ଜାତୀୟ |

ମିଥ୍ୟା ସେକ୍ସ ସିଡୀ ମାମଲା: ତଦନ୍ତ ଦାୟିତ୍ୱ ନେଲା ସିବିଆଇ

ମିଥ୍ୟା ସେକ୍ସ ସିଡୀ ମାମଲା: ତଦନ୍ତ ଦାୟିତ୍ୱ ନେଲା ସିବିଆଇ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୧୩।୧୨(ପି.ଟି.): ଛତିଶଗଡ଼ ମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜେଶ ମୁନତ୍‌ଙ୍କ ଏକ ‘ମିଥ୍ୟା’ ସେକ୍ସ ସିଡୀ ବଣ୍ଟାଯିବା ପରେ ଏହି ଘଟଣାର ଉଚ୍ଚସ୍ତରୀୟ ତଦନ୍ତ ପାଇଁ ଦାବି ହୋଇଆସୁଛି। ରାଜ୍ୟର ଭାଜପା ସରକାରଙ୍କ ଅନୁରୋଧକ୍ରମେ ବୁଧବାର ସିବିଆଇ ଏହି ମାମଲାର ତଦନ୍ତ ଭାର ଗ୍ରହଣ କରିଛି। ଜଣେ ଖବରଦାତା ଏବଂ ଜଣେ କଂଗ୍ରେସ ନେତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏତଲା ଦାଏର କରି ସେକ୍ସ ସିଡୀ ଘଟଣାର ସତ୍ୟାସତ୍ୟ ଅନୁସନ୍ଧାନ ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଛି କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ତଦନ୍ତ ବ୍ୟୁରୋ।
ରାଜ୍ୟର ପୂର୍ତ୍ତ ବିଭାଗ ମନ୍ତ୍ରୀ ମୁନତ୍‌ ଓ ଭାଜପା ନେତା ପ୍ରକାଶ ବଜାଜ୍‌ ଦୁଇଟି ପୃଥକ୍‌ ଅଭିଯୋଗପତ୍ର ଦାଖଲ କରିଥିଲେ। ଏହାକୁ ଭିତ୍ତିକରି ଛତିଶଗଡ଼ ପୋଲିସ ଦୁଇଟି ଏତଲା ରୁଜୁ କରିଥିଲା। ଅକ୍ଟୋବର ୨୮ରେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ସୁପାରିସ କରିବା ସହ ଏତଲା ଦ୍ୱୟକୁ ତଦନ୍ତ ସଂସ୍ଥାକୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରିଥିଲା। ସିବିଆଇ ମୁଖପାତ୍ର ଅଭିଷେକ ଦୟାଲଙ୍କ କହିବା ଅନୁଯାୟୀ ସେକ୍ସ ସିଡୀ ଘଟଣାକୁ ନେଇ ଅକ୍ଟୋବର ୨୬ରେ ରାୟପୁରର ପାନ୍ଦ୍ରି ଥାନାରେ ପ୍ରଥମ ମାମଲା ଦାଏର ହୋଇଥିଲା। ଅଭିଯୋଗକାରୀ ବଜାଜ ସେଥିରେ ଦର୍ଶାଇଥିଲେ ଯେ, ତାଙ୍କୁ କିଛି ଅଜଣା ଲୋକ ଫୋନ୍‌କଲ୍‌ କରୁଛନ୍ତି। ଦାବି ମୁତାବକ ଟଙ୍କା ନ ଦେଲେ ତାଙ୍କ ମାଷ୍ଟର ମୁନତ୍‌ଙ୍କ ଏକ ଅଶ୍ଳୀଳ ଭିଡିଓକୁ ଚାରିଆଡ଼େ ବାଣ୍ଟିଦେବେ ବୋଲି ସେମାନେ ଧମକ ଦେଇଥିଲେ। ଦିନକ ପରେ ରାୟପୁରର ସିଭିଲ୍‌ ଲାଇନ୍‌ ଥାନାରେ ଛତିଶଗଡ଼ କଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି ଭୂପେଶ ବାଘେଲ ଏବଂ ବରିଷ୍ଠ ଖବରଦାତା ବିନୋଦ ବର୍ମାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଆଉ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଥିଲା। ଏହି ଦୁଇ ଜଣ ମିଶି ମୁନତ୍‌ଙ୍କ ଚରିତ୍ର ସଂହାର ପାଇଁ ଏକ ମିଥ୍ୟା ନଗ୍ନ ଭିଡିଓ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରି ବିଭିନ୍ନ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆକୁ ଦେଇଥିଲେ। ରାଜନୈତିକ ଚକ୍ରାନ୍ତ ପାଇଁ ସେମାନେ ଏଭଳି ଭିଆଇଥିବା ଅଭିଯୋଗପତ୍ରରେ ଦର୍ଶାଯାଇଥିଲା। କିନ୍ତୁ ବର୍ମା ଏବଂ ବାଘେଲ ଏହି ଅଭିଯୋଗକୁ ଖଣ୍ଡନ କରିଛନ୍ତି।

All Right Reserved By

ଜାତୀୟ |

ମାଛ ଆମଦାନୀ ବନ୍ଦକଲା ଗୋଆ

ମାଛ ଆମଦାନୀ ବନ୍ଦକଲା ଗୋଆ

ପଣଜି,୧୮।୭: ଗୋଆ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମନୋହର ପାରିକର ୧୫ ଦିନ ଲାଗି ପଡ଼ୋଶୀ ରାଜ୍ୟଗୁଡ଼ିକରୁ ମାଛ ଆମଦାନୀ ଉପରେ ରୋକ୍‌ ଲଗାଇଛନ୍ତି। ମାଛକୁ ତାଜା ରଖିବା ଲାଗି କ୍ୟାନ୍‌ସର ସୃଷ୍ଟିକାରୀ ଫର୍ମାଲିନ୍‌ ନାମକ ରାସାୟନିକ ଦ୍ରବ୍ୟ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଉଥିବାରୁ ଅଗଷ୍ଟ ୧ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମାଛ ଆମଦାନୀ ନ କରିବାକୁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି।

ଭାଜପା ଛାଡ଼ିଲେ ଚନ୍ଦନ ମିତ୍ର

ଭାଜପା ଛାଡ଼ିଲେ ଚନ୍ଦନ ମିତ୍ର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୮।୭: ବରିଷ୍ଠ ସାମ୍ବାଦିକ ତଥା ପୂର୍ବତନ ରାଜ୍ୟ ସଭା ଏମ୍‌ପି ଚନ୍ଦନ ମିତ୍ର ଭାଜପାର ହାତ ଛାଡ଼ିଛନ୍ତି। ସେ ତାଙ୍କ ଇସ୍ତଫାପତ୍ର ଦଳର ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଅମିତ୍‌ ଶାହଙ୍କ ନିକଟକୁ ପଠାଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି। ଖୁବ୍‌ଶୀଘ୍ର ସେ ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କ ତୃଣମୂଳ କଂଗ୍ରେସ(ଟିଏମ୍‌ସି)ରେ ଯୋଗ ଦେବେ ବୋଲି ଚର୍ଚ୍ଚା ଜୋର୍‌ ଧରିଛି।

ତାମିଲ ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା

ତାମିଲ ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା

ଚେନ୍ନାଇ,୧୮।୭: ତାମିଲ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିର ଜଣାଶୁଣା ଅଭିନେତ୍ରୀ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଫାଶୀ ଲଗାଇ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି। ସେ ଓ୍ବଲାସରାଓ୍ବକ୍କମସ୍ଥିତ ତାଙ୍କ ବାସଭବନରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି। ପ୍ରିୟଙ୍କା ତାମିଲ ଟିଭି ଶୋ’ ‘ଓ୍ବାମସମ’ର ଜ୍ୟୋତିକା ଚରିତ୍ର ଲାଗି ବେଶ୍‌ ଜଣାଶୁଣା ଥିଲେ।

ମହିଳା ମାଓବାଦୀ ନିହତ

ମହିଳା ମାଓବାଦୀ ନିହତ

ମନପୁର,୧୮।୭: ଛତିଶଗଡ଼ର ମନପୁର ଅଞ୍ଚଳରେ ବୁଧବାର ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀଙ୍କ ସହ ଗୁଳି ବିନିମୟ ସମୟରେ ଜଣେ ମହିଳା ମାଓବାଦୀ ନିହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ସେ ହେଲେ ରାଜନନ୍ଦଗାଁଓ ଜିଲାର ମନପୁର ସବ୍‌ଡିଭିଜନ ଅଞ୍ଚଳରେ ୨୦୦୫ରୁ ସକ୍ରିୟ ଥିବା ମାଓବାଦୀ ସଦସ୍ୟ ଜରିନା ପୋଟାଇ।

ଉତ୍ତର କର୍ନାଟକକୁ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ରାଜ୍ୟ ଘୋଷଣା ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ନୁହେଁ: ୟେଦୁରପ୍ପା

ଉତ୍ତର କର୍ନାଟକକୁ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ରାଜ୍ୟ ଘୋଷଣା ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ନୁହେଁ: ୟେଦୁରପ୍ପା

ସିଭମୋଗା,୧୮।୭: ଉତ୍ତର କର୍ନାଟକକୁ ସ୍ବରନ୍ତ୍ର ରାଜ୍ୟ ମାନ୍ୟତା ଦାବି ଜୋର୍‌ ଧରିଥିବାବେଳେ ବୁଧବାର ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ମୁହଁ ଖୋଲିଛନ୍ତି ଭାଜପା ନେତା ବିଏସ୍‌ ୟେଦୁରପ୍ପା। ସେ କହିଛନ୍ତି, ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ରାଜ୍ୟ ଦାବି ସବୁ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ନୁହେଁ।

ମିଗ୍‌-୨୧ ଲଢ଼ୁଆ ଜେଟ୍‌ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ

ମିଗ୍‌-୨୧ ଲଢ଼ୁଆ ଜେଟ୍‌ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ

ଶିମ୍‌ଲା,୧୮।୭: ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶ କଙ୍ଗ୍‌ରା ଜିଲାର ପଟ୍ଟା ଜତିୟାନ ଗ୍ରାମ ନିକଟରେ ବୁଧବାର ଏକ ମିଗ୍‌-୨୧ ଲଢ଼ୁଆ ଜେଟ୍‌ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଥିବା ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି। ପଞ୍ଜାବର ପଠାନ୍‌କୋଟ ବାୟୁସେନା ଘାଟିରୁ ଉଡ଼ାଣ କରିଥିବା ଉକ୍ତ ବିମାନଟି କଙ୍ଗ୍‌ରା ଜିଲାରେ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଛି। ଏହାର ପାଇଲଟ୍‌ ନିଖୋଜ ଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି।

ସରକାରଙ୍କ ଅଗ୍ନି ପରୀକ୍ଷା: ଅନାସ୍ଥା ପ୍ରସ୍ତାବ ଉପରେ ଶୁକ୍ରବାର ଆଲୋଚନା

ସରକାରଙ୍କ ଅଗ୍ନି ପରୀକ୍ଷା: ଅନାସ୍ଥା ପ୍ରସ୍ତାବ ଉପରେ ଶୁକ୍ରବାର ଆଲୋଚନା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୮।୭: ବିରୋଧୀ ଦଳଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଆଗତ ହୋଇଥିବା ଅନାସ୍ଥା ପ୍ରସ୍ତାବ ବାଚସ୍ପତି ସୁମିତ୍ରା ମହାଜନ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି। କଂଗ୍ରେସ ଓ ଟିଡ଼ିପି ପକ୍ଷରୁ ଆଗତ କରାଯାଇଥିବା ଏହି ପ୍ରସ୍ତାବକୁ ୫୦ରୁ ଅଧିକ ସଦସ୍ୟ ସମର୍ଥନ କରିଥିଲେ।

ନିଦା ଖାଁଙ୍କ ବିଜୟ: ନିତି ତଲାକ୍‌କୁ ଅବୈଧ ଘୋଷିତ କଲେ ଅଦାଲତ

ନିଦା ଖାଁଙ୍କ ବିଜୟ: ନିତି ତଲାକ୍‌କୁ ଅବୈଧ ଘୋଷିତ କଲେ ଅଦାଲତ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୮।୭: ତିନି ତଲାକ୍‌ ବିରୋଧରେ ନିଦା ଖାଁଙ୍କୁ ମିଳିଛି ବଡ଼ ସଫଳତା। ଆଲା ହଜରତ୍‌ ବଂଶର ବୋହୂ ନିଦା ସ୍ବାମୀ ଉସ୍ମାନ୍‌ ରଜା ଖାଁଙ୍କ ବିରୋଧରେ ତିନି ତଲାକ୍‌, ହଲାଲା ଏବଂ ବହୁବିବାହ ନେଇ ବରେଲୀର ଏକ ଅଦାଲତରେ ଆବେଦନ ଦାଖଲ କରିଥିଲେ।

ଜେଲ୍‌ରେ ଜଣେ କଏଦୀ

ଜେଲ୍‌ରେ ଜଣେ କଏଦୀ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୮।୭: ଗୁଜରାଟର ଏକ ଦ୍ୱୀପରେ ରହିଛି ୪୭୨ ବର୍ଷ ପୁରାତନ ଜେଲ୍‌। ଏହି ଦ୍ୱୀପ ହେଉଛି ଦିଓ୍ବ। ଏଠାରେ ଥିବା ଜେଲ୍‌ରେ ଜଣେ କଏଦୀ ରହିଛନ୍ତି।

ରଥଯାତ୍ରା ଲାଗି ଜାତୀୟ କଂଗ୍ରେସର ତ୍ରୁଟିପୂର୍ଣ୍ଣ ଟୁଇଟ

ରଥଯାତ୍ରା ଲାଗି ଜାତୀୟ କଂଗ୍ରେସର ତ୍ରୁଟିପୂର୍ଣ୍ଣ ଟୁଇଟ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୮।୭: ରଥଯାତ୍ରା ଲାଗି ଭାରତୀୟ ଜାତୀୟ କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ କରାଯାଇଥିବା ତ୍ରୁଟିପୂର୍ଣ୍ଣ ଟୁଇଟ ନେଇ ଏବେ ଚର୍ଚ୍ଚା ଜୋର୍‌ ଧରିଛି। ଉକ୍ତ ଟୁଇଟ୍‌ରେ ମା’ ସୁଭଦ୍ରାଙ୍କୁ ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ଭାଇ କୁହାଯାଇଥିବାବେଳେ ଗୁଣ୍ଡିଚା ମନ୍ଦିରକୁ ଗୁଣ୍ଡିଚା ଘାଟ ଦର୍ଶାଯାଇଛି। ଦଳ ପକ୍ଷରୁ କରାଯାଇଥିବା ଟୁଇଟ୍‌ରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ,

ଇସ୍ତଫା ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ବାଚସ୍ପତିଙ୍କୁ ବୈଜୟନ୍ତଙ୍କ ଅନୁରୋଧ

ଇସ୍ତଫା ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ବାଚସ୍ପତିଙ୍କୁ ବୈଜୟନ୍ତଙ୍କ ଅନୁରୋଧ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୮।୭: ଓଡ଼ିଶାରୁ ଲୋକ ସଭାକୁ ନିର୍ବାଚିତ ହୋଇଥିବା ଏମ୍‌ପି ବୈଜୟନ୍ତ ପଣ୍ଡା ମୌସୁମୀ ଅଧିବେଶନ ପୂର୍ବରୁ ମଙ୍ଗଳବାର ବାଚସ୍ପତି ସୁମିତ୍ରା ମହାଜନଙ୍କୁ ଭେଟି ତାଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରିଛନ୍ତି। ଏ ନେଇ ବୁଧବାର ସେ ଟୁଇଟ କରି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

ଟାର୍ଗେଟରେ ନୌସେନା: ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ମେରାଇନ୍‌ ଟ୍ରେନିଂ ଦେଉଛି ପାକିସ୍ତାନ

ଟାର୍ଗେଟରେ ନୌସେନା: ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ମେରାଇନ୍‌ ଟ୍ରେନିଂ ଦେଉଛି ପାକିସ୍ତାନ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୮।୭: ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀରରେ ଭାରତୀୟ ସୁରକ୍ଷାବଳଙ୍କ ଅପରେଶନ ଅଲଆଉଟ୍‌ ଯୋଗୁ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟ କଳାପରେ ବାଧା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। ଏବେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଭାରତୀୟ ନୌସେନାକୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛନ୍ତି।

Model This Week

ରୂପେଶ