ମନୋରଞ୍ଜନ |

କଣ୍ଡକ୍ଟରରୁ ସୁପରଷ୍ଟାର ରଜନୀକାନ୍ତ

କଣ୍ଡକ୍ଟରରୁ ସୁପରଷ୍ଟାର ରଜନୀକାନ୍ତ

ହାଇଦ୍ରାବାଦ: ସୁପରଷ୍ଟାର ରଜନୀକାନ୍ତଙ୍କର ମଙ୍ଗଳବାର ହେଉଛି ୬୭ତମ ଜନ୍ମଦିନ। ଏହା ଉପଲକ୍ଷେ ତାଙ୍କ ନିକଟକୁ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ଶୁଭେଚ୍ଛାର ସୁଅ ଛୁଟିବାରେ ଲାଗିଛି। ସେ ୧୨ ଡିସେମ୍ବର ୧୯୫୦ରେ ବାଙ୍ଗାଲୋରରେ ଜନ୍ମ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ। ପିତାମାତା ତାଙ୍କ ନାମ ଶିବାଜୀ ରାଓ ଗାୟକଓ୍ବାଡ ରଖିଥିଲେ ହେଁ ସେ ରଜନୀକାନ୍ତ ନାମରେ ପ୍ରସିଦ୍ଧି ଲାଭ କରିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ପିତା ରାମୋଜି ରାଓ ଜଣେ ହାବିଲଦାର ଥିଲେ। ମାତାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ଚାରି ଭାଇ ଭଉଣୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସାନ ଥିବା ରଜନୀକାନ୍ତଙ୍କ ଉପରେ ପରିବାର ବୋଝ ପଡିଥିଲା। ସେ ପ୍ରଥମରେ ଜଣେ କୁଲି ଭାବେ କାମ କରିଥିବା ବେଳେ ପରେ ବାଙ୍ଗାଲୋର ବସ୍‌ ସେବା(ବିଟିଏସ୍‌)ରେ ଜଣେ କଣ୍ଡକ୍ଟର ଭାବେ କାମ କରିଥିଲେ। ତେବେ ସେ ନିଜର ଦୃଢ଼ ମନୋବଳ ସାଙ୍ଗକୁ ଅଭିନୟ ଯାଦୁକୁ ନେଇ ଦକ୍ଷିଣ ଭାରତ, ବଲିଉଡ ତଥା ବିଶ୍ୱର ମନୋରଞ୍ଜନ କ୍ଷେତ୍ରରେ କାମ କରୁଥିବା ସମସ୍ତ କଳାକାରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ସ୍ଥାନ ସୃଷ୍ଟି କରିପାରିଛନ୍ତି। ମାଡ୍ରାସ ଫିଲ୍ମ ଇନଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟରେ ଡିପ୍ଲୋମା କରିବା ପରେ ସେ ସୌଭାଗ୍ୟବଶତଃ ତାମିଲ ଫିଲ୍ମ ‘ଅପୂର୍ବା ରାଙ୍ଗଗାଲ’(୧୯୭୫)ରେ ସୁଯୋଗ ପାଇଥିଲେ। ଏହାର ସଫଳତା ପରେ ସେ ଗୋଟିଏ ପରେ ଗୋଟିଏ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ କାମ କରିଚାଲିଛନ୍ତି। ଶିବାଜୀ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପରେ ସେ ଗୋଟିଏ ଫିଲ୍ମ ପାଇଁ ୨୬ କୋଟି ଟଙ୍କା ପାରିଶ୍ରମିକ ମଧ୍ୟ ନେଉଛନ୍ତି। ତେବେ ରଜନୀକାନ୍ତଙ୍କ ଫିଲ୍ମର ସବୁଠାରୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କଥାଟି ହେଉଛି, କେବେହେଲେ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ ଦୃଶ୍ୟ ଚିତ୍ରଣ କରାଯାଇ ନ ଥାଏ। ଏପରି ହେଲେ ଫିଲ୍ମଟି ଫ୍ଲପ୍‌ ହେବା ଆଶଙ୍କା ରହିଥାଏ।

All Right Reserved By

Model This Week

Model This Week

ମନୋରଞ୍ଜନ |

ବାଜ୍ୟାପ୍ତି ହେବ ମମତା କୁଲକର୍ନୀଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତି

ବାଜ୍ୟାପ୍ତି ହେବ ମମତା କୁଲକର୍ନୀଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତି

ଠାଣେ: ବହୁ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଡ୍ରଗ୍‌ ର଼୍ୟାକେଟ୍‌ ମାମଲାର ଅନ୍ୟତମ ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ତଥା ବିଗତ ଦିନର ବଲିଉଡ୍‌ ଅଭିନେତ୍ରୀ ମମତା କୁଲ୍‌କର୍ନୀଙ୍କୁ ବଡ଼ ଝଟ୍‌କା ଲାଗିଛି। ତାଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତି ବାଜ୍ୟାପ୍ତି କରିବା ଲାଗି ଏକ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଏନ୍‌ଡିପିଏସ୍‌ କୋର୍ଟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି।

କାହିଁକି ରଣବୀରଙ୍କୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି ଦୀପିକା

କାହିଁକି ରଣବୀରଙ୍କୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି ଦୀପିକା

ବମ୍ବେ: ବଲିଉଡ କୁଇନ୍‌ ଦୀପିକା ପାଦୁକୋନ୍‌ ଓ ନାୟକ ରଣବୀର ସିଂଙ୍କ ପ୍ରେମ କାହାଣୀକୁ ନେଇ ଏବେ ସବୁଆଡେ ଚାଲିଛି ଚର୍ଚ୍ଚା। ଏମାନଙ୍କ କେମେଷ୍ଟ୍ରି ପ୍ରଶଂସକମାନଙ୍କୁ ଗସିପ୍‌ କରିବାକୁ ଖୋରାକ୍‌ ଯୋଗାଉଛି।

ପାକିସ୍ତାନ ଗାୟିକା ମିଶାଙ୍କ ନାଁରେ ୧୦୦ ମିଲିୟନର ମାନହାନି ନୋଟିସ

ପାକିସ୍ତାନ ଗାୟିକା ମିଶାଙ୍କ ନାଁରେ ୧୦୦ ମିଲିୟନର ମାନହାନି ନୋଟିସ

ଇସଲାମାବାଦ,୨୬।୪: ପାକିସ୍ତାନୀ ଅଭିନେତା ଅଲି ଜଫର ଏବେ ଖବରର ଶିରୋନାମାରେ। ଅଲି ପାକିସ୍ତାନୀ ଗାୟିକା ମିଶା ଶଫିଙ୍କୁ ଯୌନ ଉତ୍ପୀଡନ ଲଗାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ନୋଟିସ ପଠାଇ ଭୁଲ୍‌ ମାଗିବାକୁ କହିଛନ୍ତି।

କଶ୍ମୀରରେ ସଲମାନ

କଶ୍ମୀରରେ ସଲମାନ

ବମ୍ବେ: ବଲିଉଡ ଷ୍ଟାର ସଲମାନ ଖାନ୍‌ ତାଙ୍କ ଆଗାମୀ ଫିଲ୍ମ ଶୁଟିଂ ପାଇଁ ଏବେ ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀରରେ ଅଛନ୍ତି। ସୋମବାର ସେଠାରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ସେ ତାଙ୍କର ଆଗାମୀ ଫିଲ୍ମ ରେସ୍‌-୩ର ଶୁଟିଂ କାମ ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଛନ୍ତି।

ଅପେରା ହାଲ୍‌ଚାଲ: ରୀନାଙ୍କ ପସନ୍ଦ ନେଗେଟିଭ୍‌ ଭୂମିକା

ଅପେରା ହାଲ୍‌ଚାଲ: ରୀନାଙ୍କ ପସନ୍ଦ ନେଗେଟିଭ୍‌ ଭୂମିକା

”ନିଜର ଇଚ୍ଛା ନ ଥାଇ ବି ମା’ର ବାଧ୍ୟବାଧକତାରେ ଝିଅଟି ବାହାହୁଏ ଘରର ଚାକରକୁ। ମାତ୍ର ସେ ତାକୁ ଗ୍ରହଣ କରିପାରେନା ସ୍ବାମୀ ଭାବରେ। ଅକଥନୀୟ ଅତ୍ୟାଚାର କରେ। ସେ ଚାହେଁ ସ୍ବାମୀ ସାଜିଥିବା ସେ ଚାକରଟା ମରିଯାଉ। ସତକୁ ସତ ତାହା ହିଁ ହୁଏ। ସ୍ବାମୀ ବିଷ ପିଇ ମରିଯାଏ।

ଡ୍ରେସ୍‌ ପାଇଁ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ

ଡ୍ରେସ୍‌ ପାଇଁ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ

ବେଶ୍‌ କିଛିବର୍ଷ ହେଲା କରିନା କପୁର ନାୟିକା ଦୌଡ଼ରେ ନିଜକୁ ସାମିଲ କରିସାରିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ଅଭିନୀତ ଅନେକ ସିନେମା ଯୁବପିଢ଼ିଙ୍କୁ ବେଶ୍‌ ପ୍ରଭାବିତ କରିଛି। ଏହି ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କ ଫିଲ୍ମୋଗ୍ରାଫି ମଧ୍ୟରେ ରହିଛି ‘ହିରୋଇନ୍‌’।

ଫ୍ଲପ୍‌ ଷ୍ଟାର କିଡ୍‌ସ

ଫ୍ଲପ୍‌ ଷ୍ଟାର କିଡ୍‌ସ

ବଲିଉଡ୍‌ରେ ଭାଗ୍ୟ ପରୀକ୍ଷା କରିବା ପାଇଁ ଅନେକ ଷ୍ଟାର କିଡ୍‌ ମଇଦାନକୁ ଓହ୍ଲାଇଛନ୍ତି। ହେଲେ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ କେତେକଙ୍କର ଭାଗ୍ୟ ହାତଗଣତି ସିନେମାରେ ସୀମିତ ହୋଇଯାଇଛି। ହିନ୍ଦୀ ସିନେମାରେ ନିଜ କ୍ୟାରିୟରକୁ ନେଇ ଦେଖୁଥିବା ସୁନେଲି ସ୍ବପ୍ନ ପାଣି ଫୋଟକା ପରି ମିଳେଇ ଯାଇଛି। ସେପରି କେତେଜଣ ପ୍ରମୁଖ ଷ୍ଟାର କିଡ୍‌ସଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ...

ଗୋଟିଏ ବର୍ଷରେ ୯୨ ଆଓ୍ବାର୍ଡ

ଗୋଟିଏ ବର୍ଷରେ ୯୨ ଆଓ୍ବାର୍ଡ

କୌଣସି ସିନେମାଟିଏ ନିର୍ମାଣ କରିବା ସମୟରେ ଏହାର ସଫଳତାକୁ ନେଇ ପ୍ରଯୋଜକ, ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ, କଳାକାର ବେଶ୍‌ ଆଶାବାଦୀ ଥାଆନ୍ତି। ଯଦି ଏହା ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ପୂରାଦମ୍‌ରେ ପ୍ରଭାବିତ କଲା ତେବେ ପ୍ରଶଂସିତ ହେବା ସହ ପୁରସ୍କାର ସାଉଁଟିଥାଏ। ବଲିଉଡ୍‌ରେ ଏଭଳି କ୍ଷେତ୍ରରେ ରେକର୍ଡ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲା ‘କହୋ ନା ପ୍ୟାର୍‌ ହୈ’ ।

୭୦ ବର୍ଷରେ ମୌସୁମୀ

୭୦ ବର୍ଷରେ ମୌସୁମୀ

ବମ୍ବେ, ୨୬।୪ : ନିଜ ଅଭିନୟ ଯାଦୁରେ ୭୦ ତଥା ୮୦ ଦଶକରେ ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ବାନ୍ଧି ରଖିଥିବା ଅଭିନେତ୍ରୀ ମୌସମୀ ଚାଟାର୍ଜୀ ଗୁରୁବାର ୭୦ ବର୍ଷରେ ପଦାର୍ପଣ କରିଛନ୍ତି। ୧୯୪୮ ମସିହା ଏପ୍ରିଲ୍‌ ୨୬ରେ ସେ କଲିକତାଠାରେ ଜନ୍ମଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ। ୧୯୬୭ରେ ପ୍ରଥମ କରି ସେ ବଙ୍ଗାଳୀ ଫିଲ୍ମ ବାଳିକା ବଧୂରେ ଅଭିନୟ କରି ଦର୍ଶକ ମହଲରେ ଅନେକ ପ୍ରଶଂସା ସାଉଁଟିବା ସହିତ ବଲିଉଡ୍‌ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକଙ୍କୁ ଆକର୍ଷିତ କରିଥିଲେ। ୧୯୭୨ରେ ଶକ୍ତି ସାମନ୍ତଙ୍କ ହିନ୍ଦୀ ଫିଲ୍ମ ଅନୁରାଗ ତାଙ୍କ ପାଇଁ ବଲିଉଡ୍‌ରେ ଆଣିଦେଇଥିଲା ଏକ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପରିଚୟ।

କେନ୍ସରେ ପାଦ ଦେବେ କଙ୍ଗନା

କେନ୍ସରେ ପାଦ ଦେବେ କଙ୍ଗନା

ବମ୍ବେ: ଫ୍ରାନ୍ସର କେନ୍ସରେ ପ୍ରତିବର୍ଷ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେଉଛି ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସ୍ତରର ଫିଲ୍ମ ଉତ୍ସବ। ଏଥିରେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଐଶ୍ୱର୍ଯ୍ୟା ରାୟ ବଚ୍ଚନ, ସୋନମ୍‌ କପୁର, ପ୍ରିୟଙ୍କା ଚୋପ୍ରା ଏବଂ ଦୀପିକା ପାଦୁକୋନ୍‌ ପ୍ରମୁଖ ନିଜ ଜଲଓ୍ବା ଦେଖାଇସାରିଛନ୍ତି। ଏବେ କେନ୍ସ ଫିଲ୍ମ ଉତ୍ସବର ରେଡ୍‌ କାର୍ପେଟ୍‌ରେ ଚାଲିବାର ପ୍ରଥମ ସୁଯୋଗ ପାଇବେ ଅଭିନେତ୍ରୀ କଙ୍ଗନା ରାଣାଓ୍ବତ୍‌।

ଛୋଟପରଦା ଅଭିନେତ୍ରୀ ଅମିତାଙ୍କ ପରଲୋକ

ଛୋଟପରଦା ଅଭିନେତ୍ରୀ ଅମିତାଙ୍କ ପରଲୋକ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୫।୪ : ଛୋଟପରଦାର ଲୋକପ୍ରିୟ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଅମିତା ଉଦ୍‌ଗାତାଙ୍କ ପରଲୋକ ହୋଇଛି। ଦୀର୍ଘଦିନ ଧରି ସେ ଅସୁସ୍ଥ ଥିଲେ। ଜି ଟିଭି ଧାରାବାହିକ କୁଛ୍‌ ରଙ୍ଗ ପ୍ୟାର୍‌ କିରେ ତାଙ୍କର ଅଭିନୟ ଅତି ଉଚ୍ଚକୋଟୀର ଥିଲା। ଜି ଟିଭିରେ ପ୍ରସାରିତ ହେଉଥିବା ମନ୍‌ କି ଆଓ୍ବାଜ ପ୍ରତିଜ୍ଞା, ଡୋଲି ଅରମାନ୍‌ କି, ବାଜିଗର୍‌ ଆଦି ଧାରାବାହିକରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ।

‘ଟିଙ୍ଗ୍‌ସ୍‌ ଲଣ୍ଡନ’ରେ ଦୀପିକା

‘ଟିଙ୍ଗ୍‌ସ୍‌ ଲଣ୍ଡନ’ରେ ଦୀପିକା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଟାଇମ୍ସ ପତ୍ରିକାର ୧୦୦ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ବ୍ୟକ୍ତି ତାଲିକାରେ ପ୍ରଥମ ଭାରତୀୟ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଭାବେ ସ୍ଥାନ ପାଇବା ପରେ ଦୀପିକା ପାଦୁକୋନ୍‌ ଆଉ ଏକ ଗୌରବ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି।