ବାଣିଜ୍ୟ |

ରାତି ୯ଟା ପରେ ଏଟିଏମ୍‌ରେ ଭରାଯିବନି ଟଙ୍କା

ରାତି ୯ଟା ପରେ ଏଟିଏମ୍‌ରେ ଭରାଯିବନି ଟଙ୍କା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୪-୧୨(ପି.ଟି.)
ଏଟିଏମ୍‌ଗୁଡିକୁ ନଗଦ ଟଙ୍କା ପରିବହନ କରୁଥିବା ଭ୍ୟାନ୍‌ଗୁଡିକ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣା ଏବେ ସରକାରଙ୍କ ଚିନ୍ତା ବଢ଼ାଇଛି। ସମଗ୍ର ଦେଶରେ ଏଭଳି ଘଟଣା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଏହାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ସରକାର କେତେକ ପ୍ରସ୍ତାବ ଆଣିଛନ୍ତି। ଏହା ଅନୁସାରେ ସହରଗୁଡିକରେ ରାତି ୯ଟା ପରେ ଏଟିଏମ୍‌ରେ କ୍ୟାଶ୍‌ ଭରାଯିବ ନାହିଁ । ଖାଲି ସେତିକି ନୁହେଁ ଏଜେନ୍ସିଗୁଡିକ ରାତି ୯ଟା ପରେ କ୍ୟାଶ୍‌ ପରିବହନ ମଧ୍ୟ କରିବେ ନାହିଁ। ଘରୋଇ କ୍ୟାଶ ପରିବହନ ଏଜେନ୍ସିଗୁଡିକ ଦିନର ପ୍ରଥମାର୍ଦ୍ଧରେ ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ଟଙ୍କା ସଂଗ୍ରହ କରିବେ। ଟ୍ରିପ୍‌ ପିଛା ଏକ କ୍ୟାଶ୍‌ ଗାଡି ୫ କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କା ନେଇପାରିବ ନାହିଁ। ଗୋଟିଏ ଟ୍ରିପ୍‌ରେ ଯଦି ଏକ ଭ୍ୟାନ୍‌ ୫ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କା ପରିବହନ କରୁଛି ତା’ହେଲେ ଏହା ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଭାବେ ଡିଜାଇନ୍‌ ହୋଇଥିବା ଦରକାର ଏବଂ ସୁରକ୍ଷିତ ଭ୍ୟାନ୍‌ ହୋଇଥିବା ଉଚିତ।
ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳରେ ଏଟିଏମ୍‌ରେ ଟଙ୍କା ଭରିବାର ଡେଡ୍‌ଲାଇନ୍‌ ସନ୍ଧ୍ୟା ୬ଟା ରହିବ ଏବଂ ନକ୍ସଲ ପ୍ରଭାବିତ ଅଞ୍ଚଳରେ ଏହା ଅପରାହ୍ନ ୪ଟା ରହିବ। ଏହାସହିତ ସିସିଟିଭି ଏବଂ ଜିପିଏସ୍‌ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଥିବା ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଡିଜାଇନ୍‌ବିଶିଷ୍ଟ କ୍ୟାଶ୍‌ ଭ୍ୟାନ୍‌ଗୁଡିକରେ ଟଙ୍କା ପରିବହନ ହେବ। ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର ଜଣେ ଅଧିକାରୀ ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ପ୍ରସ୍ତାବଗୁଡିକୁ ବିସ୍ତୃତ ଭାବେ ସମୀକ୍ଷା କରିବା ପାଇଁ ଏବେ ଏହାକୁ ଆଇନ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ନିକଟକୁ ପଠାଯାଇଛି। ଆଇନ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର ମଞ୍ଜୁରୀ ପରେ ଏହାର କାର୍ଯ୍ୟକାରିତା ନିମନ୍ତେ ରାଜ୍ୟଗୁଡିକୁ ନୋଟିସ୍‌ ଜାରି କରାଯିବ।
ପ୍ରତି ଭ୍ୟାନ୍‌ରେ ଦୁଇଜଣ ସଶସ୍ତ୍ର ସୁରକ୍ଷା କର୍ମୀ ରହିବେ। ଏମାନଙ୍କ ସହିତ ଗାଡି ଚଳାଉଥିବା ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ତାଲିମ ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ। କୌଣସି ପ୍ରକାର ଆକ୍ରମଣ ହେଲେ ପରିସ୍ଥିତିକୁ କିପରି ସମ୍ଭାଳିବେ ସେଥିପାଇଁ ଏମାନଙ୍କୁ ତାଲିମ ଦିଆଯିବ।
ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ସମଗ୍ର ଦେଶରେ ଏପରି ୮,୦୦୦ ଘରୋଇ ଭ୍ୟାନ୍‌ ରହିଛନ୍ତି ଯେଉଁଗୁଡିକ ଦୈନିକ ପାଖାପାଖି ୧୫,୦୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ବ୍ୟାଙ୍କ ତଥା କରେନ୍ସି ଚେଷ୍ଟରୁ ନେଇ ଏଟିଏମ୍‌ଗୁଡିକରେ ଭର୍ତ୍ତି କରୁଛନ୍ତି। ଏହାସହିତ ବିଭିନ୍ନ ବ୍ୟାଙ୍କଗୁଡିକରୁ ସଂଗୃହିତ ପ୍ରାୟ ୫୦୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କାର କ୍ୟାଶ ରାତି ସାରା ଘରୋଇ ସୁରକ୍ଷା ଏଜେନ୍ସିଗୁଡିକ ସେମାନଙ୍କ କ୍ୟାଶ୍‌ କକ୍ଷରେ ରଖୁଛନ୍ତି। ଏଭଳି କ୍ଷେତ୍ରରେ ଏହି ନଗଦ ଟଙ୍କାଗୁଡିକୁ ହାତେଇବା ଲାଗି କିଛି ଖଳ ପ୍ରବୃତ୍ତିର ଲୋକମାନେ କ୍ୟାଶ୍‌ ଭ୍ୟାନ୍‌ଗୁଡିକ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରୁଛନ୍ତି ଏବଂ ଟଙ୍କା ଲୁଟି ନେବା ଖବର ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ଏଭଳି ଘଟଣାଗୁଡିକୁ ଦେଖି ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ତତ୍ପରତା ପ୍ରକାଶ କରିଛି।
କ୍ୟାଶ୍‌ ପରିବହନ ଏବଂ ଏଟିଏମ୍‌ରେ ଟଙ୍କା ଭର୍ତ୍ତି କାର୍ଯ୍ୟ ଉକ୍ତ ପରିଚାଳନାଗତ ଷ୍ଟାଫଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ହେବ, ଯିଏକି ଯିବା ପୂର୍ବରୁ ଯାଞ୍ଚ ହୋଇଥିବେ।
ଘରୋଇ ସୁରକ୍ଷା ଆଇନ ଅଧିନିୟମ, ୨୦୦୫ ଅଧୀନରେ ସମସ୍ତ ରାଜ୍ୟ ପରିଚାଳିତ କତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କୁ କୁହାଯାଇଛି ଯେ , ସେମାନେ ଉପରୋକ୍ତ ନିୟମାବଳୀକୁ ସମସ୍ତ କ୍ୟାଶ୍‌ ଭ୍ୟାନ୍‌ ଏଜେନ୍ସିଗୁଡିକ ଉପରେ ଲାଗୁ କରିବେ ଏବଂ ନିୟମିତ ବ୍ୟବଧାନରେ ଏହାର ସମୀକ୍ଷା ମଧ୍ୟ କରିବେ।
ପ୍ରସ୍ତାବ ଅନୁଯାୟୀ ଏହି ଭ୍ୟାନ୍‌ଗୁଡିକରେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ଦୁଇଟି ସ୍ବତନ୍ତ୍ର କମ୍ପାର୍ଟମେଣ୍ଟ ରହିବ। ଗୋଟିଏରେ ଟଙ୍କା ଷ୍ଟୋର କରାଯିବ ଏବଂ ଏହା ପାସେଞ୍ଜର କମ୍ପାର୍ଟମେଣ୍ଟରୁ ପୃଥକ୍‌ ଏବଂ ଲକ୍‌ ହୋଇଥିବ। ଗୋଟିଏ ଥର ପରିବହନରେ ପ୍ରତି କ୍ୟାଶ୍‌ ଭ୍ୟାନ୍‌ରେ ଜଣେ ଡ୍ରାଇଭର, ଦୁଇଜଣ ଶସସ୍ତ୍ର ସୁରକ୍ଷା କର୍ମୀ ଏବଂ ଦୁଇଜଣ ଏଟିଏମ୍‌ ଅଫିସର ତଥା ପରିରକ୍ଷକ ରହିବେ। ଟଙ୍କା ପରିମାଣକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଆବଶ୍ୟକ ସ୍ଥଳେ ଦୁଇରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଶସସ୍ତ୍ର ସୁରକ୍ଷା କର୍ମୀଙ୍କୁ ନିୟୋଜିତ କରାଯାଇପାରିବ। କ୍ୟାଶ୍‌ ପରିବହନ କାର୍ଯ୍ୟରେ ନିୟୋଜିତ ସମସ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କର ପ୍ରାକ୍‌-ଯାଞ୍ଚ କରାଯିବ। ଯେଉଁ ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ କ୍ୟାଶ ଭରିବା କାର୍ଯ୍ୟରେ ନିୟୋଜିତ ହେବେ ସେମାନେ ତାଲିମପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇଥିବା ଦରକାର ବୋଲି ଗାଇଡ୍‌ଲାଇନ୍‌ରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇଛି।

