Dharitri News
ମେଟ୍ରୋ |

ମହନ୍ତଙ୍କ କ୍ଷୋଭ, ମାଟିରେ ମିଶିବ ମଠ

ମହନ୍ତଙ୍କ କ୍ଷୋଭ, ମାଟିରେ ମିଶିବ ମଠ ପୁରୀ ଅଫିସ, ୧୫।୧୨: ପୁରୀ ସହରରେ ରହିଛି ଶତାଧିକ ମଠ। ଅଧିକାଂଶ ମଠ ସ୍ଥିତି ଦୟନୀୟ। ମଠଗୁଡିକର ଆୟପନ୍ଥା କିଛି ନାହିଁ। ପୂଜକମାନେ ଦୀର୍ଘବର୍ଷ ଧରି ଦରମା ପାଉନାହାନ୍ତି। ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ରାୟ ପରେ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନ ଗୋଟିଏ ପରେ ଗୋଟିଏ ମଠ ଦଖଲକୁ ନେବା ଆରମ୍ଭ କରିଛି। ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଓ ମଠ ମଧ୍ୟରେ ସମନ୍ବୟ ନାହିଁ। ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ରରେ ମଠ ସଂସ୍କୃତି ଉଜୁଡିଯିବ ବୋଲି ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ରର ମଠାଧୀଶମାନେ ଦେବୋତ୍ତର କମିଶନରଙ୍କୁ ଜଣାଇଛନ୍ତି। ମଠ ସଂସ୍କୃତିକୁ ଉଜ୍ଜୀବିତ ରଖିବା ଲାଗି ପଦକ୍ଷେପ ନେବାକୁ ଦେବୋତ୍ତର କମିଶନରଙ୍କ ନିକଟରେ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି ମଠାଧୀଶ। ବାଉଳି ମଠକୁ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନ ଦଖଲକୁ ନେବା ପରେ ମଠ ମହନ୍ତଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି ଭୟର ବାତାବରଣ। ଗତ ନଭେମ୍ବର ୨୯ରେ ଦେବୋତ୍ତର କମିଶନର ପୁରୀ ଆସିଥିବା ବେଳେ ମଠାଧୀଶମାନେ ତାଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟି ଆକର୍ଷଣ କରିଥିଲେ। ଏହାପରେ ଗତ ୬ ତାରିଖରେ ଭୁବନେଶ୍ୱରସ୍ଥିତ ଦେବୋତ୍ତର କମିଶନରଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ମଠାଧୀଶଙ୍କ ବୈଠକ ବସିଥିଲା। ସେଥିରେ କୌଣସି ନିଷ୍କର୍ଷ ବାହାରିପାରି ନ ଥିଲା। ପୁଣି ଶୁକ୍ରବାର ପୁରୀ ସର୍କିଟ ହାଉସ୍‌ରେ ମଠାଧୀଶ ଏବଂ ଦେବୋତ୍ତର କମିଶନରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବୈଠକ ବସି ଆଲୋଚନା ହୋଇଛି। ଦେବୋତ୍ତର କମିଶନର ବିରଜା ପ୍ରସାଦ ଦତ୍ତଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ବସିଥିବା ବୈଠକରେ ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନର ମଠ ଦଖଲ ଉପରେ ବିଶେଷ ଆଲୋଚନା ହୋଇଛି। ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ଦେଇଥିବା ରାୟ, ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିର ଆଇନ ଏବଂ ଓଡିଶା ହିନ୍ଦୁ ରିଲିଜିୟସ୍‌ ଏଣ୍ଡାଓମେଣ୍ଟ ଆକ୍ଟର ତର୍ଜମା କରାଯାଇଛି। ବୈଠକରେ ବରିଷ୍ଠ ଆଇନଜୀବୀ ରବୀନ୍ଦ୍ର କୁମାର ରାଉତରାୟ, କୃତ୍ତିବାସ କର, ପ୍ରଶାନ୍ତ କୁମାର ମିଶ୍ର ଉପସ୍ଥିତ ରହି ଅଇନଗତ ଦିଗ ଉପରେ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ। ମଠ ମହନ୍ତମାନେ ନିଜ ମଠର ସମସ୍ୟା ଓ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ରାୟ ପରେ ସୃଷ୍ଟି ହେବାକୁ ଥିବା ସମସ୍ୟା ଉପରେ ଦେବୋତ୍ତର କମିଶନରଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟି ଆକର୍ଷଣ କରିଛନ୍ତି। ମଠଗୁଡିକ ଦେବୋତ୍ତର ବିଭାଗ ଅଧୀନରେ ରହିଛି। ମଠ-ମନ୍ଦିର କ୍ଷେତ୍ରରେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ଯେଉଁ ରାୟ ଦେଇଛନ୍ତି ସେଥିରେ ଦେବୋତ୍ତର କମିଶନରଙ୍କୁ ନୋଟିସ କରାଯାଇ ନ ଥିବା ବୈଠକରେ ଆଲୋଚନା ହୋଇଛି। ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଜମିଜମା ଫଇସଲା କ୍ଷେତ୍ରରେ ଓଇଏ କେସ୍‌ ଲାଗୁ ହୋଇପାରିବ ନାହିଁ ବୋଲି ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ କହିଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଜମିଜମା କ୍ଷେତ୍ରରେ ଓଇଏ କେସ୍‌ ଫଇସଲା କରାଯାଉଥିବା ମଠାଧୀଶମାନେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ। ବୈଠକରେ ଜେଜେରାମ ମଠ ନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀ ସିଦ୍ଧାନାଥ ଗୁରୁ କହିଥିଲେ, ପୁରୀରେ ମଠ ସଂସ୍କୃତି ଉଜୁଡି ଗଲାଣି। ମଠକୁ ମାଫିଆ ମାଡିବସିଛନ୍ତି। ଥାନାକୁ ଗଲେ ପୋଲିସ ଶୁଣୁନି। ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନ ମଠ ଦଖଲ ଆରମ୍ଭ କରିଛି। ମଠକୁ ଦଖଲକୁ ନେବାରେ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନର କୌଣସି ଅଧିକାର ନାହିଁ। ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପରିଚାଳନା କମିଟିରେ ଦେବୋତ୍ତର କମିଶନ ମଠ ସପକ୍ଷରେ ଦୃଢ଼ ଦାବି କରନ୍ତୁ। ରାଜ୍ୟ ସରକାର ମଠଗୁଡିକର ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ପୁରୀରେ ଦେବୋତ୍ତର ଥାନା ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରିବାକୁ ସେ ଦାବି କରିଥିଲେ। ସେହିପରି ଗୋପାଳତୀର୍ଥ ମଠକୁ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନ ବେଆଇନ ଭାବେ ଦଖଲକୁ ନେଇଥିବା ଭାଙ୍ଗିଥିବା ମଠର ଟ୍ରଷ୍ଟି ବଳଭଦ୍ର ପ୍ରଧାନ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ। ନିଜର ଅଭିଯୋଗ ସତ୍ୟପାଠ ମାଧ୍ୟମରେ ଦାଖଲ କରିବାକୁ ଦେବୋତ୍ତର କମିଶନର ମଠାଧୀଶମାନଙ୍କୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ବୈଠକରେ ସହକାରୀ ଦେବୋତ୍ତର କମିଶନର ପାର୍ଥସାରଥୀ ପଟ୍ଟନାୟକ, ସହକାରୀ ଆଇନ ଅଧିକାରୀ ଶଙ୍କର୍ଷଣ ମଲ୍ଲ, ବଡ଼ଓଡ଼ିଆ ମଠ ମହନ୍ତ ଅଧିକାରୀ ବଂଶୀଧର ଦାସ, ଝାଞ୍ଜପିଟା ମଠ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ବାବା ସଚ୍ଚିଦାନନ୍ଦ ଦାସ ମହାରାଜ, ଉତ୍ତରପାର୍ଶ୍ୱ ମଠ ମହନ୍ତ ନାରାୟଣ ରାମାନୁଜ ଦାସ, ନେବଳ ଦାସ ମଠର ସନ୍ଥ ଡ. ରାମଚରଣ ଦାସ, ବଡ଼ଆଖଡ଼ା ମଠ ମହନ୍ତ ଗଙ୍ଗା ଦାସ, ସାନଛତା ମଠର ରାମ ମନୋହର ଦାସ, ବଡ଼ଛତାର ବଳଦେବ ଦାସ, ରାଧବଲ୍ଲଭର ମହନ୍ତ ରାମକୃଷ୍ଣ ଦାସ, ହାତୀଆଖଡ଼ା ମଠ ମହନ୍ତ ଶୁଖରାମ ଦାସ, ବାଉଳି ମଠ ମହନ୍ତ ସତ୍ୟ ନାରାୟଣ ଦାସ, ରାଘବ ଦାସ ମଠର ତତ୍ତ୍ବାବଧାରକ ଅନାମ ଦଳେଇ ଏବଂ ବିଭିନ୍ନ ମଠର ପ୍ରାୟ ୫୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ସନ୍ଥ ଓ ମଠାଧୀଶ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ମଠ ମନ୍ଦିର ସୁରକ୍ଷା ପରିଷଦ ପକ୍ଷରୁ ଦେବୋତ୍ତର କମିଶନରଙ୍କୁ ୬ଦଫା ସମ୍ବଳିତ ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା। ପରିଷଦର ସଭାପତି ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣ ଚରଣ ଦାସ ଗୋସ୍ବାମୀ ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ।

