ସମ୍ବଲପୁର

ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ନିର୍ଯାତନା ଦେବା ସ୍ବାମୀଙ୍କୁ ମହଙ୍ଗା ପଡିଲା

ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ନିର୍ଯାତନା ଦେବା ସ୍ବାମୀଙ୍କୁ ମହଙ୍ଗା ପଡିଲା
ନୂଆପଡା ଅଫିସ/ଖରିଆରରୋଡ,୧୧।୧୨- ମାଟ୍ରିମୋନି ଡଟ୍‌କମ୍‌ରୁ ସମ୍ପର୍କର ସୂତ୍ର ମଜବୁତ କରି ବିବାହ ବନ୍ଧନରେ ବାନ୍ଧି ହୋଇଥିଲେ। ପରେ କିନ୍ତୁ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ନିର୍ଯାତନା ଦେଲେ। ଶେଷରେ ନିର୍ଯାତନାର ସୀମା ଟପିଯିବାରୁ ଅସହ୍ୟ ହୋଇ ସ୍ତ୍ରୀ ପୋଲିସର ଆଶ୍ରୟ ଗଲେ। ଅଭିଯୋଗ ପାଇବା ପରେ ପୋଲିସ ସ୍ବାମୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ଅଭିଯୁକ୍ତ ହେଲେ ବାଙ୍ଗାଲୋର ସହରର ଆଜିଜ ଆଲିମ(୩୫)। ନୂଆପଡା ଜିଲା ଜୋଙ୍କ ଥାନା ପୋଲିସ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଅଜିଜଙ୍କୁ ବାଙ୍ଗାଲୋରକୁ ଗିରଫ କରିଛି। ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଦଫା ୪୯୮, ୪୦୬, ୪୨୦, ୩୭୭ (୧୪୫/୧୭)ରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରି କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଛି । ୨୦୧୫ ମସିହାରେ ଖରିଆରରୋଡର ଯୁବତୀ ରୁକସାର ଏ ନାଶିର(୨୮) ଏବଂ ଆଜିଜଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ମାଟ୍ରିମୋନି ଡଟକମ ମାଧ୍ୟମରେ ଯୋଗସୂତ୍ର ସ୍ଥାପନ ହୋଇଥିଲା। ଉଭୟ ପରସ୍ପରକୁ ବିବାହ କରିବାକୁ ବାଛି ନେଇଥିଲେ । ସମୟକ୍ରମେ ଦୁଇ ପରିବାର ପକ୍ଷର ରାଜି ଅନୁସାରେ ବିବାହ ବି ହୋଇଥିଲା। ବିବାହ ଖର୍ଚ୍ଚ ବାବଦକୁ ଆଜିଜ ଶ୍ୱଶୁର ଘରୁ ୨୫ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ନଗଦ ଆକାରରେ ନେଇଥିଲେ । ହେଲେ ଠିକ ବର୍ଷକ ପରେ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉପରେ ନିର୍ଯାତନା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଥିଲା। ଅବଶ୍ୟ ଏହି ସମୟ ଭିତରେ ସେ ଶ୍ୱଶୁର ଘରକୁ ୧୫ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଫେରସ୍ତ କରିଥିଲେ। ହେଲେ ବାକି ଟଙ୍କା ଦେବାକୁ ସମୟ ଗଡାଇ ଚାଲିଥିଲେ। ଏଣୁ ଶ୍ୱଶୁର ଘର ପକ୍ଷରୁ ସେଠିକାର ମେଟ୍ରୋପଲିଟାନ ପୋଲିସରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା। ଏହାପରେ ଅଜିଜ ୧୨ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଏକ ବ୍ଲାଙ୍କ ଚେକ୍‌ ଦେଇଥିଲେ। ତାହା କିନ୍ତୁ ବାଉନ୍ସ ହୋଇଯାଇଥିଲା । ଅପରପକ୍ଷେ ନିର୍ଯାତନା ସହି ନ ପାରି ରୁକସାର ବାପ ଘରକୁ ଚାଲିଆସିଥିଲେ। ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ ସେ ଖରିଆରରୋଡ ଜୋଙ୍କ ଥାନାର ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହୋଇଥିଲେ। ଏହା ଉପରେ ଥାନାଧିକାରୀ ସତ୍ୟରଞ୍ଜନ ପ୍ରଧାନ ତଦନ୍ତ କରି ଏକ ଟିମକୁ ବାଙ୍ଗାଲୋର ପଠାଇଥିଲେ। କୌଶଳ କରି ପୋଲିସ ଆଜିଜଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି ଏଠାକୁ ଆଣିଥିଲା। ସୋମବାର ଅପରାହ୍ନରେ ନୂଆପଡା ଏସଡିଜେଏମଙ୍କ କୋର୍ଟକୁ ତାଙ୍କୁ ହାଜର କରାଯାଇଥିଲା। ହେଲେ ଜାମିନ ନାମଞ୍ଜୁର ହେବାରୁ ତାଙ୍କୁ ହାଜତକୁ ପଠାଇ ଦିଆଯାଇଛି।
All Right Reserved By

