ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ସରସ୍ବତୀ ଶିଶୁ ମନ୍ଦିରର ବାର୍ଷିକ କ୍ରୀଡ଼ା ଉତ୍ସବ

ସରସ୍ବତୀ  ଶିଶୁ ମନ୍ଦିରର ବାର୍ଷିକ କ୍ରୀଡ଼ା ଉତ୍ସବ
ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୧୪।୧୨- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଗାନ୍ଧୀ ମାର୍ଗରେ ଥିବା ସରସ୍ବତୀ ଶିଶୁ ବିଦ୍ୟାମନ୍ଦିରର ୩୪ ତମ ବାର୍ଷିକ କ୍ରୀଡ଼ା ଉତ୍ସବର ଉଦ୍‌ଘାଟନ ଉତ୍ସବ ଗୁରୁବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି। ଏଥିରେ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଅନୁଗୋଳ ଅତିରିକ୍ତ ଏସ୍‌ପି ବସନ୍ତ କୁମାର ପ୍ରଧାନ, ସମ୍ମାନିତ ଅତିଥି ଭାବେ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଦଳର ପୂର୍ବତନ ବୋଲର ଦେବାଶିଷ ମହାନ୍ତି, ପରିଚାଳନା କମିଟିର ସମ୍ପାଦକ ପ୍ରଦୀପ କୁମାର ବେହେରା, ପ୍ରଧାନ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ ଅନିଲ କୁମାର ଦେହୁରୀ ପ୍ରମୁଖ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। ପରିଚାଳନା କମିଟିର ସଭାପତି ଡଃ କୁଳମଣି ନାୟକଙ୍କ ସଭାପତିତ୍ୱରେ ଏହି ଉତ୍ସବ ପାଳିତ ହୋଇଛି।
All Right Reserved By

ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ନିଆରା ମଣିଷ ପ୍ରଦୀପ ବାରିକ: ଆଗେ ନିଶା, ପରେ ପେସା

ନିଆରା ମଣିଷ ପ୍ରଦୀପ ବାରିକ: ଆଗେ ନିଶା, ପରେ ପେସା

(ଉପେନ୍ଦ୍ର ରାଉତ) ବଅଁରପାଳ, ୨୪।୧: ସକାଳୁ ସେଲୁନ୍‌କୁ ନ ଗଲେ ପରିବାର ନ ଚଳେ। ହେଲେ ଦଣ୍ଡଯାତ୍ରା କିମ୍ବା ଡ୍ରାମା ଥିଲେ ସେଲୁନରେ ପଡ଼ିଯାଏ ତାଲା। ସେ ଦର୍ଶକ କି ପ୍ରଶଂସକ ନୁହନ୍ତି, ସେ ହେଉଛନ୍ତି କଳାକାର। 

ନୂତନ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶିତ: ଢେଙ୍କାନାଳରେ ୯,୧୮,୮୬୧ ଭୋଟର

ନୂତନ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶିତ: ଢେଙ୍କାନାଳରେ ୯,୧୮,୮୬୧ ଭୋଟର

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୨୪।୧: ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ଲାଗି ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲାରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି ଭୋଟର ତାଲିକା। ନୂତନ ତାଲିକାରେ ମୋଟ ୯ଲକ୍ଷ ୧୮ହଜାର ୮୬୧ ଭୋଟର ଅଛନ୍ତି। ତନ୍ମଧ୍ୟରେ ୪ଲକ୍ଷ ୩୯ହଜାର ୧୮୬ ମହିଳା ଏବଂ ୪ଲକ୍ଷ ୭୯ ହଜାର ୫୭୨ ପୁରୁଷ। 

ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର ଓ ହତ୍ୟା ଘଟଣା: ପରିବାରକୁ ଭେଟିଲା ମହିଳା ମୋର୍ଚ୍ଚା ଟିମ୍‌

ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର ଓ ହତ୍ୟା ଘଟଣା: ପରିବାରକୁ ଭେଟିଲା ମହିଳା ମୋର୍ଚ୍ଚା ଟିମ୍‌

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୨୪।୧: ଅନୁଗୋଳ ଉପକଣ୍ଠରେ ଜଣେ ୮ମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର ଓ ହତ୍ୟା କରାଯିବା ଘଟଣାକୁ ନେଇ ଜନ ଅସନ୍ତୋଷ ଥମୁ ନ ଥିବା ବେଳେ ବୁଧବାର ଭାଜପାର ରାଜ୍ୟ ମହିଳା ମୋର୍ଚ୍ଚା ଟିମ୍‌ ସମ୍ପୃକ୍ତ ପରିବାରକୁ ଭେଟି ସମବେଦନା ଜଣାଇଛି। ଏହି ଅବସରରେ ମୋର୍ଚ୍ଚା ଉପସଭାନେତ୍ରୀ ସ୍ମୃତି ପଟ୍ଟନାୟକ ରାଜ୍ୟ ସରକାର, ଅନୁଗୋଳ ପ୍ରଶାସନ ଓ ପୋଲିସ ଉପରେ ବର୍ଷିଛନ୍ତି।

ଆକ୍ରମଣ କରି ହାଇୱା ଲୁଟ୍‌: ଚାଳକଙ୍କୁ ଜଙ୍ଗଲରେ ଫିଙ୍ଗିଦେଲେ

ଆକ୍ରମଣ କରି ହାଇୱା ଲୁଟ୍‌: ଚାଳକଙ୍କୁ ଜଙ୍ଗଲରେ ଫିଙ୍ଗିଦେଲେ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୨୪।୧: ଢେଙ୍କାନାଳ ସଦର ଥାନା ପଞ୍ଚୁପଟି ନିକଟରେ ଥିବା ଏକ ଢାବା ସମ୍ମୁଖରୁ ମଙ୍ଗଳବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ୩ଜଣ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ଚାଳକଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କରି ଏକ ଫ୍ଲାଏଆଶ୍‌ ବୋଝେଇ ହାଇୱା ଲୁଟି ନେଇଛନ୍ତି। 

‘କାଳିଆ’ରେ ବିଜେଡି ନେତା ହିତାଧିକାରୀ: ଭାଜପାର ଅଭିଯୋଗ

‘କାଳିଆ’ରେ ବିଜେଡି ନେତା ହିତାଧିକାରୀ: ଭାଜପାର ଅଭିଯୋଗ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୨୪।୧: ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହୋଇଥିବା କୃଷିଭିତ୍ତିକ ଯୋଜନା ‘କାଳିଆ’ରେ ବିଜେଡି ନେତା ହିତାଧିକାରୀ ବୋଲି ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛି ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଭାଜପା କୃଷକ ମୋର୍ଚ୍ଚା। 

ହିଂସ୍ର ଦନ୍ତାର ଉନ୍ମତ୍ତକାଣ୍ଡ: ମହିଳାଙ୍କୁ ବିଖଣ୍ଡିତ କରିଦେଲା

ହିଂସ୍ର ଦନ୍ତାର ଉନ୍ମତ୍ତକାଣ୍ଡ: ମହିଳାଙ୍କୁ ବିଖଣ୍ଡିତ କରିଦେଲା

ରାସୋଳ, ୨୪ା୧(ଡି.ଏନ.ଏ.) ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ହିନ୍ଦୋଳ ବନାଞ୍ଚଳରେ ବୁଧବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଏକ ହିଂସ୍ର ଦନ୍ତାହାତୀ ଉନ୍ମତ୍ତ କାଣ୍ଡ ଘଟାଇଛି। ହାତୀ ଆକ୍ରମଣରେ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି ରାସୋଳ ଥାନା ବେଡ଼ାପଡ଼ା ଗ୍ରାମର  ସନାତନ ସାମଲଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ଭାସିନୀ (୪୩)। ହାତୀଟି ମହିଳାଙ୍କ ଶରୀରକୁ ଖଣ୍ଡ ବିଖଣ୍ଡିତ କରିଦେଇଛି। 

୮ମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର ଓ ହତ୍ୟା ଘଟଣା: କଲିକତାରୁ ଧରାପଡ଼ିଲେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଅନାମ

୮ମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର ଓ ହତ୍ୟା ଘଟଣା: କଲିକତାରୁ ଧରାପଡ଼ିଲେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଅନାମ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୨୪।୧- ବହୁଚର୍ଚ୍ଚିତ ଅନୁଗୋଳ ନାବାଳିକା ବଳାତ୍କାର ଓ ହତ୍ୟା ଘଟଣାର ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗୋଡ଼ିସାହିର ଅନାମ ଓରଫ ଶ୍ରୀନିବାସ ଦେହୁରି (୨୩)ଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଛି। ଟ୍ରକ୍‌ରେ ଭୁବନେଶ୍ୱରରୁ କଲିକତା ଖସିଯାଇଥିବା ବେଳେ ଅନୁଗୋଳ ସ୍ପେଶାଲ୍‌ ସ୍କ୍ବାଡ୍‌ ତାଙ୍କୁ ସେଠାରୁ ଧରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଛି। 

ମଜଦୁର ସଂଘର ଧର୍ମଘଟ

ମଜଦୁର ସଂଘର ଧର୍ମଘଟ

କଣିହାଁ, ୨୩ା୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କଣିହାଁ ବ୍ଲକ ଡେରେଙ୍ଗ ସ୍ଥିତ ଜେଆଇଟିପିଏଲ୍‌ ପ୍ରକଳ୍ପର ୩ ଫାଟକଠାରେ ଭାରତୀୟ ମଜଦୁର ସଂଘ ସହବନ୍ଧିତ ଜେଆଇଟିପିଏଲ ମଜଦୁର ସଂଘର କର୍ମଚାରୀ ଶ୍ରମିକ ସଙ୍ଗଠନ ବୁଧବାର ଧର୍ମଘଟରେ ବସିଛନ୍ତି। 

