Dharitri News
ବାଣିଜ୍ୟ |

ରାତି ୯ଟା ପରେ ଏଟିଏମ୍‌ରେ ଭରାଯିବନି ଟଙ୍କା

ରାତି ୯ଟା ପରେ ଏଟିଏମ୍‌ରେ ଭରାଯିବନି ଟଙ୍କା ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୪-୧୨(ପି.ଟି.) ଏଟିଏମ୍‌ଗୁଡିକୁ ନଗଦ ଟଙ୍କା ପରିବହନ କରୁଥିବା ଭ୍ୟାନ୍‌ଗୁଡିକ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣା ଏବେ ସରକାରଙ୍କ ଚିନ୍ତା ବଢ଼ାଇଛି। ସମଗ୍ର ଦେଶରେ ଏଭଳି ଘଟଣା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଏହାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ସରକାର କେତେକ ପ୍ରସ୍ତାବ ଆଣିଛନ୍ତି। ଏହା ଅନୁସାରେ ସହରଗୁଡିକରେ ରାତି ୯ଟା ପରେ ଏଟିଏମ୍‌ରେ କ୍ୟାଶ୍‌ ଭରାଯିବ ନାହିଁ । ଖାଲି ସେତିକି ନୁହେଁ ଏଜେନ୍ସିଗୁଡିକ ରାତି ୯ଟା ପରେ କ୍ୟାଶ୍‌ ପରିବହନ ମଧ୍ୟ କରିବେ ନାହିଁ। ଘରୋଇ କ୍ୟାଶ ପରିବହନ ଏଜେନ୍ସିଗୁଡିକ ଦିନର ପ୍ରଥମାର୍ଦ୍ଧରେ ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ଟଙ୍କା ସଂଗ୍ରହ କରିବେ। ଟ୍ରିପ୍‌ ପିଛା ଏକ କ୍ୟାଶ୍‌ ଗାଡି ୫ କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କା ନେଇପାରିବ ନାହିଁ। ଗୋଟିଏ ଟ୍ରିପ୍‌ରେ ଯଦି ଏକ ଭ୍ୟାନ୍‌ ୫ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କା ପରିବହନ କରୁଛି ତା’ହେଲେ ଏହା ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଭାବେ ଡିଜାଇନ୍‌ ହୋଇଥିବା ଦରକାର ଏବଂ ସୁରକ୍ଷିତ ଭ୍ୟାନ୍‌ ହୋଇଥିବା ଉଚିତ। ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳରେ ଏଟିଏମ୍‌ରେ ଟଙ୍କା ଭରିବାର ଡେଡ୍‌ଲାଇନ୍‌ ସନ୍ଧ୍ୟା ୬ଟା ରହିବ ଏବଂ ନକ୍ସଲ ପ୍ରଭାବିତ ଅଞ୍ଚଳରେ ଏହା ଅପରାହ୍ନ ୪ଟା ରହିବ। ଏହାସହିତ ସିସିଟିଭି ଏବଂ ଜିପିଏସ୍‌ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଥିବା ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଡିଜାଇନ୍‌ବିଶିଷ୍ଟ କ୍ୟାଶ୍‌ ଭ୍ୟାନ୍‌ଗୁଡିକରେ ଟଙ୍କା ପରିବହନ ହେବ। ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର ଜଣେ ଅଧିକାରୀ ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ପ୍ରସ୍ତାବଗୁଡିକୁ ବିସ୍ତୃତ ଭାବେ ସମୀକ୍ଷା କରିବା ପାଇଁ ଏବେ ଏହାକୁ ଆଇନ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ନିକଟକୁ ପଠାଯାଇଛି। ଆଇନ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର ମଞ୍ଜୁରୀ ପରେ ଏହାର କାର୍ଯ୍ୟକାରିତା ନିମନ୍ତେ ରାଜ୍ୟଗୁଡିକୁ ନୋଟିସ୍‌ ଜାରି କରାଯିବ। ପ୍ରତି ଭ୍ୟାନ୍‌ରେ ଦୁଇଜଣ ସଶସ୍ତ୍ର ସୁରକ୍ଷା କର୍ମୀ ରହିବେ। ଏମାନଙ୍କ ସହିତ ଗାଡି ଚଳାଉଥିବା ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ତାଲିମ ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ। କୌଣସି ପ୍ରକାର ଆକ୍ରମଣ ହେଲେ ପରିସ୍ଥିତିକୁ କିପରି ସମ୍ଭାଳିବେ ସେଥିପାଇଁ ଏମାନଙ୍କୁ ତାଲିମ ଦିଆଯିବ। ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ସମଗ୍ର ଦେଶରେ ଏପରି ୮,୦୦୦ ଘରୋଇ ଭ୍ୟାନ୍‌ ରହିଛନ୍ତି ଯେଉଁଗୁଡିକ ଦୈନିକ ପାଖାପାଖି ୧୫,୦୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ବ୍ୟାଙ୍କ ତଥା କରେନ୍ସି ଚେଷ୍ଟରୁ ନେଇ ଏଟିଏମ୍‌ଗୁଡିକରେ ଭର୍ତ୍ତି କରୁଛନ୍ତି। ଏହାସହିତ ବିଭିନ୍ନ ବ୍ୟାଙ୍କଗୁଡିକରୁ ସଂଗୃହିତ ପ୍ରାୟ ୫୦୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କାର କ୍ୟାଶ ରାତି ସାରା ଘରୋଇ ସୁରକ୍ଷା ଏଜେନ୍ସିଗୁଡିକ ସେମାନଙ୍କ କ୍ୟାଶ୍‌ କକ୍ଷରେ ରଖୁଛନ୍ତି। ଏଭଳି କ୍ଷେତ୍ରରେ ଏହି ନଗଦ ଟଙ୍କାଗୁଡିକୁ ହାତେଇବା ଲାଗି କିଛି ଖଳ ପ୍ରବୃତ୍ତିର ଲୋକମାନେ କ୍ୟାଶ୍‌ ଭ୍ୟାନ୍‌ଗୁଡିକ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରୁଛନ୍ତି ଏବଂ ଟଙ୍କା ଲୁଟି ନେବା ଖବର ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ଏଭଳି ଘଟଣାଗୁଡିକୁ ଦେଖି ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ତତ୍ପରତା ପ୍ରକାଶ କରିଛି। କ୍ୟାଶ୍‌ ପରିବହନ ଏବଂ ଏଟିଏମ୍‌ରେ ଟଙ୍କା ଭର୍ତ୍ତି କାର୍ଯ୍ୟ ଉକ୍ତ ପରିଚାଳନାଗତ ଷ୍ଟାଫଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ହେବ, ଯିଏକି ଯିବା ପୂର୍ବରୁ ଯାଞ୍ଚ ହୋଇଥିବେ। ଘରୋଇ ସୁରକ୍ଷା ଆଇନ ଅଧିନିୟମ, ୨୦୦୫ ଅଧୀନରେ ସମସ୍ତ ରାଜ୍ୟ ପରିଚାଳିତ କତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କୁ କୁହାଯାଇଛି ଯେ , ସେମାନେ ଉପରୋକ୍ତ ନିୟମାବଳୀକୁ ସମସ୍ତ କ୍ୟାଶ୍‌ ଭ୍ୟାନ୍‌ ଏଜେନ୍ସିଗୁଡିକ ଉପରେ ଲାଗୁ କରିବେ ଏବଂ ନିୟମିତ ବ୍ୟବଧାନରେ ଏହାର ସମୀକ୍ଷା ମଧ୍ୟ କରିବେ। ପ୍ରସ୍ତାବ ଅନୁଯାୟୀ ଏହି ଭ୍ୟାନ୍‌ଗୁଡିକରେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ଦୁଇଟି ସ୍ବତନ୍ତ୍ର କମ୍ପାର୍ଟମେଣ୍ଟ ରହିବ। ଗୋଟିଏରେ ଟଙ୍କା ଷ୍ଟୋର କରାଯିବ ଏବଂ ଏହା ପାସେଞ୍ଜର କମ୍ପାର୍ଟମେଣ୍ଟରୁ ପୃଥକ୍‌ ଏବଂ ଲକ୍‌ ହୋଇଥିବ। ଗୋଟିଏ ଥର ପରିବହନରେ ପ୍ରତି କ୍ୟାଶ୍‌ ଭ୍ୟାନ୍‌ରେ ଜଣେ ଡ୍ରାଇଭର, ଦୁଇଜଣ ଶସସ୍ତ୍ର ସୁରକ୍ଷା କର୍ମୀ ଏବଂ ଦୁଇଜଣ ଏଟିଏମ୍‌ ଅଫିସର ତଥା ପରିରକ୍ଷକ ରହିବେ। ଟଙ୍କା ପରିମାଣକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଆବଶ୍ୟକ ସ୍ଥଳେ ଦୁଇରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଶସସ୍ତ୍ର ସୁରକ୍ଷା କର୍ମୀଙ୍କୁ ନିୟୋଜିତ କରାଯାଇପାରିବ। କ୍ୟାଶ୍‌ ପରିବହନ କାର୍ଯ୍ୟରେ ନିୟୋଜିତ ସମସ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କର ପ୍ରାକ୍‌-ଯାଞ୍ଚ କରାଯିବ। ଯେଉଁ ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ କ୍ୟାଶ ଭରିବା କାର୍ଯ୍ୟରେ ନିୟୋଜିତ ହେବେ ସେମାନେ ତାଲିମପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇଥିବା ଦରକାର ବୋଲି ଗାଇଡ୍‌ଲାଇନ୍‌ରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇଛି।

ବାଣିଜ୍ୟ |

ବଢ଼ୁଛି ଆୟ ତାରତମ୍ୟ ହାର

ବଢ଼ୁଛି ଆୟ ତାରତମ୍ୟ ହାର

ଡାଭୋସ୍‌,୨୨-୧(ପି.ଟି.) ଦେଶର ସାମଗ୍ରିକ ଉନ୍ନତି ପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାର ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରୁଥିବା ବିଭିନ୍ନ ସମୟରେ କହି ଆସୁଛନ୍ତି। ପ୍ରତ୍ୟେକ ନାଗରିକଙ୍କ ଆର୍ଥିକ ବିକାଶ ଘଟୁଛି ଏବଂ ଧନୀ, ଦରିଦ୍ର ସମସ୍ତେ ଅଭିବୃଦ୍ଧିର ସ୍ରୋତରେ ଆଗକୁ ବଢ଼ୁଥିବା ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ବାରମ୍ବାର କହୁଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଦୁଇଟି ରିପୋର୍ଟକୁ ଦୃଷ୍ଟି ଦେଲେ ଭାରତକୁ ନେଇ ସେ ପ୍ରଦାନ କରିଥିବା ଗୋଲାପୀ ଚିତ୍ର ଉପରେ ସନ୍ଦେହ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି।

ଦ୍ରୁତ ଅଭିବୃଦ୍ଧିଶୀଳ ଅର୍ଥନୀତି ହେବ ଭାରତ

ଦ୍ରୁତ ଅଭିବୃଦ୍ଧିଶୀଳ ଅର୍ଥନୀତି ହେବ ଭାରତ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୧-୧ ୨୦୧୮ରେ ଭାରତ ଚାଇନାକୁ ଟପି ବିଶ୍ୱର ଦ୍ରୁତ ଅଭିବୃଦ୍ଧିଶୀଳ ଅର୍ଥନୀତି ହେବ। ଘରୋଇ ବଜାରର ପୁଞ୍ଜି ବଜାର ବିଶ୍ୱର ପଞ୍ଚମ ବୃହତ୍ତ ବଜାର ହେବ ବୋଲି ସାଙ୍କଟମ୍‌ ଓ୍ବେଲଥ୍‌ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ ରିପୋର୍ଟରେ ଏହା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ସେହିଭଳି ବିଶ୍ୱର ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ପ୍ରମୁଖ ଅର୍ଥନୀତିଗୁଡିକରେ ଅଭିବୃଦ୍ଧି ଧାରା ଏତେଟା ଉନ୍ନତ ହେବ ନାହିଁ। ମାତ୍ର ଭାରତ ଏକ ସଂସ୍କାରମୂଳକ ଅର୍ଥନୀତି ହେବା ସହ ଅଭିବୃଦ୍ଧି ଧାରା ବଜାୟ ରହିବ ବୋଲି ସାଙ୍କଟମ୍‌ ଏହାର ରିପୋର୍ଟରେ ପ୍ରକାଶ କରିଛି।

ଏନ୍‌ପିଏ ସମ୍ପତ୍ତି ବିକ୍ରି ଲାଗି ଅନ୍‌ଲାଇନ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଆସୁ: ଆଚାର୍ଯ୍ୟ

ଏନ୍‌ପିଏ ସମ୍ପତ୍ତି ବିକ୍ରି ଲାଗି ଅନ୍‌ଲାଇନ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଆସୁ: ଆଚାର୍ଯ୍ୟ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୧-୧ ଘରୋଇ ବଜାରରେ ଏନ୍‌ପିଏ ଯୋଗୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ବ୍ୟାଙ୍କଗୁଡିକ ବିଭିନ୍ନ ଅସୁବିଧା ଦେଇ ଗତିକରୁଛନ୍ତି। ଏନ୍‌ପିଏ ସମ୍ପତ୍ତିଗୁଡିକର ବିକ୍ରି ଲାଗି ଘରୋଇ ବଜାରରେ ଆମେରିକା ଭଳି ଅନ୍‌ଲାଇନ ଟ୍ରେଡିଂ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ଆସିବା ଉଚିତ୍‌। ଏହା ଆସିଲେ ଏନ୍‌ପିଏ ସମ୍ପତ୍ତି ବିକ୍ରି ପ୍ରକ୍ରିୟା ସହଜ ହେବା ସହ ଉନ୍ନତ ମୂଲ୍ୟ ଦ୍ୱାରା ପୁଞ୍ଜି ସଂଗ୍ରହ ହୋଇପାରିବ ବୋଲି ଭାରତୀୟ ରିଜର୍ଭ ବ୍ୟାଙ୍କ (ଆର୍‌ବିଆଇ)ର ଡେପୁଟି ଗଭର୍ନର ଭିରାଲ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ ଗୁରୁତ୍ୱାରୋପ କରିଛନ୍ତି।

ହ୍ରାସ ହୋଇପାରେ ଟିକସ ସ୍ଲାବ

ହ୍ରାସ ହୋଇପାରେ ଟିକସ ସ୍ଲାବ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୧-୧ ଆଗାମୀ ବଜେଟରେ ସରକାର ଟିକସ ସ୍ଲାବକୁ ହ୍ରାସ କରି ପାରନ୍ତି। ଏହା ହେଲେ ଲୋକଙ୍କ ଉପରେ ଟିକସ ବୋଝ ସାମାନ୍ୟ ହ୍ରାସ ହେବ ବୋଲି ଟିକସ କନସଲଣ୍ଟାଣ୍ଟ ଇଓ୍ବାଇ ପକ୍ଷରୁ ହୋଇଥିବା ଏକ ପ୍ରାକ୍‌ ବଜେଟ ସର୍ଭେରେ ଏହା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି।

ମାରୁତି ଆଣିବ ୪ ନୂଆ ମଡେଲ

ମାରୁତି ଆଣିବ ୪ ନୂଆ ମଡେଲ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୧-୧ ପ୍ରମୁଖ ୪ ଚକିଆ ଯାନ ନିର୍ମାଣକାରୀ କମ୍ପାନୀ ମାରୁତି ସୁଜୁକି ଇଣ୍ଡିଆ ଆଗାମୀ ୧୨-୧୮ ମାସ ମଧ୍ୟରେ ୪ ନୂଆ ମଡେଲ ଆଣିବ। ଆଗାମୀ ଦିନରେ ଘରୋଇ ବଜାରରେ ଦୁଇ ଅଙ୍କ ବିଶିଷ୍ଟ ଅଭିବୃଦ୍ଧି ଧାରାକୁ ବଜାୟ ରଖିବାକୁ ଏହି ଭଳି ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଉଥିବା କମ୍ପାନୀ ପ୍ରକାଶ କରିଛି।

ତ୍ୱରିତ ହେବ କମ୍ପାନୀ ପଞ୍ଜୀକରଣ ଧାରା

ତ୍ୱରିତ ହେବ କମ୍ପାନୀ ପଞ୍ଜୀକରଣ ଧାରା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୧-୧ କମ୍ପାନୀ ପଞ୍ଜୀକରଣ ଧାରାକୁ ତ୍ୱରାନ୍ବିତ କରିବାକୁ ସରକାର ଯୋଜନା କରୁଛନ୍ତି। ନୂତନ କମ୍ପାନୀଙ୍କ ପଞ୍ଜିକରଣ ଧାରାରେ କିଛିଟା ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବାକୁ ଯୋଜନା ରହିଛି।

୨୦୧୯ ବିତ୍ତୀୟ ନିୟଣ୍ଟ ୩.୫% ଛଇଁପାରେ

୨୦୧୯ ବିତ୍ତୀୟ ନିୟଣ୍ଟ ୩.୫% ଛଇଁପାରେ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୧-୧ ୨୦୧୮-୧୯ ଆର୍ଥତ୍କ ବର୍ଷରେ ବିତ୍ତିୟ ନିୟଣ୍ଟ ମୋଟ ଘରୋଇ ଉତ୍ପାଦ(ଜିଡିପି)ର ୩.୫% ଛୁଇଁପାରେ। ମାତ୍ର ଏହା ଦେଶରେ ମୌଳିକ ସଂରଚନା ଉପରେ କୌଣସି ପ୍ରଭାବ ପକାଇବ ନାହିଁ ବୋଲି ବିଶ୍ୱସ୍ତରୀୟ ଆର୍ଥତ୍କ ସେବା ପ୍ରଦାନକାରୀ ମୋର୍ଗାନ ଷ୍ଟାନଲି ଏହାର ରିପୋର୍ଟରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛି।

