ବ୍ରହ୍ମପୁର

ଗୁଣି ଗାରେଡି ସନ୍ଦେହ, କନଷ୍ଟେବଳଙ୍କୁ ଲଣ୍ଡା କରି ୪ ଗିରଫ

ଗୁଣି ଗାରେଡି ସନ୍ଦେହ, କନଷ୍ଟେବଳଙ୍କୁ ଲଣ୍ଡା କରି ୪ ଗିରଫ
ଫୁଲବାଣୀ ଅଫିସ, ୧୨।୧୨-କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ଫୁଲବାଣୀ ଟାଉନ ଥାନା ଅଧୀନ ବିଡାଙ୍ଗି ସାହିରେ ସୋମବାର ଅନ୍ଧ ବିଶ୍ୱାସର କାରନାମା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। କେହି ସାଧାରଣ ଲୋକେ ନୁହନ୍ତି, ଜଣେ କନଷ୍ଟେବଳଙ୍କୁ ଅନ୍ୟ ଜଣେ କନଷ୍ଟେବଳ ତାଙ୍କ ସହଯୋଗୀଙ୍କ ସହ ମିଶି ଲଣ୍ଡା କରି ମଳ ପାଣି ପିଆଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ଏହି ଘଟଣାରେ ପୋଲିସ ୪ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିବା ବେଳେ ମୁଖ୍ୟ ନାୟକ ଏସ୍‌ଓଜିର ଜଣେ କନଷ୍ଟେବଳ ଫେରାର ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି ା ଗିରଫ ୪ ଜଣ ହେଲେ ରତ୍ନାକର ମଲ୍ଲିକ, ସିଦ୍ଧାନ୍ତ କହଁର, ଅଜୟ କହଁର ଓ ବୁଦ୍ଧେଶ୍ୱର କହଁର। ସମସ୍ତଙ୍କ ଘର ବିଡାଙ୍ଗି ସାହିରେ। ଲଣ୍ଡା ହୋଇଥିବା କନଷ୍ଟେବଳ ଜଣକ ଚକାପାଦ ବ୍ଲକ ପସରା ଫାଣ୍ଡିରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି। ସେହିପରି ଅଭିଯୁକ୍ତ ଜଣକ ଫୁଲବାଣୀରେ ଏସ୍‌ଓଜି କନଷ୍ଟେବଳ ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟରତ। କିଛି ଦିନ ହେଲା ଏସ୍‌ଓଜି କନଷ୍ଟେବଳଙ୍କ ଭଉଣୀଙ୍କର ଦେହ ଖରାପ ହୋଇଥିଲା। ଏସ୍‌ଓଜି କନଷ୍ଟେବଳ ସ୍ବପ୍ନ ଦେଖିଲେ ପସରା ଫାଣ୍ଡି କନଷ୍ଟେବଳ ତାଙ୍କ ଭଉଣୀଙ୍କୁ ଗୁଣି କରିଛନ୍ତି। ଏହାକୁ ନେଇ ଏସ୍‌ଓଜି କନଷ୍ଟେବଳ ତାଙ୍କୁ ଫୋନରେ ଗାଳି ଗୁଲଜ କରିଥିଲେ। ପସରା ଫାଣ୍ଡି କନଷ୍ଟେବଳ ସୋମବାର ଘରକୁ ଆସି ଘଟଣା ବିଷୟରେ ଗ୍ରାମର କେତେକ ଲୋକଙ୍କୁ ଜଣାଇବା ସହ ଗଁା ମଣ୍ଡପରେ ଏହି ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା କରୁଥିଲେ। ଏତିକି ବେଳେ ଏସ୍‌ଓଜି କନଷ୍ଟେବଳ ତାଙ୍କ ସହଯୋଗୀଙ୍କ ସହ ସେଠାରେ ପହଞ୍ଚତ୍ ତାଙ୍କୁ ଗାଳି ଗୁଲଜ କରିବା ସହ ଧମକ ଚମକ ଦେଇଥିଲେ। ଏପରି କି ସେମାନେ ମିଶି ତାଙ୍କୁ ଜୋର ଜବରଦସ୍ତ ଲଣ୍ଡା କରିବା ପରେ ମଳ ପାଣି ପିଆଇଥିଲେ। ରାତି ତମାମ ସେଠାରେ ତାଙ୍କୁ ଅଟକ ରଖିଥିଲେ। ଘଟଣା ବିଷୟରେ କୌଣସି ସୂତ୍ରରୁ ଖବରପାଇ ପସରା ଫାଣ୍ଡିରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ କନଷ୍ଟେବଳଙ୍କ ଝିଅ ଘରୁ ଲୁଚି ଆସି ଫୁଲବାଣୀ ଟାଉନ ଥାନାଧିକାରୀଙ୍କୁ ମଙ୍ଗଳବାର ଜଣାଇଥିଲେ। ପୋଲିସ ସେଠାରେ ପହଞ୍ଚତ୍ ତାଙ୍କ ବାପାଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିବା ସହ ଏହି ଘଟଣାରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ୪ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିଲା। ହେଲେ କୌଶଳକ୍ରମେ ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଜଣକ ସେଠାରୁ ଖସି ପଳାଇ ଯାଇଥିଲେ। ସମ୍ପର୍କରେ ଟାଉନ ଥାନାଧିକାରୀ ରେବତୀ ଶବର କୁହନ୍ତି, ଆମକୁ ଘଟଣା ବିଷୟରେ ଲଣ୍ଡା ହୋଇଥିବା କନଷ୍ଟେବଳଙ୍କ ଝିଅ ଅବଗତ କରିଥିଲେ। ତାଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯିବା ସହ ୪ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି। ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଫେରାର ଥିବାରୁ ଏ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ଏସ୍‌ଓଜି କମାଣ୍ଡାଣ୍ଟଙ୍କୁ ଅବଗତ କରାଯାଇଛି। ଖୁବଶୀଘ୍ର ତାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯିବ। ଥାନାରେ ଏ ନେଇ ନଂ. ୨୦୨/୧୭ରେ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି। ଘଟଣା ସମ୍ବନ୍ଧରେ ଲଣ୍ଡା ହୋଇଥିବା କନଷ୍ଟେବଳ କହିଛନ୍ତି, ମଁୁ ଜଣେ କନଷ୍ଟେବଳ, ଗୁଣି ଗାରେଡି ଜାଣେନାହିଁ। ମୋତେ ଫୋନରେ ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଜଣକ ଗାଳିଗୁଲଜ କରିଥିଲେ। ଗ୍ରାମକୁ ଆସି ଘଟଣା ବିଷୟରେ ଆଲେଚନା କରୁଥିଲି। ହେଲେ ସେମାନେ ଆସି ମୋତେ ଧମକ ଦେବା ସହ ଜୋର୍‌ ଜବରଦସ୍ତ ଲଣ୍ଡା କରି ମଳ ପାଣି ପିଆଇଲେ। ରାତି ପ୍ରାୟ ୯ଟାରୁ ସକାଳ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅଟକ ରଖିଥିଲେ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି ।
All Right Reserved By

ବ୍ରହ୍ମପୁର

ବିଦ୍ୟୁତ ଆଘାତରେ ୨ ବଳଦ ମୃତ

ବିଦ୍ୟୁତ ଆଘାତରେ ୨ ବଳଦ ମୃତ

ପୋଲସରା,୨୦।୧୦(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ପୋଲସରା ବ୍ଲକ ବାଲିଛାଇ ପଞ୍ଚାୟତସ୍ଥିତ ବାଲିଛାଇ ଗ୍ରାମରେ ଗୁରୁବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ବିଦ୍ୟୁତ ଆଘାତରେ ୨ଟି ବଳଦର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ପ୍ରକାଶ ଯେ, ବାଲିଛାଇ ଗ୍ରାମର ଗୋପିନାଥ ସାହୁ ହଳସାରି ଫେରିବା ବେଳେ ବଳଦ ଦ୍ୱୟ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସିଯିବାରୁ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା।

ପୋଖରୀରୁ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର: ସ୍ବାମୀ, ଶାଶୁ ଥାନାରେ ଅଟକ

ପୋଖରୀରୁ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର: ସ୍ବାମୀ, ଶାଶୁ ଥାନାରେ ଅଟକ

ପୋଲସରା,୨୦।୧୦(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ପୋଲସରା ଥାନା ଜା. ଡ଼େଙ୍ଗାପଦର ଗ୍ରାମର ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଭୂୟଁା ନିଖୋଜ ଥିବା ନେଇ ତାଙ୍କ ଭାଇ ସୂର୍ଯ୍ୟ ଦଳେଇ ପୋଲସରା ଥାନାରେ ଶୁକ୍ରବାର ଏତଲା ଦେଇଥିଲେ। ପୋଲିସ ନଂ. ୧୮/୧୮ରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରି ତଦନ୍ତ ଚଳାଇଥିଲା।

ଗୋରୁ ଚାଲାଣ ବେଳେ ୨ ଗାଡି ଜବତ, ୬ ଗିରଫ

ଗୋରୁ ଚାଲାଣ ବେଳେ ୨ ଗାଡି ଜବତ, ୬ ଗିରଫ

ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁ,୧୬।୧୦(ଡ଼ି.ଏନ୍‌.ଏ)- ହିଞ୍ଜିଳି ଥାନା ବୁରୁପୋଡ଼ା ନିକଟରେ ଶନିବାର ଅପରାହ୍ନରେ ୨ଟି ଟାଟା ଏସ୍‌ଇରେ ବେଆଇନ ଭାବେ ଗୋରୁ ଚାଲାଣ ହେଉଥିବା ନେଇ ଆରଏସ୍‌ଏସ୍‌ ସ୍ବେଚ୍ଛାସେବୀ ଗାଡିକୁ ଅଟକାଇଥିଲେ। ପରେ ସ୍ବେଚ୍ଛାସେବୀ ନାରାୟଣ ବିଷୋୟୀ ଥାନାକୁ ଖବର ଦେଇଥିଲେ।

ବାଲିଗୁଡ଼ାରେ ବିଜୟା ଦଶମୀ ଉତ୍ସବ ଉଦ୍‌ଯାପିତ

ବାଲିଗୁଡ଼ାରେ ବିଜୟା ଦଶମୀ ଉତ୍ସବ ଉଦ୍‌ଯାପିତ

ବାଲିଗୁଡ଼ା, ୨୦।୧୦(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ବାଲିଗୁଡ଼ା ଟାଉନ୍‌ ତଥା ଏହାର ଆଖପାଖ ଅଞ୍ଚଳରେ ଶାରଦୀୟ ଦୁର୍ଗାପୂଜା ତଥା ବିଜୟା ଦଶମୀ ମହୋତ୍ସବ ୪ଦିନ ଧରି ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବା ପରେ ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ଅବସରରେ ମା’ ପାଟଖଣ୍ଡା ଦୁର୍ଗାପୂଜା ସମିତି ତରଫରୁ ମା’ ପାଟଖଣ୍ଡା ମନ୍ଦିର ପରିସର ମଧ୍ୟରେ ପୂର୍ବ ବର୍ଷ ଭଳି ଚଳିତବର୍ଷ ମଧ୍ୟ ସପ୍ତମୀଠାରୁ ପୂଜା ଆରମ୍ଭ ହୋଇ ଦଶମୀରେ ପୂର୍ଣ୍ଣାହୁତି ହୋଇଥିଲା। 

 ସଚେତନତା ଅଭାବରୁ ଝିଅ ଶବ କାନ୍ଧରେ ନେଉଥିଲେ, ଲୋକଙ୍କ ହସ୍ତକ୍ଷେପ ପରେ ଶବ ମହାପ୍ରୟାଣ ଗାଡ଼ିରେ ଗଲା

ସଚେତନତା ଅଭାବରୁ ଝିଅ ଶବ କାନ୍ଧରେ ନେଉଥିଲେ, ଲୋକଙ୍କ ହସ୍ତକ୍ଷେପ ପରେ ଶବ ମହାପ୍ରୟାଣ ଗାଡ଼ିରେ ଗଲା

ଭଞ୍ଜନଗର,୨୦।୧୦(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ସରକାରୀ ଯୋଜନା ସମ୍ପର୍କରେ ଅନେକ ଲୋକ ଜାଣିପାରୁ ନାହାନ୍ତି। ଯେଉଁମାନେ ସଚେତନ କରାଇବା ପାଇଁ ଅଛନ୍ତି, ସେମାନଙ୍କର ଆଗ୍ରହ ମଧ୍ୟ ଦେଖାଯାଉନାହିଁ। ଫଳରେ ଗରିବ ଲୋକେ ସଚେତନତା ଅଭାବରୁ ସରକାରୀ ଯୋଜନାର ସୁବିଧା ପାଇବାରେ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି।

ମା’ଙ୍କ ଅସ୍ଥାୟୀ ପୂଜା ମଣ୍ଡପରେ ଏକାଦଶୀ ପାଳନ

ମା’ଙ୍କ ଅସ୍ଥାୟୀ ପୂଜା ମଣ୍ଡପରେ ଏକାଦଶୀ ପାଳନ

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି,୨୦।୧୦(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ବ୍ଳକ ସିମନବାଡ଼ି ମା’ ଦୁର୍ଗା   ପୁଜା ମଣ୍ଡପରେ ଶନିବାର ଏକାଦଶୀ ପର୍ବ ପାଳନ କରାଯାଇଛି। ଅଞ୍ଚଳର ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁମାନେ ଦଶମୀ ପର୍ବ ପାଳନର ପରଦିନ ଏହି ପର୍ବକୁ ପାଳନ କରୁଥିବା ନଜିର ରହିଛି । 

ନିଆରା ପରମ୍ପରା ସହ ଥାନାରେ ଦଶହରା ପାଳିତ ମହୁଲି ମଦ, ଛେଳି ସମର୍ପଣ ପରେ ପୂଜା ପାହାନ୍ତି ପାଟଖଣ୍ଡା

ନିଆରା ପରମ୍ପରା ସହ ଥାନାରେ ଦଶହରା ପାଳିତ ମହୁଲି ମଦ, ଛେଳି ସମର୍ପଣ ପରେ ପୂଜା ପାହାନ୍ତି ପାଟଖଣ୍ଡା

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି,୨୦।୧୦(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ବ୍ଲକ ଅଞ୍ଚଳରେ ଦୁର୍ଗାପୂଜା ଧୁମ୍‌ଧାମ୍‌ରେ ପାଳନ କରାଯାଇଛି । ଏହି ଅବସରରେ ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ଏବଂ ସିମନବାଡ଼ିଠାରେ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପୂଜାମଣ୍ଡପ କରାଯାଇ ମା’ ଦୁର୍ଗାଙ୍କ ମୃଣ୍ମୟୀ ମୂର୍ତ୍ତି ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା କରାଯାଇଛି ।

ପ୍ରେମ ବ୍ୟାପାରରୁ  ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ, ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ପ୍ରେମ ବ୍ୟାପାରରୁ ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ, ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୨୦।୧୦: ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଗୋଷାଣୀନୂଆଗାଁ ଥାନାଞ୍ଚଳ ହଳଦିଆପଦର ରେଲୱେ ଫ୍ଲାଏଓଭର ବ୍ରିଜ ନିକଟରେ ଥିବା ଏକ ନାଳରୁ ଶୁକ୍ରବାର ପୋଲିସ ଏକ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରିଛି। ମୃତକହେଲେ ବଡବଜାର ଥାନା ଅଧୀନ ଧାନମେରା ସାହିର ସୋନୁ ଘଡେଇ ଓରଫ ଯଦୁ ।

ଷ୍ଟୋଭ ଫାଟି ନାବାଳିକା ଗୁରୁତର

ଷ୍ଟୋଭ ଫାଟି ନାବାଳିକା ଗୁରୁତର

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ, ୧୯।୧୦-ବ୍ରହ୍ମପୁର ଲାଞ୍ଜିପଲ୍ଲୀ ଅଞ୍ଚଳର ଏକ ସାହିରେ ଶୁକ୍ରବାର ଷ୍ଟୋଭ ଫାଟି ଜଣେ ନାବାଳିକା ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି । ଘରେ ରୋଷେଇ ଚାଲିଥିବା ସମୟରେ ଷ୍ଟୋଭ ଫାଟିଯାଇଥିଲା ବୋଲି ପରିବାର ଲୋକେ କହିଛନ୍ତି। 

କୃଷ୍ଣସାର ମୃଗ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

କୃଷ୍ଣସାର ମୃଗ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ଗଞ୍ଜାମ, ୧୯ା୧୦(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଗଞ୍ଜାମ ବ୍ଲକ ଖଣ୍ଡଦେଉଳି ପଞ୍ଚାୟତ ବାଟିମାଳ  ଗହୀରମଥା  ଅଞ୍ଚଳରେ ଏକ କୃଷ୍ଣସାର ମୃଗ ମୃତଦେହ ପଡିଥିବା ଶୁକ୍ରବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା । ଗତ ତିତ୍‌ଲି ବାତ୍ୟା ଓ ପରବର୍ତ୍ତୀ ବନ୍ୟାରେ ମୃତ କୃଷ୍ଣସାର  ମୃଗଟି କାଦୁଅରେ ପୋତିହୋଇ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି ।

ଦୁର୍ଗାପୂଜା, ଉତ୍ସବମୁଖର ଚନ୍ଦ୍ରଗିିରି

ଦୁର୍ଗାପୂଜା, ଉତ୍ସବମୁଖର ଚନ୍ଦ୍ରଗିିରି

ଚନ୍ଦ୍ରଗିରି, ୧୯ା୧୦(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଦୁର୍ଗାପୂଜା ଉପଲକ୍ଷେ ଗଜପତି ଜିଲା ଚନ୍ଦ୍ରଗିରି ଅଞ୍ଚଳ ଉତ୍ସବମୁଖର ହୋଇଉଠିଛି ।  ଆଖପାଖ ଅଞ୍ଚଳରୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ଭିଡ ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି ।  ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଚନ୍ଦ୍ରଗିରି, ମହେନ୍ଦ୍ରଗଡ, ଚାନ୍ଦିପୁଟ ଓ ବାଘମାରି ଅଞ୍ଚଳ ମଧ୍ୟ ମା’ଙ୍କ ପୂଜା ଲାଗି ଉତ୍ସବ ମୁଖର ହୋଇଛି ।

ଆସିକାରେ ଭ୍ରାମ୍ୟମାଣ ଏଟିଏମ୍‌ ସେବା ବ୍ୟବସ୍ଥା

ଆସିକାରେ ଭ୍ରାମ୍ୟମାଣ ଏଟିଏମ୍‌ ସେବା ବ୍ୟବସ୍ଥା

ଆସିକା, ୧୯ା୧୦(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଆସିକା ଅଞ୍ଚଳରେ ଘଟି ଯାଇଥିବା ତିତ୍‌ଲି ବାତ୍ୟା ଓ ଏହା ପରବର୍ତ୍ତୀ ବନ୍ୟାରେ ବିଭିନ୍ନ ବ୍ୟାଙ୍କ ଶାଖାରେ ପାଣି ପଶି ବହୁ ଟଙ୍କା ଓ କାଗଜପତ୍ର ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଇଛି ।