ରାୟଗଡା

କୂଅରେ ପଡି ଆଈ, ନାତୁଣୀ ମୃତ

କୂଅରେ ପଡି ଆଈ, ନାତୁଣୀ ମୃତ

କୋଷାଗୁମୁଡା,୧୧।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ)-ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲା କୋଷାଗୁମୁଡା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ପଣ୍ଡୁଗୁଡା ପଞ୍ଚାୟତ ଅଧୀନ ନେଙ୍ଗାନାଳ ଗ୍ରାମରେ ସୋମବାର କୂଅରେ ପଡି ଆଈ, ନାତୁଣୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ମୃତକମାନେ ହେଲେ ଆଈ ଚଞ୍ଚଳା ଭତରା (୪୮) ଓ ନାତୁଣୀ ଯୋଗେଶ୍ୱରୀ ଭତରା (୭)। ଘର ନିକଟସ୍ଥ ଏକ ଜମିରେ ଥିବା କୂଅ ନିକଟକୁ ଗାଧୋଇବା ପାଇଁ ଚଞ୍ଚଳା, ବଡ ନାତୁଣୀ ଯୋଗେଶ୍ୱରୀ ଓ ସାନ ନାତୁଣୀ ଲାଲେଶ ଭତରା ଯାଇଥିଲେ। ଗାଧୋଇବା ବେଳେ ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ସମସ୍ତେ କୂଅ ଭିତରେ ପଡିଯାଇଥିଲେ। ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଚଞ୍ଚଳା ଓ ଯୋଗେଶ୍ୱରୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା। ଲାଲେଶ ପାଣି ଭିତରେ ଉବୁଡୁବୁ ହେଉଥିଲେ। ଏହି ସମୟରେ ଜମି ମାଲିକ ପହଞ୍ଚି ତାଙ୍କୁ କୂଅ ଭିତରୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଥିଲେ। ଖବର ପାଇ ଗ୍ରାମବାସୀ ପହଞ୍ଚି ପୋଲିସକୁ ଖବର ଦେଇଥିଲେ । ପୋଲିସ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରି ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ପାଇଁ କୋଷାଗୁମୁଡା ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରକୁ ଆଣିଥିଲେ। ଏ ନେଇ କୋଷାଗୁମୁଡା ଥାନାରେ ଏକ ଅପମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା ରୁଜୁ କରାଯାଇଛି। ସବ୍‌ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ଆର.ଏନ.ସାହୁ ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ କରୁଛନ୍ତି।

All Right Reserved By

ରାୟଗଡା

ଗଜପତିରେ ପେଲିକାନ୍‌ ପକ୍ଷୀ

ଗଜପତିରେ ପେଲିକାନ୍‌ ପକ୍ଷୀ

ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି,୧୮।୬(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି ଉପକଣ୍ଠ ରାସୁରୁ ଗ୍ରାମ ମୁଖ୍ୟ ରାସ୍ତା ପାର୍ଶରେ ଥିବା ଏକ ପୋଖରୀରେ କିଛି ପେଲିକାନ ପ୍ରଜାତିର ବିରଳ ପକ୍ଷୀ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ପକ୍ଷୀଗୁଡିକ ବହୁ ଦୂରଦୂରାନ୍ତରୁ ଏହି ଋତୁରେ ଗଜପତି ଜିଲାକୁ ଆସିଥାନ୍ତି।

କାଳବୈଶାଖୀ ଯୋଗୁ ବ୍ୟାପକ କ୍ଷୟକ୍ଷତି

କାଳବୈଶାଖୀ ଯୋଗୁ ବ୍ୟାପକ କ୍ଷୟକ୍ଷତି

ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି,୧୮।୬(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ଗଜପତି ଜିଲା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଗୋଷାଣୀ ବ୍ଲକରେ କାଳବୈଶାଖୀ ବର୍ଷା ଯୋଗୁ ବ୍ୟାପକ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ହୋଇଛି। ଗୁରାଣ୍ଡି, ଗୋଷାଣୀ, ଲିଙ୍ଗିପୁର ଅଞ୍ଚଳରେ ଗମନାଗମନ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ବିଭିନ୍ନ ପନିପରିବା ଫସଲ ମଧ୍ୟ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଛି ।

ସେଞ୍ଚୁରିଆନ୍‌ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରେ ‘ଚାମ୍ପିୟନ’ର ମହୁରତ

ସେଞ୍ଚୁରିଆନ୍‌ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରେ ‘ଚାମ୍ପିୟନ’ର ମହୁରତ

ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି,୧୮।୬(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି ସେଞ୍ଚୁରିଆନ୍‌ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରସ୍ଥ ଭେଙ୍କଟେଶ୍ୱର ମନ୍ଦିରରେ ଓଲିଉଡ ସିନେମା ‘ଚାମ୍ପିୟନ’ର ଶୁଭ ମହୁରତ କରାଯାଇଛି। ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ପ୍ରାୟ ୩ଦିନ ଧରି ସୁଟିଂ ହେବ।

ରେଳବାଇ ଫାଟକ ନ ଥିବାରୁ ସମସ୍ୟା

ରେଳବାଇ ଫାଟକ ନ ଥିବାରୁ ସମସ୍ୟା

ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡି,୧୮।୬(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ଗଜପତି ଜିଲା ସଦର ମହକୁମା ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡିଠାରୁ କାଶୀନଗର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ରେଳବାଇ ଫାଟକ ନାହିଁ। ଫାଟକ ନିର୍ମାଣ ହୋଇ ନ ଥିବାରୁ ଏଠାରେ ବିଭିନ୍ନ ସମୟରେ ସମସ୍ୟା ଉପୁଜୁଛି ।

ଶିବ ବିବାହ, ଶୀତଳ ଷଷ୍ଠୀ ମହୋତ୍ସବ: ଶଙ୍ଖବାଦ୍ୟରେ ମୁଖର ହେଲା ସହର

ଶିବ ବିବାହ, ଶୀତଳ ଷଷ୍ଠୀ ମହୋତ୍ସବ: ଶଙ୍ଖବାଦ୍ୟରେ ମୁଖର ହେଲା ସହର

ଜୟପୁର,୧୮ା୬(ନି.ପ୍ର.): ଜୟପୁର ରାଜୁ ସାହି ପଞ୍ଚାନନ ଶୈବପୀଠ, ଅଷ୍ଟଶମ୍ଭୁ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଶିବ ବିବାହ ଓ ଶୀତଳ ଷଷ୍ଠୀ ଉତ୍ସବ ରବିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି। ମନ୍ଦିରର ପରମ୍ପରା ଅନୁସାରେ ପ୍ରଥମେ ମଙ୍ଗଳନ ଓ ପଞ୍ଚଦେବତା ପୂଜା କରିବା ପରେ ଗୋଧୂଳି ଲଗ୍ନରେ ବିବାହ କାର୍ଯ୍ୟ ସମ୍ପନ୍ନ ହୋଇଥିଲା।

ରାଜଧାନୀ ବଜାରରେ ଦଶମନ୍ତପୁର ଆମ୍ବ

ରାଜଧାନୀ ବଜାରରେ ଦଶମନ୍ତପୁର ଆମ୍ବ

ଦଶମନ୍ତପୁର,୧୮।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଭଳିକି ଭଳି ଆମ୍ବ ପେନ୍ଥା ପେନ୍ଥା ହୋଇ ଗଛରେ ଝୁଲୁଛି । ପ୍ରାୟ ୧୦୦୦ ଏକର ଜମିରେ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରଜାତିର ଆମ୍ବ ଫଳିଛି। ଦଶମନ୍ତପୁର ବ୍ଲକ ଆଦିବାସୀ କୃଷକଙ୍କ ଫଳନ୍ତି ଜମିର ଏ ହେଉଛି ଚିତ୍ର, ଯାହା ଦେଖିଲେ ଆଖି ଖୋସିହୋଇଯିବ।

ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ବିଜେଡିର ଧାରଣା

ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ବିଜେଡିର ଧାରଣା

ଜୟପୁର,୧୭।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.) ୨୦୧୪ରେ ସ୍ଥାନୀୟ କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ଦେଇଥିବା ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ୪ ବର୍ଷ ପରେ ମଧ୍ୟ ପୂରଣ କରିନଥିବାରୁ ଏହାର ପ୍ରତିବାଦରେ ରବିବାରଠାରୁ ଧାରଣାରେ ବସିଛି ଜୟପୁର ବ୍ଲକ ବିଜେଡି।

ହାଲ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ମରଣାନ୍ତକ ଆକ୍ରମଣ

ସୁନାବେଡା,୧୭।୬(ଡି.ଏନ.ଏ.): କୋରାପୁଟ ଜିଲା ସୁନାବେଡ଼ାସ୍ଥିତ ହାଲ କର୍ମଚାରୀ ଅମିତ ଲାକ୍ରାଙ୍କୁ ଶନିବାର ରାତିରେ ମରଣାନ୍ତକ ଆକ୍ରମଣ କରାଯାଇଥିବା ସ୍ଥାନୀୟ ପୋଲିସ ଫାଣ୍ଡିରେ ସେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ହାଲ ଟାଉନସିପ ପରିସରରେ ଅମିତ ଲାକ୍ରା ରୁହନ୍ତି।

ନାବାଳିକା ନିଖୋଜ:ଥାନାରେ ଏତଲା

କାଶୀନଗର, ୧୭।୬(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଗଜପତି ଜିଲା କାଶୀନଗର ବ୍ଲକ କିଡିଗାଁର ଜନୈକ ନାବାଳିକା ନିଖୋଜ ହୋଇଯାଇଥିବା ନେଇ ତାଙ୍କ ମା’ ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ଶନିବାର ସକାଳୁ ନିଖୋଜ ଥିବା ନେଇ ସେ ଏତଲାରେ ଦର୍ଶାଇଛନ୍ତି।

ଶତାଧିକ ଗୋରୁ ଉଦ୍ଧାର ଘଟଣା : ଏକମ୍ବା ଗୋଶାଳାକୁ ଅଣାଗଲା ୨୪୦ ଗୋରୁ

ଶତାଧିକ ଗୋରୁ ଉଦ୍ଧାର ଘଟଣା : ଏକମ୍ବା ଗୋଶାଳାକୁ ଅଣାଗଲା ୨୪୦ ଗୋରୁ

ଝରିଗାଁ,୧୭।୬(ସ୍ବ.ପ୍ର)- ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲାରେ ଗୋଚାଲାଣ ଏକ ନିତିଦିନିଆ ଘଟଣାରେ ପରିଣତ ହୋଇଛି। କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଆନିମଲ ଓ୍ବେଲଫେୟାର ବୋର୍ଡ ଅଫ ଇଣ୍ଡିଆ, ପିପୁଲ ଫର ଆନିମାଲ ସଙ୍ଗଠନର ଏକ ଦଳ ଜିଲାକୁ ଗସ୍ତ କରିଥିବା ସମୟରେ ଶତାଧିକ ଗୋରୁ ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶକୁ ଚାଲାଣ ହେଉଥିବା ଦେଖିବାକୁ ପାଇଥିଲେ। ଏହାପରେ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ, ଡାବୁଗାଁ ଏବଂ ପାପଡାହାଣ୍ଡି ପୋଲିସର ସହାୟତାରେ ଚାଲାଣ ହେଉଥିବା ୩୩୦ ଗୋରୁକୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଥିଲା। ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ୯୦ ଗୋରୁକୁ ଜୟପୁର ଗୋଶାଳାକୁ ପଠାଯାଇଥିବା ବେଳେ ୨୪୦ ଗୋରୁକୁ ଝରିଗାଁ ବ୍ଲକ ଏକମ୍ବା ଗୋଶାଳାକୁ ଶନିବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଅଣାଯାଇଛି।

ଶିକ୍ଷକ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ କର୍ମଶାଳା ଉଦଯାପିତ

ଶିକ୍ଷକ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ କର୍ମଶାଳା ଉଦଯାପିତ

ଉମରକୋଟ,୧୭।୬(ଡି.ଏନ.ଏ)- ନବରଙ୍ଗପୁର ଜିଲା ଉମରକୋଟ ସ୍ଥିତ ବିଜୁ ପଟ୍ଟନାୟକ ମହିଳା ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଦୀର୍ଘ ୨ ମାସ ଧରି ଚାଲିଥିବା ଶିକ୍ଷକ ତାଲିମ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ କର୍ମଶାଳା ଉଦଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି

କୁନ୍ଦୁଲି ଗଣବଳାତ୍କାର ମାମଲା : ୩ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ସାକ୍ଷ୍ୟ ଗ୍ରହଣ

ଜୟପୁର,୧୭।୬(ନି ପ୍ର) -କୁନ୍ଦୁଲି ଗଣବଳାତ୍କାର ଓ ଆମତ୍ହତ୍ୟା ମାମଲାର ତଦନ୍ତ କମିଶନଙ୍କ ଠାରେ ରବିବାର ୩ୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ସାକ୍ଷ୍ୟ ଗ୍ରହଣ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି । କମିଶନ ତରଫରୁ ୫ ଜଣଙ୍କୁ ନୋଟିସ ଜାରି କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ରବିବାର ୩ ଜଣଙ୍କ ସାକ୍ଷ୍ୟ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇଥିଲା । ବୈଷିୟିକ ତ୍ରୁଟି ଯୋଗୁଁ ଅନ୍ୟ ୨ଜଣଙ୍କ ସାକ୍ଷ୍ୟ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇନାହିଁ । ଏନେଇ ଆସନ୍ତା ୨୪ ତାରିଖରେ ୨ଜଣଙ୍କ ସାକ୍ଷ୍ୟ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ ।

Model This Week

ପ୍ରଭାତ