ବଲପୁର,୧୫।୧୨(ବ୍ୟୁରୋ): ସମ୍ବଲପୁର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଲୟର ପିଜି, ଏମ୍‌ଫିଲ ଆର ତାରନୁ ଅଧ୍‌କା ପାଠ୍ୟକ୍ରମ ମାନକେ ପଶ୍ଚିମ ଓଡ଼ିଶା ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀକର ଲାଗି ୭୫ ଭାଗ ଠାନ ସଂରକ୍ଷିତ କରାଯାଉ। ଇଥିରଲାଗି ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଲୟ ଅଧୀନରେ ଥିବାର ଜିଲାମାନକର କଲେଜମାନକରୁ ଯେନ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ପାସ କରୁଛନ ସେମାନେ ସୁବିଧାରେ ଉଁଚ ଶିକ୍ଷା ପାଇପାରବେ। ସେଥିରଲାଗି ଠାନ ସଂରକ୍ଷନ କରବାର ଦରକାର ଅଛେ। ଗୁରୁବାର ସମ୍ବଲପୁର ଚିତ୍ରଗୁପ୍ତ କଲ୍ୟାଣ ସଂଘ ସଭାଘରେ ପଶ୍ଚିମ ଓଡ଼ିଶା ଛାତ୍ର ସଂଗଠନ ଆବାହକ ଦୀପକ ରଞ୍ଜନ ଦାଶ ଖବରଦାତାମାନକୁ ଇ ସୂଚନା ଦେଇଛନ। ସେ ଆହୁରି କହିଥିଲେ ଯେ ଦାବି ପୂରନ ନାଇଁ ହେଲେ ପଶ୍ଚିମ ଓଡ଼ିଶାରେ ଛାତ୍ର ଆଂଦୋଲନ, ଜ୍ୟୋତିବିହାରରେ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରକଁର ଗୁଟେ ବଡ଼ଭାରି ସମାବେଶ ଆର ଦରକାର ପଡ଼ଲେ ଆମରନ ଅନଶନ କରାଯିବା। ଦାବି ହାସଲ ଲାଗି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ମାନକେ ଭିନେ ଭିନେ ରାଜନୈତିକ ଦଲର ଛାତ୍ର ସଂଗଠନମାନକୁ ଭିଲ ମିଶାଯିବା। ଇତାର ସାଁଗେ ସାମାଜିକ, ଅର୍ଥନୈତିକ ଆର ଶିକ୍ଷାରେ ପଛୁଆ ସୁନ୍ଦରଗଡ଼, ଦେବଗଡ଼, ଝାରସୁଗୁଡ଼ା, ବରଗଡ଼, କଳାହାଣ୍ଡି, ବଲାଙ୍ଗୀର, ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର, ନୂଆପଡ଼ା, ବୌଦ୍ଧ, ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲା ଆର ଅନୁଗୁଳର ଆଠମଲିକ ସବ୍‌ଡିଭିଜନକେ ନେଇ ସମ୍ବଲପୁର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଲୟ ଥାପନା ହେଇଥିଲା। ପଛୁଆ ୩୭୪ଟା ଜିଲା ଭିତରୁ ପଶ୍ଚିମ ଓଡ଼ିଶାର ୮ଟା ଜିଲା ସମ୍ବଲପୁର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଲୟର ଅଧୀନରେ ରହିଛେ। ହେଲେ ଭିଲ ଉଁଚ ଶିକ୍ଷା କ୍ଷେତ୍ରରେ ଇ ଇଲାକାମାନ ଉନିହାଁ ଅଂଚଲ ବାଗିର ନାଇଁ ବଢ଼ିପାରି। ଲୁକମାନକର ଆର୍ଥିକ ଅବସତା ଠିକ୍‌ ନାଇଁ ଥିବାରଲାଗି ଉଁଚ ଶିକ୍ଷା ହାସଲ ନାଇଁ କରିପାରବାର। ଇଥିରଲାଗି ସମ୍ବଲପୁର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଲୟର ପିଜି ଆର ତାରନୁ ଉଁଚା ପାଠ୍ୟକ୍ରମରେ ଉନିହାଁ ଅଂଚଲର ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ନାଁ ଲେଖାବାର ସୁବିଧା ପାଏବାରେ ସଫଲ ହେଉଛନ। ଗଣତାନ୍ତ୍ରିକ ବେବସତାରେ ଇଟା ଜନବିରୋଧୀ ଆଏ। ଦେଶର ଭିନେ ଭିନେ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଲୟ ଅଧୀନରେ ଥିବାର ମହାବିଦ୍ୟାଲୟର ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରକର ଲାଗି ଅଲଗ ପରକାରର ବେବସତା ରହିଛେ। ଯେନଟାକି ସମ୍ବଲପୁର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଲୟର ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରମାନକୁ ଇ ସୁବିଧା ନାଇଁ ଦିଆଯାଇ। ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ ବିଧାନସଭାରେ ପାରିତ ବିଲ ଅନସାରେ ୧୯୭୪ର ଗୁଟେ ଆଇନ ଅନସାରେ ଉସ୍‌ମାନିଆ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଲୟରେ ପଢ଼ବାର ଲାଗି ସେ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଲୟ ଅଧୀନରେ ଥିବାର ଜିଲାମାନକର ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରକର ଲାଗି ୮୫ ପରତିଶତ ଠାନ ସଂରକ୍ଷିତ ଅଛେ। ଓଡ଼ିଶାର ବ୍ରହ୍ମପୁର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଲୟରେ ଭିଲ ସେ ପରକାର ବେବସତା ଅଛେ। ସେଥିରଲାଗି ଏହେଦ୍‌କାର ପରିସ୍‌ଥିତିରେ ସମ୍ବଲପୁର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଲୟର ପିଜି, ଏମ୍‌ଫିଲ୍‌ ଆର ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଗବେଷଣା ପାଠ୍ୟକ୍ରମରେ ପଶ୍ଚିମ ଓଡ଼ିଶାର ଜିଲାମାନକର ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରକର ଲାଗି ୭୫ ପରତିଶତ ଠାନ ସଂରକ୍ଷତ କରବାକେ ଦାବି କରିଛନ। ଇ ଖବରଦାତା ସମ୍‌ମିଲନୀରେ ବରଗଡ଼ ପନ୍‌ଚେତ କଲେଜର ଆକାଶ କୁମାର ମେହେର, ସମ୍ବଲପୁର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଲୟର ଚିନ୍ମୟ ପଟେଲ, ଲରମ୍ଭା କଲେଜର ସୌମ୍ୟ ସଂକଳ୍ପ ପଣ୍ଡା, ପାହାଡ଼ଶ୍ରୀଗିଡ଼ା କଲେଜ ଛାତ୍ର ସଂସଦର ପୂର୍ବତନ ସଭାପତି ବିଘ୍ନେଶ କୁମାର ସେଠ, ଶୁଭଙ୍କର ସାହୁ ଆର ଗଙ୍ଗାଧର ମେହେର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଲୟର ନରେଶ ମିଶ୍ର ଆର କୁନାଳ ପୃଷେଠ ପରମୁଖ ଯୋଗଦେଇଥିଲେ। ସକାଲର ୧୧ଟା ସମିଆରେ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଲୟର କୁଲପତି ତଥା ଉତ୍ତରାଞ୍ଚଲ ଆର୍‌ଡିସି ଡିଭି ସ୍ବାମୀକଁର ଅନୁପସ୍ଥିତିରେ ତାଁକର ସଚିବକୁଁ ଗୁଟେ ସ୍ମାରକପତର ଦିଆଯାଇଥିଲା।

All Right Reserved By

ସମ୍ବଲପୁର

ନଦୀପଠାରେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର: ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ବଣାଇଁ ଡ଼ାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି

ନଦୀପଠାରେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର: ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ବଣାଇଁ ଡ଼ାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି

ବଣାଇଁ,୧୯।୬(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲା ବଣାଇଁ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଶୁଣ୍ଢିକୋଣ ନିକଟସ୍ଥ ବ୍ରାହ୍ମଣୀ ନଦୀପଠାରେ ମଙ୍ଗଳବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଜନୈକା ୭ ବର୍ଷର ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର କରାଯାଇଛି। ତାଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର ଥିବାରୁ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ବଣାଇଁ ଉପଖଣ୍ଡ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି। ପୋଲିସ ଅଭିଯୁକ୍ତ ନାବାଳକଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖି ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ କରୁଛି।

କୁଆଁରମୁଣ୍ଡାରେ ବନ୍ଧୁକ ଦେଖାଇ ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଫ ବରୋଦା କ୍ୟାଶିୟରଙ୍କଠାରୁ ୪ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଲୁଟ୍‌ : ୩ ଲୁଟେରା ଫେରାର୍‌

କୁଆଁରମୁଣ୍ଡାରେ ବନ୍ଧୁକ ଦେଖାଇ ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଫ ବରୋଦା କ୍ୟାଶିୟରଙ୍କଠାରୁ ୪ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଲୁଟ୍‌ : ୩ ଲୁଟେରା ଫେରାର୍‌

କୁଆଁରମୁଣ୍ଡା,୧୯।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ମଙ୍ଗଳବାର ରାଉରକେଲାସ୍ଥିତ ଇଣ୍ଡିଆନ ଓଭରସିଜ ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ୪୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଲୁଟ୍‌ ହେବାର ଘଣ୍ଟାଏ ମଧ୍ୟରେ ରାଉରକେଲାଠାରୁ ୧୮ କି.ମି. ଦୂର କୁଆଁରମୁଣ୍ଡା ଫାଣ୍ଡି ଅନ୍ତର୍ଗତ ପସରାଛକ ନିକଟରେ ରାସ୍ତାରେ ଯାଉଥିବା ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଫ୍‌ ବରୋଦାର କ୍ୟାଶିୟରକୁ ବନ୍ଧୁକ ଦେଖାଇ ଲୁଟ୍‌ ହୋଇଛି। ୩ ଦୁବୃର୍ତ୍ତ କ୍ୟାଶିୟର ପ୍ରବୀଣ ଟିଗ୍‌ଗାଙ୍କ ନିକଟରୁ ୪ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଲୁଟ୍‌ କରି ଫେରାର୍‌ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି।

ଇଣ୍ଡିଆନ ଓଭରସିଜ ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ୪୫ଲକ୍ଷ ଲୁଟ୍‌: ବନ୍ଧୁକ ମୁନରେ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଆଣ୍ଠେଇଲେ : ମହିଳା କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସୁନା ଚେନ, ମୋବାଇଲ ଲୁଟିଲେ

ଇଣ୍ଡିଆନ ଓଭରସିଜ ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ୪୫ଲକ୍ଷ ଲୁଟ୍‌: ବନ୍ଧୁକ ମୁନରେ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଆଣ୍ଠେଇଲେ : ମହିଳା କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସୁନା ଚେନ, ମୋବାଇଲ ଲୁଟିଲେ

ରାଉରକେଲା ଅଫିସ, ୧୯। ୬-ରାଉରକେଲା ରେଳ ଷ୍ଟେଶନଠାରୁ ମାତ୍ର ୫ଶହ ମିଟର ଦୂର ମଧୁସୂଦନ ମାର୍ଗ ମୁଖ୍ୟ ରାସ୍ତା ପାର୍ଶ୍ୱ ଉପର ମହଲାରେ ଥିବା ଇଣ୍ଡିଆନ ଓଭରସିଜ ବ୍ୟାଙ୍କ ବଜାର ଶାଖାରୁ ମଙ୍ଗଳବାର ସକାଳ ୧୦ଟା ବେଳେ ଏକ ବଡ ଧରଣର ଡକାୟତି ଘଟଣା ଘଟିଛି। ବନ୍ଧୁକ ମୁନରେ ଡକାୟତ ଦଳ ପ୍ରାୟ ୪୫ଲକ୍ଷ ଲୁଟ କରି ନିର୍ବିଗ୍ନରେ ଖସି ଚାଲିଯାଇଛନ୍ତି।

ଭଟଲି ବ୍ଲକ ପରିସରରେ ଦମକଳ ବାହିନୀର ମକ୍‌ଡ୍ରିଲ

ଭଟଲି ବ୍ଲକ ପରିସରରେ ଦମକଳ ବାହିନୀର ମକ୍‌ଡ୍ରିଲ

ଭଟଲି,୧୯।୬(ଡି.ଏନ.ଏ)- ବରଗଡ଼ ଜିଲା ଭଟଲି ବ୍ଲକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଭଟଲି ବ୍ଲକ ପ୍ରଶାସନ ଏବଂ ଜିଲା ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ପରିଚାଳନା କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ ମିଳିତ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ମଙ୍ଗଳବାର ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ମକ୍‌ ଡ୍ରିଲ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି ।

ଚାକିରି କରାଇ ଦେବା ନାଁରେ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କା ଠକେଇ

ଚାକିରି କରାଇ ଦେବା ନାଁରେ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କା ଠକେଇ

ଖଡିଆଳ,୧୯।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଶିକ୍ଷକ ନିଯୁକ୍ତି କରାଇ ଦେବା ନାଁରେ ଜାଲ ନିଯୁକ୍ତି ପତ୍ର ଦେଇ ପ୍ରାୟ ୧ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଠକେଇ ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ଠକେଇର ଶିକାର ହୋଇ ଲୋକେ ନ୍ୟାୟ ପାଇଁ ଖଡିଆଳ ଥାନାର ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହୋଇ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ।

କୋକସରା ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ମକଡ୍ରିଲ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

କୋକସରା ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ମକଡ୍ରିଲ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

କୋକସରା,୧୯।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କୋକସରା ବ୍ଲକ ପରିସରରେ ଓଡିଶା ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ପରିଚାଳନା ଏବଂ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ମିଳିତ ଉଦ୍ୟମରେ ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ମକଡ୍ରିଲ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ମଙ୍ଗଲବାର ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତି ସଭାଗୃହଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି ।

୫୯ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ନୂତନ ଭତ୍ତା ବଣ୍ଟନ

୫୯ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ନୂତନ ଭତ୍ତା ବଣ୍ଟନ

ଜୁନାଗଡ,୧୯।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା ଜୁନାଗଡ ବ୍ଲକ ସମ୍ମିଲିନୀ କକ୍ଷଠାରେ ମଙ୍ଗଳବାର ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ନୂତନ ଭତ୍ତା ବଣ୍ଟନ କରାଯାଇଛି। ଏଥିରେ ବ୍ଲକର ବିଭିନ୍ନ ପଞ୍ଚାୟତର ୫୯ଜଣ ବିଧବା, ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ, ବୃଦ୍ଧାବୃଦ୍ଧ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ମଧୁବାବୁ ଓ ଗୋପବନ୍ଧୁ ପେନସନ୍‌ ଯୋଜନାରେ ସାମିଲ କରାଯାଇ ଭତ୍ତା ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି।

ରାସ୍ତାକୁ ଜବର ଦଖଲ କରି ଘର ତିଆରି

ରାସ୍ତାକୁ ଜବର ଦଖଲ କରି ଘର ତିଆରି

ଜୁନାଗଡ,୧୯।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା ଜୁନାଗଡ ବ୍ଲକ ଚାରବାହାଲ ୱାର୍ଡ ନଂ. ୮ ସାହୁପଡା ରାସ୍ତାକୁ ଦୟାରାମ ସାହୁ ନାମକ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଜବର ଦଖଲ କରି ଘର ତିଆରି କରୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଗତ କିଛି ଦିନ ତଳେ ପଡାବାସୀଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ପରେ ଧର୍ମଗଡ ଉପଜିଲାପାଳ ପଦ୍ମନାଭ ବେହେରା ଘଟଣାସ୍ଥଳକୁ ଯାଇ ଘର ନିର୍ମାଣ କାମ ବନ୍ଦ କରିବା ପାଇଁ ଦୟାରାମଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ।

ସ୍କୁଲର ସ୍କେଚ ମ୍ୟାପ ପାଇଁ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଦ୍ୱାରସ୍ଥ

ସ୍କୁଲର ସ୍କେଚ ମ୍ୟାପ ପାଇଁ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଦ୍ୱାରସ୍ଥ

ଜୁନାଗଡ,୧୯।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା ଜୁନାଗଡ ବ୍ଲକ ନକଟିଗୁଡା ଗ୍ରାମବାସୀ ଶେଷରେ ସ୍କୁଲର ସ୍କେଚ ମ୍ୟାପ ପାଇଁ ମଙ୍ଗଳବାର ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି। ଗ୍ରାମବାସୀ ଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ସାକ୍ଷାତ କରି ଏ ସମ୍ପର୍କିତ ଏକ ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

ଜମନକିରା: ମାତା ପାର୍ବତୀଙ୍କ ସହ ବାବା ମୁକ୍ତେଶ୍ୱରଙ୍କ ବିବାହ ସମ୍ପନ୍ନ

ଜମନକିରା: ମାତା ପାର୍ବତୀଙ୍କ ସହ ବାବା ମୁକ୍ତେଶ୍ୱରଙ୍କ ବିବାହ ସମ୍ପନ୍ନ

ଜମନକିରା, ୧୯। ୬ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.) ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲା ଜମନକିରା ଜମନକିରା ପୁରୁଣା ଥାନା ସମ୍ମୁଖରେ ରବିବାର ରାତି ଦେବାଧିଦେବ ମହାଦେବ ଶ୍ରୀ ଶ୍ରୀ ମୁକ୍ତେଶ୍ୱର ବାବାଙ୍କ ସହ ମାତା ପାର୍ବତୀଙ୍କ ଲୌକିକ ବିବାହ ମହାସମାରୋହରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଛି। ମା’ ପାର୍ବତୀଙ୍କୁ ରବିବାର ସକାଳ ୯ ଟାରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିରକୁ ଅଣାଯାଇଥିଲା।

କୁଣ୍ଡାମାଳଠାରେ ମା’ ଠାକୁରାଣୀ ମନ୍ଦିର ଭିତ୍ତି ପ୍ରସ୍ତର ସ୍ଥାପନ

କୁଣ୍ଡାମାଳଠାରେ ମା’ ଠାକୁରାଣୀ ମନ୍ଦିର ଭିତ୍ତି ପ୍ରସ୍ତର ସ୍ଥାପନ

ଧର୍ମଗଡ,୧୯।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଧର୍ମଗଡ଼ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଝାରକୁଣ୍ଡାମାଳଠାରେ ମଙ୍ଗଳବାର ବିଧାୟକ ପୁଷ୍ପେନ୍ଦ୍ର ସିଂଦେଓଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଗ୍ରାମର ଅଧିଷ୍ଠାତ୍ରୀ ଦେବୀ ମା’ ଠାକୁରାଣିଙ୍କ ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ଭିତ୍ତି ପ୍ରସ୍ତର ସ୍ଥାପନ ହୋଇଯାଇଛି ।

ଶୀତଳଷଷ୍ଠୀ ଯାତ୍ରା ସମାହିତ, ଦେବ ଦମ୍ପତିଙ୍କ ସ୍ବମନ୍ଦିର ପ୍ରବେଶ

ଶୀତଳଷଷ୍ଠୀ ଯାତ୍ରା ସମାହିତ, ଦେବ ଦମ୍ପତିଙ୍କ ସ୍ବମନ୍ଦିର ପ୍ରବେଶ

ବରପାଲି,୧୯। ୬(ଡି.ଏନ.ଏ.): ସବୁ ପ୍ରତୀକ୍ଷାର ଅନ୍ତ ଘଟାଇ ସପ୍ତାହ ବ୍ୟାପି ଚାଲିଥିବା ବରପାଲି ଅଞ୍ଚଳର ୧୪୧ତମ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଶୀତଳଷଷ୍ଠୀ ଯାତ୍ରା ମଙ୍ଗଳବାର ସମାହିତ ହୋଇଛି ।

Model This Week

ପ୍ରଭାତ