ମେଟ୍ରୋ |

ପୁରୀ ଷ୍ଟେଶନରେ ବିସ୍ଫୋରଣ

ପୁରୀ ଷ୍ଟେଶନରେ ବିସ୍ଫୋରଣ

ପୁରୀ ଅଫିସ, ୧୭।୧: ପୁରୀ ଷ୍ଟେଶନରେ ବୁଧବାର ଅପରାହ୍ନ ୪.୧୦ରେ ଏକ ଆର୍ମୀ ଟ୍ରେନ୍‌ରେ ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟିଛି। ଏହାର ପେଣ୍ଟ୍ରିକାରରେ ଥିବା ଏକ ୫ କେଜିଆ ଗ୍ୟାସ୍‌ ସିଲିଣ୍ଡର ହଠାତ୍‌ ବିସ୍ଫୋରଣ ହେବାରୁ ଉକ୍ତ ବଗିରେ ନିଆଁ ବ୍ୟାପି ବ୍ୟାପକ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଛି।

ଏସ୍‌ସିଏସ୍‌ କଲେଜରେ ଛାତ୍ର ଉତ୍ତେଜନା

ଏସ୍‌ସିଏସ୍‌ କଲେଜରେ ଛାତ୍ର ଉତ୍ତେଜନା

ପୁରୀ ଅଫିସ, ୧୭।୧: ପୁରୀର ସାମନ୍ତ ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖର ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ ବୁଧବାର ୨ ଛାତ୍ର ଗୋଷ୍ଠୀ ମଧ୍ୟରେ ଉତ୍ତେଜନା ଦେଖାଦେଇଛି। ଛାତ୍ର ବିଜେଡି ଓ ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସ ସମର୍ଥକ ମୁହାଁମୁହିଁ ହୋଇଛନ୍ତି।

ସର୍ବନିମ୍ନ ମଜୁରୀ, ସାମାଜିକ ସୁରକ୍ଷା ଦାବିରେ ବିକ୍ଷୋଭ

ସର୍ବନିମ୍ନ ମଜୁରୀ, ସାମାଜିକ ସୁରକ୍ଷା ଦାବିରେ ବିକ୍ଷୋଭ

ପୁରୀ ଅଫିସ, ୧୭।୧: ସର୍ବନିମ୍ନ ମଜୁରୀ ୧୮ ହଜାର ଟଙ୍କା, ସାମାଜିକ ସୁରକ୍ଷା ତଥା ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଦାବି ନେଇ ଏଆଇଟିୟୁସି ଓ ସିଆଇଟିୟୁ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ବୁଧବାର ପୁରୀ ଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଇଛି।

ସମ୍ବଲପୁର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର ନୂଆ କୂଳପତି

ସମ୍ବଲପୁର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର ନୂଆ କୂଳପତି

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୧୭।୧(ବ୍ୟୁରୋ): ସମ୍ବଲପୁର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର ନୂଆ କୂଳପତି ଭାବେ ନିଯୁକ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି ପ୍ରଫେସର ଦୀପକ କୁମାର ବେହେରା। ବୁଧବାର ଗଭର୍ଣ୍ଣର ଡ. ଏସ୍‌. ସି ଜମିର ତାଙ୍କୁ ଏହି ଦାୟିତ୍ୱ ଦେଇଛନ୍ତି।

