Dharitri News
ସମ୍ବଲପୁର

ଚାରିଛକରେ ପଞ୍ଚାୟତ ଅଫିସ ଦାବି ତେଜୁଛି

ଚାରିଛକରେ ପଞ୍ଚାୟତ ଅଫିସ ଦାବି ତେଜୁଛି ନୂଆପଡା ଅଫିସ,୧୧। ୧୨- ନୂଆପଡା ଜିଲା କୋମନା ବ୍ଲକର ଢୋର୍ଲାକୁ ନୂତନ ପଞ୍ଚାୟତ ଭାବରେ ଘୋଷାଣା କରାଯାଇଛି। ହେଲେ ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସକାଶେ ଜାଗା ଚିହ୍ନଟ ହୋଇପାରୁନାହିଁ । ଏଥିପାଇଁ ଛତା ସମେତ ଅନ୍ୟ ୫ଟି ଗ୍ରାବାସୀ ବାରମ୍ବାର ଦାବି କରିଆସୁଛନ୍ତି। ହେଲେ ପ୍ରଶାସନ ଶୁଣୁନି। ଏଣୁ ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଆନ୍ଦୋଳନ ଦାନା ବାନ୍ଧୁଛି। ଆସନ୍ତା ୧୮ ତାରିଖରେ ବ୍ଲକ୍‌ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଘେରାଉ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି। ମାଟି ଦେବତାଙ୍କ ନିକଟରେ ଶପଥ ମଧ୍ୟ ନେଇଛନ୍ତି। ଲୋକଙ୍କ ଜିଦ୍‌ ଯେ ଚାରିଛକରେ ପଞ୍ଚାୟତ ଅଫିସ ନିର୍ମାଣ କରାଯାଉ। ରବିବାର ରାତିରେ ଛତା ଗାଁରେ ଛତା, କୋଟେନ ପଡା, ଧୋବେନ ପଡା, ଖରା ଡୁଙ୍ଗରୀ, ପଟେଲ ପଡାବାସୀ ଗାଁର ଲୋକମାନେ ଠୁଳ ହୋଇଥିଲେ । ଗାଁର ମାଟିଗୁଡି ନିକଟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ସଭାରେ ଆବାହକ ତ୍ରିଲୋଚନ କଣ୍ଟା ସଭାପତିତ୍ୱ କରିଥିଲେ। ସମିତି ସଭ୍ୟା ମଞ୍ଜୁଳା ଜଗତ, ସନ୍ତୋଷ କଟା, ସାନ ସିଂ ମାଝି, ଜୟରମ ମାଝି, ଲଛମନ ତାଣ୍ଡି, କୃଷ୍ଣ ମାଝି ପ୍ରମୁଖ ଠୁଳ ହୋଇ ନିଜ ନିଜର ମତ ରଖିଥିଲେ। ତେବେ ଏହାକୁ ନେଇ ଗ୍ରାମବାସୀମାନେ ଶେଷ ଥର ପାଇଁ ମଙ୍ଗଳବାର ନୂଆପଡା ଆସି ଜିଲାପାଳଙ୍କ ନିକଟରେ ଜଣାଇବେ । ୬ ଦିନ ସମୟ ବି ଦେବେ । ସେହି ଅବଧି ଭିତରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନ ହଲେ ୧୮ତାରିଖ କୋମନା ବ୍ଲକକୁ ଘେରାଉ କରି ଅଚଳ କରିଦେବେ ବୋଲି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି। ଗତ ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ଜିଲାରେ କେତେକ ନୂତନ ପଞ୍ଚାୟତ ଗଠନ କରାଗଲା । ପୂର୍ବରୁ ଥିବା ପଞ୍ଚାୟତର ସଂଖ୍ୟା ୧୦୮ରୁ ୧୩୧କୁ ବୃଦ୍ଧି ଘଟିଲା । ହେଲେ ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ କେଉଁଠି ସ୍ଥାପନ ହେବ ସେ ନେଇ ଜାଗା ଚିହ୍ନଟ ହୋଇପାରି ନ ଥିଲା। ନିର୍ବାଚନ ପରେ ସରକାର ବର୍ତ୍ତମାନ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସ୍ଥାପନ ସକାଶେ ଚିହ୍ନଟ ପ୍ରକ୍ରିୟା ହାତକୁ ନେଇଛନ୍ତି। ହେଲେ ବିଭିନ୍ନ ପଞ୍ଚାୟତରେ ଜାଗା ଚିହ୍ନଟକୁ ନେଇ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାର ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱ ଉପୁଜିଛି । ସେହିକ୍ରମରେ ଢୋର୍ଲାରେ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସ୍ଥାପନ କରାଯିବାକୁ ସରକାରୀ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଚାଲିଥିଲା । ହେଲେ ଏହାକୁ ଛତା, କୋଟେନ ପଡା, ଧୋବେନ ପଡା, ଖରା ଡୁଙ୍ଗରୀ, ପଟେଲ ପଡାବାସୀ ବିରୋଧ କରିଛନ୍ତି। ଚାରି ଛକରେ ଅଫିସ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ହେଲେ ସବୁ ଦୃଷ୍ଟିକୋଣରୁ ସୁବିଧା ହେବ ବୋଲି ଜିଲା ପ୍ରଶାସନକୁ ଗୁହାରୀ କରି କାମକୁ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ଦାବି କରିଥିଲେ । ହେଲେ ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି ପ୍ରକାର ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇ ନ ଥିବାରୁ ଗ୍ରାମବାସୀ ବାରମ୍ବାର ଜିଲା ପ୍ରଶାସନର ଅଭିଯୋଗ ଶୁଣାଣି ଶିବିରରେ ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହେଉଛନ୍ତି। କୌଣସି ପ୍ରକାର ସୁଫଳ ନ ପାଇ ଶେଷରେ ଆନ୍ଦୋଳନ କରିବାକୁ ସଜବାଜ ହେଉଛନ୍ତି।

