ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ଦୁର୍ଘଟଣା: ଛିଣ୍ଡିପଡ଼ିଲା ଯୁବକଙ୍କ ଗୋଡ଼

ଦୁର୍ଘଟଣା: ଛିଣ୍ଡିପଡ଼ିଲା ଯୁବକଙ୍କ ଗୋଡ଼

କାମାକ୍ଷାନଗର, ୧୩। ୧୨ (ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା କଙ୍କଡ଼ାହାଡ଼ ଥାନା ବୀରାଶାଳା ପଞ୍ଚାୟତ ମଇଧରପୁର ଗ୍ରାମରେ ବୁଧବାର ଅପରାହ୍ନରେ ବିବାହ ଶୋଭାଯାତ୍ରା ଚାଲିଥିବାବେଳେ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଘଟିଛି। ପ୍ରସେଶନରେ ଥିବା ଡିଜେ ଗାଡ଼ିକୁ ପଛପଟୁ ବରଗାଡ଼ି ଧକ୍କା ଦେଇଥିଲା। ଫଳରେ ନୃତ୍ୟ କରୁଥିବା ଯୁବକଙ୍କ ଉପରେ ଡିଜେ ଗାଡ଼ି ଚଢ଼ିଯାଇଥିଲା। ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କ ଗୋଡ଼ ଛିଣ୍ଡି ଯାଇଥିବାବେଳେ ପ୍ରାୟ ୧୦ଜଣ ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି। ସଙ୍କଟାପନ୍ନ ଅବସ୍ଥାରେ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୩ଜଣଙ୍କୁ କଟକ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଛି। ବିବାହ ପରି ମାଙ୍ଗଳିକ କାର୍ଯ୍ୟ ପୂର୍ବରୁ ଏପରି ଅଘଟଣ ଗ୍ରାମରେ ଶୋକାକୁଳ ପରିବେଶ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି। କଇରାଟାଙ୍ଗର ଗ୍ରାମର ଅଭୟ ସାହୁ ମଇଧରପୁରକୁ ବିବାହ ପାଇଁ ଯାଉଥିଲେ। କନ୍ୟାଘରଠାରୁ ଅଳ୍ପଦୂରରେ ପ୍ରସେଶନ ଚାଲିଥିଲା। ଡିଜେ ସାଉଣ୍ଡର ତାଳେତାଳେ ବରଯାତ୍ରୀ ଦଳ ନୃତ୍ୟ କରୁଥିଲେ। ଏହି ସମୟରେ ବର ବସିଥିବା ଗାଡ଼ିର ଡ୍ରାଇଭର ତଳକୁ ଓହ୍ଲାଇ ପଡ଼ିଥିଲେ। ହଠାତ୍‌ ଅନ୍ୟଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଗାଡ଼ି ଚଳାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ। ତେବେ ସେ ଅନଭିଜ୍ଞ ଥିବାରୁ ଗାଡ଼ିଟି ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଡିଜେ ପଛରେ ପିଟି ହୋଇଯାଇଥିଲା। ଫଳରେ ଡିଜେ ଗାଡ଼ି ନୃତ୍ୟରତ ଯୁବକଙ୍କ ଉପରେ ମାଡ଼ିଯାଇଥିଲା। ଏଥିରେ ବାଗ ଦେହୁରି (୨୫)ଙ୍କ ଗୋଡ଼ ଛିଣ୍ଡିଯାଇଛି। ଢେଙ୍କାନାଳ ସଦର ଥାନା ବାରଦା ଗ୍ରାମର ସୁନୀଲ ନାୟକ (୨୫), କଇରାଟାଙ୍ଗର ଗ୍ରାମର ନିଶାକର ଦେହୁରି (୩୫), ଟିକା ଦେହୁରି (୨୬), ଶିଶିର ସାହୁ (୩୫), ଶିଶିର ଦେହୁରି (୨୫), ସନ୍ତୋଷ ଦେହୁରି ପ୍ରମୁଖ ୧୦ଜଣ ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି। ସମସ୍ତଙ୍କୁ କାମାକ୍ଷାନଗର ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା। ସଙ୍କଟପନ୍ନ ଅବସ୍ଥାରେ ବାଗ, ଟିକା ଏବଂ ଶିଶିର ଦେହୁରିଙ୍କୁ କଟକ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଛି। କଙ୍କଡ଼ାହାଡ଼ ଥାନାଧିକାରୀ ସୁବାସ ଚନ୍ଦ୍ର ପଣ୍ଡା ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚତ୍ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି।

All Right Reserved By

ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

୫ଟି ପ୍ରଶ୍ନ: ସେ ଲୋକଟିର ବିକଳ ଚିତ୍କାର ଏବେ ବି ମନେପଡ଼େ

୫ଟି ପ୍ରଶ୍ନ: ସେ ଲୋକଟିର ବିକଳ ଚିତ୍କାର ଏବେ ବି ମନେପଡ଼େ

ଅଧ୍ୟାପିକା ଭାବେ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ବୃତ୍ତିଗତ ଜୀବନ। ହେଲେ ସେବା ମନବୃତ୍ତି ତାଙ୍କୁ ଟାଣିଆଣିଛି ପ୍ରଶାସନିକ କ୍ଷେତ୍ରକୁ। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ଆଇନଶୃଙ୍ଖଳା ପରିସ୍ଥିତିକୁ ଅତି ସହଜରେ ସମ୍ଭାଳିବାରେ ମଧ୍ୟ ସେ ଧୁରୀଣା।

ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଲୋଡ଼ା ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କା

ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଲୋଡ଼ା ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କା

ସାତମାଇଲ, ୨୦।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.): ତାଳରୁ ତଳିପା ଯାଏ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଛି ମାଂସ ପିଣ୍ଡୁଳା। ବାଦ୍‌ ପଡ଼ିନି ଶରୀରର କୌଣସି ଅଂଶ। ଏଥିପାଇଁ ଅସ୍ବାଭାବିକ ହୋଇପଡ଼ିଛି ଜୀବନ ଶୈଳୀ।

ଡକାୟତି ରୋକିବାକୁ ପୋଲିସର ମକ୍‌ଡ୍ରିଲ: ପୁଣି ବ୍ୟାଙ୍କ ଡକାୟତି ନେଇ ଭ୍ରମ

ଡକାୟତି ରୋକିବାକୁ ପୋଲିସର ମକ୍‌ଡ୍ରିଲ: ପୁଣି ବ୍ୟାଙ୍କ ଡକାୟତି ନେଇ ଭ୍ରମ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୨୦।୭: ଅନୁଗୋଳ ସହରରେ ଗୁରୁବାର ମଧ୍ୟାହ୍ନରେ ହଠାତ୍‌ ପୋଲିସର ବଡ଼ଧରଣର ହଲଚଲ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଚେକିଂ ସହ ସହରକୁ କଡ଼ା ସୁରକ୍ଷା ବଳୟରେ ରଖାଯାଇଥିଲା।

୨ ବର୍ଷ ପରେ ବସିଲା ଯୋଗାଣ ପରାମର୍ଶଦାତା କମିଟି ବୈଠକ: ଚାଉଳ ବାଟମାରଣା ନେଇ ହଟ୍ଟଗୋଳ

ପାଲଲହଡା,୨୦ା୭ (ଡି.ଏନ.ଏ.): ଦୀର୍ଘ ୨ ବର୍ଷ ପରେ ଗୁରୁବାର ସ୍ଥାନୀୟ ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତି ସଭାଘର ଠାରେ ଯୋଗାଣ ପରାମର୍ଶଦାତା କମିଟି ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ସଂଯୋଗ ପାଇଁ କରାଯାଉଛି ଅର୍ଥ ଦାବି: ପ୍ରଶାସନର ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହେଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ

ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ସଂଯୋଗ ପାଇଁ କରାଯାଉଛି ଅର୍ଥ ଦାବି: ପ୍ରଶାସନର ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହେଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ

ବନ୍ତଳା, ୨୦ା୭ (ଡି.ଏନ.ଏ.): ଗରିବ ବିପିଏଲ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ମାଗଣାରେ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ସଂଯୋଗ ପାଇଁ ସରକାରଙ୍କ ସୌଭାଗ୍ୟ ଯୋଜନା। ସେସୁ ମାଧ୍ୟମରେ ଠିକାଦାର ଏହି ସଂଯୋଗ କରୁଛନ୍ତି।

ରିମାଣ୍ଡରେ ଥିବା ଲୁଟେରାଙ୍କଠାରୁ ମିଳିଲା ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ତଥ୍ୟ: ରଙ୍ଗ ମିସ୍ତ୍ରିରୁ ବ୍ୟାଙ୍କ ଡକାୟତ

ରିମାଣ୍ଡରେ ଥିବା ଲୁଟେରାଙ୍କଠାରୁ ମିଳିଲା ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ତଥ୍ୟ: ରଙ୍ଗ ମିସ୍ତ୍ରିରୁ ବ୍ୟାଙ୍କ ଡକାୟତ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୨୦।୭: ଅନୁଗୋଳସ୍ଥିତ ଆନ୍ଧ୍ର ବ୍ୟାଙ୍କ ଓ ଇଣ୍ଡିଆନ ବ୍ୟାଙ୍କ ଲୁଟ୍‌ ଘଟଣାରେ ପୋଲିସକୁ ମିଳିଛି ବହୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ତଥ୍ୟ। ୪ ଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡରେ ଥିବା ୨ ଡକାୟତଙ୍କୁ ପଚରାଉଚରା ବେଳେ ସେମାନେ ଡକାୟତି ଯୋଜନା ସମ୍ପର୍କରେ ପୂରା ବିବରଣୀ ରଖିଛନ୍ତି ପୋଲିସ ସମ୍ମୁଖରେ।

ଅନୁଗୋଳ ମାଛ ଗୋଦାମରେ ଯାଞ୍ଚ

ଅନୁଗୋଳ ମାଛ ଗୋଦାମରେ ଯାଞ୍ଚ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୨୦।୭: ମାଛରେ ଫର୍ମାଲିନ୍‌ ନାମକ ବିଷାକ୍ତ ରାସାୟନିକ ପଦାର୍ଥ ମିଶାଯାଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହେବା ପରେ ଏ ନେଇ ଲୋକ ଦ୍ୱନ୍ଦରେ ପଡ଼ିଛନ୍ତି।

ଗାଡ଼ିରେ ପ୍ରସବ କଲେ ମହିଳା: ନବଜାତ କନ୍ୟା ମୃତ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୨୦।୭: ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଗଁଦିଆ ବ୍ଲକ ରାଇତଳା ପଞ୍ଚାୟତ କୋହ୍ଲୁଆ ଗ୍ରାମର ଟିକିଲି ବେହେରା (୨୨) ଗୁରୁବାର ଅପରାହ୍ନରେ ବିରାଡ଼ିଆ ନିକଟରେ ଗାଡ଼ି ଭିତରେ ପ୍ରସବ କରିଥିବାବେଳେ ନବଜାତ କନ୍ୟାର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି।

ଜନବସତିରେ ପଶିଲା ଦନ୍ତା: ଘର ଭାଙ୍ଗିଲା, ଖାଇଗଲା ଖାଦ୍ୟଶସ୍ୟ

ଜନବସତିରେ ପଶିଲା ଦନ୍ତା: ଘର ଭାଙ୍ଗିଲା, ଖାଇଗଲା ଖାଦ୍ୟଶସ୍ୟ

ପରଜଙ୍ଗ, ୨୦ା୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଢେଙ୍କାନାଳ ବନଖଣ୍ଡ ମହାବିରୋଡ ରେଞ୍ଜ ଡିହଡୋଳ ଫରେଷ୍ଟ ସେକ୍ସନ ଅଧୀନ ବାରିହାପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ସନ୍ତରିସାହିରେ ବୁଧବାର ରାତିରେ ଦନ୍ତାହାତୀ ଆତଙ୍କ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି। କିଛି ଦିନ ପରେ ଗୋଠଛଡ଼ା ଦନ୍ତାର ଉନ୍ମତ୍ତକାଣ୍ଡ ଅଞ୍ଚଳରେ କୋକୁଆ ଭୟ ଖେଳାଇ ଦେଇଛି।

କପିଳାସ ପୀଠରେ ଶ୍ରାବଣ ଜଳଲାଗି ପ୍ରସ୍ତୁତି : ପାଣି ପାଉଚ୍‌, ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ୍‌ ବ୍ୟବହାର ନିଷିଦ୍ଧ

କପିଳାସ ପୀଠରେ ଶ୍ରାବଣ ଜଳଲାଗି ପ୍ରସ୍ତୁତି : ପାଣି ପାଉଚ୍‌, ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ୍‌ ବ୍ୟବହାର ନିଷିଦ୍ଧ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ୍‌, ୨୦ା୭: ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଶୈବପୀଠ କପିଳାସରେ ଶ୍ରାବଣ ଜଳଲାଗି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ଶୃଙ୍ଖଳିତ କରିବାକୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ପ୍ରଶାସନିକ ପ୍ରସ୍ତୁତି। ଏ ସଂକ୍ରାନ୍ତରେ ଗୁରୁବାର ଜିଲା କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସଦ୍‌ଭାବନା ଗୃହରେ ଏକ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଉପଜିଲାପାଳଙ୍କ ଅଚାନକ ବଇଣ୍ଡା ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ପରିଦର୍ଶନ

ବଇଣ୍ଡା,୧୯।୭(ଡି.ଏନ.ଏ)- ଆଠମଲ୍ଲିକ ଉପଜିଲାପାଳ ସୁବାଷ ଚନ୍ଦ୍ର ରାୟ ଗୁରୁବାର ଅଚାନକ କିଶୋରନଗର ବ୍ଲକ ବଇଣ୍ଡା ପ୍ରାଥମିକ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ପରିଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି।

ସମବାୟ ଆପଣଙ୍କ ଦ୍ୱାରରେ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ସମବାୟ ଆପଣଙ୍କ ଦ୍ୱାରରେ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ବଇଣ୍ଡା,୧୯।୭(ଡି.ଏନ.ଏ)- ଚାଷୀଙ୍କ ବିକାଶ ପାଇଁ ସରକାର ଅନେକ ଯୋଜନା ପ୍ରଚଳନ କରିଛନ୍ତି। ହେଲେ ସବୁ ଯୋଜନା ଠିକ୍‌ ଭାବେ ଚାଷୀଙ୍କ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚି ପାରୁନାହିଁ।

Model This Week

ରୂପେଶ