ଭାରିଯାନ ଚଳାଚଳ ବନ୍ଦ ଦାବିରେ ଆନ୍ଦୋଳନ

ଭାରିଯାନ ଚଳାଚଳ ବନ୍ଦ ଦାବିରେ ଆନ୍ଦୋଳନ

ତାଳଚେର,୨୩ା୧(ନି.ପ୍ର.)- ରେଙ୍ଗାଳି ଦକ୍ଷିଣ ପାର୍ଶ୍ୱ କେନାଲ ରାସ୍ତାରେ ଭାରିଯାନ ଚଳାଚଳ ବନ୍ଦ ଦାବିରେ ବୁଧବାର ତାଳଚେର ବ୍ଲକର ୩ ଗୋଟି ପଞ୍ଚାୟତବାସୀଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ କେନାଲ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ କରାଯାଇଛି। ଏହି ରାସ୍ତା ଦେଇ ଧରମପୁର, କଙ୍କିଳି, ଗୁରୁଜାଙ୍ଗ ପଞ୍ଚାୟତବାସୀଙ୍କ ସମେତ ଅନ୍ୟ ଗ୍ରାମର ଜନସାଧାରଣ ଯାତାୟାତ କରିଥାନ୍ତି।

ଅନୁଗୋଳରେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର ଓ ହତ୍ୟା ଘଟଣା: ମୃତକଙ୍କ ପରିବାରକୁ ଭେଟିଲେ ଭାଜପା ମହିଳା ମୋର୍ଚ୍ଚା ଟିମ୍‌

ଅନୁଗୋଳରେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର ଓ ହତ୍ୟା ଘଟଣା: ମୃତକଙ୍କ ପରିବାରକୁ ଭେଟିଲେ ଭାଜପା ମହିଳା ମୋର୍ଚ୍ଚା ଟିମ୍‌

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୨୩।୧: ଅନୁଗୋଳ ଉପକଣ୍ଠରେ ଜଣେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର ଓ ପଥରରେ ଛେଚି ହତ୍ୟା କରାଯିବା ଘଟଣାରେ ରାଜ୍ୟ ଭାଜପା ମହିଳା ମୋର୍ଚ୍ଚାର ଏକ ଟିମ୍‌ ବୁଧବାର ମୃତକଙ୍କ ପରିବାରକୁ ଭେଟି ସମବେଦନା ଜଣାଇଛନ୍ତି।

୧୭ ଦଫା ଦାବିରେ ନାଲ୍‌କୋ ଠିକା ମଜଦୂର ସଂଘର ପ୍ରତିବାଦ ସଭା

୧୭ ଦଫା ଦାବିରେ ନାଲ୍‌କୋ ଠିକା ମଜଦୂର ସଂଘର ପ୍ରତିବାଦ ସଭା

ବଅଁରପାଳ,୨୩।୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ନାଲ୍‌କୋ ଠିକା ମଜଦୂର ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ପ୍ଲାଣ୍ଟରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ଶ୍ରମିକମାନେ ବୁଧବାର ସିପିପି ପ୍ଲାଣ୍ଟ ସମ୍ମୁଖରେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଛନ୍ତି।

ଓଡ଼ିଶା ବନାଞ୍ଚଳ ଉନ୍ନୟନ ପ୍ରକଳ୍ପ-୨ର ସମୀକ୍ଷା: ଉଜୁଡ଼ା ଜଙ୍ଗଲ ପୁନରୁଦ୍ଧାର ମୁଖ୍ୟଲକ୍ଷ୍ୟ

ଓଡ଼ିଶା ବନାଞ୍ଚଳ ଉନ୍ନୟନ ପ୍ରକଳ୍ପ-୨ର ସମୀକ୍ଷା: ଉଜୁଡ଼ା ଜଙ୍ଗଲ ପୁନରୁଦ୍ଧାର ମୁଖ୍ୟଲକ୍ଷ୍ୟ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୨୩।୧-ଢେଙ୍କାନାଳ ବନଖଣ୍ଡ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଓଡ଼ିଶା ବନାଞ୍ଚଳ ଉନ୍ନୟନ ପ୍ରକଳ୍ପ-୨ର ବାର୍ଷିକ ସମୀକ୍ଷା ବୈଠକ ମଙ୍ଗଳବାର ପୂର୍ବାହ୍ନ ୧୦ଟାରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଏକ ହୋଟେଲରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।