Dharitri News
ବ୍ରହ୍ମପୁର

ଶ୍ରମଜୀବୀ ଏକତା ଅଭିଯାନର ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ

ଶ୍ରମଜୀବୀ ଏକତା ଅଭିଯାନର ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ ମୋହନା,୧୩।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ମୋହନା ଲୋକ ସଂଗଠନ ଶ୍ରମଜୀବୀ ଏକତା ଅଭିଯାନ ପକ୍ଷରୁ ବିଭିନ୍ନ ଦାବି ନେଇ ରାଲି କରାଯିବା ସହ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ବିଡିଓଙ୍କୁ ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି। ଆମକୁ କାମ ଦିଅ ସ୍ଲୋଗାନ ଦେଇ ବହୁ ଶ୍ରମଜୀବୀ ମୋହନା ହାଇସ୍କୁଲଠାରୁ ରାଲିରେ ବାହାରି ବ୍ଲକ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଯାଇଥିଲେ। ସେଠାରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ବିଡିଓ ପଦ୍ମନାଭ ବେହେରାଙ୍କୁ ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା। ବ୍ଲକର ୧୫ ପଞ୍ଚାୟତ ଅଞ୍ଚଳର ଗରିବ ପରିବାର ବିଭିନ୍ନ ସମସ୍ୟା ମଧ୍ୟରେ ଗତି କରୁଛନ୍ତି। ଚଳିତ ବର୍ଷ ଜିଲାରେ ବର୍ଷାର ଅନିୟମିତତା, ରୋଗ ପୋକ ଓ ଧାନ ଅମଳ ସମୟରେ ଲଗାଣ ବର୍ଷା ଯୋଗୁ ଫସଲ ହାନି ହୋଇଛି। ରୋଜଗାରର ଅନ୍ୟ ବ୍ୟବସ୍ଥା ନ ଥିବାରୁ ଶ୍ରମଜୀବୀମାନେ ଦାଦନ ଖଟିବାକୁ ବାହାର ରାଜ୍ୟକୁ ଯିବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହେଉଛନ୍ତି। ଏଣୁ ଏହାର ସ୍ଥାୟୀ ସମାଧାନ ଏବଂ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଗ୍ରାମରେ ଚାଷ ଉପଯୋଗୀ ସ୍ଥାୟୀ ଭିତ୍ତିଭୂମି ସୃଷ୍ଟି କରିବା, ଜିଲାରେ ଏମ୍‌ଜିଏନ୍‌ଆର୍‌ଇଜିଏସରେ ଅଧିକରୁ ଅଧିକ କାମ ଦେବା, ଅଧିକ ଶ୍ରମ ଦିବସ ସୃଷ୍ଟି କରିବା ଏବଂ ଠିକ ସମୟରେ ମଜୁରୀ ପ୍ରଦାନ, ସମସ୍ତ ସାମାଜିକ ସୁରକ୍ଷା ଯୋଜନାରେ ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ କରିବାକୁ ଦାବିପତ୍ରରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇଛି। ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ଓଡିଶା ଶ୍ରମଜୀବୀ ଏକତା ମଞ୍ଚ ସଂଯୋଜକ ଅନନ୍ତ ପ୍ରଧାନ, ଜିଲା ସଂଯୋଜକ ଗାନ୍ଧୀ ମଳିକ, ବ୍ଲକ କମିଟି ସମ୍ପାଦକ କେଶବ ମଳିକ, ଅଡବା ସରପଞ୍ଚ ପ୍ରଦୀପ ଦଳବେହେରା, ତ୍ରିନାଥ ରେଡ୍ଡୀ, ଲକ୍ଷ୍ମଣ ନାୟକ, ମାରିୟାନ ନାୟକ, ଅଜିତ ନାୟକ, ନରସିଂହ ଗମାଙ୍ଗଙ୍କ ସମେତ ବହୁ ଶ୍ରମଜୀବୀ ସାମିଲ ଥିଲେ।