ରଥ କାଠ ପାଇଁ ବୌଦ୍ଧ ଗଲେ ୫ ଜଣିଆ ଟିମ୍‌

ରଥ କାଠ ପାଇଁ ବୌଦ୍ଧ ଗଲେ ୫ ଜଣିଆ ଟିମ୍‌

ପୁରୀ ଅଫିସ, ୧୭।୧: ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ବୌଦ୍ଧ ବନମଣ୍ଡଳରୁ ଆସିବ ରଥ କାଠ। ଏଥିଲାଗି ବୁଧବାର ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନର ଏକ ୫ ଜଣିଆ ଟିମ୍‌ ବୌଦ୍ଧ ଯାତ୍ରା କରିଛନ୍ତି।

ବମ୍ବେ ସିଏସ୍‌ଟିରୁ ହଟିଲା ବିକୃତ ପୋଷ୍ଟର

ବମ୍ବେ ସିଏସ୍‌ଟିରୁ ହଟିଲା ବିକୃତ ପୋଷ୍ଟର

ପୁରୀ ଅଫିସ, ୧୭।୧: ବମ୍ବେର ଛତ୍ରପତି ଶିବାଜୀ ଟର୍ମିନସ ଷ୍ଟେଶନରେ ଲଗାଯାଇଥିଲା ବିକୃତ ପୋଷ୍ଟରକୁ ବୁଧବାର ଆଇଆରସିଟିସି ପକ୍ଷରୁ ହଟାଇ ଦିଆଯାଇଛି।

ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିରର ବିକୃତ ପୋଷ୍ଟରକୁ ନେଇ ବିକ୍ଷୋଭ

ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିରର ବିକୃତ ପୋଷ୍ଟରକୁ ନେଇ ବିକ୍ଷୋଭ

ପୁରୀ ଅଫିସ, ୧୭।୧: ଭାରତୀୟ ରେଳବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଭାରତ ଦର୍ଶନ ପତ୍ରିକାରେ ଏକ ଇସ୍କନ ମନ୍ଦିରକୁ ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିର ଭାବେ ଚିହ୍ନଟ କରାଯାଇଥିବା ପ୍ରତିବାଦରେ ବୁଧବାର ଶ୍ରୀଜଗନ୍ନାଥ ସେବା ପକ୍ଷରୁ ଆଇଆରସିଟିସି ବିରୋଧରେ ପୁରୀ ରେଳ ଷ୍ଟେସନଠାରେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଉଛି।

ସିଏମ୍‌ସିରେ ପୁଣି କେଳେଙ୍କାରୀ: ମୃତା ମହିଳାଙ୍କ ନାଁରେ ୧୧ବର୍ଷ ହେବ ଉଠାଯାଉଛି ଭତ୍ତା ଟଙ୍କା, ତଦନ୍ତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

କଟକ ଅଫିସ, ୧୬।୧- ମୃତ୍ୟୁର ୧୧ବର୍ଷ ବିତିଲାଣି। ହେଲେ ତାଙ୍କ ନାମରେ ଉଠାଚାଲିଛି ଭତ୍ତା ଟଙ୍କା। ଓ୍ବାର୍ଡ ନଂ. ୨୧ର କର୍ପୋରେଟର ଗୌରୀ ଦାସ ଏହି ଅଭିଯୋଗ ଆଣିବା ପରେ କଟକ ମହାନଗର ନିଗମ (ସିଏମ୍‌ସି)ର ଆଉ ଏକ ବଡ଼ ଭତ୍ତା କେଳେଙ୍କାରୀ ପଦାକୁ ଆସିଛି। ସିଏମ୍‌ସି କମିଶନର ବିକାଶ ଚନ୍ଦ୍ର ମହାପାତ୍ର ଏହାର ତଦନ୍ତ ପାଇଁ ଡେପୁଟି କମିଶନରଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇନ୍ତି।

କଲେଜ କ୍ଲାସ ରୁମ୍‌ରେ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଗଣବଳାତ୍କାର

କଲେଜ କ୍ଲାସ ରୁମ୍‌ରେ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଗଣବଳାତ୍କାର

ଖୁଣ୍ଟୁଣୀ,୧୬।୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- କଟକ ଜିଲା ଗୁରୁଡ଼ିଝାଟିଆ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଏକ କଲେଜରେ ଜଣେ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଗଣବଳାତ୍କାର କରାଯାଇଛି। କଲେଜରେ ଉତ୍ସବ ପାଳନ କରାଯାଉଥିବାବେଳେ ଜଣେ ଛାତ୍ର ଓ ଅନ୍ୟଜଣେ ଅଣଛାତ୍ର ଘଟାଇଛନ୍ତି ଏହି ଅମାନୁଷିକ କାଣ୍ଡ।

