ବାଣିଜ୍ୟ |

ବଜାରରେ ଅଶୋକ ଲେଲାଣ୍ଡର ଦୋସ୍ତ +

 ବଜାରରେ ଅଶୋକ ଲେଲାଣ୍ଡର ଦୋସ୍ତ +

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୨-୧୨(ବ୍ୟୁରୋ)
ଲାଇଟ୍‌ଓ୍ବେଟ୍‌ କମର୍ସିଆଲ ଭେଇକିଲ୍‌(ଏଲ୍‌ସିଭି) ସେଗ୍‌ମେଣ୍ଟରେ ଦେଶର ପ୍ରମୁଖ ବାଣିଜି୍ୟକ ଯାନ ନିର୍ମାତା ଅଶୋକ ଲେଲ୍ୟାଣ୍ଡର ଓଡ଼ିଶାରେ ୧୫% ବଜାର ଅଂଶ ରହିଛି। ବର୍ଷକ ମଧ୍ୟରେ ଏହାକୁ ୨୫%ରେ ପହଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ କମ୍ପାନୀ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଧାର୍ଯ୍ୟ କରିଛି। ସମଗ୍ର ଦେଶରେ କମ୍ପାନୀ ପ୍ରତିବର୍ଷ ପାଖାପାଖି ୪୦,୦୦୦ ଏଲ୍‌ସିଭି ବିକ୍ରି କରୁଥିବାବେଳେ ଏହାକୁ ୧ ଲକ୍ଷକୁ ବୃଦ୍ଧି କରିବା ପାଇଁ ଏହା ଷ୍ଟ୍ରାଟେଜି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଛି। ଉତ୍ପାଦ ବିକାଶରେ କମ୍ପାନୀ ୪୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କାର ନିବେଶ ଯୋଜନା କରିଛି। ପ୍ରତି ୬ରୁ ୮ ମାସ ମଧ୍ୟରେ ଏହା ଗୋଟିଏ ଲେଖାଏ ନୂଆ ମଡେଲର ବଜାର ପ୍ରବେଶ କରାଇବ ବୋଲି ଅଶୋକ ଲେଲାଣ୍ଡର ସଭାପତି(ଏଲ୍‌ସିଭି) ନୀତିନ ସେଠ୍‌ ମଙ୍ଗଳବାର ଏଠାରେ କମ୍ପାନୀର ଏଲ୍‌ସିଭି ଦୋସ୍ତ+ର ବଜାର ପ୍ରବେଶ ଅବସରରେ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।
ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଓଡ଼ିଶା ଦ୍ରୁତ ବେଗରେ ବଢ଼ୁଛି। ଏଠାରେ ତ୍ୱରିତ ବେଗରେ ଭିତ୍ତିଭୂମି ବିକାଶ ହେଉଛି। କିନ୍ତୁ ଏଠାରେ ସହର ସଂଖ୍ୟା କମ୍‌ ରହିଛି। ଭୁବନେଶ୍ୱର ଏବଂ କଟକକୁ ଛାଡିଦେଲେ ରାଜ୍ୟରେ ସେପରି ବଡ ସହର ନାହିଁ। ଆଗକୁ ରାଜ୍ୟରେ ସହର ବିକାଶ ହେଲେ କମ୍ପାନୀ ପାଇଁ ଏଠାରେ ବଢ଼ିବାକୁ ସୁଯୋଗ ମିଳିବ। ତେବେ ଓଡ଼ିଶା ଏକ ଶିଳ୍ପକୈନ୍ଦ୍ରିକ ରାଜ୍ୟ ହୋଇଥିବାରୁ ଏଠାରେ ଭାରୀ ଟ୍ରକ୍‌ ସେଗ୍‌ମେଣ୍ଟରେ କମ୍ପାନୀ ଦ୍ରୁତ ବେଗରେ ବଢ଼ୁଛି। ରାଜ୍ୟର ସଡକଗୁଡିକର ବିକାଶ ହେଲେ ଏଠାରେ ଏଲ୍‌ସିଭି ସେଗ୍‌ମେଣ୍ଟ ତ୍ୱରିତ ହେବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ଦେଶରେ ବିକ୍ରି ହେଉଥିବା ମୋଟ ଯାନ ମଧ୍ୟରୁ ୬୦% ଏଲ୍‌ସିଭି ରହିଥିବା ସେ କହିଛନ୍ତି। ତେବେ ୟୁରୋ-୬କୁ ଅପ୍‌ଗ୍ରେଡ୍‌ ହେବା ପରେ ଯାନଗୁଡିକର ଦରରେ ୧୫ରୁ ୨୦% ବୃଦ୍ଧି ଘଟିବ ବୋଲି ସେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।
ଦୋସ୍ତ+କୁ ନେଇ ସେଠ୍‌ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଏହା ମାଧ୍ୟମରେ କମ୍ପାନୀ ଏହାର ଦୋସ୍ତ ବ୍ରାଣ୍ଡକୁ ଅଧିକ ସୁଦୃଢ଼ କରିଛି। ୨ଟିରୁ ୩.୫ଟି ଗ୍ରସ୍‌ ଭେଇକିଲ୍‌ ଓ୍ବେଟ୍‌(ଜିଭିଡବ୍ଲ୍ୟୁ) ସେଗ୍‌ମେଣ୍ଟରେ କ୍ଷୁଦ୍ର ବାଣିଜି୍ୟକ ଯାନ(ଏସ୍‌ସିଭି) ସେଗ୍‌ମେଣ୍ଟର ଅପର୍‌ଏଣ୍ଡ୍‌ ଚାହିଦାକୁ ଦୋସ୍ତ+ ପୂରଣ କରିବ। ଏହାର ପେଲୋଡ୍‌ କାପାସିଟି ୧.୪୭୫ଟି ରହିଛି। ଦୋସ୍ତ+ ପାଓ୍ବାର୍‌ ଷ୍ଟିୟରିଂ ଭର୍ସନ୍‌ର ଏକ୍ସଶୋ’ରୁମ୍‌ ଭୁବନେଶ୍ୱର ମୂଲ୍ୟ ୫.୬୧ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରୁ ଆରମ୍ଭ। ଦୋସ୍ତ ଏବଂ ଦୋସ୍ତ+ ଉଭୟ ବଜାରରେ ଉପଲବ୍ଧ ରହିବ, ଯାହାକି କମ୍ପାନୀକୁ ଏଲ୍‌ସିଭି କ୍ଷେତ୍ରରେ ବଜାର ଅଂଶ ବଢ଼ାଇବାରେ ସହାୟକ ହେବ ବୋଲି ସେଠ୍‌ କହିଛନ୍ତି। ଦୋସ୍ତ+ ଏହାର ଆକର୍ଷଣୀୟ ମାଇଲେଜ୍‌, ଉତ୍କୃଷ୍ଟ ପିକ୍‌ଅପ୍‌, ୧୮% ଅଧିକ ପେଲୋଡ୍‌, ୭% ଅଧିକ ଲୋଡିଂ ସ୍ଥାନ, ୧୫ ଇଞ୍ଚ ଟାୟାର୍‌ ଯୋଗୁ ପ୍ରତିଟି ଟ୍ରିପ୍‌ରେ ଅଧିକ ମୂଲ୍ୟ ଯୋଗ କରି ଉଚ୍ଚ ଆୟ ନିଶ୍ଚିତ କରିବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ଏହାର ଡିଜାଇନ୍‌ ଏବଂ ଇଞ୍ଜିନିୟରିଂ ଜ୍ଞାନକୌଶଳ ଏହାକୁ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର କରୁଛି। ଏଥିରେ ୧.୫ ଟିଡିସିଆର୍‌ ଇଞ୍ଜିନ ରହିଛି, ଯାହାକି ୬୦ ଏଚ୍‌ପିର ଶକ୍ତି ଏବଂ ୧୭୦ ଏନ୍‌ଏମ୍‌ ଟର୍କ ପ୍ରଦାନ କରୁଛି। ଏହାକୁ ବିଭିନ୍ନ କାର୍ଯ୍ୟରେ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇପାରିବ। ଏହା ସହରାଞ୍ଚଳ, ଅର୍ଦ୍ଧ ସହରାଞ୍ଚଳ ଏବଂ ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ଆବଶ୍ୟକତା ପୂରଣ କରିବ। ଦୋସ୍ତ+ ୩ଟି ଭର୍ସନ୍‌ରେ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ। ଟପ୍‌ ଏଣ୍ଡ୍‌ରେ ଏୟାର୍‌ କଣ୍ଡିଶନିଂ, ପାଓ୍ବାର ଷ୍ଟିୟରିଂ, ଡୁଆଲ୍‌ କଲର୍‌ ବିଜ୍‌-ଗ୍ରେ ଟ୍ରିମ୍‌ ଏବଂ ଏର୍ଗୋନୋମିକ୍‌ ସିଟ୍‌ ରହିଛି। ଗ୍ରାହକ ୩ଟି ରଙ୍ଗରେ ଏହାକୁ ପାଇବେ।

All Right Reserved By

Model This Week

Model This Week

ବାଣିଜ୍ୟ |

ଫୋର୍ଡ ଫ୍ରିଷ୍ଟାଇଲ୍‌ ବଜାରରେ

ଫୋର୍ଡ ଫ୍ରିଷ୍ଟାଇଲ୍‌ ବଜାରରେ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୬-୪(ବ୍ୟୁରୋ) ପ୍ରମୁଖ ଅଟୋ ନିର୍ମାତା ଫୋର୍ଡ ଇଣ୍ଡିଆ ଲିମିଟେଡ୍‌ ଏହାର କମ୍ପ୍ୟାକ୍ଟ ୟୁଟିଲିଟି ଭେଇକିଲ୍‌ ‘ଫ୍ରିଷ୍ଟାଇଲ୍‌’କୁ ଗୁରୁବାର ଦେଶବ୍ୟାପୀ ବଜାର ପ୍ରବେଶ କରାଇଛି। ଏଭଳି ଯାନ ଅଟୋମୋବାଇଲ୍‌ ଶିଳ୍ପରେ ପ୍ରଥମ ବୋଲି କମ୍ପାନୀ ପ୍ରକାଶ କରିଛି। ଉଭୟ ପେଟ୍ରୋଲ ଏବଂ ଡିଜେଲ ଭାରିଆଣ୍ଟ୍‌ରେ ଏହା ଉପଲବ୍ଧ। ପେଟ୍ରୋଲ ଭାରିଆଣ୍ଟ୍‌ର ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ମୂଲ୍ୟ ୫ ଲକ୍ଷ ୯ ହଜାର ଟଙ୍କା ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଡିଜେଲ ଭାରିଆଣ୍ଟ୍‌ର ମୂଲ୍ୟ ୬ ଲକ୍ଷ ୯ ହଜାର ଟଙ୍କାରୁ ଆରମ୍ଭ ହେଉଛି।

ଆଇଡିବିଆଇ ଋଣ ଠକେଇରେ ଏୟାର୍‌ସେଲ୍‌ର ପୂର୍ବତନ ପ୍ରମୋଟରଙ୍କ କମ୍ପାନୀ ନାଁରେ ମାମଲା

ଆଇଡିବିଆଇ ଋଣ ଠକେଇରେ ଏୟାର୍‌ସେଲ୍‌ର ପୂର୍ବତନ ପ୍ରମୋଟରଙ୍କ କମ୍ପାନୀ ନାଁରେ ମାମଲା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୬-୪(ପି.ଟି.) ଆଇଡିବିଆଇ ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ୬୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଋଣ ଖିଲାପୀ ମାମଲାରେ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ତଦନ୍ତ ବ୍ୟୁରୋ(ସିବିଆଇ) ଏୟାର୍‌ସେଲ୍‌ର ପୂର୍ବତନ ପ୍ରମୋଟର ସି. ଶିବଶଙ୍କରନ୍‌ଙ୍କ ଦୁଇଟି କମ୍ପାନୀ ନାମରେ ମାମଲା ଦାଏର କରିଛି। ଏହି କମ୍ପାନୀ ଦ୍ୱୟ ହେଲେ ବ୍ରିଟିଶ ଭର୍ଜିନ ଆଇଲାଣ୍ଡ୍‌ଭିତ୍ତିକ ଆକ୍ସେଲ୍‌ ସନ୍‌ସାଇନ୍‌ ଲିମିଟେଡ୍‌ ଏବଂ ଫିନ୍‌ଲାଣ୍ଡ୍‌ଭିତ୍ତିକ ଓ୍ବିନ୍‌ ଉଇଣ୍ଡ୍‌ ଓଓ୍ବାଇ।

ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ସମସ୍ୟା ଯୋଗୁ ୪ ପ୍ରମୁଖ ସହର ବର୍ଷକୁ ହରାଉଛନ୍ତି ୧.୫ ଲକ୍ଷ କୋଟି

ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ସମସ୍ୟା ଯୋଗୁ ୪ ପ୍ରମୁଖ ସହର ବର୍ଷକୁ ହରାଉଛନ୍ତି ୧.୫ ଲକ୍ଷ କୋଟି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୬-୪ ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ସମସ୍ୟା ଯୋଗୁ ଦେଶର ୪ ପ୍ରମୁଖ ସହର ବର୍ଷକୁ ୧.୪୭ ଲକ୍ଷ କୋଟି ଟଙ୍କାର କ୍ଷତି ସହୁଛନ୍ତି। ଏହି ସହରଗୁଡିକ ହେଉଛି ଦିଲ୍ଲୀ, ବମ୍ବେ, ବାଙ୍ଗାଲୋର ଏବଂ କଲିକତା। ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସର୍ବେକ୍ଷଣ ସଂସ୍ଥା ବୋଷ୍ଟନ୍‌ କନ୍‌ସଲ୍‌ଟିଂ ଗ୍ରୁପ୍‌ ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଏକ ସର୍ଭେରୁ ଏହା ଜଣାଯାଇଛି। ଉପରୋକ୍ତ ସହରଗୁଡିକରେ ସକାଳ ୭ଟାରୁ ୯ଟା ଏବଂ ସନ୍ଧ୍ୟା ୬ଟାରୁ ୮ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରାସ୍ତା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଭିଡ ରହିଥାଏ। ଏହି ସମୟରେ ଯାତ୍ରା କରୁଥିବା ଲୋକମାନେ ସେମାନଙ୍କ ଗନ୍ତବ୍ୟ ସ୍ଥଳରେ ଦେଢ଼ ଘଣ୍ଟା ବିଳମ୍ବରେ ପହଞ୍ଚିଥାନ୍ତି ବୋଲି ରିପୋର୍ଟରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇଛି।

୮୦,୦୦୦ ନିଯୁକ୍ତି ଦେବ ରିଲାଏନ୍ସ ଜିଓ

୮୦,୦୦୦ ନିଯୁକ୍ତି ଦେବ ରିଲାଏନ୍ସ ଜିଓ

ହାଇଦ୍ରାବାଦ,୨୬-୪(ପି.ଟି) ପ୍ରମୁଖ କମ୍ପାନୀ ରିଲାଏନ୍ସ ଜିଓ ୨୦୧୮-୧୯ ଆର୍ଥତ୍କ ବର୍ଷରେ ୭୫,୦୦୦ରୁ ୮୦,୦୦୦ ଲୋକଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତି ଦେବାକୁ ଯୋଜନା କରୁଛି। କମ୍ପାନୀ ସହ ବର୍ତ୍ତମାନ ୧.୫ ଲକ୍ଷ ଲୋକ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ବେଳେ ଅଧିକ ୭୫ରୁ ୮୦ହଜାର ନିଯୁକ୍ତି ପ୍ରଦାନ ଲାଗି କମ୍ପାନୀ ଯୋଜନା ରଖିଛି। ସୋସାଇଟି ଅଫ୍‌ ହ୍ୟୁମାନ ରିସୋର୍ସ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ ପକ୍ଷରୁ ଆୟୋଜିତ ଏକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ରିଲାଏନ୍ସ ଜିଓର ମୁଖ୍ୟ ମାନବ ସମ୍ବଳ ଅଧିକାରୀ ସଞ୍ଜୟ ଯୋଗ ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

ବ୍ୟାଙ୍କ ଘୋଟାଲା:କନିଷ୍କ ଗୋଲ୍ଡର ୧୪୩ କୋଟି ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି ଜବତ

ବ୍ୟାଙ୍କ ଘୋଟାଲା:କନିଷ୍କ ଗୋଲ୍ଡର ୧୪୩ କୋଟି ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି ଜବତ

ମାଡ୍ରାସ,୨୬-୪ ପ୍ରବର୍ତ୍ତନ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାଳୟ (ଇଡି) ବ୍ୟାଙ୍କ ଘୋଟାଲା ମାମଲାରେ ମାଡ୍ରାସ ଭିତ୍ତିକ କନିଷ୍କ ଗୋଲ୍ଡ ପ୍ରାଇଭେଟ ଲିମିଟେଡର ୧୪୩ କୋଟି ଟଙ୍କା ଜବତ କରିଛି। ସ୍ଥାୟୀ ଜମା ଭାବେ କମ୍ପାନୀ ଏହି ଟଙ୍କା ଜମା କରିଥିଲା। କ୍ରିଜ୍‌ ବ୍ରାଣ୍ଡ ନାମରେ ଗହଣା ବ୍ୟବସାୟ କରୁଥିବା ଉକ୍ତ ସଂସ୍ଥା ଉପରେ ୮୨୪ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ ଆସିଛି। ଗତ ଦୁଇ ଦିନ ତଳେ ଇଡି ଉକ୍ତ କମ୍ପାନୀର ପ୍ଲାଣ୍ଟ ତଥା ମେଶିନେରୀ ବାବଦକୁ ୪୮ କୋଟି ଟଙ୍କା ଜବତ କରିଥିଲା।

ନୋଟ ସଙ୍କଟ: ୧୪.୪୮ କୋଟି ଜବତ କଲା ଆୟକର ବିଭାଗ

ନୋଟ ସଙ୍କଟ: ୧୪.୪୮ କୋଟି ଜବତ କଲା ଆୟକର ବିଭାଗ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୬-୪ ଦେଶର ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରାନ୍ତରେ ନୋଟ ସଙ୍କଟରେ ସୁଧାର ଆସୁଥିବା ବେଳେ ମହଜୁଦକାରୀଙ୍କ ଉପରେ ଆୟକର ବିଭାଗ ଚଢାଉ କରିବା ସହ ୧୪.୪୮ କୋଟି ଟଙ୍କା ଜବତ କରିଛି। କର୍ନାଟକ ସମେତ ଦେଶର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଏହିଭଳି ଚଢାଉ କରାଯାଇଥିଲା। ଜବତ ହୋଇଥିବା ନୋଟଗୁଡିକ ୨୦୦୦ ଏବଂ ୫୦୦ ଟଙ୍କିଆ ବୋଲି ଆୟକର ବିଭାଗର ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

ମେ ପହିଲାରେ ଆସିବ ଡ୍ରାଫ୍ଟ ଜାତୀୟ ଟେଲିକମ୍‌ ନୀତି

ମେ ପହିଲାରେ ଆସିବ ଡ୍ରାଫ୍ଟ ଜାତୀୟ ଟେଲିକମ୍‌ ନୀତି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୬-୪ ମେ ପହିଲାରେ ସରକାର ନୂଆ ଟେଲିକମ୍‌ ନୀତିର ଡ୍ରାଫ୍ଟ ଆଣିବେ। ଲୋକମାନଙ୍କଠାରୁ ଏହି ନୀତିକୁ ନେଇ ମତାମତ ସଂଗ୍ରହ କରିବାକୁ ସରକାର ଡ୍ରାଫ୍ଟକୁ ଜାରି କରିବେ। ଟେଲିକମ୍‌ ସଚିବ ଅରୁଣା ସୁନ୍ଦର ରାଜନ ଏ ନେଇ ଗୁରୁବାର ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ନୂଆ ନୀତି ସଂସ୍କାରମୂଳକ, ନିବେଶ ଉପଯୋଗୀ ଏବଂ ଅନୁପାଳନ ଉପଯୋଗୀ ହେବ ବୋଲି ଆମେରିକାର ଶିଳ୍ପ ସଂଘ ଆମ୍‌ଚାମର ବାର୍ଷିକ ବୈଠକ ଅବସରରେ ସୁନ୍ଦର ରାଜନ ଏହା କହିଛନ୍ତି।

ଘରୋଇ ସହାୟକଙ୍କ ପାଇଁ ଆସିବ ଜାତୀୟ ନୀତି

ଘରୋଇ ସହାୟକଙ୍କ ପାଇଁ ଆସିବ ଜାତୀୟ ନୀତି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୬-୪ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଗାଡିଚାଳକ ତଥା ରୋଷେଇଆଙ୍କ ଭଳି ଘରୋଇ ସହାୟକଙ୍କ ପାଇଁ ଖୁସି ଖବର। ସେମାନଙ୍କ ଆର୍ଥିକ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ଶ୍ରମ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଏକ ଜାତୀୟ ନୀତି ବା ବୋର୍ଡ ଗଠନ କରିବାକୁ ଯୋଜନା କରୁଛି।

ମୋବାଇଲ ନମ୍ବର ସହ ଆଧାର ସଂଯୋଗ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ସରକାରଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଉପରେ ସୁପ୍ରିମ୍‌କୋର୍ଟଙ୍କ ପ୍ରଶ୍ନ

ମୋବାଇଲ ନମ୍ବର ସହ ଆଧାର ସଂଯୋଗ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ସରକାରଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଉପରେ ସୁପ୍ରିମ୍‌କୋର୍ଟଙ୍କ ପ୍ରଶ୍ନ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୬-୪ ମୋବାଇଲ ନମ୍ବର ସହିତ ଆଧାର ନମ୍ବର ସଂଯୋଗ କରିବା ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ। କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ଏଭଳି ନିଷ୍ପତ୍ତି ଉପରେ ବୁଧବାର ସର୍ବୋଚ୍ଚ ନ୍ୟାୟାଳୟ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଛନ୍ତି। ପ୍ରଧାନ ବିଚାରପତି ଦୀପକ ମିଶ୍ରଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଗଠିତ ପାଞ୍ଚଜଣିଆ ଖଣ୍ଡପୀଠ ବୁଧବାର ଆଧାର ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉପରେ ଶୁଣାଣି କରି କହିଛନ୍ତି, ଯେଉଁମାନେ ମୋବାଇଲ ବ୍ୟବହାର କରୁଛନ୍ତି ଜାତୀୟ ସୁରକ୍ଷା ଦୃଷ୍ଟିରୁ ସେମାନଙ୍କ ଯାଞ୍ଚ ହେବା ଆବଶ୍ୟକ।

ଭିଡିଓକନ୍‌ ଋଣ ମାମଲା:ଦୀପକ କୋଚ୍ଚରଙ୍କୁ ଆଇଟିର ସାନି ନୋଟିସ୍‌

ଭିଡିଓକନ୍‌ ଋଣ ମାମଲା:ଦୀପକ କୋଚ୍ଚରଙ୍କୁ ଆଇଟିର ସାନି ନୋଟିସ୍‌

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୬-୪(ପି.ଟି) ଭିଡିଓକନ ଗ୍ରୁପକୁ ଆଇସିଆଇସିଆଇ ବ୍ୟାଙ୍କର ବେଆଇନ୍‌ ଋଣ ମାମଲାରେ ଆୟକର ବିଭାଗ ବ୍ୟାଙ୍କର ପରିଚାଳନା ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ତଥା ସିଇଓ ଥିବା ଚନ୍ଦା କୋଚ୍ଚରଙ୍କ ସ୍ବାମୀ ଦିପକ କୋଚରଙ୍କୁ ସାନି ନୋଟିସ ଜାରି କରିଛି।

ନାଲ୍‌କୋ ପକ୍ଷରୁ କ୍ୱାଲିଟି ସର୍କଲ କନ୍‌ଭେନଶନ

ନାଲ୍‌କୋ ପକ୍ଷରୁ କ୍ୱାଲିଟି ସର୍କଲ କନ୍‌ଭେନଶନ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୬-୪(ବ୍ୟୁରୋ) ରାଷ୍ଟ୍ରାୟତ୍ତ ନ୍ୟାଶନାଲ ଆଲୁମିନିୟମ କମ୍ପାନୀ(ନାଲ୍‌କୋ) ପକ୍ଷରୁ ଅଲ୍‌ ଓଡିଶା କ୍ୱାଲିଟି ସର୍କଲ କନଭେଶନର ୨୩ତମ ସଂସ୍କରଣ ସ୍ଥାନୀୟ ନାଲକୋ ନଗର ଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ନାଲକୋ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ତପନ କୁମାର ଚାନ୍ଦ ଉଦଘାଟନ କରିଥିଲେ।

ଆଲ୍ଲାହାବାଦ୍‌ ବ୍ୟାଙ୍କର  ବ୍ୟାଙ୍କର-କଷ୍ଟମର ମିଟ୍‌

ଆଲ୍ଲାହାବାଦ୍‌ ବ୍ୟାଙ୍କର ବ୍ୟାଙ୍କର-କଷ୍ଟମର ମିଟ୍‌

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୬-୪(ବ୍ୟୁରୋ) ପ୍ରମୁଖ ରାଷ୍ଟ୍ରାୟତ୍ତ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆଲ୍ଲାହାବାଦ ବ୍ୟାଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଏହାର ୧୫୪ ତମ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦିବସ ଉପଲକ୍ଷେ ସ୍ଥାନୀୟ ଏକ ହୋଟେଲରେ ବ୍ୟାଙ୍କର ଏବଂ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ଏକ ସମ୍ମିଳନୀ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ବ୍ୟାଙ୍କର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ବି.କେ ସାହୁ, ଡିଜିଏମ୍‌ ତଥା ଜୋନ୍‌ ମୁଖ୍ୟ କେ. ମୂରଲୀ କ୍ରୀଷ୍ଣା ଉଦଘାଟନ କରିଥିଲେ।