All Right Reserved By

ବାଣିଜ୍ୟ |

ଆଇସିଆଇସିଆଇ ବ୍ୟାଙ୍କର ବାର୍ଷିକ ବୈଠକ ସ୍ଥଗିତ

ଆଇସିଆଇସିଆଇ ବ୍ୟାଙ୍କର ବାର୍ଷିକ ବୈଠକ ସ୍ଥଗିତ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୭-୭(ପି.ଟି.) ଆଇସିଆଇସିଆଇ ବ୍ୟାଙ୍କ ଏହାର ବାର୍ଷିକ ସାଧାରଣ ବୈଠକ(ଏଜିଏମ୍‌)କୁ ମାସକ ପାଇଁ ସ୍ଥଗିତ ରଖିଛି। ଭିଡିଓକନ୍‌ ଋଣ ମାମଲାରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ବ୍ୟାଙ୍କର ମୁଖ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀ ଚନ୍ଦା କୋଚ୍ଚର ଛନ୍ଦି ହୋଇଛନ୍ତି।

ସେନ୍‌ସେକ୍ସରେ ହ୍ରାସ

ସେନ୍‌ସେକ୍ସରେ ହ୍ରାସ

ବମ୍ବେ,୧୭-୭(ପି.ଟି.) ପାଇକାରୀ ମୁଦ୍ରାସ୍ଫୀତି ୪ ବର୍ଷର ସର୍ବୋଚ୍ଚ ସ୍ତର ଛୁଇଁବା ପରେ ଏହାର ପ୍ରଭାବ ପୁଞ୍ଜି ବଜାରରେ ପଡିଛି। ସୋମବାର କାରବାର ଆରମ୍ଭରେ ବମ୍ବେ ଷ୍ଟକ୍‌ ଏକ୍ସଚେଞ୍ଜ୍‌ ସେନ୍‌ସେକ୍ସରେ ବୃଦ୍ଧି ଘଟିଥିଲା।

ଆପଲ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆରୁ ୩ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଇସ୍ତଫା

ଆପଲ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆରୁ ୩ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଇସ୍ତଫା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୬-୭(ପି.ଟି.) ଆପଲ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆରୁ ୩ ଜଣ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଛନ୍ତି। ଏମାନେ ହେଲେ ରାହୁଲ ପୁରୀ, ଜୟନ୍ତ ଗୁପ୍ତା ଏବଂ ମନୀଷ ଶର୍ମା। ପୁରୀ କମ୍ପାନୀର ନ୍ୟାଶ୍‌ନାଲ୍‌ ସେଲ୍‌ସ ବିଭାଗର ମୁଖ୍ୟ ଥିବାବେଳେ ଗୁପ୍ତା ଆଇଫୋନ୍‌ ସେଲ୍‌ସ, ମଡର୍ନ ଟ୍ରେଡ୍‌ ଏବଂ ଆପଲ୍‌ ପ୍ରିମିୟମ୍‌ ରିଟେଲ୍‌ ଷ୍ଟୋର ମୁଖ୍ୟ ଏବଂ ଶର୍ମା ଟେଲିକମ୍‌ ପାଇଁ କମ୍ପାନୀର ନ୍ୟାଶ୍‌ନାଲ ସେଲ୍‌ ହେଡ୍‌ ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିଲେ।

ଗୁଣ୍ଡିଚାମନ୍ଦିରରେ ଭକ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ସୁବିଧା କଲା ଓଏସ୍‌ଆଇସି

ଗୁଣ୍ଡିଚାମନ୍ଦିରରେ ଭକ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ସୁବିଧା କଲା ଓଏସ୍‌ଆଇସି

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୬-୭଼ ଓଡିଶା କ୍ଷୁଦ୍ର ଶିଳ୍ପ ନିଗମ ଲିମିଟେଡ୍‌(ଓଏସ୍‌ଆଇସି) ପକ୍ଷରୁ ପୁରୀ ଶ୍ରୀ ଗୁଣ୍ଡିଚା ମନ୍ଦିର ପ୍ରାଙ୍ଗଣରେ ଭକ୍ତମାନଙ୍କ ବସାଉଠା ତଥା ପ୍ରସାଦ ସେବନ ନିମନ୍ତେ ଏକ ସ୍ଥାୟୀ ସୁବିଧା କରାଯାଇଛି।

୫ଜି ବସ୍‌ ହାତଛଡା କରିବନି ବିଏସ୍‌ଏନ୍‌ଏଲ୍‌

୫ଜି ବସ୍‌ ହାତଛଡା କରିବନି ବିଏସ୍‌ଏନ୍‌ଏଲ୍‌

ହାଇଦ୍ରାବାଦ, ୧୬-୭(ପି.ଟି.) ରାଷ୍ଟ୍ରାୟତ୍ତ ଟେଲିକମ୍‌ ସେବା ପ୍ରଦାନକାରୀ ଭାରତ ସଂଚାର ନିଗମ ଲିମିଟେଡ୍‌(ବିଏସ୍‌ଏନ୍‌ଏଲ୍‌) ଖୁବ୍‌ ଶୀଘ୍ର ୫ଜି ସେବା ଆରମ୍ଭ କରିବ। ଭାରତ ସମେତ ବିଶ୍ୱର ଅନ୍ୟ କେତେକ ସ୍ଥାନରେ ଏକକାଳୀନ ଏହି ସେବା ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରାଯବ।

ଅଭିବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ମହିଳା ଉଦ୍ୟୋଗୀ ଅନିବାର୍ଯ୍ୟ

ଅଭିବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ମହିଳା ଉଦ୍ୟୋଗୀ ଅନିବାର୍ଯ୍ୟ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୬-୭(ପି.ଟି.) ତିନି ଦଶନ୍ଧି ଧରି ୯ରୁ ୧୦% ଅଭିବୃଦ୍ଧି ନେଇ ବଢ଼ିବାକୁ ହେଲେ ଭାରତକୁ ବୃହତ୍‌ ସଂଖ୍ୟାରେ ମହିଳା ଉଦ୍ୟୋଗୀ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାକୁ ପଡିବ। ଏହା ଅଭିବୃଦ୍ଧି ଦିଗରେ ଏକ ପ୍ରମୁଖ ରଣକୌଶଳ ସାଜିବ ବୋଲି ନୀତି ଆୟୋଗ ସିଇଓ ଅମିତାଭ କାନ୍ତ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।

ଭାରତକୁ ଆସିବ ‘ଆଇକିଆ’

ଭାରତକୁ ଆସିବ ‘ଆଇକିଆ’

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୬।୭- ସ୍ବିଡେନ୍‌ ଭିତ୍ତିକ ଫର୍ଣ୍ଣିଚର୍‌ ପ୍ରମୂଖ ‘ଆଇକିଆ’ ଭାରତରେ ନିଜର ପ୍ରଥମ ଷ୍ଟୋର ଖୋଲିବ। ଚଳିତ ବର୍ଷ ଜୁଲାଇ ୧୯ ତାରିଖ ହାଇଦ୍ରାବାଦରେ ଏହି ଷ୍ଟୋର୍‌ ଖୋଲିବାକୁ ଧାର୍ଯ୍ୟ କରାଯାଇଥିଲା।

ଏଲ୍‌ପିଜି ସବ୍‌ସିଡି ବଦଳରେ ଆସିବ ରନ୍ଧନ ସବ୍‌ସିଡି

ଏଲ୍‌ପିଜି ସବ୍‌ସିଡି ବଦଳରେ ଆସିବ ରନ୍ଧନ ସବ୍‌ସିଡି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୬-୭ ବର୍ତ୍ତମାନ ଲିକୁଇଡି ପେଟ୍ରୋଲିୟମ ଗ୍ୟାସ୍‌(ଏଲ୍‌ପିଜି)ରେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ପ୍ରଦାନ କରୁଥିବା ସବ୍‌ସିଡିକୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରି ରନ୍ଧନ ସବ୍‌ସିଡି ବ୍ୟବସ୍ଥା ପ୍ରଚଳନ କରାଯିବ।

ଡିଜେଲ କମିଲା ୧୫ ପଇସା

ଡିଜେଲ କମିଲା ୧୫ ପଇସା

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୬-୭(ବ୍ୟୁରୋ) ୧୫ ପଇସା ହ୍ରାସ ପାଇଛି ଡିଜେଲ ଏବଂ ୯ ପଇସା ହ୍ରାସ ପାଇଛି ପେଟ୍ରୋଲ। ଫଳରେ ପେଟ୍ରୋଲ ଲିଟର ପିଛା ଦର ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ୭୫ ଟଙ୍କା ୭୭ ପଇସାରୁ ୭୫ ଟଙ୍କା ୬୮ ପଇସାକୁ ହ୍ରାସ ପାଇଛି।

ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦିବସରେ ଗ୍ରେଟ୍‌ ଇଷ୍ଟର୍ନର ଲକି ଡ୍ର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦିବସରେ ଗ୍ରେଟ୍‌ ଇଷ୍ଟର୍ନର ଲକି ଡ୍ର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୬-୭(ବ୍ୟୁରୋ) କଲିକତାଭିତ୍ତିକ ପ୍ରମୁଖ ଇଲେକ୍‌ଟ୍ରୋନିକ୍ସ ତଥା କଞ୍ଜ୍ୟୁମର ଡ୍ୟୁରେବ୍‌ଲ ରିଟେଲ୍‌ ଚେନ୍‌ ଗ୍ରେଟ୍‌ଇଷ୍ଟର୍ନ ଶନିବାର ଓଡ଼ିଶାରେ ଏହାର ତୃତୀୟ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦିବସ ପାଳନ କରିଛି। ଏହି ଅବସରରେ ଓଡିଶାରେ ଥିବା ଏହାର ମୋଟ୍‌ ୭ଟି ଶୋରୁମ୍‌ରେ ଗ୍ରେଟ୍‌ ଇଷ୍ଟର୍ନ ଜୁଲାଇ ୧୩,୧୪ ଓ ୧୫ରେ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଅଫର ଘୋଷଣା କରିଥିଲା।

ଦେଶରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ହେବ ୫୦ ସ୍କିଲ୍‌ ଟ୍ରେନିଂ ଇନ୍‌ଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍‌

ଦେଶରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ହେବ ୫୦ ସ୍କିଲ୍‌ ଟ୍ରେନିଂ ଇନ୍‌ଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍‌

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୬-୭(ବ୍ୟୁରୋ) ବର୍ତ୍ତମାନ ଭାରତ ପାଇଁ ଯୁବପିଢି ଏକ ଶକ୍ତି। ଦେଶରେ ମୋଟ ଜନସଂଖ୍ୟାର ଏକ ସିଂହ ଭାଗ ଯୁବପିଢି ଅକ୍ତିଆର କରିଛନ୍ତି। ଏହି ଦୃଷ୍ଟିରୁ ସେମାନଙ୍କୁ କୌଶଳ ତାଲିମ ପ୍ରଦାନ କରି ଦକ୍ଷ କରାଇବା ଆମର କର୍ତ୍ତବ୍ୟ। ଏହାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ବିଭିନ୍ନ ଧନ୍ଦାମୂଳକ ତାଲିମ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଯେଉଁମାନେ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କୁ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ପ୍ରଦାନ କରୁଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କୁ ଉତ୍ତମ ଟ୍ରେନିଂ ପ୍ରଦାନ ପାଇଁ ସାରା ଦେଶରେ ୫୦ଟି ସ୍କିଲ୍‌ ଟ୍ରେନିଂ ଇନ୍‌ଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍‌ ସ୍ଥାପନ କରାଯିବ।

ସ୍ବିସ ବ୍ୟାଙ୍କରେ ୩୦୦ କୋଟି ଭାରତୀୟ ଜମାର ଦାବିଦାର ନାହାନ୍ତି

ସ୍ବିସ ବ୍ୟାଙ୍କରେ ୩୦୦ କୋଟି ଭାରତୀୟ ଜମାର ଦାବିଦାର ନାହାନ୍ତି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୧୬-୭: ସ୍ବିସ ବ୍ୟାଙ୍କକୁ କଳାଟଙ୍କାର ଭୂସ୍ବର୍ଗ କୁହାଯାଉଥିବା ବେଳେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଟିକସ ସୂଚନା ଆଦାନ ପ୍ରଦାନ ଯୋଗୁ ସେଠାରେ ଟଙ୍କା ରଖିବାକୁ ଲୋକମାନେ ଏତେଟା ଆଗ୍ରହୀ ହେଉ ନାହାନ୍ତି। ବିଶେଷ ଭାବେ କଳାଟଙ୍କା ଜମାଲାଗି ଭାରତୀୟମାନେ ସୁଇଜରଲ୍ୟାଣ୍ଡକୁ ଚୟନ କରିଥାନ୍ତି।

Model This Week

ରୂପେଶ