ରାଜ୍ୟ |

ଏସ୍‌ସିବି ଡାକ୍ତର ସୁଧା ସେଠୀ ଗିରଫ

ଏସ୍‌ସିବି ଡାକ୍ତର ସୁଧା ସେଠୀ ଗିରଫ

କଟକ ଅଫିସ, ୧୩।୧୨- ଏସ୍‌ସିବି ମେଡିକାଲ କ୍ଲିନିକାଲ ହେମାଟୋଲୋଜି (ରକ୍ତରୋଗ ବିଭାଗ)ର ସହକାରୀ ପ୍ରଫେସର ଡାକ୍ତର ସୁଧା ସେଠୀଙ୍କୁ ବୁଧବାର ଭିଜିଲାନ୍ସ ଗିରଫ କରିଛି। ଆମେରିକାର ପାଇଜର ମେଡିସିନ କମ୍ପାନୀ ସହିତ ଲିଙ୍କ୍‌ ରଖି ଏସ୍‌ସିବିରେ ରୋଗୀମାନଙ୍କ ଓଏସ୍‌ଟିଏଫ୍‌ (ଓଡ଼ିଶା ରାଜ୍ୟ ଚିକିତ୍ସା ପାଣ୍ଠି)ର ଅପବ୍ୟୟ ଅଭିଯୋଗରେ ତାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି। ତାଙ୍କୁ ଭିଜିଲାନ୍ସ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଅଦାଲତଙ୍କ ନିକଟରେ ହାଜର କରାଯାଇଥିଲା। ସେଠାରେ ତାଙ୍କର ଜାମିନ ନାମଞ୍ଜୁର ହେବାରୁ ତାଙ୍କୁ ବିଚାର ବିଭାଗୀୟ ହାଜତକୁ ପଠାଇ ଦିଆଯାଇଛି। ଉକ୍ତ ମାମଲାର ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ତଥା ହେମାଟୋଲୋଜି ବିଭାଗର ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଫେସର ଡାକ୍ତର ରବୀନ୍ଦ୍ର କୁମାର ଜେନା ଫେରାର ଥିବା ଭିଜିଲାନ୍ସ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି। ତାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିବା ପାଇଁ ଉଦ୍ୟମ ଜାରି ରହିଥିବା ଭିଜିଲାନ୍ସ ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି।
ଭିଜିଲାନ୍ସ ଦେଇଥିବା ସୂଚନା ମୁତାବକ, ଡାକ୍ତର ଜେନା କେତେକ ଔଷଧ କମ୍ପାନୀକୁ ଅହେତୁକ ଅନୁକମ୍ପା ଦେଖାଇ ଗରିବ ରୋଗୀଙ୍କୁ ଉକ୍ତ କମ୍ପାନୀର ଦାମୀ ଔଷଧ ପ୍ରେସ୍‌କ୍ରିପଶନରେ ଲେଖୁଥିଲେ। ଏହା ବଦଳରେ ସେ ଉକ୍ତ ମେଡିସିନ କମ୍ପାନୀ ସହାୟତାରେ ବିଦେଶ ଭ୍ରମଣ କରୁଥିଲେ। ଭିଜିଲାନ୍ସ ତଦନ୍ତରୁ ଜଣାପଡ଼ିଛି ଯେ, ଡାକ୍ତର ଜେନା ରୋଗୀମାନଙ୍କୁ ଏଟ୍‌ଗାମ୍‌ ନାମକ ଏକ ଇଞ୍ଜେକ୍‌ଶନ ନିୟମିତ ଭାବେ ଲେଖୁଥିଲେ। ଏହି ଇଞ୍ଜେକଶନଟି ପାଇଜର କମ୍ପାନୀର। ପାଇଜର ଏକ ବହୁରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ମେଡିସନ କମ୍ପାନୀ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଏହାର ମୁଖ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆମେରିକାରେ ରହିଛି। ମାତ୍ର ଏଟ୍‌ଗାମ୍‌ ଇଞ୍ଜେକଶନର ସମାନ ଗୁଣବତ୍ତା ବହନ କରୁଥିବା ଥାଇମୋଗାମ୍‌ ନାମକ ଭାରତୀୟ କମ୍ପାନୀର ଇଞ୍ଜେକଶନ ରହିଛି। ଉକ୍ତ ଇଞ୍ଜେକଶନ ମେଡିକାଲର ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ ଷ୍ଟୋରରେ ରୋଗୀମାନଙ୍କ ନିମନ୍ତେ ମାଗଣାରେ ଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଡାକ୍ତର ଜେନା ଏଟ୍‌ଗାମ୍‌କୁ ଅନୁକମ୍ପା ଦେଖାଉଥିଲେ। ଏଟ୍‌ଗାମ୍‌ ଇଞ୍ଜେକଶନର ମୂଲ୍ୟ ୧୮ହଜାର୧୮ ଟଙ୍କା ଥିବା ବେଳେ ଥାଇମୋଗାମ୍‌ ଇଞ୍ଜେକଶନର ବଜାର ମୂଲ୍ୟ ମାତ୍ର ୮୬୮୨ ଟଙ୍କା ବୋଲି ଭିଜିଲାନ୍ସ ତଦନ୍ତରୁ ଜଣାପଡ଼ିଛି। କିନ୍ତୁ ଗରିବ ରୋଗୀମାନଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ପାଣ୍ଠିରୁ ଅର୍ଥ ମଞ୍ଜୁର କରି ଡାକ୍ତର ଜେନା ପାଇଜର କମ୍ପାନୀକୁ ଲାଭବାନ କରୁଥିଲେ। ଓଏସ୍‌ଟିଏଫ୍‌ ମଞ୍ଜୁର କରିବା ପାଇଁ ହେମାଟୋଲୋଜି ବିଭାଗରେ ନୋଡାଲ ଅଫିସର ଭାବେ ଡାକ୍ତର ସୁଧା ସେଠୀଙ୍କୁ କ୍ଷମତା ମିଳିଥିଲା। ଡାକ୍ତର ଜେନା ପ୍ରଥମେ ରୋଗୀଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ସମ୍ବନ୍ଧରେ ଏକ ଆକଳନ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରୁଥିଲେ। ଏହାପରେ ବିଭାଗୀୟ ମୁଖ୍ୟ ଭାବେ ଡାକ୍ତର ଜେନା ଓ ନୋଡାଲ ଅଫିସର ଭାବେ ଡାକ୍ତର ସେଠୀଙ୍କ ମିଳିତ ଦସ୍ତଖତରେ ରୋଗୀଙ୍କ ଓଏସ୍‌ଟିଏଫ୍‌ ଅର୍ଥ ମଞ୍ଜୁର କରାଯାଉଥିଲା। ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସରକାରଙ୍କୁ କ୍ଷତି ସହିବାକୁ ପଡ଼ୁଥିଲା। ଏହି ଅଭିଯୋଗରେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ସେଲ୍‌ରେ ୧୯/୧୭ରେ ଉଭୟଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏକ ଫୌଜଦାରି ମାମଲା ରୁଜୁ କରାଯାଇଛି। ମାମଲାରେ ଡାକ୍ତର ଜେନା, ଡାକ୍ତର ସେଠୀଙ୍କ ସମେତ ପାଇଜର ଓ ଡାକ୍ତର ଜେନା ଅନୁକମ୍ପା ଦେଖାଇଥିବା ଅନ୍ୟ କେତେକ କମ୍ପାନୀକୁ ଭିଜିଲାନ୍ସ ପକ୍ଷଭୁକ୍ତ କରିଛି। ଆପରାଧିକ ଷଡ଼ଯନ୍ତ୍ର, କ୍ଷମତାର ଅପବ୍ୟବହାର କରି ଅନୁକମ୍ପା ଦେଖାଇବା ଓ ଜାଲିଆତି କରି ସରକାରୀ ଅର୍ଥ ହେରଫେର କରିବା ପ୍ରଭୃତି ଦଫାରେ ଏହି ମାମଲା ରୁଜୁ କରାଯାଇଛି।
ସୂଚନାଥାଉ କି, ଗତ ନଭେମ୍ବର ୨୩ରେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ସେଲ୍‌ ପକ୍ଷରୁ ଡାକ୍ତର ଜେନାଙ୍କ ଘର ଓ ଅଫିସ ସମେତ ମୋଟ ୧୨ଟି ସ୍ଥାନରେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ଯାଞ୍ଚ କରିଥିଲା। ଆୟ ବହିର୍ଭୂତ ସମ୍ପତ୍ତି ଠୁଳ ଅଭିଯୋଗରେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ପକ୍ଷରୁ ଏହି ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଇଥିଲା। ଯାଞ୍ଚରୁ ୪ କୋଟିରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଟଙ୍କାର ସ୍ଥାବର ଅସ୍ଥାବର ସମ୍ପତ୍ତି ଠାବ କରାଯାଇଥିଲା। ଏ ନେଇ ମଧ୍ୟ ଜେନାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଭିଜିଲାନ୍ସରେ ଅନ୍ୟ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ କରାଯାଇଅଛି।

All Right Reserved By

ରାଜ୍ୟ |

ବିଶ୍ରାମାଗାର ପାଲଟିଥିଲା ଅସାମାଜିକ ଆଡ୍ଡାସ୍ଥଳ: ଖବର ପ୍ରକାଶିତ ହେବା ପରେ ତତ୍ପରତା

ବିଶ୍ରାମାଗାର ପାଲଟିଥିଲା ଅସାମାଜିକ ଆଡ୍ଡାସ୍ଥଳ: ଖବର ପ୍ରକାଶିତ ହେବା ପରେ ତତ୍ପରତା

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି/ବ୍ରାହ୍ମଣୀଗାଁ,୧୯।୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ): କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ବ୍ଳକ ବ୍ରାହ୍ମଣୀଗାଁରେ ଦିନକୁ ଦିନ ଟ୍ରାଫିକ ସମସ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବା ସହ ଯାତ୍ରୀ ବିଶ୍ରମାଗାରଟି ଅସୁରକ୍ଷିତ ଭାବରେ ରହିଥିଲା। ଅଳିଆ ଆବର୍ଜନା ସହ ଖାଲି ମଦ ବୋତଲ, ଅଁଇଠା ଖଲିପତ୍ର ସବୁ ପଡ଼ି ପୁର୍ତ୍ତିମୟ ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲା। ଫଳରେ ର୍ଦୁଗନ୍ଧରେ ଯାତ୍ରୀ ହନ୍ତସନ୍ତ ହେଉଥିଲେ । ଏନେଇ ୧୭ ତାରିଖ ଦିନ ଦୈନିକ ଧରିତ୍ରୀରେ ଖବର ପ୍ରକାଶିତ ହେବା ପରେ ସ୍ଥାନୀୟ ସରପଞ୍ଚ ରମେଶ ମାଝୀ ଘଟଣାର ସତ୍ୟାସତ୍ୟ ଜାଣି ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛନ୍ତି ।

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ିରେ ଶିକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ବାଟବଣା: ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନ ପାଇଁ ଛାତ୍ର ବୋହିଲେ ଅଣ୍ଡା

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ିରେ ଶିକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ବାଟବଣା: ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନ ପାଇଁ ଛାତ୍ର ବୋହିଲେ ଅଣ୍ଡା

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି,୧୯।୭(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ବ୍ଳକ ଅଞ୍ଚଳରେ ଶିକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥାରେ ସୁଧାର ଆଣିବା ପାଇଁ ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ବିଭିନ୍ନ ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ କରାଯାଉଛି । ସେହିପରି ‘ସମସ୍ତେ ପଢ଼ିବେ ସମସ୍ତେ ଗଢ଼ିବେ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ହେବେ’ ଏହି ନାରା ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଦିଆଯାଇଛି । କିନ୍ତୁ ଉକ୍ତ ବ୍ଳକ ଅଞ୍ଚଳରେ ଶିକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥାରେ ସୁଧାର ଆସିନାହିଁ । ବ୍ଲକର ବ୍ରାହ୍ମଣୀଗାଁ ବଜାର ମଧ୍ୟରେ ବିଦ୍ୟାଳୟ ୟୁନିଫର୍ମରେ ଦୁଇଜଣ ଛାତ୍ର ଅଣ୍ଡା ବୋହି ନେଉଥିବା ଦୃଶ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି।

ମାଛ ମାର୍କେଟରେ ଚଢ଼ାଉ

ମାଛ ମାର୍କେଟରେ ଚଢ଼ାଉ

ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଅଫିସ,୧୯।୭: ଖୋର୍ଦ୍ଧା ସହର ସମେତ ବିଭିନ୍ନ ଅଞ୍ଚଳରେ ଥିବା ମାଛ ଗୋଦାମ ଓ ମାଛ ମାର୍କେଟରେ ଗୁରୁବାର ଚଢ଼ାଉ କରାଯାଇଛି। ତୋଟାପଡ଼ା ବଜାରର ମାଛଗୋଦାମ, ସହରର ମାଛମାର୍କେଟ, ମୁକୁନ୍ଦପ୍ରସାଦ ଆଦି ସ୍ଥାନରେ ଚଢ଼ାଉ କରାଯାଇଛି।

ପୋଲିସ-ମାଓବାଦୀ ଗୁଳି ବିନିମୟ: ୭ ମାଓବାଦୀ ମୃତ

ପୋଲିସ-ମାଓବାଦୀ ଗୁଳି ବିନିମୟ: ୭ ମାଓବାଦୀ ମୃତ

ମାଲକାନଗିରି,୧୯।୭(ସ୍ବ.ପ୍ର.)(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ସୀମାନ୍ତ ଛତିଶଗଡ଼ର ଦାନ୍ତଓ୍ବୋଡ଼ା ଓ ବିଜାପୁର ମଝିରେ ଥିବା ତିମିନାର ପାହାଡ଼ରେ ଗୁରୁବାର ସକାଳ ସାଢ଼େ ୬ଟା ସମୟରେ ପୋଲିସ ଓ ମାଓବାଦୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଗୁଳି ବିନିମୟ ଘଟିଛି। ଏଥିରେ ୭ ମାଓବାଦୀ ନିହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏହାପରେ ସର୍ଚ୍ଚ ସମୟରେ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ଅସ୍ତ୍ରଶସ୍ତ୍ର ଜବତ କରାଯାଇଛି।

ଟିଟୋଙ୍କ ୪ ସହଯୋଗୀ ଜେଲ ଗଲେ

ରାଜନଗର,୧୯।୭ (ଡି.ଏନ.ଏ.): ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଟର ଟିଟୋ ଓରଫ ସୟଦ ଉସ୍‌ମାନ ଅଲ୍ଲୀଙ୍କ ୪ ସହଯୋଗୀଙ୍କୁ କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ବୁଧବାର ରାଜନଗର ଜେଏମଏଫସି କୋର୍ଟରେ ହାଜର କରାଇଥିଲା। ସେମାନେ ହେଲେ କଟକ ମଙ୍ଗଳାବାଗ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳର ସେକ୍‌ ଅବଦୁଲ୍ଲା ଓରଫ ରାଜେଶ୍‌ , ଜାହାଙ୍ଗୀର ଖାନ୍‌, ଇମ୍‌ତିଆଜ୍‌ ଖାଁ ଓରଫ ବାବୁ ଓରଫ କାଲୁ, ଲାଲବାଗ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳର ଗୋଲଡେନ ପପୁ ଓରଫ ମହମ୍ମଦ ଅବଦୁଲା ଆସିଫ।

ମହାନଦୀରେ ଭରପୁର ପାଣି,ଜାଳକାଠ ସଂଗ୍ରହ

ମହାନଦୀରେ ଭରପୁର ପାଣି,ଜାଳକାଠ ସଂଗ୍ରହ

ଖଣ୍ଡପଡା,୧୯।୭(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ଗତ କିଛି ଦିନ ହେବ ଲଘୁଚାପ ଜନିତ ବର୍ଷା ଏବଂ ଉପର ମୁଣ୍ଡରେ ବର୍ଷା ଫଳରେ ମହାନଦୀ ପାଣିରେ ଭରପୁର ହୋଇଛି। କଣ୍ଟିଲୋଠାରେ ମହାନଦୀର ବିପଦ ସଂକେତ ୫.୮ ମିଟର ଥିବା ବେଳେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହାର ଜଳ ପତ୍ତନ ୨.୪୦ ମିଟର ରହିଛି।

ବାଟବଣା ହୋଇଛି ସର୍ବଶିକ୍ଷା ଅଭିଯାନ: ପିଲା ପଢ଼ୁଛନ୍ତି ବାରଣ୍ଡାରେ, ଖାଉଛନ୍ତି ରାସ୍ତାକଡ଼ରେ

ବାଟବଣା ହୋଇଛି ସର୍ବଶିକ୍ଷା ଅଭିଯାନ: ପିଲା ପଢ଼ୁଛନ୍ତି ବାରଣ୍ଡାରେ, ଖାଉଛନ୍ତି ରାସ୍ତାକଡ଼ରେ

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୧୯।୭-ସର୍ବଶିକ୍ଷା ଅଭିଯାନରେ ୬ରୁ ୧୪ ବର୍ଷ ଯାଏ ସମସ୍ତ ପିଲାଙ୍କ ପାଇଁ ସରକାର ମାଗଣା ତଥା ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ ଶିକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିଛନ୍ତି। ପିଲାଙ୍କୁ ସ୍କୁଲ ପ୍ରତି ଆକୃଷ୍ଟ କରିବା ପାଇଁ ମଧ୍ୟାହ୍ନଭୋଜନର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇଛି। ହେଲେ ଭିତ୍ତି ଭୂମି ପ୍ରତି ସରକାର ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେଉ ନଥିବା ଜଣାପଡିଛି।

ମାନସିକ ରୋଗୀଙ୍କ ହାତଗୋଡ଼ ଭାଙ୍ଗିଦେଲେ: କେହି ଚାହିଁଲେନି, ଛିଡ଼ା ହେଲେ ୫ ଯୁବକ

ମାନସିକ ରୋଗୀଙ୍କ ହାତଗୋଡ଼ ଭାଙ୍ଗିଦେଲେ: କେହି ଚାହିଁଲେନି, ଛିଡ଼ା ହେଲେ ୫ ଯୁବକ

ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ଅଫିସ, ୧୯।୭- ଜୀବଜଗତରେ ମଣିଷ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ପ୍ରାଣୀ। କାରଣ ମଣିଷ ପାଖରେ ବୁଦ୍ଧି, ବିବେକ, ବିଦ୍ୟା, ଦୟା, କ୍ଷମା, ତ୍ୟାଗ, ସହାନୁଭୁତି ଆଦି ସବୁ କିଛି ରହିଛି। କିନ୍ତୁ ମଣିଷ ଯେତେବେଳେ ନିଷ୍ଠୁର, ଅତ୍ୟାଚାରୀ, ହିଂସ୍ର ହୋଇଯାଏ, ତା ପାଖରେ ସାମାନ୍ୟତମ ମଣିଷ ପଣିଆ ନ ଥାଏ, ସେତେବେଳେ ସବୁକିଛି ବ୍ୟତିକ୍ରମ ଲକ୍ଷ୍ୟ କରାଯାଏ।

ଆଗକୁ ନିର୍ବାଚନ, ସରକାର ଦୋ ଦୋ ପାଞ୍ଚ: ଶିଥିଳ ହେଲାଣି ବିଦ୍ୟାଳୟ ମିଶ୍ରଣ ପ୍ରକ୍ରିୟା

ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ଅଫିସ,୧୯।୭: ଉପସ୍ଥାନ ଅଭାବରୁ ରାଜ୍ୟରେ ଶହସ୍ରାଧିକ ବିଦ୍ୟାଳୟ ବନ୍ଦ ହୋଇଯିବ। ଏସବୁ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ନିକଟସ୍ଥ ବିଦ୍ୟାଳୟକୁ ଚାଲିଯିବେ। ସେହିପରି ୧୦୦ ମିଟର ଦୂରତା ଭିତରେ ଏକାଧିକ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଥିଲେ ସେଗୁଡିକୁ ବନ୍ଦ କରାଯିବ। ସରକାର ପ୍ରାଥମିକ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ରାଜ୍ୟର ପାଖାପାଖି ୪,୨୬୫ ବିଦ୍ୟାଳୟକୁ ଅନ୍ୟ ସରକାରୀ ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନ ସହ ମିଶାଇଦେବାକୁ ଚିନ୍ତା କରୁଛନ୍ତି।

ଏଣିକି ରବିବାର ସ୍କୁଲରେ ପାଠପଢ଼ା

ଏଣିକି ରବିବାର ସ୍କୁଲରେ ପାଠପଢ଼ା

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୧୯ା୭- ଏଣିକି ରବିବାରଗୁଡ଼ିକରେ ମଧ୍ୟ ଖୋଲା ରହିବ ସ୍କୁଲ। ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ ଶିକ୍ଷକମାନେ ପାଠ ପଢ଼ାଇବେ। କ୍ରମାଗତ ଭାବେ ସରକାରୀ ସ୍କୁଲଗୁଡ଼ିକରେ ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷାଫଳ ଖରାପ ହେଉଥିବା ଯୋଗୁ ଏହାର ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ଏଭଳି ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛି ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ।

ନକଲି ପେଟ୍ରୋଲ,ଡିଜେଲ କାରଖାନାରେ ଚଢାଉ

ନକଲି ପେଟ୍ରୋଲ,ଡିଜେଲ କାରଖାନାରେ ଚଢାଉ

ପାଟପୁର,୧୯ା୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ପାଟପୁର ଥାନା ସାନଖେମୁଣ୍ଡି ତହସିଲ ଭାଲିଆଝୋଳି ଛକରେ ଚାଲିଥିବା ଏକ କିରୋସିନ ଓ ରାସାୟନିକ ପାଉଡର ମିଶ୍ରିତ ନକଲି ଡିଜେଲ ଓ ପେଟ୍ରୋଲ କାରଖାନା ଉପରେ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ବୁଧବାର ଚଢାଉ କରାଯାଇଛି।

ଗୁଟ୍‌ଖା ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କୁ ମାଡ଼ ମାରି ଲୁଟ୍‌ ମାମଲାର ପର୍ଦ୍ଦାଫାଶ

ଗୁଟ୍‌ଖା ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କୁ ମାଡ଼ ମାରି ଲୁଟ୍‌ ମାମଲାର ପର୍ଦ୍ଦାଫାଶ

ଦିଗପହଣ୍ଡି,୧୯ା୭(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଦିଗପହଣ୍ଡି ଥାନା ମହୁଡ଼ା ଫାର୍ମାସି କଲେଜ ନିକଟରୁ ଗୁଟଖା ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କୁ ମାଡ଼ମାରି ୩ ଲକ୍ଷ ୫୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ମୂଲ୍ୟର ଖଇନି ପ୍ୟାକେଟ ଲୁଟ୍‌ ମାମଲାରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ୪ ଲୁଟେରାଙ୍କୁ ବୁଧବାର ପୋଲିସ ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟଚାଲାଣ କରିଛି।

Model This Week

ରୂପେଶ