ସମ୍ବଲପୁର

ସୁବର୍ଣ୍ଣ ଜୟନ୍ତୀ ସମାରୋହ ପାଇଁ ବୈଠକ

ସୁବର୍ଣ୍ଣ ଜୟନ୍ତୀ ସମାରୋହ ପାଇଁ ବୈଠକ

କେସିଙ୍ଗା,୧୨।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.): କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା କେସିଙ୍ଗା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ସିର୍ଜାପାଲି ଗ୍ରାମସ୍ଥିତ ସରକାରୀ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟ ସୁବର୍ଣ୍ଣ ଜୟନ୍ତୀ ସମାରୋହ ପାଳନ ପାଇଁ ବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ଏକ ବୈଠକ ବୁଧବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି ।

ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କୁ ଦିଆଗଲା ମାନବାଧିକାର ଶିକ୍ଷା

ବୀରମହାରାଜପୁର, ୧୧ା୧୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲ୍ଲା ବୀରମହାରାଜପୁର ତାଲୁକ ଆଇନସେବା ସମିତି ତରଫରୁ ସୋମବାର ସ୍ଥାନୀୟ ଶିଶୁ ବିଦ୍ୟା ମନ୍ଦିର ପରିସରରେ ମାନବାଧିକାର ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ଉପଲକ୍ଷେ ସଚେତନତା ଧର୍ମୀ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। 

ଦାଦନ ଯାଇ ବୁରୁଧ୍‌ ଗୋବିନ୍ଦ ନିଖୋଜ:୫ ବଛର ହେଲା ଝୁରୁଛେ ପରିବାର

ଦାଦନ ଯାଇ ବୁରୁଧ୍‌ ଗୋବିନ୍ଦ ନିଖୋଜ:୫ ବଛର ହେଲା ଝୁରୁଛେ ପରିବାର

ଲାଠୋର, ୧୨ା୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ):  ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ଖପ୍ରାଖୋଲ ବ୍ଲକ୍‌ ଲାଠୋର ଥାନା ବେନ୍ଦେର ପଁଚେତ୍‌ର ଭରୁଆମୁଣ୍ଡା ଗାଁରେ ଗୋବିନ୍ଦ ଛତର, ମାଏକିନା ସୁଆଦେଇ, ପୁଓ ବିଷ୍ଣୁ ଆର ଝି’କେ ନେଇ ତାକର ସୁଖର ସଁସାର। ପୁଓ ଝି’କେ ବିହାଚୁରା କଲା ଉତାରୁ ନାତି ନାତେନକଁର ସଂଗେ ହଁସ୍‌ଖୁସିଥି ଦିନ୍‌ ବିତଉଥିଲେ ବୁରୁଧ୍‌ ଦମ୍ପତି।

ଅଜଣା ରୋଗ୍‌ରେ ପୀଡ଼ିତ ଦୁଇଭାଇ: ଦାନ୍‌ କରବାର ନିସପତି ନେଲେ ବାପା

ଅଜଣା ରୋଗ୍‌ରେ ପୀଡ଼ିତ ଦୁଇଭାଇ: ଦାନ୍‌ କରବାର ନିସପତି ନେଲେ ବାପା

ସଇଁତଲା,୧୨।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ.) :  ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ସଇଁତଳା ବ୍ଲକ୍‌ ଡୁଙ୍ଗୁରିପାଲି ପଁଚେତ୍‌ର ଟୁର୍ଚ୍ଚାଉପେର ଗାଁର ବାହାଦୂର ସାହୁ(୫୮)। ପରିବାର କହେଲେ ମାଏକିନା ବୈଦେହୀ(୫୩) ଆର ଦୁଇ ପୁଓ ପୂର୍ଣ୍ଣଚନ୍ଦ୍ର(୧୪), ଚକ୍ରଧର(୧୩)। ଦୁଇ ପୁଓ ୮ରୁ ୯ ବଛର ବଏସ୍‌ ତକ୍‌ ଠିକ୍‌ଠାକ୍‌ ଥିଲାବେଲେ ହଠାତ୍‌ କେହେନ୍‌ସି ଗୁଟେ ଅଜନା ରୋଗ୍‌ରେ ଆକ୍‌ରାଁତ ହେଇଥିଲେ। 

ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ସହରର ୪ ପଡାରେ ଝାଡାବାନ୍ତି

ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ସହରର ୪ ପଡାରେ ଝାଡାବାନ୍ତି

 ସୋନପୁର,୧୧।୧୨(ନି.ପ୍ର.): ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ସହରର ଥନାପତିପଡା, ନୂଆପଡା, ଧୀବରପଡା ଓ ମାଳିପଡାରେ ଝାଡାବାନ୍ତି ବ୍ୟାପିଛି। ତରଳ ଝାଡା ଯୋଗୁଁ ୧୬ଜଣ ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଛନ୍ତି। ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ଜାରି ରହିଛି। ଦୂଷିତ ପାଇପ ପାଣି ପିଇ ଲୋକେ ଝାଡାବାନ୍ତିରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇଥିବା ସନ୍ଦେହ କରାଯାଉଛି। 

ବିଜୁ ଯୁବ ବାହିନୀ କ୍ରିକେଟ : ବାନିପାଲି ଚାମ୍ପିୟନ

ବିଜୁ ଯୁବ ବାହିନୀ କ୍ରିକେଟ : ବାନିପାଲି ଚାମ୍ପିୟନ

ଲୋଇସିଂହା,୧୧।୧୨(ଡି.ଏନ.ଏ): ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ଲୋଇସିଂହା ବ୍ଲକ ବିଜୁ ଯୁବବାହିନୀ ପକ୍ଷରୁ ଲୋଇସିଂହା କଲେଜ ଖେଳ ପଡିଆରେ ଚାଲିଥିବା କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ  ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି ।  ବିଜୁ ଯୁବ ବାହିନୀ ପକ୍ଷରୁ  ବ୍ଲକର ୨ ଗୋଟି ପଞ୍ଚାୟତର ୨୦ଟି କ୍ରିକେଟ ଦଳକୁ ନେଇ ସୋମବାରଠାରୁ ପ୍ରତିଯୋଗୀତା ଆରମ୍ଭ  ହୋଇଥିଲା ।

 ଅଜଣା ରୋଗରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଯଦୁ ହରପାଲ, ସହାୟତାର ହାତ ବଢାଇଲେ ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତି ଅଧ୍ୟକ୍ଷ

ଅଜଣା ରୋଗରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଯଦୁ ହରପାଲ, ସହାୟତାର ହାତ ବଢାଇଲେ ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତି ଅଧ୍ୟକ୍ଷ

ଗୁଡ଼ଭେଲା,୧୧ା୧୨(ଡ଼ି.ଏନ.ଏ.): ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ଗୁଡଭେଲା ବ୍ଳକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ତାଣ୍ଡିଗାଁ ଗ୍ରାମର ୨୨ବର୍ଷିୟ ଯଦୁ ହରପାଲ ପ୍ରାୟ ଆଠ ମାସ ହେଲା  ଅଜଣା ରୋଗରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇ ଅର୍ଥ ଅଭାବରୁ ଘରେ ପଡି ରହିଛନ୍ତି। ଖବର ଜାଣିବା ପରେ ମଧ୍ୟାହ୍ନରେ  ଗୁଡଭେଲା ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତି ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଅଶୋକ ଚନ୍ଦ୍ର ଦୋରା ଯଦୁଙ୍କ ଘରେ ପହଞ୍ଚତ୍ ସମବେଦନା ଜଣାଇବା ସହ ସହାୟତାର ହାତ ବଢାଇଛନ୍ତି ।     

ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଜରୁରୀ ବୈଠକ: ୮  ଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ପରାମର୍ଶ

ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଜରୁରୀ ବୈଠକ: ୮ ଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ପରାମର୍ଶ

ଝାରସୁଗୁଡ଼ା଼ ଅଫିସ,୧୧।୧୨: ୨୦୧୯ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନକୁ ଶୃଙ୍ଖଳିତ ଏବଂ ତ୍ରୁଟିମୁକ୍ତ ରଖିବ ପାଇଁ ପ୍ରୟାସ ଜାରି ରହିଛି। ନିର୍ବାଚନ ସମ୍ପର୍କିତ ଏକ ଜରୁରୀ ବୈଠକ ଝାରସୁଗୁଡ଼ାଠାରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ରାଜ୍ୟ ମୁଖ୍ୟ ନିର୍ବାଚନ ଅଧିକାରୀ ସୁରେନ୍ଦ୍ର କୁମାର, ଯୁଗ୍ମ ମୁଖ୍ୟ ନିର୍ବାଚନ ଅଧିକାରୀ ରଘୁରାମ ଆୟେରଙ୍କ ସମେତ ୭ ଜିଲାର ଜିଲାପାଳ ଏବଂ ୧୫ ଉପ ଜିଲାପାଳ ଯୋଗ ଦେଇଛନ୍ତି। 

୧୭ରେ କୋସଲ ମହାବନ୍ଦ, ଚା’ ଖଟିରୁ ଜନ ଜାଗରଣ

୧୭ରେ କୋସଲ ମହାବନ୍ଦ, ଚା’ ଖଟିରୁ ଜନ ଜାଗରଣ

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ୍‌,୧୧।୧୨: ସ୍ବତନ୍ତ୍ର କୋସଲ ପ୍ରଦେଶ ଗଠନ ଦାବିନେଇ ଆସନ୍ତା ୧୭ତାରିଖ କୋସଲ ରାଜ୍ୟ ସମନ୍ବୟ ସମିତି ପକ୍ଷରୁ କୋସଲ ମହାବନ୍ଦ ଡାକରା ଦିଆଯାଇଛି।

୧୭ରେ କୋସଲ ମହାବନ୍ଦ, ଚା’ ଖଟିରୁ ଜନ ଜାଗରଣ

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ୍‌,୧୧।୧୨: ସ୍ବତନ୍ତ୍ର କୋସଲ ପ୍ରଦେଶ ଗଠନ ଦାବିନେଇ ଆସନ୍ତା ୧୭ତାରିଖ କୋସଲ ରାଜ୍ୟ ସମନ୍ବୟ ସମିତି ପକ୍ଷରୁ କୋସଲ ମହାବନ୍ଦ ଡାକରା ଦିଆଯାଇଛି। ପୂର୍ବବର୍ଷ ଭଳି ଏଥର ମଧ୍ୟ ମହାବନ୍ଦକୁ ସଫଳ କରିବା ପାଇଁ ସମିତି ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଚାଲିଛି।

ଓକିଲଙ୍କ ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ମହିଳାଙ୍କ ସମର୍ଥନ

ଓକିଲଙ୍କ ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ମହିଳାଙ୍କ ସମର୍ଥନ

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ୍‌,୧୧।୧୨: ପଶ୍ଚିମ ଓଡ଼ିଶାର ଯେକୌଣସି ସ୍ଥାନରେ ହାଇକୋର୍ଟ ବେଞ୍ଚ ସ୍ଥାପନ ନେଇ ଆନ୍ଦୋଳନ ଜୋର୍‌ ଧରି ବସିଛି। ବରଗଡ଼ ଜିଲା ଓକିଲ ସଂଘ କାର୍ଯ୍ୟବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ ସହିତ ସ୍ଥାନୀୟ କୋର୍ଟ ସମ୍ମୁଖରେ ଗଣଧାରଣା ଦେଇଛି। 

୧୭ରେ କୋସଲ ମହାବନ୍ଦ:ଚା’ ଖଟିରୁ ଜନଜାଗରଣ

୧୭ରେ କୋସଲ ମହାବନ୍ଦ:ଚା’ ଖଟିରୁ ଜନଜାଗରଣ

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ୍‌,୧୧।୧୨: ସ୍ବତନ୍ତ୍ର କୋସଲ ପ୍ରଦେଶ ଗଠନ ଦାବି ନେଇ ଆସନ୍ତା ୧୭ରେ କୋସଲ ରାଜ୍ୟ ସମନ୍ବୟ ସମିତି କୋସଲ ମହାବନ୍ଦ ଡାକରା ଦେଇଛି। ପୂର୍ବବର୍ଷ ଭଳି ଏଥର ମଧ୍ୟ ମହାବନ୍ଦକୁ ସଫଳ କରିବା ପାଇଁ ସମିତି ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଚାଲିଛି।