ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

୨୦ ବର୍ଷ ପରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ବିବାହ କଲେ ସ୍ବାମୀ

୨୦ ବର୍ଷ ପରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ବିବାହ କଲେ ସ୍ବାମୀ

କୁଜଙ୍ଗ,୧୧।୧୨(ସ୍ବ.ପ୍ର.)
କୁଜଙ୍ଗ ବ୍ଲକ୍‌ ମଙ୍ଗରାଜପୁର ଗ୍ରାମର ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବାର ୨୦ବର୍ଷ ପରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଦ୍ୱିତୀୟ ବିବାହ କରିଛନ୍ତି। ପ୍ରଥମ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଔରସରୁ ତାଙ୍କର ଦୁଇଟି ବଢିଲା ଝିଅପୁଅ ଅଛନ୍ତି। ଏହା ସତ୍ତ୍ୱେ ଏବେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିବା ସୋମବାର କୁଜଙ୍ଗ ଥାନାରେ ତାଙ୍କ ପ୍ରଥମ ସ୍ତ୍ରୀ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ଦୀର୍ଘ ୨୦ ବର୍ଷ ଧରି ସ୍ବାମୀ ତାଙ୍କୁ ନିର୍ଯାତନା ଓ ମାନସିକ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଦେଇଆସୁଥିବା ପୀଡିତା ଅଭିଯୋଗରେ ଦର୍ଶାଇଛନ୍ତି। ପ୍ରକାଶ ଯେ, ମଙ୍ଗରାଜପୁର ଗ୍ରାମର କରୁଣାକର ବେହେରାଙ୍କ ଝିଅ ବାଜେଣୀ ବେହେରା ୧୯୯୬ରେ ସେହି ଗ୍ରାମର ମୁରଲୀଧର ବେହେରାଙ୍କ କନିଷ୍ଠ ପୁଅ ସନ୍ତୋଷ ବେହେରାଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ। ଏବେ ସେମାନଙ୍କ ଦୁଇଟି ସନ୍ତାନ ପୁଅ ସ୍ମୃତିରଜତ(୧୭) +୨ ବିଜ୍ଞାନ ଛାତ୍ର ଓ କନ୍ୟା ସ୍ମୃତିରେଖା (୧୯) ଅଛନ୍ତି। ମାତ୍ର ସ୍ବାମୀ ଓ ପରିବାର ନିର୍ଯାତନ ଯୋଗୁ ନିଜ ବାପଘରେ ବହୁ ସମୟରେ ଆଶ୍ରୟ ନେଉଥିବା ବାଜେଣୀ କୁଜଙ୍ଗ ଥାନରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ, ତାଙ୍କ ସ୍ବାମୀ ସନ୍ତୋଷ ବେହେରା ଅମେଇପାଳ ଅଞ୍ଚଳର ଜଣେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଗତ ୬ ତାରିଖରେ ଦ୍ୱୀତିୟ ବିବାହ କରିଛନ୍ତି। ସ୍ବାମୀଙ୍କ ଏଭଳି କାର୍ଯ୍ୟ ତାଙ୍କୁ ମାନସିକ କଷ୍ଟ ଦେଇଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଦର୍ଶାଇ କୁଜଙ୍ଗ ପୋଲିଓ ଓ ମହିଳା କମିସନଙ୍କଠାରୁ ସେ ନ୍ୟାୟ ଚାହିଁଛନ୍ତି।

All Right Reserved By

Model This Week

Model This Week

ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

ଖଣ୍ଡପଡାରେ ବିଜ୍ଞାନ କେନ୍ଦ୍ର ନିର୍ମାଣ ନିମନ୍ତେ ୨.୬୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ମଞ୍ଜୁର

ଖଣ୍ଡପଡାରେ ବିଜ୍ଞାନ କେନ୍ଦ୍ର ନିର୍ମାଣ ନିମନ୍ତେ ୨.୬୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ମଞ୍ଜୁର

ଖଣ୍ଡପଡା,୨୪।୪(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ବିଶ୍ୱବିଖ୍ୟାତ ଜ୍ୟୋର୍ତିବିତ୍‌ ପଠାଣିସାମନ୍ତଙ୍କ ଜନ୍ମମାଟି ଖଣ୍ଡପଡାଠାରେ ଏକ ବିଜ୍ଞାନ କେନ୍ଦ୍ର ନିର୍ମାଣ ନିମନ୍ତେ ୨.୬୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ମଞ୍ଜୁର ହୋଇଛି।

ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣା: ଜଣେ ମୃତ

ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣା: ଜଣେ ମୃତ

ବାଲିଚନ୍ଦ୍ରପୁର,୨୪।୪(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ବାଲିଚନ୍ଦ୍ରପୁର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ରଇପୁର ଛକଠାରେ ମଙ୍ଗଳବାର ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଜଣେ ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିଛନ୍ତି। ଅନ୍ୟପଟେ ଅନ୍ୟଜଣେ ଆହତ ହୋଇ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି।

ମହିଳାଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର ଅଭିଯୋଗ ମାମଲା: ଗିରଫ ହେଲେ ମଝିପଡ଼ା ସରପଞ୍ଚ

ମହିଳାଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର ଅଭିଯୋଗ ମାମଲା: ଗିରଫ ହେଲେ ମଝିପଡ଼ା ସରପଞ୍ଚ

ଚଣ୍ଡିଖୋଲ/ବାଲିଚନ୍ଦ୍ରପୁର,୨୪।୪(ଡି.ଏନ.ଏ./ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର ଅଭିଯୋଗ ମାମଲାରେ ବଡ଼ଚଣା ବ୍ଲକ ମଝିପଡ଼ା ପଞ୍ଚାୟତର ସରପଞ୍ଚ ତାପସ ରାୟଙ୍କୁ ମଙ୍ଗଳବାର ସକାଳେ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଛି।

ଲୋକଙ୍କ ବଦଳରେ ମେଶିନ୍‌ କରୁଛି କାମ

ଲୋକଙ୍କ ବଦଳରେ ମେଶିନ୍‌ କରୁଛି କାମ

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୨୪।୪- ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳର ଲୋକଙ୍କୁ କାମ ଯୋଗାଇଦେବା ପାଇଁ ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ମହାତ୍ମା ଗାନ୍ଧୀ ଜାତୀୟ ଗ୍ରାମୀଣ ନିଶ୍ଚିତ କର୍ମନିଯୁକ୍ତି ଯୋଜନା (ଏମ୍‌ଜିଏନ୍‌ଆର୍‌ଇଜିଏସ୍‌) ପ୍ରଣୟନ କରିଛନ୍ତି।

ମନ୍ଦିର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଉତ୍ସବ

ମନ୍ଦିର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଉତ୍ସବ

କୃଷ୍ଣପ୍ରସାଦ,୨୪।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ପୁରୀ ଜିଲା କୃଷ୍ଣପ୍ରସାଦ ବ୍ଲକର ଖୋଲଗଞ୍ଜ ଗାଁରେ ମା’ ବୁଢୀ ଠାକୁରାଣୀଙ୍କ ନୂତନ ମନ୍ଦିର ପ୍ରତିଷ୍ଠା କାର୍ଯ୍ୟ ମଙ୍ଗଳବାରଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି।

 କାଳବୈଶାଖି ଯୋଗୁ ଜନଜୀବନ ଅସ୍ତବ୍ୟସ୍ତ

କାଳବୈଶାଖି ଯୋଗୁ ଜନଜୀବନ ଅସ୍ତବ୍ୟସ୍ତ

ରାଜକନିକା, ୨୪।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ)- ରାଜକନିକା ବ୍ଲକରେ ସୋମବାର ରାତିରେ କାଳବୈଶାଖୀ ଆସି ଘଡଘଡି ସାଙ୍ଗକୁ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହୋଇଛି।ଏଥିରେ ଜନଜବୀନବ ଅସ୍ତବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇପଡିଥିଲା। ବର୍ଷା ସାଙ୍ଗକୁ ପବନ ବହିବା ଫଳରେ ବହୁ ଗଛ ଉପୁଡି ପଡିଛି ।

ପ୍ରଭାସ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲାରେ ରିପୋର୍ଟ ମାଗିଲେ ରାଜ୍ୟ ମାନବ ଅଧିକାର ଆୟୋଗ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଅଫିସ, ୨୪।୪- ୨୦୧୭ ଜୁଲାଇ ୨ତାରିଖରେ ଆଳି ଥାନା ନମୌଜି ପଞ୍ଚାୟତ ମହୁ ଗ୍ରାମର ପ୍ରଭାସ ବାରିକ(୪୫)ଙ୍କ ଅସ୍ବାଭାବିକ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା । ଏହି ଘଟଣାରେ ଏସପିଙ୍କ ଠାରୁ ରାଜ୍ୟ ମାନବ ଅଧିକାର ଆୟୋଗ ରିପୋର୍ଟ ମାଗିଛନ୍ତି ବୋଲି ମଙ୍ଗଳବାର ମାର୍ଶାଘାଇର ସୂଚନା ଓ ମାନବାଧୀକାର କର୍ମୀ ରଞ୍ଜନ ଦାସ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।

ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଆଘାତରେ  ଅଚିହ୍ନା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଆଘାତରେ ଅଚିହ୍ନା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ରାଜକନିକା,୨୪।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ରାଜକନିକା ଥାନା ଭାରିଗଦା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଅଚ୍ୟୁତପୁର ଗ୍ରାମରେ ମଙ୍ଗଳବାର ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଆଘାତରେ ଜଣେ ଅଚିହ୍ନା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି।

କାର ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଯୁବକ ମୃତ

କାର ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଯୁବକ ମୃତ

ଜଗତସିଂହପୁର ଅଫିସ ୨୪।୪- ତିର୍ତ୍ତୋଲ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଜଗନ୍ନାଥପୁର ବଜାର ଗଣେଶ ମନ୍ଦିର ନିକଟରେ କାର ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି।

ସଡକ ସୁରକ୍ଷା ସମ୍ପର୍କିତ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରତିଯୋଗିତା

ସଡକ ସୁରକ୍ଷା ସମ୍ପର୍କିତ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରତିଯୋଗିତା

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଅଫିସ,୨୪।୪ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲା ଆଞ୍ଚଳିକ ପରିବହନ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ସୋମବାରଠାରୁ ସଡକ ସୁରକ୍ଷା ସପ୍ତାହ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଚିତ୍ରାଙ୍କନ, ବକ୍ତୃତା, ସାଧାରଣ ଜ୍ଞାନ ଓ ରଚନା ଆଦି ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଭାଜପାର  ପକ୍ଷରୁ ଲଟକା ଜାରି ସଭା

ଭାଜପାର ପକ୍ଷରୁ ଲଟକା ଜାରି ସଭା

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଅଫିସ,୨୪।୪ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ପୌରାଞ୍ଚଳକୁ ୧୫୦ ବର୍ଷ ପୂର୍ତ୍ତି ଅବସରରେ ଭାଜପା ପକ୍ଷରୁ ଏକ ଲଟକା ଜାରି ସଭା ପୌର କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଅଜଣା ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ଅଜଣା ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ମହାକାଳପଡ଼ା, ୨୪।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ମହାକାଳପଡ଼ା ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ପାରାଦୀପ-ଚଣ୍ଡିଖୋଲ ୫ନଂ. ଜାତୀୟ ରାଜପଥ(କ) ବଉଦ ଛକ ପାର୍ଶ୍ୱ ବନ୍ଧରେ ମଙ୍ଗଳବାର ସକାଳେ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଛି। ତାଙ୍କ ପରିଚୟ ଜଣାପଡ଼ି ନାହିଁ।