ସମ୍ବଲପୁର

କୁଚିଣ୍ଡା ମେଡିକାଲରେ ଡାକ୍ତରଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣା: ସୁରକ୍ଷା ନ ଦେଲେ କାମରେ ଯୋଗ ଦେବେନି

କୁଚିଣ୍ଡା ମେଡିକାଲରେ ଡାକ୍ତରଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣା: ସୁରକ୍ଷା ନ ଦେଲେ କାମରେ ଯୋଗ ଦେବେନି

କୁଚିଣ୍ଡା,୨୪।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲା କୁଚିଣ୍ଡା ଉପଖଣ୍ଡ ଚିକିତ୍ସାଳୟର ଡାକ୍ତର ସୁବୋଧ ନାୟକଙ୍କୁ ରବିବାର ରାତିରେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ମରଣାନ୍ତକ ଆକ୍ରମଣ କରିଛନ୍ତି। ବୁର୍ଲା ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଚିକିତ୍ସା ପରେ ଡାକ୍ତର ନାୟକ ଘରକୁ ଫେରି ବିଶ୍ରାମରେ ଅଛନ୍ତି। ହେଲେ ସୁରକ୍ଷା ନ ଦେଲେ ସେ କାମରେ ଯୋଗ ଦେବେନି ବୋଲି ରୋକ ଠୋକ ମନା କରିଛନ୍ତି। ମୁଣ୍ଡରେ ହୋଇଥିବା ଆଘାତ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଧାର ଆସିଛି, ହେଲେ ମାନସିକ ସ୍ଥିତି ଠିକ୍‌ ନାହିଁ। ରୋଗୀ ସେବା କରୁଥିବା ବେଳେ ଏଭଳି ଆକ୍ରମଣ ତାଙ୍କ ମାନସିକ ସ୍ଥିତି ଖରାପ କରି ଦେଇଛି ।