ବ୍ରହ୍ମପୁର

୫୬ଘର ଭସ୍ମୀଭୂତ, ୩୩ ପରିବାର କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ

୫୬ଘର ଭସ୍ମୀଭୂତ, ୩୩ ପରିବାର କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୮।୧- ବ୍ରହ୍ମପୁର ସହର ବିଜୁ ପଟ୍ଟନାୟକ ପାର୍କ ନିକଟରେ ଥିବା ଗେଟା ମୁସ୍‌ଲିମ୍‌ ବସ୍ତିରେ ଗୁରୁବାର ମଧ୍ୟାହ୍ନରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟିଛି।ବସ୍ତିରେ କୌଣସି କାରଣରୁ ନିଅଁ। ଲାଗି ଯାଇଥିବାରୁ କିଛି କ୍ଷଣମଧ୍ୟରେ ଗୋଟିଏ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଥିବା ୫୬ ଘର ଭସ୍ମୀଭୂତ ହୋଇଯାଇଛି।

ପୂର୍ବତନ ମେୟର ପିଣ୍ଟୁ ଦାସ ଅଟକ

ପୂର୍ବତନ ମେୟର ପିଣ୍ଟୁ ଦାସ ଅଟକ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୮।୧- ବ୍ରହ୍ମପୁର ମହାନଗର ନିଗମର ପୂର୍ବତନ ମେୟର ଶିବଶଙ୍କର ଦାସ ଓରଫ ପିଣ୍ଟୁଙ୍କୁ ପୁଣି ଥରେ ପୋଲିସ ଗୁରୁବାର ଥାନାକୁ ନେଇ ଅଟକ ରଖିଛି। ପୂର୍ବରୁ ତାଙ୍କ ନାମରେ ସଦର ଥାନା ଓ ଗୋଳନ୍ଥରା ଥାନାରେ ଏକ ଅନୁସୂଚିତ ଜନଜାତି ବର୍ଗର ଲୋକଙ୍କଠାରୁ ଜମି ବିକ୍ରି ନେଇ ମାମଲା ଥିବାରୁ ଏହି ଆଧାରରେ ତାଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଗୁରୁବାର ଥାନାକୁ ନେଇଥିବା ଟାଉନ ଏସ୍‌ଡିପିଓ ପ୍ରଭାତ ଚନ୍ଦ୍ର ରାଉତରାୟଙ୍କଠାରୁ ସୂଚନା ମିଳିଛି। ଅନ୍ୟଏକ ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ପିଣ୍ଟୁଙ୍କ ଉପରେ ଗତ ଗୁରୁବାର ଗୁଳିମାଡ ଘଟଣାରେ ସେ ପୋଲିସକୁ ସହାୟତା କରିବାକୁ ଗୋଷାଣୀନୂଆଗଁା ଥାନା ଅଧିକାରୀ କୁଳମଣୀ ସେଠୀଙ୍କ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା ସାରି ଫେରୁଥିବା ସମୟରେ ସଦର ଓ ଗୋଳନ୍ଥରା ପୋଲିସ ତାଙ୍କୁ ଥାନାକୁ ନେଇଥିବା ଥାନାଧିକାରୀ ସେଠୀଙ୍କଠାରୁ ସୂଚନା ମିଳିଛି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ରାଜନୈତିକ ଚାପର ବଶବର୍ତ୍ତୀ ହୋଇ ତାଙ୍କୁ ଥାନାକୁ ପୋଲିସ ନେଇ ଯାଇଥିବା ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି। ତେବେ ଏନେଇ ପିଣ୍ଟୁଙ୍କର କୌଣସି ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ମିଳି ପାରିନାହିଁ।

ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ସିଂ ରାଠୋର ହେଲେ ବିଏମ୍‌ସି କମିଶନର

ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ସିଂ ରାଠୋର ହେଲେ ବିଏମ୍‌ସି କମିଶନର

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୮।୧: ବ୍ରହ୍ମପୁର ମହାନଗର ନିଗମ(ବିଏମସି)ର ନୂତନ କମିଶନର ଭାବେ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ସିଂ ରାଠୋର ଗୁରୁବାର ଦାୟିତ୍ୱ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି । ଏହି ଅବସରରେ ଉପଜିଲାପାଳ ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ଶଙ୍କର ସ୍ବାଇଁ, ବିଏମସିର ଡେପୁଟି କମିଶନର ସୌରୀନ୍ଦ୍ର କୁମାର ରାଉତରାୟଙ୍କ ସମେତ ବିଏମସିର ସମସ୍ତ ବିଭାଗୀୟ ଅଧିକାରୀ ଓ କର୍ମଚାରୀ ରାଠୋରଙ୍କୁ ସ୍ବାଗତ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ଜ୍ଞାପନ କରିଛନ୍ତି । ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ରାଠୋର ପୂର୍ବରୁ ଜୟପୁର ଉପଜିଲାପାଳ ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିଲେ। ବୁଧବାର ବିଏମସିର ପ୍ରଥମ ଆଇଏଏସ କମିଶନର ନିଖିଲ ପୱନ କଲ୍ୟାଣଙ୍କର ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲାପାଳ ଭାବେ ବଦଳି ପରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ଆଇଏଏସ କମିଶନର ଭାବେ ଗୁରୁବାର ରାଠୋର ଦାୟିତ୍ୱ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି ।

ଥାନାଧିକାରୀଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ବିଦ୍ୟାଳୟରୁ ତାଲା ଖୋଲିଲା

ଥାନାଧିକାରୀଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ବିଦ୍ୟାଳୟରୁ ତାଲା ଖୋଲିଲା

ମୋହନା,୧୮।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଗଜପତି ଜିଲା ମୋହନା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ପିଣ୍ଡିକି ପଞ୍ଚାୟତ କିର୍ତିଙ୍ଗି ଗ୍ରାମସ୍ଥିତ କିର୍ତିଙ୍ଗି ପ୍ରକଳ୍ପ ଉଚ୍ଚ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ୨ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ବଦଳି ଦାବିରେ ଗ୍ରାମବାସୀ ଗତ ୮ ତାରିଖରେ ସ୍କୁଲରେ ତାଲା ପକାଇଥିଲେ । ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ପ୍ରକାରେ ଭାରପ୍ରାପ୍ତ ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକ ଓ ଅନ୍ୟଜଣେ ଗଣଶିକ୍ଷକ ଶିକ୍ଷା କମିଟିର ପରାମର୍ଶ ନନେଇ ମନଇଚ୍ଛା ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା, ବିଦ୍ୟାଳୟକୁ ବିଳମ୍ବରେ ଆସିବା, ମୋବାଇଲରେ ଅଧିକ ସମୟ ଗପିବା ଆଦି ଅଭିଯୋଗ କରି ଶିକ୍ଷକ ଦ୍ୱୟଙ୍କୁ ଅନ୍ୟତ୍ର ବଦଳି କରିବାକୁ ଜିଲା ଶିକ୍ଷାଧିକାରୀ, ବ୍ଲକ ଶିକ୍ଷାଧିକାରୀ ଓ ଜିଲା ପରିଷଦ ଅଧ୍ୟକ୍ଷାଙ୍କୁ ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ।

ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ତାଲା,ରାସ୍ତାରୋକୋ

ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ତାଲା,ରାସ୍ତାରୋକୋ

ବୁଗୁଡ଼ା,୧୮।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବୁଗୁଡ଼ା ବ୍ଳକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ପାଙ୍ଗିଡ଼ି ସରକାରୀ ଉଚ୍ଚ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟର ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଦୃଢ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ସହ ବଦଳି ଦାବିରେ ଗୁରୁବାର ପାଙ୍ଗିଡ଼ି ଗ୍ରାମବାସୀ ଓ ଅଭିଭାବକମାନେ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ତାଲା ପକାଇବା ସହ ବିଦ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ଟାୟାର ଜାଳି ରାସ୍ତାରୋକୋ କରିଛନ୍ତି। ସକାଳ ପ୍ରାୟ ୯ଟାରୁ ସାଢ଼େ ୧୦ଟା ଯାଏ ରାସ୍ତାରୋକୋ ଚାଲିଥିଲା।

ଶେରଗଡ଼ ବ୍ଲକ:୨୯ ଓ୍ବାର୍ଡରେ ନିର୍ବାଚନ ଆଜି

ଶେରଗଡ଼ ବ୍ଲକ:୨୯ ଓ୍ବାର୍ଡରେ ନିର୍ବାଚନ ଆଜି

ଶେରଗଡ,୧୮।୧,(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଶେରଗଡ ବ୍ଲକର ୨୯ ଓ୍ବାର୍ଡରେ ଶୁକ୍ରବାର ନିର୍ବାଚନ ହେବ। ଏନେଇ ଗୁରୁବାର ଶେରଗଡ ବ୍ଲକ ପରିସରରୁ ୪୬ ପୋଲିଂଦଳ ଭୋଟ ଗ୍ରହଣ କେନ୍ଦ୍ରକୁ ଆବଶ୍ୟକୀୟ କାଗଜପତ୍ର ଓ ସାମଗ୍ରୀ ସହ ପ୍ରସ୍ଥାନ କରିଛନ୍ତି। ବରମୁଣ୍ଡଳୀ ପଞ୍ଚାୟତର ୬ ଓ୍ବାର୍ଡସଭ୍ୟ ଓ ସରପଞ୍ଚ ପଦବୀ, କୁମାରପାଣି ପଞ୍ଚାୟତର ଗୋଟିଏ ଓ୍ବାର୍ଡସଭ୍ୟ ଓ ସରପଞ୍ଚ ପଦବୀ, ବ୍ରାହ୍ମଣଛାଇର ୧୦ ଓ୍ବାର୍ଡସଭ୍ୟ ଓ ସରପଞ୍ଚ, ସମିତିସଭ୍ୟ ଓ ଜିଲା ପରିଷଦ ପଦବୀ, ତାକରଡା,କୁରୁଳା,କୃର୍ଷ୍ଣଛାଇ,ଠୁରୁବୁରାଇ ପଞ୍ଚାୟତରେ ଗୋଟିଏ ଓ୍ବାର୍ଡ ପାଇଁ, କରଡାକଣା ପଞ୍ଚାୟତର ୨ ଓ୍ବାର୍ଡସଭ୍ୟ ପାଇଁ, ବନ୍ଧାଗୁଡା ପଞ୍ଚୟତରେ ୬ ଓାର୍ଡସଭ୍ୟ ପଦବୀ ପାଇଁ ନିର୍ବାଚନ ହେବ।

 ଜି.ଉଦୟଗିରିରେ ତୁଷାରପାତ, ସର୍ବନିମ୍ନ ତାପମାତ୍ରା ୩ ଡିଗ୍ରୀ

ଜି.ଉଦୟଗିରିରେ ତୁଷାରପାତ, ସର୍ବନିମ୍ନ ତାପମାତ୍ରା ୩ ଡିଗ୍ରୀ

ଜି.ଉଦୟଗିରି,୧୮।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଜି.ଉଦୟଗିରି ସହର ସମେତ ଆଖପାଖ ଅଞ୍ଚଳରେ ବିଗତ ୨ଦିନ ହେଲା ପ୍ରବଳ ଶୀତ ସାଙ୍ଗକୁ କୋହଲା ପବନ ଜାରି ରହିଛି। ସନ୍ଧ୍ୟା ପରେ ଘରୁ ବାହାରିବା କଷ୍ଟକର ହୋଇ ପଡୁଛି। ଗୁରୁବାର ଜି.ଉଦୟଗିରିଠାରେ ସର୍ବନିମ୍ନ ତାପମାତ୍ରା ୩ ଡିଗ୍ରୀ ସେଲସିୟସ ରହିଥିବା କୃଷି ଗବେଷଣା ଅନୁଷ୍ଠାନର ବରିଷ୍ଠ ବୈଜ୍ଞାନିକ ଅକ୍ଷୟ ସେଠୀ କହିଛନ୍ତି। ସହରର ଅନେକ ସ୍ଥାନରେ ତୁଷାରପାତ ହୋଇଛି।

୨୩୨୭ ଜମାକାରୀ ଫେରିପାଇବେ ଟଙ୍କା

ଛତ୍ରପୁର,୧୮।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଛତ୍ରପୁର ସମବାୟ ବ୍ୟାଙ୍କକୁ ଭାରତୀୟ ରିଜର୍ଭ ବ୍ୟାଙ୍କ (ଆର୍‌ବିଆଇ) ୨୦୧୨ଠାରୁ ଦେବାଳିଆ ଘୋଷଣା କରିଛି। ବ୍ୟାଙ୍କରେ ଜମା ଟଙ୍କା ଉଠାଇବା ଉପରେ ଆରବିଆଇ କଟକଣା ଜାରି କରିଥିଲେ। ଫଳରେ ହଜାର ହଜାର ଜମାକାରୀ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ଟଙ୍କା ଉଠାଇ ପାରୁନାହାନ୍ତି। ବେଆଇନ ଭାବେ ଲୋକଙ୍କୁ ଋଣ ଦେବା ଓ ତାହା ଆଦାୟ କରାଯାଇ ପାରୁ ନ ଥିବାରୁ ବ୍ୟାଙ୍କଟି ଦେବାଳିଆ ହୋଇଛି।

ଚିନ୍ତାଖାଲୀ ଗ୍ରାମରେ ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ

ଚିନ୍ତାଖାଲୀ ଗ୍ରାମରେ ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ

ପାଟପୁର,୧୮।୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଦିଗପହଣ୍ଡି ବନାଞ୍ଚଳ ଅଧୀନ ସାନଖେମୁଣ୍ଡି ବ୍ଲକ ଚିନ୍ତାଖାଲୀ ଗ୍ରାମରେ ବୁଧବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ହାତୀପଲଙ୍କ ଉପଦ୍ରବ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଏଥିଯୋଗୁଁ ୧୦ ଏକର ଜମିର ଧାନ ଫସଲ ନଷ୍ଟ ହୋଇଛି। ଅମଳ ହୋଇଥିବା ୫୪ ବସ୍ତା ଧାନ ହାତୀମାନେ ଖାଇ ଦେଇଛନ୍ତି।

ସ୍ତ୍ରୀ କଲେ ସ୍ବାମୀଙ୍କ ଚକ୍ଷୁଦାନ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୧୭।୧- ବଡ଼ପୁଅ ଜନ୍ମରୁ ଦୃଷ୍ଟିହୀନ। ଜଣେ ଦୃଷ୍ଟିହୀନ ପୁଅର ଯନତ୍ ନେବାରେ ମା’ ବାପା ଅନେକ ଦୁଃଖକଷ୍ଟ ସହିଥିଲେ। ତଥାପି ଲାଳନପାଳନରେ କୌଣସି ଅବହେଳା କରି ନ ଥିଲେ। ଚାହୁଁଥିଲେ, ଯେଉଁ କଷ୍ଟ ତାଙ୍କ ପୁଅ ପାଉଛନ୍ତି, ସେଭଳି କଷ୍ଟ ଆଉ କେହି ନ ପାଆନ୍ତୁ। ସେଥିପାଇଁ ସ୍ବାମୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ତାଙ୍କ ଚକ୍ଷୁଦାନ କରିଦେଲେ ସ୍ତ୍ରୀ।ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶର ଇଚ୍ଛାପୁର ନିକଟସ୍ଥ ଇଦୁପୁରମ ଗ୍ରାମର ଏନ୍‌. ଧର୍ମା ରାଜୁଙ୍କ ବୁଧବାର ସକାଳ ପ୍ରାୟ ୬ଟାରେ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା।

ବିଏମ୍‌ସିରେ ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ସର୍ଭେ ଆରମ୍ଭ, ତଥ୍ୟ ସଂଗ୍ରହ କଲେ ଦଳ

ବିଏମ୍‌ସିରେ ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ସର୍ଭେ ଆରମ୍ଭ, ତଥ୍ୟ ସଂଗ୍ରହ କଲେ ଦଳ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୭ା୧- ସହରାଞ୍ଚଳ ବିକାଶ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ସ୍ବଚ୍ଛ ଭାରତ ମିଶନ ଅଭିଯାନରେ ସ୍ବଚ୍ଛ ସର୍ବେକ୍ଷଣ-୨୦୧୮ ସର୍ଭେ ଜାନୁୟାରୀ ୪ରୁ ସମଗ୍ର ଦେଶରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବାବେଳେ ବୁଧବାରଠାରୁ ବ୍ରହ୍ମପୁର ମହାନଗର ନିଗମ(ବିଏମ୍‌ସି)ରେ ଏହି ସର୍ବେକ୍ଷଣ ପାଇଁ ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ସର୍ଭେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି। ଦିଲ୍ଲୀର କାର୍ବି ବେସରକାରୀ ସ୍ବେଚ୍ଛାସେବୀ ସଂସ୍ଥା(ଏନଜିଓ)ର ଏକ ଦୁଇ ଜଣିଆ ପ୍ରତିନିଧି ଦଳ ବିଶ୍ୱନାଥ ରଣା ଓ ରବୀନ୍ଦ୍ର ଜେନା ବିଏମ୍‌ସି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ପହଞ୍ଚି ସର୍ଭେ କରିଥିଲେ। ଦୁଇଦିନ ଧରି ସେମାନେ ବିଏମ୍‌ସିର ସ୍ବଚ୍ଛତା ତଥା ପରିମଳ ସମ୍ପର୍କିତ ସମସ୍ତ ତଥ୍ୟ ସଂଗ୍ରହ କରିବେ। ତେବେ ପ୍ରତିନିଧି ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ସର୍ବେକ୍ଷଣର ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ସହରରୁ ବାହାରୁଥିବା ଆବର୍ଜନା ସଂଗ୍ରହ ନେଇ ସର୍ବେକ୍ଷଣରେ ରହିଥିବା ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରଶ୍ନର ତଥ୍ୟକୁ ଦଳ ସଂଗ୍ରହ କରିଛି।

ପୂର୍ବତନ ମେୟରଙ୍କ ଗାଡ଼ି ଉପରକୁ ଗୁଳିମାଡ଼ ଘଟଣା,୧୦ ଅଟକ, ଚାଲିଛି ପଚରାଉଚରା

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୭।୧- ବ୍ରହ୍ମପୁର ମହାନଗର ନିଗମ (ବିଏମ୍‌ସି)ର ପୂର୍ବତନ ମେୟର ତଥା ଭାଜପା ନେତା ଶିବଶଙ୍କର ଦାସ ଓରଫ ପିଣ୍ଟୁଙ୍କ ଗାଡ଼ି ଉପରକୁ ଗୁରୁବାର ହୋଇଥିବା ଗୁଳି ମାଡ ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ କରୁଛି ପୋଲିସ। ସନ୍ଦେହରେ ବଡବଜାର ଥାନା ପୋଲିସ ମଙ୍ଗଳବାର ରାତିରେ ୧୦ଜଣଙ୍କୁ ଥାନାରେ ଅଟକ ରଖି ପଚରା ଉଚରା କରୁଛି। ଅଧିକ ପଚରା ଉଚରା ପାଇଁ ବୁଧବାର ସେମାନଙ୍କୁ ସହର ବାହାରକୁ ନିଆଯାଇଥିବା ବିଶେଷ ସୂତ୍ରରୁ ସୂଚନା ମିଳିଛି।