ଜାତୀୟ |

ମିଥ୍ୟା ସେକ୍ସ ସିଡୀ ମାମଲା: ତଦନ୍ତ ଦାୟିତ୍ୱ ନେଲା ସିବିଆଇ

ମିଥ୍ୟା ସେକ୍ସ ସିଡୀ ମାମଲା: ତଦନ୍ତ ଦାୟିତ୍ୱ ନେଲା ସିବିଆଇ
ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୧୩।୧୨(ପି.ଟି.): ଛତିଶଗଡ଼ ମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜେଶ ମୁନତ୍‌ଙ୍କ ଏକ ‘ମିଥ୍ୟା’ ସେକ୍ସ ସିଡୀ ବଣ୍ଟାଯିବା ପରେ ଏହି ଘଟଣାର ଉଚ୍ଚସ୍ତରୀୟ ତଦନ୍ତ ପାଇଁ ଦାବି ହୋଇଆସୁଛି। ରାଜ୍ୟର ଭାଜପା ସରକାରଙ୍କ ଅନୁରୋଧକ୍ରମେ ବୁଧବାର ସିବିଆଇ ଏହି ମାମଲାର ତଦନ୍ତ ଭାର ଗ୍ରହଣ କରିଛି। ଜଣେ ଖବରଦାତା ଏବଂ ଜଣେ କଂଗ୍ରେସ ନେତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏତଲା ଦାଏର କରି ସେକ୍ସ ସିଡୀ ଘଟଣାର ସତ୍ୟାସତ୍ୟ ଅନୁସନ୍ଧାନ ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଛି କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ତଦନ୍ତ ବ୍ୟୁରୋ। ରାଜ୍ୟର ପୂର୍ତ୍ତ ବିଭାଗ ମନ୍ତ୍ରୀ ମୁନତ୍‌ ଓ ଭାଜପା ନେତା ପ୍ରକାଶ ବଜାଜ୍‌ ଦୁଇଟି ପୃଥକ୍‌ ଅଭିଯୋଗପତ୍ର ଦାଖଲ କରିଥିଲେ। ଏହାକୁ ଭିତ୍ତିକରି ଛତିଶଗଡ଼ ପୋଲିସ ଦୁଇଟି ଏତଲା ରୁଜୁ କରିଥିଲା। ଅକ୍ଟୋବର ୨୮ରେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ସୁପାରିସ କରିବା ସହ ଏତଲା ଦ୍ୱୟକୁ ତଦନ୍ତ ସଂସ୍ଥାକୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରିଥିଲା। ସିବିଆଇ ମୁଖପାତ୍ର ଅଭିଷେକ ଦୟାଲଙ୍କ କହିବା ଅନୁଯାୟୀ ସେକ୍ସ ସିଡୀ ଘଟଣାକୁ ନେଇ ଅକ୍ଟୋବର ୨୬ରେ ରାୟପୁରର ପାନ୍ଦ୍ରି ଥାନାରେ ପ୍ରଥମ ମାମଲା ଦାଏର ହୋଇଥିଲା। ଅଭିଯୋଗକାରୀ ବଜାଜ ସେଥିରେ ଦର୍ଶାଇଥିଲେ ଯେ, ତାଙ୍କୁ କିଛି ଅଜଣା ଲୋକ ଫୋନ୍‌କଲ୍‌ କରୁଛନ୍ତି। ଦାବି ମୁତାବକ ଟଙ୍କା ନ ଦେଲେ ତାଙ୍କ ମାଷ୍ଟର ମୁନତ୍‌ଙ୍କ ଏକ ଅଶ୍ଳୀଳ ଭିଡିଓକୁ ଚାରିଆଡ଼େ ବାଣ୍ଟିଦେବେ ବୋଲି ସେମାନେ ଧମକ ଦେଇଥିଲେ। ଦିନକ ପରେ ରାୟପୁରର ସିଭିଲ୍‌ ଲାଇନ୍‌ ଥାନାରେ ଛତିଶଗଡ଼ କଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି ଭୂପେଶ ବାଘେଲ ଏବଂ ବରିଷ୍ଠ ଖବରଦାତା ବିନୋଦ ବର୍ମାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଆଉ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଥିଲା। ଏହି ଦୁଇ ଜଣ ମିଶି ମୁନତ୍‌ଙ୍କ ଚରିତ୍ର ସଂହାର ପାଇଁ ଏକ ମିଥ୍ୟା ନଗ୍ନ ଭିଡିଓ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରି ବିଭିନ୍ନ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆକୁ ଦେଇଥିଲେ। ରାଜନୈତିକ ଚକ୍ରାନ୍ତ ପାଇଁ ସେମାନେ ଏଭଳି ଭିଆଇଥିବା ଅଭିଯୋଗପତ୍ରରେ ଦର୍ଶାଯାଇଥିଲା। କିନ୍ତୁ ବର୍ମା ଏବଂ ବାଘେଲ ଏହି ଅଭିଯୋଗକୁ ଖଣ୍ଡନ କରିଛନ୍ତି।
All Right Reserved By

ଜାତୀୟ |

ଭାବୀ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ନେବା ପାଇଁ ହେଲିକପ୍ଟରରେ ଆସିଲେ କୃଷକଙ୍କ ପୁଅ

ଭାବୀ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ନେବା ପାଇଁ ହେଲିକପ୍ଟରରେ ଆସିଲେ କୃଷକଙ୍କ ପୁଅ

ରାୟପୁର,୨୩।୧: ଛତିଶଗଡ଼ର ମୁଙ୍ଗଲୀ ଜିଲା ଧୋରପୁରା ଗାଁରେ ଏକ ନିଆରା ବିବାହ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଏଠାରେ ଜଣେ କୃଷକଙ୍କ ପୁଅ ଭାବୀ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ନେବା ପାଇଁ ହେଲିକପ୍ଟରରେ ଆସିଥିଲେ। 

ଜମ୍ମୁ ଓ କଶ୍ମୀରରେ ଏନକାଉଣ୍ଟର: ୩ ଆତଙ୍କବାଦୀ ମୃତ

ଜମ୍ମୁ ଓ କଶ୍ମୀରରେ ଏନକାଉଣ୍ଟର: ୩ ଆତଙ୍କବାଦୀ ମୃତ

ଶ୍ରୀନଗର, ୨୩।୧: ଜମ୍ମୁ ଓ କାଶ୍ମୀରର ବାରମୁଲା ଜିଲାରେ ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀ ଓ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଗୁଳିବିନିମୟ ଘଟି ୩ ଆତଙ୍କବାଦୀ ନିହତ ହୋଇଛନ୍ତି। 

କ୍ୟାନସର ରୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ଖୁସି ଖବର: ଶସ୍ତା ହେବ ଔଷଧ

କ୍ୟାନସର ରୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ଖୁସି ଖବର: ଶସ୍ତା ହେବ ଔଷଧ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୩।୧: ମାରାତ୍ମକ କ୍ୟାନସର ରୋଗ ସମେତ ୫୦ଟି ଜୀବନରକ୍ଷାରୀ ଔଷଧ ଶସ୍ତା ହେବ। ଖାଉଟି ଓ ପାଇକାରି ବ୍ୟବସାୟୀ ଅଳ୍ପ ଲାଭରେ ଏହି ସବୁ ଔଷଧ ବିକ୍ରି କରିବେ ବୋଲି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏକ ଉଚ୍ଚସ୍ତରୀୟ ବୈଠକରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି।

ଲାଲକିଲାରେ ସୁବାଷ ଚନ୍ଦ୍ର ବୋଷ ସଂଗ୍ରହାଳୟ ଉଦଘାଟିତ

ଲାଲକିଲାରେ ସୁବାଷ ଚନ୍ଦ୍ର ବୋଷ ସଂଗ୍ରହାଳୟ ଉଦଘାଟିତ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୩।୧: ନେତାଜୀ ସୁବାଷ ଚନ୍ଦ୍ର ବୋଷଙ୍କ ୧୨୨ତମ ଜୟନ୍ତୀର ପାଳନ ଅବସରରେ ଦିଲ୍ଲୀର ଲାଲକିଲାଠାରେ ସୁବାଷ ଚନ୍ଦ୍ର ବୋଷ ସଂଗ୍ରହାଳୟ ଉଦଘାଟିତ ହୋଇଛି। 

ଜଙ୍ଗଲରେ ରହିଥିଲେ ମୋଦି

ଜଙ୍ଗଲରେ ରହିଥିଲେ ମୋଦି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୩।୧: ନିକଟରେ ଏକ ଇଣ୍ଟରଭ୍ୟୁରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ନିଜ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଜୀବନର ଅନେକ ରାଜ୍‌ ଖୋଲିଛନ୍ତି। 

ମଦ ପିଇବା ପାଇଁ ଟଙ୍କା ନଦେବାରୁ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଦୁଇଟି କାନ କାଟି କୁଣ୍ଡଳ ନେଇଗଲେ ସ୍ବାମୀ

ମଦ ପିଇବା ପାଇଁ ଟଙ୍କା ନଦେବାରୁ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଦୁଇଟି କାନ କାଟି କୁଣ୍ଡଳ ନେଇଗଲେ ସ୍ବାମୀ

ନଏଡା, ୨୩।୧: ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ନଏଡାର ଦାଦରି ନଗର ଅଞ୍ଚଳରେ ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଘଟିଛି। ମଦ ପିଇବା ପାଇଁ ଟଙ୍କା ନ ଦେବାରୁ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଦୁଇଟି କାନ କାଟି କୁଣ୍ଡଳ ନେଇଯାଇଛନ୍ତି ସ୍ବାମୀ।

୩ବର୍ଷୀୟ ଶିଶୁଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର କଲେ ୬୦ବର୍ଷର ବ୍ୟକ୍ତି

୩ବର୍ଷୀୟ ଶିଶୁଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର କଲେ ୬୦ବର୍ଷର ବ୍ୟକ୍ତି

ନଏଡା, ୨୩।୧: ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ନଏଡାରେ ଜଣେ ୬୦ବର୍ଷୀୟ ବୃଦ୍ଧ ବ୍ୟକ୍ତି ମାତ୍ର ୩ବର୍ଷର ଶିଶୁକନ୍ୟା ସହ ବଳାତ୍କାର କରିଛନ୍ତି। 

 ଯୁବତୀ ଭାବି କିନ୍ନରଙ୍କୁ ଦେଲେ ଲିଫ୍ଟ: ଆଉ ତା’ପରେ..

ଯୁବତୀ ଭାବି କିନ୍ନରଙ୍କୁ ଦେଲେ ଲିଫ୍ଟ: ଆଉ ତା’ପରେ..

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୩।୧: ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀର ନିଜାମୁଦ୍ଦିନ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ଘଟିଛି ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା। ଏଠାରେ ଜଣେ କିନ୍ନର ଶାରୀରିକ ସମ୍ପର୍କ ରଖିବା ଲାଗି ମନା କରିବାରୁ କିଛି ଯୁବକ ତାଙ୍କୁ ଗୁଳିମାରି ହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି।

ବଳାତ୍କାର ପୀଡ଼ିତାଙ୍କୁ ୫ ଲକ୍ଷ ଜରିମାନା ଦଣ୍ଡାଦେଶ କଲେ ପଞ୍ଚାୟତ

ବଳାତ୍କାର ପୀଡ଼ିତାଙ୍କୁ ୫ ଲକ୍ଷ ଜରିମାନା ଦଣ୍ଡାଦେଶ କଲେ ପଞ୍ଚାୟତ

ଗଢ଼ଓ୍ବା,୨୩।୧: ଝାଡଖଣ୍ଡ ଗଢ଼ଓ୍ବାରେ ଘଟିଛି ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା। ଜଣେ ବଳାତ୍କାର ପୀଡିତାଙ୍କୁ ସ୍ଥାନୀୟ ପଞ୍ଚାୟତ ୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଜରିମାନା ଦଣ୍ଡାଦେଶ କରିଛନ୍ତି। ଏହା ସହିତ ଗଙ୍ଗା ସ୍ନାନ କରିବା ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଜାରି କରିଛନ୍ତି। 

 ପୁଣି କଂଗ୍ରେସରେ ଇନ୍ଦିରା!

ପୁଣି କଂଗ୍ରେସରେ ଇନ୍ଦିରା!

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୩।୧: କଂଗ୍ରେସର ମହାସଚିବ ଭାବେ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀ ଭଦ୍ରାଙ୍କୁ ମିଳିଛି ନିଯୁକ୍ତି। ଏନେଇ କର୍ମୀ ଇନ୍ଦିରା ପୁଣି ଦଳକୁ ଫେରିଥିବା କହୁଛନ୍ତି। ପ୍ରିୟଙ୍କା ରାୟବରେଲୀରୁ ଲଢ଼ିବା ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି। 

ନରୋଦା ପାଟିଆ ଦଙ୍ଗା ମାମଲା: ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ ୪ଜଣଙ୍କୁ ମିଳିଲା ଜାମିନ

ନରୋଦା ପାଟିଆ ଦଙ୍ଗା ମାମଲା: ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ ୪ଜଣଙ୍କୁ ମିଳିଲା ଜାମିନ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୩।୧: ୨୦୦୨ ଗୁଜୁରାଟ ନରୋଦା ପାଟିଆ ଦଙ୍ଗା ମାମଲାରେ ବୁଧବାର ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ୪ଜଣ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଜାମିନ ଦେଇଛନ୍ତି। 

କଂଗ୍ରେସରେ ପ୍ରିୟଙ୍କାଙ୍କ ଏଣ୍ଟ୍ରି: ମହାସଚିବ ଭାବେ ମିଳିଲା ନିଯୁକ୍ତି

କଂଗ୍ରେସରେ ପ୍ରିୟଙ୍କାଙ୍କ ଏଣ୍ଟ୍ରି: ମହାସଚିବ ଭାବେ ମିଳିଲା ନିଯୁକ୍ତି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୩।୧: ବହୁ କଳ୍ପନାଜଳ୍ପନାର ଅନ୍ତ ଘଟିଛି। ଶେଷରେ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀ ଭଦ୍ରାଙ୍କୁ  ବୁଧବାର କଂଗ୍ରେସ ମହାସଚିବ ଭାବେ ମିଳିଛି ପଲ୍ଟିକାଲ ଏଣ୍ଟ୍ରି। କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଭଉଣୀ ପ୍ରିୟଙ୍କାଙ୍କୁ ଏହି ପଦରେ ନିଯୁକ୍ତ କରିଛନ୍ତି।