ସମ୍ବଲପୁର

ଶିବିରରେ ବ୍ୟସ୍ତ ଡାକ୍ତର, ମେଡିକାଲ ଖାଲି

ଶିବିରରେ ବ୍ୟସ୍ତ ଡାକ୍ତର, ମେଡିକାଲ ଖାଲି




ରାଉରକେଲା ଅଫିସ,୧୩।୧୨-ରାଉରକେଲା ସରକାରୀ ଡାକ୍ତରଖାନା (ଆରଜିଏଚ୍‌) ରେ ଡାକ୍ତର ଓ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଅଭାବ ଗୁରୁତର ରୂପ ନେଇଛି । ଯେତିକି ଡାକ୍ତର ରହିବା କଥା ତାର ଅଧା ପଦବୀ ଖାଲି ପଡିଛି । ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ପ୍ରତିଦିନ ଯେତିକି ରୋଗୀ ଆସୁଛନ୍ତି ସେଥିପାଇଁ ଦୁଇଗୁଣ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି । ହେଲେ ସେହି ସଂଖ୍ୟାରେ ଡାକ୍ତର ନାହାନ୍ତି । ଉପରୋକ୍ତ ସମସ୍ୟାକୁ ନେଇ ରୋଗୀମାନେ ହନ୍ତସନ୍ତ ହେଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ଏବେ ଚାଲିଛି ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ଶିବିର। ଜିଲାର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଏହି ଶିବିର ଆୟୋଜନ ହେଉଛି । ଉପରୋକ୍ତ ଶିବିରକୁ ୫ ଜଣ ବିଶେଷଜ୍ଞ ଡାକ୍ତର(ଚକ୍ଷୁ, ଇଏନ୍‌ଟି, ଅସ୍ଥିଶଲ୍ୟ, ମେଡିସିନ୍‌ ଓ ସର୍ଜରୀ)ଙ୍କୁ ସେଠାକୁ ପଠାଇବାର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ରହିଛି । ଫଳରେ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ରୋଗୀ ସେବା ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ ହେଉଛି । ବୁଧବାର କୁଅଁାରେମୁଣ୍ଡାରେ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା । ସେଠାକୁ ଡାକ୍ତରମାନେ ଯିବା ଫଳରେ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ରୋଗୀସେବା ବିପର୍ଯ୍ୟସ୍ତ ହୋଇ ପଡିଥିଲା। ତେଣୁ ଜଣେ ରୋଗୀଙ୍କୁ ସାମାନ୍ୟ ବ୍ୟାଣ୍ଡେଜ ପାଇଁ ୬ ଘଣ୍ଟା ମେଡିକାଲରେ ଅପେକ୍ଷା କରିବାକୁ ପଡିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛ। କେବଳ ଜଣେ ରୋଗୀ ନୁହନ୍ତି, ତାଙ୍କ ପରି ଅନେକ ରୋଗୀ ବୁଧବାର ନାହିଁ ନ ଥିବା ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଛନ୍ତି। ଖବର ନେବାରୁ ଜଣାପଡିଛି ଉଦିତନଗର ଅଞ୍ଚଳର ହିମାଂଶୁ ନାୟକ ଗତ ମଙ୍ଗଳବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ସ୍କୁଟିରେ ଡେଲି ମାର୍କେଟ୍‌କୁ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ଦୁର୍ଘଟଣାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥିଲେ । ତାଙ୍କ ବାମ ଗୋଡ କାଣି ଅଙ୍ଗୁଳି ଆଘାତପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇଥିଲା। ଏ ନେଇ ସେ ବୁଧବାର ସକାଳ ୯ଟାରେ ମେଡିକାଲ ବର୍ହି ବିଭାଗରେ ଟିକେଟ୍‌ କାଟିଥିଲେ । ହେଲେ ତାଙ୍କ ଆଘାତପ୍ରାପ୍ତ ଆଙ୍ଗୁଠିକୁ ବ୍ୟାଣ୍ଡେଜ କରିବା ପାଇଁ ୬ ଘଣ୍ଟା ଅପେକ୍ଷା କରିବାକୁ ପଡିଲା। ଅର୍ଥାତ୍‌ ଦିନ ୨ଟାରେ ତାଙ୍କ ଆଙ୍ଗୁଠିକୁ ବ୍ୟାଣ୍ଡେଜ୍‌ କରାଗଲା । ଏହାସତ୍ତ୍ୱେ ତାଙ୍କ ଏକ୍ସ-ରେ ରିପୋର୍ଟ ଡାକ୍ତର ଦେଖି ପାରିଲେ ନାହିଁ । ଏହାସହ କୌଣସି ପ୍ରକାର ଔଷଧ ମଧ୍ୟ ଲେଖା ଯାଇ ପାରିଲା ନାହିଁ । ତେଣୁ ଏକ ସାମାନ୍ୟ ବ୍ୟାଣ୍ଡେଜ ପାଇଁ ଯଦି ୬ଘଣ୍ଟା କାଳ ତାଙ୍କୁ ମେଡିକାଲରେ ଅପେକ୍ଷା କରିବାକୁ ପଡିଲା ତାହା ହେଲେ ଗୁରୁତର ଓ ଅସହାୟ ରୋଗୀମାନେ କିପରି ଚିକିତ୍ସା ସୁବିଧା ପାଉଥିବେ ଏଥିରୁ ଅନୁମାନ କରି ହେଉଛି । ଡାକ୍ତରଖାନା କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ମଧ୍ୟ ନାଚାର । କାରଣ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କୁ ସରକାରଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ମାନି କାମ କରିବାକୁ ପଡୁଛି । ତେଣୁ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ କିଛି ଉପାୟ ନ ପାଇ ଡାକ୍ତରମାନଙ୍କୁ ସେଠାକୁ ପଠାଇବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହେଉଥିବା ଜଣାପଡିଛି । କ’ଣ ପାଇଁ ରୋଗୀମାନଙ୍କୁ ଏତେ ବିଳମ୍ବରେ ସେବା ଯୋଗାଇ ଦିଆଯାଉଛି ତାହା ଜାଣିବା ପାଇଁ ହିମାଂଶୁ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ ସହ ଯୋଗାଯୋଗ କରିଥିଲେ। ସେ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଲେ ଯେ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ଶିବିରକୁ ଡାକ୍ତରମାନେ ଯାଇଥିବାରୁ ଏହି ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି । ଏ ନେଇ ହିମାଂଶୁ କୁହନ୍ତି ସରକାର ନିଜେ ଏହି ସମସ୍ୟାକୁ ହୃଦୟଙ୍ଗମ କରିବା କଥା। ସରକାର ଆୟୋଜିତ କରୁଥିବା ଶିବିର ପାଇଁ ଅନ୍ୟ ଅଞ୍ଚଳରୁ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିବା ଉଚିତ। ଏଥିପାଇଁ ଘରୋଇ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ଡାକ୍ତରମାନଙ୍କୁ ନିଅନ୍ତୁ । ଆରଜିଏଚ୍‌ ହେଉଛି ଜିଲାର ରେଫରାଲ ଡାକ୍ତରଖାନା । ପଡୋଶୀ ରାଜ୍ୟରୁ ମଧ୍ୟ ରୋଗୀମାନେ ଏଠାକୁ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଆସନ୍ତି । ତେଣୁ ସେଠାରୁ ଡାକ୍ତରମାନଙ୍କୁ ନେଇ ଶିବିର ଆୟୋଜନ କରାଯାଉଥିବାରୁ ରୋଗୀସେବାରେ ଅଚଳାବସ୍ଥା ସୃଷ୍ଟି ହେଉଛି। ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ମେଡିକାଲର ଡେପୁଟି ସିଏମ୍‌ଓ ଡା. ଏସ୍‌.କେ. କବି ଶତପଥୀ କହିଛନ୍ତି ବୁଧବାର କୁଅଁାରମୁଣ୍ଡାରେ ଏକ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ଶିବିର ଚାଲିଥିଲା। ତେଣୁ ସେଠାରୁ ୫ଜଣ ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କୁ ପଠାଯାଇଥିଲା। ଏ ନେଇ ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଆମକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ମିଳିଥିଲା। ଏପରି ୧୫ଟି ଶିବିର ଜିଲାର ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ହେବ। ସେଠାକୁ ଡାକ୍ତରମାନଙ୍କୁ ପଠାଯିବ । ବର୍ତ୍ତମାନ ମେଡିକାଲରେ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ସମସ୍ୟା ରହିଛି । ଶିବିରକୁ ଡାକ୍ତର ଗଲେ ଆରଜିଏଚ୍‌ରେ ରୋଗୀଙ୍କୁ ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ସେବା ଯୋଗାଇବା ସମ୍ଭବପର ନୁହେଁ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି । ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ଆରଜିଏଚ୍‌ର ବିଭିନ୍ନ ବିଭାଗରେ ୬୧ ଜଣ ଡାକ୍ତର ରହିବା କଥା । ଅଛନ୍ତି ୩୧ ଜଣ । ଆଜକୁ ୨୦ ବର୍ଷ ତଳର ରୋଗୀ ସଂଖ୍ୟାକୁ ଭିତ୍ତି କରି ଏହି ୬୧ଟି ପଦବୀ ସୃଷ୍ଟି କରାଯାଇଥିଲା । ଏବେ ରୋଗୀ ସଂଖ୍ୟା ୨ ଗୁଣ ବଢ଼ିଛି । ସେହି ଅନୁପାତରେ ସରକାର ଡାକ୍ତର ନିଯୁକ୍ତି କରି ନାହାନ୍ତି । ଯାହା ଫଳରେ ଅନେକ ସମୟରେ ସ୍ମାର୍ଟ ସିଟିର ସରକାରୀ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ରୋଗୀସେବା ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ ହେଉଥିବା ନଜରକୁ ଆସୁଛି ।

All Right Reserved By

ସମ୍ବଲପୁର

ଦୁବୃର୍ତ୍ତଙ୍କ ଗୁଳିମାଡ଼: ଜଣେ ମୃତ, ଦୁଇ ଗୁରୁତର: ମାଓବାଦୀଙ୍କ ସମ୍ପୃକ୍ତି ସନ୍ଦେହ

ଦୁବୃର୍ତ୍ତଙ୍କ ଗୁଳିମାଡ଼: ଜଣେ ମୃତ, ଦୁଇ ଗୁରୁତର: ମାଓବାଦୀଙ୍କ ସମ୍ପୃକ୍ତି ସନ୍ଦେହ

ଲହୁଣୀପଡା/ବଣାଇଁ, ୨୦।୬ (ଡି.ଏନ.ଏ/ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ସୁନ୍ଦରଗଡ ଜିଲା ଲହୁଣୀପଡା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଶଶ୍ୟକଳା ପଞ୍ଚାୟତ ବାଉଁରକେଲା କୁସୁମୁଡିହି ରାସ୍ତାରେ ମଙ୍ଗଳବାର ରାତିରେ ଗୁଳିକାଣ୍ଡ ଘଟିଛି। ଦୁବୃର୍ତ୍ତଙ୍କ ଗୁଳିମାଡ଼ରେ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବାବେଳେ ୨ଜଣ ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି। ମୃତକ ହେଲେ ବାଉଁରକେଲା ଗ୍ରାମର ସୁନୀଲ ମୁଣ୍ଡା। ଗୁରୁତର ହେଲେ ଉକ୍ତ ଗ୍ରାମର ଟୁଇଚି ମୁଣ୍ଡା ଏବଂ ଫ୍ରାନ୍ସିସ୍‌ ମୁଣ୍ଡା।

ନିମ୍ନମାନର ସ୍ବେରେଜ କାମ ବନ୍ଦ କଲା ଭାଜପା: ଠିକା ସଂସ୍ଥା ବିରୁଦ୍ଧରେ ବିକ୍ଷୋଭ

ନିମ୍ନମାନର ସ୍ବେରେଜ କାମ ବନ୍ଦ କଲା ଭାଜପା: ଠିକା ସଂସ୍ଥା ବିରୁଦ୍ଧରେ ବିକ୍ଷୋଭ

ରାଉରକେଲା ଅଫିସ,୨୦।୬-ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଷ୍ଟିଲ ସିଟିରେ ସ୍ବେରଜ ଲାଇନ ନେଇ କାର୍ଯ୍ୟ ଜାରି ରହିଛି। ଏହାକୁ ବୁଧବାର ବିରୋଧ କରିଛି ଭାଜପା। ଛେଣ୍ଡ ଅଞ୍ଚଳରେ ଚାଲିଥିବା କାମ ନିମ୍ନମାନର ଦର୍ଶାଯାଇ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ ଭାଜପା ନେତା ଓ କର୍ମୀ। ରାଜ୍ୟ ସମ୍ପାଦକ ଧିରେନ ସେନାପତିଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଶତାଧିକ କର୍ମୀ ଏଥିରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ।

ବିଭିନ୍ନ ଦାବି ନେଇ ବିଏମ୍‌ଏସ୍‌ ସହବନ୍ଧିତ ଶ୍ରମିକ ସଙ୍ଗଠନ ଗୁଡ଼ିକର ଆନ୍ଦୋଳନ: ଉଦିତନଗରରେ ଧାରଣା, ଦାବିପତ୍ର

ବିଭିନ୍ନ ଦାବି ନେଇ ବିଏମ୍‌ଏସ୍‌ ସହବନ୍ଧିତ ଶ୍ରମିକ ସଙ୍ଗଠନ ଗୁଡ଼ିକର ଆନ୍ଦୋଳନ: ଉଦିତନଗରରେ ଧାରଣା, ଦାବିପତ୍ର

ରାଉରକେଲା ଅଫିସ, ୨୦।୬-ବିଭିନ୍ନ ଦାବି ନେଇ ବୁଧବାର ଭାରତୀୟ ମଜଦୁର ସଂଘ (ବିଏମ୍‌ଏସ୍‌) ସହବନ୍ଧିତ ଶ୍ରମିକ ସଙ୍ଗଠନଗୁଡିକ ପକ୍ଷରୁ ଆନ୍ଦୋଳନ କରାଯାଇଛି। ଉଦିତନଗରଠାରେ ସଙ୍ଗଠନଗୁଡିକ ପକ୍ଷରୁ ଧାରଣା ଦିଆଯାଇଥିଲା। ପରେ ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଜରିଆରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଏକ ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା।

ଟ୍ରେନ୍‌ରୁ ଖସିପଡି ଯୁବକ ମୃତ

ରାଉରକେଲା ଅଫିସ,୨୦।୬-ବ୍ରାହ୍ମଣୀ ବ୍ରିଜ ଟ୍ରେନ ଲାଇନ ମଝିରୁ ବୁଧବାର ସକାଳେ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। ତାଙ୍କ ନାଁ ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖର ବିଶୋୟୀ(୩୪)। ସେ କାଲୁଙ୍ଗା ଶିଳ୍ପାଞ୍ଚଳ ଠାରେ ଥିବା ଏକ ଘରୋଇ କାରଖାନାରେ ଶ୍ରମିକ ଭାବେ କାମ କରୁଥିବା ପ୍ରାଥମିକ ତଦନ୍ତରୁ ଜଣାଯାଇଛି।

ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳା ପାଇଁ ଶିଶୁକନ୍ୟାର ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ

ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳା ପାଇଁ ଶିଶୁକନ୍ୟାର ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ

ଝାରସୁଗୁଡା ଅଫିସ୍‌/ ଲଖନପୁର,୨୦।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ)-ଝାରସୁଗୁଡା ଜିଲା ସଦର ମହକୁମା ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ବୁଧବାର ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ଜଣେ ଶିଶୁକନ୍ୟା (୫ବର୍ଷ)ର ମୁତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ପରିବାର ଲୋକେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ଏହାକୁ ନେଇ ସ୍ଥାନୀୟ ଏକତା ମଞ୍ଚର କର୍ମକର୍ତ୍ତାମାନେ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ପହଞ୍ଚି ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଅବହେଳାକୁ ଦାୟୀକରି ହୋହାହ୍ଲା କରିଛନ୍ତି।

କଂଗ୍ରେସର ବିଶାଳ ରାଲି, ବ୍ଲକ ଘେରାଉ

କଂଗ୍ରେସର ବିଶାଳ ରାଲି, ବ୍ଲକ ଘେରାଉ

ସିନାପାଲି,୨୦।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଗତ ଖରିଫ ଋତୁର ଫସଲ ବୀମା ପ୍ରଦାନ, ବ୍ଲକରେ ଚାଲିଥିବା ପିସି କାରବାର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବନ୍ଦ କରିବା ଆଦି ଦାବି ନେଇ ବୁଧବାର ନୂଆପଡ଼ା ଜିଲା ସିନାପାଲି ବ୍ଲକ କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ

ବାଲ୍ୟ ବିବାହ ଉପରେ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ବାଲ୍ୟ ବିବାହ ଉପରେ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ନୂଆପଡା ଅଫିସ,୨୦ା୬- ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳରେ କିଶୋରୀକିଶୋରମାନଙ୍କୁ ବାଲ୍ୟ ବିବାହ ରୋକିବା, ଯୌନ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ଅଧିକାର ଉପରେ ଅବଗତ କରାଇ ଏକ ହିଂସାମୁକ୍ତ ସମାଜ ଗଠନ କରିବା ଦିଗରେ ଜିଲା ଶିଶୁ ସୁରକ୍ଷା ବିଭାଗ ଏବଂ ସେଭ ଦି ଚିଲଡ୍ରେନର ସହାୟତାକ୍ରମେ ଆଶା ଓଡିଶା ତରଫରୁ ଏକ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ହଲଦୀଗାଁରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି ।

ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଖୁଣ୍ଟ ଗାତରେ ପଡି ଗାଈ ମୃତ

ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଖୁଣ୍ଟ ଗାତରେ ପଡି ଗାଈ ମୃତ

ନୂଆପଡା ଅଫିସ/ଖଡିଆଳ,୨୦।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ନୂଆପଡା ଜିଲା ଖଡିଆଳ ବ୍ଲକର କୋଟି ପଦର ଗାଁ ମୁଣ୍ଡରେ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ସଂଯୋଗ ପାଇଁ ଏକ ଠିକା କମ୍ପାନୀ ଗାତ ଖୋଳି ଥିବାବେଳେ ସେଥିରେ ପଡି ଏକ ଗାଈର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି । ଆଜକୁ ୨/୩ ମାସ ହେବ କମ୍ପାନୀ ତରଫରୁ ଗାତ ଖୋଳା ଯାଇଥିଲା ।

ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ଚାଷୀ ସମାବେଶ

ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ଚାଷୀ ସମାବେଶ

ଜୁନାଗଡ,୨୦।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ରାଜ୍ୟ ବ୍ୟାପୀ ସମବାୟ ସମିତି ଜରିଆରେ କୃଷି ଓ କୃଷକମାନଙ୍କ ଆର୍ଥତ୍କ ମାନଦଣ୍ଡ ବଢାଇବା ସହ ସରକାର ଯୋଗାଇ ଦେଉଥିବା ବିଭିନ୍ନ କୃଷି ଯୋଜନା ସମ୍ପର୍କରେ ଚାଷୀଙ୍କୁ ବାର୍ତ୍ତା ଦେବା ପାଇଁ ଜୁନ ୧ରୁ ସମବାୟ ଆପଣଙ୍କ ଦ୍ୱାରରେ ନାମକ ଏକ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି।

ଆଏବାର୍‌ ବଛର୍‌ ଫେର୍‌ ଭେଟ୍‌ ପଡ଼ମା

ଆଏବାର୍‌ ବଛର୍‌ ଫେର୍‌ ଭେଟ୍‌ ପଡ଼ମା

ସମ୍ବଲପୁର, ୨୦।୬ (ବ୍ୟୁରୋ)- ସଁସ୍‌କୁର୍‌ତି ଆର୍‌ ପରଂପରାର୍‌ ସହର ସମ୍ବଲପୁର। ନାଁକରା ଶୀତଲଷଷ୍ଠୀ ଯାତ୍‌ରା ଦେଖ୍‌ବାକେ ମଂଗଲ୍‌ବାର ରାଏଜ ଆର୍‌ ରାଏଜ୍‌ ବାହାରୁ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଭକତ୍‌ ଠୋଲ୍‌ ହେଇଥିଲେ। ସୋମବାର ଅଧ୍‌ରାତିରୁ ଦେବଦମ୍ପତିକଁର ନଗର ବୁଲା ଦେଖ୍‌ବାକେ ଭକତ୍‌କଁର ଧାର୍‌ ଲମିଥିଲା।

ଭୀମ ସେଠୀ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ମାମଲା: ୩ ଅଭିଯୁକ୍ତ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ

ଭୀମ ସେଠୀ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ମାମଲା: ୩ ଅଭିଯୁକ୍ତ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ

ମନମୁଣ୍ଡା,୨୦।୬ (ଡି.ଏନ.ଏ)- ଭୀମ ସେଠୀ ହତ୍ୟା ଘଟଣାରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ୩ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ମନମୁଣ୍ଡା ପୋଲିସ ଗିରଫ କରି ମଙ୍ଗଳବାର କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଛି। ସେମାନେ ହେଲେ ଦେଉଳିର ଏସ୍‌ ଚରଣ(୨୨), ସୋନୁ ମାଝି(୧୮), ଦୀପକ ଚୌଧୁରୀ (୧୮)। ଏନେଇ ଏକ ହତ୍ୟା ମାମଲା (ନଂ.୧୦୭/୧୮) ରୁଜୁ କରାଯାଇଥିବା ଆଇଆଇସି ଭାବାନନ୍ଦ ପ୍ରଧାନ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି । ଅଭିଯୁକ୍ତମାନେ ଜେରାବେଳେ ପୋଲିସ ଆଗରେ ଦୋଷ ସ୍ବୀକାର କରିଛନ୍ତି ।

ମାନସିକ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ବାଳକ ନିଖୋଜ

ମାନସିକ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ବାଳକ ନିଖୋଜ

ବଡଗାଁ, ୨୦। ୬ (ଡି.ଏନ.ଏ)- ସୁନ୍ଦରଗଡ ଜିଲା ରାଜଗାଙ୍ଗପୁର ଥାନା କୁକୁଡା ପଞ୍ଚାୟତ ଜଲଡିହି ଗ୍ରାମର ଜଣେ ମାନସିକ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ବାଳକ ନିଖୋଜ ହୋଇଛନ୍ତି। ୨ମାସ ହେଲା ମାନସିକ ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇଥିବା ଶୁଶିଲ ଖାଲଖୋ (୧୭) ସୋମବାର ସକାଳେ ଘରୁ ବାହାରିଥିଲେ।

Model This Week

ପ୍ରଭାତ