ଖେଳ |

ରୋହିତଙ୍କ ୩ୟ ଦିନିକିଆ ଦ୍ୱିଶତକ

 ରୋହିତଙ୍କ ୩ୟ ଦିନିକିଆ ଦ୍ୱିଶତକ

ମୋହାଲି, ୧୩।୧୨(ପି.ଟି.)- ଭାରତୀୟ ଓପନର ତଥା ଚଳିତ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷ ସୀମିତ ଓଭର କ୍ରିକେଟ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଦିନିକିଆ କ୍ୟାରିୟରରେ ୩ୟ ଦ୍ୱିଶତକ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି। ସ୍ଥାନୀୟ ପଞ୍ଜାବ କ୍ରିକେଟ ଆସୋସିଏଶନ୍‌ ଆଇଏସ୍‌ ବିନ୍ଦ୍ରା ଷ୍ଟାଡିୟମ୍‌ରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷ ସିରିଜ୍‌ର ୨ୟ ଦିନିକିଆରେ ରୋହିତ ୧୫୩ଟି ବଲ୍‌ରେ ୨୦୮ ରନ୍‌ର ପାଳି ଖେଳିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କର ଏହି ବିସ୍ଫୋରକ ପାଳିରେ ୧୩ଟି ଚୌକା ଓ ୧୨ଟି ଛକା ସାମିଲ ଥିଲା। ସେ ବିଶ୍ୱର ଏକମାତ୍ର କ୍ରିକେଟର ଭାବେ ଦିନିକିଆ ଫର୍ମାଟରେ ୩ଟି ଦ୍ୱିଶତକ ମାରିବାରେ ସଫଳତା ପାଇଛନ୍ତି। ଏଥିପୂର୍ବରୁ ସେ ଏହି ମାଇଲଖୁଣ୍ଟକୁ ଦୁଇଥର ସ୍ପର୍ଶ କରିଥିଲେ। ସମାନ ଦଳ ବିପକ୍ଷରେ ସେ କଲିକତାର ଇଡେନ ଗାର୍ଡେନଠାରେ ୨୬୪ ରନ୍‌ର ପାଳି ଖେଳିଥିଲେ। ଏହା ଦିନିକିଆ କ୍ରିକେଟ ଇତିହାସରେ ସର୍ବାଧିକ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସ୍କୋର। ଏହାବାଦ୍‌ ସେ ଏମ୍‌. ଚିନ୍ନାସ୍ବାମୀ ଷ୍ଟାଡିୟମ୍‌ରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ୨୦୯ ରନ୍‌ କରିଥିଲେ। ତେବେ ଦିନିକିଆ ଅଧିନାୟକଙ୍କ ସର୍ବାଧିକ ସ୍କୋର ମଧ୍ୟରେ ରୋହିତଙ୍କ ଏହି ପାଳି ୨ୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି। ଏହି ତାଲିକାର ଶୀର୍ଷରେ ରହିଛନ୍ତି ଭାରତୀୟ ପୂର୍ବତନ ଓପନର ବୀରେନ୍ଦ୍ର ସେହ୍ବାଗ। ସେ ଅଧିନାୟକ ଭାବେ ଇନ୍ଦୋରଠାରେ ଓ୍ବେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍‌ ବିପକ୍ଷରେ ୨୧୯ ରନ୍‌ ପାଳି ଖେଳିଥିଲେ। ରୋହିତଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଦ୍ୱିଶତକ ମାରିଥିବା ତାଲିକାରେ ଲିଜେଣ୍ଡ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକର, ବୀରେନ୍ଦ୍ର ସେହ୍ବାଗ, ମାର୍ଟିନ ଗୁପଟିଲ ଓ କ୍ରିଷ ଗେଲଙ୍କ ଭଳି ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ରହିଛନ୍ତି।

All Right Reserved By

Model This Week

Model This Week

ଖେଳ |

ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ କିକ୍‌ ବକ୍ସିଂ: ମଞ୍ଚେଶ୍ୱର ରେଳବାଇ କରାଟେ ସ୍କୁଲ୍‌ର ସଫଳତା

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୪।୪(ସ୍ପୋଟର୍‌ସ ବ୍ୟୁରୋ)-ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା କୋଲାଲ କଳା ମଣ୍ଡପରେ ୨୨ତମ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ କିକ୍‌ ବକ୍ସିଂ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ ଗତ ଏପ୍ରିଲ ୬ରୁ ୮ ତାରିଖ ମଧ୍ୟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲା ଚାମ୍ପିୟନ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ମଞ୍ଚେଶ୍ୱର ରେଳବାଇ କଲୋନୀ କରାଟେ ସ୍କୁଲର ପ୍ରତିଯୋଗୀମାନେ ବେଶ୍‌ ସଫଳତା ହାସଲ କରିଛନ୍ତି।

ଅଲ୍‌ ଓଡ଼ିଶା ହ୍ୟାଣ୍ଡିକ୍ୟାପ୍‌ ସ୍ନୁକର ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ ସେମିରେ ଆକାଶ, ରାକେଶ, ସୌଭାଗ୍ୟ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୪।୪(ସ୍ପୋଟର୍‌ସ ବ୍ୟୁରୋ)-ସ୍ଥାନୀୟ ଭିଣ୍ଟେଜ କ୍ଲବ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଏଠାରେ ଚାଲିଥିବା ଅଲ୍‌ ଓଡ଼ିଶା ଓପନ୍‌ ହ୍ୟାଣ୍ଡିକ୍ୟାପ୍‌ ସ୍ନୁକର ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ରେ ସୌଭାଗ୍ୟ ରଞ୍ଜନ ବେହେରା, ରାକେଶ ରୋଶନ ପ୍ରଧାନ ଓ ଆକାଶ ମହାପାତ୍ର ସେମିଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ୩ଜଣ ଖେଳାଳି ପ୍ରଥମ ୩ଟି କ୍ୱାର୍ଟର ଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚରେ ବିଜୟୀ ହୋଇ ସେମିକୁ ଉଠିଛନ୍ତି। ଚତୁର୍ଥ ତଥା ଅନ୍ତିମ କ୍ୱାର୍ଟର ଫାଇନାଲ ବୁଧବାର ଖେଳାଯିବ। ଏଥିରେ ନିଶାନ୍ତ ବିଶ୍ୱାଳ ଓ ଜିତେନ ଷଡଙ୍ଗୀ ମୁହଁାମୁହିଁ ହେବେ। ଦୁଇଟି ଯାକ ସେମି ଫାଇନାଲ ମଧ୍ୟ ବୁଧବାର ଖେଳାଯିବ।

ରାଜ୍ୟଗୋଷ୍ଠୀ କ୍ରୀଡ଼ା ବିଫଳତା ହକି କୋଚ୍‌ ମାରିଜନେଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ ଉପରେ ଝୁଲିଲା ଖଣ୍ଡା

ରାଜ୍ୟଗୋଷ୍ଠୀ କ୍ରୀଡ଼ା ବିଫଳତା ହକି କୋଚ୍‌ ମାରିଜନେଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ ଉପରେ ଝୁଲିଲା ଖଣ୍ଡା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୪।୪(ପି.ଟି.)- ଭାରତୀୟ ପୁରୁଷ ହକି ଦଳ କୋଚ୍‌ ଜୋର୍ଡ ମାରିଜନେ ଏବେ ହକି ଇଣ୍ଡିଆ ଅସନ୍ତୋଷର ଶିକାର ହୋଇଛନ୍ତି। କିଛିଦିନ ତଳେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ଗୋଲ୍ଡ କୋଷ୍ଟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ରାଜ୍ୟଗୋଷ୍ଠୀ କ୍ରୀଡ଼ାରେ ଭାରତୀୟ ହକି ଦଳ ବିନା ପଦକରେ ସ୍ବଦେଶ ଫେରିଥିଲା। ଫଳରେ ମାରିଜନେଙ୍କୁ ମୁଣ୍ଡ ଉପରେ ଖଣ୍ଡା ଝୁଲୁଛି। ଏହି କ୍ରୀଡ଼ା ମହାକୁମ୍ଭରେ ଭାରତର ପ୍ରଦର୍ଶନ ନିହାତି ମାମୁଲି ସାବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇଥିଲା। ଚଳିତ ସପ୍ତାହ ଶେଷ ଆଡକୁ ଭାରତର ପ୍ରଦର୍ଶନ ନେଇ ଏକ ବୈଠକରେ ଆଲୋଚନା ହେବ। ଇତିମଧ୍ୟରେ ଅଧିନାୟକ ମନପ୍ରୀତ ସିଂଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଅଭିଜ୍ଞ ଗୋଲ୍‌ କିପର ପି.ଆର. ଶ୍ରୀଜେସ୍‌ ଓ ରୁପିନ୍ଦର ପାଲ ସିଂଙ୍କ ଭଳି କେତେକ ବରିଷ୍ଠ ସଦସ୍ୟ ପ୍ରଦର୍ଶନ ନେଇ ହକି ଇଣ୍ଡିଆ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଭେଟି ଦଳର ପ୍ରଦର୍ଶନ ନେଇ ସ୍ପଷ୍ଟିକରଣ ଦେଇଛନ୍ତି।

୨୦୧୯ ଦିନିକିଆ ବିଶ୍ୱକପ୍‌: ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରୁ ଭାରତର ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ

୨୦୧୯ ଦିନିକିଆ ବିଶ୍ୱକପ୍‌: ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରୁ ଭାରତର ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ

କଲିକତା, ୨୪।୪ (ପି.ଟି.)- ଇଂଲଣ୍ଡରେ ଖେଳାଯିବାକୁଥିବା ୨୦୧୯ ଦିନିକିଆ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ ଭାରତ ଜୁନ ୫ ତାରିଖରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରୁ ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ କରିବ। ୨ ତାରିଖରେ ଭାରତ ତା’ର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ ଖେଳିବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଥିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ୩ ଦିନ ଘୁଞ୍ଚାଇବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି। ସେହିପରି ୧୬ ତାରିଖର ପାରମ୍ପରିକ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀ ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ଭାରତ ପଡିଆକୁ ଓହ୍ଲାଇବ। ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ମେ ୩୦ରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇ ଜୁଲାଇ ୧୪ ତାରିଖରେ ଶେଷ ହେବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି। ଇଣ୍ଡିଆନ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍‌ (ଆଇପିଏଲ) ଫାଇନାଲ ଓ ଆନ୍ତର୍ଜାତିକ ମ୍ୟାଚ୍‌ ମଧ୍ୟରେ ଅତିକମ୍‌ରେ ୧୫ଦିନର ଅନ୍ତର ରହିବା ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ ବୋଲି ପୂର୍ବରୁ ଜଷ୍ଟିସ୍‌ ଆର.ଏମ୍‌ ଲୋଧା କମିଟି ତା’ର ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ପ୍ରସ୍ତାବରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛି। ୨୦୧୯ ଆଇପିଏଲ୍‌ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୯ରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇ ମେ’ ୧୯ ତାରିଖରେ ଶେଷ ହେବ। ସେପଟେ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ମେ’ ୩୦ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ। ଏପରିସ୍ଥଳେ ୧୫ ଦିନର ଅନ୍ତରକୁ ଲାଗୁ କରିବାକୁ ଯାଇ ଭାରତ ତା’ର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ ଜୁନ୍‌ ୨ ବଦଳରେ ୫ ତାରିଖରେ ଖେଳିବ ବୋଲି ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ବୋର୍ଡ (ବିସିସିଆଇ)ର ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି। ପ୍ରଥମେ ଆମେ ଜୁନ୍‌ ୨ ତାରିଖରେ ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ କରିବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଥିଲା। ତେବେ ଏହି କାରଣରୁ ଭାରତ ୫ ତାରିଖରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ ଖେଳିବ ବୋଲି ବିସିସିଆଇ ତରଫରୁ କୁହାଯାଇଛି। ଆନ୍ତର୍ଜାତିକ କ୍ରିକେଟ କାଉନସିଲ୍‌ (ଆଇସିସି) ମୁଖ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ବୈଠକରେ ଏ ନେଇ ସବିଶେଷ ଆଲୋଚନ କରାଯାଇଥିଲା। ଏ ନେଇ ଆଇସିସି ବୋର୍ଡକୁ ଅବଗତ କରାଯାଇଛି। ପୂର୍ବରୁ ଜୁନ୍‌ ୪ ତାରିଖରେ ମ୍ୟ୍ୟାଚ ଖେଳାଯିବ ବୋଲି ଅଧିକାରୀ ଜଣକ କହିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ପରେ ସେ ନିଜ ତ୍ରୁଟିକୁ ସୁଧାରି ନେଇଥିଲେ।

୪୫ ବର୍ଷରେ ସଚିନ

୪୫ ବର୍ଷରେ ସଚିନ

ବମ୍ବେ, ୨୪।୪- କିମ୍ବଦନ୍ତୀ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ତଥା କ୍ରିକେଟର ଭଗବାନ ରୂପେ ପରିଚିତ ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକର ମଙ୍ଗଳବାର ୪୫ ବର୍ଷରେ ପଦାର୍ପଣ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ଅବସରରେ ସଚିନ ପରିବାରବର୍ଗ, ବନ୍ଧୁ ଓ ସାଥୀ ଖେଳାଳିଙ୍କ ପାଇଁ ବମ୍ବେର ଏକ ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟରେ ପ୍ରି-ବାର୍ଥ ଡେ’ ପାର୍ଟି ଆୟୋଜନ କରିଥିଲେ। ଯେଉଁଥିରେ ପତ୍ନୀ ଅଞ୍ଜଳୀ, ଝିଅ ସାରା, ଭାଇ ଅଜିତ୍‌ଙ୍କ ସମେତ ପ୍ରାକ୍ତନ ସାଥୀ ଖେଳାଳି ବିନୋଦ କାମ୍ବଲୀ, ଜାହିର ଖାଁ, ଅଜିତ୍‌ ଅଗରକର ପ୍ରମୁଖଙ୍କ ଗହଣରେ କେକ୍‌ କାଟି ଜନ୍ମଦିନ ପାଳନ କରିଛନ୍ତି।

ପାକିସ୍ତାନ ହକି କିମ୍ବଦନ୍ତୀ ମନ୍‌ସୁର୍‌ ଭାରତରେ ହାର୍ଟ ସର୍ଜରୀ ପାଇଁ ଆଗ୍ରହୀ

ପାକିସ୍ତାନ ହକି କିମ୍ବଦନ୍ତୀ ମନ୍‌ସୁର୍‌ ଭାରତରେ ହାର୍ଟ ସର୍ଜରୀ ପାଇଁ ଆଗ୍ରହୀ

କରାଚି, ୨୪।୪(ଏଏଫ୍‌ପି)- ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ବିଜୟୀ ପାକିସ୍ତାନ ହକି ତାରକା ଖେଳାଳି ମନସୁର୍‌ ଅହମ୍ମଦ ଭାରତରେ ହାର୍ଟ ଟ୍ରାନ୍ସପ୍ଲାଣ୍ଟ କରିବା ପାଇଁ ଆଗ୍ରହ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ଭାରତ ଓ ପାକିସ୍ତାନ ମଧ୍ୟରେ ରାଜନୈତିକ ସମ୍ପର୍କ ଦିନକୁ ଦିନ ଖରାପ ହେବାରେ ଲାଗିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସର୍ଜରୀ ପାଇଁ ୪୯ ବର୍ଷୀୟ ମନ୍‌ସୁର ଭାରତ ସରକାରଙ୍କ ସହାୟତା ଲୋଡ଼ିଛନ୍ତି।

ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ଖେଳିବା ନେଇ ସନ୍ଦେହରେ ଲୁକାସ

ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ଖେଳିବା ନେଇ ସନ୍ଦେହରେ ଲୁକାସ

ମିଲନ, ୨୪।୪(ଏଏଫ୍‌ପି)- ଫୁଟ୍‌ବଲର ମହାକୁମ୍ଭ ଫିଫା ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଆଉ ୨ ମାସରୁ କମ୍‌ ସମୟ ରହିଥିବାବେଳେ ଆର୍ଜେଣ୍ଟିନାର ଅଭିଜ୍ଞ ମିଡ୍‌ଫିଲ୍ଡର ଲୁକାସ ରୋଡ୍ରିଗୋ ବିଗଲିଆଙ୍କ ଖେଳିବା ନେଇ ସନ୍ଦେହ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି।

ଏସିଆନ ସେଲିଂ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌: ଆର୍ମି ସେଲର୍ସଙ୍କୁ ୭ଟି ସ୍ଥାନ

ଏସିଆନ ସେଲିଂ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌: ଆର୍ମି ସେଲର୍ସଙ୍କୁ ୭ଟି ସ୍ଥାନ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୪।୪(ପି.ଟି.)- ଇଣ୍ଡୋନେସିଆରେ ଆସନ୍ତା ଜୁନ ୨୪ରୁ ୩୦ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏସିଆନ ସେଲିଂ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ଏଥିଲାଗି ଆର୍ମି ୟାଚିଂ ନୋଡ୍‌ (ଏଓ୍ବାଇଏନ୍‌) ସେଲର୍ସ ମୋଟ୍‌ ୮ଟିରୁ ୭ଟି ସ୍ଥାନ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି।

ଶୁଟିଂ ବିଶ୍ୱକପ୍‌: ରିଜଭି ଜିତିଲେ ରୌପ୍ୟ

ଶୁଟିଂ ବିଶ୍ୱକପ୍‌: ରିଜଭି ଜିତିଲେ ରୌପ୍ୟ

ଚାଙ୍ଗ୍‌ଓ୍ବନ(ଦକ୍ଷିଣ କୋରିଆ), ୨୪।୪(ପି.ଟି.)- ଏଠାରେ ଚାଲିଥିବା ଆଇଏସ୍‌ଏସ୍‌ଏଫ୍‌ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ ଶାହରାଜ ରିଜଭି ଭାରତ ପାଇଁ ପଦକ ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି। ମଙ୍ଗଳବାର ରିଜଭି ୧୦ ମିଟର ଏୟାର ପିସ୍ତଲ ଇଭେଣ୍ଟରେ ୨ୟ ସ୍ଥାନରେ ରହି ରୌପ୍ୟ ପଦକ ହାସଲ କରିବା ସହ ଦେଶ ପାଇଁ ପ୍ରଥମ ପଦକ ସଫଳତା ଆଣିଛନ୍ତି।

ଦ.ଆଫ୍ରିକା-ପାକିସ୍ତାନ ସିରିଜ: ସେଞ୍ଚୁରିୟନରେ ବକ୍ସିଂ ଡେ ଟେଷ୍ଟ

ଦ.ଆଫ୍ରିକା-ପାକିସ୍ତାନ ସିରିଜ: ସେଞ୍ଚୁରିୟନରେ ବକ୍ସିଂ ଡେ ଟେଷ୍ଟ

ଜୋହାନ୍ସବର୍ଗ, ୨୪।୪(ଏଏଫ୍‌ପି)- ଆସନ୍ତା ୨୦୧୮-୧୯ ସିଜନ ଲାଗି ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାର ଘରୋଇ କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି। ଏଥିରେ ଘରୋଇ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ୩ଟି ଟେଷ୍ଟ ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ଏବଂ ୨ଟି ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳିବ ବୋଲି ଜଣାପଡ଼ିଛି।

ସ୍ବର୍ଣ୍ଣ ବିଜୟିନୀ ଅଂଶିକାଙ୍କୁ ସ୍ବାଗତ

ସ୍ବର୍ଣ୍ଣ ବିଜୟିନୀ ଅଂଶିକାଙ୍କୁ ସ୍ବାଗତ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୪।୪(ସ୍ପୋଟର୍‌ସ ବ୍ୟୁରୋ)- ଦିଲ୍ଲୀର ତାଲକୋଟ୍ରା ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଜାତୀୟ ସବ୍‌ଜୁନିୟର କରାଟେ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ରେ ସ୍ବର୍ଣ୍ଣ ପଦକ ଜିତିଥିବା ଓଡ଼ିଶାର ଅଂଶିକା ମହାପାତ୍ର ସୋମବାର ଭୁବନେଶ୍ୱର ଫେରିଛନ୍ତି।

କ୍ରୀଡ଼ା ଭାଷ୍ୟକାର ଅବିନାଶ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ

କ୍ରୀଡ଼ା ଭାଷ୍ୟକାର ଅବିନାଶ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୪।୪(ସ୍ପୋଟର୍‌ସ ବ୍ୟୁରୋ)- କ୍ରୀଡ଼ା ଭାଷ୍ୟକାର ଅବିନାଶ ସାମଲଙ୍କୁ ସୋମବାର କଳିଙ୍ଗ ଗ୍ରୁପ ଅଫ୍‌ ଇନଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଶନ୍‌ (କେଜିଆଇ)ପକ୍ଷରୁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ କରାଯାଇଛି। ଅବିନାଶ ଦୀର୍ଘ ୧୦ ବର୍ଷରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଓଡ଼ିଶାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଗୁଡ଼ିକରେ ଭାଷ୍ୟକାରଭାବେ ଦାୟିତ୍ୱ ତୁଲାଇ ଆସୁଛନ୍ତି।