ଗଣମାଧ୍ୟମ, ଅମଲା ଉପରେ ବର୍ଷିଲେ ଏମ୍‌ପି ନଗେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ

ଗଣମାଧ୍ୟମ, ଅମଲା ଉପରେ ବର୍ଷିଲେ ଏମ୍‌ପି ନଗେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ

ସମ୍ବଲପୁର,୨୪।୧(ବ୍ୟୁରୋ)-ରାଜ୍ୟରେ ଅମଲାତନ୍ତ୍ରଙ୍କ ହାତରେ ଶାସନ ଭାର ରହିଛି । ସେମାନଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଓ ଇଙ୍ଗିତରେ ରାଜ୍ୟର ସମସ୍ତ ଶାସନ କାର୍ଯ୍ୟ ପରିଚାଳିତ ହେଉଛି। ରାଜ୍ୟ ଶାସନରେ ଅମଲାଙ୍କ ଭୂମିକା ନେଇ କିଛି ଦିନ ହେବ ରାଜ୍ୟ ରାଜନୀତି ବେଶ୍‌ ସରଗରମ ହୋଇଛି। ବିରୋଧୀ ଅମଲାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମୁହଁ ଖୋଲିଛନ୍ତି। ଏପରିକି ଶାସକ ବିଜେଡିର ଏମ୍‌ପି ଓ ବିଧାୟକମାନେ ମଧ୍ୟ ଗଣମାଧ୍ୟମ ଓ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଅମଲାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମତ ଦେଇଥିବା ନଜର ରହିଛି। ଠିକ୍‌ ସେହିପରି ସମ୍ବଲପୁର ଏମ୍‌ପି ନଗେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ ମଙ୍ଗଳବାର ସିଧା ସଳଖ ଅମଲାଙ୍କ ଉପରେ ବର୍ଷିବା ସହ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛନ୍ତି।

ବେଆଇନ ପଥର ଖନନ ବେଳେ ପଥର ପଡି ଜଣେ ମୃତ

ରେଢ଼ାଖୋଲ,୨୪।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.) ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲା ଚାରମାଳ ଥାନା ହେଲେଇ ଗ୍ରାମ ନିକଟରେ ଥିବା ଏକ ଷ୍ଟୋନ କ୍ରଶରରେ ବେଆଇନ ଭାବେ ମେଶିନ ଯୋଗେ ପଥର ଖନନ ବେଳେ ଅଘଟଣ ଘଟିଛି। ମଙ୍ଗଳବାର ୫ଟା ବେଳେ ପଥର ପଡି ଜଣେ ଅପରେଟରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ମୃତ ଅପରେଟର ଜଣକ ହେଲେ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ମହେନ୍ଦ୍ର କୁମାର ସିଂ। ଖବର ପାଇ ଚାରମାଳ ଥାନା ଅଧିକାରୀ ବସନ୍ତ କୁମାର ଦଳେଇ ଘଟଣା ସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ତଦନ୍ତ କରିଛନ୍ତି।

ପୋଲ ତଳକୁ ଓଲଟିଲା ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍‌: ୪ ମୃତ, ୩୨ ଉଦ୍ଧାର

ପୋଲ ତଳକୁ ଓଲଟିଲା ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍‌: ୪ ମୃତ, ୩୨ ଉଦ୍ଧାର

ସମ୍ବଲପୁର/ମାନେଶ୍ୱର/ପଡିଆବାହାଲ, ୨୪।୧ (ବ୍ୟୁରୋ/ଡି.ଏନ.ଏ.)-ସମ୍ବଲପୁର ଜିଲା ପଡିଆବାହାଲ ନିକଟସ୍ଥ ଗଉଡପାଲି ବ୍ରିଜ୍‌ ଉପରୁ ମଙ୍ଗଳବାର ରାତିରେ ମାଳତି ନଦୀ ତଳକୁ ଏକ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍‌ ଖସି ପଡିଛି । ବୈଷ୍ଣୋଦେବୀ ନାମକ ଏହି ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍‌ (ଓଡି ୧୫ ଏଫ୍‌-୯୦୧୧)ଟି ସମ୍ବଲପୁରରୁ କେନ୍ଦୁଝର ଯାଉଥିଲା। ହେଲେ ରାତି ପ୍ରାୟ ୧୦ ଟା ୪୫ରେ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଥିଲା । ଏଥିରେ ୫୨ ଜଣ ଯାତ୍ରୀ ଥିଲେ । ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୪ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ବେଳେ ୪୮ ଜଣ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ବସ୍‌ ଭିତରୁ ୩୨ ଜଣଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଥିଲା।

 ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଏସିଡ୍‌ ମାଡ ଘଟଣା: ଏକତରଫା ପ୍ରେମ, ଜେଲ୍‌ ଗଲେ ଅଭିଯୁକ୍ତ

ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଏସିଡ୍‌ ମାଡ ଘଟଣା: ଏକତରଫା ପ୍ରେମ, ଜେଲ୍‌ ଗଲେ ଅଭିଯୁକ୍ତ

ଭବାନୀପାଟଣା, ୨୩।୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.) : କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା କଲମପୁର ବ୍ଲକର ଜଣେ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଏସିଡ୍‌ ମାଡ ଘଟଣା ସାରା ରାଜ୍ୟରେ ଚହଳ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲା। ଏହି ଘଟଣାରେ ସଂପୃକ୍ତ ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ପର୍ଶୁରାମ ମାଝିଙ୍କୁ ପୋଲିସ ହାଇଦ୍ରାବାଦରୁ ଗିରଫ କରିବା ପରେ ମଙ୍ଗଳବାର କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଛି।

୨.୭୪ ଲକ୍ଷ ଜାଲନୋଟ୍‌ ଜବତ, ୫ ଗିରଫ

୨.୭୪ ଲକ୍ଷ ଜାଲନୋଟ୍‌ ଜବତ, ୫ ଗିରଫ

ଦେବଗଡ଼,୨୩।୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.) ଦେବଗଡ଼ ପୋଲିସ ଏକ ଜାଲନୋଟ୍‌ କାରବାର କରୁଥିବା ର଼୍ୟାକେଟ୍‌ର ପର୍ଦ୍ଦାଫାଶ କରିଛି। ଜିଲାର ରିଆମାଳ ଥାନାଞ୍ଚଳ ଓ ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ବନ୍ତଳା ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରୁ ୨ ଲକ୍ଷ ୭୪ ହଜାର ମୂଲ୍ୟର ଜାଲ୍‌ନୋଟ୍‌ ଜବତ କରିଛି।

ଗର୍ଭବତୀଙ୍କୁ ତଣ୍ଟି ଚିପି ହତ୍ୟା ଘଟଣା: ଜେଲ୍‌ ଗଲେ ସ୍ବାମୀଙ୍କ ସମେତ ୪

ଗର୍ଭବତୀଙ୍କୁ ତଣ୍ଟି ଚିପି ହତ୍ୟା ଘଟଣା: ଜେଲ୍‌ ଗଲେ ସ୍ବାମୀଙ୍କ ସମେତ ୪

ଜୁନାଗଡ,୨୩।୧(ସ୍ବ.ପ୍ର/ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା ଜୁନାଗଡ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ହଣ୍ଡାଖାଲପଡାଠାରେ ସୋମବାର ସବିତା ନାମ୍ନୀ ଗର୍ଭବତୀଙ୍କୁ ଶ୍ୱଶୁର ଘର ଲୋକେ ତଣ୍ଟି ଚିପି ହତ୍ୟା କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା। ଏ ନେଇ ପୋଲିସ ଶାଶୁ ହର୍ଷ, ଶ୍ୱଶୁର ପିଲାକୁନୁ ଓ ଦିଅର ରିତିକ ଓ ସ୍ବାମୀ ମଞ୍ଜିତଙ୍କୁ ଥାନାରେ ଅଟକ ରଖିଥିଲେ। ମଙ୍ଗଳବାର ପୋଲିସ ସ୍ବାମୀ ମଞ୍ଜିତଙ୍କ ସମେତ ୪ଜଣଙ୍କୁ ଧର୍ମଗଡ ଜେଲ ହାଜତକୁ ପଠାଇ ଦେଇଛନ୍ତି।

ଯୁବ କଂଗ୍ରେସ କର୍ମୀଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ବିକ୍ଷୋଭ

ଯୁବ କଂଗ୍ରେସ କର୍ମୀଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ବିକ୍ଷୋଭ

ଗୋଲାମୁଣ୍ଡା,୨୩।୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମରେ ଶିକାର ହୋଇଥିବା କୁନ୍ଦୁଲି ପୀଡିତା ସୋମବାର ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିଲେ। ଏହି ଘଟଣା ସାରାରାଜ୍ୟରେ ଚହଳ ପକାଇଛି। ଏହି ଘଟଣାକୁ ନେଇ ବିଭିନ୍ନ ରାଜନୈତିକ ଦଳ ରାଜରାସ୍ତାକୁ ଓହ୍ଲାଇଥିଲେ।

ଏଟିଏମ୍‌ ଲୁଟେରା ସକ୍ରିୟ: ୪ ଦିନରେ ୪ ଏଟିଏମ୍‌ ଲୁଟ୍‌ ଉଦ୍ୟମ

ଏଟିଏମ୍‌ ଲୁଟେରା ସକ୍ରିୟ: ୪ ଦିନରେ ୪ ଏଟିଏମ୍‌ ଲୁଟ୍‌ ଉଦ୍ୟମ

ରାଉରକେଲା ଅଫିସ,୨୩।୧: ରାଉରକେଲା ସହରରେ ଏଟିଏମ୍‌ ଲୁଟେରା ଦିନକୁ ଦିନ ଅଧିକ ସକ୍ରିୟ ହେଉଛନ୍ତି। ଗତ ୪ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ୪ଟି ଏଟିଏମ୍‌ ଲୁଟ୍‌ ଉଦ୍ୟମ ଏହା ପ୍ରମାଣ କରୁଛି। ଲୁଟେରାମାନେ ମଙ୍ଗଳବାର ଭୋର ସମୟରେ ଝିରପାଣି ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଆଦର୍ଶପଲ୍ଲୀ ଅଞ୍ଚଳରେ ଥିବା ଏକ ଷ୍ଟେଟ୍‌ ବ୍ୟାଙ୍କ ଏଟିଏମ୍‌ରୁ ପୁଣି ଲୁଟ୍‌ ଉଦ୍ୟମ କରିଛନ୍ତି।

ଆଇଜିଏଚ୍‌ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ନିଷ୍ଠାପର ଉଦ୍ୟମ, ବଞ୍ଚିଗଲା ୩ ବର୍ଷର ଶିଶୁ, ଶ୍ୱାସନଳୀରୁ ବାହାରିଲା ଚିନାବାଦାମ ମଞ୍ଜି

ରାଉରକେଲା ଅଫିସ,୨୩।୧- ରାଉରକେଲା ଇସ୍ପାତ କାରଖାନା ପରିଚାଳିତ ଇସ୍ପାତ ଜେନେରାଲ ହସ୍ପିଟାଲ (ଆଇଜିଏଚ୍‌) ଡାକ୍ତରଙ୍କ ନିଷ୍ଠାପର ପ୍ରୟାସ ଓ ନିପୂଣ ଚିକିତ୍ସାର ଫଳସ୍ବରୂପ ଏଠାରେ ଅତ୍ୟନ୍ତ ସଙ୍କଟାପନ୍ନ ଅବସ୍ଥାରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଥିବା ଏକ ଶିଶୁର ଜୀବନ ରକ୍ଷା ପାଇଯାଇଛି। ଜଣେ ୩ ବର୍ଷର ଶିଶୁକନ୍ୟାଙ୍କ ଶ୍ୱାସନଳୀରେ ଅଟକି ରହିଥିବା ଦୁଇଟି ଚିନାବାଦାମ ମଞ୍ଜିକୁ ସଫଳତାର ସହ ନିଷ୍କାସନ

ଆଇଜିଏଚ୍‌ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ନିଷ୍ଠାପର ଉଦ୍ୟମ, ବଞ୍ଚିଗଲା ୩ ବର୍ଷର ଶିଶୁ, ଶ୍ୱାସନଳୀରୁ ବାହାରିଲା ଚିନାବାଦାମ ମଞ୍ଜି

ଆଇଜିଏଚ୍‌ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ନିଷ୍ଠାପର ଉଦ୍ୟମ, ବଞ୍ଚିଗଲା ୩ ବର୍ଷର ଶିଶୁ, ଶ୍ୱାସନଳୀରୁ ବାହାରିଲା ଚିନାବାଦାମ ମଞ୍ଜି

ରାଉରକେଲା ଅଫିସ,୨୩।୧- ରାଉରକେଲା ଇସ୍ପାତ କାରଖାନା ପରିଚାଳିତ ଇସ୍ପାତ ଜେନେରାଲ ହସ୍ପିଟାଲ (ଆଇଜିଏଚ୍‌) ଡାକ୍ତରଙ୍କ ନିଷ୍ଠାପର ପ୍ରୟାସ ଓ ନିପୂଣ ଚିକିତ୍ସାର ଫଳସ୍ବରୂପ ଏଠାରେ ଅତ୍ୟନ୍ତ ସଙ୍କଟାପନ୍ନ ଅବସ୍ଥାରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଥିବା ଏକ ଶିଶୁର ଜୀବନ ରକ୍ଷା ପାଇଯାଇଛି। ଜଣେ ୩ ବର୍ଷର ଶିଶୁକନ୍ୟାଙ୍କ ଶ୍ୱାସନଳୀରେ ଅଟକି ରହିଥିବା ଦୁଇଟି ଚିନାବାଦାମ ମଞ୍ଜିକୁ ସଫଳତାର ସହ ନିଷ୍କାସନ

ହୀରାକୁଦ ଜଳଭଣ୍ଡାର ଉପରେ ବ୍ରିଜ୍‌, ସୀମାନ୍ତ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟସେବାର ମାଧ୍ୟମ ସାଜିବ

ହୀରାକୁଦ ଜଳଭଣ୍ଡାର ଉପରେ ବ୍ରିଜ୍‌, ସୀମାନ୍ତ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟସେବାର ମାଧ୍ୟମ ସାଜିବ

ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଅଫିସ,୨୩।୧- ହୀରାକୁଦ ଜଳଭଣ୍ଡାର ଉପରେ ନିର୍ମାଣ ହୋଇଥିବା ସେତୁ ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଓ ପଡ଼ୋଶୀ ଛତିଶଗଡ଼ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଉତ୍ତମ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟସେବାର ମାଧ୍ୟମ ସାଜିବ। ବୁର୍ଲା ମେଡିକାଲ ଉପରେ ନିର୍ଭରଶୀଳ ଜନସାଧାରଣ ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷ ଭାବେ ଏହି ସେତୁ ଦ୍ୱାରା ଲାଭବାନ ହେବେ। ବିଶେଷକରି ଝାରସୁଗୁଡ଼ା ଜିଲାର ଲଖନପୁର ବ୍ଲକ, ବେଲପାହାଡ଼ ପୌରପରିଷଦ ଓ ପଡ଼ୋଶୀ ଛତିଶଗଡ଼ର