ବ୍ରହ୍ମପୁର

ଅଙ୍ଗନଓାଡି ଓ୍ବାର୍କର୍ସ ଆସୋସିଏଶନ, ଭାଜପା ମହିଳା ମୋର୍ଚ୍ଚାର ପ୍ରତିବାଦ

ଅଙ୍ଗନଓାଡି ଓ୍ବାର୍କର୍ସ ଆସୋସିଏଶନ, ଭାଜପା ମହିଳା ମୋର୍ଚ୍ଚାର ପ୍ରତିବାଦ
ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡି କର୍ମୀଙ୍କୁ ମାଡ ଅଭିଯୋଗ ଘଟଣା ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୩।୧୨- ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ସାନଖେମୁଣ୍ଡି ବ୍ଲକ ରାମଚନ୍ଦ୍ରପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ଭାଲିଆଝୋଳ ଗ୍ରାମର ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡି କେନ୍ଦ୍ରରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଏକ ଯାଞ୍ଚ କମିଟି ବୈଠକ ଚାଲିଥିଲା । ଏହି ସମୟରେ ୱ୍ବାର୍ଡ ମେମ୍ବର ରବି ପାତ୍ର ଓ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଓ୍ବାର୍ଡ ମେମ୍ବରଙ୍କ ସ୍ବାମୀ ଆର. ରବି ହିସାବ ମାଗିବା ଆଳରେ ୨ ଜଣ ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡି କର୍ମୀ ବବିତା କୁମାରୀ ବାଡତିଆ ଓ ପି. ସବିତାଙ୍କୁ ମାଡ ମାରି ଥିବା ନେଇ କର୍ମୀଦ୍ୱୟ ଅଭିଯୋଗ କରି ପାଟପୁର ଥାନାରେ ଏତଲା ଦେଇଛନ୍ତି। ଏହାର ପ୍ରତିବାଦରେ ବୁଧବାର ଓଡିଶା ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡି ଲେଡିଜ ୱ୍ବାର୍କର୍ସ ଆସୋସିଏଶନ ଓ ଭାଜପା ମହିଳା ମୋର୍ଚ୍ଚା ପକ୍ଷରୁ ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ପ୍ରତିବାଦ ଜଣାଇବା ସହିତ ଏହାକୁ ଦୃଢ ନିନ୍ଦା କରିବା ସହିତ ଉକ୍ତ ୨ ଜଣ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ବିରୋଧରେ ତୁରନ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ପାଇଁ ଦାବି କରିଛି ।ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ଚେତାବନୀ ଦିଆଯାଇଛି ଯେ, ଉପରିସ୍ଥ ଅଧିକାରୀମାନେ ଏହାକୁ ତଦନ୍ତ କରି ଦୋଷୀଙ୍କୁ ଉଚିତ୍‌ ଦଣ୍ଡ ଦେଇ କର୍ମୀ ଦ୍ୱୟଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷା ନ ଦେଲେ ଆଗାମୀ ଦିନରେ ସଂଘ ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ଓହ୍ଲାଇବ। ସେହିପରି ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଭାଜପା ମହିଳା ମୋର୍ଚ୍ଚା ରାଜ୍ୟ ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦିକା ବବିତା ପାତ୍ର, ଜିଲା ସମ୍ପାଦିକା ଏସ. ପଦ୍ମା ଓ ଜିଲା କାର୍ଯ୍ୟକାରିଣୀ ସଦସ୍ୟ ସାବିତ୍ରୀ ସାହୁ ପ୍ରମୁଖ ବ୍ରହ୍ମପୁର ସିଡିପିଓଙ୍କୁ ଭେଟି ସମ୍ପୃକ୍ତ ଦୋଷୀ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେବା ପାଇଁ ଦାବି କରାଯାଇଛି । ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡି କର୍ମୀ ଓ ୱ୍ବାର୍ଡ ମେମ୍ବରଙ୍କ ଯୁଗ୍ମ ପାସବୁକର ଟଙ୍କା ଉଠାଣ ସମୟରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଓ୍ବାର୍ଡମେମ୍ବର ଦ୍ୱୟ କର୍ମୀ ଦ୍ୱୟଙ୍କୁ ପିସି ଦେବା ପାଇଁ ବାଧ୍ୟ କରିଥିଲେ। ସେମାନେ ନ ଦେବାରୁ ଏହିପରି ଆକ୍ରମଣର ଶିକାର ହୋଇଛନ୍ତି। ଏପରିକି ଉକ୍ତ ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡି କର୍ମୀଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷା ଦେବାକୁ ଯାଇ ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡି କର୍ମୀଙ୍କ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ସ୍ବାମୀଙ୍କୁ ମାଡ ମରାଯାଇଥିବା ସେମାନେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । ଅଙ୍ଗନବାଡି କର୍ମୀଙ୍କୁ ମାଡ ମରାଯାଇଥିବା ଘଟଣାରେ ପାଟପୁର ଥାନାରେ ପୃଥକ ତିନୋଟି ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି। ୧ ନଂ. ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡି କେନ୍ଦ୍ର କର୍ମୀ ବବିତା ବାଡତିଆଙ୍କୁ ରବୀନ୍ଦ୍ର ପାତ୍ର ମାଡ ମାରିଥିବା ଘଟଣାରେ ଥାନାରେ ନଂ. ୨୨୬/୧୭ରେ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି । ସେହିପରି ଆଉ ଜଣେ କର୍ମୀ ପି. ସବିତାଙ୍କୁ ଉକ୍ତ ଗ୍ରାମର ଆର. ରବି ମାଡ ମାରିଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ନଂ. ୨୨୯/୧୭ରେ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଆର. ରବୀନ୍ଦ୍ର ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡି କେନ୍ଦ୍ର ୧ ର କର୍ମୀ ବବିତାଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଅବହେଳା କରିବା ସହିତ ତାଙ୍କୁ ଗାଳିଗୁଲଜ କରିଥିଲେ ବୋଲି ପାଲଟା ଅଭିଯୋଗ କରି ଥାନାରେ ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏକ ଏତଲା ଦେଇଛନ୍ତି। ତେଣୁ ପୋଲିସ ମଧ୍ୟ ଆଉ ଏକ ଅଭିଯୋଗ ୨୨୭/୧୭ରେ ଏକ ମାମଲା ବବିତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ରୁଜୁ କରି ପୋଲିସ ସମସ୍ତ ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ଚଳାଇଥିବା ପାଟପୁର ଥାନାଧିକାରୀ ଅଜୟ କୁମାର ବାରିକ କହିଛନ୍ତି ।
All Right Reserved By

ବ୍ରହ୍ମପୁର

ଏନ୍‌ଏସ୍‌ଏସ୍‌ ଦିବସ ପାଳିତ

ଏନ୍‌ଏସ୍‌ଏସ୍‌ ଦିବସ ପାଳିତ

ଭଞ୍ଜନଗର,୨୪।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଭଞ୍ଜନଗର ସାବିତ୍ରୀ ମହିଳା ମହାବିଦାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ସୋମବାର  ଜାତୀୟ ସେବା ଯୋଜନା (ଏନ୍‌ଏସ୍‌ଏସ୍‌) ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ଅଗ୍ନିଶମ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟ ବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ

ଅଗ୍ନିଶମ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟ ବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୨୪।୯- ବିଭିନ୍ନ ଦାବି ନେଇ ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗର କର୍ମଚାରୀମାନେ ସୋମବାରଠାରୁ ଅର୍ନିଦ୍ଦିଷ୍ଟ କାଳ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ ଡାକରା ଦେଇଛନ୍ତି। 

ଅଗ୍ନିଶମ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଆନ୍ଦୋଳନ

ଅଗ୍ନିଶମ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଆନ୍ଦୋଳନ

ସେରଗଡ, ୨୪।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ସେରଗଡ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ କାନଶା ଛକରେ ଥିବା ଦମକଳ କେନ୍ଦ୍ରରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ହାବିଲଦାର ଓ କନେଷ୍ଟେବଳମାନେ ୬ ଦଫା ଦାବି ନେଇ ସୋମବାର ଆନ୍ଦୋଳନ କରିଛନ୍ତି।

ବାଘୁଆ ଜଳଭଣ୍ଡାରର ୩ ଗେଟ ବନ୍ଦ

ବୁଗୁଡ଼ା,୨୪।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): ବୁଗୁଡ଼ା ବ୍ଲକ ବାଘୁଆ ଜଳ ଭଣ୍ଡରରୁ ବନ୍ୟାଜଳ ନିଷ୍କାସନ ଲାଗି ଶନିବାର ୪ ଗେଟ ଖୋଲା ଯାଇଥିବା ବେଳେ ରବିବାର ସେଥିରୁ ୩ ଗେଟକୁ ବନ୍ଦ କରାଯାଇଛି । ମାତ୍ର ଗୋଟିଏ ଗେଟ ଖୋଲାଯାଇ ବନ୍ୟାଜଳକୁ ବାଘୁଆ ନଦୀରେ ଛଡ଼ାଯାଉଛି ।

ଟିକଟ ଫେରସ୍ତ ପାଇଁ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ଅସନ୍ତୋଷ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୨୪।୯-ବ୍ରହ୍ମପୁର-କଟକ ମେମୋ ପାସେଞ୍ଜର ଟ୍ରେନରେ ରବିବାର ଇଞ୍ଜିନରେ ଯାନ୍ତ୍ରିକ ତ୍ରୁଟି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା । ଫଳରେ  ଟ୍ରେନ ବିଳମ୍ବକୁ ନେଇ ରବିବାର ଷ୍ଟ୍ରେସନରେ ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅସନ୍ତୋଷ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା ।ଟିକଟ ଫେରାଇବା ନେଇ କେତେକ ଯାତ୍ରୀ ଷ୍ଟେଶନରେ ହୋ ହାଲ୍ଲା କରିଥିଲେ ।

ନିର୍ମାଣ ହେଉନି ରଙ୍ଗେଇଲୁଣ୍ଡା ବିମାନ ବନ୍ଦର

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୨୪ା୯-ଦକ୍ଷିଣ ଓଡ଼ିଶାର ବୃହତ୍ତମ ସହର ବ୍ରହ୍ମପୁର ନିକଟ ରଙ୍ଗେଇଲୁଣ୍ଡା ଏୟାରଷ୍ଟ୍ରିପକୁ ପୂର୍ଣ୍ଣାଙ୍ଗ ବିମାନ ବନ୍ଦରରେ ପରିଣତ କରିବାରେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଅବହେଳା କରୁଛନ୍ତି । କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରାଇବାରେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ମଧ୍ୟ ଚୁପ୍‌ ରହିଛନ୍ତି ।

୧୩ ନାବାଳିକା, ନାବାଳକଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା ରେଳପଥ ଚାଇଲ୍‌ଡ ଲାଇନ୍‌

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୨୪।୯-ବ୍ରହ୍ମପୁର ରେଳପଥ ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ୍‌ର କେନ୍ଦ୍ର ସଂଯୋଜକ ପ୍ରଭୁପ୍ରସାଦ ପାତ୍ରଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ରବିବାର ୧୩ ଜଣ ଶିଶୁଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି । ଏ ମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୨ ନାବାଳିକା ଓ ୧୧ ଜଣ ନାବାଳକ ରହିଛନ୍ତି।

ଦୁର୍ଗାପୂଜା କମିଟି ବୈଠକ

ଦୁର୍ଗାପୂଜା କମିଟି ବୈଠକ

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି,୨୪।୯(ଡି.ଏନ.ଏ)- ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ବ୍ଲକ ସିମନବାଡ଼ି  ଦୁର୍ଗାପୂଜା କମିଟିର ବୈଠକ ଜିତେନ୍ଦ୍ର କୁମାର ସାହୁଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ବୈଠକରେ ପ୍ରଥମେ ଗତବର୍ଷର ହିସାବ କରାଯାଇଥିଲା। ପରେ ଏକ ନୂତନ କମିଟି ଗଠନ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତାବ ଆସିଥିଲା। 

ଅବ୍ୟବସ୍ଥାରେ ଅଗ୍ନିଶମ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ

ଅବ୍ୟବସ୍ଥାରେ ଅଗ୍ନିଶମ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି,୨୪।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଦୁର୍ଘଟଣା ହେଉକି ରାସ୍ତାରେ ଗଛ ପଡ଼ି ଅବରୋଧ ହେଉ,  କିମ୍ବା ନିଅଁା ଲାଗିଲେ ଖୋଜାପଡନ୍ତି ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗ କର୍ମଚାରୀ। ଲୋକଙ୍କୁ ଉତ୍ତମ ସେବା ଯୋଗାଉଥିବା କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ମୌଳିକ ସୁବିଧା ଉପଲବ୍ଧ ହେଉ ନ ଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି।

ସାରଙ୍ଗଗଡ଼କୁ ହରାଇ ଭଞ୍ଜନଗର ଚାମ୍ପିୟନ

ସାରଙ୍ଗଗଡ଼କୁ ହରାଇ ଭଞ୍ଜନଗର ଚାମ୍ପିୟନ

ଭଞ୍ଜନଗର,୨୪।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ମୃତ୍ୟୁଞ୍ଜୟ ପ୍ରଧାନ ସ୍ମାରକୀ ଦିନିକିଆ ଭେଟେରାନ ଫୁଟବଲ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ରବିବାର ଭଞ୍ଜନଗର ଜେଲ ପଡ଼ିଆରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଫାଇନାଲରେ ଭଞ୍ଜନଗର ପେନାଲ୍ଟିରେ ୪-୨ ଗୋଲରେ ସାରଙ୍ଗଗଡ଼କୁ ହରାଇ ଚାମ୍ପିୟନ ହୋଇଛି। 

ସୁରକ୍ଷା, ଆଇନଗତ ସଚେତନତାକୁ ଗୁରୁତ୍ୱାରୋପ ଦେବାକୁ ପରାମର୍ଶ

ସୁରକ୍ଷା, ଆଇନଗତ ସଚେତନତାକୁ ଗୁରୁତ୍ୱାରୋପ ଦେବାକୁ ପରାମର୍ଶ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୨୪।୯-ପ୍ରତ୍ୟେକ ବର୍ଷ ରାଜ୍ୟରେ ସର୍ପାଘାତରେ ଯେତେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥାଏ ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ବାଲେଶ୍ୱର ଜଲା ପ୍ରଥମ ରହିଥିବା ବେଳେ ଦ୍ୱିତୀୟରେ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ରହିଛି । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲାରେ ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ସହିତ ସର୍ପଉଦ୍ଧାର କରୁଥିବା ସ୍ବେଚ୍ଛାସେବୀମାନେ ସତର୍କତା 

ବିବାହ କଲେ ୧୨ ହିନ୍ଦୁ, ମୁସଲମାନ ଦମ୍ପତି

ବିବାହ କଲେ ୧୨ ହିନ୍ଦୁ, ମୁସଲମାନ ଦମ୍ପତି

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ, ୨୪।୯-ଗଞ୍ଜାମ ମୁସଲିମ କଲଚୁରାଲ ଆସୋସିଏଶନ ପକ୍ଷରୁ ଖାଜାସାହିରେ ଗରିବ ତଥା ଆର୍ଥିକ ଅନଗ୍ରସର ପରିବାରର କନ୍ୟାମାନଙ୍କ ସାମୂହିକ ବିବାହ ଉତ୍ସବ ରବିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଉଭୟ ହିନ୍ଦୁ ଓ ମୁସଲିମ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ୧୨ ଦମ୍ପତିଙ୍କୁ ଆସୋସିଏଶନ ପକ୍ଷରୁ ବିବାହ ବନ୍ଧନରେ ଆବଦ୍ଧ କରାଯାଇଥିଲା ।