ସମ୍ବଲପୁର

ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ନିର୍ଯାତନା ଦେବା ସ୍ବାମୀଙ୍କୁ ମହଙ୍ଗା ପଡିଲା

ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ନିର୍ଯାତନା ଦେବା ସ୍ବାମୀଙ୍କୁ ମହଙ୍ଗା ପଡିଲା
ନୂଆପଡା ଅଫିସ/ଖରିଆରରୋଡ,୧୧।୧୨- ମାଟ୍ରିମୋନି ଡଟ୍‌କମ୍‌ରୁ ସମ୍ପର୍କର ସୂତ୍ର ମଜବୁତ କରି ବିବାହ ବନ୍ଧନରେ ବାନ୍ଧି ହୋଇଥିଲେ। ପରେ କିନ୍ତୁ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ନିର୍ଯାତନା ଦେଲେ। ଶେଷରେ ନିର୍ଯାତନାର ସୀମା ଟପିଯିବାରୁ ଅସହ୍ୟ ହୋଇ ସ୍ତ୍ରୀ ପୋଲିସର ଆଶ୍ରୟ ଗଲେ। ଅଭିଯୋଗ ପାଇବା ପରେ ପୋଲିସ ସ୍ବାମୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ଅଭିଯୁକ୍ତ ହେଲେ ବାଙ୍ଗାଲୋର ସହରର ଆଜିଜ ଆଲିମ(୩୫)। ନୂଆପଡା ଜିଲା ଜୋଙ୍କ ଥାନା ପୋଲିସ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଅଜିଜଙ୍କୁ ବାଙ୍ଗାଲୋରକୁ ଗିରଫ କରିଛି। ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଦଫା ୪୯୮, ୪୦୬, ୪୨୦, ୩୭୭ (୧୪୫/୧୭)ରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରି କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଛି । ୨୦୧୫ ମସିହାରେ ଖରିଆରରୋଡର ଯୁବତୀ ରୁକସାର ଏ ନାଶିର(୨୮) ଏବଂ ଆଜିଜଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ମାଟ୍ରିମୋନି ଡଟକମ ମାଧ୍ୟମରେ ଯୋଗସୂତ୍ର ସ୍ଥାପନ ହୋଇଥିଲା। ଉଭୟ ପରସ୍ପରକୁ ବିବାହ କରିବାକୁ ବାଛି ନେଇଥିଲେ । ସମୟକ୍ରମେ ଦୁଇ ପରିବାର ପକ୍ଷର ରାଜି ଅନୁସାରେ ବିବାହ ବି ହୋଇଥିଲା। ବିବାହ ଖର୍ଚ୍ଚ ବାବଦକୁ ଆଜିଜ ଶ୍ୱଶୁର ଘରୁ ୨୫ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ନଗଦ ଆକାରରେ ନେଇଥିଲେ । ହେଲେ ଠିକ ବର୍ଷକ ପରେ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉପରେ ନିର୍ଯାତନା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଥିଲା। ଅବଶ୍ୟ ଏହି ସମୟ ଭିତରେ ସେ ଶ୍ୱଶୁର ଘରକୁ ୧୫ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଫେରସ୍ତ କରିଥିଲେ। ହେଲେ ବାକି ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ ସମୟ ଗଡାଇ ଚାଲିଥିଲେ। ଏଣୁ ଶ୍ୱଶୁର ଘର ପକ୍ଷରୁ ସେଠିକାର ମେଟ୍ରୋପଲିଟାନ ପୋଲିସରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା। ଏହାପରେ ଅଜିଜ ୧୨ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଏକ ବ୍ଲାଙ୍କ ଚେକ୍‌ ଦେଇଥିଲେ। ତାହା କିନ୍ତୁ ବାଉନ୍ସ ହୋଇଯାଇଥିଲା । ଅପରପକ୍ଷେ ନିର୍ଯାତନା ସହି ନ ପାରି ରୁକସାର ବାପ ଘରକୁ ଚାଲିଆସିଥିଲେ। ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ ସେ ଖରିଆରରୋଡ ଜୋଙ୍କ ଥାନାର ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହୋଇଥିଲେ। ଏହା ଉପରେ ଥାନାଧିକାରୀ ସତ୍ୟରଞ୍ଜନ ପ୍ରଧାନ ତଦନ୍ତ କରି ଏକ ଟିମକୁ ବାଙ୍ଗାଲୋର ପଠାଇଥିଲେ। କୌଶଳ କରି ପୋଲିସ ଆଜିଜଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି ଏଠାକୁ ଆଣିଥିଲା। ସୋମବାର ଅପରାହ୍ନରେ ନୂଆପଡା ଏସଡିଜେଏମଙ୍କ କୋର୍ଟକୁ ତାଙ୍କୁ ହାଜର କରାଯାଇଥିଲା। ହେଲେ ଜାମିନ ନାମଞ୍ଜୁର ହେବାରୁ ତାଙ୍କୁ ହାଜତକୁ ପଠାଇ ଦିଆଯାଇଛି।
All Right Reserved By

ସମ୍ବଲପୁର

ଜନଶୁଣାଣି ଶିବିର: ଅଭିଯୋଗକାରୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା କମ୍‌ ଥିବା ଦେଖି  ଜିଲାପାଳ ଅସନ୍ତୋଷ

ଜନଶୁଣାଣି ଶିବିର: ଅଭିଯୋଗକାରୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା କମ୍‌ ଥିବା ଦେଖି ଜିଲାପାଳ ଅସନ୍ତୋଷ

ବୌଦ୍ଧ, ୨୫।୯(ସ୍ବ.ପ୍ର.)
ବୌଦ୍ଧ ଜିଲା ହରଭଙ୍ଗା ବ୍ଳକର ନବ ଗଠିତ  କରଞ୍ଜକଟା ପଞ୍ଚାୟତରେ ଜିଲାପାଳ ଓ ଆରକ୍ଷୀ ଅଧୀକ୍ଷକଙ୍କ ମିଳିତ ଜନଶୁଣାଣି ଶିବିର  ସୋମବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ଏସିଡ୍‌ ଆକ୍ରମଣ ସମ୍ପର୍କିତ ସଚେତନତା ଶିବିର

ଏସିଡ୍‌ ଆକ୍ରମଣ ସମ୍ପର୍କିତ ସଚେତନତା ଶିବିର

ସୁନ୍ଦରଗଡ଼, ୨୫।୯ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ) -ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟ ଠାରେ ଏସିଡ୍‌ ଆକ୍ରମଣ ସମ୍ପର୍କୀତ ସଚେତନତା ଶିବିର ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲା ଜଜଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ଶିବିରରେ ବିଚାର ବିଭାଗର ବିଚାରପତି ଓ ଡାକ୍ତରମାନେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। 

କୁଆଁରମୁଣ୍ଡା ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ‘ସ୍ବଚ୍ଛତା ହିଁ ସେବା’ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

କୁଆଁରମୁଣ୍ଡା ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ‘ସ୍ବଚ୍ଛତା ହିଁ ସେବା’ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

କୁଆଁରମୁଣ୍ଡା,୨୫।୯(ଡି.ଏନ.ଏ)-ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲା କୁଆଁରମୁଣ୍ଡା ବ୍ଲକ ସଭା ଗୃହରେ ସୋମବାର ‘ସ୍ବଛତା ହିଁ ସେବା’ ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି ା

ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ଶୁଣାଣି ଶିବିର: ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତିରେ ଏଡିଏମ କଲେ ଶୁଣାଣି

ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ଶୁଣାଣି ଶିବିର: ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତିରେ ଏଡିଏମ କଲେ ଶୁଣାଣି

ନୂଆଗାଁ, ୨୫।୯ (ଡି.ଏନ.ଏ)- ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲା ନୂଆଗାଁ ବ୍ଲକ ପରିସରରେ ସୋମବାର ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ଶୁଣାଣି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ତେବେ ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତିରେ ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲାପାଳ (ଏଡିଏମ) ଭାସ୍କୋର ଚନ୍ଦ୍ର ତୁରକ ଶିବିରରେ ଉପସ୍ଥିତ ରହି ଲୋକଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ଉପରେ ଶୁଣାଣି କରିଥିଲେ।

ସାଦା ପୋଷାକରେ ଗଞ୍ଜେଇ ଗାଡ଼ିକୁ ପିଛା କରି ହଟହଟା: ଗଁ। ରେ ରାତି ସାରା ୩ ପୋଲିସ ଅଟକ

ସାଦା ପୋଷାକରେ ଗଞ୍ଜେଇ ଗାଡ଼ିକୁ ପିଛା କରି ହଟହଟା: ଗଁ। ରେ ରାତି ସାରା ୩ ପୋଲିସ ଅଟକ

ସୋନପୁର,୨୫।୯(ନି.ପ୍ର.)
ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା ସଦର ମହକୁମାଠାରୁ ୨୩ କିଲୋମିଟର ଦୂର କୁଦୋପାଲି ଗ୍ରାମରେ ସାଦା ପୋଷାକରେ ଥିବା ୩ଜଣ ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ରାତି ସାରା ଅଟକ ରହିବା ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ପାଲଟିଛି। 

କୃମିନାଶକ ଔଷଧର ପାର୍ଶ୍ୱ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା: ଶତାଧିକ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ଅସୁସ୍ଥ

କୃମିନାଶକ ଔଷଧର ପାର୍ଶ୍ୱ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା: ଶତାଧିକ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ଅସୁସ୍ଥ

ବଲାଙ୍ଗୀର ଅଫିସ/ସଇଁତଲା, ୨୫ା୯ (ଡି.ଏନ.ଏ.)
କୃମିନାଶକ ଔଷଧର ପାର୍ଶ୍ୱ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଯୋଗୁ ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ସଇଁତଲା ବ୍ଳକ ଘୁନସର ସରକାରୀ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଶତାଧିକ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ସୋମବାର ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇପଡିଥିଲେ ା ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୫୧ଜଣଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର ରହିଥିଲା। 

ୟୁରିଆ ସାର ଗୋଦାମରେ ଉପଜିଲାପାଳଙ୍କ ଚଢ଼ାଉ

ୟୁରିଆ ସାର ଗୋଦାମରେ ଉପଜିଲାପାଳଙ୍କ ଚଢ଼ାଉ

କେସିଙ୍ଗା,୨୪।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା କେସିଙ୍ଗା ବ୍ଲକରେ ଚଳିତବର୍ଷ ଭଲ ଚାଷ ହୋଇଥିବାରୁ ଚାଷରେ ଉପଯୁକ୍ତ ସମୟରେ ୟୁରିଆ ସାରର ଚାହିଦା ରହିଛି । ଚାଷୀ ଠିକ୍‌ ସମୟରେ ଧାନ, କପାରେ ୟୁରିଆ ସାର ପ୍ରୟୋଗ ହୋଇପାରୁ ନାହିଁ ।

ଗଜଲକ୍ଷ୍ମୀ ପୂଜା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ

ଗଜଲକ୍ଷ୍ମୀ ପୂଜା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ

ଖଡିଆଳ,୨୪।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): ନୂଆପଡ଼ା ଜିଲା ଖଡିଆଳ ସହର ଲକ୍ଷ୍ମିଚୌକଠାରେ ଗଜଲକ୍ଷ୍ମୀ ପୂଜା ଆସନ୍ତା ଅକ୍ଟୋବର ୨୩ରୁ ୨୮ ତାରିଖ ୬ଦିନ ବ୍ୟାପି ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ । ଏ ନେଇ ସୋମବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ବୈଠକ ନିଷ୍ପିତି ନିଆଯାଇଛି । 

ନୂଆଁଖାଇ ଭେଟ୍‌ଘାଟ ପାଇଁ ବିଜେଡିର ପ୍ରସ୍ତୁତି

ନୂଆଁଖାଇ ଭେଟ୍‌ଘାଟ ପାଇଁ ବିଜେଡିର ପ୍ରସ୍ତୁତି

ବୀରମହାରାଜପୁର, ୨୪ା୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଚଳିତବର୍ଷ ପ୍ରଥମ କରି ବିଜୁ ଜନତା ଦଳ ପାଳନ କରୁଛି ନୂଆଁଖାଇ ଭେଟଘାଟ। ପଶ୍ଚିମ ଓଡିଶାର ସମସ୍ତ ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀରେ ଚଳିତମାସ ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ଏଭଳି ସମାରୋହର ଆୟୋଜନ କରିବାକୁ ସ୍ଥିର ହୋଇଛି। 

ବିଜୁ ଜନତା ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ନୂଆଁଖାଇ ଭେଟ୍‌ଘାଟ୍‌

ବିଜୁ ଜନତା ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ନୂଆଁଖାଇ ଭେଟ୍‌ଘାଟ୍‌

କେସିଙ୍ଗା,୨୪।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଭବାନୀପାଟଣା ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀର ବିଧାୟକ ଅନାମ ନାଏକଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ବିଜୁ ଜନତା ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ନୂଆଖାଇ ଭେଟଘାଟ ଉତ୍କୋଲ ବଜାର ପଡିଆଠାରେ ସୋମବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । 

୬ ଦଫା ଦାବି ନେଇ ଅଗ୍ନିଶମ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ

୬ ଦଫା ଦାବି ନେଇ ଅଗ୍ନିଶମ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ

କର୍ଲାମୁଣ୍ଡା,୨୪।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): ୬ ଦଫା ଦାବି ନେଇ ସୋମବାରଠାରୁ କାର୍ଯ୍ୟବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ଓହ୍ଲାଇଛି ଓଡିଶା ଅଗ୍ନିଶମ କର୍ମଚାରୀ ସଂଘ। ଏଥିରେ କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା କର୍ଲାମୁଣ୍ଡା ବ୍ଲକ ଅଗ୍ନିଶମ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ କର୍ମଚାରୀମାନେ ଏଥିରେ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି।

ଅଗ୍ନିଶମ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ୬ଦଫା ଦାବି ପୂରଣ ପାଇଁ କାର୍ଯଯବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ

ଅଗ୍ନିଶମ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ୬ଦଫା ଦାବି ପୂରଣ ପାଇଁ କାର୍ଯଯବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ

ଭଟଲି,୨୪।୯(ଡି.ଏନ.ଏ)
ଓଡ଼ିଶା ଅଗ୍ନିଶମ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ରାଜ୍ୟ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କ ସହିତ ସମାନ ଦରମା ଓ ଭତ୍ତା ପ୍ରଦାନ, ଅଗ୍ନିଶମ ସଂସ୍ଥାର ହାବିଲଦାର ଏବଂ ପାୟାରମ୍ୟାନ ସଂଘକୁ ତୁରନ୍ତ ପଞ୍ଜୀକରଣଭୁକ୍ତ, ଚୁକ୍ତିଭିତ୍ତିକ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ତୁରନ୍ତ ନିୟମିତ ଦରମା, ନିଜ ଜିଲା କିମ୍ବା ନିକଟସ୍ଥ ଜିଲାରେ ନିଯୁକ୍ତି ଦେବା ଏବଂ ଖାଲି ପଡ଼ିଥିବା ପଦବୀଗୁଡ଼ିକ ଶୀଘ୍ର ପୂରଣ କରିବା ଆଦି ୬ ଦଫା ଦାବି ନେଇ ଭଟଲି ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ସୋମବାରରୁ ଅନିର୍ଦ୍ଧିଷ୍ଟ କାଳ ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ କରାଯାଇଛି।