ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ପୋଲିସ-ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟ୍‌ ସମନ୍ବୟ ବୈଠକ: ସୌଖୀନ ପାଇଁ ମିଳିବନି ବନ୍ଧୁକ ଲାଇସେନ୍ସ

ପୋଲିସ-ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟ୍‌ ସମନ୍ବୟ ବୈଠକ: ସୌଖୀନ ପାଇଁ ମିଳିବନି ବନ୍ଧୁକ ଲାଇସେନ୍ସ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୧୩।୧୨-ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସଦ୍‌ଭାବନା ଗୃହରେ ବୁଧବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଜିଲା ପୋଲିସ-ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟ ସମନ୍ବୟ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଜିଲାପାଳ ଭୂପେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ପୁନିଆ ଏଥିରେ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରି ତଫସିଲଭୁକ୍ତ ଜାତି (ଏସ୍‌ସି) ଏବଂ ଜନଜାତି (ଏସ୍‌ଟି) ମାମଲାଗୁଡ଼ିକୁ ଅଗ୍ରାଧିକାର ଭିତ୍ତିରେ ସମାଧାନ କରିବାକୁ ସମସ୍ତ ଥାନାଧିକାରୀ ଏବଂ ଏସ୍‌ଡିପିଓଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ଏଥିସହ ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଉପରେ ହେଉଥିବା ଆକ୍ରମଣ, ଆଇନଶୃଙ୍ଖଳା ପରିସ୍ଥିତିକୁ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେଇ ଥାନାଧିକାରୀମାନେ ସମାଧାନ କରିବାକୁ ସେ ଗୁରୁତ୍ୱାରୋପ କରିଛନ୍ତି। ନିରୀହ ଲୋକଙ୍କୁ ଅଯଥା ହଇରାଣ ହରକତ ନ କରିବା, ସୌଖୀନ ପାଇଁ କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ବନ୍ଧୁକ ଲାଇସେନ୍ସ ନ ଦେବାକୁ ଜିଲାପାଳ ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ତାଗିଦ୍‌ କରିଛନ୍ତି। ସମାଜବିରୋଧୀ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଦୃଢ଼ହସ୍ତରେ ଦମନ କରିବାକୁ ସର୍ବସମ୍ମତି ମତ ପ୍ରକାଶ ପାଇଥିଲା। ଜିଲାରେ ଜମିବାଡି ସମ୍ପର୍କିତ ମାମଲାଗୁଡିକୁ ଥାନାରେ ସହୃଦୟତାର ସହ ଗ୍ରହଣ କରି ଏହାର ସମାଧାନ କରିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଥିଲା।
ନିଖୋଜ ପିଲା ଓ ବାଲ୍ୟ ବିବାହ ବନ୍ଦ, ୫୫ନଂ. ଓ ୫୩ନଂ ଜାତୀୟ ରାଜପଥରେ ମଦ୍ୟପାନ କରି ଯାନବାହନ ଚାଳନା, ରାତି ୧୧ଟା ମଧ୍ୟରେ ସମସ୍ତ ଢାବା ବନ୍ଦ, ବ୍ରେଥ୍‌ ଅନାଲାଇଜର ବ୍ୟବହାର, ଅଭ୍ୟାସଗତ ଚୋରାମଦ ବିକ୍ରେତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ କଡ଼ା ପଦକ୍ଷେପ ପାଇଁ ପୋଲିସ, ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ଏବଂ ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟ୍‌ଙ୍କ ସମନ୍ବୟ ରକ୍ଷା ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦିଆଯାଇଛି। ସରକାରୀ ପ୍ରକଳ୍ପ ଯଥା କେନାଲ, ରାସ୍ତା, ରେଳଧାରଣା ଇତ୍ୟାଦି ଅବରୋଧ କରିବା ନେଇ ଅନେକ ମାମଲା ରୁଜୁ ହେଉଛି। ଏହାଦ୍ୱାରା ସରକାରୀ ରାଜକୋଷକୁ କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କା ଅପଚୟ ହେଉଛି। ଏପରି ମାମଲାଗୁଡ଼ିକୁ ପ୍ରାଥମିକତା ଦେବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି। ମାନବାଧିକାର ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ମାମଲାଗୁଡିକୁ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେବାର ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଥିବା ବୈଠକରେ ଆଲୋଚନା ହୋଇଥିଲା। ପ୍ରଦୂଷଣ ରୋକିବାକୁ ରାସ୍ତାକଡ଼ରେ କୋଇଲା ବ୍ୟବହାର ବନ୍ଦ କରିବା ଏବଂ ଆଇନଶୃଙ୍ଖଳା ରକ୍ଷା ପାଇଁ ପୋଲିସ-ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟ୍‌ମାନେ ଏକାଠି କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି। ବୈଠକରେ ଏସ୍‌ପି ବସନ୍ତ କୁମାର ପାଣିଗ୍ରାହୀ, ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲାପାଳ ଜ୍ୟୋତିରଞ୍ଜନ ପ୍ରଧାନ, ଉପଜିଲାପାଳ ଶିଳ୍ପା ଶର୍ମା, କଳ୍ପତରୁ ବେହେରା, ଭବେଶ ନାୟକ, ସମସ୍ତ ଏସ୍‌ଡିପିଓ, ଥାନାଧିକାରୀ, ଅବକାରୀ ଅଧୀକ୍ଷକ, ଆଞ୍ଚଳିକ ପରିବହନ ଅଧିକାରୀ, ତହସିଲଦାର ଏବଂ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ଅଧିକାରୀ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ।

All Right Reserved By

ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ନାଲ୍‌କୋ ବହୁମୁଖୀ ସମବାୟ  ସମିତି ପକ୍ଷରୁ ଉପହାର ବଣ୍ଟନ

ନାଲ୍‌କୋ ବହୁମୁଖୀ ସମବାୟ ସମିତି ପକ୍ଷରୁ ଉପହାର ବଣ୍ଟନ

ବଅଁରପାଳ, ୨୧ା୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ନାଲ୍‌କୋ ବହୁମୁଖୀ ସମବାୟ ସମିତି ତରଫରୁ ଏହାର ଗ୍ରାହକମାନଙ୍କୁ ବୁଧବାର ବିଭିନ୍ନ ଉପହାର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି। ସମିତିର ୨ ବର୍ଷର ଲାଭାଂଶରୁ ଏହି ଉପହାର ଦିଆଯାଇଛି।

ମାଉଳି କ୍ଲବର ନୂତନ କର୍ମକର୍ତ୍ତା ଚୟନ

ମାଧପୁର, ୨୧।୬- ଆଠମଲ୍ଲିକ ବ୍ଲକ କନ୍ଧପଡ଼ା ପଞ୍ଚାୟତ ବେଲାଦୁଲା ଗ୍ରାମର ମା’ ମାଉଳି କ୍ଲବର ନୂତନ କର୍ମକର୍ତ୍ତା ଚୟନ କରାଯାଇଛି। ସଭାପତି ଭାବେ ଇଶ୍ୱର ମେହର, ଉପସଭାପତି ଭୁବନେଶ୍ୱର ମେହର, ସମ୍ପାଦକ ଭୁବନ ମେହର, ସହ ସମ୍ପାଦକ ଅକ୍ରୁର ମେହରଙ୍କୁ ଚୟନ କରାଯାଇଥିଲା। ଏହାସହ କ୍ଲବର ସମସ୍ତ ସଭ୍ୟ ଓ କର୍ମକର୍ତ୍ତାଙ୍କୁ ଉପଦେଷ୍ଟା ମଣ୍ଡଳୀ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇଥିଲେ।

ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପାଇଁ ଭୂମିପୂଜା

ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପାଇଁ ଭୂମିପୂଜା

ବଅଁରପାଳ, ୨୧ା୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବଅଁରପାଳରେ ଏକ ନୂତନ ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଓ ଏକ କମ୍ୟୁନିଟି ସେଣ୍ଟର ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ବୁଧବାର ଭୂମି ପୂଜା କରାଯାଇଛି। ଏଥିରେ ଅନୁଗୋଳ ବିଧାୟକ ରଜନୀକାନ୍ତ ସିଂ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ।

ଆହାତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ବଇଣ୍ଡା,୨୧।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବୁଧବାର ହଣ୍ଡପା ଥାନା ଉରୁକୁଳା ନିକଟରେ ଘଟିଥିବା ଅଟୋ-ବାଇକ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କାରେ ଆହାତ ହୋଇଥିବା କିଶୋରନଗର ଥାନା ତୁରୁଡ଼ା ଗ୍ରାମର ବିଭତ୍ସ୍ୟ ସାହୁ(୬୦)ଙ୍କ ଗୁରୁବାର ଚିକିତ୍ସିତ ଅବସ୍ଥାରେ ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ତାଙ୍କୁ ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା।

ମାଂସ ନ ଦେବାରୁ ଯୁବକଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ, ଜଣେ ଗିରଫ

ବଇଣ୍ଡା,୨୧।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଠାକୁରଗଡ଼ ଥାନା ଠାକୁରଗଡ଼ ଲକ୍ଷ୍ମୀବଜାର ଅଞ୍ଚଳରେ ମାଂସ ଦୋକାନ ଦେଇଥିବା ପପୁ କରସୀଙ୍କୁ ଠାକୁରଗଡ଼ ଗ୍ରାମର ବୁଲୁ ଦଳେଇ ଏକ ଲୁହା ପାତିଆରେ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି।

ସାତକୋଶିଆରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମହାବଳ ବାଘ

ସାତକୋଶିଆରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମହାବଳ ବାଘ

ବନ୍ତଳା,୨୧।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ସାତକୋଶିଆ ଅଭୟାରଣ୍ୟକୁ ଗୁରୁବାର ଅପରାହ୍ନରେ ନୂଆଅତିଥି ଭାବରେ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ଅଧୀନ କାହ୍ନାରୁ ମହାବଳ ବାଘ ଆସି ପହଞ୍ଚିଛି।

ଜଳୁଛି ସହର: ୪୧ରୁ ଖସୁନି ପାରଦ

ଜଳୁଛି ସହର: ୪୧ରୁ ଖସୁନି ପାରଦ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ୍‌, ୨୧ା୬- ସାରା ରାଜ୍ୟରେ ଜାରି ରହିଛି ପ୍ରଚଣ୍ଡ ଗ୍ରୀଷ୍ମପ୍ରବାହ। ଏଥିରୁ ବାଦ୍‌ ପଡ଼ିନି ଶିଳ୍ପ ସମୃଦ୍ଧ ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା। ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ସହରାଞ୍ଚଳ ଯାଏ ସବୁଠି ହାହାକାର ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। ଗତ ୩ଦିନ ହେଲା ସହରର ପାରଦ ୪୧ ଡିଗ୍ରୀ ତଳକୁ ଖସୁନାହିଁ। ସକାଳ ୮ଟାରୁ ଗରମ ପବନ ସାଙ୍ଗକୁ ତାପମାତ୍ରା କ୍ରମାଗତ ଭାବେ ବଡୁଛି। ୧୦ଟା ପରେ ସହରର ପ୍ରମୁଖ ରାସ୍ତାଘାଟ ଜନଶୂନ୍ୟ ହୋଇପଡ଼ୁଛି। ତତଲା ଝାଞ୍ଜି ପବନରେ ଲୋକମାନେ ମୁହଁରେ ଗାମୁଛା ଗୁଡ଼ାଇ ଦୁଇ ଚକିଆ ଯାନରେ ଯିବା ଆସିବା କରୁଛନ୍ତି। ଖରାବେଳେ ପଦାକୁ ବାହାରିବା ଏକ ରକମର ଅସମ୍ଭବ ହୋଇପଡୁଛି। ସନ୍ଧ୍ୟା ପରେ ମଧ୍ୟ ତତଲା ପବନର ତ୍ରାହି ମିଳୁନାହିଁ। ଦିନେ ଦୁଇଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଢେଙ୍କାନାଳରେ କାଳବୈଶାଖୀ ସହ ବର୍ଷା ହେବ ବୋଲି ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ପୂର୍ବାନୁମାନ କରିଥିବାବେଳେ ଏହା ଭୁଲ ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଛି।

ବେଆଇନ ପଥରଖଣି ଉପରେ ଚଢ଼ାଉ: କମ୍ପ୍ରେଶର, ଟ୍ରାକ୍ଟର, ହିଟାଚି ଜବତ

ରାସୋଳ, ୨୧ା୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ହିନ୍ଦୋଳ ବ୍ଲକ ରାସୋଳ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ବଢ଼ିଚାଲିଛି ବେଆଇନ ପଥରଖଣି। ରାତି ଅଧିଆ ବ୍ଲାଷ୍ଟିଂ କରି କଳାମୁଗୁନି ପଥର ଚାଲାଣ କରାଯାଉଛି। ଏଥିରେ ପଥର ମାଫିଆମାନେ ଲାଭ ପାଉଥିବାବେଳେ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ରାଜସ୍ବ ହାନି ହେଉଛି। କାରନ୍ଦା, ବଦାଳୋ ଅଞ୍ଚଳରେ ଥିବା ପଥରଖଣିରେ ବୁଧବାର ତହସିଲ ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ଚଢ଼ାଉ କରାଯାଇ ୨ଟି କମ୍ପେଶର, ୨ ଟ୍ରାକ୍ଟର ଏବଂ ଗୋଟିଏ ହିଟାଚି ମେଶିନ ଜବତ କରାଯାଇଛି।

ରାସ୍ତାରୁ ଜବର ଦଖଲ ଉଚ୍ଛେଦ ନେଇ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ବିକ୍ଷୋଭ

ରାସ୍ତାରୁ ଜବର ଦଖଲ ଉଚ୍ଛେଦ ନେଇ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ବିକ୍ଷୋଭ

ବଅଁରପାଳ,୨୧।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ବଅଁରପାଳ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ତାଳମୂଳ ଶାସନଠାରେ ଏକ ରାସ୍ତାକୁ କିଛି ଲୋକେ ଜବରଦଖଲ କରି ରଖିଛନ୍ତି। ଫଳରେ ଉକ୍ତ ରାସ୍ତା ଦେଇ ଯାତାୟାତ କରିବାରେ ଗ୍ରାମବାସୀ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି।

ଭୂଷଣ ଷ୍ଟିଲ କାରଖାନାରେ ଅଘଟଣ: ୩୦ ଫୁଟ ଉପରୁ ପଡ଼ି ଠିକା ଶ୍ରମିକ ମୃତ

ଭୂଷଣ ଷ୍ଟିଲ କାରଖାନାରେ ଅଘଟଣ: ୩୦ ଫୁଟ ଉପରୁ ପଡ଼ି ଠିକା ଶ୍ରମିକ ମୃତ

ଓଡ଼ାପଡ଼ା,୨୧।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଓଡାପଡା ବ୍ଲକ କଣ୍ଟାବଣିଆଠାରେ ଥିବା ଭୂଷଣ ଷ୍ଟିଲ କାରଖାନାରେ ଗୁରୁବାର ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଛି ।

ଛେଣ୍ଡିପଦାରେ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଯୋଗ ଦିବସ

ଛେଣ୍ଡିପଦାରେ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଯୋଗ ଦିବସ

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୨୧।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଛେଣ୍ଡିପଦା ବୈଦିକ ସତ୍‌ସଙ୍ଗ ଓ ଯୋଗକେନ୍ଦ୍ର ପକ୍ଷରୁ ଗୁରୁବାର ସକାଳେ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଯୋଗ ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ନାଲ୍‌କୋ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଯୋଗ ଦିବସ ପାଳିତ

ନାଲ୍‌କୋ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଯୋଗ ଦିବସ ପାଳିତ

ବଅଁରପାଳ,୨୧।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ନାଲ୍‌କୋ ସ୍ଥିତ ଷ୍ଟାଡିୟମ ପରିସରରେ ଗୁରୁବାର ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଯୋଗ ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି।

Model This Week

ପ୍ରଭାତ