ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁରରେ ଖୋଲିଲା ଧାନ ମଣ୍ଡି

ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁରରେ ଖୋଲିଲା ଧାନ ମଣ୍ଡି

ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ଅଫିସ, ୧୩।୧୨

ଚାଟଣା କୃଷକ ବଜାରରେ କଣ୍ଟାବଲ୍ଲଭପୁର ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ବୁଧବାର ଧାନ ମଣ୍ଡି ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲାପାଳ ସଚ୍ଚିଦାନନ୍ଦ ସାହୁଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଛି। ଜିଲାରେ ମଣ୍ଡି ଖୋଲିବା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ଏବଂ ଏହା ଅମଳ ଶେଷ ହେବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହି ପ୍ରକ୍ରିୟା ଜାରି ରହିବ ବୋଲି ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲାପାଳ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ସାଧାରଣ ଏଫଏକ୍ୟୁ ଧାନର କୁଇଣ୍ଟାଲ ପ୍ରତି ମୂଲ୍ୟ ୧,୫୫୦ ଟଙ୍କା ଧାର୍ଯ୍ୟ କରିଥିବାବେଳେ ଗ୍ରେଡ୍‌ ଏ’ ୧,୫୯୦ ଟଙ୍କା ଧାର୍ଯ୍ୟ କରାଯାଇଛି। ଜିଲାରେ ଚଳିତବର୍ଷ ୧୦୧ଟି ଧାନ ମଣ୍ଡି ଜରିଆରେ ଧାନ ସଂଗ୍ରହ ପାଇଁ ଲକ୍ଷ୍ୟଧାର୍ଯ୍ୟ କରାଯାଇଛି। ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ଏରସମା ୧୪, କୁଜଙ୍ଗ ୧୪, ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ୧୬, ତିର୍ତ୍ତୋଲ ୧୫, ନାଉଗାଁ ୬, ବାଲିକୁଦା ୨୧ ଓ ରଘୁନାଥପୁର ବ୍ଲକରେ ୯ଟି ଧାନମଣ୍ଡି ଖୋଲାଯିବ। ଜିଲାରେ ସହଜରେ କିପରି ଧାନ ସଂଗ୍ରହ ହୋଇପାରିବ ସେନେଇ ଜିଲା ଯୋଗାଣ ବିଭାଗ, ପ୍ରାଥମିକ କୃଷି ସମବାୟ ସମିତି, ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ କୋ-ଅପରେଟିଭ୍‌ ବ୍ୟାଙ୍କ, ନିୟନ୍ତ୍ରିତ ବଜାର କମିଟି ଚାଷୀଙ୍କୁ ସଚେତନ କରିବା ପାଇଁ ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲାପାଳ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ। କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଜିଲା ଯୋଗାଣ ଅଧିକାରୀ ଦିଲ୍ଲୀପ କୁମାର ପାତ୍ର ୧୨୧୬୫୫୩.୪୫ କୁଇଣ୍ଟାଲ ବଳକା ଧାନ ସଂଗ୍ରହର ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖାଯାଇଥିବା କହିଥିଲେ। ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ୬୩୯୩୦୫.୮୮୨କୁଇଣ୍ଟାଲ ଧାନ ସଂଗ୍ରହ ନିମନ୍ତେ ସରକାର ଲକ୍ଷ୍ୟଧାର୍ଯ୍ୟ କରିଛନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ୩୦,୮୮୧ ଜଣ ଚାଷୀ ଅନ୍‌ଲାଇନ ମାଧ୍ୟମରେ ପଞ୍ଜିକୃତ ହୋଇଛନ୍ତି । ବରଗଡ଼ ଜିଲାରୁ ୨୪ ଓ ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁରରୁ ଜଣେ ମାତ୍ର ମିଲର ଧାନ କ୍ରୟ କରିବେ। ଚାଷୀଙ୍କୁ ୩ରୁ ୭ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟ ମାଧ୍ୟମରେ ଅର୍ଥରାଶି ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ। ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ କେନ୍ଦ୍ର ସମବାୟ ବ୍ୟାଙ୍କ ମ୍ୟାନେଜର କୈଳାସ ପାଲ, ସମାଜସେବୀ ବିନାୟକ ପଟ୍ଟନାୟକ, କଣ୍ଟାବଲ୍ଲଭପୁର ସୋସାଇଟି ସଭାପତି ଜଗନ୍ନାଥ ମୁଦୁଲି, ନିୟନ୍ତ୍ରିତ ବଜାର କମିଟି ସମ୍ପାଦକ ଅନିଲ ରାଉତ, ସହକାରୀ ଯୋଗାଣ ଅଧିକାରୀ ବ୍ରଜେନ୍ଦ୍ର କୁମାର ମହାନ୍ତି ପ୍ରମୁଖ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। ଶେଷରେ କୋ-ଅପରେଟିଭ ସୋସାଇଟି ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଟ ରେଜିଷ୍ଟ୍ରାର ରଞ୍ଜନ କୁମାର ମିଶ୍ର ଧନ୍ୟବାଦ ଦେଇଥିଲେ।

All Right Reserved By

ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଜନଶୁଣାଣି ଶିବିର

ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଜନଶୁଣାଣି ଶିବିର

ମାର୍ଶାଘାଇ, ୨୩।୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲା ମାର୍ଶାଘାଇ ବ୍ଲକ ସଭାଗୃହରେ ସୋମବାର ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଜନଶୁଣାଣି ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେଉଅଛି ।

ନବଜାତ ଶିଶୁକନ୍ୟା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ନବଜାତ ଶିଶୁକନ୍ୟା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୨୩।୭: ନୟାଗଡ଼ ବ୍ଲକ ଇଟାମାଟି ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ୫୭ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ବଡ଼ଗଣ୍ଡୁସର ପୋଲ ଉପରୁ ସୋମବାର ଏକ ନବଜାତ ଶିଶୁକନ୍ୟାର ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି।

ବନ୍ୟା ଆଶଙ୍କାରେ ୩ ପଞ୍ଚାୟତବାସୀ

ବନ୍ୟା ଆଶଙ୍କାରେ ୩ ପଞ୍ଚାୟତବାସୀ

ଗଣିଆ,୨୩।୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଗତ ଦୁଇଦିନ ଧରି ଲଘୁଚାପଜନିତ ଲଗାଣ ବର୍ଷା ଯୋଗୁ ମହାନଦୀର ଜଳସ୍ତର ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି। ରବିବାର ସକାଳୁ ମହାନଦୀରେ ଜଳସ୍ତର ଗଣିଆ-ବଡ଼ମୂଳ ପୂର୍ତ୍ତବିଭାଗ ରାସ୍ତା ପାର୍ଶ୍ୱକୁ ଲାଗିଥିବା ଯୋଗୁ ବ୍ଲକର ୩ ପଞ୍ଚାୟତବାସୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବନ୍ୟା ଆଶଙ୍କା ଦେଖାଦେଇଛି।

ଲଗାଣ ବର୍ଷା: ସ୍ଥିତି ପରିଦର୍ଶନ କଲେ ବିଡିଓ

ଲଗାଣ ବର୍ଷା: ସ୍ଥିତି ପରିଦର୍ଶନ କଲେ ବିଡିଓ

ଖଣ୍ଡପଡା,୨୩।୭(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ଗତ ୨ଦିନ ହେବ ଲଘୁଚାପ ଜନିତ ଲଗାଣ ବର୍ଷା ଫଳରେ ଖଣ୍ଡପଡା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ବିଭିନ୍ନ ନଦୀ ଓ ଉପନଦୀରେ ଜଳପତ୍ତନ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ବର୍ଷାଜଳରେ ବୁଡିରହି ଶହ ଶହ ଏକର ଫସଲ କ୍ଷତି ହେବା ଆଶଙ୍କା ଦେଖାଦେଇଛି।

କୂଳରେ ଥିବା ୨ ଡଙ୍ଗା ମହାନଦୀରେ ବୁଡିଗଲା

ଖଣ୍ଡପଡା,୨୩।୭(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ଗତ ଦୁଇଦିନ ଧରି ଲଗାଣ ବର୍ଷା ଫଳରେ ସାଧାରଣ ଜୀବନଯାତ୍ରା ବ୍ୟାହତ ହୋଇପଡିଛି। ଲୋକେ କାମଧନ୍ଦା ପାଇଁ ବାହାରକୁ ଯାଇ ନ ପାରି ଘର ମଧ୍ୟରେ ବସିରହିଛନ୍ତି।

ନଦୀରେ ଭାସି ଯୁବକ ନିଖୋଜ ଘଟଣା: ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଅବରୋଧ

ନୂଆଗାଁ,୨୩।୭ (ଡି.ଏନ.ଏ.)- ନୟାଗଡ ଜିଲା ନୂଆଗାଁ ବ୍ଲକ ସୋରଡା ପଞ୍ଚାୟତ ବାଲିସାହି (ଲୁଣିସରା) ଗ୍ରାମର କାଳିଆ ନାୟକ (୩୫) ଶନିବାର ନଦୀ ପାର ହେଉଥିବା ବେଳେ ଜଳସ୍ରୋତରେ ଭାସିଯାଇ ନିଖୋଜ ହୋଇଯାଇଥିଲେ।

ରଥଟଣା ସମୟରେ କମେଣ୍ଟ ମରାକୁ ନେଇ ଉତ୍ତେଜନା: ଭିନ୍ନ ସମ୍ପ୍ରଦାୟ ମଧ୍ୟରେ ମାର୍‌ପିଟ, ୪ ଆହତ

ରଥଟଣା ସମୟରେ କମେଣ୍ଟ ମରାକୁ ନେଇ ଉତ୍ତେଜନା: ଭିନ୍ନ ସମ୍ପ୍ରଦାୟ ମଧ୍ୟରେ ମାର୍‌ପିଟ, ୪ ଆହତ

ବାଲୁଗାଁ, ୨୩।୭ (ଡି.ଏନ.ଏ.)- ରବିବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ବାଣପୁର ବଜାରରେ ରଥଟଣା ସମୟରେ କମେଣ୍ଟ ମରାକୁ ନେଇ ଭିନ୍ନ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ଦୁଇଗୋଷ୍ଠୀ ମଧ୍ୟରେ ମାର୍‌ପିଟ ହୋଇଛି।

କୃଷ୍ଣପ୍ରସାଦରେ ଧାନଜମି ଜଳମଗ୍ନ

କୃଷ୍ଣପ୍ରସାଦ,୨୩।୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଲଗାଣ ବର୍ଷା ଯୋଗୁ ପୁରୀ ଜିଲା କୃଷ୍ଣପ୍ରସାଦ ବ୍ଲକର ଚାଷଜମି ଜଳମଗ୍ନ ହୋଇଥିବାବେଳେ ସାଧାରଣ ଜୀବନଯାତ୍ରା ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇଛି।

ବାହୁଡ଼ିଲେ ମହାବାହୁ

ବାହୁଡ଼ିଲେ ମହାବାହୁ

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୨୩।୭- ରବିବାର ନୟାଗଡ଼ଠାରେ ବାହୁଡାଯାତ୍ରା ମହାସମାରୋହରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଚକ୍ରରାଜ ସୁଦର୍ଶନ, ବଡ଼ଭାଇ ବଳଭଦ୍ର ଓ ଭଉଣୀ ସୁଭଦ୍ରାଙ୍କୁ ଧରି ଫେରି ଯାଇଛନ୍ତି ଜଗତର ନାଥ ଜଗନ୍ନାଥ।

ଗାନ୍ଧୀ ଜୟନ୍ତୀରେ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ହେବ ବୃଦ୍ଧାଶ୍ରମ

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୨୩।୭- ଡିଆରଡ଼ିଏ ରୋଡସ୍ଥିତ ଲେଖନପୁର ଗ୍ରାମଠାରେ ୩ କୋଟି ଟଙ୍କା ବ୍ୟୟରେ ନିର୍ମାଣାଧୀନ ବୃଦ୍ଧାଶ୍ରମ ଚଳିତବର୍ଷ ଅକ୍ଟୋବର ୨ ଗାନ୍ଧୀ ଜୟନ୍ତୀଠାରୁ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ହେବ। ରବିବାର ସ୍ଥାନୀୟ ବିଧାୟକ ଡ. ଅରୁଣ କୁମାର ସାହୁ ବୃଦ୍ଧାଶ୍ରମ ପରିଦର୍ଶନ କରିବା ସହ ଏକ ସମୀକ୍ଷା ବୈଠକ କରିଥିଲେ।

ରାସ୍ତାରେ ୬୦ ଫୁଟର ଘାଇ

ରାସ୍ତାରେ ୬୦ ଫୁଟର ଘାଇ

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୨୩।୭- ଶନିବାର ଓ ରବିବାର ଦୁଇଦିନ ଧରି ଲଗାଣବର୍ଷା ହେବା ଯୋଗୁ ଶରଣକୁଳ ଅଞ୍ଚଳ ଦେଇ ପ୍ରବାହିତ କୁସୁମୀ, ଦୁଆଣ୍ଟ, ନାଗଝର, କଇଁଫୁଲିଆ ଆଦି ନଦୀ ଫୁଲିବା ସହିତ ପ୍ରବଳ ଜଳପ୍ରବାହ ହୋଇଥିଲା।

ଲଗାଣ ବର୍ଷା ହେଲା କାଳ: ପାଇଖାନା ଟାଙ୍କିରେ ପଡ଼ି ଶିଶୁପୁତ୍ର ମୃତ, କାନ୍ଥ ଭୁଶୁଡ଼ି ମହିଳା ଆହତ

ଲଗାଣ ବର୍ଷା ହେଲା କାଳ: ପାଇଖାନା ଟାଙ୍କିରେ ପଡ଼ି ଶିଶୁପୁତ୍ର ମୃତ, କାନ୍ଥ ଭୁଶୁଡ଼ି ମହିଳା ଆହତ

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୨୩।୭- ଲଗାଣ ବର୍ଷା ଜିଲାର ଜଣେ ଶିଶୁ ପାଇଁ କାଳ ହୋଇଛି। କାନ୍ଥ ଭୁଶୁଡ଼ିବା ଦେଖି ଶିଶୁଟି ଦୌଡି ଆସୁଥିବାବେଳେ ପାଇଖାନା ଟାଙ୍କିରେ ପଡି ପ୍ରାଣ ହରାଇଛି।

Watch Live Broadcast of Rath Yatra Puri, Odisha Here

Model This Week

ଚିଣ୍ଟୁ