ରାଜ୍ୟ |

ମେହେକଙ୍କ ପଦାର୍ପଣରେ ମହକିଲା ବସୁନ୍ଧରା

ମେହେକଙ୍କ ପଦାର୍ପଣରେ ମହକିଲା ବସୁନ୍ଧରା

କଟକ ଅଫିସ, ୧୩।୧୨-ଜନ୍ମ ଦେଇ ମା’ ରାସ୍ତାକଡରେ ଛାଡ଼ି ପଳାଇଥିଲେ। ଚାଇଲ୍ଡଲାଇନ ପକ୍ଷରୁ ଉକ୍ତ ନବଜାତ ଶିଶୁଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇ ବସୁନ୍ଧରା ମୁକ୍ତାଶ୍ରୟ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଥଇଥାନ କରାଯାଇଥିଲା। ଉଦ୍ଧାର ସମୟରେ ଶିଶୁକନ୍ୟାଙ୍କ ମୁଣ୍ଡର ବାମପଟରେ ଏକ ଘା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିଲା। ଶିଶୁକନ୍ୟାଙ୍କୁ ଚିକିତ୍ସା ପରେ ସୁସ୍ଥ କରାଯାଇଥିଲା। ବସୁନ୍ଧରାରର ହାଉସମଦର ଶାନ୍ତିଙ୍କ ହେପାଜତରେ ରହିଥିଲେ ଏହି ଶିଶୁକନ୍ୟା। ଶିଶୁକନ୍ୟାଙ୍କ ମୁଣ୍ଡରେ ହୋଇଥିବା ଘାକୁ ଶାନ୍ତି ମଲମ ଲଗାଇବା ବେଳେ ବିଭିନ୍ନ ଗୀତ ଗାଇଥାନ୍ତି। ତୋ ଘା ଶୁଖିଯିବ। ତୁ ଦିନେ ମହକିବୁ। ତୋ ମହକରେ ଚାରିଆଡ ମହକିବ ବୋଲି କହି ଶାନ୍ତି ଉକ୍ତ ଶିଶୁକନ୍ୟାଙ୍କୁ ଶୋଇପକାଇଥାନ୍ତି। ଶାନ୍ତିଙ୍କ ଡାକ ଅନୁଯାୟୀ ଶିଶୁକନ୍ୟା ନାମ ମହକ ରଖାଯାଇଥିଲା। ୨୦୦୩ରେ ମହକ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଥିଲେ। ମାତ୍ର ୧ବର୍ଷ ପାଇଁ ବସୁନ୍ଧରାର ହାଉସମଦର ଶାନ୍ତିଙ୍କ କୋଳରେ କାଟିବା ପରେ ତାଙ୍କୁ ପୋଷ୍ୟରେ ପଠାଇବା ନିମନ୍ତେ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇଥିଲା। ମହକଙ୍କୁ ଲିଗାଲ ଫ୍ରି ଘୋଷଣା କରାଯାଇ କାରା(ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ ଆଡପସନ ରିସୋର୍ସ ଅଥରିଟି)ଙ୍କ ସହାୟତାରେ ପୋଷ୍ୟରେ ଦେବା ନିମନ୍ତେ ଆଇନଗତ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇଥିଲା। ଏହାପରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ମେଲବୋର୍ନ ଅଧିବାସୀ ତ୍ରାସୀ ଓ ଜୋଷୀ ଗ୍ରୀନଉଡ ମହକଙ୍କୁ ପୋଷ୍ୟକନ୍ୟାଭାବେ ଗ୍ରହଣ କରିବା ପାଇଁ କାରା ଜରିଆରେ ଆବେଦନ କରିଥିଲେ। ସେମାନଙ୍କ ଆବେଦନ ମଞ୍ଜୁରୀଲାଭ କରିବା ପରେ ୨୦୦୪ରେ ମହକ ଶାନ୍ତିଙ୍କ କୋଳରୁ ଗ୍ରୀନଉଡ ଦମ୍ପତ୍ତିଙ୍କ କୋଳକୁ ଯାଇଥିଲେ। ବସୁନ୍ଧରାରୁ ମହକ ଚାଲି ଯାଇଥିଲେ ମେଲବୋର୍ନ ସହରକୁ। ଇତିମଧ୍ୟରେ ବିତିଯାଇଛି ୧୪ବର୍ଷ। ଗ୍ରୀନଉଡ ଦମ୍ପତ୍ତିଙ୍କ ସହିତ ମହକ ବୁଲିବାକୁ ଆସିଥିଲେ ବସୁନ୍ଧରା। ବୁଧବାର ସେମାନେ ବସୁନ୍ଧରାରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ସେଠାରେ ଏକ ଭିନ୍ନ ପରିବେଶ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିଲା। ମହକ ଆସିଥିବା ଜାଣି ଦୌଡ଼ି ଆସିଥିଲେ ହାଉସମଦର ଶାନ୍ତି। ଜନ୍ମ ସମୟରେ ମହକଙ୍କ ମୁଣ୍ଡରେ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିବା କ୍ଷତ ଚିହ୍ନକୁ ଶାନ୍ତି ଅଣ୍ଡାଳି ପକାଇ କୋଳକୁ ଆଉଜେଇ ନେଇ ଭୋ ଭୋ ହୋଇ କାନ୍ଦି ପକାଇଥିଲେ। ଶାନ୍ତିଙ୍କ ଠାରୁ ମାତ୍ର ୧ବର୍ଷର ମା’ ସ୍ନେହ ପାଇଥିବା ମହକ ମଧ୍ୟ ନିଜର କୋହ ସମ୍ଭାଳି ନ ପାରି କାନ୍ଦି ପକାଇଥିଲେ। ଭୋଜି ଭାତର ଆୟୋଜନ ହୋଇଥିଲା। ବସୁନ୍ଧରା ସମ୍ପାଦିକା ଶୈଳ ବେହେରା, ପ୍ରୋଗ୍ରାମ ଅଫିସର ଅକ୍ଷୟ ସ୍ବାଇଁ ଓ ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲାପାଳ ରଘୁରାମ ଆର. ଆୟାରଙ୍କ ଗହଣରେ ଗ୍ରୀନଉଡ ଦମ୍ପତ୍ତିଙ୍କ ସହିତ ମହକଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତି ଏକ ଉତ୍ସବର ବାତାବରଣ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲା। ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରୁ ସାଙ୍ଗରେ ଆଣିଥିବା ଡ୍ରଇଂ ଖାତା, ପେନସିଲ ଓ ବଲ୍‌ପେନ୍‌ ପ୍ରଭୃତିକୁ ମହକ ବସୁନ୍ଧରାରର ଅନ୍ୟ ଅନ୍ତେବାସୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବାଣ୍ଟିଥିଲେ। ମହକ ଏବେ ନବମ ଶ୍ରେଣୀର ଛାତ୍ରୀ। ଗ୍ରୀନଉଡ ଦମ୍ପତ୍ତିଙ୍କ ଏକମାତ୍ର ଅଲିଅଳି ଝିଅ। ସେଠାରେ କେବଳ ତାଙ୍କ ନାମ ମହକରୁ ମେହେକ ଭାବେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇଛି। ଅପରାହ୍ନରେ ମା, ବାପାଙ୍କ ସହିତ ମହକ ପୁରୀ ଅଭିମୁଖେ ଯାଇଥିଲେ। ସେଠାରୁ ଡେରାଡୁନ୍‌ ହୋଇ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଫେରିଯିବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି। ପ୍ରତ୍ୟେକ ଶିଶୁଙ୍କ କ୍ଷେତ୍ରରେ ସୁନେଲି ଭବିଷ୍ୟତର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। ତେଣୁ ଏଥିପ୍ରତି ସମସ୍ତେ ଯତ୍ନବାନ ହେବା ଆବଶ୍ୟକ ବୋଲି ବସୁନ୍ଧରା ପ୍ରୋଗ୍ରାମ ଅଫିସର ସ୍ବାଇଁ କହିଛନ୍ତି।

All Right Reserved By

Model This Week

ନିକିତା

ରାଜ୍ୟ |

ଦୁର୍ଘଟଣାରେ କନିଷ୍ଠ ଯନ୍ତ୍ରୀ ମୃତ

ଦୁର୍ଘଟଣାରେ କନିଷ୍ଠ ଯନ୍ତ୍ରୀ ମୃତ

ଜୟପୁର,୧୯।୪(ନି.ପ୍ର.): ଜୟପୁର-କୁନ୍ଦୁରା ରାସ୍ତାର ଘାଟବାଗରା ନିକଟରେ ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ କନିଷ୍ଠ ଯନ୍ତ୍ରୀ ସିପୁନ ନାୟକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ସେ କାମ ସାରି ଜୟପୁରରୁ ବାହାରି କୁନ୍ଦୁରା ଯାଉଥିବା ସମୟରେ ଘାଟବାଗରା ବ୍ରିଜ ନିକଟରେ ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ତାଙ୍କ ଗାଡ଼ି ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହେବାରୁ ସେଠାରେ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହେଲା।

ନିଟ୍‌ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ଡ୍ରେସ୍‌କୋଡ୍‌ ଲାଗୁ

ନିଟ୍‌ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ଡ୍ରେସ୍‌କୋଡ୍‌ ଲାଗୁ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୯।୪(ବ୍ୟୁରୋ): ଆସନ୍ତା ୬ ତାରିଖରେ ହେବାକୁଥିବା ନ୍ୟାଶନାଲ ଏଲିଜିବିଲିଟି କମ ଏଣ୍ଟ୍ରାନ୍‌ସ ଟେଷ୍ଟ(ନିଟ୍‌) ୨୦୧୮ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ସିବିଏସ୍‌ଇ ଡ୍ରେସ୍‌କୋଡ୍‌ ଲାଗୁ କରିଛି। ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ବୋର୍ଡ ନୂଆ ନିର୍ଦ୍ଦେଶନାମା ଜାରି କରିଛି।

ବିମାନବନ୍ଦରରୁ ସାପ ଉଦ୍ଧାର

ବିମାନବନ୍ଦରରୁ ସାପ ଉଦ୍ଧାର

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୯।୪(ବ୍ୟୁରୋ): ବିଜୁ ପଟ୍ଟନାୟକ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବିମାନବନ୍ଦରରୁ ଗୁରୁବାର ଏକ ସାପ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଛି। ଏହା ଢମଣା ସାପ ବୋଲି ଜଣାପଡ଼ିଛି।

ପାଚିଲା ଧାନରେ ଚକଡା ପୋକ: ଚାଷୀ ଆତଙ୍କିତ

ପାଚିଲା ଧାନରେ ଚକଡା ପୋକ: ଚାଷୀ ଆତଙ୍କିତ

ଅତାବିରା, ୧୯।୪ (ଡି.ଏନ.ଏ)- ବରଗଡ ଜିଲା ଅତାବିରା ଓ ଭେଡେନ ବ୍ଲକରେ ଚାଷୀମାନେ ମୁଖ୍ୟତଃ ଧାନ ଫସଲକୁ ନିର୍ଭର କରି ଜୀବିକା ନିର୍ବାହ କରିଥାନ୍ତି । ଉକ୍ତ ଅଞ୍ଚଳର ଶତାକଡା ୯୫ ଭାଗ ପରିବାର ଧାନ ଚାଷକୁ ନିର୍ଭର କରିଥାନ୍ତି । ବର୍ଷକୁ ଦୁଇ ଫସଲ ଧାନ ଚାଷ ହୋଇଥାଏ । ଖରିଫ ଓ ରବି ଧାନ ଫସଲ ରବି ଋତୁ ଅପେକ୍ଷା ଖରିଫ ଋତୁରେ ଅଧିକ ଚାଷ ଜମିରେ ଧାନ ଫସଲ ହୋଇଥାଏ । ରବି ଫସଲରେ ଅଣଜଳସେଚିତ ଅଞ୍ଚଳର ଧାନ ଫସଲ ହୋଇ ନ ଥାଏ । ବର୍ତ୍ତମାନ ରବି ଧାନ ଫସଲ ଅମଳ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କଲେଣି । ପାଚିଲା ଓ ପରିପକ୍ବ ଅବସ୍ଥାରେ ଥିବା ଧାନ ଫସଲରେ ଚକଡା ପୋକଙ୍କ ପ୍ରାଦୁର୍ଭାବ ଦେଖାଗଲାଣି । ଚକଡା ପୋକ ଯୋଗୁ ଚାଷୀମାନେ ଆତଙ୍କିତ ହୋଇଯାଇ ବିଭିନ୍ନ କୀଟନାଶକ ଔଷଧ ଦୋକାନରୁ ବିଭିନ୍ନ କମ୍ପାନୀଗୁଡିକର ଔଷଧ ଆଣି ପ୍ରୟୋଗ କରୁଛନ୍ତି ।

ମାନସିକ ବିକୃତ ଯୁବକଙ୍କ ଉନ୍ମତ୍ତ କାଣ୍ଡ: ମେଡିକାଲ ଛାତରେ ଚଢ଼ି ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ

ମାନସିକ ବିକୃତ ଯୁବକଙ୍କ ଉନ୍ମତ୍ତ କାଣ୍ଡ: ମେଡିକାଲ ଛାତରେ ଚଢ଼ି ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଅଫିସ,୧୯।୪: ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟ ଛାତ ଉପରେ ଚଢ଼ି ଜଣେ ମାନସିକ ବିକୃତ ଯୁବକ ଗୁରୁବାର ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ କରିଛନ୍ତି। ପୂର୍ବତନ କାଉନ୍‌ସିଲର ହିରଣ୍ୟ କୁମାର ପଣ୍ଡାଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତ ବୁଦ୍ଧି ଯୋଗୁ ତାଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇ ପାରିଛି।

ବେଆଇନ ଗୋ-ଚାଲାଣ: ୮ ଗିରଫ

ବେଆଇନ ଗୋ-ଚାଲାଣ: ୮ ଗିରଫ

କଟକ ଅଫିସ,୧୯।୪: ଟାଙ୍ଗୀ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ମଙ୍ଗୁଳି ଛକ ନିକଟରୁ ଗୁରୁବାର ୭୫ ଗୋରୁ ବୋଝେଇ ଏକ କଣ୍ଟେନରକୁ ପୋଲିସ ଜବତ କରିଛି। ଏହି ଘଟଣାରେ ପୋଲିସ ୮ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି।

ନିରଞ୍ଜନ ପଟ୍ଟନାୟକ ହେଲେ ପିସିସି ସଭାପତି

ନିରଞ୍ଜନ ପଟ୍ଟନାୟକ ହେଲେ ପିସିସି ସଭାପତି

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୯।୪(ବ୍ୟୁରୋ): ପିସିସି ସଭାପତି ଭାବେ ନିରଞ୍ଜନ ପଟ୍ଟନାୟକ ନିଯୁକ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି। ତାଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତି କରିଛନ୍ତି ଏଆଇସିସି ହାଇକମାଣ୍ଡ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ। ସେହିପରି ନବ କିଶୋର ଦାଶ, ଚିରଞ୍ଜିବୀ ବିଶ୍ୱାଳ ଓ ପ୍ରଦୀପ ମାଝୀଙ୍କୁ ପିସିସିର କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ସଭାପତି ମଧ୍ୟ କରାଯାଇଛି।

ଝରିଗାଁ ପଞ୍ଚାୟତ ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ୩୪ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଅନୁଦାନ ଘୋଷଣା

ଝରିଗାଁ ପଞ୍ଚାୟତ ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ୩୪ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଅନୁଦାନ ଘୋଷଣା

ନବରଙ୍ଗପୁର ଅଫିସ,୧୯।୪: ‘ଆମ ଗାଁ ଆମ ବିକାଶ’ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ସାମିଲ ହୋଇଛି ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲା ଝରିଗାଁ ପଞ୍ଚାୟତ। ସଦର ମହକୁମାଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଭିଡିଓ କନ୍‌ଫରେନ୍ସିଂ ଜରିୟାରେ ଗୁରୁବାର ସରପଞ୍ଚ ଅଗନ୍ତା ପ୍ବବାରା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହ କଥା ହୋଇଥିଲେ।

ପାଣିରେ ବୁଡ଼ି ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ପାଣିରେ ବୁଡ଼ି ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ଟିଟିଲାଗଡ, ୧୯।୪(ଡି.ଏନ.ଏ)-ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ଟିଟିଲାଗଡ ସହରରେ ଥିବା ମହାରାଜ ସାଗର ପୋଖରୀରେ ଗୁରୁବାର ସକାଳେ ବୁଡ଼ି ସ୍ଥାନୀୟ ସର୍ଗିଗୁଡା କାଳିମନ୍ଦିର ପଡାର ଦେବ ଭୋଇ (୪୫)ଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ମହାରାଜ ସାଗର ପୋଖରୀର ପୁନରୁଦ୍ଧାର ପାଇଁ ଜଳ ନିଷ୍କାସନ କରାଯାଇଥିବାବେଳେ ଚାରି କଡରେ ଛୋଟବଡ ଚହ୍ଲା ମାନ ଖୋଳାଯାଇଛି। ଚହ୍ଲାରେ ପାଣି ମଧ୍ୟ ବିଶେଷ ନାହିଁ। ଏମିତିରେ ଯୁବକ ଜଣକ ଗୋଡ ଖସି ବୁଡି ଯାଇଥିବା ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି। ତାଙ୍କର ପିତା ଓ ଏକ ମାତ୍ର ବଡଭାଇ ମଧ୍ୟ ପୂର୍ବରୁ ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିଛନ୍ତି। ଘରେ ବିଧବା ମା, ଭାଉଜ ତଥା ଦୁଇ ଝିଅ ଅଛନ୍ତି। ଉକ୍ତ ପରିବାର ବେସାହାରା ହୋଇପଡ଼ିଥିବାରୁ ସରକାରୀ ସହାୟତା ବ୍ୟବସ୍ଥା ପାଇଁ ସାଧାରଣରେ ଦାବି ହୋଇଛି।

ଚାଲିଛି ବେଆଇନ ଇଟାଭାଟି, କ୍ଷତିରେ ଫ୍ଳାଏଆଶ କମ୍ପାନୀ : ଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ଫ୍ଳାଏଆଶ ମାଲିକ ସଂଘ

ଚାଲିଛି ବେଆଇନ ଇଟାଭାଟି, କ୍ଷତିରେ ଫ୍ଳାଏଆଶ କମ୍ପାନୀ : ଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ଫ୍ଳାଏଆଶ ମାଲିକ ସଂଘ

ସମ୍ବଲପୁର,୧୯।୪(ବ୍ୟୁରୋ)- ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲା ଫ୍ଲାଏଆଶ ମାଲିକ ସଂଘ ଗୁରୁବାର ବିଭିନ୍ନ ସମସ୍ୟା ନେଇ ଜିଲାପାଳ ସମର୍ଥ ବର୍ମାଙ୍କୁ ଭେଟିଛନ୍ତି। ଏବେ କମ୍ପାନୀ ବିପଦରେ ଗତି କରୁଛି। ପ୍ରଶାସନିକ ସ୍ତରରେ ସାହାଯ୍ୟ ନ କଲେ ଜିଲାରେ ଥିବା ୮୬ କମ୍ପାନୀ ବନ୍ଦ ହୋଇଯିବ। ଏଥିରେ ସ୍ଥାୟୀ ଓ ଅସ୍ଥାୟୀ ଭାବେ ୧୦ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଶ୍ରମିକ ଜୀବନ ଜୀବକା ହରାଇବେ। ତେଣୁ ଜିଲାପାଳ ଏଦିଗରେ ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରନ୍ତୁ ବୋଲି ଅନୁରୋଧ କରିଛନ୍ତି। ଜିଲାପାଳ ବର୍ମା କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ ବୋଲି ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇଥିଲେ। ଅଭିଯୋଗ କ୍ରମେ ଜିଲାର ସମସ୍ତ ତହସିଲ ଅଧିନରେ ବେଆଇନ ଭାବେ ମାଟି ଇଟା ଭାଟି ରହିଛି। ବେଆଇନ ଭାବେ ସେମାନେ କାଠ ଓ ଲୁହାପଥର କିଣି ଇଟା ପ୍ରସ୍ତୁତି କରୁଛନ୍ତି। ଫଲରେ କମ ଦରରେ ବିକ୍ରି କରିବାରୁ ବଜାର ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରହୁନାହିଁ। ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଅନୁସାରେ ମାଟି ଇଟା ବନ୍ଦ କରିବାର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ରହିଛି। ଏଥିପାଇଁ ଜିଲାପ୍ରଶାସନ ଓ ପ୍ରଦୂଷଣ ବୋର୍ଡ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଚଢାଉ କରି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରୁନାହାନ୍ତି।

ବଡ଼ବିଲ ଜେଏମ୍‌ଏଫ୍‌ସି କୋର୍ଟରେ ଠକେଇ ମାମଲାର ରାୟ ପ୍ରକାଶ

ବଡ଼ବିଲ,୧୯।୪(ସ୍ବ.ପ୍ର.): କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ବଡ଼ବିଲ ଜେଏମ୍‌ଏଫ୍‌ସି କୋର୍ଟରେ ଠକେଇ ମାମଲାର ରାୟ ଗୁରୁବାର ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ବିଚାରପତି ଆଲୋକ ପଣ୍ଡା ରାୟ ଶୁଣାଇଛନ୍ତି। ଚମ୍ପୁଆ ଥାନା ରରୁଆଁଗୋଡ଼ା ଗ୍ରାମର ଶଙ୍ଖାଳି ଓରଫ ଦିଲୀପ ପ୍ରଧାନ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ବୋଲେରୋ ଧକ୍କାରେ ଯୁବକ ମୃତ

ବୋଲେରୋ ଧକ୍କାରେ ଯୁବକ ମୃତ

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ, ୧୯।୪-ବରଗଡ଼ ଜିଲା ସୋହେଲା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ୬ନଂ ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ମଧୁପୁର ନିକଟରେ ଗୁରୁବାର ଦିନ ୧ଟା ବେଳେ ବୋଲେରୋ ଧକ୍କାରେ ସୁରେନ୍ଦ୍ର ମଲ୍ଲିକ (୪୫) ନାମକ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ତାଙ୍କ ଘର ସୋହେଲା ଥାନା ଖଇରପାଲିରେ। ମଧୁପୁର ନିକଟରେ ସେ ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ପାରି ହେଉଥିବାବେଳେ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ଆସୁଥିବା ଏକ ବୋଲେରୋ ତାଙ୍କୁ ଧକ୍କା ଦେଇ ଚାଲିଯାଇଥିଲା। ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ତାଙ୍କୁ ବରଗଡ଼ ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟକୁ ପଠାଇଥିଲେ। ଡାକ୍ତର ସେଠାରେ ତାଙ୍କୁ ମୃତ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ।