Dharitri News
ବାଣିଜ୍ୟ |

ବଜାରରେ ଅଶୋକ ଲେଲାଣ୍ଡର ଦୋସ୍ତ +

 ବଜାରରେ ଅଶୋକ ଲେଲାଣ୍ଡର ଦୋସ୍ତ + ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୨-୧୨(ବ୍ୟୁରୋ) ଲାଇଟ୍‌ଓ୍ବେଟ୍‌ କମର୍ସିଆଲ ଭେଇକିଲ୍‌(ଏଲ୍‌ସିଭି) ସେଗ୍‌ମେଣ୍ଟରେ ଦେଶର ପ୍ରମୁଖ ବାଣିଜି୍ୟକ ଯାନ ନିର୍ମାତା ଅଶୋକ ଲେଲ୍ୟାଣ୍ଡର ଓଡ଼ିଶାରେ ୧୫% ବଜାର ଅଂଶ ରହିଛି। ବର୍ଷକ ମଧ୍ୟରେ ଏହାକୁ ୨୫%ରେ ପହଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ କମ୍ପାନୀ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଧାର୍ଯ୍ୟ କରିଛି। ସମଗ୍ର ଦେଶରେ କମ୍ପାନୀ ପ୍ରତିବର୍ଷ ପାଖାପାଖି ୪୦,୦୦୦ ଏଲ୍‌ସିଭି ବିକ୍ରି କରୁଥିବାବେଳେ ଏହାକୁ ୧ ଲକ୍ଷକୁ ବୃଦ୍ଧି କରିବା ପାଇଁ ଏହା ଷ୍ଟ୍ରାଟେଜି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଛି। ଉତ୍ପାଦ ବିକାଶରେ କମ୍ପାନୀ ୪୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କାର ନିବେଶ ଯୋଜନା କରିଛି। ପ୍ରତି ୬ରୁ ୮ ମାସ ମଧ୍ୟରେ ଏହା ଗୋଟିଏ ଲେଖାଏ ନୂଆ ମଡେଲର ବଜାର ପ୍ରବେଶ କରାଇବ ବୋଲି ଅଶୋକ ଲେଲାଣ୍ଡର ସଭାପତି(ଏଲ୍‌ସିଭି) ନୀତିନ ସେଠ୍‌ ମଙ୍ଗଳବାର ଏଠାରେ କମ୍ପାନୀର ଏଲ୍‌ସିଭି ଦୋସ୍ତ+ର ବଜାର ପ୍ରବେଶ ଅବସରରେ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଓଡ଼ିଶା ଦ୍ରୁତ ବେଗରେ ବଢ଼ୁଛି। ଏଠାରେ ତ୍ୱରିତ ବେଗରେ ଭିତ୍ତିଭୂମି ବିକାଶ ହେଉଛି। କିନ୍ତୁ ଏଠାରେ ସହର ସଂଖ୍ୟା କମ୍‌ ରହିଛି। ଭୁବନେଶ୍ୱର ଏବଂ କଟକକୁ ଛାଡିଦେଲେ ରାଜ୍ୟରେ ସେପରି ବଡ ସହର ନାହିଁ। ଆଗକୁ ରାଜ୍ୟରେ ସହର ବିକାଶ ହେଲେ କମ୍ପାନୀ ପାଇଁ ଏଠାରେ ବଢ଼ିବାକୁ ସୁଯୋଗ ମିଳିବ। ତେବେ ଓଡ଼ିଶା ଏକ ଶିଳ୍ପକୈନ୍ଦ୍ରିକ ରାଜ୍ୟ ହୋଇଥିବାରୁ ଏଠାରେ ଭାରୀ ଟ୍ରକ୍‌ ସେଗ୍‌ମେଣ୍ଟରେ କମ୍ପାନୀ ଦ୍ରୁତ ବେଗରେ ବଢ଼ୁଛି। ରାଜ୍ୟର ସଡକଗୁଡିକର ବିକାଶ ହେଲେ ଏଠାରେ ଏଲ୍‌ସିଭି ସେଗ୍‌ମେଣ୍ଟ ତ୍ୱରିତ ହେବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ଦେଶରେ ବିକ୍ରି ହେଉଥିବା ମୋଟ ଯାନ ମଧ୍ୟରୁ ୬୦% ଏଲ୍‌ସିଭି ରହିଥିବା ସେ କହିଛନ୍ତି। ତେବେ ୟୁରୋ-୬କୁ ଅପ୍‌ଗ୍ରେଡ୍‌ ହେବା ପରେ ଯାନଗୁଡିକର ଦରରେ ୧୫ରୁ ୨୦% ବୃଦ୍ଧି ଘଟିବ ବୋଲି ସେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ଦୋସ୍ତ+କୁ ନେଇ ସେଠ୍‌ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଏହା ମାଧ୍ୟମରେ କମ୍ପାନୀ ଏହାର ଦୋସ୍ତ ବ୍ରାଣ୍ଡକୁ ଅଧିକ ସୁଦୃଢ଼ କରିଛି। ୨ଟିରୁ ୩.୫ଟି ଗ୍ରସ୍‌ ଭେଇକିଲ୍‌ ଓ୍ବେଟ୍‌(ଜିଭିଡବ୍ଲ୍ୟୁ) ସେଗ୍‌ମେଣ୍ଟରେ କ୍ଷୁଦ୍ର ବାଣିଜି୍ୟକ ଯାନ(ଏସ୍‌ସିଭି) ସେଗ୍‌ମେଣ୍ଟର ଅପର୍‌ଏଣ୍ଡ୍‌ ଚାହିଦାକୁ ଦୋସ୍ତ+ ପୂରଣ କରିବ। ଏହାର ପେଲୋଡ୍‌ କାପାସିଟି ୧.୪୭୫ଟି ରହିଛି। ଦୋସ୍ତ+ ପାଓ୍ବାର୍‌ ଷ୍ଟିୟରିଂ ଭର୍ସନ୍‌ର ଏକ୍ସଶୋ’ରୁମ୍‌ ଭୁବନେଶ୍ୱର ମୂଲ୍ୟ ୫.୬୧ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରୁ ଆରମ୍ଭ। ଦୋସ୍ତ ଏବଂ ଦୋସ୍ତ+ ଉଭୟ ବଜାରରେ ଉପଲବ୍ଧ ରହିବ, ଯାହାକି କମ୍ପାନୀକୁ ଏଲ୍‌ସିଭି କ୍ଷେତ୍ରରେ ବଜାର ଅଂଶ ବଢ଼ାଇବାରେ ସହାୟକ ହେବ ବୋଲି ସେଠ୍‌ କହିଛନ୍ତି। ଦୋସ୍ତ+ ଏହାର ଆକର୍ଷଣୀୟ ମାଇଲେଜ୍‌, ଉତ୍କୃଷ୍ଟ ପିକ୍‌ଅପ୍‌, ୧୮% ଅଧିକ ପେଲୋଡ୍‌, ୭% ଅଧିକ ଲୋଡିଂ ସ୍ଥାନ, ୧୫ ଇଞ୍ଚ ଟାୟାର୍‌ ଯୋଗୁ ପ୍ରତିଟି ଟ୍ରିପ୍‌ରେ ଅଧିକ ମୂଲ୍ୟ ଯୋଗ କରି ଉଚ୍ଚ ଆୟ ନିଶ୍ଚିତ କରିବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ଏହାର ଡିଜାଇନ୍‌ ଏବଂ ଇଞ୍ଜିନିୟରିଂ ଜ୍ଞାନକୌଶଳ ଏହାକୁ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର କରୁଛି। ଏଥିରେ ୧.୫ ଟିଡିସିଆର୍‌ ଇଞ୍ଜିନ ରହିଛି, ଯାହାକି ୬୦ ଏଚ୍‌ପିର ଶକ୍ତି ଏବଂ ୧୭୦ ଏନ୍‌ଏମ୍‌ ଟର୍କ ପ୍ରଦାନ କରୁଛି। ଏହାକୁ ବିଭିନ୍ନ କାର୍ଯ୍ୟରେ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇପାରିବ। ଏହା ସହରାଞ୍ଚଳ, ଅର୍ଦ୍ଧ ସହରାଞ୍ଚଳ ଏବଂ ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ଆବଶ୍ୟକତା ପୂରଣ କରିବ। ଦୋସ୍ତ+ ୩ଟି ଭର୍ସନ୍‌ରେ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ। ଟପ୍‌ ଏଣ୍ଡ୍‌ରେ ଏୟାର୍‌ କଣ୍ଡିଶନିଂ, ପାଓ୍ବାର ଷ୍ଟିୟରିଂ, ଡୁଆଲ୍‌ କଲର୍‌ ବିଜ୍‌-ଗ୍ରେ ଟ୍ରିମ୍‌ ଏବଂ ଏର୍ଗୋନୋମିକ୍‌ ସିଟ୍‌ ରହିଛି। ଗ୍ରାହକ ୩ଟି ରଙ୍ଗରେ ଏହାକୁ ପାଇବେ।

ବାଣିଜ୍ୟ |

ଉତ୍ପାଦନ ଶୁଳ୍କ ହ୍ରାସ ଲୋଡିଲା ତୈଳ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ

ଉତ୍ପାଦନ ଶୁଳ୍କ ହ୍ରାସ ଲୋଡିଲା ତୈଳ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୩-୧(ପି.ଟି.) ୨୦୧୪ରେ ଭାଜପା ସରକାର କ୍ଷମତାକୁ ଆସିଥିଲେ। ଉକ୍ତ ସମୟରୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ମଧ୍ୟରେ ପେଟ୍ରୋଲ ଦର ସର୍ବୋଚ୍ଚ ସ୍ତର ଛୁଇଁଛି। ଲିଟର ପିଛା ଡିଜେଲ ଦର ରେକର୍ଡ ସ୍ତର ୬୩.୨୦ ଟଙ୍କାରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ଏଭଳି କ୍ଷେତ୍ରରେ ତୈଳ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଉଭୟ ଇନ୍ଧନ ଉପରେ ଉତ୍ପାଦନ ଶୁଳ୍କ ହ୍ରାସ କରିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛି। ରାଜଧାନୀ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଲିଟର ପିଛା ପେଟ୍ରୋଲ ଦର ୭୧.୧୬ ଟଙ୍କା ଥିବାବେଳେ ଡିଜେଲ ଦର ୬୭.୭୧ ଟଙ୍କା ରହିଥିଲା। ଦିଲ୍ଲୀରେ ଲିଟର ପିଛା ପେଟ୍ରୋଲ ଦର ୭୨.୩୮ ଟଙ୍କା ଛୁଇଁଛି।

ଆମଦାନୀ ହେଉଥିବା ଉତ୍ପାଦରେ ଶୁଳ୍କ ଦ୍ୱିଗୁଣିତ ହେଉ

ଆମଦାନୀ ହେଉଥିବା ଉତ୍ପାଦରେ ଶୁଳ୍କ ଦ୍ୱିଗୁଣିତ ହେଉ

ବଜେଟ୍‌କୁ ଆଉ ମାତ୍ର ଦିନ କେଇଟା ଥିବାବେଳେ ବିଭିନ୍ନ ଶିଳ୍ପଗୁଡିକ ଅର୍ଥ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ନିକଟରେ ସେମାନଙ୍କର ଦାବିଗୁଡିକୁ ଉପସ୍ଥାପନ କରୁଛନ୍ତି। ଦୀର୍ଘସ୍ଥାୟୀ ଖାଉଟି ଉତ୍ପାଦ ଏବଂ ହୋମ୍‌ ଆପ୍ଲାଏନ୍ସ କମ୍ପାନୀଗୁଡିକ ମଧ୍ୟ ସେମାନଙ୍କ ଦାବି ସରକାରଙ୍କ ନିକଟରେ ରଖିଛନ୍ତି।

୩୬,୦୦୦ ପଏଣ୍ଟ ଟପିଲା ସେନ୍‌ସେକ୍ସ

୩୬,୦୦୦ ପଏଣ୍ଟ ଟପିଲା ସେନ୍‌ସେକ୍ସ

ବମ୍ବେ,୨୩-୧(ପି.ଟି.) ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ବମ୍ବେ ଷ୍ଟକ୍‌ ଏକ୍ସଚେଞ୍ଜ ସେନ୍‌ସେକ୍ସ ୩୬,୦୦୦ ପଏଣ୍ଟ ଅତିକ୍ରମ କରିଛି। ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମୁଦ୍ରା ପାଣ୍ଠି(ଆଇଏମ୍‌ଏଫ୍‌)ର ଅଭିବୃଦ୍ଧି ଆକଳନ ସହ ଆଇଟି, ଫାଇନାନ୍‌ସିଆଲ୍‌, ଏଫ୍‌ଏମ୍‌ସିଜି ଏବଂ ମେଟାଲ୍‌ ଷ୍ଟକ୍‌ଗୁଡିକର ଉନ୍ନତ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଯୋଗୁ ପୁଞ୍ଜି ବଜାର ମଙ୍ଗଳବାର ଏହି ସ୍ତର ଛୁଇଁଛି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ, ନ୍ୟାଶ୍‌ନାଲ ଷ୍ଟକ୍‌ ଏକ୍ସଚେଞ୍ଜ ନିଫ୍‌ଟି ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ୧୧,୦୦୦ ପଏଣ୍ଟ ଅତିକ୍ରମ କରିଛି।

ନିଶାନର ଡାଟଶନ ରେଡି ଗୋ ଏଏମ୍‌ଟି ବଜାରରେ

ନିଶାନର ଡାଟଶନ ରେଡି ଗୋ ଏଏମ୍‌ଟି ବଜାରରେ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୩-୧(ପି.ଟି.) ପ୍ରମୁଖ ଅଟୋ ନିର୍ମାତା ନିଶାନ ଇଣ୍ଡିଆ ପକ୍ଷରୁ ମଙ୍ଗଳବାର ନୂଆ ଡାଟଶନ ରେଡି ଗୋ ଅଟୋମେଟିକ ମାନୁଆଲ ଟ୍ରାନ୍ସମିଶନ(ଏଏମ୍‌ଟି ) ବଜାରକୁ ଆସିଛି। ଏହି ମଡେଲଟିର ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ବଜାର ଦର ୩.୮ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ରହିଛି।

ଆପ୍‌ଭିତ୍ତିକ କଲିଂ, ଭିତ୍ତିଭୂମିକୁ ନେଇ ଟେଲିକମ୍‌ କମ୍ପାନୀଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ

ଆପ୍‌ଭିତ୍ତିକ କଲିଂ, ଭିତ୍ତିଭୂମିକୁ ନେଇ ଟେଲିକମ୍‌ କମ୍ପାନୀଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୩-୧(ପି.ଟି.) ଆପ୍‌ଭିତ୍ତିକ କଲିଂ ସେବା ତଥା ବିଭିନ୍ନ ଭିତ୍ତିଭୂମି ଅସୁବିଧାକୁ ନେଇ ଟେଲିକମ୍‌ ସେବା ପ୍ରଦାନକାରୀମାନେ ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛନ୍ତି। ଭାରତୀୟ ଟେଲିକମ୍‌ ନିୟାମକ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ(ଟ୍ରାଇ) ସହ ବୈଠକରେ ବିଭିନ୍ନ ଅସୁବିଧା ସମ୍ପର୍କରେ ଏମାନେ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ।

ଗରିବଙ୍କ ଉପରେ ଜରିମାନା ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ଖଣ୍ଡନ କଲେ ଭଟ୍ଟାଚାର୍ଯ୍ୟ

ଗରିବଙ୍କ ଉପରେ ଜରିମାନା ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ଖଣ୍ଡନ କଲେ ଭଟ୍ଟାଚାର୍ଯ୍ୟ

ହାଇଦ୍ରାବାଦ,୨୩-୧(ପି.ଟି.) ମାସିକ ହାରାହାରି ବାଲାନ୍ସ ନ ରଖିବା ଯୋଗୁ ଗରିବଙ୍କ ଉପରେ ବ୍ୟାଙ୍କଗୁଡିକ ଦେୟ ଲାଗୁ କରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଭିତ୍ତିହୀନ ବୋଲି ଷ୍ଟେଟ ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଫ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆର ପୂର୍ବତନ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ଅରୁନ୍ଧତୀ ଭଟ୍ଟାଚାର୍ଯ୍ୟ କହିଛନ୍ତି।

ଜିଡିପିକୁ ୨୫% ଅବଦାନ ରଖିପାରିବେ ପୂର୍ବାଞ୍ଚଳ ରାଜ୍ୟ

ଜିଡିପିକୁ ୨୫% ଅବଦାନ ରଖିପାରିବେ ପୂର୍ବାଞ୍ଚଳ ରାଜ୍ୟ

କଲିକତା,୨୩-୧(ପି.ଟି.) ଓଡିଶା, ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ, ବିହାର, ଝାଡଖଣ୍ଡ ତଥା ଆସାମ ଭଳି ରାଜ୍ୟ ୨୦୩୫ ସୁଦ୍ଧା ଦେଶର ମୋଟ ଘରୋଇ ଉତ୍ପାଦ(ଜିଡିପି)କୁ ଅନ୍ତତଃ ପକ୍ଷେ ୨୫% ଅବଦାନ ରଖିପାରିବେ। ପ୍ରମୁଖ କନ୍‌ସଲଟାନ୍ସି ଫାର୍ମ କେପିଏମ୍‌ଜି ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଏକ ରିପୋର୍ଟରେ ଏହା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି।

ରେନୋର ରିପବ୍ଲିକ ଡେ ସେଲିବ୍ରେଶନ କ୍ୟାମ୍ପ

ରେନୋର ରିପବ୍ଲିକ ଡେ ସେଲିବ୍ରେଶନ କ୍ୟାମ୍ପ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୩-୧ ପ୍ରମୁଖ ଅଟୋ ନିର୍ମାତା ରେନୋ ଇଣ୍ଡିଆ ପକ୍ଷରୁ ୬୯ତମ ସାଧାରଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ ଅବସରରେ ସେଲିବ୍ରେଶନ କ୍ୟାମ୍ପର ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି। ଏହି ଅବସରରେ କମ୍ପାନୀର ସାରା ଦେଶରେ ଥିବା ଡିଲରଶିପଗୁଡିକରେ ସର୍ଭିସ କ୍ୟାମ୍ପ ଆୟୋଜନ କରାଯିବ। ଜାନୁୟାରୀ ୨୨ରୁ ୨୫ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହା ଆୟୋଜନ କରାଯିବ। ଯାନଗୁଡିକରେ ସର୍ବୋଚ୍ଚ କ୍ଷମତାକୁ ବଜାୟ ରଖିବା ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ଏଭଳି ଏକ ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଉଥିବା କମ୍ପାନୀ ପ୍ରକାଶ କରିଛି।

ଏୟାରଟେଲ ଓ୍ବିଙ୍କ୍‌ ମ୍ୟୁଜିକ୍‌ ଡାଉନଲୋଡ ୭୫ ନିୟୁତ ଟପିଲା

ଏୟାରଟେଲ ଓ୍ବିଙ୍କ୍‌ ମ୍ୟୁଜିକ୍‌ ଡାଉନଲୋଡ ୭୫ ନିୟୁତ ଟପିଲା

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୩-୧ ପ୍ରମୁଖ ଟେଲିକମ୍‌ ସେବା ପ୍ରଦାନକାରୀ ଏୟାରଟେଲର ମ୍ୟୁଜିକ୍‌ ଆପ୍ଲିକେଶନ ଓ୍ବିଙ୍କ୍‌ର ଡାଉନ୍‌ଲୋଡ୍‌ ୭୫ ନିୟୁତ ଟପିଛି। ବଜାରରେ ଆଞ୍ଚଳିକ ମ୍ୟୁଜିକର ଚାହିଦାରେ ବୃଦ୍ଧି ଯୋଗୁ ଡାଉନଲୋଡ୍‌ ସଂଖ୍ୟା ବଢିଥିବା କମ୍ପାନୀ ପ୍ରକାଶ କରିଛି।

ଭାରତ କେ ବୀର  ଅଭିଯାନରେ ଡାଲମିଆ ଭାରତ ସାମିଲ

ଭାରତ କେ ବୀର ଅଭିଯାନରେ ଡାଲମିଆ ଭାରତ ସାମିଲ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୩-୧ ଭାରତ କେ ବୀର ଅଭିଯାନ ଲାଗି ଦେଶର ପ୍ରମୁଖ ସିମେଣ୍ଟ କମ୍ପାନୀ ଡାଲମିଆ ଭାରତ ସହଯୋଗ ଧାରା ବଜାୟ ରଖିଛି। କମ୍ପାନୀ ପକ୍ଷରୁ ଯବାନଙ୍କ ଲାଗି ଏକ ପାଣ୍ଠି ସଂଗ୍ରହ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ତିନ ମୂର୍ତ୍ତୀ ଭବନ ଠାରେ ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଥିଲା। କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜନାଥ ସିଂ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। ଏହି ଅବସରରେ ଗୃହ ରାଷ୍ଟ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ କିରେନ୍‌ ରିଜିଜୁ ଏବଂ ହଂସରାମ ଗଙ୍ଗାରାଜ ପ୍ରମୁଖ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ।

ମଣ୍ଟେ କାର୍ଲୋର ନୂତନ ଜ୍ୟାକେଟ ବ୍ଲେଜର କଲେକ୍ସନ

ମଣ୍ଟେ କାର୍ଲୋର ନୂତନ ଜ୍ୟାକେଟ ବ୍ଲେଜର କଲେକ୍ସନ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୩-୧ ପ୍ରମୁଖ ପୋଷାକ ବ୍ରାଣ୍ଡ ମଣ୍ଟେ କାର୍ଲୋ ପକ୍ଷରୁ ନୂତନ ଜ୍ୟାକେଟ ତଥା ବ୍ଲେଜରର ବଜାର ପ୍ରବେଶ କରାଯାଇଛି। କମ୍ପାନୀ ପୁରୁଷ, ମହିଳା ତଥା ଟ୍ବିନ୍ସଙ୍କ ଲାଗି ନୂତନ ରେଞ୍ଜର ଉତ୍ପାଦ ବଜାରକୁ ଛାଡିଛି। ପୁରୁଷଙ୍କ ଲାଗି ଆକର୍ଷକ ରଙ୍ଗରେ ଟର୍ନିଂ କଟ୍‌ ଏବଂ ପ୍ୟାଟର୍ନ ଭିତ୍ତିକ ଷ୍ଟାଇଲିସ୍‌ ଜ୍ୟାକେଟ, କୋଟ୍‌, ଟ୍ରେଞ୍ଚ କୋଟ୍‌, ନେହେରୁ ଜ୍ୟାକେଟ୍‌ ଆଦି ରହିଛି।

୪ରୁ ଫିଟଜୀର ଆଡମିଶନ ଟେଷ୍ଟ

୪ରୁ ଫିଟଜୀର ଆଡମିଶନ ଟେଷ୍ଟ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୩-୧ ପ୍ରମୁଖ କୋଚିଂ ପ୍ରଦାନକାରୀ ସଂସ୍ଥା ଫିଟ୍‌ଜୀର ଆଡମିଶନ ଟେଷ୍ଟ ଆସନ୍ତା ମାସ ୪ରୁ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଜେଇଇ ଆଡଭାନ୍ସ, ଜେଇଇ ମେନ୍ସ, ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତାମୂଳକ ତଥା ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ବୃତ୍ତି ପରୀକ୍ଷା ଲାଗି ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କୁ ଦକ୍ଷ କରାଇବା ଲାଗି ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଇଛି। ପଞ୍ଚମରୁ ଏକାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ନିମନ୍ତେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ର ଏଥି ଲାଗି ଆବେଦନ କରିପାରିବେ।