୮ ଖଣିଜ ବ୍ଲକର ନିଲାମ ହେବ

୮ ଖଣିଜ ବ୍ଲକର ନିଲାମ ହେବ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୧-୧ ୮ ନୂଆ ଖଣିଜ ବ୍ଲକକୁ ନିଲାମ ଲାଗି ସରକାର ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି। ଏହି ବ୍ଲକଗୁଡିକରେ ପ୍ରାୟ ୧,୧୩୩ ନିୟୁତ ଟନ୍‌ ଖଣିଜ ପଦାର୍ଥ ଗଚ୍ଛିତ ହୋଇ ରହିଛି। ବ୍ଲକଗୁଡିକ ରାଜସ୍ଥାନ, ଛତିଶଗଡ, ଝାଡଖଣ୍ଡ ଭଳି ରାଜ୍ୟଗୁଡିକରେ ରହିଛି।

ଟୋଲ୍‌ ପ୍ଲାଜାରେ ଖୋଲିବ ହାଇଓ୍ବେ ନେଷ୍ଟ

ଟୋଲ୍‌ ପ୍ଲାଜାରେ ଖୋଲିବ ହାଇଓ୍ବେ ନେଷ୍ଟ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୧-୧-ଟୋଲ୍‌ ପ୍ଲାଜା ଗୁଡିକରେ ଲୋକମାନଙ୍କ ସୁବିଧା ପାଇଁ ପାନୀୟ ଜଳ, ଚା’, କଫି, ପ୍ୟାକେଜ୍‌ଡ୍‌ ଫୁଡ୍‌ ମିଳିବ। ଏଥିପାଇଁ ‘ହାଇଓ୍ବେ ନେଷ୍ଟ୍‌’ ନାମରେ ଛୋଟ ଦୋକାନ ପରି ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯିବ।

 କଲ୍‌ ଡ୍ରପ୍‌ ଆଧାରରେ ଖସିବ ରେଟିଂ

କଲ୍‌ ଡ୍ରପ୍‌ ଆଧାରରେ ଖସିବ ରେଟିଂ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୧।୧- ଟେଲିକମ୍‌ ଅପରେଟରଙ୍କ ପାଇଁ ର଼୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ୍‌ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯିବ। ଏହା ଦ୍ୱାରା ଉପଭୋକ୍ତାମାନେ କମ୍ପାନୀଗୁଡିକୁ ରେଟିଂ ପ୍ରଦାନ କରିପାରିବେ।

ବିଜିୟୁରେ ଲୋକ ସମ୍ପର୍କ ସମ୍ମିଳନୀ

ବିଜିୟୁରେ ଲୋକ ସମ୍ପର୍କ ସମ୍ମିଳନୀ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୧।୧- ବିର୍ଲା ଗ୍ଲୋବାଲ୍‌ ୟୁନିଭର୍ସିଟି(ବିଜିୟୁ) ଏବଂ ପବ୍ଲିକ୍‌ ରିଲେସନ କାଉନ୍‌ସିଲ ଅଫ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ(ପିଆର୍‌ସିଆଇ) ପକ୍ଷରୁ ‘ଲୋକ ସମ୍ପର୍କ: ଉତ୍ତମ ସାଶନ ପାଇଁ ଏକ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ମାଧ୍ୟମ’ ଶୀର୍ଷ ଜାତୀୟ ସମ୍ମିଳନୀ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

୨୪ରୁ ବିଗବଜାରରେ ସବ୍‌ସେ ଶସ୍ତେ ୫ଦିନ୍‌ ଅଫର

୨୪ରୁ ବିଗବଜାରରେ ସବ୍‌ସେ ଶସ୍ତେ ୫ଦିନ୍‌ ଅଫର

ପୁରୀ ଅଫିସ,(୨୧।୧):ଦେଶର ଅଗ୍ରଣୀ ହାଇପର ମାର୍କେଟ ବିଗ୍‌ବଜାର ଆସନ୍ତା ୨୪ରୁ ୨୮ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପାଳନ କରିବାକୁ ଯାଉଛି ‘ସବସେ ଶସ୍ତେ ୫ ଦିନ୍‌’ ଅଫର ।