ଜୈବିକ ବର୍ଜ୍ୟବସ୍ତୁ ପରିଚାଳନା  ବିଭ୍ରାଟ: ଏସ୍‌ସିବି କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କୁ ଚେତାବନୀ, ୨୧ଦିନ ସମୟ ଦେଲା ପ୍ରଦୂଷଣ ବୋର୍ଡ

ଜୈବିକ ବର୍ଜ୍ୟବସ୍ତୁ ପରିଚାଳନା ବିଭ୍ରାଟ: ଏସ୍‌ସିବି କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କୁ ଚେତାବନୀ, ୨୧ଦିନ ସମୟ ଦେଲା ପ୍ରଦୂଷଣ ବୋର୍ଡ

କଟକ ଅଫିସ, ୧୬।୧- ଏସ୍‌ସିବି ମେଡିକାଲରେ ଜୈବିକ ବର୍ଜ୍ୟବସ୍ତୁ ପରିଚାଳନାରେ ଗୁରୁତର ବିଭ୍ରାଟ ଦେଖାଦେଇଛି। ପ୍ରଦୂଷଣ ବୋର୍ଡ ଏନେଇ ଉଦ୍‌ବେଗ ପ୍ରକାଶ କରିବା ସହ ଏସ୍‌ସିବି ମେଡିକାଲ ଅଧୀକ୍ଷକଙ୍କୁ ଚିଠି ମାଧ୍ୟମରେ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛି। ଏଥିପାଇଁ ଏସ୍‌ସିବିକୁ ୨୧ଦିନ ମହଲତ ଦିଆଯାଇଛି।

ସାଇବର ଅପରାଧ ରୋକିବା ଚିନ୍ତା:   କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ମୁଖ୍ୟାଳୟର ଲାଗିଲା ସଚେତନତା ଏଲ୍‌ଇଡି ବୋର୍ଡ

ସାଇବର ଅପରାଧ ରୋକିବା ଚିନ୍ତା: କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ମୁଖ୍ୟାଳୟର ଲାଗିଲା ସଚେତନତା ଏଲ୍‌ଇଡି ବୋର୍ଡ

କଟକ ଅଫିସ, ୧୬।୧- ରାଜ୍ୟରେ ସାଇବର ଅପରାଧ କ୍ରମାଗତ ଭାବେ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି। ଏହାକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବାରେ ପୋଲିସ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବିଫଳ ହୋଇଛି। ପ୍ରତିଦିନ ଏଟିଏମ୍‌ ଠକେଇଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଯୁବତୀଙ୍କ ଅଶ୍ଳୀଳ ଫଟୋ ଓ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସୁଛି। ଏହାକୁ ନେଇ କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ୍‌ର ଚିନ୍ତା ବଢ଼ିଛି। ସାଇବର ଅବରାଧ ରୋକିବା ପାଇଁ କ୍ରାଇମ୍‌ବ୍ରାଞ୍ଚ ସଚେତନତାକୁ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେଇଛି। ପଦକ୍ଷେପ ସ୍ବରୂପ କଟକସ୍ଥିତ କ୍ରାଇମ୍‌ବ୍ରାଞ୍ଚ୍‌ ମୁଖ୍ୟାଳୟରେ ଏଲ୍‌ଇଡି ବୋର୍ଡ ଲଗାଯାଇ ସଚେତନତା ବାର୍ତ୍ତା ଜାରି କରାଯାଇଛି।

ଆଇଆରସିଟିସି ପୋଷ୍ଟରରେ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରର ଭୁଲ ଫଟୋ

ଆଇଆରସିଟିସି ପୋଷ୍ଟରରେ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରର ଭୁଲ ଫଟୋ

ପୁରୀ ଅଫିସ, ୧୬।୧: ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ବିରୋଧରେ ସାଂଘାତିକ ଷଡ଼ଯନ୍ତ୍ର। ପ୍ରଥମେ ଏୟାର ଇଣ୍ଡିଆ, ଏବେ ଭାରତୀୟ ରେଳ ବିଭାଗ। ଜାତୀୟ ଓ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସ୍ତରରେ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରକୁ ବଦ୍‌ନାମ କରିବା ପାଇଁ ସୁଚିନ୍ତିତ ଷଡ଼ଯନ୍ତ୍ର କରାଯାଉଥିବା ସଦ୍ୟ ଏକ ଘଟଣାରୁ ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଛି।