ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

କାମରେ ଆସୁନି ଅଟୋମେଟିକ୍‌ ୱେଦର ଷ୍ଟେଶନ୍‌

କାମରେ ଆସୁନି ଅଟୋମେଟିକ୍‌ ୱେଦର ଷ୍ଟେଶନ୍‌
ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ଅଫିସ,୧୧।୧୨ ତାପମାତ୍ରା ଓ ବର୍ଷା ଜଳ ମାପିବା ପାଇଁ ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ଜିଲାରେ ଅଟୋମେଟିକ ୱେଦର ଷ୍ଟେଶନ୍‌ (ଏଡବ୍ଲ୍ୟୁଏସ୍‌) ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରାଯାଇଛି। ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ସର୍କିଟ୍‌ ହାଉସ ନିକଟରେ ମଧ୍ୟ ଏହି ଷ୍ଟେଶନ୍‌ ଦୀର୍ଘ ବର୍ଷ ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରାଯାଇଛି। କିନ୍ତୁ ଦୁଃଖର କଥା ହେଲା, ବର୍ଷାଧିକ କାଳ ହେବ ଷ୍ଟେଶନ୍‌ଟି ଅଚଳ ହୋଇରହିଛି। ଏହାର ମରାମତି କିମ୍ବା ନୂଆ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦିଆଯାଉନାହିଁ। ସେହିପରି ଜିଲାର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ବର୍ଷା ଜଳ ମାପିବା ପାଇଁ ପୂର୍ବରୁ ୮ଟି ଅଟୋମେଟିକ୍‌ ରେନଗଜ୍‌ (ଏଆର୍‌ଜି) ଷ୍ଟେଶନ୍‌ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ହୋଇଥିଲା। ଏଗୁଡିକ ମଧ୍ୟ କାମ କରୁନି। ପବନର ବେଗ ମାପିବା ପାଇଁ ଜଗତସିଂହପୁର ଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପୁରୁଣା ବିଲ୍ଡିଂ ଛାତ ଉପରେ ଆନିମୋମିଟର ଲଗାଯାଇଥିଲେ ସୁଦ୍ଧା ତାହା ଅଚଳ ରହିଛି। ଏସବୁ ବାଦ୍‌ ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ଜିଲାରେ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ରିଲିଫ କମିଶନର(ଏସ୍‌ଆର୍‌ସି)ଙ୍କ ତରଫରୁ ଏକାଧିକ ସୁନାମୀ ଟାୱାର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପାଇଁ ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଇଥିଲେ ସୁଦ୍ଧା ତାହା ମଧ୍ୟ ଏଯାଏ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ହୋଇନାହିଁ। ଏହାକୁ ନେଇ ସାଧାରଣରେ ଅସନ୍ତୋଷ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ୧୯୯୯ ମହାବାତ୍ୟାରେ ଜିଲାର ପ୍ରଭୁତ କ୍ଷତି ହୋଇଥିଲା। ବହୁ ଧନ ଜୀବନ ହାନୀ ଘଟିଥିଲା। ତେଣୁ ଏହି ଜିଲାବାସୀ ପ୍ରାକୃତିକ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ କଥା ଶୁଣିଲେ ଭୟଭୀତ ହୋଇପଡନ୍ତି। ଏସବୁ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଜଗତସିଂହପୁରରେ ଏକାଧିକ ଏଡବ୍ଲ୍ୟୁଏସ୍‌ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ହେବାର ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି। କିନ୍ତୁ ପାରାଦୀପକୁ ବାଦ୍‌ଦେଲେ ଜିଲାରେ ଥିବା ଅନ୍ୟ କୌଣସି ଗୋଟିଏ ସ୍ଥାନରେ ଏଡବ୍ଲ୍ୟୁଏସ୍‌ ଏବଂ ଏଆର୍‌ଜି ଷ୍ଟେଶନ୍‌ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ନାହିଁ। ଏହି ଷ୍ଟେସନ୍‌ଗୁଡିକ ପ୍ରତଷ୍ଠା ସମୟରେ ବହୁ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରାଯାଇଛି। କିନ୍ତୁ ଆବଶ୍ୟକ ରକ୍ଷଣାବେକ୍ଷଣ ଅଭାବରୁ ଏଗୁଡିକ ଖରାପ ହୋଇଯାଇଛି। ଭାରତୀୟ ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ (ଆଇଏମ୍‌ଡି) ଓ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନର ମିଳିତ ସହଯୋଗରେ ଏସବୁ ବାବଦରେ ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯିବା କଥା। ବଡ଼ କଥା ହେଲା ବ୍ଲକ ଅଞ୍ଚଳରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ହୋଇଥିବା ଏଆର୍‌ଜି ଷ୍ଟେଶନ୍‌ଗୁଡିକର ସୁରକ୍ଷା ଦାୟିତ୍ୱ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନର। କିନ୍ତୁ ସୁରକ୍ଷା ଏବଂ ମରାମତି ଅଭାବରୁ ଜିଲାରେ ଥିବା ଏକାଧିକ ଏହି ଷ୍ଟେଶନ୍‌ ବର୍ଷାଧିକ କାଳ ହେବ ଅଚଳ ରହିଛି। ଅନୁରୂପ ଭାବେ ଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପୁରୁଣା ବିଲ୍ଡିଂ ଉପରେ ପବନର ବେଗ ମାପିବା ପାଇଁ ଏକ ଯନ୍ତ୍ର ବସାଯାଇଥିଲା। ଏହି ଯନ୍ତ୍ର ଜିଲା ଆପାତକାଳୀନ ବିଭାଗ ନିକଟରେ ସ୍ଥାପନ ହେବା କଥା। ତାହା କରା ନ ଯିବା ସାଙ୍ଗକୁ ଆବଶ୍ୟକ ଯନତ୍ ଅଭାବରୁ ଏହା ଖରାପ ହୋଇଯାଇଛି । ଯେହେତୁ ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ଏକ ସୁନାମୀପ୍ରବଣ ଅଞ୍ଚଳ, ତେଣୁ ଜିଲାର ୧୨ଟି ସ୍ଥାନରେ ସୁନାମି ଟାୱାର କରାଯିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇ କାମ ଚାଲିଛି। ଏହି ଟାୱାରଗୁଡିକ ବିଶେଷକରି ଜିଲାର ୮ଟି ବ୍ଲକ ଅଞ୍ଚଳ, ପାରାଦୀପ, ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ଓ ଅନ୍ୟ ୨ଟି ସ୍ଥାନରେ କରାଯାଉଛି। ଟାୱାରଗୁଡିକ ଛିଡା ହୋଇଗଲାଣି। ହେଲେ ଆହୁରି ଅନେକ କାମ ବାକି ଥିବାରୁ ଏଗୁଡିକ ଶେଷ ହେବାରେ ବିଳମ୍ବ ହେଉଛି। ଚଳିତ ଡିସେମ୍ବର ମାସ ଭିତରେ ସୁନାମୀ ଟାୱାରଗୁଡିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ହେବ ବୋଲି ଲକ୍ଷ୍ୟଧାର୍ଯ୍ୟ କରାଯାଇଥିଲା। କିନ୍ତୁ କାହିଁକି କାମ ଶେଷ ହେଉନାହିଁ ତାହା ସାଧାରଣରେ ପ୍ରଶ୍ନବାଚୀ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି। ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ଜିଲା ଆପାତକାଳୀନ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି, ଏଡବ୍ଲ୍ୟୁଏସ୍‌, ଏଆର୍‌ଜି ଓ ଆନିମୋମିଟର ଆଦି କାମ ଆଇଏମ୍‌ଡି ଉପରେ ନ୍ୟସ୍ତ ଅଛି। ଏହି ବିଭାଗ ସହ ଯୋଗାଯୋଗ କରାଯାଇ ଦେଖାଦେଇଥିବା ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା ଚାଲିଛି। ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ଆଇଏମ୍‌ଡି (ଇଣ୍ଡିଆନ ମେଟେରୋଲୋଜିକାଲ ଡିପାର୍ଟମେଣ୍ଟ) ଭୁବନେଶ୍ୱରସ୍ଥିତ ଆଞ୍ଚଳିକ ଶାଖା ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଶରତ ସାହୁଙ୍କ ସହ ଯୋଗାଯୋଗ କରିବାରୁ ସେ କହିଥିଲେ, ଜଗତସିଂହପୁରରେ ଥିବା ଏଡବ୍ଲ୍ୟୁଏସ୍‌ଟି ବର୍ଷାଧିକ କାଳ ହେବ ଖରାପ ହୋଇଯାଇଛି। ସାମୁଦ୍ରିକ ପବନ ଯୋଗୁ କଳଙ୍କି ଲାଗିଯିବାରୁ କାମ କରୁନାହିଁ। ତଥାପି ଖୁବଶୀଘ୍ର ଏହାର ମରାମତି କରାଯିବ। ବ୍ଲକଗୁଡିକରେ ଥିବା ଏଆର୍‌ଜି ଷ୍ଟେଶନ୍‌ଗୁଡିକର ସୋଲାର ପ୍ୟାନେଲ ଏବଂ ବ୍ୟାଟେରୀ ଚୋରିଯାଇଥିବାରୁ ଏଗୁଡିକ ଅଚଳ ରହିଛି । ଚୋରି ସମ୍ପର୍କରେ ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇ ନ ଥିବାରୁ ନୂଆ ଲଗାଇବାରେ ଅସୁବିଧା ଥିଲା। ତେବେ ଏହାର ସମାଧାନ ପ୍ରାୟ ହୋଇଗଲାଣି। ଯଥାଶୀଘ୍ର କାମ ହୋଇଯିବ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ଆବଶ୍ୟକ କର୍ମଚାରୀ ଅଭାବରୁ ଯେଉଁଠି ମରାମତି ଦରକାର, କରିବା ବିଳମ୍ବ ହେଉଛି। ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଏଡବ୍ଲ୍ୟୁଏସ୍‌ ଏବଂ ଏଆର୍‌ଜି ଷ୍ଟେଶନ୍‌ଗୁଡିକ ସୂର୍ଯ୍ୟାଲୋକରେ ଚାଲେ। ଏହାର ପରିଚାଳନା ପାଇଁ ଲୋକଙ୍କ ଆବଶ୍ୟକତା ପଡେନାହିଁ। ଏହି ଷ୍ଟେଶନ୍‌ଗୁଡିକ ସିଧାସଳଖ ପୁନେସ୍ଥିତ ଆଇଏମ୍‌ଡି ସହ ସାଟେଲାଇଟ୍‌ ଦ୍ୱାରା ସଂଯୋଗ ରହିଛି। ତେଣୁ ଷ୍ଟେସନଗୁଡିକରୁ ତାପମାତ୍ରା ଓ ବର୍ଷା ଜଳ ରିପୋର୍ଟ ସିଧାସଳଖ ପୁନେ ଆଇଏମ୍‌ଡିକୁ ଚାଲିଯାଏ। ପୁନେସ୍ଥିତ ଆଇଏମ୍‌ଡି ତଥ୍ୟକୁ ସଂଗ୍ରହ କରି ସଜାଇ ଭୁବନେଶ୍ୱରସ୍ଥିତ ପାଣିପାଗ କେନ୍ଦ୍ରକୁ ପଠାଇ ଥାଏ। ଭୁବନେଶ୍ୱର ପାଣିପାଗ କେନ୍ଦ୍ର ଏହି ରିପୋର୍ଟକୁ ସର୍ବସାଧାରଣଙ୍କ ଅବଗତି ନିମନ୍ତେ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିଥାଏ ।
All Right Reserved By

ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

 ବିଭିନ୍ନ ଦାବି ନେଇ କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ ବିକ୍ଷୋଭ

ବିଭିନ୍ନ ଦାବି ନେଇ କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ ବିକ୍ଷୋଭ

ମହାକାଳପଡା, ୧୫।୧୦(ଡି.ଏନ.ଏ.): କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ ସ୍ଥାନୀୟ ମହାକାଳପଡା ତହସିଲ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ଲଘୁଚାପଜନିତ ଓ ତିତ୍‌ଲି ବାତ୍ୟା ପ୍ରଭାବରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଚାଷୀଙ୍କୁ ପଲିଥିନ୍‌, କୃଷି ଋଣ ଛାଡ, ମତ୍ସ୍ୟଜୀବିଙ୍କୁ ସହାୟତା ପାଇଁ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଇଛି।

ଅଟଳ ସମ୍ମାନ ସମାରୋହ

ଅଟଳ ସମ୍ମାନ ସମାରୋହ

ଆଳି,୧୫।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): ପ୍ରିନ୍ସ ଫାଉଣ୍ଡେସନ ପକ୍ଷରୁ ସୋମବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ନିଆଳ ହାଟଠାରେ ଥିବା ହେଲିପ୍ୟାଡ ପଡିଆରେ ଅଟଳ ସମ୍ମାନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେଉଛି।

ଡଙ୍କାରୀ ପାହାଡ଼ର ୬ କଳାପଥର ଖାଦାନ ସିଲ୍‌

ଡଙ୍କାରୀ ପାହାଡ଼ର ୬ କଳାପଥର ଖାଦାନ ସିଲ୍‌

ଯାଜପୁର ଅଫିସ,୧୫।୧୦: ଯାଜପୁର ଜିଲା ଧର୍ମଶାଳା ତହସିଲ ଅଧୀନ ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଡଙ୍କାରୀ ପାହାଡର ୬ଟି କଳାପଥର ଖାଦାନକୁ ସୋମବାର ସକାଳେ ସିଲ୍‌ କରି ଦିଆଯାଇଛି। ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ୪ ଜେସିବି ମେଶିନ ସହାୟତାରେ ଖାଦାନକୁ ଯାଇଥିବା ରାସ୍ତାରେ ପ୍ରାୟ ୧୦ ଫୁଟ ଗଭୀର ଏକ ଗାତ ଖୋଳାଯାଇଛି

ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବୟୋଜ୍ୟେଷ୍ଠ ଦିବସ ପାଳନ

ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବୟୋଜ୍ୟେଷ୍ଠ ଦିବସ ପାଳନ

ରାଜନଗର, ୧୫।୧୦(ଡି.ଏନ.ଏ.) ନ୍ଦ୍ରୋପଡା ଜିଲା ରାଜନଗର ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟଠାରେ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବୟୋଜ୍ୟେଷ୍ଠ ଦିବସ ସୋମବାର ପାଳନ ହୋଇଯାଇଛି। 

ସାହିତ୍ୟ ଆସରରେ ଗଳ୍ପ ଓ କବିତା ପାଠ

ସାହିତ୍ୟ ଆସରରେ ଗଳ୍ପ ଓ କବିତା ପାଠ

ବୋଲଗଡ଼,୧୫ା୧୦(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲା ରାମେଶ୍ୱର ପଞ୍ଚାୟତଠାରେ ପ୍ରାକ୍ତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ସ୍ବର୍ଗତ ଜାନକୀ ବଲ୍ଲଭ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ସ୍ମୃତି ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଏକ ସାହିତ୍ୟ ଆସର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ମା’ କୋଶଳାଶୁଣି ମହୋସତ୍ବ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ମା’ କୋଶଳାଶୁଣି ମହୋସତ୍ବ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ବୋଲଗଡ଼,୧୫ା୧୦(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବୋଲଗଡ଼ ବ୍ଲକ ଆରିକମାଠାରେ ମା’ କୋଶଳାଶୁଣି ମହୋସତ୍ବ ଶନିବାରଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଉଦ୍‌ଘାଟନୀ ସନ୍ଧ୍ୟାର ସାଧାରଣ ସଭାରେ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ସାମାଜିକ କର୍ମୀ ପ୍ରଦୀପ କୁମାର ସାହୁ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ।

ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ କବାଡ଼ି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ : ବାରଙ୍ଗ ବିଜୟୀ

ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ କବାଡ଼ି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ : ବାରଙ୍ଗ ବିଜୟୀ

ବୋଲଗଡ଼,୧୫ା୧୦(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବୋଲଗଡ଼ ବ୍ଲକ ବାଙ୍କୋଇ କଚେରିବର କବାଡି ଖେଳପଡ଼ିଆରେ ଚାଲିଥିବା ମା’ରାମଚଣ୍ଡୀ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ କବାଡି ଟୁର୍ନ୍ନାମେଣ୍ଟର ୨ୟ ଦିବସୀୟ ମ୍ୟାଚ୍‌ ରବିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି।

ରୋଗପୋକ, ବନ୍ୟଜନ୍ତୁ ପ୍ରାଦୁର୍ଭାବ: ଚାଷୀ ହନ୍ତସନ୍ତ

ଟାଙ୍ଗୀ(ଖୋର୍ଦ୍ଧା),୧୫ା୧୦(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ରଣପୁର ବ୍ଲକ୍‌ର ମୟୂରଝାଲିଆ ଓ ରାଜଜଙ୍କିଆ ପଞ୍ଚାୟତର ଚାଷଜମିରେ ରୋଗପୋକ ଓ ବନ୍ୟଜନ୍ତୁଙ୍କ ପ୍ରାଦୁର୍ଭାବ ଯୋଗୁ ଚାଷୀ ହନ୍ତସନ୍ତ ହେଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହେଉଛି। ହାତୀ, ପାତିମାଙ୍କଡ଼, ରୋଗପୋକ ଓ ଶେଷକୁ ତିତ୍‌ଲି ଯୋଗୁ ଲଗାତର ବର୍ଷା ଏହି ଅଞ୍ଚଳର ଚାଷୀଙ୍କୁ ଘୋର ଦୁର୍ଦ୍ଦଶାର ସମ୍ମୁଖୀନ କରାଇଛି ।

    କୃଷ୍ଣଙ୍କୁ ପାଇବା ପାଇଁ ୧ ମାସ ଧରି ମାନସିକ ବ୍ରତ

କୃଷ୍ଣଙ୍କୁ ପାଇବା ପାଇଁ ୧ ମାସ ଧରି ମାନସିକ ବ୍ରତ

ଖଣ୍ଡପଡା,୧୫ା୧୦(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-କଣ୍ଟିଲୋ ଶ୍ରୀ ନୀଳମାଧବ ଜୀଉଙ୍କ ଶରଦ ରାସୋସତ୍ବ ଶନିବାରଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି ା ଉସତ୍ବର ପ୍ରଥମ ପର୍ବ ଆରମ୍ଭ ହୁଏ ଶୁକ୍ଳ ପଞ୍ଚମୀ ତିଥିରୁ ା ଏଥିନିମନ୍ତେ ନୀଳମାଧବ ପାଦଦେଶରେ ଥିବା ମହାନଦୀ ବାଲୁକା ଶଯ୍ୟା ଉତ୍ସବ ମୁଖରିତ ହୋଇଉଠେ ା 

ଦଶହରା ପାଳନ ନିମନ୍ତେ ୩ ପୂଜା କମିଟିଙ୍କ ପ୍ରସ୍ତୁତି

ଦଶହରା ପାଳନ ନିମନ୍ତେ ୩ ପୂଜା କମିଟିଙ୍କ ପ୍ରସ୍ତୁତି

ଖଣ୍ଡପଡା,୧୫ା୧୦(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ଚଳିତ ବର୍ଷ ଶାରଦୀୟ ଦୁର୍ଗାପୂଜାକୁ ଅଧିକ ସରସସୁନ୍ଦର ଓ ଆକର୍ଷଣୀୟ କରିବା ପାଇଁ ଖଣ୍ଡପଡ଼ା ବ୍ଲକ ଖଳିସାହି ଗ୍ରାମର ୩ ପୂଜା କମିଟି ପକ୍ଷରୁ ବ୍ୟାପକ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଚାଲିଛି। ଦଶହରା ପର୍ବ ପାଳନ ନିମନ୍ତେ ଖଳିସାହି ଦୁର୍ଗା ବଜାର, ଲକ୍ଷ୍ମୀବଜାର ଓ ଗଣେଶ ବଜାର ପୂଜା କମିଟିର ସଦସ୍ୟମାନେ ଏକ ମାସ ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଚଳାଇଛନ୍ତି। ଗ୍ରାମର ମୁଖ୍ୟ ବଜାର ମଧ୍ୟରେ ୧୦ଟି ତୋରଣ ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟ ଚାଲୁରହିଛି।

ଦଶପଲ୍ଲା ମେଡିକାଲ ପରିସର ସଫେଇ

ଦଶପଲ୍ଲା ମେଡିକାଲ ପରିସର ସଫେଇ

ଦଶପଲ୍ଲା,୧୫ା୧୦(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ରବିବାର ଦଶପଲ୍ଲାସ୍ଥିତ ତମନ୍ନା ଉଚ୍ଚମାଧ୍ୟମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟ ତରଫରୁ ସ୍ବଚ୍ଛ ଭାରତ ଅଭିଯାନ ମାଧ୍ୟମରେ ରାସ୍ତାଘାଟ ଓ ମେଡିକାଲ ପରିସର ସଫେଇ କରାଯାଇଛି।

ପ୍ରାତଃ ଭ୍ରମଣ ବେଳେ ଧକ୍କାଦେଲା ଟ୍ରକ୍‌: ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି

ନୂଆଗାଁ,୧୫ା୧୦ (ଡି.ଏନ.ଏ.)- ନୟାଗଡ଼ ଜିଲା ନୂଆଗାଁ ଥାନା ଅଧୀନ କୋରଡା ଗ୍ରାମରେ ରବିବାର ପ୍ରାତଃ ଭ୍ରମଣରେ ଯାଉଥିବା ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଟ୍ରକ୍‌ ଧକ୍କା ଦେବାରୁ ସେ ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି। ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ଭୁବନେଶ୍ୱର ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଛି।